Prima geslaagde familiedag van de Zeeuwse NCLB'ers Beginsel christelijke organisatie ook uitdragen naar buiten KULT B Parfumerie 1 vanBiemen Souburgse raad hield compleet speeltuindebat In vernieuwd gebouw Coöp. Boerenleenbank St. Laurens noteert sterke groei NIVEA UIT DE PROVINCIE Verkeer over de Zeeuwse veren Honderden bijeen in het „Centrum" te Axel 8 Snelheid Nw Vlissingse weg70 km Twee aanrijdingen onder Kapelle Mooi bruin worden zonder inwrijven spray VLISSINGEN Lijdt niet langer Kinderen uit vluchtelingenkampen Komende promotie drs M. W. Rombout Vrijdag 27 juni 1958 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina '4 Naar schatting hebben gisteren bijna zeshonderd Zeeuwse land arbeiders met hun dames de jaarlijkse familietoogdag van de Nederl. Christelijke Landarbeidersbond bijgewoond. En zoals altijd: het was weer een geslaagde dag! Voor deze keer had men als centraal ont moetingspunt van de grote N.C.L.B.-familie gekozen „Het Centrum", te Axel, hetgeen aan het bezoek allerminst afbreuk heeft gedaan, maar waar het wel snikheet was. De Christelijke landarbeiders in Zeeland, die echt een dagje-uit waren, hebben niet nagelaten, de on derlinge banden te verstevigen en vooral om te getuigen van hun trouw aan de N. C. L. B. Maar zij zullen het lidmaatschap van him Christelijke organisatie ook moeten uitdragen. Dat is mede het doel van de N.C.L.B.-familiedag. En dat het getuigen naar buiten ook nodig ja zelfs hard nodig is, kwam heel duidelijk naar voren in de gloedvolle toespraken van twee hoofdbestuurders. ken. Daarom moeten wij, als protes tanten, alle krachten samenbundelen", verklaarde de heer Yska. „Daarvoor geeft God ons de taak. Wij zijn vaak De aanwezigen behoefden overigens niet de gehele dag te luisteren naar sprekers. Nee, zij konden ook genieten van zang, declamatie, volksdans en toneel. Daarvoor zorgden de leerlingen van de landbouwhuishoudschool in Axel, die aan deze dag zeer gewaar deerde en ook goede medewerking verleenden. Als prettige variant in het programma was er de wedstrijd mast klimmen, waarin koppels uit elk der districten streden om de denkbeeldige ham. Het koppel van het district Nrd. Beveland, bestaande uit de heer J. M, Filius en mevr. E. VerburgReyn- houdt, beiden te Kamperland, klom hoogst in de mast. Verder was er ruimschoots de gele genheid om de bezienswaardigheden te Axel te bekijken en te genieten van de nrnoie omgeving. Ledental iets gedaald Geloof maar, dat er na de toogdag ook nog veel genoten is, want ver scheidene bussen stonden klaar, om de honderden te vervoeren. De afdeling Kamperland was met 150 deelnemers en drie bussen ongetwijfeld het sterkst vertegenwoordigd. De leiding berustte bij de districts bestuurder, de heer M. D. den Hollan der (Goes), die in zijn begroetings woord het wel en wee van de Zeeuwse N.C.L.B. in het afgelopen jaar belicht te. Het ledental is iets teruggelopen en bedraagt rond'de 2800 (landelijk 29.000). Hij deed dan ook een krach tig beroep op de aanwezigen en vooral op de hoofden van de gezin nen, de achterstand in te lopen. „Het is en blijft nodig, propaganda te maken en om het beginsel uit te dragen. Vooral in Zeeland, waar zo veel on- en verkeerd georganiseerden zijn", aldus de heer Den Hollander. Ook het vergaderbezoek kon naar zijn mening veel beter zijn en voorts belichtte hij de stand van zaken bij de (moeizame) onderhandelingen met de C.A.O. Hoofdbestuurder A. Yska (Kampen) borduurde voort op hetgeen de heer Den Hollander had gezegd. Parool: Vooruit! „Er zijn een groot aantal mensen, die niet weten, wat de maatgevende normen in dit leven zijn. Dat is erg. Uit het gezichtspunt van d' albestie rend Koning dienen wij de wereld, waarin God ons geplaatst heeft, te be- kijken. Ja, en dan is