L J ZWEEDSE RODE-KRUISZIEKENHUIS FUNCTIONEERT GOED Inbraakwaarbij voor ruim elf mille verdweenopgelost -Veelvuldig ongeoorloofd personenvervoer UIT DE PROVINCIE Raadsels in Innsbrück Kameraedsthap en vakmansthap! sfcJi Belangrijke hulpacties vroegen vorig jaar de aandacht Spreken vrouwen over het marxisme Rotterdamse politie hield drie jongens aan UIT DE KERKEN Italiaanse knokploeg hij Yersekse grens Bond voor Bedrijfsautoverkeer vraagt ministerie toezicht uit te oefenen Wereldfedetatie biedt dr. Drees adres aan Buitengewone toeloop op heliport van EXPO Veevoeder van door gedraaide groente? a i m coupon Maandag 30 juni 1958 ZEEUWSCH DAGBLAD PAGINA 4 De hulpverlening van Nederlandse zijde tijdens de Hongaarse op stand in 1956 neemt een groot deel in van het jaarverslag 1957 van het Nederlandse Rode Kruis dat thans verschenen is. Door middel van de girorampenrekening van he tRode Kruis werd onmiddellijk, nadat de eerste materiële bijdragen waren geleverd, een campagne gevoerd, die uiteindelijk 5.3 miljoen gulden opleverde. Aan de noodzakelijke voorzieningen, zoals kleding, voeding, bloedplasma en kolen werd ruim 3 miljoen gulden gespendeerd, terwijl daarnaast voertuigen werden afgestaan aan de hulpverleningscentrale in Wenen, ten behoeve van de materiaaldistributie en het gewondenvervoer. Hierbij heeft, zo wordt in het directie- verslag gemeld, het Jeugd Rode Kruis bijdragen geleverd in de vorm van voe ding, kleding en snoepgoed, verkregen uit o.a. scholenacties. Het verslag maakt ook melding van de gewaardeerde sa menwerking met Hongaarse verenigin gen in Nederland en andere maatschap pelijke groeperingen. De liga van Rode-Kruisverenigingen kreeg in de toevluchtsgebieden een totaal van 35.000 vluchtelingen te verwerken. In december 1956 nam het Nederlandse Rode Kruis het patronaat van het cen trum Judenau in Oostenrijk op zich en begin 1957 kwam hierbij het vluchtelin genoord Schwechat, waarin voornamelijk studenten werden opgenomen die in We nen de mogelijkheid hadden hun studies voort te zetten. In Joegoslavië leverde het Nederlandse Rode Kruis aan het hulpwerk daar voedsel en vrachtwagens plus een bedrag van 23 duizend gulden. Het Jeugd Rode Kruis bood hiernaast 10 duizend gulden. De Nederlandse zendin gen gingen naar Belgrado, waar het hulpwerk ten behoeve van ruim 16.000 vluchtelingen was gecentraliseerd. De informatieve werkzaamhetüen in Nederland bestonden uit het verzamelen van gegevens over familieleden der vluchtelingen in Nederland. Er konden gegevens worden verstrekt zowel over de achtergebleven Hongaren in Hongarije als over bloedverwanten, die ook de re volutie waren ontvlucht. Het verslag maakt melding van de directe acties die van velerlei zijden, ook van die van het Hongaren in Nederland aan huisvesting, werk, scholing etc. te helpen. De tweede belangrijke hulpactie op in ternationaal terrein is geweest die voor de Nederlandse repatrianten uit Indone sië. Het jaarverslag kondigt een nadere verstrekking van gegevens hierover aan' in het jaarverslag van 1958, doch uit de thans beschikbare blijkt, dat het Neder landse Rode Kruis organisatorische stap pen had ondernomen, die naderhand grotendeels niet behoefden te worden uitgevoerd. De kledingvoorziening en het uitreiken van voedselpaketten vergde een uitgave van 26.000 gulden. Vooral op Schiphol, waar een Rode Kruispost was gevestigd, zijn warme kledingstukken uitgereikt aan de repatrianten. In het afgelopen jaar is met hulpver leningen aan rampgebieden in het Mid den-Oosten, Voor- en Aehterindië, Zuid- Europa, Indonesië en Centraal-Amerika voor een waarde van ca. 400.000 gulden geleverd aan geld, kleding en bloedplas- ma. De Nederlandse gezinnen in Polen werden wederom bedacht met kerstpa- ketten. ZIERIKZEE Onder de projekten van het Neder landse Rode Kruis kunnen genoemd wor den het gereedkomen en inwijden door HKH Prinses Beatrix van