Protest-optocht kwam weer thuis, maar zonder Colsen Vele Zeeuwse verkooplui werken clandestien Donderbussen brachten spreker in Hulst tot wanhoop °P Nieuwe „veren-actie" komst in Z-Vlaanderen Met strijd- en studiecomites Belangrijke wijziging in verkeerssituatie te Middelburg BAAYENS Acht maand gevangenisstraf geëist voor schapendiefstal VERGETEN LEIDER KWAM WOEDEND NA tteOotei Brand in vlasopslag plaats in Koewacht „DANMOET JE ME LATEN PAKKEN" Zaterdag 14 juni 1958 ZEEUWSCH DAGBLAD GOBS WALA „PAS" DAGEN Algemene rouw wordt afgekondigd De speciaalzaak voor uw Bril Bevestiging en intrede ds Hage te Middelburg MIDDELBURG Schoolsportdag Rijkskweekschool Verdachte krijgt allerlaatste kans Schapendiefstal in De Poel: 1 jaar cel Twee bonafide leden bedankten MIDDELBURG VUSSINGEN GOES Stopverbod op rijksweg bij Kapelle Pagina 2 De Zeeuwsvlaamse protestoptocht van 1500 man sterk is gisteravond omstreeks 21.00 uur behouden in Hulst aangekomen, hoewel de reis, voor velen waarschijnlijk ongemerkt, zonder de voorzitter van het actiecomité „Vrije Veren voor Zeeuwsch-Vlaanderen" is gemaakt. Men was de heer Colsen bij het vertrek uit Den Haag vergeten Hij moest de stoet met een taxi narijden en was volgens ooggetuigen buitengewoon boos op zijn mede-dlegatieleden wegens deze nalatig heid. Op de trappen van het stadhuis te Hust heeft de heer Colsen de verza melde bevolking later toegesproken en verslag gedaan van het onderhoud met minister Algera. Hij laakte nog maals het beleid van Ged. Staten en de houding van de Kamer van Koop handel. VLAGGEN HALFSTOK Zijn vermaan tot rust en kalmte werd niet direct opgevolgd. Troepen jongelui en ouderen zwierven door de stad, en enigen koesterden het voorne men op de toren van Holst de Belgi sche vlag te hijsen. Tot gisteravond laat was het er echter niet van geko men. Wel hingen in Hulst alle vlag gen halfstok. Vandaag zal de delegatie verslag van de tocht naar Den Haag uitbrengen in Sluiskil, waarna het co mité nog een keer een bespreking zal honden. In zijn uiteenzetting voor enige dui zenden inwoners van Hulst, verzameld op het historische «marktplein, zei de 72-jarige veehandelaar H. J. Colsen, dat de minister heeft meegedeeld geen enkele toezegging te kunnen doen, hoe de veertarieven zich in de toe komst nog zullen ontwikkelen. De mi nister had verklaard, dat de tarieven in feite reeds zijn vastgesteld en Ged. Staten hun akkoord aan de voorstel len hebben gegeven. W OEDE -UITBARST FN G Voordat de heer Colsen zijn toe spraak begon, zongen de schoolkinde ren, die in Axelse klederdracht waren gestoken en opgesteld stonden op de trappen van het stadhuis, het „Vrije Veren'Mied, het Zeeuwse volkslied en het nationale volkslied. De stilte, waarom de heer Colsen verzocht om zjjn redevoering te kun nen houden, werd herhaaldelijk ver broken, doordat groepen opgeschoten jongelui donderbussen tot ontploffing brachten. Dit dreef de bejaarde vee handelaar tot wanhoop en tot woede- uitbarstingen, die mede werden ver oorzaakt doordat niet tijdig zorg was gedragen voor de aanwezigheid van een versterkers-installatie. Toen deze eindelijk was aangerukt kon de heer Colsen zijn toespraak houden. Hij gaf een overzicht van de bespreking, die 's middags bij de mi nister was gehouden, doch merkte op, dat hij nooit had gedacht, dat deze dag een dag zou zijn, die de streek en hem lang zal heugen. RUSTIG De heer Colsen vroeg de