Dit jaar geen hogere ziekenfondspremie M. H. Boasson Zonen N.V. Vijfde Zeeuwse Culturele Dag Laatste ZLM-dag maakte veel van regenmisère goed Het komt aan op de mensen DE KERK MOET IN HET MIDDELPUNT STAAN Wij zochten „cultuurkruimpkes" onder de tafel der ongelovigen Wij ontvingen een prachtige collectie Zuiver Wollen van Wijk Dekens -J Geslaagde uitvoeringen bewezen Zeeuws kuntten BEROEPINGSWERK Landelijke Ruiters trokken te Scherpenisse veel belangstelling Ponny's oogstten veel succes Ziekenfonds Z, en N,-Beveland had goed jaar Congres Gewestelijke Cultuur gesloten Uit de wielerwereld VEILIN GBERICHTEN Nagekomen advertentie Maandag 23 juni 1938 ZEEUWSCH DAGBLAD PAGINA 5 a—i „VLISSINGEN—MIDDELBURG—VEERE". Deze drie Walcherse plaatsnamen vormden de inspiratiepunten uit de causerie van de heer M. W. Schakel, burgemeester van Noordeloos, zaterdag in de veiling hal te Middelburg, tijdens de jaarlijkse toogdag van de C.P.M.B. en de C.J.B.T.B. gehouden. Men had weer eens gebruik moeten maken van de gastvrijheid van de veilingvereniging „Walcheren", omdat het tengevolge van het gure en regenachtige weer in het park „Tooren- vliedt" slecht toeven was. Burgemeester Schakel begon, met te zeggen, dat, wanneer men Walcheren van Zuid-Beveland uit nadert, altijd drie punten in het oog vallen: Veere, Vlissingen en Middelburg. Om met het laatste te beginnen Veere, een stad je, dat een flink stuk historie verte genwoordigt. De dag van heden, zag de Schakel als een poort, een door gang, die zowel toegang verleent tot wat erachter als tot wat ervoor ligt. Hij was van oordeel, dat de taak van C.P.M.B. en C.J.B.T.B. in het culturele vlak ligt. „En hiermee komen wij op een terrein, waarop wij uitermate zwak zijn, vergeleken met de grote wereld", aldus burgemeester Schakel, die deze zwakte toeschreef aan de his torie, het verleden, dat men in Veere terugvindt. „Wij hebben sinds eeuwen moeten leren, dat het geloofsleven zich heeft te ontplooien in het volle leven en het gaat hierbij om de eer van God, in dit leven en op deze aarde"; zei hij. De heer Schakel meent, dat de groot ste fout, die wij als Christenen op het vlak van de cultuur gemaakt hebben Is, dat „wij onder de tafel gezocht hebben naar de kruimpkes, die er ge vallen waren van de ongelovige cul tuurkinderen". Hij betoogde voorts, dat er in het leven sprake is van een verkeerde pro- 'Arnemuiden Aanbesteding openbare school. De bouw van de zevenklassige lagere school voor het openbaar onderwijs werd gegund als volgt: hei- timmer-, metsel- en betonwerk aan fa. Gevaerts en Berghoef, te Koter- dam voor f 201.536 (23 inschr-, hoogste Inschrijver f 236.110); loodgieterswerk aan H. Sanstra, te Vlissingen, voor f 6090 (2 inschr., hoogste f 6234); electriciteits- werk aan M. Koelse, te Westkapelle, voor f 1610 (3 inschr., hoogste f 1708), schil derwerk aan C. Dellebeeke, te Arne- muiden, voor f 11.600 (4 inschr., hoogste f 13.400). 