het Zweedse Rode Kruis-ziekenhuis ir Zierikzee, dat volgens het verslag goed functioneert en de bouw van het Rode Kruis hospitaal schip dat naar vermoed wordt in juni 1959 gereed zal zijn. Dit laatste projekt zal ln totaal 1,4 miljoen gulden kosten. Opgemerkt wordt, dat de bouw van wijkhuizen van het Groene Kruis en het Wit-Gele Kruis mogelijk gemaakt door een schenking van 200 miljoen lire door de Italiaanse regering en het Itali aanse Rode Kruis vertraging onder vindt. Het aantal leden bedroeg in juli 1957 616.680. Bij het Rode Kruis Korps is we derom een afneming van leden opge merkt in het geheel met 165 leden vooral bij de helpsters. Bij de artsen cursussen daarentegen was er een toene ming met 30 tot 955. „De reusachtige bedreiging van onze geestelijke vrijheid, die zich de laatste jaren heeft opgestapeld door de toe genomen bewegingsvrijheid van het eummunisme, zal misschien nog groter moeten worden, ja waarschijnlijk eerst tot een katastrofe moeten leiden, voor dat de stemmen weerklank gaan vin den, die oproepen tot geestelijke weer baarheid". Deze opmerking maakt ds. E. E. Stern van Sas van Gent in Hervormd Zeeuwsch-Vlaanderen. Hij gaat voort: „Ds. H. A. Visser heeft b.v. op de toog- dag van de Zeeuwse Hervormde vrou wen te Breda voorgesteld, dat de da meskringen een begin gouden maken met de onderlinge bespreking van het marxisme. Ik zou wel eens willen we ten hoeveel dameskringen daarmee begonnen zij n. De presidente, die ds. Visser voor zijn toespraak bedankte, zei: Wij moe ten hier zéker over doorpraten. Ik vraag me af of daar werkelijk iets van komt. De vrouwen zien de dringende noodzaak daar niet van in, evenmin als hun mannen. Zolang de zaken zo staan, zal het ook niemand gelukken in een gemeente van ongeveer vijfhon derd zielen vijftig mensen bereid te vinden om regelmatig contact te hou den, elk met tien anderen (vier adres sen). Dit wordt pas mogelijk, als de ge meente opnieuw wil gaan beseffen wat het voor haar zeggen wil, om in de wereld, maar niet van de wereld te zijn". In Parijs is in de afgelopen 54 uur 112 mm regen gevallen, de grootste hoeveelheid die er sinds het begin van deze eeuw in juni is gevallen. De politie te Rotterdam heeft twee jongens, resp. 17 en 18 jaar, aangehouden die hekend hebben schuldig te zijn aan de inbraak ten huize van de familie D. aan de Straatweg, waarbij voor een waarde van ruim elf mille aan sieraden en geld verdween. Bovendien bleken zij debet te zijn aan nog twee inbraken, te weten aan de Emmalaan en de Schie- broeksesingel. 3en derde knaap, die bü Billy Graham, de bekende evangelist, is door een organisatie van zakenlieden te New York uitgeroepen tot koopman van liet jaar. Wegens „het verkopen van religie aan miljoenen mensen over de hele wereld". Dr. J. J. Buskes, die dit doorgeeft in het weekblad 'In de Waagschaal', voegt er aan toe: Ik behoor tot degenen, die Billy Graham met enkele theologische rede neringen aan kant zetten. Die theolo gische redeneringen ken ik. Zij zijn ook de mijne. Maar ik weet te goed, hoe men in het verleden met diezelfde legitieme theologische redeneringen het het Leger des Heils en William Booth aan de kant heeft gezet. Ik wijs die theologische redeneringen niet af. Ik heb alleen de overtuiging, dat men een geestelijke beweging niet uitslui tend theologisch beoordelen mag. De theologie heeft haar grote betekenis en ik ben bereid een lofzang op de theologie te zingen, al weet ik, dat duizenden christenen niet met mij meezingen. Zo nodig treed ik echter als solist op. Ik schaam mij er niet voor theoloog te zijn en ik voel er niet voor mij daarvoor verontschuldiging te vragen, maar ik dank God, dat ik nog iets meer en iets anders dan theoloog mag zijn. Wie in de theologie opgaat, gaat er in onder. Er is verder een afwijzing van Billy Graham bij vele intellectu- elenen wie zich intellectuelen wanen, die mij te