bevolking van Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen de voort te zetten actie te steunen en hij besloot zijn toespraak met de woor den „Wij hebben eenmaal de strijd aangebonden voor het verkrijgen van vrije veren en wij zullen deze voort zetten, totdat wij kunnen zeggen „Vic torie, het is gewonnen". Deze toespraak werd telkenmale door toejuichingen of op of aanmer kingen onderbroken, voornamelijk door een groep opgeschoten jongelui. Na afloop van deze redevoeringen verdween het comité met onbekende bestemming en verspreidde de bevol king zich naar haar woonhuizen. Concert Hosanna Zaterdagavond acht uur geeft de Harmonie „Hosanna" een concert in de muziektent op de Grote Markt. Het programma luidt als volgt: 1. The Flying Dutchman, mars, L. Houet; 2. Irisch Suite, G. Boedijn; 3. Mtmchner KindL, Walzer, K. Komzak; 4. Zeeuwse Reijen, Jan Morks; 5. Uit Vriendschap, mars, J. Beekhoven. Pauze. 6. V.V.-mars, C. G. Govaerts; 7. Flotte Bursche, Ouverture, Fr. von Suppé; 8. Americain Patrol, M. Meacham; 9. Ju bel-Selectie, arr. J. den Toonder; 10. Finale. ZUOTELANDE Collecte. De collecte ten bate van het Hoogeland heeft opgebracht een bedrag van f 107.80. Ingezonden mededeling (adv.) U kunt de zorgen over Uw figuur van U afzetten. Er is immers „WALA". Nog te veel dames kopen haar korset of beha zonder te passen. Dit kan niet anders dan tot teleurstelling leiden. Van dinsdag 17 juni 2 uur tot en met vrijdag 20 juni a.s. houden wij spe ciale „Pas"dagen, waarvoor wij ons de medewerking hebben weten te verzekeren van Mejuffrouw C. Asmus, deskundige van de „WALA"-ateliers. Overwin Uw mogelijke aarzeling en geef ons de gelegenheid U te tonen wat met „WALA" kan worden bereikt. U kunt ook een telefonische afspraak maken onder No. 01100-2735. Slechts een groep opgeschoten jon gelui zorgde 's avonds nog voor enig rumoar in de stad. Tot ongeregeldhe den kwam het echter niet. Gisteravond omstreeks zes uur is, door nog onbekende oorzaak, brand uitgebroken in een der opslagplaatsen der coöperatieve Vlasfabriek St. An- dries te Koewacht in Zeeuwsch- Viaanderen. De plaatselijke brandweer was snel op het terrein van de brand, maar kon niet verhinderen dat een grote voor raad strovlas en vlaslint en een aantal machines verloren ging. De brand was om acht uur 's avonds nog niet ge blust. De schade werd toen geschat op circa tweehonderdduizend gulden. Het bedrijf was verzekerd. Na de protestactie van de 800 Zeeuwsvlaamse auto's naar Den Haag, die hoofdzakelijk als een massale vorm van protest was opgezet, zal nu de bespreking met minister Algera niet het gewenste resultaat heeft opgeleverd 'n nieuwe en meer gerichte actie worden gevoerd, die wordt geleid door de standsorganisaties. Waarschijnlijk vandaag reeds, zodra de vermoeienissen van de Algera-rit uit de ogen zijn ge wreven, zal een strijdcomité worden gevormd uit de Zeeuwsvlaamse standsorganisaties. Daarnaast zal ook een studiecomité worden opge richt, dat gevormd zal worden uit kringen van leden der Staten-gene- raal, Provinciale Staten van Zeeland en kamers van koophandel, ge meentebesturen en organisaties, welke vertegenwoordigers binnenkort zullen worden uitgenodigd voor een algemene bespreking. In grote lijnen is het strijdplan al vastgesteld. Om te beginnen zal een algemene rouwdag worden afgekon digd. Op deze dag zullen de gemeente raden bijeenkomen, in welke vergade ringen