...beter op Super Shell met I.C.A. Albert Heijn aliouters Nieuw: uniek AH koffie-kwartet de beste koffie voor alle 4 smaken! *NIEUW!* UIT DE PROVINCIE Zes bejaardentehuizen krijgen televisie-toestel 178 heeft de 4 lekkerste koffies (SHELL) „Mèt I.CA." betekent dat in Shell benzine - nu reeds jarenlang een opmerkelijk werkzame phos- phor-verbinding wordt toegepast. LCLA. reduceert aanslag in motoren en maakt aanwezige aanslag on schadelijk. Dankzij de moderne raffinage-methoden van Shell, waar door niet-stabiele verbindingen uit de benzine worden verwijderd, en dankzij het exclusieve I.C.A. blijft de verbrandingsruimte zo schoon mogelijk en kan uw motor volle dig vermogen leveren. WW Hij houdt van pittige koffie Hij houdt van mild krachtige koffie m Hij houdt van mild geurige koffie Hij houdt van vol aromatische koffie GOUDMERK 212 ROODMERK «oGRAMI78 GROENMERK 250 GRAM 178 PAARSMERK 250 GRAM 148 Zeeuwse collecte 1957 verdeeld Drakatileenzinker voor Deltaplan Donderdag 3 juli 1958 JSEEUWSCH DAGBLAD PAGINA 4 i Zo de Here wil en J I zij leven, hopen on- v" ze geliefde ouders, 1 behuwd- en groot- ouders i ADR. KODDE ■K en 4 i VV. KODDE- J MINDERHOUD op dinsdag 8 juli l hun 50-jarige Echt- vereniging te her- J denken. J Dat zij nog lang ge- j. 7 spaard mogen blij- 7 ven is de wens van hun dankbare 1 kinderen, behuwd- en kleinkinderen Serooskerke (W.), juli 1958 Gelegenheid tot fe- liciteren van 4.30l 15.30 uur in het ver- enigingsgebouw. Hartelijk dank aan allen die blijk gaven van hun medeleven tijdens de ziekte en na het over lijden van onze geliefde moeder, behuwd-, groot' en overgrootmoeder LEINTJE LOOISE- JOBSE, Uit aller naam: J. Looise Gapinge, 3 juli 1958 Dr. L. P. Roegholt Internist van 5 t/m 27 juli AFWEZIG Het hoofd van het ge meentebestuur van Ka- pelle brengt ter open bare kennis, dat door de raad in zijn vergadering van 30 juni 1958 is be paald, dat een herziening van het „Uitbreidings plan 1952" in voorberei ding is. Kapelle, 1 juli 1958 Het hoofd van het ge meentebestuur: H. G. van Suijlekom TE KOOP van partic.: VAUXHALL, Velox (6 cyl.), 4 deurs, grijs, in uitst. st., met kachel en rolhoes. 43000 km. ge lopen. Patijnweg 38, Goes Officiële Publikatie Gemeente Middelburg Het spreekuur van de Burgemeester gaat op woensdag 2 juli niet door. F it TE KOOP 25 oude en jonge post- uiven. Prima klok, merk 'lassaert no. 3. Weduw- schapmand met 10 vakken "s nieuw. Te bevragen bij Moerland, Havenstraat 'o. 24, Ellewoutsdijk. if Rode-, witte-, savoye Kool, prei- en selderij- planten. L. Koole, Noord- weg 102, Sint Laurens, tel. 01180-2296 GEVRAAGD Wegens teleurstelling te huur gevraagd: Zo merhuisje of woonwagen, liefst strand Westduin, v. 2 tot 9 aug. voor 4 pers. Br. aan P. Raadgep, Kloos terplein 16a, Breda. DIVERSEN ?H. H. Automobilisten, anaf heden G.B. Super enzine voor de prijs van gewone benzine. C. van Boven Jz.. Oostweg 24, Krabbendijke. m Zoek belangrijke col lectie of partij postzegels, rostbus No. 756, Amster dam. mm Advies van de zuigelin- genconsultatiebureaux. Poe de luierwas met DRIETEX. mm De enige rijschool die door twee bonden erkend en gedipl. is, F.N.O.P. en B:E.A. Autorijschool van Zweeden, tel. 370, Dom burg. Gratis gehaald en thuisgebracht. mm Bromfietsen te huur, All Risk verzekerd. Leeft. 