Zeeuwse vissers dienen hecht aaneen te zich sluiten Geslaagde (Chr.) lyceïsten in Goes met ouders bijeen Hein Cujé verbeterde record op 5000 meter Z.K.B. werd in Roosendaal eertse in vierbondentoernooi Zuidzande behaalde eerste overwinning tegen Vedo 3 Voorzitter Lockef eer op ZE VIBEL-vergadering Euromarkt biedt enige voordelen Nagekomen advertenties ik. Binnen afzienbare tijd derde (Zeeuwsch' Vlaanderen) en vierde school (Tholen)? Beide benen van spoorman afgereden Stichting Zeeuwsch Dagblad Henk van Zilverberg won in Kruiningen H. van Iwaarden uit Aardenburg schutterskoning ATLETIEK In Nederlandse ploeg voor Stockholm? Fantastische race KORFBALCOMPETITIE Nieuwe leiders Zeeland Sport - Middelburg (0-3) VEILINGBERICHTEN VLISSINGEN Maandag 30 juni 1956 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina S Tijdens de algemene ledenvergadering van de vereniging „Zevibel". zaterdag in de Prins van Oranje" te Goes gehouden, heeft de voor zitter, burgemeester A. L. S. Lockefeer uit Hulst in zijn openings woord nogmaals met kracht gepleit voor een volledige schadevergoe ding voor die vissers, die gedupeerd worden tengevolge van de afslui ting der zeegaten. „Er dient zeer beslist een definitieve regeling te ko men. Daarom zullen wij blijven ijveren voor de belangen van de Zeeuwse visserij, nu en in de toekomst (Deltaplan). Maar daarbij wordt ook de activiteit van de vissers zelf gevraagd", aldus de heer Lockefeer. De voorzitter, die nog opmerkte, dat de verenging waarde blijft hechten aan de proeven in het Veerse Gat, be sprak verder de vaststelling van de standaardcapaciteitscijfers voor de mosselen. „Wij zijn het hiermee niet eens en wij stellen dan ook een uitge breid onderzoek in met betrekking tot de standaardcijfers in de afgelopen ja ren. Het huidige systeem berust op een te wankele en onzekere basis. Het blijft een eigenaardige zaak en het wekt een grote mate van ongenoegen. Op deze wijze worden de beslissingen een aanfluiting. Het bestuur zal deze zaak met kracht aan de orde blijven stellen" verklaarde de heer Lockefeer. „Het blijft intussen hard nodig door de veelheid van problemen, waarmee de Zeeuwse visserij te maken heeft, sterk georganiseerd te zijn op vrije ba sis. Ook daardoor is een gezonde wer king van de PBO mogelijk, Het gaat om gezamenlijke belangen. De enke ling valt weg in deze gecompliceerde wereld". EUROMARKT De voorzitter van het Produktschap voor Vis en Visprodrukten, drs. D. J. van Dijk heeft de aanwezigen het een en ander verteld over de Euromarkt. Na de geschiedenis en de motieven tot aaneensluiting belicht te hebben kwam drs. Van Dijk tot de conclusie, dat de Euromarkt ook de Zeeuwse vissers voordelen biedt. Het zal zeer zeker mogelijk zijn de exportpositie te verbeteren. Bovendien kunnen door de EEG de contingenten afgebouwd worden en kan een ver mindering van de invoerrechten in de EEG-landen optreden. Dit levert onge twijfeld een gemakkelijke markt op, vooral voor de garnalen en mosselen. „Maar u bent er nog niet". Het zou mogelijk kunnen zijn, dat een land overgaat tot het instellen van mini- mumimportprijzen. En dat moet voor komen zien te