Zeeuws-Vlamingen gaan op naar Den Haag 13 juni Zeeuws elftal won verdiend met 4-2 Protestbetoging met auto's en audiëntie bij minister Drakenbezoek aan Goes VRIJDAG DE DERTIENDE, EN TOCH Centraal comité samengesteld BLIJF KALM NEEM'N TENT OP WIELEN" Nieuwe leider in eerste klasse Zeelandia leed ongedachte nederlaag „Olympia's Toer" in Goes officieel ontvangen Raad Waarde ging geldlening aan Togo-Swift 2-12 Prachtig spel met veel verrassingen Het spelverloop Zeeuwse Dambond had goed jaar Zierikzee kreeg kortere verbinding En „Arie van de Bootde bronzen O.N, ZIERIKZEE aandag 2 juni 1958 ^ZLT"rSCH DAGBLAD Pagina 2 MET HONDERDEN AUTO'S, voorzien van spandoeken, pamfletten •n een geluidsinstallatie zullen de Zeeuwsvlamingen op vrijdag 13 iuni a.s. naar Den Haag trekken om hun eis „Vrije Veren over de Westerschelde" kracht bij te zetten. Met een kilometers lange file auto's zowel luxe wagens, als bussen en vrachtauto's wil men om twee uur in de namiddag op het Binnenhof arriveren. Op dat tijdstip hoopt een deputatie van drie man door minister Algera in audiëntie te worden ontvangen, teneinde te kunnen uiteenzetten, wat er onder de protesterende Zeeuws Vlamin gen leeft. Dit besluit is zaterdagavond in hotel Meert, te Sluiskil, genomen, nadat af- Evaardigden van de plaatselijke co- té's van verzet een centraal,over spelend actiecomité hadden gekozen. Dit centrale comité is als volgt sa mengesteld: H. J. Colsen (Sluiskil), voorz.; N. de Kunder (Axel), secr.- penn.; F. A. Colijn (Oostburg); vice- voorz.; A. Roest (Breskens), P. Stevens «SJSt. Jansteen); R. Rademakers (Kloos- terzande); F. Schijf (Terneuzen); P. Dieleman (Axel) en J. Oosterbaan (Oostburg). De vergadering werd begonnen met het zingen van het strijdlied (op de wijze van het Zeeuws volkslied), waar van de laatste regels luiden: Wij eisen naast belastingplicht Dat Algera nu eind'lijk zwicht. Kom, Rijk, laat nu ook eens een veer Geef ons de vrije veren weer. Vrede geslóten Nadat een centraal actiecomité was samengesteld, begon de eigenlijke uit werking van de voorlopige plannen. „Gaan we naar Den Haag of gaan" we tüet?" vroeg voorzitter Colsen, „die d'r tegen is, stao rechtEr gingen maar twee lieden staan en dus zou de tocht naar Den Haag doorgaan. De secretaris van de Eigen Vervoer ders Organisatie E.V.O., de heer Drost, had in een schrijven laten weten, dat hij de protesttocht naar Den Haag moest afraden. Hij zag meer nut in een audiëntie. Ook de heer Schijf (Ter- neuzen) had bezwaren, maar toen bleek, dat de meerderheid toch naar Den Haag wilde, zei hij, de actie te «uilen steunen. Met de vertegenwoordiger van de Kamer van Koophandel, de heer Van de Acker, werd vrede gesloten. Aan vankelijk had men zich verraden ge voeld door de houding van de Kamer, maar later was de vergadering duide lijk gebleken, dat de Kamer in een dwangpositie had verkeerd en slechts voor de keus had gestaan: geen boot Ingezonden mededeling (Adv.) Hoewel men aanvankelijk vreesde, (lat de „Tent op wielen" de cara van die door Zeeland aan Youth for Christ Nederland zal worden over- fedragen niet op tijd klaar zou zijn, ernemen wij, dat de caravan inder daad morgen, dinsdag, in Goes zal Ïirriveren, waar de heer A. Schout, id van Ged. Staten van Zeeland zoals reeds eerder gemeld de wagen zal overdragen. Zoals bekend zal dit plaats hebben op de