jflrovintifrffi» Tjoba I handhaafde zich op de leidersplaats Voor streekverbetering in de Zak van Zuid-Beveland gold 1957 als een aanloopjaar „Oranje" liep na eerste zeereis Vlissingen binnen Goed werk van jonge Zeeuwse gymnasten in Rilland Twee nieuwe ulo-scholen te Zierikzee in één gebouw Elto verloor in Zaamslag Bevolking thans minder aarzelend BEROEPINGSWERK VEILIN GBERICHTEN Veel belangstelling VLISSINGEN Tilanus ere-doctor V.U. Veel appels en peren verwacht Jaarlijkse adspirantendag ZEBRA Afscheid ds de Haan van Hansweert Maandag 14 juli 1958 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 3 SES Hoewel 1957 als een aanloopjaar beschouwd dient te worden be gint de streekverbetering in de Zak van Zuid-Beveland nu aardig op gang te komen. Ook de bevolking komt steeds minder aarzelend te staan tegenover de streekverbetering. Dit lezen wij in hët keurig Ver zorgde jaarverslag (bovendien verlucht met tal van foto's) van de Strcekverbeteringscommissie voor de Zak van Zuid-Beveland(, die in april 1957 geïnstalleerd is. Na de installatie werd onmiddellijk be gonnen met een oriëntatie omtrent de problematiek van het gebied en de wijze van behandeling. Dit was vooral nodig, omdat de tijd van voorbereiding heeft ontbroken. Met de landbouw-technische voorlichting kon een verantwoord begin worden gemaakt, maar aan de agrarisch-sociale en huishoudelijke voorlichting moest een onder zoek vooraf gaan, omdat een gedegen inzicht in de feitelijke situatie ontbrak. Nadat in dit jaarverslag, samenge steld door ir. A. W. Luitjes, werk zaam bij het rijkslandbouwconsulent- schap, een beschrijving wordt gegeven van het gebied wordt de bodemkun- dige toestand van de herverkaveling uitvoerig belicht. Zoals bekend is na de ramp van 1953 in de Zak van Zd.- Éeveland de herverkaveling op gang gekomen. In het gereed gekomen deel zijn de nieuwe kavels tijdelijk toege deeld aan de grondgebruikers, ech ter op zodanige wijze, dat bij de voorlopige in 1960'61 een groot aantal kavels van grondgebruiker zal verwisselen. Dat dit een goede behandeling van de grond niet in de hand werkt, is duidelijk. Met verplaatsing van bedrijven (uit de dorpen naar de polders) en de sa nering van kleine bedrijven (bedrijfs- vergroting) is men in dit gebied (nog) niet begonnen, aldus het jaarverslag. Tot nu toe is één bedrijf verplaatst. Minder grasland Voor de aanvang van de herverka veling maakte de oppervlakte gras land ongeveer 27 pet uit van de totale pppervlakte cultuurgrond, terwijl dit in 1956 nog ongeveer 22 pet. was. De oorzaak hiervan is gelegen in het feit, dat door de herverkaveling vele gras landen tijdelijk of blijvend tot bouw land zijn geworden. Of deze ontwik keling zich zal voortzetten valt moei- ltjk te voorspellen. De oppervlakte tuinland is door de ramp aanmerkelijk teruggelopen. Verwacht mag worden, dat een deel van het betere bouwland opnieuw met fruitbomen ingeplant zal wor den. Het aantal bedrijven groter dan 3 ha in 1950 en 1957 bedroeg resp. 296 en 313, een geringe uitbreiding. Dit is febeurd ten koste van de grotere be- "jven. - De bedrijfsgebouwen zijn in het al gemeen goed onderhouden. Het inte rieur echter is voor verbetering vat baar, vooral de