worden. Hij gaf de raad om te trachten op alle mogelijke manieren de kostprijs te verlagen en speciaal tot de mossel en garnalenvissers: werk voor een zo goed mogelijke bedrijfsvoering (concentratie van kleine bedrijven). „Als wij dit niet doen, dan maken we niet voldoende gebruik van de voordelen der EEG. BEKENDMAKING Het gemeentebestur van Goes maakt bekend, dat in verband met de begra fenis van de burgemeester, de Edel achtbare Heer Mr. W. C. ten Kate, al le gewone diensten en instellingen voorzover zulk mogelijk is, op dinsdag 1 juli 1958, vanaf 12 uur GESLOTEN zullen zijn. Goes, 30 juni 1958. Het gemeentebestuur: J. VAN MELLE, loco-burgemeester. J. TAILLIE, secretaris. Heden overleed tot onze diepe droefheid na een langdurig lijden onze geliefde vrouw, moeder, be huwd-, groot- en overgrootmoe der ADRIANA DAVIDSE, echtgenote van Cornells Janse, in de ouderdom van 83 jaar. Uit aller naam: C. JANSE. Middelburg, 28 juni 1958. Segeersingel 46. De begrafenis zal plaats hebben dinsdag 1 juli op de algemene begraafplaats te Middelburg. Ver trek sterfhuis 12 uur. Heden overleed tot onze diepe droefheid, na een geduldig gedra gen lijden, onze geliefde man, vader, behuwd- en grootvader, MATTHEUS NIJSSE Jz., in de ouderdom van 75 jaar. Borssele: A. NIJSSE—VAN DE VELDE. Goes: J. J. M. NIJSSE. P. H. L. NIJSSE—HUNT. Oosterhout: A. C. ACHTERKAMP— NIJSSE. H. J. ACHTERKAMP. Nijmegen: M. C. NIJSSE. C. P. NIJSSE—PRIESTER. Borssele: C. A. NIJSSE. A. NIJSSE—MARKUSSE. en Kleinkinderen. Borssele, 29 juni 1958. Jurjaneweg 5. De begrafenis zal plaats hebben op woensdag 2 juli 1958 om 12 u. HUIHOUDELIJKE ZAKEN De afhandeling der huishoudelijke zaken had een vlot verloop.De pen ningmeester, burgemeester A. C. Wil- lemsen van Yerseke meldde een batig saldo over 1957 van f 1040,94; de con tributie werd onveranderd vastgesteld op 0,3 pet der bruto-besomming met een min. van f30,0 per jaar; de heren Lockefeer, de Bruyn en Siereveld wer den in het bestuur herkozen en het be stuur werd machtiging verleend een nieuwe secretaris te benoemen, nu drs. R. Cambier per 1 augustus de vereni ging gaat verlaten. De voorzitter dank te hem hartelijk voor alles, wat hij voor Zevibel heeft gedaan. „U hebt voortvarend en toegewijd uw werk ge daan". Op zijn beurt dankte drs. Cam bier voor de ondervonden medewer king, speciaal de hulp van de voorzit ter en hoopte, dat er in de Zeeuwse visserij wereld nog eens een jongeren organisatie tot stand komt, waaruit het kader voort kan komen. Aanrijding te Halsteren Zondagmorgen omstreeks half elf had op het kruispunt bij de rondweg te Hal steren, op de weg van Tholen naar Ber gen op Zoom een vrij ernstige autobot sing plaats. De heer G. M., wonende te Vilvoorde, kwam met de auto van de richting Bergen op Zoom gereden en wilde naar Tholen. Toen hij het genoemde kruispunt wil de passeren kwam over de rondweg van de richting Steenbergen de heer W. N. voorrang verleende aan de heer M. uit Middelharnis gereden, welke geen voorrang verleende. N. reed de wagen van M. in de flank aan. Gelukkig werden geen der inzit tenden de heer M. reed met drie en de heer N. met vier passagiers ge wond. De