Grote Markt te Goes, 's avonds om acht uur. Juist op tijd heeft men de nieuwe Jaravan gereed kunnen krijgen. Al- een het schilderwerk :s nog niet vol tooid, zodat men de wagen in de grondverf te zien krijgt. Geslaagd Aan de Rijksuniversiteit et Leiden is geslaagd voor het doctoraal examen Ne derlands recht de heer H. J. Warmen- hoven te Middelburg. of wel een boot en dan verhoogde ta rieven. Achteraf bleek echter het mid del duurder dan de kwaal. Tijdens veel heen en weer gepraat, bleek, dat het begrip „vrije veren" niet door alle actievoerders eenzelf de betekenis werd gegeven. Sommi ge aanwezigen zeiden namelijk, met „vrij" te bedoelen dat er geen ta riefsverhoging komt. Een duidelijke uitspraak hieromtrent kon echter niet worden gedaan. Na breedvoerige bespreking werd besloten, op vrijdag 13 juni naar Den Haag te trekken. (Bijgelovige lieden schijenen er in Zeeuwsch-Vlaanderen niet te zijn, want dergelijke mensen zouden onder geen enkele voorwaarde op de 13e en dan nog wel op een vrij dag iets op touw zetten). Besloten werd, de stoet te formeren voorbij de Moerdijkbrug. Om twee uur wil men in zijn geheel in Den Haag zijn. Deelnemers moeten zich opgeven bij de plaatselijke contact-adressen en dienen daarvoor de advertenties in de dagbladen te raadplegen. Niet op zondagen Tijdens de vergadering werd ge adviseerd, geen actie op zondagen te gaan voeren, daar men dan in. be paalde kringen niet aan de gehele actie zou willen meedoen, i.v.m. de zondagsheiliging. Afgesproken werd, de zondag voortaan daar niet voor te gebruiken. De reeds vastgestelde pro testtocht door oostelijk Zeeuwsch- Vlaanderen op zondag 1 juni kon ech ter niet meer afgelast worden. Deze proeftocht geeft echter wel een in druk van de belangstelling voor de te houden demonstraties. Want hoewel slechts deelgenomen werd door men sen uit Koewacht, St. Jansteen, Clin- ge, e.o. bestond de Itoet uit meer dan tweehonderd auto's. Men rekent er op, dat op 13 juni zeker meer dan zeshonderd auto's de tocht mee zullen maken naar Den Haag. De terugreis van de Tjobanezen uit Zaamslag moet enigszins een triomf tocht zijn geweest nu zij, door een 25 zege op Scampolo 1, het Goese Togo 1 in de eerste klasse van de leiding verdrongen. De strijd om het kampioenschap belooft toch wel uiterst spannend te worden. Volhar ding 1 bleef eenzaam onderaan door de 72 nederlaag uit tegen Vios 1. Elto 1 handhaafde zich in de kop groep door een 27 zege uit tegen Animo 1. In 2a slaagde Swift4 erin de eerste punten binnen te halen. Dit gebeurde nog wel tegen Top 1 (32). De oranje- zwarten verlieten hierdoor de laatste plaats ten koste van Vopo 1, dat er niet in slaagde om Zuidwesters 1 een dienst te bewijzen door Vitesse te kloppen. Vopo 1 beet met 41 in het zand. Zuidwesters 1 liet zich door B.K.C. 1 niets in de weg leggen (1-9). In 2b viel de grootste klap inde vorm van de eerste nederlaag van Zeelandia 1 tegen Volharding 2 (2 4). Vooral Olympia 1 zal met deze uitslag in zijn nopjes zijn. Eendracht bleef ook nu weer zonder winst door dat het bij Luctor 1 met een 110 nederlaag genoegen moest nemen. De Poel gaf zich tegen Togo 2 ten volle (64) waardoor aan het feest bij de opening van hun vergrote en her stelde veld nog meer luister werd bijgezet. Deze overwinning beteken de ook dat Eendracht alleen hekke- sluiter werd. In 3a moest Stormvogels