Hervormd Breskens modern jeugdgebouw Conflict met 30 Griekse matrozen opgelost Zal „De Uithomstvoor vele jongeren toevluchtsoord worden krijgt Raad Tholen Brandweer Dreischor won wedstrijden te Bruinisse Brandweerwedstrijden voor de Bevelanden in Yerseke Op 14 juli a.s. Dinsdag 3 juni 1958 ZEEUWSCH DAGBLAD Ds. Van Beusekom ziet taak van Kerk in brede zin Subsidie openluchtspel gehalveerd AR'bestuurders van provincie en gemeenten in Zierikzee bijeen Lezing van de heer Wilschut, Rotterdam Veehandelaar te Kerkwerve van fraude verdacht Kruisbessenpluk is begonnen Sportterrein te 's-H. Abtskerke werd geopend Deelname van 12 Schouwse korpsen Na halfjaar wachten en praten Maanden aan ketting in Vlissingen Dodelijk ongeval nabij Tholen MIDDELBURG VLISSINGEN GOES Pagina 2 IN DE HERVORMDE pastorie van Breskens, gelegen aan de drukke verkeersweg naar België, heeft ds. J. H. van Beusekom ons iets verteld over het nieuwe jeugdhuis „De Uitkomst" aan de Langeweg, dat zater dagmiddag a.s. om drie uur door de heer A. Schout, lid van Gedepu teerde Staten, officieel zal worden geopend. De Bressiaanse predikant legde er daarbij de nadruk op, dat men met het jeugdhuiswerk wil be reiken. een verantwoorde vrije-tijdsbesteding met op de achtergrond pen nositieve gemeenschapsvorming. Het werk draagt een evangelisch karakter, maar in bredere zin dan vaak gedaan wordt. Ds. Van Beuse kom zei, dat er reeds in 1950 plannen bestonden om in Breskens een nieuw jeugdhuis te stichten, maar dat het kerkgebouw destijds moest voorgaan. Er was nog wel een oud geboXw in Breskens, dat voor de oorlog dienst deed als jeugdhuis, maar dit kon na de grote wereldbrand niet meer aan de eisen des tijds voldoen. Bovendien stond het teveel achteraf, aan het zgn. Achterwegje. De kerkeraad van de hervormde gemeente vond het beter, naar een nieuw gebouwtje uit te zien orn de Bressiaanse jeugd onder te brengen. En toen de Ned. Herv. kerk er eenmaal stond, werden alle zeilen bijgezet om ook aan het instuifwerk die plaats te geven, die het toekwam. In de Langeweg was na de oorlog pog een stuk blijven staan van de Christelijke school, waar echter geen les meer in werd gegeven. Dankbaar maakte men gebruik van de aanwezig heid van dit lokaal, en liet daar nog een uitgebreide vleugel naast zetten; daardoor had men een voordeeltje van enkele duizenden guldens. Aanvankelijk had de kerkeraad een beetje in tweestrijd gestaan: óf er 'n uitgesproken centrum van de her vormde gemeente van te maken óf het jeugdhuis meer het karakter te geven van een toevluchtsoord voor de Bressiaanse jeugd, die gewend is, vertier op straat of in café's te zoe ken. De wijzer bleef op het laatste Van Nelle bestellen/ Ingez. mededeling (adv.) De gemeenteraad wees een verzoek van b. en w. van Finsterwolde, om ad- haesie te betuigen aan een brief van 7 natuurkundigen aan de minister van defensie inzake de opheffing van de grote gevaren, die kernexplosies met Zich brengen, van de hand, aangezien dit niet geacht kan worden op de weg van een gemeente te liggen. Op een verzoek om subsidie van het bestuur der ZLM ten behoeve van de dit jaar te Scherpenisse te houden landbouwtentoonstelling werd besloten een bijdrage te geven van f 100, Medegedeeld werd, dat de ministe riële toestemming er is voor de bouw van de 16 woningwetwoningen aan de Grindweg; verwacht wordt, dat spoe dig met de bouw begonnen zal worden. Bij de N.V. Bank voor Ned. Gemeen ten werd een geldlening aangegaan Van f32.000, Tot onder./ijzeres aan de ULO- jchool werd benoemd mevrouw A J. Maurer-Molt te Amsterdam, en als on derwijzer aan de O.L.