auto's werden zwaar beschadigd. „Ons Genoegen" te Kapelle kreeg vlag Zaterdagavond heeft de muziekvereni ging „Ons Genoegen" te Kapelle een concert op de tent gegeven, waarvoor goede belangstelling bestond. Bij deze gelegenheid is ook de vlag overhandigd, die is geschonken door de burgerij van Kapelle ter gelegenheid van het vijftigjarig bestaan der vereni ging. De aanbieding van dit geschenk ge beurde namens het comité door de heer H. J. Ie Clercq. De voorzitter van „Ons Genoegen", de heer De Puit, bracht de burgerij dank voor het geschenk. In de aula van het Christelijk Ly ceum voor Zeeland te Goes waren za terdag vele ouders van geslaagde leer lingen en ook de gediplomeerden zelf bijeen om met elkaar nog eens het heuglijke feit van het goed doorstane eindexamen te vieren. De bij:enkomst stond onder leiding van de heer J. La- port, voorzitter van het bestuur der school, die na het zingen van Ps. 108 vers 1 en 2, ouders, leerlingen en le raren een hartelijk welkom toeriep. Hij memoreerde, dat van de 37 kan didaten er 3 waren afgewezen (1 van de H.B.S.-A en 2 van de H.B.S.-B). De heer Laport wees de geslaagde leerlin gen er op, dat zij eigenlijk de mooi ste tijd van hun leven achter zich had den, maar dat zij daarentegen nog aan het begin van het leven stonden. Laat dat een leven zijn, aldus de heer La- port, waarin Christus een centrale plaats inneemt, omdat Hij het is, die Zijn kinderen nooit vergeet. Het is ons aller wens jullie als levende Christe nen in de maatschappij te zien. Daar om besloot het bestuur alle geslaagde jongens en meisjes een Bijbel mee te geven. De heer Laport deelde verder mee, dat er meer dan honderd H.B.S.-ers aan de school zijn geslaagd en dat nu de vijf en zeventigste gymnasiast met een diploma naar huis ging. Het Christelijk Lyceum te Goes is nu uit gegroeid tot een school van 400 leer lingen. Nemen we ook de Chr. H.B.S. voor Walcheren in Middelburg met 400 leerlingen, dan volgen 800 scholieren in Zeeland christelijk middelbaar on derwijs. Zoals men weet zijn beide scholen opgericht dank zij het initia tief van de Vereniging voor Chr. Mid delbaar en Voorbereidend Hoger On derwijs voor Zeeland. Het is het streven van deze vereni ging om in de naatste toekomst ook nog een derde en zelfsf een vierde Christelijke middelbare school in Zee land op te richten. Daarbij wordt in de eerste plaats gedacht aan Zeeuwsch- Tijdens zijn werkzaamheden op het stationsemplacement te Goes, kwam de heer J. Huige, rangeerder der N.S., wonende in de Violenstraat, zaterdag te vallen, met het tragisch gevolg, dat zijn benen onder het rangeerstel te recht kwamen, waardoor hem beide onderbenen werden afgereden. Dit ongeval gebeurde vlak voor hst binnenkomen van de trein van 15.44 uur uit Middelburg. Een in de trein zittend arts bood zijn hulp aan, doch dokter Van de Werff, was zeer spoe dig ter plaatse en verleende de eerste hulp. Het slachtoffer werd naar het ziekenhuis St. Joanna overgebracht. Onder het personeel, bij wie de heer Huige zeer ln aanzien was en onder de passagiers wekte het ongeval diepe indruk. Zaterdag hield de Stichting „Zeeuwsch Dagblad" haar jaarvergadering