In Axel komt een Christelijke .ere technische school lag( Edelman BrwinrifffasH» Koninklijk Besluit bracht de goedkeuring en ook... vreugde Franse parlementsleden zullen zaterdag gedenksteen onthullen in De Witte Swaen te Zierikzee Drieweegse boeren bleven weg, als 9t lichte maan was UIT ZEELANDS STEDEN Vrijwel geen verandering in stand werkloosheid IN SEPTEMBER BEGINNEN DE LESSEN ZEEUWSCH DAGBLAD Bijna veertig leerlingen ingeschreven Minister gaf de stimulans Benoemingen bij waterschappen Verkoop zomerzegels op eiland Tholen JUBILERENDE VOORZITTER VERKLAPT: J. TIMMERMAN GEHULDIGD Thoolse jeugd naaf HBS te Bergen op Zoom M ULO'examens te Goes Ds. J. VAN DIJKEN Veerhaven Breskens eind juli gereed MIDDELBURG GOES Spoorwegtunnel een op lossing voor Rotterdam? Vrijdag 4 juli 1958 PAGINA 1 IN OOSTELIJK ZEEUWSCH-VLAANDEREN is met vreugde het bericht ontvangen, dat het Koninklijk Besluit is afgekomen, waarin goedkeuring werd verleend om in september a.s. te starten met een christelijke lagere technische school in Axel. Vooral ook bij het werk comité, dat de laatste jaren met grote voortvarendheid en niet te blus sen activiteit gewerkt heeft aan de plannen om te komen tot christelijk technisch onderwijs in oost-Zeeuwsch-Vlaanderen. Dit,koninklijk be- Bluit vormt ongetwijfeld de kroon op het vele en vaak ook moeizame werk. De vreugde is ook groot omdat de goedkeuring een christelijke technische school betreft. Naast een katholieke en neutrale technische school (Hulst en Terneuzen) werd in Axel en zelfs in de wijde omtrek de behoefte gevoeld aan christelijk technisch onderwijs. Deze behoefte en de gedachte, dat er niet alleen plaats moet zijn voor vak technisch onderwijs, maar ook voor christelijke levensvorming bij dit onder wijs heeft dit comité steeds voor ogen gesteld. En dat deze behoefte er wer kelijk Is blijkt uit het aantal leerlingen, dat zich nu reeds heeft opgegeven: S6. Een mooi aantal om mee te beginnen, zo meent het bestuur. y moet nu niet denken, dat het chris telijk technisch onderwijs in Axel zon der slag of stoot tot stand is gekomen. Wel is het zo, dat het comité stilzwij gend te werk is gegaan en dat men geen moeilijkheden heeft ondervonden van andersdenkenden, die dergelijke Jannen hadden. Maar als wij u vertel en, dat reeds acht jaar geleden ge tracht is te komen tot christelijk tech nisch onderwijs dan zal het u wel dui delijk zyn, dat het pad niet over rozen is gegaan. MEDEWERKING Daar komt nog bij, dat het ge meentebestuur zeer veel medewer king heeft verleend door de voorma lige openbare school aan de Kerk- dreef beschikbaar te stellen. „En daar hebben wij een grote voor sprong mee. Want als wij een nieuwe school hadden moeten bouwen, dan was de goedkeuring beslist niet af gekomen" vertelde ons de heer R. J. de Kraker, een der leden van het werkcomité in een prettig onder houd. Dit wil helemaal niet zeggen, dat er geen nieuwe school komt. Integendeel, een terrein voor de bouw van een de- fitief schoolgebouw, dat aan alle eisen zal voldoen, is reeds in optie geno- inen. STIMULANS Het bestuur van de christelijke na tionale schoolvereniging heeft reeds een achttal jaren geleden de plannen besproken om te komen tot christelijk technisch onderwijs voor Axel en om streken. Deze plannen konden toen niet doorgaan, maar later hebben en kele Axelaars toch weer de hoofden btj elkaar gestoken. De stimulans werd gevonden in een gezegde van een mi- Bij koninklijk