WIJ WAREN AL OP ZOEK NAAR SINTERKLAAS (IN SPANJE) „Wij proberen elkaar te blijven vasthouden en naar elkaar te luisteren'9 Rijkspostspaarbank bereikte twee miljard gulden DR, A. A. KOOLHAAS OP PERSCONFERENTIE: Beslissing Synode Ned. Herv. Kerk over vrouw in ambt gaf geen verwijdering Grootse manifestatie Chr. Kunstenaarsbond Bergingsvereniging „Renate Leonhardt overweegt likwidatie Menu voor de week 29 juni tot en met 5 juli Nog overschreden door boerenleenbanken Maar niemand kende Spaans! VRAAGT it. maar PutJ mee 30 juni 1958 ZEEUWSCH DAGBLAD PAGINA 5 (Van één onzer verslaggevers.) Op ae ie Utrecht gehouden persconferentie van het moderamen der ;enerale synode van de Ned. Herv. Kerk, heeft de praeses der synode, 'r. A. A. Koolhaas aanstonds gerept van de beslissing inzake de toe lating van de vrouw tot de ambten. Deze beslissing is genomen met 27 tegen 24 stemmen, een geringe minderheid dus. Het ligt voor de hand, dat er grote spanning in de synodevergadering geweest is. Dr. Koolhaas stemde dit toe. Maar, zei hij, van beide zijden was er het Vurig begeren om elkaar te blijven vasthouden en om naar elkaar te blijven luisteren. Ook na de beslis sing bleek, dat de verhouding tussen voor- en tegenstanders niet was ge schaad. Gevraagd hoe de synode bij een Stemmenverhouding als deze de lei ding van de Heilige Geest in de ver gadering wilde zien, antwoordde dr, Koolhaas, dat het erkennen van deze leiding des Geestes niet een eenparig oordeel impliceert. Daarbij verwees hij naar het apostelconvent, waar men op een gegeven moment uiteenging. Het is bij voor- en tegenstanders in de synode duidelijk geworden, dat men elkaar in deze zaak de vrijheid wil laten. Over de principiële aspec ten van het onderhavige vraagstuk, is to deze zitting niet veel meer gezegd aat gebeurde verleden jaar. WIJSHEID In de praktijk behoeft de toelating van de vrouw tot de ambten geen moeilijkheden te geven, mits men de nodige wijsheid toepast. Daarop is dan Ook de nadruk gelegd in een brief, die naar de gemeenten nitgaat. De synode zegt in deze brief, dat zij »ch bewust is hoezeer deze beslissing aoor sommigen met vreugde, door an deren met teleurstelling en beklem- 'ng is ontvangen. De synode hoopt, at men in de gemeenten begrip zal ebben zowel voor degenen, die de vrouwelijke ambtsdrager afwijzen als voor hen, die haar aanvaarden. Men dient elkaar zoveel mogelijk te- femoet te komen. Laat men het de mbtsdraagster niet onmogelijk maken de vreugde van haar ambt te beleven. Laat men aan de andere kant ook re kening houden met de predikanten, die het ambt voor de vrouw verwer pen, en het b.v. niet verplichten om ten kansel te worden geleid door een vrouwelijke ouderling, indien dat zo geviel. Viering tweede lustrum (Van onze kunstredacteur) Schrijvers, schilders, dichters, acteurs, beeldhouwers en musici, alles met een gelijkgerichte levensbeschouwing, waren Vrijdag uit alle delen van het land naar Utrecht gekomen om de opening van een jubileumweek bij te wonen. De Bond van Christelijke Kunstenaars in Neder land viert thans namelijk zijn tweede lustrum. Dit was terecht aanleiding voor het bestuur eens naar buiten op te treden; eens zij het dan zonder veel vlagvertoon te laten zien wat er al zo gepresteerd wordt door die mensen, die In de kunst iets hogers zoeken dan alleen maar zimsenbekoring of