stalinrichting. Over de gehele linie is een regelmatige toe name van mechanisatie te bespeuren: in de dorpen Ellewoutsdijk en Baar land is echter een geringe teruggang te constateren, vooral van trekkers. Opvallend is, dat het aantal paarden in deze dorpen eveneens terugging. Sedert 1952 is verder een teruggang in het aantal veehouders en in het totaal stuks rundvee te zien. De be- Ned. Herv. Kerk Aangenomen naar Voorburg (vac. dr. P. A. Elderenbosch)- J. F. Wagener te Zoutelande. Bedankt voor Oude Tonge S. Meijer te Hoog Blokland; voor Veere W. J. Gunning, voorheen predikant In Indo nesië. Geref. Kerken Beroepen te Leerdam D. Bouwknegt te Wolfaartsdijk. Aangenomen naar Leiden J. H. de Boer te Middelburg, die bedankte voor Groningen-west; naar Heerhugowaard R. de Boer, kand. te Rotterdam, die be dankte voor Dirkshorn, Lollum, Mee- den en Neede; naar Voorburg J. M. Vlijm, v.h. predikant te Semarang, die bedankte voor Woerden en voor Schie dam. Geref. Gemeenten Beroepen te Veenendaal J. van Haa- ren, kand. te Moerkapelle. Vrij Evang. Gemeenten Aangenomen naar Wemeldinge kand. Niewohner te Amsterdam-noord. KAPELLE, 12 juli. Industrie- en ex portveiling: Jucunda zonder dop, aan voer 13 ton 1 83, 2 82—83, Mad. Mout. 1 en 2 1,5 ton 81; afwijkende aard beien zonder dop div. rassen, aanbod 1 ton 78; Climax 1 en 2 92, Frambozen ijn kratten, aanvoer 3 ton 1 209, 2 170, Rode bessen industrie, aanbod 13 ton 1 102; 2 88—89, 3 85 Zwarte bessen, aanvoer 2,5 ton 1 145, 2 135, Gewone aanvoerveiling: Kersen Markiezen 1 164, 2 126—155, Morellen I 146—148, 2 105130, Insp. Löhnis 1 1143, 2 123, Varikse zwarte 1 143, Wilhelminakers I 144, Mierlose zwarte 1 146, Early Ri vers 2 127, Rode bessen per doos van 250 gram I 33—39, 2 21—30, Aardbeien per doos Climax 1 48, 2 3543, Talis man 1 58, Regina 1 52, Aardbeien in chips per kg 1 110, 2 90105, afw. 45 —63. BERGEN OP ZOMM, 12 juli. Rode bessen 93—1,30, zwarte bessen 1.02, kruisbessen 3152, frambozen 1.02 aardbeien 521.31. GOES, 12 juli. Export en Industrie veiling: Rode bessen II 8889, III 83, Zwarte bessen exp. 143, Jucunda I 102, II 82, Mad. Mout. 1 en 2 74J87, Climax I en II 73, Frambozen in kratten I 186 II 154. Gewone veiling: Mad. Moutot p, kg II 79—107, afw. 63—71, Frambozen per doos I 49, II 4146, Rode bessen per doos II 28, Rode bessen per kg II §3118, Perziken p. stuk I 1431, H 57, Kersen: Zoete Morellen II 131 1^6, Varikse zwarte ni 101, Klerken II 131167, Kruisbessen II 30. langstelling voor het stamboek is ge ring. Nieuwsbrief Om het contact tussen de Streek- verbeteringscommissie en degenen, die in de agrarische sector werk zaam zijn, te verstevigen, besloot de commissie tot het uitgeven van een eigen orgaan, de Nieuwsbrief, een maandelijks periodiekje. De Nieuws brief blijkt in een grote behoefte te voorzien. De activiteit op landbouwtechnisch gebied was vooral gericht op dat ge bied van de Zak van Zuid-Beveland, dat cultuurtechnisch het verst gevor derd was. Met name betrof dit de dorpen Baarland, Oudelande en Elle woutsdijk. In deze dorpen zijn ook kernen van rationalisatiebedrijven gevormd. De bedoeling is om door deze kernen de bedrijfsvoering in het betreffende ge bied op hoger plan te