-school de heer t. J. Wisse, thans in tijdelijke dienst Na uitvoerige discussie over de noodzakelijkheid, de ontruimingster mijn voor de woning Hoogstraat 11 al of niet te verlengen, nu de bewoner een hem toebehorend pand, dat tijde- tijk betrokken had kunnen worden, aan een ander heeft verkocht, werd besloten genoemde termijn met een jaar te verlengen. Vastgesteld werden verordeningen tot het toekennen van het daarvoor in aanmerking komend gem. personeel van een duurtetoeslag, een looncom- pensatie i.v.m. huurverhoging en ver hoging van de kindertoelage, -toeslag pf bijslag, over het eerste halfjaar 1958. Een voorstel van b. en w. tot het geven van een garantie van ten hoog ste f 500,voor een ook dit jaar door het openluchtcomité te organiseren openluchtspel werd met de stemmen van de heren Bal, Berrevoets, Van de Sande en Jansen voor, afgewezen. De SGP-fractie stemde tegen uit principi ële overwegingen, terwijl voor de an dere tegenstemmers in hoofdzaak rede nen van financiële aard een rol speel den. Op voorstel van de heer Van de Vel de werd vervolgens met de stemmen van de heren Kot, De Jonge, De Heer, De Korte en Van De Zande tegen be sloten een garantie te verlenen van maximaal f250, BRUIN IS SE Burgerlijke Stand. Geboren: Maria Dina, d.v. Leendert Cornelis Wisse en Johanna Pieternella Steijn. Ondertrouwd: Pieter Steketee, 24 j. en Theetje Jacoba Margaretha Slabbekoorn, 23 jaar. Overleden: Apolonia Paasse, 82 jaar. RITTHEM Burgerlijke Stand. Gehuwd: Douwe Mart'en Knibbe, 25 jaar en Catharina Wil- l^mina Barentsen, 24 jaar. Van Nelle bestellen. Inge*, mededeling (adv.) staan. Evenwel met die restrictie, dat op de achtergrond de Kerk blijft waken. BOUWKOSTEN Ds. Van Beusekom vertelde ons, dat de totale bouwkosten plus de in richting van „De Uitkomst" f82.000 hebben bedragen. Daarvan had de diaconie direct reeds f25.000 op tafel gelegd. Via allerlei acties kwam er later nog f 10.000 bij en als klap op de vuurpijl schonk het Rampenfonds nog f 32.000. Daarna druppelden er nog enkele bedragen binnen en op het ogenblik is het zo, dat er nog een klein tekort is, dat de kerkeraad ech ter spoedig hoopt te likwideren. On der leiding van architect I. J. de Grote te Zuidzande werd verleden jaar april met de bouw begonnen. Het gebouwtje „De Uitkomst" ziet er ruim en licht uit. Op het ogenblik zijn werklieden nog bezig, de laatste hand te leggen aan het jeugdhuis, maar veel behoeft er toch niet meer gedaan te worden. Het gebouw be staat uit een grote zaal, die echter in tweeën kan worden gesplitst door middel van roldeuren, en een flinke keuken. Daarnaast zijn er nog ver schillende kamertjes, waar kleine clubs een onderkomen kunnen vinden. Het ligt in de bedoeling, dat behalve de instuitfelubjes ook muziek-, zang- en toneelverenigingen, alsmede bruilofts- gangers, van „De Uitkomst" gebruik kunnen maken. Het eigenlijke instuif werk is op de zaterdagen en de zon dagen. Wanneer het werk een tijdje draait, hoopt men ook te kunnen beginnen met het ontwikkelen en aansporen van de initiatieven, die uit de jeugd naar voren komen. Dat daaraan flinke aandacht zal besteed worden, wel ds. Van Beusekom verzekerde het ons laat u dat maar aan de com missie over, waarin zitting hebben genomen de heren K. Maas, voorzitter en ds. Van Beusekom, vice-voorzitter, mej. J. C. de Meijer, secretaresse, en de heer H. Ruissen, penningmeester. Van Nelle bestellen/ lngez. mededeling (adv.) Over het onderwerp „Huidige vraag stukken in de gemeente-politiek" sprak