zelfkant-expres- tfle. Ter gelegenheid van dit jubileum heeft Bond gedurende een week een grote tentoonstelling van beeldende kunst en boeken ingericht in het Gebouw voor K. en W, te Utrecht. Men zou het eigenlijk een kunst-markt kunnen noemen. De voorzitter van de Raad voor de Kunst, mr. dr. P. J. Witteman, opende deze ex positie en wees op het bestaansrecht van een confessionele organisatie van kuns tenaars. En na die opening hield het be stuur een druk-bezochte receptie, waar bij voorzitter Dirk Verel vele handen moest drukken. Ook van de uitgevers, die later heel broederlijk mee aanzaten aan de broodmaaltijd en tevens de feest avond in besloten kring bijwoonden. Wat de tentoonstelling betreft kan men zeggen zich er echt thuis te gevoelen. Voor het Chr. publiek zijn er, althans wat de auteurs betreft, geen onbekende namen bij. Men ziet er stapels mooi en minder mooi uitgevoerde romans en kin derboeken van "V. G. v. d. Hulst, Anne de Vries, C. Baardman, P. J. Risseeuw, Co v. d. Steen-Pijpers, Barend de Graaff, P. A. de Rover, B. Nijenhuis, Rie van Jtossum, Mary Baardman, Arjen Miede- ma, G. Gilhuis-Smitskamp, C. J. Ooms- Vinckers, J. W. Ooms, Jo van Dorp- Ypma, K. Norel, Foka van Loon, e.a. Ook fedichten zijn er van Inge Lievaart, Nora 'etit, Jos van Manen-Pieters, Miep Wie- lenga en Dieuwe Schepel. Het is alles Keurig per auteur uitgestald. De wanden worden gesierd met de voortbrengselen der beeldende kunst, kunst, waarbij het algehele peil zeker goed is te noemen. Een der mooiste wer ken is het grote bronzen relief van Ab Wouters „Levensstrijd en overwinning", een zeer suggestief kunstwerk, dat al leen maar uit een vaste geloofsovertui ging geboren kon worden. De feestweek wordt besloten op vrij dagavond 4 juli met een concert- en to neelavond in K. en W, te Utrecht. Johan Damste (fluit), Dick de Reus (viool) en Marinus Voorberg (piano) spelen en een vocaal kwartet (Wilmy de Zwaan, Si- bylle Raaphorst, Dick de Jong en Wim Wansink) zingt de Zigeunerlieder van Brahms. Na de pauze voert de Toneel groep „Podium" het stuk „Wij klagen aan" van Herbert Kuhn op. BORSSELE Zwemseizoen. Ook hier is het zwem- jeizoen al aangebroken. Het bestuur, zeer actief, had gezorgd dat binnenkort een Zwemfeest kon gehouden worden. Het feest valt in het water daar bij de gehou den oproep donderdagavond van de 91 (eden buiten het bestuur slechts twee jongens aanwezig waren. De vrouw is toegelaten tot de amb ten van ouderling en diaken: alleen de volledige openstelling van het pre dikambt is haar niet verleend. In bi- zondere gevallen kan de synode haar de volledige ambtsbevoegdheid geven. Bij het bijzondere geval wordt dan ook gedacht aan de vrouw, die een aparte en speciaal bij haar passende dienst in de kerk vervult, b.v. de gees telijke verzorging van zieken, bejaar den e.d. Het ligt dus niet in de bedoeling, dat allerlei vrouwelijke theologen, die in de steden pastoraal werk doen, zo maar ais wjjkpredikant beroepen kun nen worden, zoals wel gedacht wordt. Het zal een bijzonderheid blijven, wanneer de rechten van predikant ge heel en al aan vrouwen worden toe gekend. Benoeming P.Z.E.M. Tot technisch Ambtenaar van de P.Z. EM. in het district Vlissingen is be noemd de heer G. van der Bij, alhier. ANNA JACOBAPOLDER NCVB. De plaatselijke afdeling van de Nederlandse Christenvrouwenbond