brengen. In deze doelstelling ligt besloten, dat aan deze kernen een zeer grote waarde moet worden toegekend. Aan deze kernen werden tevens premies verstrekt om tot bedrijfsverbetering te komen. Cursussen De belangstelling voor de trekker en motorencursus is zeer groot; 52 van de 81 cursisten namen aan deze cur sussen deel. De jeugd is relatief in geringe mate- vertegenwoordigd ge weest. Alleen in Ovezande lag de ver houding' tussen de jongeren en oude ren volkomen aiders. In het jaarver slag wordt de mening uitgesproken, dat men met deze vorm van voorlich ting op de goede weg is, gezien de grote interesse. Een betere veevoeding schijnt bij de boeren nog niet veel belangstelling te wekken; ook de deelname aan de melkcontrole liet veel te wensen over. De subcommissie voor huishoudelij ke voorlichting organiseerde in elk dorp in de Zak van Zuid-Beveland voorlichtingsavonden. Ook voor deze tak geldt, dat 1957 een aanloopjaar betekende. Voor een goede uitvoering van de huishoudelijke voorlichting is het noodzakelijk, dat de leraressen, die thans nog niet zijn benoemd, zo spoe dig mogelijk kunnen worden aange steld. Ingezonden mededeling (adv.) Het Nederlandse passagiersschip „Oranje", dat thans cruises onderneemt naar liet Middellandse Zeegebied, is zaterdagmorgen aan het eind van haar eerste tocht de haven van Vlissingen binnengelopen en heeft daar ruim 150 passagiers gedebarkeerd. In de loop van de morgen en middag werden toeristen ingescheept voor de tweede tocht, welke Amsterdam als eindhaven heeft, doch Vlissingen is wederom eindhaven voor de derde tocht naar het Middellandse Zeegebied. Het ruim tweehonderd meter lange passagiersschip trok onnoemelijk veel belangstelling en voor de haven van Vlissingen betekende het een drukte van jewelste. Zaterdagavond omstreeks zeven uur trokken havensleepboten de Feestweek „St. Caecilia" Ter gelegenheid van haar 65-jarig bestaan heeft de Harmonie „St. Cae cilia" te Vlissingen een spectaculaire feestweek opgezet, die zaterdag ge opend werd met een drumband festi val. De drumbands van Oranje Nas sau, Ons Genoegen, het jeugdkorps van Ons Genoegen, allen uit Vlissin gen, Euphonia uit Goes, Uit het Volk Voor het Volk uit Breskens en de drumband van de jubilerende vereni ging namen hieraan deel. 's Middags maakte men een mars door de stad, die des avonds werd herhaald, terwijl men omstreeks vijf uur defileerde voor het bestuur van St. Caecilia. Des avonds verzorgde de Kon. Harmonie „Ons Genoegen" een concert op de Oude Markt, terwijl een taptoe door de drumbands van Oranje Nassau, Ons Genoegen en St. Caecilia deze eerste feestdag besloot. Zondagmiddag werd op de Oude Markt een gewijd concert door St. Caecilia gegeven. Maandagavond vindt een rondwan deling van de harmonie „Excelsior" uit Middelburg, geassisteerd door de drumband van „Achilles" plaats. De route is dan; Ford Garage (P, Kruger- straat), Scheldestraat, Clij verstraat, Hobeinstraat, Glacisstraat, Badhuis straat, C. Buskenstraat, Noordstraat, Kerkstraat, Oude Markt. Hier zal de Harmonie „Excelsior" tot besluit van deze tweede dag een concert geven. Tijdens de 78ste diesviering van de Vrije Universiteit te Amsterdam op 20 oktober a.s. zal de