Richard Falck D° RADION LETTERACTIE kaas OLLE, KABOUTERS Een echte Zonnebril i WIJ VRAGEN le VERKOOPSTERS VROOM MEESMANN eindigt 30 juni a.s. DoeV meer met Rook GOLD STAR omdat die zo lekker is! het Eskimo jongetje Vrijdag 6 juni 1958 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina PIANO'S VLEUGELS DASEN wast witter... en zachter Kleine -kiekjes verrijken Uw -kennis VOOR ONS TRICOTVAK in Middelburg en Vlissingen volledig op de hoogte met het vak, en in staat te assisteren bü de inkoop. Goede vooruitzichten. Schriftelijke of mondelinge sollicitaties aan de af deling Personeelszaken, Lange Delft, Middelburg, of Glacisstraat, Vlissingen. MIDDELBURG VLISSINGEN TE KOOP: HUISORGEL, in prima staat, mooie eikenhouten kast, 9 registers. Prijs 250 gulden. Westwal 11, Goes. Jonge hennen. Ook 9- weekse Hy-line. F. Moens, Westhovenseweg 9, Aagte- kerke. Tel. 01183—372. Opel Olympia, M'burg- sestr. 69, Souburg. m. Prachtige jonge hennen en slachtzeugen. W. Min- derhoud, Prelaatweg, West- kapelle. Tel. 01187—254. Prima elektr. Hillman zig-zag naaimach. kompl. in koffer m. 15 jr. schr. ga rantie f475,Vraagt vrij- bl.demonstr. Alleenver koop v. Zeeland: Zuidstr. 1Ö3, Westkapelle. Tel. 287. TE KOOP GEVRAAGD: VIOLONCELLO door particulier. Iets defect geen bezwaar. Amsterdamse Veerkade 53, Den Haag. TeL 01700—113441, na 7 uur 986525. VERLOREN: Omgeving Nieuwdorp, Fietstassen, inhoud: pyja ma en overhemd. Br. on der No. A 5169, bur. v. d. blad. Goes. DIVERSEN; Heeft u al kennis ge maakt met de Melitta-kof- fiefilter. U zet uw koffie in 3 min. Bezoekt vandaag de demonstratie op het parkeerterrein van de Markt en proeft de heer lijke koffie. Filters in di verse kleuren prijzen van af f 2,75. Porceleinhuis, Langeviele 65, Middelburg ai Vak. woningruil: aangeb. vrijst. woning 7 sl. pl. vlak bij bos, hei, station, zwem bad. Gevr. woning vlakbij zee, 7 sl. pl. w.o. kinder led.. eerste 14 dg. Aug. Nette bew. gevr. en verz. H. v. Vliet, Emmalaan 7, Ede. Tel. 8832. G.G.N. Middelburg, dins dag 10 juni 7.15, Bogardzaal Ds. v. d. Ketterij. Morgen naar Goes of Middelburg? Dan om spe ciale aanbiedingen bij de Goedkope Simon, Goes Middelburg. m Zoekt u een mooi dames- vest of leuke pullover? Dan even kijken bij De Goedkope Simon Heren Interlock sport- broeken of singlets reeds voor fl,69 bij De Goed kope Simon, Goes-Middel- burg. Voor jongens f 1,69, voor heren f 2.35 het sportieve A One Ondergoed bij De Goedkope Simon. BLOTHNER SCHIEDMAYER RIPPEN FEURICH BROADWOOD CHALLEN Kom f U mant naai mm ioonkamara <goldschmedin£ GOES lang* Karkstraat 41 a Badmutsen, badpakken, zwembroeken in de speci aalzaak De Goedkope Si mon, GoesMiddelburg. a Het zakhorloge voor de landbouw is Kienzle k 13.65 met volledige garantie Stofkast 1.45 extra. Hor logerie D. Lievense, Lange Vorststraat 87, Goes a Wasmachinefabr. heeft gloednieuwe wasmachines en centrifuges met lichte emaillebeschadiging voor f 155, -, met garantie; des gewenst afbetaling. Fabr.- agent: Nieuwstraat 28, Ter- neuzen, TeL 01150-2410 a Benzo rijwielen Bestelt zelf uw rijwiel aan de fa briek. U bespaart f50,— k f60,Niet beter te koop. 52 jaar ervaring. Dit zegt u genoeg. Ook wasmachines, stofzuigers en centrifuges. Vraagt prijscourant. Benzo rijwielfabriek, Hoogstraat 169, Vlaardingen. Tel. 2474, 4244, 5686 a Gratis boekje „Waar wetenschap en natuur el kaar ontmoeten". Zend een briefkaart met naam en adres aan: Postbus- 27, Hilversum a Wij hebben de alleenver koop voor geh. Zeeland op ons genomen v. d. elektr. Hillman naaimachine. Deze machine kost f250 kompl. in koffer m. 15 j. schr. gar rantie. Vraagt vrijbl. de monstratie in geh. Zeeland. Zuidstr. 