hield haar maandelijkse bijeenkomst onder lei ding van mej. J. W. C. van Striem Ds. Den Hoed uit Tholen sprak over het onderwerp: „Doop en Avondmaal", waarop, na de pauze, een drukke bespre king volgde. Tot slot werd de presidente, ter gele genheid van haar 50-ste verjaardag, door een der bestuursleden een horloge aan geboden als blijk van waardering voor het werk dat zij voor de vereniging ver richt. GR1JPSKERKE Schoolsportdag. De groep oudste kin deren van de School met de Bijbel alhier toog naar Koudekerke om de jaarlijkse sportdag te houden. 's Morgens werd er gewerkt voor di ploma's, waarvan de uitslag nog niet be kend is. 's Middags werd met andere scholen het slagbalspel beoefend. De kinderen behaalden hierbij de 4e prijs. Volgend jaar hebben ze het vaste voornemen, de 3e, zo mogelijk de 2e prijs te behalen. WOLPH AARTSDIJK Collecte. De collecte voor het A.V.O heeft f54,opgebracht. In een in het dorpshuis te Wijde Wormer gehouden buitengewone le denvergadering van de Coöperatieve bergingsvereniging „Renate Leonard" heeft het bestuur overwogen in likwi datie over te gaan. Een definitief be sluit kan echter pas worden genomen op een volgende vergadering, die bin nen een maand moet worden gehou den. De heer P. Schelvis uit Heemstede, die de vergadering leidde, maakte be kend dat een financieringscommissie is gevormd, welke op zo kort moge lijke termijn zekerheid -wil verschaf fen over het vermeende goud in het wrak. Hiertoe is contact opgenomen met de bergingsmaatschappijen. Wel stelde de heer Schelvis als voorwaar de, dat hij dan carte blanche moet hebben. Hij wil namelijk niet zijn geld aan dit gokje wagen, als de 3300 aan deelhouders stuk voor stuk het werk kunnen stagneren. Als enige oplossing zag hij de likwidatie waarbij hij zich echter persoonlijk garant stelde voor de volledige rechten van de aandeel houders. Deze rechten en die van de financieringscommissie zullen nu nota rieel worden vastgelegd en in een vol gende vergadering worden behandeld. Tijdens deze vergadering werd de heer P. Visser uit Wijde Wormer als Peultjes, waarvan de iedere zomer en kele weken kunnen genieten, zijn de on rijpe vruchten van een bepaalde erwten- soort. Zowel de vruchtwand als de erw ten worden gegeten in tegenstelling tot de doperwten, waarvan het omhulsel zó taal is, dat het oneetbaar ls. Goede peultjes moeten een knappend groen schilletje hebben, daarop dient men bij de inkoop dan ook te letten. Ze zijn vooral rijk aan vitamine B en worden steeds gekookt genuttigd en niet alleen als groente, maar ook als garnituur bij dinerschotels of als onderdeel van ver. schillende salades gebruikt. Zondag: schelp champignonragout, ribstuk, peultjes en worteltjes, nieuwe aardappelen, aardbeienbavarois. Maandag: jachtschotel met rest van vlees, fruit. Dinsdag: kaaspannekoekjes, gestoofde komkommer, aardappelen, Haagse blof. Woensdag: runderlapjes, andijvie, aardappelpuree, karnemelkvla. Donderdag: macaroni met kaas, worst en tomaten, yoghurt. Vrijdag: gevulde aubergines, rijst, spinazie, kersen. Zaterdag: volledige groentensoep met rest rijst, griesmeelpudding met bes- sensapsaus. Recept: Aardbeienbavarois. 