heer H. W. Ti lanus, die negen jaar voorzitter van de C.H.U. is geweest en die vorige week als zodanig afscheid heeft genomen, het eredoctoraat in de rechtsgeleerd heid worden verleend, behoudens de vereiste goedkeuring door de kroon. De thans 73-jarige heer Tilanus ver krijgt deze wetenschappelijke onder scheiding „wegens zijn bijzondere ver diensten voor het Christelijk organi satieleven in het algemeen en de Christelijk Historische Unie in het bij zonder. Vooral tijdens en na de oorlog heeft hij zich met alle krachten ge wijd aan de heroprichting der Unie. Bovendien heeft hij zijn volle steun gegeven aan de Christelijke organisa ties van werkgevers en aan de Chris telijke vakcentrale, alsmede aan het onderwijs. „Oranje" naar de mond der buiten haven en begon de tweede toeristen- tocht. Voornamelijk Engelse toeristen, die eveneens in Southampton aan boord komen, maken gebruik van' deze speciale vaarten. Aan boord van de „Oranje" had des middags een party plaats, welke werd bijgewoond door de commissaris van de koningin in Zeeland, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot en diens echtgenote. Op deze party waren voorts alle hoog ste autoriteiten uit geheel Zeeland aanwezig. ST. ANN ALAND Beroep. Bij de Gereformeerde Ge meente van Sint-Annaland Is beroepen de heer A. Hofman, kandidaat tot de Heilige Dienst te Aalst. Opbrengst collecte. De gehouden col lecte ten bate van het fonds voor Chris telijke doeleinden heeft: f 204,75 opge leverd. Bouwfonds. Het in het leven geroepen bouwfonds ter financiering van de ver bouwing en uitbreiding van de Ned. Herv. Kerk ter plaatse is momenteel ge stegen tot het fantastisch hoge bedrag van niet minder dan: f 45.956,22. Er wordt dit jaar in ons land een grote produktie van appels en peren verwacht. Er is namelijk een schatting gemaakt aan de hand van de stand- cijfers van appels en peren zoals deze worden gegeven door de rijkstuin- bouweonsulenten en daarbij komt men voor dit jaar voor ons land aan een produktie van 330 miljoen kg. appe len en 131 miljoen kg. peren. Deze cijfers dienen natuurlijk met de nodige voorzichtigheid te worden ge bruikt want er zijn op het ogenblik nog vele factoren welke de grootte van de oogst kunnen beïnvloeden. Vooral de weersomstandigheden zijn zeer be langrijk. De oogst welke dit jaar wordt ver wacht kan 10 procent hoger zijn dan het gemiddelde van de jaren 1947- 1957. In deze jaren bedroeg de gemid delde produktie van appels namelijk 300 miljoen, kg. Het verschil met het vorig jaar is wel zeer groot. Toen be droeg de Nederlandse appelproduktie namelijk slechts 141 miljoen kg. De te verwachten perenoogst zal ook iets hoger zijn dan het gemiddelde van de laatste tien jaren. Toen was dat name lijk 127 miljoen kg en dit jaar ver wacht men een oogst van 131 miljoen kg. Bij dit. produkt is het verschil met het vorig jaar nog groter dan bij de appels. In 1957 bedroeg de perenoogst van ons land namelijk slechts 33 mil joen kg. Dit jaar verwacht men dus een bijna vier keer zo grote oogst. Rilland stond zaterdagmiddag in het teken van de gymnastiek. Onge veer 600 a 700 gymnasten van 13 ver enigingen waren naar deze gemeente gekomen om op het sportterrein deel