hooghartig en te zelfbewust is. Dan neem ik het toch maar voor die achterlijke Billy Graham op en gevoel ik mij solidair met hem. Maar van dat berichtje over die ere promotie in New York ben ik toch wel geschrokken. Deze huldiging is zeer zeker onbedoeld een vlijmscherpe kritiek op de grote evangelist en in hem op de kerk, voorzover zij ver zakelijkt is. Laat intussen geen enkele dominee, die van Billy Graham een afkeer heeft, gnuiven over deze zonderlinge ere promotie. Laten alle verbi divini mi- nistri liever inkeren tot zichzelf. En la ten wij, niet om Billy Graham een trap na te geven maar om onszelf te beke ren, tot onszelf en tot elkaar zeggen: de kerk is geen handelsonderneming, wij zijn geen marskramers in geeste lijke stuisterijen, wij prediken het evangelie, maar verkopen geen religie! EINDELIJK OOG IN OOG De gereformeerde predikant van NagAe, ds. G. W. de Jong, brengt zijn studieverlof door te Bazel. Aan wat hij via het 'Kerkblad' van de classis Em- meloord aan zijn gemeente bericht, knippen wij deze opmerking: Een vdiendschap die jaar in jaar uit slechts door briefwisseling onderhouden v/ordt, heeft 't grote gevaar in zich te verkillen door vervreemding. De per soonlijke ontmoeting met mensen kan meer doen dan een gedurig schriftelijk contact. Het behoort tot de prettigste ervaringen in m'n Bazelse tijd, dat men nu de schrijvers, die je steeds hebt gelezen, zelf ontmoet, hen in hun mens-zijn ervaart, waardoor hun boe ken persoonlijker gaan worden en hun bedoelingen duidelijker, 't Is goed om b.v. Barth te ontmoeten in zijn humor en in zijn vroomheid. de laatste inbraken op de uitkijk heeft gestaan, werd eveneens aangehouden. De zaak kwam aan het rollen, toen twee weken geleden enige werklieden bij herstelwerkzaamheden ergens aan een huis onder een dakpan een etui von den met een schakelarmband erin. Aan vankelijk dacht de gewaarschuwde re cherche, dat het verstopte Joods bezit uit de oorlog was, maar toen men in het kaartsysteem ging neuzen, bleek de armband bij de familie D. gestolen te zijn. De recherche hield daarop de twee jongens aan, omdat zij in de straat woonden, waar de armband was gevon den en omdat zij al eens eerder met de politie in aanraking waren geweest. Zij vielen door de mand. Een vermist collier vond men bij een der jongens tifuis ver stopt op de vliering, de andere jongen had nog een gouden horloge thuis, een ander hadden zij verkocht. De opbrengst en een bedrag van f2.700,hebben zij opgemaakt met café- en dancingbezoek. Bij notawisseling tussen de betrokken regeringen is overeengekomen het Ne derlands-Spaanse handelsakkoord te ver lengen van 1 juni 1958 tot 1 januari 1959. De goederencontingenten werden voor deze periode van 7 maanden vastgesteld in evenredigheid met de contingenten zoals die van 1 juni 1957 tot 1 juni 1958 van kracht waren. Ja, die Italianen hebben voor een origineel entree gezorgd in het schone Bevelandse plaatsje Yerseke. Een drietal bussen had den hen naar dit plekje gebracht, waar zij een bezoek zouden bren gen aan de oestercultuur Edoch, voor zij de grens der ge meente overschreden, hebben zij ten aanschouwe van het toege stroomde publiek de allerlaatste jfoefjes op fret gebied van jiu- jiutsi en boksen ten toon ge spreid. En zij deden dit op magistrale wijze: binnen enkele ogenblikken, was de grond bezaait met een kluwen van bijtende, slaande en hijgende Italiaantjes. De rozenbosjes langs de weg waren geliefkoosde wapenen in de handen der zuiderlingen, die dan ook na afloop van dit niet alledaagse schouwspel een wa re ravage achterlieten. Overigens hebben de heethoof dige bezoekers gekneusd en be bloed de visite moeten voortzet ten. De leider van de Oostduitse com munistische partij, Walter Ulbricht, heeft partijfunctionarissen opgedragen regelmatig handenarbeid te verrichten, zo meldt 't partijblad „Neues Deutsch- land". Ulbricht zou gezegd hebben dat dit leidt tot een nauwer contact tus sen deze functionarissen en de „een voudige boeren en arbeiders". Te Bevekom (België) is vrijdag middag een Hunter-straaljager veron gelukt. Het toestel raakte een huis in de buurt van het vliegveld en stortte in een weide neer. Twee vrouwen en de piloot van het toestel verloren het leven. 