1 pond aardbeien, 135 g. suiker, sap van 34 citroen, 2)4 dl slagroom, 1 ei wit, 12 g gelatine. De aardbeien wassen en door een paardeharen zeef wrijven (een paar aardbeien voor garnering achterhou den). Het moes met de suiker gestrooi- en en het citroensap erdoor doen. De room en het eiwit apart stijfslaan en beide door het aardbeienmoes scheppen. De gelatine weken, goed uitknijpen en in iets water oplossen, wat af laten koelen en aan de puddingmassa toe voegen. De puddingvorm, welke een tijdje met koud water gevuld is ge weest, met de aardbeienbavarois vullen zodra deze stijf begint te worden. Na het keren met de achtergehouden aard beien garneren. Recept: Gevulde aubergines. Vier aubergines in de lengte doorsnij den, het zaad eruit halen, de rest met zout bestrooien en in de koekepan bak ken. Een risotte maken van 100 gram rijst en hieraan nog 200 g gebakken, fijngesneden champignons toevoegen. Hiermede de aubergines vullen. De ge vulde aubergines in een vuurvaste scho tel leggen, met kaas bestrooien en in de oven lichtbruin laten worden. OVEZANDE Geslaagd. Mej. G. Bakker behaalde het diploma voor kleinhandel in tabaks artikelen. Collecte. De collecte voor Meer en Bos, in de Ned. Herv. kerk gehouden, bracht f29,42 op. bestuurslid herkozen. Verder werden in het bestuur gekozen de heren A. Stam uit Amsterdam, A. Kuyk uit Am sterdam, P. Schelvis uit Heemstede en F. v. d. Sijde uit Den Haag. De zgn. oppositiegroep van de heer v. Kuijl c.s. nam niet aan de stemming deel. Wel waren de leden van de oppositiegroep aanwezig. In eerste instantie had na melijk de heer Visser aan de „rebel len" de toegang tot de vergadering ge weigerd, maar naderhand was hij daarop teruggekomen. De vergadering, waaraan ongeveer dertig personen deelnamen, had een rustig verloop. ST. LAURENS NCVB. De afdeling Sint Laurens van de NCVB kwam voor de laatste maal in dit seizoen bijeen onder leiding van mevr. W. H. Baas-Kemp. Spreker voor deze avond was ds. A. van Haarlem, Ned. Herv. predikant te Nieuw- en Sint Joosland, met het onder werp: „Des Heilands Tuin". Mevr. Van Doorn bracht verslag uit van de in Leeuwarden gehouden Bondsdag en huis houdelijke vergadering, waarna mevr. Franse in dichtvorm vertelde van de in Middelburg gehouden Landdag en de bustocht naar Clinge en Hulst. De vol gende vergadering is vastgesteld op 25 september a.s. RILLAND-BATH Reisvereniging. De leden der reisver- eniging „Nooit Gedacht" te Bath maak ten per bus een reis naar Monschau (D.) en via Luik ging het naar Brussel. Zeer voldaan over deze reis keerde men weer huiswaarts. Schoolreis. De leerlingen der laagste klassen der o.l.s. maakten per bus een reis naar het dierenpark te Tilburg. Dit is de eerste foto van de Snec- ma „Colloptere", een vliegtuig, dat verticaal kan opstijgen en dalen. Het toestel is uitgerust met de reeds befaamd geworden Franse Snecma „Atar" motor. Proefvluch ten met dit wonderlijke luchtvaar tuig zullen spoedig op grote schaal beginnen. ST. ANNALAND Kerkdienst. Woensdagavond 2 juli a.s. hoopt om 7 uur voor de Vrije Gerefor meerde Gemeente in het kerkgebouw in de Cureelaan voor te gaan in de Dienst des Woords ds. F. Mallan uit Bruinisse. Collecte. De gehouden lijstcollecte ten bate van de AVO (Arbeid voor Onvol- waardigen) heeft het mooie bedrag van f 142,10 opgebracht. Bevolkingsonderzoek. In de gemeente Sint-Annaland werd donderdag 25 juni het bevolkingsonderzoek op t.b.c. gehou den. Van de bevolking is 50 pet opgeko men tegen 30 pet de vorige keer. „Ken Uw Land". De