eenzelfde protestnota zal wor den voorgelezen. Daarna zullen in de komende weken meetings plaats hebben in Terneuzen, Breskens, Hulst, Axel, Oostburg, IJ- zendijke, Aardburg, Sluis, Sas van Gent en Sluiskil, tijdens welke des kundige sprekers het veren-probleem zullen behandelen. Aan het slot van elke meeting zal een muziekkorps het „Wilhelmus" spelen terwijl tegelijker tijd de Nederlandse vlag zal worden gestreken en de Zeeuwsvlaamse vlag in top gaat. VLAGGEN In grote aantallen zal de Zeeuws vlaamse vlag worden gefabriceerd en tegen kostprijs aan de bevolking wor den verkocht. Het studiecomité zal in de eerste plaats een studie maken over de on- Wereldveteranendag 1958 te Colijnsplaat Op zaterdag 22 juni, 's middags om 3 uur, zal in de gemeente Colijnsplaat, nabij de Nederlands Hervormde kerk, een korte plechtigheid plaats vinden, ter gelegenheid van de Wereld-Vete- ranendag 1958. Deze plechtigheid, onder auspiciën van de vertegenwoordigende lichamen van de World Veterans Federation, zal over geheel Nederland in iedere pro vincie op dezelfde tijd en wijze ten uitvoer worden gebracht, evenzo in al de landen aangesloten bij de W.V.F. Teneinde deze plechtigheid geheel aan de verlangens van de World Ve terans Federation te doen slagen, heeft men hiervoor diverse autoriteiten uit de provincie Zeeland uitgenodigd en zal het „Credo" worden aangeboden aan de Hoogedelgestrenge Heer Jhr. Mr. A. F. C. de Casembroot, commis saris der Koningin. Ingezonden mededeling (adv.) ST. ANN ALAND Havenarbeider kreeg ongeval. De havenarbeider H. Wesesls uit de Tuin straat te St. Annaland kwam tijdens de werkzaamheden in de haven te Rotterdam zodanig te vallen, dat hij zich ernstig aan zijn rug bezeerde en in een Rotterdams ziekenhuis moest worden opgenomen. Nader vernemen wij dat zijn toestand redelijk is. Brandspuit deed nuttig werk. Woens dag hebben enkele brandweerlieden van de vrijwillige brandweer te Sint Annaland een nuttig werk gedaan, en is de brandweerauto de gehele dag in actie geweest Gelukkig was er in St. Annaland geen brand, doch de brand weer heeft de rioolbuizen leergepompt en in de Haven het overtollige riool water gespoten. Een en ander trok, speciaal van de zijde van de jeugd, nogal wat belangstelling. derhandelingen die zijn gevoerd tussen minister Algera en Ged. Staten van Zeeland enerzijds en tussen de Staten en de Kamers van Koophandel ander zijds. Zo wil men zich een oordeel vormen over de gehele gang van zaken en naar nieuwe middelen zien om de veren kwestie verder uit te vechten. Na bevestigd te zijn door ds. P. Hon- koop te Yerseke heeft ds. W. Hage, ge komen van Nunspeet. intrede gedaan bij de Geref. Gemeente te Middelburg. Ds. Hage verbond zich aan de Middelburgse gemeente met een prediking over Nehe- mia 2 vers 20. Na de preek werden toespraken ge houden namens de kerkeraad door ouderling Priester, door ds. J. B. Bel te Krabbendijke namens de particuliere synode, door een vertegenwoordiger van de classis en door wethouder Kögeler na mens het gemeentebestuur van Middel burg. Ook de oud-predikant van de Geref. Gemeente te Middelburg, ds. L. Rijksen, voerde het woord. Ds. Hage dankte de sprekers. Geref. Diakonale Conferentie te Goes Op woensdag 18 juni zal in de Wes- terkerk te Goes de 31e vergadering worden gehouden van de Provinciale Diaconale Conferentie van de Gere formeerde Kerken in Zeeland. Ds. v. d. Stoel uit Bergen op