1axel Voetbalveld. B. en w. delen de raad, die dinsdagavond 7 uur zal bijeenkomen, mee, dat G.S. geen bezwaar maken tegen het uittrekken van een bedrag van f 12.360 voor het aandeel der gemeente In de aanleg van een voetbalveld ten behoeve van het zaterdagvoetbal. Er is reeds overleg gevoerd met de dienst aanvullende werken en in het ko mende najaar zal het werk waarschijn lijk albeginnen. Geen centraal kasbeheer. Hoewel b. en w. erkennen, dat er naast nadelen veel voordelen zijn verbonden aan een centrale kas voor de gemeentebe drijven, waardoor het kas- en admini stratief beheer van deze bedrijven wor den gescheiden, menen zij de raad geen voorstel daartoe te moeten doen. De be zwaren tegen het bestaande beheer moe ten niet overdreven worden. Elke ver andering betekent, gezien de huidige be zetting, geen verbetering. Voorts zijn er hogere kosten aan verbonden. f 55.060. B. en w. stellen de raad voor, te accepteren het aanbod van de Bank voor Nederlandse Gemeenten, om f 55.000 te lenen tegen voor 30 jaar, af te lossen in 20 termijnen, aanvangende in 1969. Derde schoolarts. B. en w. stellen de raad voor, alsnog accoord te gaan met de aanstelling van een derde schoolarts voor het distriet Zeeuws-Vlaanderen. De kosten daarvan zijn f 624,per jaar, wat aanmerkelijk minder is dan aanvankelijk werd becijferd. Kampeerterrein. B. en w. stellen de raad voor, over te gaan tot de nodige aanleg van het kampeerterrein in het recreatiebos, waarvoor de ruimte is uit gespaard, doch waar sanitair, electrische leiding en een toiletgebouwtje nodig zijn. Door voor het gebouwtje oud materiaal te gebruiken, kunnen de kosten beperkt blijven tot f 5220, biggekerke Gemeenteraad. De raad is bijeengeroe- r;n tegen zaterdag r.s. 's voormiddags uur. B. en w. stellen de raad voor, over te gaan tot aanschaf van een grasmaai- machine voor de prijs van f 1300,Dit zal goedkoper uitkomen dan het mede gebruik van de machine van Koude- kerke, koudekerke Collecte. De opbrengst van de collecte t,b.v. Sonnevanck en Zonnegloren be droeg f 95,60. Voetbalwedstrijd. Het gemeentelijk elftal speelde een voetbalwedstrijd tegen de voetballiefhebbers uit de plaatselijke biljartvereniging. Het was een spannende wedstrijd, die eindigde in een 1-1 gelijk spel. Bouwwoningwetwoningen. De eerste van de 6 in aanbouw zijnde woningwet woningen, die in de Weststraat gebouwd worden is in gebruik genomen. De inge bruikneming van de overige woningen zal nog wel enige tijd duren. ST. maartensdijk Geldlening, B. en w. stellen de raad, die tegen dindagmofgen 10 uur is bij eengeroepen, voor, bij de Bank voor Ned. Gemeenten een geldlening aan te gaan van f 123.000, voor de tijd van 30 jaar bleemstelling als men vraagt: „Wat mag?" Wij moeten ons afvragen „Wat moet?" „Er zijn maar heel weinig din gen, ook op het gebied van de cultuur, die niet mogen", zei de heer Schakel, die er op wees, dat men bij een bezoek aan Veere steeds weer onder de indruk komt van het vroegere cultuurbesef, „Wanneer wij daarmee onze uitbrei dingsplannetjes vergelijken, dan valt er nog heel wat te Ieren". Wie dan later in Vlissingen rondloopt, die hoort het lied van de arbeid. Ook dit is naar het oordeel van de heer Schakel van toepassing op C.P.M.B. en C.J.B.T.B. „Maar hier spreekt boven dien het probleem van de arbeids- smart, een risico, waaraan men zich volgens de Bijbel niet mag onttrek ken", betoogde hij. „Wie dit wel doet, zal zijn leven verliezen, voor deze tijd en voor de eeuwigheid". Middelburg ligt in het hart van het eiland, waar het oog onmiddellijk valt op die enorm hoge toren. „Op Walche ren staat in letterlijke zin de kerk in het midden", aldus de burgemeester van Noordeloos, die