reisvereniging „Ken Uw Land" maakte haar jaarlijkse uitstapje, ditmaal naar Arnhem en om streken, waar een bezoek gebracht werd aan de stad en omgeving. Begunstigd door mooi zomerweer kan genoemde vereniging op een goed geslaagde reis terugzien. Ergens in Nederland heeft iemand een bedrag of bedragje aan geld op zijn spaarbankboekje van de rijks postspaarbank gestort, waarmede het inleggerstegoed voor het eerst in de 77 jaren van het bestaan dezer bank het ronde bedrag van 2 miljard gulden heeft bereikt. Het is onmogelijk na te gaan wie dat is geweest, omdat overal in het land op postkantoren dagelijks bedragen worden gestort en opgenomen en men niet van minuut tot minuut het totale tegoed kan controleren. Maar de door de R.P.S. ingestelde spaarindicator, ge baseerd op steekproeven bij een aan tal postkantoren, wijst globaal het bedrag aan. Daarmede heeft de Rijkspostspaar bank dezelfde mijlpaal bereikt als korte tijd geleden alle lokale spaar banken in het land tezamen. De boe renleenbanken, die wat hogere rente geven, naderen echter langzamerhand de 3 miljard, want die hebben aan inleggelden thans ongeveer 2.8 miljard gulden. In totaal heeft het Nederland se volk dus bij alle spaarbanken te zamen aan inleggelden 6.8 miljard gul den uitstaan. De Rijkspostspaarbank heeft circa miljoen boekjes in omloop met een ge Nog geen broedval van oestcrlarvcn Mede als gevolg van het koude weer van de laatste dagen zijn er geen rijpe oesterlarven en is dus de eerste dagen geen broedval te verwachten. Dr. P. Korringa adviseert dan ook de oesterkwekers nog geen schelpen te zaai en en geen pannen te water te brengen. Ingezonden mededeling (adv.) DAAROM is Mascotte 3 x beter! ALS JE ER EEN PAAR WEKEN op uit geweest bent, dan heb je de neiging, bij je terugkomst aan ieder te vragen: „Hoe gaat het er mee?" Maar omdat ik op die vraag direct toch geen antwoord zou krijgen, heb ïk, zij het wat vluchtig, de in die. tijd verschenen num mers van ons blad doorgenomen en daaruit wel gemerkt, dat alles zo zijn gewone gangetje is gegaan. Dat begint voor mij nu ook weer, wat ik ook weer best vind na een kostelijke vakantie. Voor die tijd echter ging het er bij ons spaans naar toe. Wat zeg u? „Zwijg maar Maja, want er is bij ieder wel eens wat". Dat komt er van als men iets niet duidelijk zegt. Het ging er bij ons juist allerplezierigst spaans naar toe. Er waren vakantieplannen. Dit keer vier personen omvat tend. Met ons vieren naar Spanje. Er was evenwel een klein wolkje. Niemand onzer kende Spaans en dan zouden we daar met onze mond vol tanden staan. Niets leuk. Het tweetal, dat het vierspan completeerde, waren wat men noemt „werkende vrouwen", die het tot het laatste nippertje in hun verantwoordelijk werk druk had den. Mijn eigen heer en gemaal heeft vlak voor de vakantie ook genoeg .klusjes", die juist gedaan moeten worden, dus werd geoordeeld dat ik hen uit de spaanse perikelen moest houden. Als je niet tot de „werkende vrou wen" behoort, alléén omdat je ge trouwd bent, stel je voor!, kan er dat nog wel bij! Tussen groenten schoon maken en leveranciers helpen slikte ik telkens gauw een paar woorden spaans naar binnen. Leuk werk met een reis in het vooruitzicht! Nu was het plan naar Spanje, doch het is „a long way to...." Dan is er een gevaar als je die per auto moet af leggen, n.l. dat