bij Vedo 1 met een 18 nederlaag genoegen nemen, welk resultaat enigszins tegen valt. In 3b werd de enige wedstrijd, die was vastgesteld: W.K.V.Togo 3, op verzoek van W.K.V. uitgesteld. In klasse 3c bleef S.S.S. aan de leiding door een 90 zege op V.Z.O.D. 2. Olympia 2 en V.Z.O.D. 1 waren in een spannend duel gewikkeld dat met 43 in het voordeel van Olym pia 2 werd afgesloten. D.O.S. 55 ver weerd zich heftig tegen Kats en ver loor slechts met het kleinst mogelijke verschil. oe leiders en officials van Olym pia's Toer door Nederland zijn zeter- dagmorgen door het gemeentebestuur van Goes in de raadszaal' van bet stadhuis ontvangen. Behalve de reeds genoemden waren verder nog aan wezig bestuursleden van de Zeeuwse Rennersclub „Theo Middelkamp". Burgemeester mr. W. C. ten Kate sprak een welkomstwoord, waarin hij zei, dat de sport bij het gemeente bestuur grote belangstelling geniet en dat er in Goes ook een toeneming van het aantal sportbeoefenaren en -beoefenaressen valt te bespeuren. De eerste burger van Goes noemde dit geen platonische liefdesverklaring; met veel genoegen hebben de inwoners van de Ganzestad gekeken naar de binnenkomst van de bontgekleurde renners, die er tevens voor zorgden dat er in Goes weer een flinke dosis levendigheid kwam. Het gebeurt niet vaak, aldus de burgemeester, dat de grote wieler rondes etappeplaatsen in Zeeland heb ben, maar dit keer werd er toch weer eens een uitzondering gemaakt. De or ganisator van de Toer, het 60-jarige Olympia uit Amsterdam, was zo on der de indruk gekomen van de presta ties van „Theo Middelkamp" in het vorig jaar, dat hij Zeeland eenvou dig niet links wilde laten liggen. De voorzitter van „Olympia" be antwoordde mr. Ten Kate en prees de uitstekende organisatie van aan komst te Goes en stipte nog eens de goede prestaties aan van de leden van „Theo Middelkamp" gedurende de laatste jaren. Een van de commissie leden van Olympia's Toer, de heer Vergouw, overhandigde burgemeester Ten Kate een zilveren vaan van de Toer. In klasse 3d leed Zuidzande de vier de achtereenvolgende nederlaag. Te gen A.K.C. werd het nu 07, Merk waardig is dat Zuidzande in deze 4 wedstrijden ook nog geen kans heeft gezien te scoren. In de avondklasse leed Vedo 2 een grote nederlaag tegen leider Swift 5 0—13, evenals Animo 3 dat deed tegen Zuidwesters (19). Volledige uitslagen van zaterdag 31 mei 1958 le klasse: ScampoloTjoba 1 25; Vios 1Volharding 1 72; Animo 1 —Elto 1 2—7. 2e klasse a: B.K.C. 1Zuidwesters 1 19; VitesseVopo 1 41; Swift 4Top 1 3—2. 2e klasse b: Luctor 1Eendracht 10 1; de PoelTogo 2 64; Zeelan dia 1Volharding 2 24. :gsoaèiji.,.cxyohtv,dQiijyPz 789 123 78 3e klasse a: Vedo 1Stormvogels 8—1. 3e klasse b: W.K.V.Togo 3 uit'- gesteld, 3e klasse c: ZuidzandeA.K.C. 07. Avondklasse: Vedo 2Swift 5 0 13; Animo 3Zuidwesters 2 19. Adspiranten: afd. a.: Zuidwesters a Elto a 8—1; Animo aVolharding a 1—0. Afd. b: Vedo aSwift snel 13; VopoOndo 110; Animo cAnimo b 0—5. Afd. c: Scampolo aTjoba a 61; ZeelandiaVios 61; de PoelTogo a 4—4. Afd. e: Vedo bStormvogels 05; Swift vlotAnimo e 32; Atlas K.V.L. 5—1; K.V.L.