gisteren de heer J. Wilschut te Bot terdam, in de voorjaarsvergadering van A.R. gemeente- en provincie bestuurders, gehouden in het „Huis van Nassau te Zierikzee. De heer Wilschut begon met er op te wijzen, dat de A.R. partij bij de jongste verkiezingen de wind tegen had. Gebleken is, dat ons volk zich begint te verzetten tegen allerlei kunstmatigheden en bindingen sinds 1945. Wij moeten ons dit goed reali seren. Onze verliezen zijn mede een gevolg van het feit, dat velen bij ons missen voldoende tegenstand tegen de sterke staatsbemoeing. Voor de ge meentepolitiek betekend dit, dat ster ke nadruk moet worden gelegtd op de zelfstandigheid en eigen verant woordelijkheid van de gemeentebestu ren. Als raadsleden moeten wij be seffen, dat hoe meer de centralisatie- gedach: ingang vindt, des te minder er terecht komt van de eigen verant woordelijkheid. Spr. handelde verder in de brede over de gemeentelijke belastingpoli- tiek en de werking van het gemeente fonds, waarbij over het hoofd gezien wordt, dat dit fonds het eigendom is van de gemeenten. Om tot een betere toestand te geraken, zal het nodig zijn dat de subjectieve uitkeringen worden afgeschaft en dat volle nadruk wordt gelegd op de zelfstandigheid en eigen verantwoordelijkheid der gemeente besturen. Spr. stond verder nog stil bij de subsidie-kerkbouw die z. i. het best kan plaats hebben in de vorm van beschikbaarstelling van de nodige grond tegen sterk verlaagde prijzen en de geestelijke gevolgen van deuit- Van Nelle bestellen.' Ingez. mededeling (adv.) voering van het Deltaplan, waarbij problemen aan de orde komen die 'n zware eis stellen aan de kerken en de maatschappelijke en politieke or ganisaties, welke arbeid door de over heid kan worden gestimuleerd. Spr. eindigde met een opwekking om steeds constructief werkzaam te zijn. Op deze belangrijke inleiding, die door tal van voorbeelden uit de prak tijk werd toegelicht, volgde een brede bespreking, die tot na de koffiemaal tijd werd voortgezet. Na afloop van de vergadering volg de een rondrit over een gedeelte van Schouwen, waarbij verschillende wa terstaatswerken in ogenschouw wer den genomen. In de morgenvergadering, die door de voorzitter, de heer A. A. van Eeten te Nieuwerkerk werd geopend, wer den de verslagen van secretaris en penningmeester (voordelig saldo van f 143,62) goedgekeurd. Tot bestuursleden werden herkozen de heren H. U. Bouman te Grijps- kerke, A. I. Catsman te Aardenburg en A. A. van Eeten te Nieuwerkerk. In de plaats van de heer R. Zuidema te Goes, die zich niet herkiesbaar stel de, werd gekozen de heer J. de Jager te Kapelle. Aan de heer Zuidema werd dank gebracht voor de veeljarige diensten aan de vereniging bewezen. De vijfentwintig-jarige veehandelaar M. uit Kerkwerve op Schouwen-Duive- land is door de rijkspolitie van Brou wershaven onder arrest gesteld, ver dacht van fraude. Enige veehandelaren uit Brabant en Zuid-Holland zou hij betaald hebben met ongedekte cheq's. In totaal heeft men vier checqes kunnen achterhalen die alle op een gefingeerde naam wa ren afgegeven. Het totaal bedrag zal ongeveer 3500 gulden bedragen. Het vee dat met deze transactie was ver kocht hebben de gedupeerden zelf al weer terug gehaald. Maandag is in Zeeland de pluk van groene kruisbessen begonnen. In Ka- pelle-Biezelinge werd gistermiddag de eerste veiling van dit produkt weer ge houden en er bestond een grote be langstelling voor. Het aanbod was de eerste veilingdag nog niet groot. In to taal werden er in Kapelle-Biezelinge gisteren 1750 kg groene kruisbessen