Zoom zal spre ken over de op de genetale synode be handelde diaconale aangelegenheden. Ds. C. v. Nes uit Rotterdam zal een causerie houden over de bejaarden zorg en de bejaardenhuisvesting. Met de nieuwe kweekschoolwet is het onderwijs op de kweekschool nogal veranderd. Dit blijkt onder meer ook uit het feit, dat de kweekschoolclub „Concordia" bij bepaalde activiteiten min of meer zelfstandig de organisatie verzorgt en de verantwoordelijkheid draagt. Dat gold donderdag wel zeer sterk, toen op de gemeentelijke sportvelden in Middelburg de leerlingen van de verschillende klassen om half negen begonnen met atletiek. De leraren waren toeschouwers. De leiding van de dag berustte bij Lex Langedijk, die samen met. de leerlin gen van de vijfde klas zorgde voor 'n prima verloop. De verschillende num mers werden zo snel afgewerkt, dat in de voormiddag zelfs nog enkele extra nummers konden worden ingelast: 800 meter hardlopen en estafette. In de namiddag was het in het zwem bad wel wat koud; daardoor versche nen bij de zwemwedstrijden minder deelnemers aan de start dan verwacht werd. Tot besluit van de dag speelden de leerlingen van de vijfde klas een voet balwedstrijd tegen het onderwijzend personeel van de leer- en oefen-scho len. Het publiek genoot zeer. Vooral dat gedeelte van de lagere schooljeugd, dat gekomen was om zijn meester te zien voetballen. Door een dubbele rjj van juichende scholieren kwamen de spe lers op het veld. 's Avonds verzorgde de eerste klas in de gymnastiekzaal een contactavond waar de directeur, de heer Hage, de prijzen uitreikte. Hij feliciteerde daar bij niet alleen de prijswinnaars, maar ook alle deelnemers met deze geslaag de dag. Uitslagen: Individuele prijzen: Heren: Kees de Groot, le prijs; Jan Zweedijk, 2e prijs. Dames: Hannie Joosse, le prijs; Julia Mijnsbergen, 2e prijs; Corrie Huisson, 3e prijs. Klassepiijs: klas 2. Estafette: kleuterleidsters klas 1. Voetbal: 5e klas onderwijzers: 3 2. Kees de Groot verbeterde drie schoolrecords. Een gevangenisstraf van acht maanden met aftrek van voorarrest eiste de officier van justitie bij de rechtbank te Middelburg vrijdag morgen tegen de 31-jarige transportarbeider L. R. uit Goes. Dit op beschuldiging van schapendiefstal in de nacht van 6 op 7 december van het vorige jaar, tezamen met de Goesenaar L. Laatstgenoemde heeft zijn straf uitgezeten, maar R. is al zo vaak veroordeeld, dat het raadzamer geacht werd hem eerst in een observatiekliniek in Utrecht op te nemen. Daar heeft hij inmiddels enige tijd doorgebracht, zodat vrijdag zijn zaak voor de rechtbank behandeld kon worden. De president, mr. P. van Em- pel, herinnerde er aan, hoe beide man nen destijd? een schaapskooi bij Kat- tendijke waren binnengegaan, daar een schaap hadden doodgeslagen en vervolgens het dier per fiets naar een onbewoonbaar verklaarde woning in Goes hadden vervoerd. Hier werd het dode schaap een dag later door de po litie gevonden. R., die nu weer in het Huis van Be- Hoewel hij veertien dagen geleden hardnekkig ontkende, heeft de Middel burgse rechtbank de diefstal van vijf schapen uit weilanden in De Poel door de commissionnair in vee A. V. uit Heinkenszand bewezen geacht. De man werd vrijdagmorgen veroordeeld tot een gevangenisstraf van één jaar met aftrek. De civiele vordering van f 100, die één van de gedupeerden, J. P. van der S. uit Goes, had ingediend, werd toegewezen. Zoals gemeld