besluit zijn benoemd in de provincie Zeeland: Tot lid van het bestuur der waterkering van de calamiteuze polders Oost-Beveland en Wilhelmina (Z.B.) F. de Groene te Wilhelminadorp (gemeente Katten- djjke); tot voorzitter van de waterke ring van de calamiteuze polders Hoofdplaat en Thomas, A. P. Calon te Hoofdplaat; tot dijkgraaf van de Soele- kerkepolder K. A. van Langeraad te Kamperland (gemeente Wissenkerke) uiterlijk tot het einde van het zittings jaar, waarin hij 70 jaar zal zijn gewor den; tot dijkgraaf van het waterschap St. Maartensdijk A. P. Geluk te St. Maartensdijk, tot gezworene van de polder Vier-Bannen-van-Duiveland C. J. van Westen te Zierikzee, uiterlijk tot het einde van het zittingsjaar waarin hij 70 jaar zal zijn geworden, en J. A. van Nieuwenhuyze te Nieu- werkerk; tot lid van het bestuur van het waterschap voor de uitwatering door de sluis in de Piet, J. Goense te Ovezande en J. Noteboom te 's-Heer Arendskerke; tot gezworene van het waterschap de Breede Watering be westen Yerseke, I. Luteijn te Nisse; tot gezworene van het waterschap Oos- ter- en Sirjansland P. J. Hanst te Bruinisse; tot gezworene van het wa terschap St. Maartensdijk M. J. Mol en G. D. Kloet, beiden te St. Maar tensdijk; tot gezworene van het water- fchap Baarland M. J. Almekinders te laarland; tot gezworene van de Van Citterspolder M. Boonman te 's-Heer Arendskerke; tot gezworene van de Kreekrakpolder J. E. Vogelaar te Ril- land-Bath; tot gezworene van de Ka- relpolder N. Nagelkerke te Krabben- dijke, uiterlijk tot het einde van het zittingsjaar waarin hij 70 jaar zal zijn ;eworden; tot gezworene van het wa arschap Oud- en Nieuw-Noord-Beve- and P. van Dijke te Colijnsplaat (ge meente Kortgene). RILLAND-BATH Bejaarden op reis. De Rillandse be jaarden hebben met veertig auto's een tocht naar de „Morgenster", de Wouw- ge plantage, Nispen, Roosendaal, Zun- dert, Breda en Tilburg gemaakt. Rillandia verwelkomde des avonds de 120 oudjes met pittige muziek. nister, die tijdens een bezoek aan Axel verklaarde, dat in oost-Zeeuwsch- Vlaanderen zeer zeker plaats is voor een technische school. Een dagelijks bestuur werd gevormd, waarin personen uit alle maatschappe lijke schakeringen zitting hebben en waarvan ook mensen deel uit maken uit Terneuzen, Hoek en Sluiskil en an dere plaatsen. Uit dit bestuur werd een werkcomité gevormd, bestaande uit de heren M. J. Brandes, A. C. van Baal, A. van Asperen, K. Boer, J. de Ridder en R. J. de Kraker. Vooral dit comité heeft zeer sterk geijverd voor christe lijk technisch onderwijs. De voormalige openbare school, die nog wat verbouwd moet worden, biedt uitstekend plaats voor technisch onder wijs. Er is een groot lokaal voor hand vaardigheid, een tekenzaal, theorielo kaal, alsmede een flink gymnastieklo kaal. TWEEJARIGE CURSUS Voorts zullen twee praktijkhallen worden gebouwd, die aan zullen sluiten op de later te bouwen nieuwe school. Het christelijke technisch on derwijs in Axel zal bestaan uit een tweejarige cursus, zoals de heden daagse eis is. Het eerste leerjaar zal hoofdzakelijk bestaan uit algemeen vormend onderwijs, hetgeen het voordeel biedt, dat leerlingen, die de zesde klas van de lagere school heb ben doorlopen, direct naar de tech nische school kunnen. De „Christelijke technische school voor Axel en omgeving" zoals de school officieel heeft, in niet alleen voor Axel bestemd maar voor de ge hele omgeving. Gezien de centrale lig ging van deze gemeente