aanstipte, dat dit ook bij de Christelijke organisaties het geval dient te zijn. „Wat alle Christe nen moeten doen, is: de religie onver kort vasthouden", zei de heer Schakel, die tenslotte opriep tot solidariteit b|j het bestrijden van de ontkerstening. Ingezonden mededeling (Adv.) MIDDELBURG - NOORDSTRAAT 19-21 (Levering uitsluitend via de detailhandel) De Vijfde Zeeuwse Culturele Dag, die zaterdag in „Britannia" te Vlissingen werd gehouden, mag buitengewoon geslaagd worden ge noemd. Voortreffelijk was de inhoud van het programma, dat onder de titel „Delta Camera" een overzicht gaf van de culturele activiteiten in Zeeland. Het hoogtepunt vormde ongetwijfeld de heropvoering van „Tartuffe", door het Reizend Zeeuws Volkstoneel, uit Hulst. Met dit stuk van Molière wist deze amateur-toneelgroep beslag te leggen op de eerste prijs in het „Zeeuws Landjuweel" en doordat ze nu drie achtereenvolgende malen als eerste eindigde, veroverde men definitief het „Vaandel". De burgemeester van Vlissingen, mr. B. Kolff, sprak aan het begin van deze Culturele Dag een begroetingswoord en gaf een kort overzicht van de cultu rele historie der stad Vlissingen. Mr. Dr. A. J. J. M. Mes, lid van Ged. Staten, verrichtte de officiële opening en bracht de voorgaande Culturele Da gen, in Hulst, Middelburg, Goes en Zierikzee, in herinnering. Hij merkte op, dat steeds een opgaande lijn viel te bespeuren. Vrijwel zonder onderbreking ging dit officiële openingswoord over in het programma, want Mr. Mes werd „ge ïnterrumpeerd" door een middeleeuws uitgedoste figuur, de „Minnestreel van het Openbaar Ministerie ter Beoorde ling van de blijvende waarde der Cul tuurbeoefening". De Minnestreel was het niet eens met de bewering van Mr. Mes, dat de cultuurbeoefening in Zee land een steeds hoger peil bereikt. Aan het eind van deze dag toonde de Min nestreel echter zijn gewijzigd inzicht op ondubbelzinnige wijze: hij voerde zelfs een „vriendschappelijk telefoon gesprek met minister Cals", teneinde hem te bewegen een hogere subsidie onverwijld en per postwissel over te maken! Een merkwaardig gezelschap, de Minnestreel (de heer P. J. v. d. Berg), de heer C. van Hoek als „de Heer Horn Borst, twee-eenheid van de top der Stichting Zeeland voor Maatschappe lijk en Cultureel Werk" en de heer H. G. Stam, directeur der Zeeuwse Mu ziekschool, die debatteerden over cul tuur, toestanden persifleerden, per soonlijkheden mild bekritiseerden en op deze wijze de verschillende pro grammapunten „aan elkaar praatten". De Orkestklasse van de Zeeuwse Muziekschool afdeling Zierikzee o.l.v. tegen 5 waarvan de aflossing over 10 jaar begint. Zij verwachten t.z.t. een aanbod uit de nieuwe lening van de Bank tegen 434 Nu nog f 1 miljoen nodig is voor de fi nanciering van de technische school, blijft het noodzakelijk, de aangeboden gelden te aanvaarden. Grondverkoop. Aan de raad wordt voorgesteld, aan D. Voshol de nog reste rende bouwgrond naast dé woning van de wed. De Wilde te verkopen, 430 vierk. m. tegen f 8,De bedoeling is, hierop in particuliere bouw woningen te doen verrijzen, wat wel welkom is, nu aan de gemeente geen bouwvolume voor wo ningwetwoningen is toegewezen. Sclioolmeubelen. B. en w. stellen de raad voor, f 5060,uit te trekken voor de aanschaf van nieuwe schoolmeubelen voor de openbare school. De