er nog al wat te koop. Als wij zo rond ons zien en wij bekijken de E.E.G. en andere verban den, die ons na aan het hart liggen, dan zien wij niets anders dan socialis ten, communisten en rooms-katholie- OVEZANDE Benoeming. In de plaats van de heer B. van der Meer, die vertrekt naar Uit hoorn, is als hoofd van de Christelijke school benoemd de heer Lavooij uit Aalst (Gelderland). Collecte. De collecte voor het Rode Kruis heeft f177,23 opgebracht. Schuttersconcours. De uitslag van het schuttersconcours is als volgt: hoofdvo gel: niet afgeschoten: le klep: C. Ver- heijke, Zorgvliet, Ellewoutsdijk; 2e klep: C. Raas, Willem Teil, Ovezande; 3e klep: H. Koens, Spe- Nostra, Ovezande: 4e klep: A. de Jo: ge Fz., Willem Teil, Ove zande; le zijvogel: J de Baar, Willem Teil, Ovezande: 2e zijvogel: J. Rijk, Wil lem Teil, Ovezande; le hoofdkal: P, Rentmeester, Willem Teil, Ovezande; 2e hoofdkal: E. Jeremiasse, Zorgvliet, Elle woutsdijk; le onderkal: W. de Jonge, ADGM, Kwr - lamme; 2e onderkal: P. Rentmeester, Willem Teil, Ovezande. Er Waren 49 schutters van 11 sociëteiten. Ingezonden mededeling (Adv.) E de NIEUWE ZEEP van fantastische kwaliteit met SS een geheel nieuwe geur. i Ook zeer geschikt voor 1 gevoelige huid. 1SS Klokstraat, Goes bang, gemakzuchtig en onkundig. Wij spreken niet genoeg over het waarom van de Christelijke vakbeweging". De boodschap van Christus moeten wij brengen aan een ieder. Daarvoor geeft het bidden de kracht. Ga naar uw buurman. Wij zetten door als N.C.LJS.-ers tot ere van Hem. Er is alleen toekomst, wanneer wij ons rich ten naar Gods geboden. Versterk onze rangen en breng anderen mee. Hoofdbestuurder B. Doolaard (Oos terbeek), belichtte het doel van ons leven. „Onze bond streeft een gemeen schappelijk doel na: het beleven en be lijden van het evangelie van Christus", aldus de heer Doolaard, die in zijn re de ook de voedseloverschotten en het werkloosheidsprobleem nog aanstipte. „Wij mensen maken er in de regel niet veel van. Maar ons doel ligt verankerd in Gods Woord. Moge deze familiedag een aanspo ring ztfn, om te woekeren met de ga ven, die God ons heeft gegeven. Dit is van grote betekenis voor ons ledental, voor onze arbeid en voor de invloed van de N.C.L.B. Vele automobilisten, die gebruik maken van de Nieuwe Vlissingse weg tussen Middelburg en Vlissingen, ondervinden grote hinder van de snelheidsbepalin gen, die bij de bebouwde gedeelten van Middelburg, Souburg en Vlissingen gelden. Men vindt het bezwaarlijk, dat men komende vanuit Middelburg een ge deelte krijgt, waar de 50 km grens werd gesteld dan een stuk, waar iedere snelheid is toegestaan, vlak voor Souburg ter hoogte van het Wissel opnieuw een snelheidsbeperking, dan weer een groot stuk zonder beperking, om dan bij de grens van Vlissingen weer af te moeten remmen. Deze bezwaren worden óók door de provinciale waterstaat ten volle onder schreven en naarstig zoekt men naar een oplossing, die wellicht hierin gelegen zal zijn, dat voor de gehele Nieuwe Vlissingse weg van Middelburg naar Vlis singen een snelheidsbepaling van 70 km zal worden ingesteld. Provinciale Waterstaat „doktert' aan deze "vitale verkeersweg. Men heeft er reeds een voorrangsweg van gemaakt. Het kruispunt bij Souburg wordt voorts aanzienlijk verbeterd en van een uitstekende straatverlichting voorzien. Dit alles deelde de burge meester van Souburg, de heer A. H. S. Stemerding donderdagmiddag mede tijdens de rondvraag na afloop van de raadsvergadering. Aan het slot bracht de burgemees ter hulde en dank aan het brand weercorps van Souburg, dat op de brandweerwedstrijden te Arnemui- den blijk heeft gegeven van top prestatie, omdat men werd geklas seerd als de beste brandweerploeg én onder leiding van de beste leider! SPEELTUIN Een