18 jaar. Cevaal, Molenweg 15, Nieuwland. Super Shell Tank de „schoonste" benzine die ooit werd gemaakt Tank „SUPER SHELL" met I.C.A. voor méér kracht groter rij-genot! mm- De AH koffie-experts hebben na een nauw keurig onderzoek dit ontdekt: er zijn vier groepen koffiedrinkers in ons land. De lief hebbers van vol-aromatische koffie, van mild- krachtige koffie, van mild-geurige koffie en van pittige koffie. Interessante ontdekkingEn Albert Heijn deed wat gedaan moest worden: mengde uit de beste koffiesoorten de juiste mélanges voor alle 4 de smaken (dus ook voor de uwe!). Deze 4 mélanges hebben alle dezelfde kwaliteit: de beste*)-en maar één verschil: de smaak... Deze verstandige manier van koffie kopen- voor het eerst in Europa - is overal in Neder land enthousiast ontvangen. Ga morgen ook naar Albert Heijn en koop de koffie, voor uw smaak. Iedere AH-mèlange is van de beste kwaliteit en toch zijn er prijsverschillen? Dat is een kwestie van klimaat en oogsten in de koffielanden en van vraag en aanbod. Daarom hébben de BESTE kwaliteiten van verschillende soorten ook verschillende prijzen. Maar of u f 1.43 of f 2.12 betaalt - bij AH drinkt u de BESTE kwaliteit koffie voor UW smaak. Ontdek de beste koffie voor UW smaak in het AH 4-SMAKEN-PAK Dit speciale proefpak bevat in vier hermetisch gesloten zakjes van 62'/2 gram alle vier de smaken. Keur, vergelijk De beste koffie voorde liefhebbers van \ol-aromatische koffie: De beste koffie voor de liefhebbers van mild-krachtige koffie: De beste koffie voor de liefhebbers van mild-geurige koffie: De beste koffie voor de liefhebbers van pittige koffie: En altijd 10% goedkoper dan elke andere kwaliteitskofpe ANNA JACOBAPOLDER Collecte. Door de jongedames Marie Hage, Maddy en Sjaan van Dijk werd voor de sanatoria Sonnevanck en Zonne gloren f 68,gecollecteerd. Wedvlucht. De P.V. „De Reisduif' or ganiseerde een wedvlucht vanuit Creil. In concours waren 45 duiven. De uitslag is als volgt: 1 W. van Dommelen; 2, 6, 16, 18, 19 en 20 A. Faasse; 3 A. Fonteijne; 4 M. Geuze; 5 S. Wagemaker; 7 Joh. Reijngoudt; 8, 11 en 13 K. Reijngoudt; 9 W. Faasse; 10 en 17 J. den Braber; 12 W. Neele; 14 C. Verwijs; 16 G. van Nieu- wenhuyzen. COLIJNSPLAAT Ongeluk. De lo-jai-ige J. de Wild, die per fiets naar de U.l.o.school te Wissen- kerKe reed, had het ongeluk te vallen. Enkele andere jongens die achter hem reden, buiteldenover hem. Het gevolg was dat hij met verwondingen aan hoofd en hand naar huis moest terugkeren. Dr. Maas die spoedig ter plaatse was ver leende eerste hulp. KAPELLE Benoeming. Mej. J. Kloosterman, leid ster aan de Chr. Kleuterschool „Samuël" is per 1 september a.s. benoemd tot hoofd van de Chr. Kleuterschool te Gies- sendam. SCHOONDIJKE Schoolreis. De leerlingen van de Chris telijke school hebben een reisje gemaakt naar Antwerpen. De dag werd doorge bracht in de dierentuin. De terugreis werd nog even onderbroken voor een bezoek aan de speeltin van Aardenburg. STAVENISSE Verkoop. In hotel P. J. Hendrikse werd het woonhuis Molendijk 46 van de heer A. Wesdorp Jzn. in het openbaar verkocht. Koper werd de heer J. Wes dorp voor de prijs van f 5250, Radiosonde. De heer C. J. de Graaf vond op zijn land een radiosonde van de Belgische luchtmacht, opgelaten van het vliegveld Evere bij Brussel. W KSTKAPELLE Het ligt in de bedoeling om op zater dag 26 juli de jaarlijkse V.V.V.-ringrij- derij te houden. Deze ringrijderij is in de plaats gekomen van de kermisringrü- derij. De V.V.V.-ringrijderij is de laatste jaren een groot succes gebleken. „Hygiea". Zaterdag 19 juli zal door de gymnastiekvereniging „Hygiea" een turn- demonstratie worden gegeven, op een weiland van de heer J. Minderhoud in het Hout. De demonstratie begint om 3 uur. Tot 5 uur treden dan de adspiranten op. Om 6.30 uur wordt een rondwandeling door het dorp gemaakt, waarbij de jeugdfanfare medewerking verleent. 