je graag overal even stoppen wilt, want overal is wat bij zonders en interessants te zien. Maar wij hebben manmoedig de tanden op elkaar geklemd en hebben in een ge zapig gangetje langs rechte lijnen de tocht volbracht. Xn Spanje zouden we onze luiheid en nieuwsgierigheid mo gen botvieren. Na goed drie dagen kwamen we aan de grens van het voor ons allen „grote onbekende". Wonderland, ardrijks- kundig bezien. Het hangt als een mas saal blok onder aan Europa. De weg daar naar toe is geblokkeerd door het haast ontoegankelijk Pyreneëngeberg- te. Het lijkt alles onvriendelijk en af werend. Daarbij komt, dat wat de mensen betreft, de tachtigjarige oorlog ons ook nog wat dwars zit. De huidige regering doet ook nog een kwade duit in het zakje door behalve een paspoort nog een visum te eisen. En toch naar Spanje Ja, want het is het land van veel zon en daar wilden wij vieren de geleden schade in dit koude voorjaar, toen de zon in Nederland veel verstek liet gaan of met een vriesachtige glans ons bescheen, gaan inhalen. We kwamen bij de grens en waren Spanje binnen zonder er haast erg in te hebben. De grenspost ligt op een rotspunt, misschien enkele honderd meters hoog, vanwaar uit men een pracht gezicht had op het dorp in het dal. Met paspoort en visum en auto papieren ging het zo vlot als men maar wilde, zo vlot, dat er geen woord van mijn zuur veroverd Spaans aan te pas behoefde te komen, wat natuur lijk spijtig was. Maar de heren doua niers hadden het zo druk om met htm verrekijker in het dal te spieden, waar,iets meer! wat ons later bleek, een grote kerke lijke processie een rondgang zou doen, dat wij hun aandacht niet waard sche nen! Ik heb toen toch namens ons al len, een heel beleefd Spaans „goeden middag" laten horen. Dat moest er uit. Toen begon de tocht naar en later langs de beroemde Casta Brava. Dat is het noordelijk deel van de kust langs de Middellandse Zee. Die namiddag deden we kalmpjes aan slechts een korte route. Wij waren er stil van. Zo wondermooi als daar de rotsenkust is. Weer geheel anders dan in Frankrijk aan de Rivièra. Daar is meer strand en wijken de rotsen wat van zee af, maar aan de Costa Brava steken de rotsen meestal een paar honderd meter steil uit zee om hoog, doch telkens weer een kleine baai vormend, waarin een schilderach tig dorpje, als gekoesterd door reuzen armen in de diepte verscholen ligt. De weg in de rotsen uitgehouwen loopt gedurig geheel langs de kust. Het is, alsof men op een smalle lambrizering langs een geweldige muur rijdt. Nu moet men dit smal niet beangstigend opvatten, want de weg is ruim genoeg. Bijna elke honderd meter is er een geheel anders aspect, omdat de weg noodzakelijk elke wen ding van de rotsen volgen moet. Wij zwijgen lang, omdat we zo onder de indruk zijn .van wat we als een pronkstuk van Gods schone schepping zien. Doch al kalmpjes rijdend het Spaan se land in, rijden we ook de schemer avond tegen en dan komt de vraag op, waar en hoe zal ons eerste nachtlogies zijn in dit voor ons zo volkomen vreemde gebied. Gelukkig komt op deze vraag, als het tijd van slapen word, een best ant woord in dit land van vriendelijke, eenvoudige mensen. Dit keer moet ik u met ons vieren laten staan in Llansa voor de deur van een proper hotel, waar ruimte genoeg was voor vier Hollandse mensjes, die in rust slapen wilden. Volgende