9 Het vrijdag in Parijs gedrukte num mer van „Le Monde" is zaterdag in Al giers in beslag genomen. De reden hier van is niet bekendgemaakt. Op de voor pagina stond een artikel over de gebeur tenissen in Algerië. Het ongehinderd optreden van een „lifting-service-bureau" heeft in kringen van het beroepsvervoer van personen ernstige ongerustheid gewekt. Dit te Amsterdam gevestigde bureau werft per advertentie automobilisten, die tegen vergoeding van de helft van de treinkosten „lifters" naar bestemming in het binnen en buitenland en tijdens vakanties mee willen nemen. Het bureau vraagt dan een percentage van de reissom voor de gegeven bemiddeling. Het optreden van dit bureau wordt een der openlijkste genoemd van tal van praktijken, die het beroepsver voer van personen concurrentie aan doen. Zo worden bijv. personenwagens zonder chauffeur verhuurd terwijl in feite voor een betaalde bestuurder wordt gezorgd. Ook is in tal van gemeenten „ge bruik", dat banket-bakkers, slagers enz. hun auto's voor bruiloften, ande re feesten en begrafenissen beschik baar stellen, onder beding, dat be paalde leveranties mogen worden ge daan. Dat wordt in kringen van be roepsvervoer niet beschouwd als een „toegift", al of niet gebaseerd op de wet op het cadeaustelsel, maar als een aparte overtreding van wet autover voer personen. Volgens deze wet dient iedereen, die met personenwagens tegen betaling personen-vervoer verricht, hiertoe een vergunning te hebben van het gemeen tebestuur van zijn woonplaats. Aan deze vergunning zijn doorgaans voor waarden verbonden met betrekking tot de hoedanigheid van het voertuig (keuring), tot de bestuurder (chauf- feurskaart) en tot de veiligheid van de passagiers (verzekering). Is dus, zo msent men in vervoers- kringen, het vervoer oin ongekeurde en onverzekerde wagens reeds een ernstig gevaar voor de passagiers, niet minder erg is de concurrentie aan het beroepsvervoer aangedaan. Dit be roepsvervoer is aan tal van verpiich- AAGTEKERKE Raad. Onder voorzitterschap van burgemeester J. Geuze, die weer her steld was van zijn ziekte, hield de raad een openbare vergadering. De kosten van de toeristenkaarten zullen 1, bedragen. De vergoedingen voor de beide bijzondere scholen ingevolge de lager onderwijswet werden vast gesteld. De Algemene Politie Verorde ning onderging zodanig een wijziging, dat het voortaan verboden is zich on nodig op te houden in de lokalen voor buspassagiers. De rekening van de vleeskeuringsdienst, die z.h.s. werd goedgekeurd, wees voor Aagtekerke een tekort aan van 310,45. Tijdens de rondvraag werden de volgende punten behandeld: t.b.c.-doorlichting, aanleg sportveld of speelweide, aanleg licht- en waterleiding en uitgifte van een gemeenteblad. Na behandeling door b. en w. komen deze punten later ter tafel. WEMELDINGE NCVB. De NCVB te Wemeldinge hield haar maandelijkse vergadering onder lei ding van mevr. Van der Maale-Crucq. Na het officiële gedeelte volgde een le zing door ds. K. W. Slik alhier over het onderwerp „Rond Israël", Daarop volgde een levendige bespre king over dit onderwerp, waarna op de gebruikelijke wijze deze mooie avond werd gesloten. Dagelijks vervolgverhaal T B 9) Hij kon niet meer vertellen, dan dat een heer, die in de winkel was geko men, hem had gevraagd, de brief bij Gasthof Bayer te bezorgen. Hij had er drie shilling voor gekregen en dat was toch mooi. Hoe die heer er uit zag? Dat wist hij niet meer. Ze stonden in een kring: Anton, Mizzy, de jongen en André. „Bent u al met het verhoor begon nen?" vroeg enkele minuten later