hoogste post is de aanschaf van 7 nieuwe bord stellingen voor f 2065,De inspecteur van het L.O. acht deze aanschaffingen uiterst urgent". In verband met kosten van plaatsing vragen b. en w. een kre diet van f 5400, Geen gemeenteschilder. Hoewel b. en w. er blijkens hun toelichting wel veel voor voelen, menen zij de raad niet te moeten voorstellen, over te gaan tot aan stelling van een gemeenteschilder. Het is nl. gebleken, dat één man alleen het schilderen van de 84 gemeentewoningen in drie jaar niet zou klaar krijgen, ter wijl dan aan het andere werk nog niets gebeurt. Bovendien is b. en w. gebleken, dat ged. staten er bezwaar tegen hebben, werk te onttrekken aan de vrije markt. B. en w. stellen daar tegenover, dat in het verleden wel duidelijk is geble ken, dat op de medewerking der plaatse lijke bedrijven niet kan worden gere kend. B. en w. stellen de raad nu voor, het Ingezonden mededeling (Adv.) de heer Jacq. Luykenaar, voerde wer ken van Orff uit; enkele leden van de Zeeuwse Balletschool brachten dansen; het lid van G.S., de heer M. J. van Poelje, vertelde iets over Kunst en liet daarin een tweetal Zeeuwse kunste naars, die de schilderingen in de nieu we provinciale boot verzorgden, een woordje meespreken. Op het balcon in de grote zaal van „Brit" concerteerde de Kon. Harmonie „Ons Genoegen" uit Vlissingen, onder leiding van Piet Broerse. Na de pauze zong het R.K. Jongens koor uit Goes, o.l.v. de heer E. Hey- blok, werd de waarde van de raam- regie van Jan Lemaire Jr. aangetoond door een aantal leden van „Het Vlis- singsch Schouwspel" en concerteerde tot slot het voortreffelijke „St. Cecilia Koor" uit St. Jansteen. Een slotwoord werd gesproken door Mr. Mes. De heer Van Poelje reikte de prijzen van het Zeeuws Landjuweel uit. Ds. J. F. Wagener, Ned. Herv. predi kant te Zoutelande, ontving een beroep naar Voorburg. Ondanks het minder aantrekkelijke weer en het drassig geworden terrein, zjjn de dressuurproeven en het spring concours van de Landelijke Rjjvereni- gingen vrijdag op de ZX.M.-dagen een succes geworden, waarbij het publiek zich zelfs niet door een stortbui liet wegjagen. Van de achttallen sleepte „De Schouwse Ruiters" uit Dreischor de eer ste prijs uit de wacht (158 punten), met op de tweede plaats „Walcheren" uit N.- en St. Joosiand (148 p.), 8de „Oranjeruiters" te Axel (1421/,), 4de „Julianaruiters" te Zaarnslag (1341/, 5. do „Eendrachtsruiters" te Oud-Vës- semeer (1321/,) en 6. „Oranjezon" te Oostkapelle (1291/,). De dressuurproef voor viertallen was voor „Noordbeveland" te Wissenkerke (120l/2). „De Schouwse Ruiters" ver overden de tweede en „De Veerse Dijk- ruiters" de derde plaats. J. J. M. van Oeveren van „Noord- Beveland" werd onbetwist eerste met Tarzan in de dressuurproef (klasse L t.'m Z), ge.volgd door J. Munters met Boy van „Oranjeruiters" Willemstad, L. B. H. v. d. SItkke met Etcetera van „Walcheren", C. Steendrjk met Win ston van „Walcheren". Veel belangstelling trokken de dres suurproeven in de Jeugdklasse, waarin Francois Kosten no. 1 werd, 2. Janny Koopman (Schouwen), 3. Henk Maljers (Oranjezon). Geslaaqd. Te 's-Gravenhage slaagde voor akte Nxx (kinderverzorging en opvoeding en handenarbeid) mejuffrouw P. de Lange te Goes. De Z.L.M.-Landbouw dagen. 