betekent deze school ongetwijfeld een uitkomst en wij aijn er ook zeker van, dat deze school zeker geen gebrek aan belang stelling zal hebben. Opbrengst zomerzegels. Mede dank zij de actie van het plaatselijk comité heeft de verkoop van de zomerpost- zegels op het eiland Tholen de som van f 172,53 opgebracht. De frankeer- waarde van deze verkochte postzegels bedraagt f 110,48, terwijl de toeslag ad f 62,05 ten goede komt voor sociale en culturele doeleinden. In 1957 wa ren deze bedragen resp. f 197,10 en f 126,15. Tijdens de receptie van de Coöp. Boerenleenbank te Driewegen, ter gelegenheid van het 40-jarig jubileum van deze bank, is de aftredende voorzitter, de heer 3. Timmerman, die vanaf de oprichting bestuurslid is geweest, -op hartelijke wijze gehuldigd. De voorzitter van de Raad van toezicht, de heer I. de Dreu te Driewegen roemde de grote ver diensten van de heer Timmerman als steunpilaar van de bank en of freerde hem eén fraaie leunstoel. Er zijn vele goede woorden gespro ken. Tot het jubilerende bestuur, maar in het bijzonder tot de heer Timmer man en ook tot de heer W. Nijsse, die vanaf de oprichting lid is van de Coö peratie. Nadat de heer De Dreu in zijn ope ningswoord de jubilarissen had toege sproken, voerde de heer Vroom van de Centr. Raiffeisen bank te Utrecht het woord en roemde de prettige samen werking waarna hij een fotoboek en een oorkonde aan de aftredende voor zitter aanbood. Drie burgemeesters spraken daarna. Burgemeester Lodder van Ellewouts- dijk en Driewegen schetste de groei van de bank van loot tot boom met 216 leden, burgemeester W. N. van Liere sprak namens de gemeentebesturen van Oudelande en Baarland en burge meester P. J. Dominicus namens de Coöp. bank te Borssele. De heer J. P. Lindenbergh te 's-Heer Arendskerke voerde tenslotte het woord als verte genwoordiger van de ring van boeren leenbanken op de Bevelanden. In zijn dankwoord haalde de heer Timmerman herinneringen op uit vroe ger jaren, toen alles nog zo geheel an ders was. „Als het lichte maan was, kwamen de boeren liever geen geld Reorganisatie bij Zeeuwse visserij-poli tie In verband met een reorganisatie bij de visserij-politie op de Zeeuwse stro men zijn de heren P. van der Linden, opzichter te Zierikzee en M. Hoogeste- ger, controleur eerste klasse te Yerseke per 1 januari 1959 op wachtgeld ge steld geworden. De heer Van der Lin den heeft 52 dienstjaren en de heer Hoogesteger 43 dienstjaren achter de rug. De reorganisatie houdt tevens in, dat een politieboot uit de vaart zal worden genomen en hoogst waarschijnlijk naar de Wadden zal verhuizen. Voor het toelatingsexamen aan de Rijks H.B.S. te Bergen op Zoom slaagden o.m.: Dick Antons, Tholen; Rinus van Ast St. Maartensdijk; Anneke Bal, Tho len- Ali Bout, St. Maartensdijk; Han- na Breure, idem; Aart van Dijk, Tho len; Wim Goedegebuure, idem; Joke van Gorsel, .St. Maartensdijk; Ria van Gorsel, Stavenisse; Adri de Graaf, St. Maartensdijk; Theo de Graaff, Oud- Vossemeer; Adri Hage en Lies Hage, Scherpenisse; Wim Heijboer, St. An naland; Jan Lobbezoo, Rilland-Bath; Joke Oudeslujjs, St. Maartensdijk; Tanny Polderman, Oud-Vossemeer; Gerda Robbe, Scherpenisse; Kees Sla ger, idem; en Gommert Zoeteweij, Rilland-Bath. brengen", vertelde hij, „want ze zwe gen er liever over, dat ze goed in hun slappe was zaten". De jubilaris wijdde enkele waarde rende woorden aan de inmiddels over leden kassier G. A. van Noort, die van 19191946 zijn