—Swift rap (28/5) 2—2. V Afd. f: Scampolo bTjoba d 4—0; Blauw WitLuctor b 41. Pupillen: Animo 2Ondo 02. Tijdens de raadsvergadering van Waar de werd besloten met de N.V. Bank voor Nederlandse gemeenten een geldlening aan te gaan ad f 18.000 tegen een rente van 4 per jaar met een looptijd van 30 jaar. De reinigingsrechten zullen van f 3, tot f 5,worden verhoogd. De raad keurde een nieuwe vleeskeuringsveror dening voor de kring Kruiningen goed. Het betrof een nieuwe verordening op de keurlonen. De gemeentewerkman zal met ingang van 1 januari 1961 werk- classificatie- en prestatiebeloning ont vangen. In afwachting daarvan zal hem vanaf 1 april 1958 een overgangstoelage worden verstrekt van S van zijn jaar wedde. Tijdens de rondvraag bracht de heer Waterman klachten naar voren omtrent de toestand van het terrein rond de nieuwe school. De heer Dek vestigde er de aandacht op, dat er gevaar voor on gelukken bestaat door loszittende stenen aan de N.W.-kant van de toren. Twee oude rivalen op korfbalgebied, die elkaar de laatste jaren in competitie verband niet meer ontmoetten, Swift uit Middelburg en TOGO uit Goes, hebben zaterdagmiddag in het Goesse sportpark weer eens de strijd met elkaar aangebon den op wat men noemt vriendschappelijke basis. Het is een teleurstellende wedstrijd ge worden. Kennelijk hadden de eerste twaalftallen van beide clubs last van de warmte; vooral in de eerste nelft was dit duidelijk zichtbaar. Na de rust, toen een buitje wat verkoeling had gebracht, werd er aanzienlijk beter gespeeld, vooral door Swift, dat TOGO toen zijn wil op legde. De Goessenaren hebben de Middel burgse tweede-klassers KNKB keurig partij gegeven, maar moesten het toch af leggen in tempo, tactiek en schotvaardig- heia. Dit laatste bleek wel uit de 12—2 overwinning, welke Swift behaalde. De wedstrijd was daarom teleurstellend, omdat er af en toe door beide partijen en niet in het minst bij Swift, dat op sommige momenten neiging vertoonde vakantiekorfbal te spelen, bijzonder slecht geplaatst werd. Gelukkig kwamen beide partijen in de laatste fase van de wedstrijd van de dwalingen huns weegs terug. Swift stond lange tijd met 2—0 voor door doelpunten van mej. De Voogd en Mondeel. Van Dalen scoorde toen voor TOGO, maar Swift wilde niet eerder rus ten dan voor het een 51 voorsprong (door de Vries, mej. Meliefste en Van Leerdam) had bereikt. Na de thee voeg de Geldof er een zesde treffer aan toe. Het Zeeuws zaterdagelftal dat zaterdagmiddag uitkwam tegen het team van de afdeling Amsterdam heeft een verdiende 42 overwinning behaald. Do score had na afloop van deze aantrekkelijke wedstrijd nog hoger kunnen zijn voor de Zeeuwen, als hun combinaties in de aanvalslinie niet steeds te ver waren doorgevoerd. De hechte defensie was nl. het sterkste deel der gasten en deze verdediging vond dan ook meestal gelegenheid, het korte samenspel in de Zeeuwse voor hoede een halt toe te roepen, voordat een schot was afgevuurd. Overigens kan men wel tevreden zijn met het vertoonde spel van Zeeuwse zijde en het groot aantal toeschouwers dat het fraaie sportpark in Kapelle omzoomde zal zeker met een voldaan gevoel huiswaarts zijn gekeerd. De Zeeuwse verdediging was in zijn geheel solide. Doelman Van de Vrede heeft weinig moeilijke ballen onschadelijk behoeven te maken, omdat beide backs, Cornelisse en Schaap, en vooral spil De Rijke een uitstekende „kijk" op de zaak hadden. Dommisse en De Visser als kanthalfs voldeden eveneens goed. In de voorhoede waren beide binnenspelers Poortvliet en Houtekamer do uitblinkers. Zij stichtten herhaaldelijk