1958 be horen weer tot het verleden. Na drie dagen Zeelands metropool te zijn ge weest, is Scherpenisse weer zichzelf geworden. Vandaag wordt het tijdelij ke tentenkamp in de Scherp enissepol- der weer afgebroken, omdat zaterdag avond het agrarisch festijn op Tholen officieel was beëindigd. Een financieel succes is het dit jaar niet geworden, daar zorgde de regen wel voor, maar da bijzonder moeilijke weersom standigheden in aanmerking genomen kunnen ir. Geuze en zijn ZLM-ers die men bij dit weer „Watergeuzen" zou kunnen noemen tevreden zijn. Zaterdag, voor de recette de meest gunstige dag, gezien de vele duizenden die alsnog naar de ZLM-terreinen kwamen getogen, stond het programma in het teken van de paardendressuur, volksdans, muziek en lichaamsbeheer- sing. In de morgenuren hadden de land bouwers al kunnen genieten van de monstraties met centrifugale kunst meststrooiers, stalmestverspreiders, en verschillende laad, los- en transport werktuigen, terwijl op de sportterrei nen de leerlingen van de negen ZLM- huishoudscholen elkaar bekampten op atletisch gebied. Die atletiek was nogal ruim genomen, want bijv. wedstrijden in het snel baby's (poppen) in de luier helpen hoorden daar ook bij. De meis jes van Haamstede gingen tenslotte met de beker strijken, op de voet ge volgd door Axel en als nummer drie Zierikzee. De vrije paardendressuur van „De Zaterdagmiddag werd in „De Prins van Oranje", te Goes, de jaar vergadering van het Algemeen Ziekenfonds Zuid- en Noord-Beveland gehouden onder voorzitterschap van Mr. L. G. Wolf. Deze gaf een kort overzicht van het gepasseerde in het afgelopen jaar, in 't bijzonder herinnerend aan de bouw van het nieuwe kantoorgebouw en de di recteurswoning, welke sinds enkele weken in gebruik zijn. De directeur, de heer J. Meijers, gaf een zeer duidelijke toelichting op het jaarverslag en de rekening en verantwoording over 1957. Aan dit jaarverslag ontlenen wij het volgende: Het gemiddeld aantal verzekerden bedroeg in 1957 47194, dat is 817 min der dan het vorige jaar. Deze vermin dering vindt zijn oorzaak in afschrij ving van een aanzienlijk aantal vrij- willig-verzekerden, wier inkomen de z.g. weistandsgrens van f 6900,was gepasseerd. In de bejaardenverzeke ring blijken 4426 personen te zijn in geschreven. Voor de verzekerden werd uitgege- Bij de aanvang van de plenaire slotzitting van het congres der stichting „Nationaal overleg voor gewestelijke cultuur", werd zaterdag in Middelburg door één der sectievoorzitters de opmerking gemaakt, dat in Zeeland de zeil- en roeisport gesteund zou moeten worden. Dit uiteraard met het oog op het Deltaplan, dat met name op het gebied van de watersport voor Zeeland bepaald grote kansen te bieden heeft. Deze rapporteur achtte de bouw van sportterreinen, aanlegplaatsen en botenhuizen in deze provincie noodzakelijk. Zoals zaterdag reeds gemeld, was „het culturele werk op het platteland en de industrialisatie" onderwerp van gesprek op dit congres. Tijdens de slot zitting werd er de aandacht op geves tigd, dat er voor het culturele werk op het zich industrialiserend platteland een centrumvorming verwacht wordt. Er werd dan ook gepleit voor de ver betering van de vervoersmogelijkhe den. Voor het cultureel werk m de ge bieden met een wegtrekkende bevol king werd de gedachte 'geopperd, de ontwikkeling van kernen in de ver schillende