functie uitoefende en die de stoot gaf tot de stichting van het nieuwe gebouw in 1938. Hij me moreerde ook de namen van de drie oprichters, de heer P. Ringelberg, M. de Broekert en Jac. Blok, van wie laatstgenoemde in 1920 vrijwillig zijn zetel beschikbaar stelde, om ook plaats te verlenen voor een vertegenwoordi ger van Oudelande. In intieme kring waren bestuur, raad van toezicht en personeel nog gezellig bijeen, tijdens welke uren de heer M. A. Slaakweg, de kassier, namens het personeel sprak en de prettige samen werking roemde. Hij bood een fraaie bloemenmand aan. Bij het MUL O-examen te Goes slaagden donderdag voor het diploma B: de dames G. S. W. v. d. Berg, Axel, N. S. C. de Putter, Zaamslag, M. M. J. Willeboordse, Middelburg, J. J. Roose, Oostkapelle, en M. C. van Doeselaar, Terneuzen, en de heren: L. L. van 't Leven, Bruinisse, C. J. Rinkhoud en E. C. L. Marteijn, Oostburg, A. M. A. Viergever, Noordgouwe, J. Minder- houd, Vrouwenpolder, F. Otte, Sint Laurens, J. M. Scheers en A. Salomé, Vlissingen. Voor het diploma A slaagden de da mes E. D. C. Dorleijn, Middelburg, H. L. Speijers, Hoedekenskerke, J. Ka- relse en J. E. van Sprang, Goes, C. M. de Wolff, M. P. de Visser en M. Bosse- laar, Souburg en de heren: J. A. W. de Meester, IJzendijke, B. Hubregtsen Waterlandkerkje, M. J. Steenhard, Goes, W. C. Bos, Vlissingen en J. van Keulen, Aagtekerke. Ds. J. van Dijken te Ouderkerk aan de Amstel, die het beroep van de Chr. Geref. Kerk te Biezelinge heeft aange nomen. Maandag a.s. wordt een gedenksteen onthuld in het huis „De Witte Swaen" aan het Havenplein te Zierikzee. Dit zeventiende eëuwse huis, een sieraad van de stad, werd door de watersnood verwoest en daarna met financiële hulp van het Franse parlement hersteld. Bij de onthul ling zullen daarom Franse parlementsleden, leden van de „groupe d'amitie Franee-Pays-Bas" aanwezig zijn. Zij zullen er een groep van ongeveer tien Nederlandse collegae ontmoeten, die onder leiding staat van de heet Van der Goes van Naters. Om kwart voor drie worden de gas ten in het gemeentehuis ontvangen, daarna gaat men naar de „Witte Swaen" voor de onthullingsplechtig heid. De steen draagt het volgende, aan Ovidius ontleende, Latijnse opschrift: „Omnia pontus erant sed nulla ouspis apertum valuit destringere cygnum". De Nederlandse vertaling staat er in kleinere lettersbij: „Zee was het al, nochtans geen drietand, die vermocht de zwaan, hoe bloot en weerloos ook, te schampen". Naar wij van ir. J. H. v. d. Burgt, hoofdingenieur-directeur van Rijks waterstaat vernemen, behoeft er geen ongerustheid te bestaan over de vraag of de veerhaven te Breskens op tijd gereed zai zijn. Deze nieuwe veerha ven zal op de vastgestelde tijd, eind juli, in bedrijf worden genomen. Volgens ir. Van der Burgt is er na melijk geen sprake van, dat zoals wjj gisteren meldden de haven van Breskens grotendeels zou zijn dicht geslibd. Gevonden voorwerpen Dubbele bruine rijwieltassen; kleine bruine hond; Rode knipportemonnee met inh.; Rode portemonnee met rits sluiting; Platte duimstok; Bruin lede ren portemonnee met inh.; kussenover trek; Broche; Bankbiljet; Postduif ge merkt A.N. 489-R-4423. N.V.H.W. 54; Armbandje; Rode kinderportemonnee zonder inh.; Rode plastic damestas inh. kinderblouse; Belgisch geld; Broche met witte steen; Bos sleutels; Kinder ringetje; Bruine portefeuille; Bankbil jet; Vulpen in etui; speelgoed ramme laar; Knipportemonnee. Enige rijwielen en