groot deel van deze raadszit ting werd gewijd aan het belang rijke speeltuinwerk in Souburg. De aanleiding hiertoe vormde een voor stel van b. en w. om een nieuwe speel tuin in te richten achter de Juliana* straat, waarvoor een crediet van f 5100,werd gevraagd. De bestaan de speeltuin achter de Spoorstraat ligt té excentrisch en blijkt daarom geen belangstelling te trekken. Dit voorstel van b. en w. heeft de tongen lang durig in beweging gebracht. Raadslid De Potter (P.v.d.A.) vroeg of dit geld wel verantwoord was. Zijns inziens leunde men téveel op de gemeente en werd er weinig particulier initiatief getoond. Hij wenste een volledige in formatie en drong aan op een „plan matig" werken. Waaruit in feite kri tiek sprak op het beleid van b. en w. Burgemeester Stemerding wees te recht op het niet helemaal gerecht vaardigd zijn van deze kritiek, gaf een overzicht van het nog maar sinds en kele jaren bestaande speeltuinwerk en de moeilijkheden, die werden onder vonden en hoopte, dat de speeltuin op deze nieuwe plaats zou slagen. Dat er met het geld. der gemeente niet licht zinnig wordt omgesprongen wenste hij met nadruk te stellen en in dit geval is er zéker geen sprake van, nu kin deren van de straat worden gehouden en mede hierdoor gemeente-eigendom men worden beschermd. Raadslid De Potter kwam echter te rug en nu feller. Opnieuw uitte hij critiek en suggereerde dat b. en w. bij de verplaatsing van deze speeltuin hun gang waren gegaan totdat men zag, dat het niet verder kon en de raad hierin gekend moest worden „Er zijn reeds zeventig betonpaaltjes geplaatst. Waar komen die twaalf honderd vijf tig gulden dan vandaan? Hoe moet het wanneer de raad dit voorstel niet aanvaard en g.s. hun goedkeuring niet verlenen?" aldus de heer de Potter. REPLIEK 40 Wethouder van de Putte en burge meester Stemerding dienden op be heerste wijze van repliek, hoewel men fel stelling nam tegen de ongerecht vaardigde kritiek. „Alle verplaatsin gen zijn tot stand gekomen in eigen beheer en met de speeltuinvereniging", aldus wethouder De Putter. Het plaatsen van deze betonpaaltjes en de herkomst heeft in de U toegezonden stukken gestaan en wanneer deze be studeerd waren, had U gezien, dat ze eerst bestemd waren voor een ander doel doch later voor de afrastering van de speeltuin zijn aangewend. Bij het krediet werd een bedrag van duizend gulden ingecalcueerd opdat deze be tonpaaltjes eruit zouden komen" al dus burgemeester Stemerding in zijn antwoord tot het raadslid de Potter. Burgemeester Stemerding was van mening, dat men de gemeente Vlissin gen zou moeten navolgen, die haar speeltuinen niet ergens „weggestopt" heeft doch aan de openbare straat schiep, daar waar iedereen ze kan zien. Bij het creëeren van een tweede speeltuin hoopte hij dit voorbeeld te. kunnen na volgen. Het vrij gekomen speeltuinterrein aan de Spoorstraat kan zeer waarschijnlijk benut worden voor korfbaldoeleinden, zodat ook de ze tak van sport enige verruiming krjjgt. Uiteindelijk werd het voorstel z.hrs. aangenomen. De raad verleende eervol ontslag aan Mej. T. Van Roon als onderwijze res in het vak Kinderverzorging aan de v.g.l.o. cursussen in-het gem. huis- houdlokaal en benoemde in haar plaats Mej. P. Wisse. Een crediet van totaal f 3570,werd beschikbaar ge steld voor de aankoop van een nieuwe grasmaaimachine en het reviseren van een in bezit zijnde machine. Het voor stel tot het veranderen van de cen trale verwarmingsinstallatie in een oliestookinrichting in de ambtswoning van de burgemeester werd aanvaard en men ging over tot de aankoop van een aantal percelen grond. In stem ming'moest worden gebracht het voor stel tot onderhandse aanbesteding van het bouwrijpmaken van gronden in „Nagelenburg" (tweede plan) omdat de P.v.d.A.