verkocht voor een prijs welke liep van f 1,51 tot f 1,68 per kg. De bessen wer den gekocht voor Zweden. Verwacht wordt dat in de komende dagen het aanbod wel vlug zal gaan toenemen, vooral bij dergelijke hoge prijzen. De oogst begint juist een week later dan het vorig jaar. Toen werden de eerste kruisbessen in Zeeland geveild op 27 mei en de prijs was toen de eerste dag f 1,39 tot f 1,40 per kg. Zaterdagmiddag waren in gebouw Irene bijeengekomen de leden van de gemeenteraad, van het Burgerlijk Armbestuur en het bestuur van de korfbalvereniging „De Poel", dit in verband met de opening van het ver beterde en vergrootte sportveld. Burgemeester J. D. Jansen heette de aanwezigen hartelijk welkom, in het bijzonder de voorzitter van de Zeeuw se korfbalbond, de heer D. P. Saman. Spreker beval het terrein in de goe de zorgen der vereniging aan en zegde het Burgerlijk Armbestuur in het bij zonder dank voor de ondervonden medewerking. In zijn toespraakje memoreerde de* heer Saman speciaal het werk van de thans afgetreden voorzitter der vereni ging, de heer P. Deurloo, die jarenlang voor de verbetering van het sportveld heeft geijverd en thans zijn moeiten beloond mocht zien. De heer B. Markusse, voorzitter van het Burgerlijk Armbestuur schetste in het kort de moeilijkheden, welke moesten worden overwonnen alvorens tot de zozeer gewenste verbetering kon worden gekomen. De vereniging kan te allen tijde op de sympathie van het Armbestuur rekenen, aldus spreker. Voorzitter J. J. Braam sprak namens de vereniging een dankwoord. Vervolgens traden op het sportveld de spelers en speelsters aan voor de erewedstrijd tegen Togo II. Nadat de aanvoerder van de bezoekende vereni ging bloemen had aangeboden ver richtte burgemeester Jansen de afgooi. De Poel mocht al direct het zoet der overwinning smaken en won de wecP- strijd met 64. Vooraf was een wed strijd gespeeld tussen de junioren van „De Poel" en Togo, welke in een ge lijkspel 44 eindigde. Aan het slot van de middag werden aan de deelnemende twaalftallen enke le prijsjes uitgereikt. Zaterdag hadden te Bruinisse de jaarlijkse grote regionale brandweer wedstrijden plaats, waaraan door 12 korpsen van Schouwen werd deelgeno men. Dreischor won de eerste prijs, gevolgd door Noordgouwe, Nieuwer kerk en Zierikzee. De jury bestond uit de heren J. Bouwman, onder-commandant van de brandweer te Roosendaal, A. Nijhof, comm. brandweer Fijnaart, E. Melisse, Oudenbos, T. Schuitmaker, Middel burg en A. Ie Clerque, Kruiningen, eveneens allen commandant of onder commandant van diverse brandweren. Om 1 uur begonnen de eigenlijke wedstrijden. De ploegen waren gesta tioneerd te Zype en kregen daar tele fonische melding dat te Bruinisse een binnenbrand was uitgebroken en dat een man werd gemist. In een pand op de voormalige boer derij van de familie van Meurs aan de Dorpsweg werd deze binnenbrand zo getrouw mogelijk nagebootst en er kwam echt vuur aan te pas, omdat het pand, dat thans eigendom van de ge meente is, te zijner tijd moet worden afgebroken. 