autopeds, hengel, paar snelbinders, enige sleutels, rozen krans, dameshandschoen, zilveren broche, marinebaret, portemonnaie, doublé kettinkje, meisjesjack, arm bandje. Inlichtingen zijn te krijgen over de adressen waar de volgende voorwer pen zijn te bevragen: portemonnaie m. inh., halsketting, broodmandje, wit kinderschoentje, plastic bootjes, he rensandaal, 2 paar kindersokken en stofdoek, herenhandschoen, padvin- dersriem, zwembroek, straatveger en twee verzekeringspolissen. Concert Vandaag, vrijdag 4 juli, zal het Mid delburgs muziekkorps een concert ge ven op de Markt. Het korps, dat onder leiding zal staan van Piet de Rooij, zal van 810 uur optreden. Gevonden voorwerpen Zwembroeken, sleutels, twee kano's, schoenen en handschoenen, kettinkjes, nylonkousen, broeken, jasjes, jurken en vestjes, riemen en petjes, speldjes, In de maand juni is in de stand van de werkloosheid in Zeeland praktisch geen verandering gekomen. Op 30 juni bedroeg het aantal werkzoeken den 2465, waarvan er 677 werkzaam waren op aanvullende werken. Eind mei Stonden 2335 werkzoeken den ingeschreven, waarvan 738 op aanvullende werken waren tewerkge steld. Er is dus sprake van een ge ringe stijging der werkloosheid, na melijk met 130 personen. In het district Goes daalde het aan tal werkzoekenden van 431 tot 351; in het district Middelburg daalde het Vogens het jaarverslag van de Ka mer van Koophande en Fabrieken voor Rotterdam over 1957 is de laatste tijd steeds groeiende de overtuiging, dat een radicale aanpak, lees een spoor wegtunnel, de enige juiste en verant woorde oplossing vormt voor het cen trale probleem op spoorweggebied, nl. de kruising van rail- en waterverkeer in de Maasstad. Uiteraard hangt deze kwestie nauw samen met het gehele complex der oeververbindingen. Nu intussen wel als vaststaand mag wor den aangenomen dat naast de tram tunnel een autotunnel ter vervanging van de Willemsbrug zal worden aange legd, zou een spoorbrug als enige over blijvende „bovengrondse" rivierkrui sing niet goed houdbaar zjjn, aldus het jaarverslag. De Australische P.T.T. heeft een radiotelefonische verbinding geopend met de Scottbasis in het Zuidpoolge bied. van 951 tot 863, doch de distrieten Terneuzen en Zierikzee stegen resp. van 818 tot 1033 en van 135 tot 218. De landelijke cijfers tonen aan dat de werkloosheid in de maand juni in geringe mate is afgenomen, namelijk van een aantal werkzoekenden van 81.171 tot 73.582 personen. Ingezonden mededeling (Adv.) het natuurlijke haarglansmiddel geeft Uw haar een briljante schittering! WESTKAPELLE Ringrjjderij. Zaterdag wordt in tegenstelling tot hetgeen aanvankelijk werd vernomen in Westkapelle toch een ringrjjderij gehouden. Op 26 juli vindt de door V. V. V. georgani seerde ringrjjderij eveneens plaats. YERSEKE N.C.V.B. De afdeling Yerseke van de N.C.V.B. hield een pakjesavond in de consistorie van de Herv. Kerk. Het batig saldo bedroeg fill. zakmessen, -twee rijwielen, autopeds, jaals, boek, parapluie-hoes, portemon- naie's, zakdoekje, oorbel, liniaal, da meshoed, gummy-beest, directoir, dweil, kinderpistool, stofbril, hand doek, hoofddoek, sokjes, ring, hond, blauwe parkiet, schep, nagelreiniger, vulpen, shagdoos, spiraalboor, auto band, alpinomuts, kanarie, emmertje, zandvormertjes, harkje, bril-étui. Neerslag op Schouwen-Duiveland In de maand juni werd op het Proef bedrijf Scheldemonden te Bruinisse ge registreerd 48,6 mm. neerslag. Hiermee bleef men