streken te bevorderen. Pro vincie- en gemeentebesturen zouden deze taak op zich dienen te nemen. Met betrekking tot de financiering en de organisatie van het culturele werk werd het van belang geacht, dat, wan neer in overgangssituaties nieuwe vor men van culturele activiteit ontwik keld moeten worden, men de beschik king heeft over een beginkapitaal. schilderwerk voor de eerste tot vijfde bouw openbaar aan te besteden en te doen uitvoeren volgens een meerjaren- systeem, waardoor de kosten over 4 5 5 jaar kunnen worden verdeeld. Hoofdleidster kleuterschool. B. en w. Stellen de raad voor, de hoofdleidster van de openbare kleuterschool in ver band met haar huwelijk op 26 juni a.s. ingaande 27 juni ontslag te verlenen. Hoewel de mening van b. en w. pas in de raadszitting zal worden meegedeeld, schijnen b. en w. ervoor te gevoelen, op haar verzoek, om als tijdelijk hoofd leidster te mogen optreden, in te gaan. yerseke Overleden. Zondagmorgen is geheel onverwacht op 68-jarige leeftijd over leden de heer J. M. Sinke, oud-secre taris onzer gemeente. Hij bekleedde dit ambt van de bevrijding af tot in 1955, toen hij met pensioen ging. Ook op ander gebied had de heer Sinke voor onze gemeente grote ver diensten. Zo was hij vele jaren be stuurslid van de Geref. School Krakel- dam en van de ULO-school. Aan het slot van het congres kwam de vïce-voorzitter, de heer W. Verkade, tot de conclusie, dat het er bij de be handeling van vraagstukken rond het cultureel werk op het zich industriali serende platteland aankomt op de men sen, op wie dit werk steunt. Organisatie en financiën achtte hij weliswaar van grote importantie, maar deze punten komen toch op het tweede plan. Dr. Verkade sprak tenslotte een dankwoord tot de heren Hornstra en Borst voor de organisatie, terwijl hij ook de heren H. Stam en J. Lemaire Jr. dankbaar was voor hun medewer king aan de „intermezzo's" van dit congres. In Souburg werden zaterdag wieler wedstrijden voor nieuwelingen en adspi- ranten gehouden, die een behoorlijke be langstelling trokken. In beide wedstrijden werd eenspan- nede en sportieve strijd gestreden. Bij de nieuwelingen waren het aan vankelijk Van de Smirren, uit Amster dam, en de Zeeuwen De Schipper en Deegens, die telkens de lont in het kruit staken. Hun pogingen liepen echter toch steeds op niets uit. Even voor half koers begon een uitlooppoging van het kwar tet Van Dongen, Deegens, Schrauwen en Van de Smirren echter wel perspectief te bieden. Dit viertal maakte de lslooï tussen hen en de groep zienderogen gro ter en toen zij in een eindsprint om de zege vochteii, bedroeg hun voorsprong op de overige renners driekwartronde. Van Dongen won de eindsprint. Bij de adspiranten was het Althuizen, die domineerde. Hij slaagde er op zijn eentje in, het gehele veld te dubbelen. De uitslagen waren; nieuwelingen 1. L. van Dongen (Made) 75 km in 1 uur 58 min.; 2. L. Deegens (Middelburg); 3. F. Schrauwen (Ossendrecht)4, R. v. d. Smirren (Amsterdam); 5. A. van Over- beeke (Souburg); 0. C. de Schipper (Ka- pelle); 7. A. Mertens (Breda); 8. F. Boonman ('sHeerenhoek); 9. S. van ven een bedrag van f 2.431.157,23, Het voordelig saldo bedroeg, na reserve ring van 1 pet der ontvangen contri buties, f 130.636.72. Dit gunstige resultaat werd verkre gen, doordat het aantal ziekenhuis- en