103, Westkapelle. Tel 287. Wij ontvingen weer drie stuks elektrische Hillman naaimachines, compleet in koffer met 15 j. schr. ga rantie 250. Vraagt vrijbl. demonstratie in geheel Zeeland. Zuidstraat 103, Westkapelle, Tel. 287. van MIDDELBURG Nieuwe Burg 9 - Tel. 3248 GOES Opril Grote Markt - Tei. 2039 FEUILLETON (Uit het Duits) door GERDA HAGENS 4D De professor kuchte veelbetekenend, daarbij starend naar de gele bloemen, die ter zijde van de weg lagen. Zij zwegen beiden en lieten hun blik gaan naar de beide jongens. „Wat wil jij worden?" vroeg ten' slotte de professor vaderlijk aan Arno. Deze keek naar Richard, wiens vriendelijke blik hem moed gaf te zeg gen: „Schilder, professor!" „Zo, zo, en jij Hardi?" „Ik wil bergbeklimmer, zeevaarder, luchtschipper enen „Ik denk dat hij zijn roeping nog wel op de begane grond zal vinden", viel Richard hem in de rede. De professor trok een bedenkelijk gezicht. „Uw jongens zijn van een heel an der geslacht dan ik", zeide hij. „Maar ik hoop, geen slechter, pro fessor", voerde Richard aan. „Ik hoop. dat u dit nog zult beleven. Mocht on verhoopt mijn weg te krom gaan, dan zal ik graag uw wijze woorden in acht nemen." „Ik merk wel, mijnheer, dat, als ik zo lang wachten moet, ik mogelijk reeds in het graf zou liggen. Ik zag u toch liever een andere weg bewan delen". „Ik geloof toch, professor, dat u de zaak niet goed ziet. U zit nog te veel in de klassieke wereld te vorsen. En dat kan licht leiden tot eenzijdigheid". „Daarvoor waken deze boeken", ant woordde de professor hem zijn twee klassieken voorhoudend. Richard lachte. Met de beide jongens begeleidde hij de oude heer nog een eind. Toen scheidden zij, als vrienden. HOOFDSTUK XI Heimelijke vrees Door de lindebomen schitterde reeds het avondrood. Het kleurde niet maar alleen de jon ge groene blaadjes, maar ook het ge laat van de landgoedbezitster rood. Ze keek onrustig om zich heen. Ze zocht haar beide jongens, maar ze zocht ook nog wat anders. Iets, dat zeer dichtbij scheen, en toch weer zo ver weg was. Haar onrust verdween, toen haar beide jongens naar haar toe holden en achter hen aan met statige pas hun leermeester kwam. Zij was innig blij, vooral toen zij het vrolijk gepraat der beide jongens hoorde. Een lichte bios overtoog haar gelaat, toen Hardi haar vertelde van de ont moeting met professor Weiszbach. Kort daarop, toen zij met Richard alleen was, begon ook hij er over: „Het gesprek met mannen van erva ring leert veel, mevrouw. Zo juist had ei een onderhoud met professor Weisz- ach. Wij verschilden veel in inzicht in de juiste methode van opvoeden, en toch heeft hij mij iets geleerd. En wel dit, dat in onze jongens dikwijls verborgen kiemen schuilen. Dikwijls worden die niet opgemerkt en wordt hun opvoeding geheel daarbuiten om geregeld, 't Is nodig dat de jongens eens in aanraking komen met huns ge lijken. Dat bouwt op. Dat sterkt hun wilskracht. Dat doet naar buiten ko men, wat tot dusver nog sluimerde. Zou het niet goed zijn, dat zij twee tot driemaal per week eens naar de stad gingen, om zich te midden van de pupillen van prof. Weiszbach te ontwikkelen?" „Wij zullen die jongens vragen naar Rotsendig te komen, mijnheer Falck. Ik deel uw gedachte volkomen. Het zal de jongens ten goede komen. En als ik uw advies niet opvolgde, zou dat de beide knapen schaden." Dit zeggend, optviel haar de zak doek. Vóór Richard het kon doen, had zij zich reeds gebukt om hem op te rapen, maar het scheen dat dit haar niet goed deed. Haar uiterlijk verried het. Richard keek haar bezorgd aan. „Mevrouw „Het hindert niet mijnheer Falck. Ik voel me best! Maar ik ga liever naar binnen. Tot ziens bij het avond eten!" Ze lachte hem toe. Maar er lag iets in haar blik, dat zijn bezorgdheid wek te. Hij keek haar na, toen zij zich ver wijderde. Het leek hem, dat het haar te moeilijk was, de opvoeding der bei de, zo zeer van karakter verschillende jongens, ter hand te nemen. En vas ter rees zijn besluit, haar trouw ter zijde te blijven, zo lang als het nodig was. Tenminste zolang zij het graag wilde. Hij wist niet, dat uit zijn gelaat be zorgdheid sprak. Had mevrouw König zich omge keerd, dat had hij ook uit haar gelaat bezorgdheid kunnen lezen. Maar een andere dan de