verwarring in de gelederen der be zoekers met geraffineerde en gevaarlij ke schoten. Kees de Kok op de links buitenplaats had een zeer zware tegenstander in Staubach maar liet toch wel behoorlijk spel zien. Haak op Techts kwam niet tot zijn normale spel en Haver- lioek als aanvalsleider viel heslist tegen. De eerste serieuze aanvallen waren voor Zeeland. Na 10 min. was het de ac tieve Houtekamer, die een pass van Do- misse uitstekend benutte: 10. Maar een minuut later waren de partijen weer op gelijke voet, toen bij een Amsterdamse aanval De Rijke in eigen doel kopte 11. Amsterdam behield korte tijd het inia- tief en eenmaal kreeg Hofman een fraaie kans, maar hij schoot hoog over. Aan de andere kant lanceerde Haak een voorzet, doch helaas kopte Houtekamer tegen de paal. Een gevaarlijk schot van dezelfde speler, die steeds meer de aandacht op zich vestigde, werkte Busse met een save uit zijn doel. Het spel golfde snel op en neer met verrassende acties aan weers zijden. Toen na 27 min. Bokelman profi teerde van één der weinige fouten in de Zeeuwsche defensie, werd het 1—2, maar de reactie van Zeeland kwam snel. Twee minuten later kopte Haverhoek was het met de Goesse treffers afgelo pen. Mej. Gast, De Vries, Maljers (2), Mondeel en mej. De Voogd voerden ten- Pieters maakte nog 62, maar daarmee slotte de stand op tot 212. Onder voorzitterschap van de heer M. kampioenschap gaat aanbinden. F. de Jonge werd in de bovenzaal van „De Eendracht" te Middelburg de alge mene jaarvergadering van de Zeeuwse Dambond gehoude'n. In zijn overzicht van de gebeurtenissen over het afgelopen jaar sprak de voorzitter er zijn vreugde over uit, dat er wederom contact is opgeno men met Zeeuws Vlaanderen, in het bij zonder met Terneuzen. Uit het jaarverslag van de secretaris, de heer H. C. v. d. Vreugde, bleek, dat het ledental het afgelopen jaar met 22 is ver meerderd, zodat de bond thans 272 leden telt. Ook uit het jaarverslag van de com petitie- en wedstrijdleider, de heer P. Goedbloed, bleken gunstige perspectieven al werd erop gewezen, dat de soms hoge hoofdelijke omslagen een zorgenkind blij ven. Het damleven in Zeeland gaat zich meer en meer uitbreiden. In het afgelo pen jaar heeft het schooldammen voor het eerst in bondsverband plaats gevon den in Vlissingen, Middelburg en Goes, waarbij Middelburg kampioen is gewor den, zodat het de strijd om het landelijk Het jaarverslag van de penningmeester, de heer J. J. Engeivaart, gaf een gunsti ger beeld dan het boekjaar 1956-'57, daar het nadelig saldo van f303,99 ingelopen was tot f 101,81. Op het beleid van het bestuur was geen enkel commentaar. Bij de periodieke bestuursverkiezing werd de heer Engelvaart bij acclamatie gekozen, terwijl aan de heer Andersson die zich niet meer herkiesbaar stelde, ver zocht werd, tot de a.s. najaarsvergadering zitting te blijven nemen, daar geen enkele candidaat was gesteld, hoewel nu al 6 jaren lang critiek werd uitgeoefend op deze zetel. Zeeuw voorzitter K.N.D.B. In de algemene jaarvergadering van de K.N.D.B. is in de plaats van de heer Busch, die op medisch advies als voor zitter van deze bond af moest treden, bij acclamatie gekozen de heer H. C. v. d. Vreugde, te Goes, de huidige secretaris van de Zeeuwse Dambond, die dus deze belangrijke post gaat vervullen. Onder belangstelling van enkele honderden bewoners