week middel saldo van 400,Daarin zijn alle zgn. verzwegen en vergeten boek jes meegeteld. In werkelijkheid heeft ongeveer 40 procent der Nederlandse bevolking een rekening bij de R.P.S., die daar tezamen ongeveer 30 procent van het totaal bij alle spaarbanken in gelegde geld hebben gestort. Hoewel er dus naast de R.P.S. nog de talloze andere lokale spaarbanken en de boe renleenbanken zijn heeft een statisti sche enquête tot verbazing van alle ingewijden aan het licht gebracht, dat toch nog enkele tientallen procenten der bevolking niet over een spaar bankboekje beschikken. ZON EN ZONNEBRANDOLIE Hoe kan ik het beste een zonnebrand olievlek verwijderen, vraagt ons een lezeres. Indien mogelijk, moet u de vlek direct uitwassen in een warm sop van syn thetische zeep. Is het goed daar niet tegen bestand, dan ontvetten met benzine of tetra. Weest u voorzichtig met benzine, de dampen zijn zeel licht ontvlambaar! VAKANTIETOESLAG EN HERHALING Wij kunnen het echt niet helpen, maai het geheugen, het slechte geheugen van veel mensen is oorzaak, dat wjj inzake bepaalde punten in herhaling moeten vallen. Overigens mogen wij dit niet verwijten, want dank zij dit slechte geheugen bestaat onze ru briek Hoe vaak hebben wij reeds herhaald, dat vakantiegeld een kwestie is van arbeidsovereenkomst, of collectieve arbeidsovereenkomst. En dus ook het hoeveel en wanneer en wanneer wel en wanneer niet en aan wie wel en wie niet. Wij kunnen dus over va kantiegeld niets anders zeggen dan we hierboven hebben gezegd en dal men hier geen wettelijk recht op heeft. DIE OUDE REKENING Een lezer doet al jaren zaken met een firma, van wie hij steeds eenzelfde artikel betrekt (wijn). Direct na de zending wordt er betaald. Nu krijgt onze lezer een briefje, of hij enkele openstaande postjes wil voldoen uit 1954 en 1955. Lezer weet van niets, kan ook niets nagaan. Het is nu de vraag, of hij zo maar (weer) moet gaan betalen? Dit is moeilijk te zeggen, maar de boe ken van de firma zijn bewijs en wel ke bewijzen van betaling kan leze; hier tegenover stellen? Niets, vooï zover we kunnen nagaan en in dat geval is betalen, e.q. opnieuw beta len het enige. Patroon No. 270: Jongens zijn reuze in hun schik met het dragen van zo'n leuke slobber blouse, welke zowel in als boven de broek gedragen kan worden. Het model heeft een aangeknipte kraag en korte mouwen met omgesla gen manchet. Het geheel wordt rond om evenals de zak breed doorgestikt, Ben stof van stevige kwaliteit voor de leeftijd van 9-11-13 jaar plm. 1.75 d 90 cm. breed. KRUISWOORDRAADSEL HORIZONTAAL: 1. Geneesheer, 4. drank, 8. bedorven, 10. reptiel, 11. zuidvrucht, 12. de oudere, 14. vloeistof 15. gekeperde stof, 17. rivier, 19. kle dingstuk, 21. oppervlaktemaat, 23. beu, 24. voeg, 25. waardeloos ding. VERTIKAAL: 1. Ontroerd, 2. gemeen gezicht, 3. zangnoot, 5. getijde, 6. onge bonden, 7. hoogrode robijn, 9. planten geslacht, 13. grootwaardigheidsbekle der, 16. vertragingstoestel, 18. vogel, 20. kluit, 22 en andere. Oplossing vorige puzzel. HORIZONTAAL: 1. Voorbarig, 6. alm, 7. A.M., 8. bundel, 12. rif, 13. rum, 14. vos, 15. wijs, 18. antiek, 19. va, 20. tel, 21. grondverf. VERTIKAAL: 1. Vaag, 2. olm, 3. om, 4. bluf, 5. golf, 9. drom, 10. eis, 11. rust, 13. Rijn, 15. wang, 16. leed, 17. kalf, 19. MAJA. ver, 20. te.

Zeeuwsch Dagblad | 1958 | | pagina 5