te nemen aan de jaarlijkse adspiran tendag van de Zeeuws-Brabantse Turnkring. Ook dit jaar kan weer van een geslaagd, turnfestjjn gesproken worden en bo'vendien was de belang stelling voor de verrichtingen van de jonge turners zeer groot. Deze adspirantendag was georgani seerd ter gelegenheid van het tienjarig bestaan van de plaatselijke gymna stiekvereniging W.I.K. Des middags werd begonnen met een driekamp en loopestafette voor jon gens en meisjes van 13 tot 15 jaar en een hinderestafette voor 10 tot 12-ja- rigen. Na dit geslaagd programma-onder deel volgde een optocht van de deel nemende verenigingen met de fanfare „Rillandia" en drumbands uit Rilland, Vlissingen en Breda. Een groot deel van het dorp kon deze grote optocht aanschouwen. GELUKWENSEN Bij terugkeer op het sportterrein heeft de voorzitter van de ZEBRA, de heer Sio uit Breda de jubilerende ver- Naar aanleiding van de eindelijk verkregen rijksgoedke.uringen voor de bouw van twee scholen voor ulo (een openbare en een bijzondere school) is bij b. en w. van Zierikzee een verzoek ingekomen van het bestuur van de bijzondere school voor Ulo alhier om de bouw en de inrichting van deze school te doen geschieden door de ge meente Zierikzee op de daarvoor be stemde plaats in het uitbreidingsplan dezer gemeente. Dit verzoek opent voor het gemeentebestuur de moge lijkheid de bouw van deze school in combinatie met de bouw van een open bare school voor Ulo zelf ter hand te doen nemen, hetgeen uit financieel oogpunt en voor een vlotte afwerking van zaken alleszins gewenst is te achten. Het voorgaande geldt des te meer nu het hier twee scholen voor Ulo be treft ten aanzien waarvan is beslist, dat zij in het bijzonder ter verkrijging van een kostenbesparende factor en mede in verband met het gemeen schappelijk gebruik van de vaklokalen natuurkunde een tekenlokaal etc. in één complex zullen worden gebouwd. De door de architect ont worpen en door het rijk goedgekeurde bouwplannen, bestektekeningen enz., zijn geheel gebaseerd op één afgerond ontwerp-bestedingsplan etc. voor de bouw van de beide Ulo-scholen in één complex. Ten aanzien van de ontworpen bouwplannen en tekeningen etc. is volledige overeenstemming bereikt met het bestuur van de bijzondere en het hoofd van de openbare school voor Ulo alhier. OOSTKAPELLE Aanrijding. Zaterdagmorgen kwam een lijnbus van de Stoomtram Walche ren bij het afslaan naar de Oude Dom- burgseweg in botsing met een scooter, bereden door twee Duitsers. De scoo ter werd tamelijk zwaar beschadigd, maar persoonlijke ongelukken c'leden zich niet voor. B. en w. stellen nu aan de raad voor, het verzoek van het schoolbestuur in te willigen en b. en w. tevens te mach tigen tot het doen van de uitgaven voor de gecombineerde bouw van deze beide scholen voor Ulo, waarvoor thans vaste financieringsmiddelen aanwezig zijn. eniging gefeliciteerd en dank gebracht aan de burgemeester voor zijn royale medewerking, waarna burgemeester Jobse op zijn beurt zijn gelukwensen aan WIK overbracht namens het ge meentebestuur. Ook voerde het woord de heer C. van Gorsel, voorzitter van WIK. Het slot van deze adspirantendag vormde ongetwijfeld het hoogtepunt, toen het keurkorps van de