gaf V. tijdens de zit ting wel toe de vachten van de vijf schapen in zijn tuin te hebben begra ven. Dat wilde volgens hem echter niet zeggen, dat hij de dieren ook gestolen had. Een naam van een eventuele an dere dader heeft hij nooit willen noe men. IN EEN VAN DE DRUKSTE gedeelten van Middelburg zijn de af gelopen week belangrijke wijzigingen aangebracht in de verkeers situatie. Dit houdt direct verband met het grote gevaar, dat het kruis punt PoelendaelewegNieuwe Vlissingseweg oplevert. Tot voor kort was het zo, dat het langzame verkeer, dat via de langs de Nieuwe Vlissingseweg lopende ventweg in de richting Middelburg reed aan de linkerzijde dit kruispunt opkwam. In alle richtingen zwermden dan de wielrijders over het kruispunt uit, waarbij zij dan „belaagd" werden door auto's, die over de rijbaan voor het snelverkeer naderden. Eén en ander heeft meermalen ernstige aanrijdingen tot gevolg gehad. AAN DEZE TOESTAND is nu een eind gekomen. Voor het gedeelte van de ventweg, dat tuzsen de Poelendaele weg en de Trompstraat ligt, is name lijk éénrichtingverkeer ingevoerd. Het langzame verkeer, dat vanuit de rich ting Viissingen komt, moet in het ver volg de ventweg bij de Trompstraat verlaten en via de De Ruyterstraat en de Langevieleweg naar het centrum van Middelburg rijden. Om ongeluk ken op de vrij onoverzichtelijke krui sing van De Ruyterstraat en Lange vieleweg te voorkomen is men er bo vendien toe overgegaan hier een voor rangskruising te projecteren. Alle ver keer, dat vanuit de De Ruyterstraat de Poelendaeleweg nadert, moet derhalve voorrang verlenen aan het verkeer ook het langzame! op de Poelen daeleweg. Teneinde te vermijden, dat het „in de val" loopt, is voor het langzame verkeer ook in de Trompstraat één- Tichtingverkeer ingevoerd. Dit houdt in, dat wielrijders en dergelijke de Trompstraat niet mogen inrijden in de richting van de Vlissingseweg. Het is aan het langzame verkeer, dat ach op de ventweg de doorgang „versperd" ziet niet toegestaan, de rechtsgelegen rijbaan voor snelverkeer op te rijden. Auto's en motoren kunnen dit uiter aard wel. Al deze maatregelen zijn een week geleden van kracht geworden en gedu rende deze tijd heeft de hoofdstedelij ke gemeentepolitie tal van overtredin gen geconstateerd. Tot nu toe is het steeds hij waarschuwingen gebleven, maar vanaf aanstaande maandag zal iedere overtreding gestraft worden. Van de zijde der politie wordt voorts nog gewezen op het feit, dat de Vlis- singsesingel en de Nieuwe Vlissingse weg voorrangswegen zijn geworden. Alle verkeer op deze wegen moet dus voorrang verleend worden. TAL VAN ZEEUWSE VEEHANDELAREN trouwens deze niet alleen drijven handel in marktsectoren, waarvoor zij geen erken ning hebben. Dit werd weer eens overduidelijk vastgesteld en zelfs door de betrokkenen beaamd! tijdens de jaarvergadering der afd. Zeeland van de Nederlandse Bond van Veehandelaren in „Het Neder lands Koffiehuis" te Middelburg. Het was overigens een nogal ru moerige vergadering, met name over bovengenoemde kwestie, en twee handelaren, die wèl in het bezit zijn van alle nodige erkenningen, oor deelden het nodig hun lidmaatschap van de bond op te zeggen, totdat aan deze toestand van onrechtvaardigheid een eind gekomen zal zijn. DE BEZWAREN gingen niet zozeer tegen het feit, dat men handel drijft in soorten vee, waarvoor men de erken ning mist, dan wel daartegen, dat men op die wijze