van Schouwen- Duiveland is zaterdagmiddag de provinciale boot „Koningin Emma" met veel hoge gasten aan boord voor het eerst de haven „De Val" binnengevaren, om daar aan de nieuwe aanleginrichting te meren. Tijdens de maaltijd, die aan boord werd gebruikt, is ,Arie van de Boot', voor velen een bekend figuur op deze lijndienst, koninklijk onder scheiden. Na de maaltijd zijn de gasten per bus naar „Het Luitje" gegaan, om van daar de laatste vaart door het havenkanaal te maken. Om vier uur 's middags was men met Maar eerst in 1912 is de provincie zelf de nu geheel gereviseerde „Koningin Emma" van Katseveer vertrokken. Aan boord bevonden zich onder, meer de waarnemend commissaris der Koningin in de provincie Zeeland, de heer C. Phi- lipse, de directeur der provinciale stoom bootdiensten mr. J. L. van Nieuwenhui- zen, de hoofdingenieur directeur van de Rijkswaterstaat ir. J. H. van der Burgt, de hoofdingenieur directeur van de Pro vinciale Waterstaat ir. H. D. J. Swaters, het gemeentebestuur van Zierikzee en nog vele hoge autoriteiten van provincie en waterstaat. De reis ging voorspoedig en de heer A. Schout, gedeputeerde van de Provinciale Staten, constateerde met genoegen, dat er op de nieuwe route inderdaad niet langer dan drie kwartier werd gevaren, ruim een kwartier korter dus dan onder de zelfde omstandigheden de reis naar „Het Luitje" zou hebben geduurd. Op het rui me haven-plateau, waar 100 auto's op de boot kunnen wachten, stonden vele eiland-bewoners deze blijde inkomst gade te slaan. Over de oprijbrug was een lint gespannen, dat de heer Philipse, na een korte toespraak, met een schaar, die hij van de negenjarige Mia van Dijk kreeg, doorknipte. Het haven-plateau waar het gezelschap zich toen bevond, ligt buiten dijks. De toegang tpt het eiland wordt af gesloten door een in noodgevallen te ge bruiken keersluisje, dat ih de dijk-cou- pure is aangebracht. Dit werd op verzoek van de heer Swaters door gedeputeerde M. J. van Poelje opengedraaid. Tjjdens de koffiemaaltijd, die aan boord werd gebruikt, heeft de heer Philipse een uiteenzetting gegeven over de geschiede nis van het Veer naar Schouwen-Duive- land, waarmee in 1825 werd begonnen. met een dienst gestart, in het begin van Middelburg, later van Katseveer. Te Zie rikzee werd altijd aan „Het Luitje" ge meerd. In 1933 heeft men dit gemoderni seerd- door de bouw van de ponton. Op het ogenblik is ook deze aanleginrichting niet meer te handhaven, ook al omdat de keersluis in het kanaal komt, zodat men heeft uitgezien naar een betere aanleg plaats. „De Val" was hiervoor van nature geschikt en in 1955 werd tot de bouw van een aanlegsteiger met de bijkomende werken besloten. De totale kQsten waren f2.100.000,Momenteel vaart men nog met boten met zijlading, maar te zijner tijd zullen deze door boten met kopla- ding vervangen worden. ONDERSCHEIDING Aan het eind van zijn toespraak ging de heer Philipse over tot^ de huldiging van de heer A. van Loo, die, zoals be kend, ruim 37 jaar in dienst der provin cie op deze lijn heeft gevaren. „U bent een stuk geworden van de dienst en uw toewijding en offervaardigheid zijn niet alleen opgevallen hij de vaste reizigers, maar zelfs op Soestdijk. Uit naam van H.M. de Koningin overhandigde hij de scheidende ambtenaar de bronzen me daille van Oronje-Nassau. Ook de directeur van de