sanatoriumopnamen aanmerkelijk la ger was dan het jaar daarvoor en doordat voor tandheelkundige hulp minder werd betaald. Aangezien de kosten van vele verstrekkingen zich nog steeds in stijgende lijn bewegen, is het bestuur gelukkig met deze re serve, waardoor premieverhoging dit jaar en. misschien nog langere tijd ach terwege zal kunnen blijven. Voor rekening van het Fonds wer den 2956 verzekerden in een zieken huis verpleegd met een aantal ver- pleegdagen van 53.254 (v.j. 55.635). De kosten van verpleging en verdere bij komende ziekenhuiskosten waren f 695.582,79. Het aantal verpleegdagen in sanatoria (voor t.b.c.) bedroeg 5405. Er werden voorts 9495 verwijskaarten voor hulp door specialisten afgegeven, dat is dus circa 200 per 1000 verzekerden. Voor specialistische hulp werd in totaal be taald f430.506,20 en voor hulp door de huisartsen f494.147,63. De geneesmid delenvoorziening vergde een bedrag van f267.865,93. Alleen door de apo thekers te Goes werden 55.550 recep ten voor fondsrekening afgeleverd. De kosten der tandheelkundige hulp beliepen f 186.253,74, waarvoor door tandartsen 48.159 verrichtingen werden •gedaan, o.m. 27.197 vullingen gelegd en 890 gebitten geleverd. Ook de bijdra gen der ouders in de kosten der schooltandverzorging werden door het fonds betaald. Voor 1961 kinderen was dit een bedrag ad f 11.752,90. Voorts werden nog verscheidene an dere zaken door het Fonds bekostigd, als: 850 maal verloskundige hulp, 54 orthopaedische schoenen, 6487 brille- glazen, 463 brilmonturen (aankinde- ren), 3013 maal autovervoer. De contributieontvangsten der vrij willige verzekering bedroegen f 695.910,56 en die der bejaarden verze kering f 109.106,47. De door verplicht verzekerden opgebrachte ziekenfonds premie wordt niet vermeld, aangezien deze in een landelijk vereveningsfonds worden gestort en het ziekenfonds hieruit de werkelijk betaalde kosten vergoed krijgt. POLITIEJUBILEUM De heer M. Schrier, brigadier bij de verkeersdienst van de gemeentepolitie te Middelburg, was zaterdag 25 jaar in overheidsdienst. Nadat hij in juni 1933 zijn loopbaan was begonnen als korpo raal bij de politietroepen, kwam hij reeds in augustus 1940 naar het Middelburgse politiekorps, waar hij nu dus achttien jaar werkzaam is. De leerlingen van de ulo van de Geref. gemeente te Goes hebben een uitstekend geslaagd schoolreisje ge maakt, waarbij bezienswaardigheden in Rotterdam en Den Haag werden bezocht. Op de terugweg werd in een uitspanning te Oisterhout gepauzeerd. Hoeve (Goes); 10. C. Wagemakers (Stan- daardbuiten), Adspiranten: L. L. Althuizen (Den Haag) 33 km in 48 min.'; 2. M. Hoger- land (Kapelle); 3. L. Franken (Stam persgat); 4. A. Bastiaanse (Kruisland); 5. H. van Dussen (Den Haag). Eendrachlruil ers" ontlokte vele keren een uitbundig applaus van de tribune, die tegen de middag (ook tijdens de buien) tot de laatste plaats was ge vuld. Ook de springnummers en de vossenjacht werden met spanning ge volgd. Een bijzonder attractief nummer was het optreden van de aangespan nen ponny's. Hier bleek wel duide lijk, dat ook deze tak van de paar denfokkerij in Zeeland een behoor lijke omvang begint aan te nomen (er zijn in onze provincie thans reeds meer dan tachtig). Enthousiaste fok kers vertelden ons, dat het ponny- fokken niet alleen een aardige hob