ZEEUWS NIEUWS IN BEELD Tweede vrachtboot te Middelburg opgelegd Abdijcomplex te Middelburg nadert voltooiing Zwemcompetitie begonnen Gracia en Rainier van Monaco boot Internationaal spoor wegoverleg te Goes Zaterdag 5 juli 1958 ZEEUWSCH DAGBLAD PAGINA Y De twee kilometer lange elektriciteits kabel glijdt langzaam van de enorme haspel naar de bodem van de Wester- schelde. Enige weken geleden is er ook al een gedeelte van deze kabel ge legd. Het karwei is hiermede echter nog niet afgelopen. De twee gedeelten zullen nu aan elkaar gelast moeten worden, en daarna zal men het geheel nog met een zandzuiger diep in de bo dem van de Schelde zuigen, zodat er geen gevaar meer zal zijn voor de ankers van de zeeschepen. Het tweede Liberty-schip is deze week in het kanaal te Middelburg opgelegd. In de haven van Vlissingen liggen er nu vijf en met de twee te Middelburg is de capaciteit van Walcheren uitge buit. Men zoekt nu naar middelen om deze oude en onrendabele schepen er gens in het Noord-Sloe een ligplaats te geven. Met veel gespetter zijn zaterdag te Middelburg de zwemcompetities weer begonnen. GEHEEL ONVERWACHT arriveer den Prins Rainier van Monaco en Prinses Gracia op Walcheren, met de bedoeling strikt incognito een eerste bezoekje aan Nederland te brengen. Het vorstenpaar werd echter al spoedig ontdekt, toen het in de Campveerse Tooren had geluncht. De foto links is genomen, op het mo ment, dat Rainier en Gracia 't Veer- se restaurant ijlings verlaten, om aan de publieke belangstelling te ontko men. De foto onder knipte onze fotograaf op de veerboot van Vlisingen naar Breskens. De prins geleidt juist zijn echtgenote naar beneden, om de vorstelijke auto op te zoeken en zo snel mogelijk van de veerboot en uit Zeeland te verdwijnen. Het nieuwe griffie gebouw te Middel burg is nu onder de kap. Wanneer dit complex gereed zal zijn is de ring van Abdijgebouwen weer gesloten. Alleen de woning van de commissaris zal als laatste gedeelte nog herbouwd moeten worden. Ir. den Hollander „ereburger" van Goes, had woensdag met vertegen woordigers uit 35 landen een confe rentie in zijn geboortestad. Deze bespreking van spoorwegpromi nenten had ten doel over tal van tech nische zaken met elkaar van gedachten te wisselen. Op de foto ziet men dr. ir. F. Q. den Hollander met twee buiten landse gasten. Op de achtergrond de Herv. kerk te Goes.

Zeeuwsch Dagblad | 1958 | | pagina 3