-fraktie haar reeds in vo rige zittingen geuite bezwaren tegen onderhandse aanbestedingen gestand deed. Het voorstel werd aanvaard met 7 steemmen voor en 5 tegen. ^Concert^Zaiierdag a.s. hoopt de mu ziekvereniging „De Volharding" een con- Ingezonden mededeling (Adv.) Donderdagmiddag omstreeks 12 uur zijn in deVierwegen twee personenauto's met elkaar in botsing gekomen. Het gevolg was, dat beide wagens schade opliepen. Per soonlijke ongelukken deden zich ge lukkig niet voor. De botsing vond plaats b(j het pas seren, wat vrijwel nergens in de Vier- wegen zonder gevaar kan gebeuren. Daarom zijn er ook overal de uitwijk plaatsen. Het waren de auto's van C. J.V., uit Hoedekenskerke en F. G. v. d. W., uit Arnhem. Omstreeks kwart voor zes reed op de rijksweg onder Biezelinge een groep jongens, die uit de richting Goes kwamen in op Mevr. van E. uit Hans- weert, die op het rijwielpad liep met haar brommer. J. H. G., uit Hans- weert, kwam het ergst met Mevr. v. E. in botsing. Zijn fiets was bescha digd en zelf liep hij ontvellingen op. Mevr. van E. moest zich onder dok tersbehandeling stellen. Dr. Facee Schaeffer verleende de eerste hulp en liet haar daarna naar haar woning vervoeren. Ingezonden mededeling f Adv 1 Het onderkomen van de coöperatieve boerenleenbank te Sint Lau rens, dat in de afgelopen maanden grondig werd verbouwd, zal aan staande maandag weer voor de klanten open gaan. De verbouwing, die door een gebrek aan kantoorruimte een dringende noodzaak was geworden, zal vandaag voltooid zijn. Zaterdagmiddag krijgen belang stellenden de gelegenheid, te zien, wat er allemaal veranderd is. Een officiële heropening zal er niet zijn. Met de verbouwing, die in februari begon, heeft men het gestelde doel vol ledig bereikt. Men heeft thans over be langrijk meer kantoorruimte de be schikking dan voorheen en bovendien is het aantal loketten uitgebreid tot drie, hetgeen voor een vlotte gang van zaken een eerste vereiste was. De in gang en de hall, die tevens als wacht kamer dienst doet, zijn nu bij het kan toor getrokken. Een aanwinst is de be stuurskamer, die voorheen niet aan wezig was. Wat het interieur betreft, dit is veel smaakvoller geworden en aangepast aan de eisen van de moderne tijd. De eikenhouten lambrizering is verdwe nen en de sombere kleuren hebben plaats moeten maken voor lichte pas teltinten. De fraaie natuurstenen schoorsteen geeft aan het kantoor, waar men in het vervolg alleen maar stalen meubelen aantreft, een apart cachet. Na de vernieuwing beschikt de boerenleenbank te Sint Laurens die wat de omzet aangaat de grootste van Walcheren is ongetwijfeld over een representatief gebouw. De omzet van de bank bedroeg in 1957 bijna 31,4 miljoen gulden, het geen 5 miljoen meer is dan in het voorafgaande jaar. Het ziet er naar uit, •lat deze stijging zich ook- dit jaar zal voortzetten, want in mei was er al 15 miljoen gulden gestort, tegen vorig jaar op dezelfde tijd 12 miljoen gulden. Aan spaargelden beschikte men tot '53 steeds over ongeveer 2 miljoen gulden, maar dit bedrag was vorig jaar inmid dels gestegen tot ongeveer 2,6 miljoen. Voorts werden gedurende het eerste halfjaar van 1958 honderd nieuwe Die elegante spuitbus is zo handig Eén druk op de knop en... pssst, de huid is beschermd door een o - zo - dun laagje weldadige olie. Nu kunt U zelf Uw rug doen. Ideaal, ook voor de kinderen ze houden met van inwrijven. Nivea spray, reuze zuinig! normalt bus f 5.30 grote bus f 8.30 Burgerlijke stand Geboren: Martinus J., z.v. J. Krom- been en M. Korstanje; Marianne, d.v. A. J. A. Riemens en M. C. Stolk; Robert J„ z.v. J. H. Kemeling en J. v. Noorden; Diana P., d.v. H. F. Janse en J. Fijnvan- draat; Raymond V. R„ z.v. W. G. v. Maanen en F. Tahitu; Catharinus z.v. Y. de Jong