zijne. Een koortsachtige onrust had haar bevangen en toen zij tegenover de beeltenis van haar moe der in haar stoeltje zat, liet zij haar hoofd in haar hand rusten. (Wordt vervolgd) KRU1NINGEN Schaken. „De Zwarte Dame" speelde voor haar onderlinge competitie de vol gende partijen: P. ValkW. A. Verbeek 10; mej. B. NieuwenhuijzenP. A. Huis- son 01; H. VolbedaC. J. de Visser 10 B. CokJ. A. J. v. Nieuwenhuijzen 01; H. v. d. BergM. Schrijver M. Schrijver-mej. B. v. Nieuwenhuijzen 10; A. J, DekC. M. Goedegebuure 0—1; H. van de BergB. Cok 0—1. Denkt U erom, mevrouw,dat U vóór 30 juni Uw volgeplakte spaarstrookjes inlevert bij Uw Radion-leverancier. Ook losse letters hebben waarde; U weet toch, dat 18 wille keurige letters U 2 gratis pakken Radion opleveren. Haast U, tot 30 juni kunt U er nog van profiteren! Er was eens een grote, domme reus, die aan een klein jongetje liet zien dat hij een steen zö fijn kon knijpen, dat het vocht eruit liep. Het jongetje haalde zijn schouders op, pakte een andere steen en drukte daar nog véél meer vocht uit. Ongelooflijk, dit (echt bestaande) sprookje? Helemaal niet; die reus zag niet dat het jongetje een kaas had ge nomen, inplaats van een steen! Zo ziet U maar, dat het altijd goed is om kaas bij de hand te hebben Weet U, dat er nog enkele kleine dorpjes zijn, die een kaas in het (vaak eeuwen oude) wapen dragen? Hier zijn er een paar: Stolwijk, Oostzaan. I■'.'.'...„H.I.I.I.IM.I IJ Wilt U eens een heel speciaal dessert maken Schijfjes kaas en banaan, om en om aan een prikkertje gestoken iets heerlijks! „Kaaskop" is een min der prettige bijnaam voor een dom iemand. Maar het woord heeft ook nog een andere betekenis: de „kaaskop" is een rona uitgehold stuk hout, waarin de Edammerkaas haar ronde vorm krijgt Vergeet vooral niét bi) Uw kaasleverancier naar het Kaasreceptenboekje (25 ct) .met prachtige kleurfoto's te vragen. Meer dan 50 ver rukkelijke recepten! Tussen mei en oktober begint elke donderdag om 9 uur v.m. in Gouda de kaasmarkt beslist de moeite waard! U ziet daar bijvoorbeeld nog het onderhandelen met de „hand slag": boer en koper staan tegen over elkaar, een prijs wordt ge noemd en als beide partijen accoord gaan wordt de koop gesloten met een handslag. 4 eieren loskloppen, met peper en even tueel met peterse lie en wat zout. 4 eetlepels melk en 50 gram geraspte kaas erdoor men gen. Een klontje boter smelten in een pannetje de eiermassa toevoe gen en onder voort durend roeren op een zacht vuur la ten stollen. De ge stolde massa steeds van de bodem scheppen. Zodra de massa niet meer vochtig is, de roer eieren opdienen. Publicatie van tiet Ned Zuivolbureau Rijswijk tZ -H.) Officiële publikatie Burgemeester en Wet houders van Middelburg brengen ter openbare kennis, dat bij hen is in gekomen 'n verzoek van de firma C. Joziasse, c.q. A. le Due, om vergun ning tot het overschrij den van de achtergevel rooilijn van perceel Ach tersingel 85, kadastraal bekend in sectie D 2154/ 3113. De stukken liggen ter gemeentesecretarie (ka mer 14) ter inzage; tot 18 juni 1958 kunnen schriftelijke bezwaren worden ingediend- Middelburg, 3 juni 1958. G. H. van Bergen Tandarts Middelburg ZATERDAG 7 JUNI en DINSDAG 10 JUNI AFWEZIG Vanaf heden telefonisch aangesloten onder No. 340 Fa. K. DE WETTE CO. Biggekerksestraat 10 Koudekerke 64. Endaar gaan ze weer! Vrolijk galoppeert de reuzen-hagedis achter de sok-vig aan en elke keer probeert hij, of hij de zwaaiende vis met zijn lange tan den kan grijpen. Maarmis hoor! „Ze zullen raar opkijken als we straks bij de haven komen!" zegt de professor. „Wat zullen ze schrikken!" „Maar hij is toch tam!", zegt Olie. „Dat kunnen ze toch da delijk zien, omdat wij erop rijden! Maar wat is dat nu? Ineens wil de reu zen-hagedis geen stap meer verzetten. Zou hij gemerkt hebben dat de sok van de professor toch geen echte vis is, ert dat hij die straks niet zal kunnen opeten? <a

Zeeuwsch Dagblad | 1958 | | pagina 4