by is, vooral voor de kinderen die nu al jong kunnen leren rijden, maar tevens een zeer winstgevende zaak is. In het buitenland is namelijk veel vraag naar ponny's en de Zeeuwse fokkers maken er goede prijzen voor. Het middagprogramma werd afge wisseld met reidansen van de Zeeuw se Plattelandsm'eisjes en leden van de Landbouw Jongeren Gemeenschap, en door vrolijke marsmuziek van enkele Thoolse korpsen, 's Avonds traden de muziekgezelschappen van St. Annaland Tholen, Scherpenisse, St. Philipsland, Stavenisse, Oud-Vossemeer en Poort vliet opnieuw voor het voetlicht met zeer gewaardeerde muzieknummers, ter afwisseling van het optreden van de Vlissingse Turnvereniging die fraaie staaltjes van hun turnprestaties ten beste gaven. BERGEN OP ZOOM, 21 juni. AanAanvoer 7000 kg. AA extra 2.20, AA I 1.90, A extra 2.00, A I 1.80, B extra 1.85, B I 1.70, C extra 1.55, C I 1.45 D I 0.85, E. I 1.20 E II 1.15, F I 1.50, stek 0.70, ondereind 0.12. Aard beien 451.70. GOES, 21 juni. Export- en Industrie veiling: Regina exp. Ind. 120, Mach. Fr. 120, Mad. Mout. 8993, Jucunda 114, Climax 120, Sengana 106, Mad. Moutot II 76, Div. aardbeien II 69, id. afw. 63. Gew. veiling: Mad. Moutot p. doos I 28—32, II 31; per kg I 116—124, II 90—118, afw. 59—62, Mach. Fr. p. doos I 43, II 30, per kg. I 128 il 69— 117, afw. 85, Regina p. doos I 3650, II 21 25—42, per kg I 128—134, II 86—120, afw. 46108, Sengana p. doos I 4049 per kg. II 72133, Climax per doos I 31, II 32. KAPELLE, 21 juni. Aardbeien in doosjes van 2,5 ons: Regina I 41—55, H 3039, Climax I 4353, Senganat I 4353, Soltwedel I 43, Mach. Fr.- ernte I 38—48, II 36, Bowa I 52 II 27 D. Evern II 29, Mad. Lefebr. I 3538 Talisman I 43, Aardbeien per kg in chips I 131—154, II 85—124, afw. 45— 84, Kersen: Early Rivers I per doos 34, per kg 128, II per kg 81—79, Aardbeien zonder dop voor industrie: Regina I 128135, II 121, Machè Fr.ernte I 132 II 120124, Mad. Moutot I en II 86, D. Eevern I 112, Jucunda I 121, II 100 Climax I 127, II 97, Sengana I 117, Di verse rassen afw. 76. MEVROUW Z. KLAASSEN—OORD Tandarts, Heinkenszand AFWEZIG dinsdag 24 juni en van 1 juli t/m 21 juli Heden overleed in volle vrede mijn geliefde vrouw en onze ge liefde zorgzame moeder, behuwd- en grootmoeder MARGARETHA GIDEONSE, in de ouderdom van 65 jaar. Middelburg; J. L. LORIER. Grijpskerke: Wed. M. M. JOBSE-LORIER. Ens (N.O.P.): M. LOUWERSE-LORIER. L. LOUWERSE. Ens (N.O.P.): H. LORIER. C. L. LORIER-GESCHIERE. Souburg: J. LORIER-LORIER. A. LORIER. Middelburg: L. J. GEERSE-LORIER. J. P. GEERSE Middelburg; JAC. LORIER. Ritthem: J. LORIER. C. A. LORIER-MARINUSSEN. Middelburg: D. LORIER. M. LORIER-GESCHIERE. Koudekerke: A. L. BOSGRA-LORIER. T. BOSGRA. en kleinkinderen. Middelburg, 22 juni 1958. Seisweg 139. De begrafenis zal plaats hebben op donderdag 26 juni 1958 te 14 uur op de Algemene Begraaf plaats te Middelburg. Heden overleed" onze geliefde vader en behuwdvader JACOBUS JANSE, Weduwn. van Cornelia Pijpe, in de ouderdom van van 91 jaar en 6 maanden. Middelburg: A. JANSE. W. JANSE-BAKKER. St. Laurens: Wed. J. W. DAVIDSE-JANSE. Sint Laurens, 21 juni 1958. Noordweg 234. De begrafenis zal plaats hebben dinsdag 24 juni a.s. 12 uur. AVIÖ^yT TEGEN ZEE"' LUCHT" EN WAGENZIEKTE! verkrijgbaar bij apothekers en drogisten

Zeeuwsch Dagblad | 1958 | | pagina 2