zijn contributieverpiieh- tipgen verzaakt en op die manier de bonafide handelaren in verhouding aanmerkelijk zwaarder doet betalen. Naast zijn bijdrage aan het bedrijfs- schap wordt de veehandelaar voor iedere erkenning die hij heeft, aange slagen voor een bepaalde contributie. Een aantal handelaren nu, bezit slechts twee of drie bevoegdheden en wordt dienovereenkomstig lichter aangeslagen. Toch werken deze heren clandestien dus ook in de andere sectoren van de veehandel en berei ken er zelfs verbluffenre omzetten in, meer soms dan de erkenden. Deze ma lafide handel is er blijkbaar niet van vandaag of gisteren maar bestaat reeds een respectabele reeks van ja ren. ZWABE TAAK Het is de taak van de controleurs om er op toe te zien, dat de handela ren hun bevoegdheden niet te buiten gaan, maar hun taak is uitermate zwaar. In de eerste plaats passen de erkenden er voor, hun onjuist hande lende collega's aan de kaak te stellen, maar zij gaan daarbij ook nog zover, dat zij hen, ais de nood aan de man komt redden. Het gebeurt immers herhaaldelijk, dat een controleur er zeker van is, dat iemand een partij vee heeft gekocht, zonder tot die koop bevoegd te zijn. Hij grijpt in, maar op dat moment duikt een persoon op, die de nodige erkenning bezit en aan voert, dat de betrokken partij van hem is. Men was het er donderdagmorgen roerend over eens, dat aan deze toe stand een eind moest komen, maar op welke wijze, daar kon men geen op lossing foor vinden. „LATEN PAKKEN" Er werd voorgesteld om de zoge naamde algemene historische erken ning in te voeren en op grond daar van alle leden voor een gelijk bedrag aan te slaan, maar dit stuitte op regle mentaire bezwaren bij de bond. Er bleek geen oplossing te zijn en aan het eind van de besprekingen deelden twee leden mee, voor de eer van het lidmaatschap te bedanken. Er werden daarbij namen genoemd van Heden, die hnn boekje ver te buiten gingen en één van die aantijgingen werd door de betrokkene geaccepteerd met de op merking: „Dan moet je me laten pak ken." De vergadering had in het begin een rustiger verloop. Voorzitter C. Noordhoek verwelkomde in het bij zonder bondspropagandist F. Lepain en secretaris A. M. Zuidweg las het jaar- en het financiële verslag voor. Uit het eeTste bleek, dat het ledental gestadig terugloopt en dat bovendien in de periode 19571958 „wel brood maar geen geld" verdiend is. waring te Middelburg verblijft, be kende grif. Mr. Van Empel wees er op, dat R., sinds hij uit Korea is te ruggekeerd, niet veel moois van zijn leven heeft gemaakt: moeilijkheden thuis, veelvuldig cafébezoek en talrij ke kennismakingen met de strafrech ter. „Het was weer typisch een delict a la R., diefstal en geweldpleging," sprak de. officier van justitie, mr. J. L. Andreae. Omdat hij ook nu weer van goede voornemens bezield is, wil de de officier nog geen ter beschik kingstelling van de regering vragen. Maar mr. Andreae stipte aan, dat R. die keer zijn allerlaatste kans krijgt. „De naweeën van de oorlog hebben bij mijn cliënt sterk meegespeeld," aldus de raadsman, mr. M. A. Terwoert, die zich op grond van het psychiatrische rapport aansloot bij het requisitoir van de officier. Uitspraak 25 juni. LIFT Op 22 augustus 1957 kwam in Viis singen een ijzeren kruiwagen van een stelling naar beneden. De man, die de kruiwagens op de liertafel van een lift had geplaatst, was de metselaar J. M. uit Viissingen