provinciale stoombootdiensten, de heer Nieuwenhui- zen, sprak de scheidende „ambtenaar" toe. „Ja heren en nu is het woord aan mij," zei Arie, die er beduusd van was, „maar mijn briefje, waar mijn speechje op staat, klopt nu niet meer, want wie rekent er nou op zoiets". Hij wist toch een passend dankwoord te vinden. Na de plechtigheid ging het gezelschap Kinderzorg te Middelburg, over het on- per bus naar het Luitje, waarbij de heer derwerp: „Het verwaarloosde kind". De Philipse en passant ook nog even da nieu- vergadering werd goed bezocht. we provinciale weg, die aansluiting geeft op de Rijksweg, opende. Bij „Het Luitje" waren ook weer vele belangstellenden verzameld om deze laatste afvaart gade te slaan. Dat niet iedereen blij was, merkten de genodigden toen zij vlak voor de aan legsteiger een twintigtal Zierikzeese be jaarden zagen zitten, die naast zich een halfstok hangende vlag hadden opge steld; dit was een stil protest tegen het vertrek van de boot uit het hart van Zierikzee. Op de valreep heeft burgemeester mr. F. Th. Dijckmeester de autoriteiten toe gesproken. Hij zei, dat het voor Zierik zee een historisch en moeilijk moment was, maar geen werkelijke achteruitgang, want de spoorverbindingen blijven be staan. De R.T.M. zal een busdienst openen van „De Val" naar Zierikzee. Hierna werd de boot voor de laatste maal losgegooid en terwijl de kapitein een lange stoot op de scheepshoorn gaf, voer hij langzaam de haven uit. Helemaal voor de laaste maal was het echter nog niet, want door de zeer lage waterstand, kon het vaartuig de in aanbouw zijnde keersluis niet passeren, zodat het tien mi nuten na zijn vertrek toch nog even, zij het onofficieel, aan Het Luitje werd af gemeerd. Eerst om half negen werd er weer afgevaren en nu werkelijk voor de allerlaatste maal. Heel voorzichtig wist de bemanning de boot langs de nauwe doorgang bij de sluis te krijgen, waarna men om half 10 Katseveer weer bereikte. OOST-. EN WEST-SOUBURG Rmgrijderij. Uitslag ringrijlerij: 1. M. Filius (24), 2. Jan Melse (22)., 3. P. Cas- tel (21), 4. J. Koole (20), 5. C. Joziasse (20), 6. A. W. Bakker (20), 7. M. Janse (19), 9. W. Bosschaart (18), 10. P. de Vis ser (18), 11. J. v. Eenennaam (17), 12. K. Janse (17), 13. J. Joziasse (16), 14. P. Bosselaar (15), 15. J. Barendse (14), 16. J. Hoogesteger (14), 17. W. Bakker (12), 18. D. v. Eykeren (12), 19. C. Stroo (11), 20. J. Bosschaart (10), 21. L. Jobse Jz (9), 22. I. Ovaa (9), 23. L. Jobse Sz (8), 24. F. de Witte (7). Bekers: P. Castel, A. W. Bakker, M. Filius. Volgringen (6) M. Fi lius. Pollepel J. v. Eenennaam. N.C.V.B. De afdeling van de Ned. Chris telijke Vrouwen Bond heeft een verga dering gehouden in de zaal Rehoboth Spreker was de heer Kolk, directeur van de bal door naar Houtekamer die, zeel beheerst, Busse opnieuw het nakijken gaf: 22. Nog voor de rust kreeg Haak een fraaie kans, Zeeland de leiding te geven, maar hij zocht het doel veel te hoog. Eén minuut na de rust forceerde Zee land een hoekschop, waaruit de bal tot driemaal toe werd ingeschoten, doch steeds een been van een Amsterdammei en eenmaal de paal ontmoette. Tenslotte was het Klaas Poortvliet, die het net deed trillen: 32. Kort daarop had het 42 kunnen zijn, maar een fraai schot van Haak deed de bal van de onderkant der lat in het veld terug springen. Zeeland werd nu duide lijk