en S. Peters; Wladyslaw L., z.v. W. Rychtarski en P. A. du Pon; Pie- ter M., z.v. J. A. Dek en F. H. Mulder; Berend E., z.v. C. v. Weert en W. de Rijke; Nicolaas J„ z.v. M. J. v. Otterloo en M. J. Gerritsen; Esther J., d.v. J. Sa- lampessy en C. E. W. Weise. Ondertrouwd* J. J Blaauwkamer, 30 j. en L. C. Verbrügge, 25 j.; P. F. L. Schö- vinck, 24 j. en G. Lenzini, 20 j.; J. Lu nenburg, 23 j. en D. M. de Meulder, 18 j.; R. J. Rehatta, 23 j. en E. J. A. Hendrikse, 23 j.; P. F. ter Meulen, 23 j. en D. M. F. Lenaerts, 22 j. Gehuwd: J. Schets, 24 j. en E. v. Breu- kelen, 21 j.; J. P. v. Grieken, 20 j. en W. Blokkerus, 22 j.; A. J. Notenboom, 35 j. en J. W Kroon, 21 j.; D. H. Meinen, 28 j. en J. Verhelst, 25 j. Overleden: W. Steenaard, 76 j., wed. v. A. Sio; J. S. Outermans, 74 z.b. wed. v. A. Willems. Ingezonden mededeling (Adv.) door rheumatiek, spit ischias, hoofd en zenuwpijnen. Neemt Togal, dat verdrijft in al die gevallen snel en afdoende de pijnen. Togal baat waar andere middelen falen. Zuivert de nieren, is onschadelijk voor hart en maag. Bij apotheek en drogist 0,95, 2,40 en 8,88. DOMBURG ncvb. De Ned. Christen Vrouwen Bond hield haar laatste vergadering in dit seizoen. De heer E. Wester te Mid- cert te geven op de muziektent. De aan- delburg sprak-over het onderwerp „Vor- vang van het concert is om acht uur. men en Manieren". Er werd verslag uit- VERKEER OVER DE ZEEUWSE VEREN Wij geven in deze kaart een over zicht waarin de toeneming van het verkeer over deze veren is uitge beeld, terwijl wij tevens de groei- en,de financiële tekorten hebben aangegeven die deze provinciale dienst jaarlijks oplevert. Tot goed begrip dient men echter wel te overwegen dat deze tekorten ont staan ondanks het feit dat aan ta- riefgelden momenteel per jaar een miljoen gulden wordt opgebracht. Na de zo zeer omstreden verho ging zal deze opbrengst 2 miljoen bedragen waar tegenover dan toch nog altijd door de gemeenschap 'n bijdrage van 4 d 5 miljoen gevoegd moet worden. gebracht van de bondsdag te Leeuwar den, van de landdag te Middelburg en het uitstapje naar Breda. KAPELLE Publieke verkoping. Ten overstaan van notaris J. C. Kram werd donder dagmoren in hotel „De Zwaan" pu bliek verkocht een woonhuis met tuin en erf aan de Hoofdstraat 11 te Bie zelinge groot 5 a. 43 c.a. zulks ten ver zoeke van Mevr. T. v. d. LindeWa- neke. Hoogste inschrijver was de heer P. de Puit te Biezelinge voor f 7255, Koper de heer J. Francke te Schore voor f 8650, ST. ANNALAND Collecte. De lijstcollecte ten bate van het Rode Kruis heeft het prachtige be drag van f710,35 opgeleverd. Gezien de vele collecten wel een zeer mooi resul taat. VEER E Carillonconcert. Het programma van het carillonconcert, dat Piet Broerse zaterdagavond van 8 tot 9 uur geeft op de klokken van de Raadhuistoren om vat de volgende werken: 1 Improvisa tie over het lied ,,'t Ros Beiaard doet zijn ronde door de stad van Dender- monde", 2 Andante en 3 Gigue (F. Couperin), 4 Gavotte (W. de Fesch), 5 Diverse populaire volksliederen, a) Allegretto, b) Volkslied, c) Thema met variaties (Staf Nees), 7 Jesu bleibet meine Freude (Bach), 8 Die Ehre Got- tes (Beethoven), 9 Het Angelus. spaarbankboekjes uitgegeven. Dit is in een half jaar reeds meer dan in 1957 in het gehele jaar, toen tachtig nieuwe boekjes de deur uit gingen. Dit staat naar alle waarschijnlijkheid in verband met de rente, die de coöperatieve boe renleenbanken met ingang van X jan. j.l. hebben verhoogd tot 3)4 procent, een hoge rentevoet, die door geen en kele spaarbank wordt uitgekeerd. Ver meldenswaard is ook, dat met name 't Middelburgse zakenleven steeds meer belangstelling gaat krijgen voor de boerenleenbanken, hetgeen niet in het minst te danken zal zijn aan het feit, dat de bank van