een sarcastische stem. Herr Zuckwaller had er snel werk van gemaakt. Spoe dig had hij de draad van het gesprek opgevat, maar hij kon niet meer uit de jongen krijgen dan wat gestamelde onduidelijkheid. De jongen had alleen maar op zijn fooi en niet op het sig nalement van de man met de brief ge let. Ze stuurden hem weer naar de sigarenwinkel en Zuckwaller wenkte André terzijde. „Zo komen we niet veel verder, Herr Rost", zei de inspecteur droog. „Laten we naar mijn kamer gaan", stelde André voor. De inspecteur zat in de enige stoel en André ijsbeerde door de kamer. Zuckwaller bekeek het briefje nog eens, luisterde naar het verhaal over het meisje en glimlachte. André keek hem koud, bijna vijandig aan. „En" wat doet u? U zit maar hier. Er kan van alles met haar gebeuren. Voor een moord deinzen ze niet terug, dat hebt u hier gezien". De jongeman ging iets kalmer door„Inspecteur Zuckwal ler, waar ben ik hier in verzeild ge raakt. Wat is dit voor een troep? Kunt u me niet vertellen, wat u weet?" Zuckwaller glimlachte opnieuw en zijn lach had onder de hangsnor meer weg van een grijns. „Dat is wat de politie ook graag zou willen weten en als we dat wisten, dan waren we tegelijk ook een heel stuk verder". „U lijkt wel een dokter bij een ern stige zieke", onderbrak André de kal me detective. „Ben ik soms ook een verdachte Heb ik geen recht om te weten wat hier gaande is?" André werd weer opgewonden. De inspecteur rees half overeind uit zijn stoel en keek de Nederlander strak aan. „Ik zal eerlijk met u zijn. Herr Rost. In de kamer hiernaast werd een man vermoord. En we weten nog niets. We weten nog niet, waarom die man werd vermoord. We weten nog niet door wie. Nu is dat meisje verdwenen. Zo maar weg. U kreeg een zonderling briefje. En wat zegt het ons? Niets. Alleen dit, Herr Rost, u bent zeer nauw betrokken bij iets, waarvan wij de draagwijdte niet weten en mis schien voorlopig niet zullen weten. Inspecteur Zuckwaller ging weer gemakkelijker zitten en André vroeg botweg: „En daarom blijft u maar zitten. Gewoon domweg zitten. U doet niets, helemaal niets." „En wat wilt u, dat ik zal doen, Herr Rost? Moet ik als een speurhond ach ter het meisje aangaan? Moet ik naar sporen in de hotelkamer gaan zoeken? Naar vingerafdrukken? Dat meisje wordt ergens verborgen gehouden, natuurlijk. Maar Waar Dat is heei moeilijk, herr Rost en dat kan niet met heetgebakerdheid worden opge lost". André Rost had een afkeer van de ze kalme, te rustige Oostenrijkse po litieman. „Maar terwijl u hier zit, kan met Marianne het ergste gebeuren, Herr Zuckwaller. Beseft u dat?" ..U bent nog jong, u bent voortva rend en u wilt daden zien. U wilt din gen zien gebeuren. Men kan zulke za ken niet als een haastkarweitje aan pakken. En dan nog iets, om u gerust te stellen, Herr Rost. Toen u enkele minuten geleden belde, zijn mijn men sen direct naar Hotel Neu Tirol ge gaan. Het onderzoek is in volle gang, zoals dat heet. Men kan niet alles zelf doen nietwaar?" Er sprongen spottende glimlichtjes heen en weer in de ogen van de poli tieman. André Rost voelde zich als een klei ne jongen, die van zijn onderwijzeres een lesje heeft gehad. „Neem me niet kwalijk, Herr In- spektor", zei hij, „maar voor mij zijn de veiligheid en de terugkeer van Ma- rinanne van der Bij belangrijker dan die hele moordzaak en wat daar ver der allemaal dan nog achter mag zit ten". „Maar voor de politie is die ontvoe ring niet meer dan één klein stukje van de hele puzzel". Glichlachend stond Zuckwaller op. „Love, wait and see", zeggen de Britten, of de Ameri kanen. De liefde gaat niet altijd over rozen, Herr Rost". Hij legde een hand op André's schouder en even later was hij ver dwenen, een man met een hangsnor, een burgerman. (Wordt vervolgd), De delegatie van het hoofdbestuur van de Wereldfederalistenbeweging Nederland is gisteren in audiëntie ont vangen door de