onder leiding van de heer J. Laport. Het jaarverslag van de secretaris penningmeester, de heer Th. Bakker, werd zonder bespreking goedgekeurd. Hierna werd gesproken over de positie van het dagblad, waarbij kon vastgesteld worden, dat, ondanks moeilijkheden, die overwonnen moesten worden, de toe komst bevredigende aspecten biedt. Vlaanderen en verder aan het eiland Tholen. Nadat in de pauze de Bijbels waren uitgereikt, voerden nog het woord ds. W. C. van Burgeier namens het cura torium en dr. D. Barends, rector van het Chr. Lyceum te Goes. Dr. Barends prees het doorzettingsvermogen van de geslaagden, maar zei, dat het er nu op aankomt fut en uithoudingsvermo gen te betonen. Hij riep de gediplo meerden aan direct lid te worden van „Contact", de vereniging van oud- lyceïsten, om de onderlinge band hecht te houden. Van elke afdeling bedankte daarna een der leerlingen voor de genoten op leiding. Dit gebeurde op geestige en originele wijze. Ir. A. Rothuizen te Middelburg sprak nog een woordje na mens de ouders. Drs. M. W. Rombout, conrector van het Lyceum, die de school gaat verla ten wegens een benoeming tot rector elders, verzocht de gymnasiasten nog een in deze afdeling zeer bekend lied te zingen. De heer C. Duvekot Lzn., secretaris van het schoolbestuur, sloot de bijeenkomst. WIELERSTRIJD De nog vrij onbekende Henk van Zilverberg heeft zaterdag, dank zij een geslaagde ontsnapping op het juiste moment, de wielercourse voor ama teurs en onafhankelijken on Kruinin gen gewonnen. Deze door „Rentoc" georganiseerde en traditioneel geworden wedstrijd trok ook nu weer een flinke belang stelling. De veteraan Piet van As won de sprint van de groep. De uitslag luidt: 1. H. van Zilverberg (Goirle) 110 km in 2 uur 51 min. 30 sec.; 2 op 1 minuut P. van As (Roosendaal); 5. L. v. d. Ven (Vlijmen); 4. A. Biemans (Ulvenhout), 5. K. Keepers (Roosendaal); 6. A. Ree kers (Nieuw-Vennep); 7. D. van Ent hoven (Amsterdam); 8. C. Raas ('s-Heerenhoek); 9. J. van Espen (Axel); 10. P. Goorden (Nispen); 11. L. van Santbergen (Zevenbergen); 12. J. Nooten (Oosterhout); 13. B. Soloro ('s-Hertogenbosch); 14 op 1 ronde J. Aanraad (OudGastel); 15. P. v. d. Burg (Bleiswijk). De handboogsport vierde zaterdag middag in Kapelle hoogtij. Een zeer groot aantal schutters was naar het terrein van de handboogsociëteit „Wil lem Teil" gekomen om de strijd aan te binden om het koningsschap 1958 van de Zeeuwse schuttersbond. De ti tel werd het vorig jaar veroverd door de heer H. A. Mol uit Kspelle. Deze heeft hem wel verdedigd, maar kon hem niet behouden en het was de heer H. van Iwaarden uit Aardenburg, die na een spannende strijd het konings schap voor dit jaar behaalde. Als ge volg hiervan mag zijn club het vol gend jaar „de wedstrijden om het ko ningsschap organiseren. Na de wed strijden om het koningsschap was er een concours op de staande wip, waar aan werd deelgenomen door 56 schut ters van 12 sociëteiten. De uitslag van dit concours was: hoofdvogel H. Driedijk, „Doel naar hoger", Wolfaartsdijk. Ie zijvogel P. Rentmeester „Willem Teil", Ovezande 2e zijvogel; C. Westdijk „Zeelandia", Ovezande; le hoofdkal W. A. van