's Avonds om 7 uur treden de senioren op, waarbij de jeugdfanfare eveneens zal optreden. .1- Bejaardenreis. De bepaarden Uit Wést- kapelle maakten per touringcars een reisje naar Den Haag en Scheveningen. Het was voor de oudj-' een prachtdag. Schoolreis. Door de leerlingen van de hoogste klassen van de Christelijke school werd een reis gemaakt naar De Efteling,' waar geweldig genoten werd. V.V.V. Het bestuur van V.V.V. West- kapelle hield een vergadering. Besloten werd op zaterdag 26 juli een ringrijderij te organiseren. Ook zullen de loopplan ken op het strand worden gelegd. Men zal zo spoedig mogelijk overgaan tot het laten drukken van een nieuwe folder. Kind verdronken op Ameland Dinsdagmiddag is nabij Hollum op Ameland de 11-jarige Hans Gerrit B. bij het baden om het leven gekomen. De jongen was met een groepje kin deren aan het spelen in het voor het tentenkamp te Holum gelegen zwin. Op een gegeven ogenblik liep het kind de zee in en verd door de ebstroom meegetrokken. Alle in het werk ge stelde reddingspogingen beven vruch teloos. Het uitvaren van de reddingboot, de „Dr. W. H. van Rietschoten" en het zenden van een vliegtuig mochten eveneens niet baten. Tijdens een bijeenkomst ten kantore van de Stichting Zeeland voor Maat schappelijk en Cultureel Werk, heeft de aanwijzing plaats gevonden van de be jaardentehuizen, die een televisietoestel ten geschenke zullen ontvangen. Zoals bekend werd in oktober 1957 geld ingezameld met het doel een aantal bejaardentehuizen in het bezit te kunnen stellen van een televisietoestel. Voor deze bijeenkomst, die onder lei ding stond van het lid der Gedeputeerde Staten van Zeeland, tevens vice-voor- zitter van de Stichting Zeeland, de heer A. Schout, was het Provinciaal Bestuur van de Federatie voor Vrouwelijke Vrij willige Hulpverlening in Zeeland mede uitgenodigd. De aanwijzing der tehuizen geschiedde door het lot. De vice-presidente van bo vengenoemde federatie mevrouw J. A. IsraëlMaas, die de presidente me vrouw S. A. de Casembrootb.sse v. d. Feltz verving, werd door de heer Schout verzocht om 6 maai een lot te willen trekken. De loten waren n.l. vooraf per district gerangschikt om te voorkomen, dat alle of het merendeel der te verlo ten toestellen in één district terecht zouden komen. WINNAARS De gelukkige winnaars waren ditmaal'. Voor Schouwen-Duiveland: Cornelia- Stichting, Zierikzee; Zuid-Beveland: Vr'edelust, Yerseke; Walcheren,- Gods huis, Veere; WestrZeeuws Vlaanderen: St. Anthonius, Oostburg; Oost-Zeeuws Vlaanderen: St. Antoniusgesicht, Hon- tenisseOost-Zeeuws Vlaanderen: Avondrust, Hoek. Tholen en Noord-Beveland rjamen dit keer niet aan de loting deel, omdat deze eilanden vorig jaar reeds een televisie toestel uit het televisie-fonds hadden ontvangen. Bovendien werden twee bejaardente huizen n.l. Het Oude Mannen- en Vrou wenhuis en St. WilJibrord, beiden te Middelburg, verblijd met cn aanvulling op het zelf reeds t.b.v. een televisietoe stel bijeengebrachte bedrag. Het oude Mannen- en Vrouwenhuis zal f 600 en St. Willebrord f 200 ontvangen. Dit ter ondersteuning van een eigen initiatief. Het nu nog resterende bedrag van f 563,93 zal eveneens gebruikt worden ten behoeve van een eventuele aanvul ling van een reeds bijeengebracht bedrag. De uit te reiken toestellen zullen z.g. streekontvangers met ee beeldbuis van 53 cm. zijn. Tussen het plaatsje Stellendam op Goeree en een als onderdeel van de Deltawerken aangelegd kunstmatig eiland in het Haringvliet zal op don derdag 3 juli tijdens dood tij (tussen 12 en 13 uur) een 3000 meter lange plastic blus van polyaetheen op de bo dem van het Haringvliet worden ge legd Deze drakatileenbuis is bestemd om het kunstmatig eiland van zoetwater te voorzien. De buis zelf heeft een inwendige dia meter van 70 mm, is uitwendig ver zwaard met een loodbandering, en zal op sommige plaatsen 15 meter onder de waterspiegel komen te liggen. De buis is geleverd in lengten van 500 meter aan één stuk op grote houten haspels, die een flensdiameter hebben van 3.50 m., de buisstukken worden onderling verbonden met klemschroef- koppelingen vervaardigd uit zeewater bestendig brons. Het leggen van deze zinker geschiedt door een aannemersbedrijf te Helle- voetsluis onder directie van de Rijks waterstaat.

Zeeuwsch Dagblad | 1958 | | pagina 4