nog enkele mm. onder het ge middelde, dat voor juni 55 mm. bedraagt. Bepaald natte etmalen waren 32 juni met 19,3 mm. en 21 juni met 8,3 mm. Er waren 4 dagen waarop de tempe ratuur. die meestal schommelde tussen 16 en 18 graden, boven de 20 graden kwam en wel op 2 juni 25,5 gr., 3 juni 26,5 gr., 26 juni 23,5 graden. IN Ir. F. C. C. BARON VAN TUYLL VAN SEROOSKERKEN is ons land een edel figuur ontvallen. Wie het voorrecht had, hem eens te mogen ontmoeten, zal altijd een diepe herinnering houden aan deze wijze en vooral ook vrome mens, wiens adel dom sprak in zijn eenvoud en de be reidheid, ook in de kleinste onder ons zijn medemens te zien. Wat hem vooral typeerde was zijn Christenzin. Als voorzitter van de Ned. Christe lijke officiersvereniging en vooral ook van de Christelijke Officierskring, die in nauw verband daarmee werkte, trad zijn diepe vroomheid naar bui ten. Maar ook op ander gebied. Hoewel hij geen politicus was, in die zin, dat hij in een politieke partij naar voren trad, was het toch bekend, dat hij de Christelijk-Historische Unie was toegedaan. Hij was ook bereid, zo nu en dan als spreker voor haar op te treden, hoewel hij het dan altijd vermeed, direct politieke onderwer pen aan te raken. Hij sprak een woord „uit het hart tot het hart". Maar hoe hij dat optreden zag, bewijst een en kel voorbeeld. In 1946 zou hij in een vergadering spreken, tezamen met een man uit de A.R.-partij. Enkele dagen tevoren belde hij zijn medespreker op. Hij sprak met dezen af, dat die het poli tieke deel der vergadering voor zijn rekening zou nemen. En dan had hij nog een verzoek: zou die spreker een half uur tevoren met het bestuur en hem bijeen willen komen? In die bij eenkomst nam hij het woord. „Wij gaan dadelijk belangrijk werk doen vindt u goed, dat wij voor we daar toe overgaan, met elkaar bidden?" En hij ging voor in een gebed, dat allen, die het hoorden, zich hun leven lang zullen blijven herinneren. Zijn vroomheid was ook moed. In de bezettingstijd was zijn kasteel in Zuilen, zolang hij er de beschik king over had, een bekend toevluchts oord. Ook voor het directe verzets werk had hij alle belangstelling. Deze facetten van deze grote figuur komen in de gebruikelijke levens schetsen niet zo licht naar voren. Maar wij menen op deze plaats aai) deze man, wiens geslacht nog wortelt in Zeeland, een dankbaar woord van gedachtenis te moeten wijden. COLIJNSPLAAT Reis bejaarden. Woensdag maakten de ouden van dagen van Colijnsplaat een uitstapje, waar o.m. de Wouwse plantages en de oesterputten te Yer seke werden bezocht. Bij hun thuis komst werden zij verwelkomd door burgemeester Schuit. De heer J. Kra mer sprak namens de oudjes woorden van dank tot reiscomité en autobezit ters. De muziekkorpsen „Wilhelmina" en „Soli Deo Gloria" wachtten de stoet bij hun aankomst op en zo trok men in optocht door het dorp. Verkoping. Door notaris J. J. W. Klop te Kortgene werd woensdagavond ten verzoeke van de erven mej. Th. Meulenberg publiek verkocht, het woon- en winkelhuis met tuin, aan de Westkerkstraat 30 te Colijnsplaat. Hoogste inschrijver M. de Wit voor f 506, koper P. H. Coomans voor f 960. OOSTKAPELLE Geslaagd. In Den Haag is voor het diploma gemeente-administratie I geslaagd de heer J. de Voogd te Oost kapelle, werkzaam ter gemeente secretarie te Domburg. SINT ANN ALAND „Wees Getrouw" maakte reis. De Hervormde Meisjesvereniging „Wees Getrouw" uit Sint Annaland maakte woensdag haar