's Avonds verenigden zich plm. 140 personen die aan de oefeningen had den deelgenomen aan een door de heer Nieuwersteeg goed verzorgde koffie tafel in het Ned. Herv. Verenigingsge bouw. Na de maaltijd nam de waarnemend burgemeester opnieuw het woord, nu om alle deelnemers te bedanken, c.q. welkom te heten.De heer Bouwman uit Roosendaal gaf daarna enige in drukken van de wedstrijd weer, de jury was er van uitgegaan, dat het redden van een mensenleven belang rijker is, dan het behouden van een in brand staand perceel, terwijl daar na was gelet, niet alleen op snelle blussing, maar ook op wat gedaan werd, voor het behoud van de belen dende percelen, in deze bestaande uit een schuur met inhoud. Vandaar dat steeds met 3 stralen moest worden ge werkt, twee om de brandhaard direct te bestrijden, maar de derde om de belende schuur nat te houden. Daarbij ging het vooral ook om het nathouden van de meest brandbare delen van die schuur. De prijs voor de beste beveluitvoe ring was voor commandant Moermond van het brandweercorps uit Dreischor, welk korps tevens de eerste prijs mee naar huis nam, resp. een plaquette en een vergulde zilveren beker. De tweede prijs, eveneens een be ker werd behaald door Noordgouwe, terwijl Nieuwerkerk en Zierikzee resp. de 3e en 4e prijs behaalden. De prestaties van deze vier korpsen liepen wat puntenaantal betreft bij zonder weinig uiteen. Bruinisse kwam als gastheer, als vijfde uit de bus. Op zaterdag 14 juni zullen te Yer seke brandweerwedstrijden worden ge houden, tussen gemeentelijke vrijwil lige brandweerkorpsen op Noord- en Zuid-Beveland. De wedstrijden beginnen 's morgens om half tien en duren tot zes uur 's avonds. Achtereenvolgens treden de groepen op van Yerseke, Kattendijke, Kruiningen, 's Gravenpolder, Hein- kenszand, Kamperland, Goes (3), 's Heerenhoek, 's Heer Arendskerke, Nieuwdorp, Borssele, Rilland, Kwa- dendamme, Krabbendijke, Kortgene, Kats, Wolfaartsdijk, Wemeldinge, Kloetinge en Kapelle. Tijdens de wedstrijden vindt s mid dags om 2 uur een prijsschieting plaats, terwijl ook gelegenheid wordt gegeven voor het maken van rondvaarten op de Yersekse oesterbanken, en excursies naar de oesterputten en het kreeften park. 's Avonds wordt de deelnemers een filmvoorstelling in zaal Nolet worden aangeboden over de oester- en mossel- Na talloze besprekingen is er eindelijk een oplossing gevonden voor de 30 Griekse bemanningsleden, die sinds begin van dit jaar, slechts van het nodige voedsel voorzien, aan boord verbleven van het Griekse vrachtschip NORLANDA, dat onmiddellijk na binnenkomst te Vlis- singen aan de ketting werd gelegd door een aantal schuldeisers. De bemanning, die herhaaldelijk voor de keus werd gesteld om naar Griekenland terug te keren, weigerde het schip te verlaten, ondanks de benarde positie waarin 2aj verkeerden. Zij vreesden, dat de achter stallige gages dan nooit meer uitgekeerd zouden worden. On aan hun gerechtvaardigde ei sen kracht bij te zetten hebben de kapitein en de bemanning beslag doen leggen op het schip, waarna de hypotheekhouders besloten hebben, nog deze week de achterstallige ga ges, plus een bonus voor 15 dagen plus een repatrieringsvergoeding uit te betalen. Hiermee is een bedrag gemoeid van ruim een halve ton. De kapitein blijft nog aan boord van de NORLANDA samen met enkele of ficieren. De kapitein heeft afstand ge daan van zijn gages, met uitzondering van gemaakte kosten, mits het schip weer in de vaart komt. Anders eist hij vijftig procent. Dat de NORLANDA die uit 1920 da teert, weer in de vaart zal komen is wel zeker, nu de verzekeringsmaat schappij besloten heeft, de schade te vergoeden, die het schip tijdens de stranding van november vorig jaar op de zandbank voor Duinkerken heeft opgelopen en waarbij het ernstig lek stootte. Doordat het schip o.m. met ce ment was geladen, die onmiddellijk „koekte" bestond er geen gevaar voor zinken. De voorlopige herstelkosten werden geraamd op enkele tonnen en het schip zal zo spoedig mogelijk naar het droogdok van „De Schelde" te Vlissin gen worden overgebracht. Aanvanke