Lie- re, „Eedele handboog", Oudelande; 2e hoofdkal L. de Jonge „Concordia", 's Heerenboek; le onderkal J. Driedijk „Doel naar hoger", Wolfaartsdijk; 2e onderkal D. Orbey, Zandstraat; le klep J. de Baar, „Willem Teil," Ovezande; 2e klep H. Driedijk „Doel naar hoger" Wolfaartsdijk; 3e klep L. de Wilde „Juliana", Oudelande. De Middelburger Hein Cujé heeft zaterdag in een fantastisch ge lopen race het Nederlands record op de 5000 meter, dat met een tijd van 14 min. 14 sec. sedert 23 augustus 1946 (Oslo) op naam stond van Wim Slijkhuis, verbeterd. Hij kwam tot 14 min. 13,8 sec., hetgeen 0,2 sec. sneller is. Hiermee verbeterde hij tevens het Zeeuwse record (14.460). Hein Cujé liep zijn nieuwe record op de nieuwe sintelbaan aan da Nadorst te Middelburg. De uitslag luidt: 1. Hein Cujé (E.M.M., Middelburg), 14.13.8 sec. 2. Roovers (Thor, Roosendaal), 14.29 4. 3. Delnoye (Kimbria, Maastricht), 14. 35.4. 4. Künen (Sprint, Breda), 14.45.3. 5. De Ruiter (A.V. '34, Apeldoorn), 14.51.—. NAAR STOCKHOLM We geloven wel, ondanks het feit, dat men als kwalificatieeis op de 5.000 meter 14 minuten 12 seconden had ge steld, dat de 25-jarige gebrilde kan- Het duel in de eerste klasse met be trekking tot de onderste plaats tussen Volharding 1 en Scampolo 1 vond geen doorgang en werd uitgesteld tot heden (maandagavond) In klasse 2a hadden wij van Tjoba 2 tegen Swlft 3 meer verwacht dan een 38 nederlaag. Swlft 3 spon echter ga ren bjj deze overwinning en eiste de eerste plaats voor zich op. Vopo 1 bleef doorgaan met zich definitief uit de ge varenzone te verwijderen. Swift 4 werd met 43 het volgende slachtoffer. De stand aan de kop is hier nu: Swift 3 11 nit 7, Top 1 11 uit 8 en Zuidwesters 1 10 uit 7. In 2b kwamen twee ploegen uit de staartgroep tegen elkaar in het veld. De Poel trok aan het langste eind en stuur de Vios 2 met lege handen naar Krab- bendijke terug (32). De Poel kreeg door deze overwinning ,iets meer lucht'. Stand onderaan: De Poel 4 uit 7, Vios 2 4 uit 7 en Eendracht 0 uit 6. In 3a was het de kampioen van het vorig jaar Ondo, dat zich door een 61 zege op Top 2 weer aan het hoofd van de ranglijst nestelde. De stand bovenaan is hier nu: Ondo 11 uit 7, K.V.L. 10 uit 7 en Animo 2 9 uit 6. In 3b is niets en niemand in staat om de opmars van Blauw wit te stuiten. Luctor 2 werd in Kloetinge met 73 verslagen Voto is hier toch wel duide lijk de zwakste, want ook tegen Elto 2 kreeg het geen voet aan de grond (1 12). Scampolo 2 kwam goed uit de bus door in Goes met 12 te zegevieren over Togo 3. De stand aan de kop is hier: Blauw wit 16 uit 8, Elto 2 10 uit 7, Zee landia 9 uit 6. In 3c werd slechts één wedstrijd ge speeld, t.w. Dos 55Vopo 2. Voor Dos 55 leverde deze match een kostbaar winstpuntje op (66). De ranglijst bleef hier ongewijzigd. In 3d kwam Zuidzande eindelijk al leen onderaan te staan. Met 42 werd Vedo 3 verslagen. Vedo 3 kwam door deze nederlaag alleen onderaan te staan. Atlas, dat een gelijk aantal punten had dan A.K.C. maar een wedstrijd minder had gespeeld, zette deze wedstrijd tegen B.K.C. 2 in winst om (39) en gaat zo doende nu alleen aan de kop. Stand: Atlas 12 uit 7, A.K.C. 10 uit 