sterker en na 8 min. stelde Kees de Kok de zege reeds veilig door de stand op 4—2 te brengen. Bij Amsterdam zakte het tempo zien derogen en omdat het Zeeuws elftal het ook wat kalmer aan ging doen en te veel het korte spel in de voorhoede ging pre- ferereen boven de lange pass, verdween het verrassende en voor de toeschouwers meer boeiende element van voor de rust. In de resterende tijd gebeurde er dan ook niet veel meer, dat het vermelden waard is. Zeeland bleef herhaaldelijk in het offensief, maar hoewel Poortvliet in deze tweede helft de gevaarlijkste man in de Zeeuwse voorhoede er kennelijk zin in had, om Busse nog één of meer malen het nakijken te geven, de stand bleef tot het einde ongewijzigd. Zeeland: V. d. Vrede, Schaap, Cornelis se, De Visser, De Rijke, Domisse, De Kok, Houtekamer, Haverhoek, Poortvliet en Haak. Amsterdam: Busse, Borns, Staubach, Mooy, V. d. Meijden, Keur, Griffioen, Hofman, Bokelman. Worm en Kars. De Argonauten, die onder Jasons bevel er op uittrokken, om het gulden vlies t< veroveren en daartoe de draak, die hel bewaakte, te verslaan, hebben zaterdag het Christelijk Lyceum voor Zeeland overvallen. Zij hadden de draak nu zelfs zover getemd, dat hij gewillig meeliep niet alleen, maar zich ook had laten ver sieren met opschriften, uiteraard in hel Grieks op een enkel na, dat in voor de draak vreemde letters vermeldde: „Bars! school." Dit laatste scheen toch de sleutel van het bezoek aan het Christelijk Lyceum, Naar in de hal van de school in een ho merische zang werd vermeld, waren de Argonauten op hun zware tocht zes jaar lang in dit lyceum vastgehouden en ge kweld met allerlei wetenschappen. Nu de zes jaar van hun temptatie om waren, kwamen ze hun ergernis hierover uit zingen. De rector en de leraren hoorden deze klaagzang of was het een vreugdezang om de verlossing? gelaten aan. Met socratische wijsheid wist de rector hei bezoek zelfs ten goede te wenden, toen hij de stoere Argonauten en Argonautin- nen dank bracht voor dit afscheidsbezoek en de daarbij uitgesproken waardering voor school en leraren. Dit bleek het verlossende woord, want de Argonauten bezochten daarna in alle vriendschap de school, die ze na zes jaar studie de rug gaan toekeren, in alle hoe ken en trokken vervolgens de schone stad Goes in, om daar te demonstreren dat ze hun studie in Grieks en mytholo gie niet zonder vrucht gedaan hebben Het veroverde gulden vlies der schoolss kennis droegen zij met zich mee, slaafs gevolgd door de getemde draak. BERGEN OP ZOOM, 31 mei 1958 Aspergeveiling. Aanvoer 12.000 kg AA extra 2,04, I 1,70, A extra 1,85 A I 1,60, B extra 1,65, B I 1,55, C ex tra 1,50, C I 1,35, D I 0,90, E I 1,20 E II 1,00, F I 1,55, stek 0,80, onder eind 0,12. De Zierikzeese gemeenteraad zal op 5 juni in de raadzaal een openbare ver gadering houden. Op de agenda staat een voorstel van b. en w. tot de vijf jaarlijkse vaststelling van het bedrag der vergoedingen en der voor vergoe ding in aanmerking komende uitgaven voor het bijzonder onderwijs. Ook wil dit college een vaste geldlening aan gaan met de bank voor Ned. Gemeen ten tot een bedrag van f 248.000. Heden overleed onze geliefde Zuster en Tante MAATJE MEULENBERG in de leeftijd van ruim 75 jaar. Namens de familie: Gebr. Meulenberg 's-Heer Arendskerke, 31 mei 1958 Oude Rijksweg 97

Zeeuwsch Dagblad | 1958 | | pagina 2