Zebra, on der wie de bekende Vlissingse cracks Jaap van der Sande en Nel Fritz, op trad. Voor deze demonstratie bestond een enorme belangstelling. Het geheel werd geleid door de heer S. J. Klompe uit Goes, secretaris van de technische commissie van de Zebra. BRU1N1SSE Duivensport. De vlucht naar St. Denis op 5 juli bracht voor de duivensport liefhebbers, voor zover zij verenigd zijn in de „Bruse Trekker", maar weinig succes. Terwijl de concc rswinnaar een duif heeft, die 1112.95 meter per uur vloog, haalde de eerst-aankomende duif van de „Bruse Trekker" maar 958.40 meter. De uitslag was: 1 en 2 C. van Dijke, Oosterland; 3 Ph. Stekete, Bruinisse en 4 J. L. Nieuwersteeg, Bruinisse. Opening. De her W. Kik heeft, nu hij hjj gediplomeerd dameskapper is ge worden, aan zijn zaak in de Prinses Bea- trixstraat een damessalon verbonden, welke donderdagmiddag officieel door de heer C. H. van der Linde, gemeente secretaris, namens het gemeentebestuur werd geopend, met een woord van harte lijke gelukwens. Ook de heer J. Huibers, als vertegen woordiger van de Middenstandsvereni ging, zeide, verheugd te zijn, dat Brui nisse thans ook een dameskapsalon rijk is. SCHOONDIJKE Schoolsportdag. Op het gemeentelijk sportterrein te Schoondijke werd de jaarlijkse Schooldag Lichamelijke Oefe ning gehouden. Aan deze dag werd deelgenomen door de lagere scholen uit IJzendijke, Bier vliet, Hoofdplaat en Schoondijke. In totaal legden 269 kinderen proeven van bekwaamheid af In de onderdelen, hardlopen, hoogspringen, balwerpen en behendigheidsoefeningen. Uitgereikt konden worden 40 School diploma's Lichamelijke geoefendheid A, 90 B, 98 C, 31 D en 9 E. De jongens van de St. Aloysius school te Hoofdplaat (Slijkplaat) wonnen' de estafette loop, terwijl de O.L. School uit Schoondijke hier 2e en de CJir. School uit Schoondijke 3e werden *Bij de meis jes wist de O.L. School uit Schoondijke zich eerst te plaatsen, terwijl hier de 0.L. School Biervliet en de Chr. School uit Schoondijke wederom 2e en 3e wer den. De slagbal-wedstrijden gaven, na een spannende strijd, de volgende uitslag: 1. O.L. School Schonodijke, 2. O.L. School IJzendijke, 3. E.K. School Schoon dijke. ZAAMSLAO Brand. Tijdens het zware onweer met zeer grote regenval, dat vrijdagavond Onze verwachting, dat in de eerste klasse het verschil tussen kop en staart groter zou worden is niet geheel uitgekomen. Dit kwam door enkele verrassende uitslagen. Zo verloor Elto geheel onverwachts in Zaamslag van Scampolo 1 met 32 en verwijderde Animo 1 zich weer wat verder van de laatste plaats door een keurige 52 zege op Vios 1. Leider Tjoba 1 bewees andermaal, dat het met recht aan de leiding gaat. Het klopte in Middelburg Swift 2 royaal met 84. Vol harding 1 leed zijn tiende achtereenvolgende nederlaag, nu tegen Togo 1 (59), en kan de laatste plaats praktisch niet meer ontgaan. De strijd om de titel gaat nu hoofdzakelijk nog tussen Tjoba 1 en Togo 1. De wedstrijd Togo 1—Tjoba 1 kon wel eens van beslissende be tekenis worden. De stand aan de kop: Tjoba 1 14 uit 8, Togo 1 13 uit 8 en Elto 1 12 uit 9. Ondo momenteel de beste papieren heeft. Op 10 puli won Ondo n.l. van K.V.L. met 75. Zaterdag verspeelde de ploeg uit St. Laurens