7, B.K.C. 2 8 uit 7, Zuidzande 2 uit 6, en Vedo 3 0 uit 5. In de avondklasse werkt alles mee om Swift 5 zo spoedig mogelijk kampioen te doen worden. Zelf wonnen ze met 70 van Animo 3 en de naaste concurrent Zuidwesters 2 verspeelde een punt tegen Taptoe te Bergen op Zoom Ter gelegenheid van de verjaardag van Z. K. H. Prins Bernhard werd za terdagavond op de Grote Markt te Bergen op Zoom een taptoe geblazen, die van 8 uur tot half elf, duizenden toeschouwer en luisteraars heeft ge boeid. Hieraan werkten praktisch alle drumbands uit Bergen op Zoom mee, voorts de harmonie Concordia en de drumband van het Depot Artillerie uit Breda. Het vertegenwoordigend twaalftal van de ZKB is er zaterdag te Roosendaal in geslaagd de eerste plaats te bezetten in een bondentoernooi tussen de zater- dagmiddagploegen van de ZNKB, de GUKB, de SDKB en de ZKB. Er werd tussen deze bonden een halve competitie gespeeld. De wedstrijden duurden 2 maal 25 minuten. In de eerste ronde verloor de SDKB met 35 van de GUKB en versloeg de ZKB de ZNKB met 63. In de tweede ronde kwamen de beide Zeeuwse bonden de SDKB en de ZKB tegen elkaar uit. De ZKB won deze ontmoeting met 101. De ZNKB verloor met 73 van de GUKB. De wedstrijd in de laatste ronde tussen de ZKB en de Goois-Utrechtse Korfbalbond moest dus de beslissing brengen. Alhoewel de ZKB bij rust tegen een 47 achter stand aankeek slaagden de Zeeuwen erin na een uiterste krachtsinspanning juist in de laatste minuut gelijk te maken 9—9. Doordat de ZKB een beter doelgemiddelde had dan de GUKB werd deze bond winnaar van het toernooi. Na afloop reikte de heer Ringeling, voorzitter van de Zuid Nederlandse Korf balbond, welke bond de organisatie had verzorgd, de kolossale Broekhuyzen wisselbeker uit aan de aanvoerder van het ZKB-team Tonnie Schuit. Vedo 2 (22). De stand is hier: Swift 5 15 uit 9, Zuidwesters 2 7 uit 7, Vedo 2 5 uit 7 en Animo 3 1 uit 5. De volledige uitslagen luiden: le klassa: Volharding 1Scampolo 1 (uitgesteld), 2a: Vopo 1Swift 4 43, Tjoba 2Swift 3 3—8, 2b: De Poel Vios 2 32, 3a: Top 2Ondo 16, 3b: Voto 2Elto 2 112, Blauw witLuctor 2 73, Togo 3Scampolo 2 12. 3c: Oos 55—Vopo 2 6—6, 3d: B.K.C. 2— Atlas 39, ZuidzandeVedo 3 42, avondklasse: Zuidwesters 2Vedo 2, Swift 5Animo 3 70. Adsp.afd. a: Vitesse—Elto a 21, afd. b: Animo b—Ondo 04, VopoSwift vlug 018, afd. c: De PoelVios 60, afd. d: Dos 55Swift kwiek 30, afd. e: Swift VlotVedo b 31, Animo eAt las 06, afd. f: Luctor bBlauw wit 0 1, Togo bScampolo b 33,'Elto b S.S.S. 02, pupillen: AnimoSwift spoet 08. De voetbalontmoeting tussen Middel burg en Zeeland Sport was van matig gehalte. Het spel boeide hoogst zelden en Middelburg won deze wedstrijd „ver diend" met 3—0. Middelburg toonde zich inderdaad de sterkste, doch de in de voorhoede gemaakte fouten waren legio. Herhaaldelijk werden uitstekende kan sen verknoeid en schoot men de bal over of naast. Rechtsbuiten De Bruin pres teerde het zelfs in de eerste helft tot drie maal toe, vrij voor het doel staan de, over de lat te schieten. YERSEKE RAAD VERGADERT. In de hedenavond te houden raads vergadering zal o.a. worden gesproken over de verkoop van grond aan de