lijk lag het in de bedoeling het schip in Antwerpen te doen repareren, doch het slepen naar deze Belgische haven bleek te kostbaar. Voordat herstel plaats kan vinden, moet eerst de lading cement, waarvan de helft onbruikbaar is geworden, wor den verwijderd. Hiermee is eveneens een ton gemoeid en de N.V. Haven van Vlissingen zal voor het lossen van deze poolse cement zorg dragen. Het zal zeer waarschijnlijk nodig zijn, dat bij het verwijderen van de door het zee water aangetaste cement pneumati sche hamers worden ingeschakeld. Hoewel het schip dus binnenkort op de werf van „De Schelde" hersteld zal worden, blijft het beslag, door ver schillende schuldeisers gedaan, ge handhaafd. Verwacht mag worden, dat binnen afzienbare tijd overeenstem ming zal worden bereikt, waardoor de schuldeisers genoegen zullen nemen met uitbetaling van een vierde gedeel te van hun vordering. cultuur, waarna met een gezellig pro gramma, m.m.v. een cabaretgezelschap, de dag wordt gesloten. Het belooft een mooie dag te worden, die de brandweer van Yerseke veel werk zal bezorgen, maar dat is com mandant De Jager en zijn mannen wel toevertrouwd. Minimumprijsregeling voor kruisbessen en aardbeien Het Centraal Bureau van de Tuin bouwveilingen in Nederland heeft voor het komende seizoen weer een mini mumprijsregeling vastgesteld voor groene kruisbessen en aardbeien. Voor groene kruisbessen geldt dit seizoen dat ze beneden 25 ct per kg niet verkocht mogen worden op de veilingen. Dit betreft de bessen van 15 mm en groter. De vergoeding voor de eerste kwali teit bij eventuele doordraai bedraagt 20 ct per kg en voor tweede kwaliteit is dat 16 ct per kg. Er zal van alle groene kruisbessen dit jaar 1 ct per kg heffing worden in gehouden om eventuele doordraai te betalen. Voor aardbeien geldt dit jaar een heffingspercentage van Vu ct per kg. De minimumveihngprijs waar beneden niet verkocht mag worden is 45 ct per kg. De vergoeding voor de kwaliteiten 1 en 2 met dop bedraagt bij doordraai 35 ct per kg en voor deze kwaliteiten zonder dop 45 ct per kg. Voor afwij kende aardbeien wordt bij doordraai een bedrag van 15 ct per kg vergoed. Deze regelingen zijn met ingang van 2 juni in werking getreden. Van Nelle bestellen tngez. mededeling (adv.) Onder tractor geraakt Gistermiddag omstreeks vijf uur is de 19-jarige landbouwerszoon M. v. d. Slikke in de Schakerloopolder' op Tho len, bij een tragisch ongeval om het leven gekomen. De jongeman was met een tractor op weg naar het land, om de koeien te melken. Achter de tractor was 'n aanhanger gekoppeld, waarop zijn zuster had plaatsgenomen. Bij een bocht in de weg, nam de bestuurder de zwenking te ruim, waardoor de aanhanger in de sloot terecht kwam. Het meisje raakte er onder, maar kon ongedeerd worden bevrijd. De bestuurder kwam echter onder de kantelende tractor terecht en werd ernstige gewond. Toen hij van onder de tractor was bevrijd, bleek hij reeds te zijn overleden. Alle deelnemende korpsen, die niet in de eigenlijke prijzen vielen, kregen met him puntenlijst een herinnerings- medalje mee naar huis terwijl Bruinis se nog een prijs in de wacht sleepte, die onder de deelnemers werd verloot en die beschikbaar was gesteld door een firma in brandweermateriaal. De heer W. A. Lievense uit Nieu werkerk sprak als oud onder comman dant van Nieuwerkerk, terwijl natuur lijk Bruinisse werd bedankt voor het goede verloop van de wedstrijden. Van Nelle bestellen.' lng«z. mededeling (adv. Chr. Ulo Olmenlaan damde in Meppel Onder auspiciën van de KNDB wer den te Meppel en 's-Gravenhage