echter weer eenn puntje bij Stormvogels (33). K. V. L. daarentegen wist op 7 juli weer de volle winst bij Vedo 1 weg te slepen (78). Vedo 1 herstelde zich echter goed van deze nederlaag door zaterdag Top 2 in Arnemuiden met 50 te doen sneugvelen. Stand bovenaan: Ondo 14 uit 9, K.V.L. 14 uit 10 ij Animo 2 11 uit 7. In 3b bleef Blauw wit ook nu weer onbeslagen teggen Zeelandia 2 (35). Het kampioenschap is voor Blauw wit enkel nog een kwestie van tijd. Elto 2 handhaafde zich keurig op de tweede plaats via een 52 zege bij Scampolo 2. Stand bovenaan: Blauw wit 20 uit 10, Elto 2 12 uit 8 en Zeelandia 2 9 uit 7. In 2a schoot Swift 4 verrassend uit haar slof door Tjoba 2 met een 86 nederlaag naar huis terug te zenden en verbeterde haar positie hiermede aanmerkelijk. Zuidwesters 1 kwam weer tot een hogere score, nu tegen Vitesse (126). Stand aan de kop: Swift 3 13 uit 8, Zuidwesters 1 14 uit 9 en Top 1 13 uit 9. Di 2b duurt de spanning onvermin derd voort. Nu bereikte Luctor 1 de top weer door een grote 102 zege op Vios 2. Bij EendrachtZeelandia 1 heeft het er tot even na de rust'naar uitgezien, dat Eendracht de eerste puntjes zou binnenhalen. Lang ston den de Tholenaars met 10 voor, maar het slotoffensief van Zeelandia 1 was hen toch te machtig (15). Stand bovenaan: Luctor 14 uit 8, Olympia 1 12 uit 7 en Zeelandia 1 10 uit 7. In 3a gaat de strijd hoofdzakelijk nog tussen Ondo en K.V.L., waarbij In 3c was leider S.S.S. de nederlaag van vorige week weer geheel te bo ven. V.Z.O.D. 2 zag zich met 015 geklopt. Vopo 2 bleef haar kansen be houden door V.Z.O.D. 1 met 5—2 te verslaan. In deze wedstrijd is echter het laatste woord aan de protestcom missie omdat V.Z.O.D. het met ver schillende beslissingen van de arbiter niet eens was. Stand bovenaan: S.S.S. 15 uit 9, Kats 12 uit 7, Olympia 2 8 uit 9 en Vopo 2 10 uit 6. (Vopo 2 twee winst punten in mindering). In 3d boekte Zuidzande andermaal winst tegen Vedo 3 (60), door wel ke nederlaag Vedo 3 vast op de on derste plaats werd genageld. B.K.iC. 2 wachtte in Breskens vergeefs op At las. Stand bovenaan: Atlas 14 uit 8, A.K.C. 10 uit 7 en B.K.C. 8 uit 7. In de avondklasse slaagde Vedo 3 er zowaar nog in om Zuidwesters 2 van de tweede plaats te verdringen middels een 2—3 zege op deze ploeg. Animo 3 liet op 10 juli verstek gaan bij Swift 5. UITSLAGEN De volledige uitslagen luiden: le kl. Animo 1Vios 1 52, Scam polo 1Elto 1 32, Swift 2Tjoba 1 48, Volh. 1Togo 1 59, 2a: Swift 4 Tjoba 2 86, Zuidwesters 1Vitesse 126; 2b: Luctor 1Vios 2 102, Een drachtZeelandia 1 15; 3a: Storm vogelsOndo 33; Top 2Vedo 1 0—5; KVL—Ondo 5—7, Vedo 1KVL 78, 3b: Scampolo 2Elto 2 25; Zeeladia 2Blauw Wit 35, 3c: VZOD 2—SSS 0—15, Vepo 2—VZOD 1 5 -2; 3d: ZuidzandeVedo 3 60; BKC 2 Atlas (Atlas n.o.); avondklasse: Swift 5Animo 3 (Animo 3 n.o.); Zuidwes ters 2—Vedo 2 2—3. Adspiranten: afd. a: Swift bElto a 41; Zuidwesters aVitesse 32; Swift aElto a 140, afd. b: Vedo a Animo b 11; OndoSwift snel 14; afd. c: Luctor aVios 60, Togo a Zeelandia uitgest.afd. d: Zuidwes ters bNoad 34; Swift lenigDos 55 05, Zuidwesters bSwift kwiek 35; afd. e: StormvogelsKVL 40, Animo eSwift rap (Swift rap n.o.); Swift vlotAtlas uitgesteld; adsp. f: Scam polo