en deze moest terecht staan; zekere J., die voorbij liep, was namelijk door het neersuizende ger vaarte getroffen. Mr. Schenkenberg van Mierop, de officier, achtte het tenlastegelgde, het toebrengen van zwaar lichamelijk let sel, niet bewezen. Want het was geble ken, dat bij de opbouw van de steiger fouten waren gemaakt, waardoor de kruiwagen was zodoende ergens achter liertafel, niet genoeg kon zwenken. De blijven hangen. De rechtbank deed terstond uitspraak en sprak de metse laar vrij. „KRUIPV OERTUIG* Een „heel langzaam kruipvoertuig" noemde de president de tractor, waar mee de Wissenkerkse chauffeur A. D. B. 15 april jj. in botsing kwam met een motor. B. wilde met het voertuig de Stekeldijk oversteken op het mo ment, dat de motorrijder met een snelheid van tachtig kilometer per uur naderde. Na de klap was laatstge noemde van de motor gevlogen en en kele tientallen meters verder eerst weer op de grond neergekomen. Hy werd ernstig gewond. „Deze verdachte is uiterst voorzich tig geweest", meende mr. Andreae, die overigens van oordeel was, dat de mo tor veel te hard reed. Tegen B. vor derde hij f 100 boete. Uitsuraak 25 juni. Een boete van f100 werd eveneens geëist tegen de veilingbediende M. B. uit Kapelle, die bij het links afslaan met een tractor de doorgang had afge sneden voor een tegemoetkomende bromfietser, welke bij de botsing, die onoverkomelijk volgde, werd gewond. Ook m deze zaak bepaalde mr. Van Empel de uitspraak op 25 juni. GESLAAGD. Voor het onderwijzersexamen (2a leerkrmg) aan de Chr. Kweekschool voor Zeeland te Middelburg slaagden ae dames: T. Caljouw en M. de Smidt te Bergen op Zoom; A. S. J. Laport en C. E. J. Zachariasse te Goes; T. W. Louisse te Kloetinge; L. de Meïj, L. H. 7™ Ooijen en J. M. van Wijk ta Middelburg;^ E. de Vos te Viissingen en C. C. Wieles te Axel en de heren: W. Antheunisse te Souburg; P. Boone te Koudekerke; J. Deij te Oud-Vosse- meer; J. Donker en H. J. D. de Graaff te Middelburg; J. de Keijzer te Bergen op Zoom; M. P. de Lange te Kortgene en O. P. C. van der Maas te Wolfaarts- djjk. Twee kandidaten werden afgewezen. Aan de Vrije Universiteit in Amster dam slaagden voor het diploma Kleu- terpaedagogiek de dames M. de Keu- ning te Viissingen en A. C. Abrahamse te Terneuzen. Geslaagden aan Chr. Lyceum voor Zeeland Bij het op 11, 12 en 13 juli gehouden eindexamen der afdeling M.S.v.M. van het Christelijk Lyceum voor Zeeland zijn geslaagd de dames: S. Duvekot, C. L. Germing, M. J. van der Hell, K. W. Schouls, M. M. Vermeer en N. Ver- schuure te Goes; L. M. Traas te Hoe- dekenskerke; P. M. Aarnoutse te Kloe tinge; A. J. Dieleman te Zaamslag. Eén kandidate die op genoemde da gen verhinderd was aanwezig te zijn, zal op een later tijdstip een examen afleggen. Geen kersenverkoop meer Tussen Kapelle- en Kloetinge op de rijksweg staan thans borden, die aan duiden, dat er een stopverbod is aan beide zijden van de weg en er staat tevens bij, dat dit verbod ook geldt voor de bermen van de weg. Door deze maatregel zal het dit seizoen niet meer mogelijk zijn dat de auto's langs de weg worden geparkeerd om de inzit tenden in de gelegenheid te stellen fruit en in het bijzonder kersen te ko pen aan de stalletjes, die stonden langs de weg in het gedeelte tussen Kapelle en Kloetinge. Reeds zeer vele jaren gebeurde dit en er werd steeds een zeer druk ge bruik van gemaakt.

Zeeuwsch Dagblad | 1958 | | pagina 2