jaarlijks reisje. Per touringcar werd Dinant in België en omgeving bezocht. De reis werd ge maakt met de Hervormde meisjesver eniging uit Oud-Vossemeer. Tegenbezoek. Het gemengd zang koor „V.Z.O.S." en het mannenkoor „Zang en Vriendschap" uit Sint An naland, zullen onder leiding van de heer J. Ridderhof een tegenbezoek brengen aan Noordgouwe, waar zij op zaterdag 5 juli a.s. deelnemen aan een aldaar te houdc-v zangavond. Voor de bejaarden. Het ligt in de bedoeling, om ook dit jaar weer een reisje voor de ouden van dagen uit Sint Annaland te organiseren. Ten einde een en ander te kunnen finan cieren, zal er vanwege het comité, dat deze reizen organiseert, een rondgang door de gemeente gehouden worden, teneinde gelden bijeen te verzamelen, om genoemde reis te financieren. 's-HEER ABTSKERKE Raadslid. De heer A. de Jonge Pzn. heeft zijn benoeming tot raadslid, in de vacature J. Proos, aangenomen. Mussengilde op reis. Het mussengil- de heeft zijn jaarlijks uitstapje ge maakt naar de Belgische Ardennen. SOUBURG Eerste prijs. Op het nationaal con cours, georganiseerd door de ring Rot terdam van de Kon. Bond van Christe lijke Zang- en Oratoriumverenigingen in Nederland behaalde de Chr. ge mengde zangvereniging „Soli Deo Glo ria" te Oost- en West Souburg in de ereafdeling een eerste prijs met 315 punten. RETRANCHEMENT Atletiekwedstrijden. Op het gemeen telijk sportterrein te Retranchement houdt Het Zwin a.s. zaterdag regio nale wedstrijden. Verwacht wordt, dat er uit alle delen der provincie een flinke deelname zal zijn. VEERE Filmavond. Woensdagavond werd in ,,'t Lammetje" voor de dijkwerkers da film „De man die teveel wist" ver toond, een rolprent naar het gelijkna mige (spannende) boek. Schoolreisje. De kinderen van de o.l. school te Veere maakten donder dag een reisje naar Nijmegen. Het werd een heerlijke dag voor de kin deren. Nieuwe liederen op carillon. Door de stadsbeiaardier v. Veere, Piet Broerse werden nieuwe liederen gezet op de speeltrommel van het Veerse carillon. Op het hele uur klinkt thans „Een gangspeldeuntje" van Viotta. Op het halve uur „Lof zij den Heer, den al- machtigen koning der ere." A.s. zater dagavond van 8—9 is er het traditio nele carillonconcert waarvan het pro gramma luidt: 1. De winter is vergan gen (bew. P. Broerse), 2. Dans voor beiaard, J. Denijn; 3. Rondo, Teichler, 4. Menuet, Colfs. 5. Diverse volksliede ren; 6. 2 stukken uit „Voor den Bey- aert", een verzameling van Joh. Gruyt- ters (1746) a) Mars, J. Hartop; b) Me nuet, Locatelli; 7. Landler, Mozart; 8. Diverse geestelijke liederen; 9. Wie genlied, Chopin. Behalve dit avondconcert geeft de stadsbeiaardier a.s. zaterdag om 18.30 uur een korte bespeling v. h. carillon, in verband met de dan te houden Va- lerius-herdenking. WEMELD1NGE Ringrijderij. Zaterdag jl. had in de Dorpstraat de jaarlijkse ringrijderij plaats door de ringrijderijvereniging „Ons Genoegen". Na afloop had op het voetbalveld een wedstrijd tussen een combinatie van ambtenaren en ringrijders plaats. De uitslag was 6-4 voor ringrijders-ambtenaren. De daaraan verbonden collecte ten bate van de bejaardentocht bracht f 100 op. De uitslag van de ringrijde rij: le prijs Joh. Hoogesteger met tien punten. P. Feijtel won een eerste prijs met stoeltje rijden. Spaarbank. Stand van de spaarbank over de maand juni: Ingelegd f 21.724,27; terugbetaald f 21.400.79. Zes nieuwe boekjes wer den uitgereikt.

Zeeuwsch Dagblad | 1958 | | pagina 2