res pectievelijk door de school-dam-kam- pioenen uit de diverse districten ge speeld om het kampioenschap school- dammen van Nederland, waarin uiter aard grote belangstelling bestond. Aan deze wedstrijden werden deelgenomen door: R.H.B.S. Leeuwarden, Chr. Ulo Almelo, W.P. Lyceum Veendam in groep I en Openb. Ulo Utrecht, Chr. Kweekschool 's-Gravenhage en Chr. Ulo, Olmenlaan, Middelburg in groep II. De Middelburgers speelden a.v.: Chr. Kweekschool Den HaagChr. Ulo Middelburg 2—8; Chr. Ulo Mid delburgOpenb. Ulo Utrecht 46. Openb. Ulo Utrecht werd kampioen groep II, de R.H.S. Leeuwarden kam pioen groep I. Opening Fancy Fair Donderdagmorgen om 11 uur zaj burgemeester mr. J. Widt de Bene lux-Fancy Fair van de buurtvereni ging „Nieuw Middelburg" officieel openen. Geslaagden „De Ruyterschool" Scheepswerktuigkunde Diploma A: A. P. Gilbert, L. G. Pessireron, J. A. Kentin, W. Jumelet, L. Cysouw, M. Braveboer, K. Seybel, J. Dingemanse. Scheepswerktuigkunde Diploma B II A. Strunk. lste stuurman G.H.V.: J. C. v. Boxel. 2de stuurman G.H.V.: K. Besanger, R. Verhoef. 3de stuurman G.H.V.: J. P. Glerum, M. Sentse, M. J. v. Doremalen. Stuurman K.H.V. B. v. Eennennaam. Radiotelegrafist 2de klasse: J. P. Bastiaans, A. M. v. d. Berg, J. L. M. v. d. Kasteele, H. M. v. Reymersdal C. v. d. Zouwen, B. Th. Klaasman, A. P. v. Room, M. G. N. M. v. Rooy. Radiotelegrafist lste klasse: A. v. d. Caay, B. v. d. Weele. Morgenlandzending Woensdag zal in Goes de jaarverga dering worden gehouden van het Zeeuws comité Philadelphia van de Stichting Morgenlandzending. Ds. H. Pol uit Vriezenveen hoopt een causerie te houden en mej. N. Groeneveld, zen delinge in de Libanon, zal spreken over haar werk. Van Nelle bestellen/ IngeX. mededeling (adv. Zomeravondvoetbal De uitslagen van de deze week ge speelde wedstrijden in de zomeravond competitie zijn als volgt: Gem. Werken S.C. Ford 00; Comb. N.S.Robur Vet. 4—2; KeuringsdienstP.T.T. 43. Opbrengst collecte De in de week van 1924 mei ge houden Blauwe Week collecte heeft te Goes f 507,12 en te 's Heer Hendriks- kinderen f 15,15 opgebracht. Aantal baden In het badhuis van het Medisch Cen trum te Goes, werden in de maand mei 4521 douchebaden genomen. Grafische filmavond In De Korenbeurs werd gisteren avond een zeer instructieve film avond gegeven voor de grafici. D« firma G. H. Bührmann, die in dt laatste vijf jaar op deze wijze reedt 60.000 mensen uit het grafisch bedrijf bereikte, heeft nu weer een nieuwe serie voorstellingen opgezet, die ook weer een sterk voorlichtend karakter dragen. Het programma omvatte: een Ame rikaanse film over de zeefdruk (een zeer oude kleurendruk-techniek, die tegenwoordig weer zeer de aandacht trekt), een Canadese film over de vervaardiging van cliché's, een Oos tenrijkse film over illustratie (waar bij het kind vooral op de voorgrond trad), de letters van de monotype en ,het boek en zijn band" (belangwek kend voor ieder, die iets met boeken te maken heeft). Apart noemen wij een abstracte kleurenfilm van Norman Maclaren. De avond werd ingeleid door mr. H. Vermeulen. Bij de voorbereiding, die in handen was van de heer J. F. de Mulder, waren, behalve de druk- kerspatroonc, ook de studiekringen van de werknemersorganisaties in het grafisch bedrijf ingeschakeld. De be langstelling ook uit deze kring was verblijdend. NIEUWDORP Geslaagd aan R.U. Aan de rijksuniver siteit te Utrecht slaagde voor het docto raal examen geneeskunde J. A. de Jager, Nieuwdorp (Z.). Van Nelle bestellen lng«z. mededeling adv.)

Zeeuwsch Dagblad | 1958 | | pagina 2