Torenstraat, modernisering van de reinigingsdienst en een vakantierege ring voor winkeliers. GOES, 28 juni. Aardbeien zonder dop 1 81—95, 2 71, Jucunda 1 127, 2 76, Regina 1 76, - 70, Macr. Fruhernte 1 79, Climax 1 82, 2 78, Sengana 1 87, aard beien, afw. 45, per 100 kg. Aardbeien, per doos: Mad. Moutot 2 20, Regina 1 44 —63, 2 36—46, Sengana 1 44, 2 29—32. Aardbeien met dop per kg: Mad. Mout. 1 102—111, 2 77—114, Regina 1 113, 2 61 95, afw. 4573, Climax 2 68, afw. 66, Jucunda 2 7481. Frambozen per doos 1 2637, 2 1728. Rode bessen per kg 160 —170, id. per doos 1 58—66, ld. 2 49—54. Kersen Early Rivers per kg 1 130, idem 2 95130. Hollanders 2 10Ó130 cent. BERGEN OP ZOOM, 28 juni. AA extra 2.20, AA I 2.00, A extra 2.25, A I 1.95, B extra 1.95, B I 1.70, C extra 1.65, C I 1.45, D I 0.50, E I 1.10, E II 0.80, F I 1.50, stek 0.25. Aardbeien 451.57, kersen 301.29, frambozen 60, rode bessen 1.411.88, erwten 2838. KAPELLE, 28 juni. Industrie- en exportveiling: Aardbeien zonder dop: Jucunda I 134, n 92104, Mad. Moutot I 92, II 82, Regina I 111, II 79, Mach. Fruhernte I 107, II 84, Climax I 114, II 103, Sengana 1 en 2 79, Diverse rassen afw. 68. Kersen: Early Rivers 1 117133, 2 55 88, 3 3045, Vr. van Werder 1 120, 3 50, Markiezen 1 127133, 3 28, Vroege Zwarte 1 107, Suikerkers 1 64, Hollan ders 1 122—128, Meikersen 1 92, 3 24, Rode bessen per doos van 2,5 ons Jhr. van Tets 1 4656, Frambozen per doos van 2,5 ons 1 2848, 2 2932. Aardbeien per doos van 2,5 ons: Reg. 1 31—51, Climax 1 48—61, 2 16—32, Ta lisman 1 3344, Sengana 1 3353, 2 33, Mad. Moutot 1 31, Siletz 1 46, II 28, D. Evern 1 23, 22 28, IJdun 2 28, Soltwedel 1 38. Aardbeien per kg in chips 1 107115, 2 53—107, afw. 48. Met ingang van 1 juli a.s. zal de ex port van Nederlandse bospeen naar Bel gië en Luxemburg worden stopgezet. toorbediende uit Middelburg door deze prestatie zich van een plaats in de Ne derlandse ploeg, die van 19 t.m. 24 aug. a.s. naar Stockholm zal worden afge vaardigd, heeft veroverd. De slanke, soepel lopende E.M.M.-er heeft overigens een zeer tactische race gelopen. Bij de start lag hij in derde positie met voor hem de trekvogel Sjoerd Koster en Joep Delnoye van Kimbria. Na twee ronden, toen Kos ter het hoge tempo niet meer kon vol houden, is het een strijd geweest tus sen Cujé en Delnoye, die tot 800 me ter voor de finish steeds aan de leiding hadden gewissel. Roevers bleef in der de positie en de in de achterhoede lo pende Künen had zich opgewerkt naar de vierde plaats. Toen gebeurde dat, wat niemand had verwacht. Hein Cu jé liep weg of zijn concurrenten niet bestonden en in die laatste twee ron den draaide hij zo hard, dat op het mo ment dat de Middelburger de eind streep passeerde, Delnoye en Roovers met ongeveer 100 meter achterstand de strijd om de tweede plaats streden die door de man uit Roosendaal werd gewonnen. Het is het eweede nationale record van Hein Cujé. Hij is namelijk even eens recordhouder op de 3000 meter steeple. COMMISSIE BIJZONDERE NODEN Uit het jaarverslag van de commis sie van samenwerking voor bijzondere noden in de gemeente Vlissingen over het jaar 1957 blijkt, dat het aantal aan vragen