bElto b 60, Togo bBlauw wit uitgesteld;SSSTjoba b 51; pu- pileln Swift nik-Zuidwester (niet bekend) en Animo 1Ondo 04. boven Zaamslag woedde, sloeg de blik sem in de schuur van da landbouwer J. W. Scheele in de Catharinapolder. En kele arbeiders, die juist daarin schuil den, konden de daarin aanwezige dieren en machines nog redden. De brandweer van Zaamslag en Vogelwaarde bestreden het vuur en hielden de belendende ge bouwen nat. Zij konden niet verhinde ren, dat de schuur grotendeels uit brandde. Kokavond School voor C.V.O. Vrij dagavond bestond er goede belangstel ling van de ouders voor het werk der leerlingen, dat In de verschillende lo kalen lag uitgestald. Het personeel der school verstrekte de gewenste inlichtin gen over de vorderingen. Diverse nieu we leermiddelen hadden de nodige be langstelling, terwijl vooral de handwer ken der meisjes opvielen door hun rijke verscheidenheid. Na afloop kwam het Bestuur nog in vergadering bijeen, en benoemde met ingang van 16 juli de heer W. A. Mieras te Axel als tijdelijk onderwijzer. SINT-ANNALAND Benoeming. Tot tijdelijk onderwijzer aan de Chr. school te Scherpenisse Is benoemd de heer A. Manneke te Krul- ningen, voorheen werkzaam als tijdelijk onderwijzer aan de School met de Bijbel te Sint-Annaland. Geslaagd. De heer A. Kurvink Abr.z. uit Sint-Annaland slaagde voor het mid denstandsdiploma. Mej. Hennie Rijnberg, eveneens uit Sint-Annaland slaagde te Bergen op Zoom voor het diploma ma- chinesehrjjven. ZOUTELANDE Voor de blinden. De collecte voor de Stichting Christelijke Blindenhulp „De Fakkels Bijeen" heeft opgebracht f 107. Riant uitzicht. Nu het tegelpad op de duinen zó ver gereed is, dat de wande laars er gebruik van kunnen maken, wordt er niets dan grote lof over ge hoord. Men kan steeds op één der 15 banken, die door V.V.V. werden ge plaatst, rustig zitten genieten van het on vergetelijke uitzicht over zee en land. Het pad begint bij het hotel ,Tien To rens" en eindigt bij het z.g. vierde strand. Ds. A. de Haan, Ned. Herv. predi kant te Hansweert heeft gisteravond afscheid genomen van zijn gemeente in verband met zijn benoeming tot predi kant in algemene dienst der Ned. Herv. Kerk (ds de Haan zal optreden als jeugdsecretaris van de Ned. Zen dingsraad en gaat zich vestigen in Ab coude). De predikant hield zijn af scheidspreek n.a.v. Deuteronomium 6 vers 4. Aan het slot van zijn preek bracht ds. de Haan dank aan de diver se verenigingen voor de prettige om gang. Daarin betrok hij ook het ge meentebestuur en de predikanten uit de ring Kruiningen. Een woord van afscheid werd gesproken door ds Mooy van Schore, namens de classis Goes, door burgemeester A. Schipper van Kruiningen, namens het gemeentebe stuur, ouderling P. Katsman, die de gemeente verzocht de scheidende pre dikant toe te zingen Ps. 121 vers 2 en tot slot de consulent ds. E. P. J. Jeb- bink uit Kapelle. Het consulentschap zal echter niet lang duren, daar de nieuwe predikant, vicaris Bronsgeest uit Den Haag reeds op 7 september zijn intrede hoopt te doen. Ds. de Haan, die de gemeente van Hansweert bijna zes jaar gediend heeft, heeft kort geleden zijn doctoraal examen theologie afgelegd.

Zeeuwsch Dagblad | 1958 | | pagina 3