Sint Laurens ook in Middelburg, waar geen boerenleen bank gevestigd is, zitting houdt. Dank zij een intensieve propaganda van het Christelijk Jongeren Verbond is het ditmaal gelukt een record aantal kinderen uit Westduitse vluchtelingen kampen deze zomer te kunnen onder brengen in Nederlandse gezinnen. Het is dit jaar voor de tiende maal, dat het C.J.M.V., thans sedert kort C.J.V. ge heten, deze kinderen naar Nederland laat komen voor een verblijf van en kele weken in normale gezinsomstan digheden. Zaterdagochtend 12 juli komt een transport van 121 kinderen uit kampen te Stuttgart en München aan op het centraal station te Utrecht. Uit Ham burg en omgeving arriveren die zelfda dag nog een 120 jongens en meisjes. De kinderen worden begroet in het C.J.M.V.-gebouw in Amersfoort. On geveer 60 kinderen gaan eerst een week naar het jongenskamp in Leus den. De rest gaan rechtstreeks naar pleeggezinnen in alle delen van het land. Dit aantal van ongeveer 250 kinde ren is tweemaal zo groot als het aantal, dat vorige jaar naar ons land kwam op uitnodiging van het C.J.M.V. Het aantal aanmeldingen van pleeg ouders is groter gebleken dan de fi nanciële middelen voor het verblijf al hier toelieten. Men heeft daarom da aanmelding moeten stopzetten. Het C. J.V. hoopt alsnog op belangrijke bij dragen, om zo mogelijk nog meer jongens en meisjes voor enige tijd uit de ongunstige kampsfeer te halen. Op g, juli a.s. hoopt drs M. W. Rom bout, thans nog conrector aan het Christelijk Lyceum voor Zeeland, te Goes, aan de Rijksuniversiteit te Lei den te promoveren tot doctor in da letteren en wijsbegeerte. Het proefschrift, dat hij bij deze pro motie hoopt te verdedigen, is dezer da gen verschenen. De titel ervan luidt: La conception stoïeienne du bonheur chez Montesquieu en chez quelques- uns de ses contemporains" (de stoïcijn- seconceptie van het geluk bij Montes quieu en enkele van zijn tijdgenoten). Op de inhoud van dit proefschrift hopen vrij nog nader terug te komen. Thans citeren we enkele der in het Nederlands gestelde stellingen, die de heer Rombout tevens hoopt te verde digen. Het zijn: De afwijzing van het despotisme is, in het systeem van Montesquieu, onlo gisch. Bjj alle waardering voor Prof. Smit's historische toelichting op Vondels spe len, moet men staande houden dat Vondel als dramatisch schrijver heeft gefaald. De didaktische inzichten van een le raar en diens op grond daarvan toe gepaste methodiek zijn gewoonlijk de resultante van de methode van een suksesvolle eigen leermeester ener zijds, en de wijze van werken, waar mee hijzelf bij eigen studie sukkes heeft gehad, anderzijds. Beroepenvoorlichting is paedagogisch meer verantwoord dan beroepskeuze voorlichting. De op sommige christelijke middel bare scholen bestaande gewoonte om dagelijks de lessen gezamenlijk te be ginnen (z.g. dagopening of morgen wijding) doet in ernstige mate tekort aan de taak van ieder leraar afzonder lijk. STAVENISSE Raad. De gemeenteraad komt vandaag bijeen. De agenda vermeldt o.a. voor stellen tot wijziging van de algemene politieverordening en heffing op de rioolbelasting. Verder zullen enige per celen grond worden verkocht. Geslaagd. Mej. M. Klippel slaagde te Etten-Leur voor het diploma kleuteron derwijzeres-A. ST. ANNALAND Zangavond. Zaterdagavond a.s. zal door de zangvereniging „V.Z.O.S." en door het mannenkoor „Zang en Vriendschap" een uitvoering gegeven worden op het terrein van de heer K. van Dijke aan de Molendijk. Als gast zal hieraan deelne men een koor uit Noordgouw-Zonnemai- re. Deze avond vangt aan des avonds om 7 uur. Ingezonden mededeling (Adv.) een goed horloge- een mooi examencadeau! Voor jongens reeds van 49.75 af Voor meisjes reeds van 57.50 af

Zeeuwsch Dagblad | 1958 | | pagina 2