om hulpverlening in het alge meen niet toeneemt. Er werden in 1957 zeven aanvragen om hulp gedaan en zes hiervan konden worden ingewil ligd. De kasmiddelen van de commissie zijn nog onvoldoende om in de toe komst op bescheiden wijze financiële hulp te blijven verlenen. Het saldo be draagt f 2159,61. ZOUTELANDE RAAD VERGADERT. De gemeenteraad van Zoutelande vergadert hedenmiddag. De agenda vermeldt o.a. de volgende punten: sub sidie evenementencommissie, aankoop grond van M. Verhage, verkoop grond en het instellen van een wachtverbod. GESLAAGD. Mej. A. Meeuse te Zoutelande, ort- derwijzeres aan de Chr. kleuterschool te Grijpskerke, slaagde voor de hoofd akte bij het kleuteronderwijs. OOKt DAT WAS WISSE 'De Sleutel', het blad van de chris telijke gereformeerde jeugdorganisa ties heeft ook aandacht geschonken aan het overlijden van de bekende oud-hoogleraar prof. G. Wisse. Wij la zen deze herinnering: 'tWas tijdens een maaltijd tussen de vergaderingen van de particulier sy node. Wisse weet te zorgen voor de nodige ontspanning. In 't hotel waar gegeten wordt, heeft hij het hoogste woord. En hij mag het hebben. Want hij is als disgenoot ongeëvenaard. Een van de kellners krijgt schik in het olijke gezicht. Wisse ziet het. In eens is hij weer de geweldige jager voor zijn Meester. „Zo beste vriend, kun je sterven?" De man is verbouwe reerd, maar herstelt zich spoedig. Sterven? Het is met sterven toch uit! Hij antwoordt: „Er is er nog nooit één teruggekomen", „Pardon, vriend er is EEN teruggekomen, Jezus Christus en die Ene kruist in mijn woorden he den uw levenspad". Op verzoek van de praeses dankt Wisse. Hét hotelpersoneel is er bij en Wisse draagt die ene kellner spe ciaal aan de Here op en bidt voor zijn eeuwig behoud. De broeders zijn allen beschaamd. Zo moet het. Wie denkt er gewoonlijk om? Ook dat was Wisse!" DE SPIEGEL In de 'Classicale Kerkbode' van de Gereformeerde kerk te Utrecht geeft ds. N. Warner indrukken van zijn be zoek aan de Expo te Brussel. Natuur lijk bezocht hij er ook het paviljoen der r.k.kèrk en der protestantse ker ken. Daarvan zegt hij: Terwijl Rome zijn toepassing richt op de kerk, de stad of staat Gods, zoekt het protestantisme de mens te bereiken, de mens die daar langs komt, zijn hart. Een aardige vondst heeft men daar voor gedaan. Er zijn foto's van de mas sa, waarin de enkeling niet goed meer te herkennen valt. Daarbij duidt men ook aan, dat de massa toch bestaat uit enkelingen, ieder men een eigen ge laat en hart en leven; en tenslotte spitst zich dat toe op het woord van Christus „Gij zijt het Licht der we reld", en daar is te midden van de fo to's een spiegel aangebracht, zodat men dan ineens zichzelf ziet. Dat is typisch protestants. Een indi vidueel beroep. Gelukkig laat men ook daar zien, wat de kerken doen. Want ons, soms wat methodistisch of piëtisch en soms ook zeer gezond, beroep op de enkeling zou ons de gemeenschap, het rijk Gods haast doen vergeten. Even wel is die spiegel in zekere zin een centrum van de Expo, een beroep op „u" te midden van deze massale de monstratie der moderne internationale kudde.

Zeeuwsch Dagblad | 1958 | | pagina 2