minister-president, dr. W. Drees, om hem een adres aan te bieden, waarin de wereldfederalisten warme instemming betuigen met het beroep dat zetfen Nederlandse geleer den op het gebied van de kernfysica op de minister van defensie hebben ge daan om alles in het werk te stellen teneinde de dreigende ontwikkeling van de wedloop in atoombewapening te keren. Het emigrantenschip „Waterman", eigendom van de Nederlandse regering en in beheer bij de koninklijke Rotter- damsche Lloyd, zal vandaag uit Rot terdam naar Australië »vertrekken. On der de passagiers zijn 285 kinderen be neden twaalf jaar. tingen krachtens de wet autovervoer voer personen gebonden en meent recht te hebben op tenminste enige bescherming t.a.v. niet-vergunning- houdende, doorgaans incidentele, maar daarom niet minder ernstige concur renten. Op grond van deze overwegingen heeft de bond van bedrijfsautoverkeer in Nederland B.B.N. aan het ministerie van justitie verzocht een beter toe zicht op de naleving van de onderha vige bepalingen van de wet autover voer personen te bewerkstelligen. In een brief aan de ministers van verkeer en waterstaat en van justitie is bovendien een klacht vervat tegen de praktijken van het genoemde „lif ting-servicebureau", gepaard aan een verzoek om strafvervolging daartegen. Sedert de opening van de Wereldten toonstelling van Brussel werd de heli port op de Expo druk bezocht. Tot nu toe steeg het aantal bezoekers tot ongeveer 20.000. Naast de vele passagiers uit Frankrijk Nederland en Duitsland, maakten ook talrijke bezoekers van de gelegenheid gebruik om de Wereldtentoonstelling op een niet alledaagse wijze te bezichtigen. Gedurende de twee maanden dat de heliport nu geopend is, maakten onge veer 12.000 bezoekers gebruik van de Sabena-helikopters, die iedere dag rond vluchten boven het tentoonstellingster rein maken. Deze helikopters hebben in totaal tot nu toe 2.700 starts en landingen gemaakt, dit is een gemiddelde van 45 per dag. Vanaf de opening werden op de heli port allerlei records geboekt; o.m. de tweede Pinksterdag maakten in totaal 987 passagiers rondvluchten boven het Hey- selterrein. "^ezelfde middag startte of landde iedere minuut een helikopter op de heliport „BXP". Op maandag 16 juni werd tevens een ander record gevestigd; één zelfde toe stel voerde n.l. het grootste aantal vluch ten uit op één middag, n.l. drie-enveertig. Er is in de afgelopen week te Venlo weer 180.000 kg groente doorgedraaid, vooral sla, maar ook enige partijen savoye kool en spitskool die met pe troleum overgoten, vernietigd is. We gens de aanhoudende doordraai van mindere kwaliteit groente bestaat thans het voornemen machines en si lo's te bouwen, waarin deze groenten tot veevoeder kunnen worden ver werkt. I I I I I I i Kameraadschap en vakmanschap vormen twee van de pijlers waarop onze Koninklijke Luchtmacht is gebouwd. Kameraadschap in het team, dat verantwoordelijk is voor de veilige vlucht van het vliegtuig. Kameraadschap tussen grondperso neel en vliegend personeel, zonder welke een luchtmacht onbestaan baar is. Daarnaast is een gedegen vakman schap nodig om de opgedragen taken naar behoren te verrichten. Ook u kunt deze hoge graad van vak manschap verwerven. Op een van de moderne onderwijsinrichtingen van AAN de afdeling Personeelspu- bliciteit, Grote Marktstraat 40, Den Haag. Ik verzoek u mi) schriftelijk/mon deling 1) inlichtingen te verstrek ken over de gronddienst of elek tronische dienst 1) NAAM ADRES de Koninklijke Luchtmacht kunt u voor vele functies worden opgeleid, indien u niet jonger dan 16 en niet ouder dan 29 jaar bent. Het bezit van een diploma L.T.S., V.E.V., V.M.T.O. of Mulo is vereist INLICHTINGEN worden verstrekt door alle garnizoenscommandanten. U kunt ook gebruik maken van onderstaande coupon. FZ 2241 PLAATS -- GEBOORTEDATUM OPLEIDING 1) doorhalen wat niet gewenst wordt.

Zeeuwsch Dagblad | 1958 | | pagina 4