DAAR GAAN WE HEEN IN DE VAKANTIE Onder joncje ocjet\z, KABOUTERS ff Automobielen LOUISSE-MIDDELMM N.V. enOOSTERBAAN drukt hetl J. Bonnet Dr. J. Gosses DOORNSPIJK ELLECOM (bij Dieren) NUNSPEET NUNSPEET OOSTERBEEK OOTMARSUM (Twente) RODEN (Dr.) Zaterdag 31 mei 1958 ZEEUWSCH DAGBLAD Gebr. v. Damme School met de Bijbel Adverteert in dit blad Maakt reclame VALKENBURG-HOUTHEM OOSTENRy§C Adverteert in dit blad Wat Nederlandse steden te bieden hebben Heden overleed on ze geliefde moeder, behuwd- en groot moeder, zuster, be huwdzuster en tante Marina Johanna Cornelia Verhulst Weduwe van Pieter Zuijdweg op de leeftijd van 77 jaar. Namens de familie C. P. Zuijdweg Kats, 30 mei 1958 De begrafenis zal plaats hebben D.V. op maandag 2 juni a.s. Voor de vele blijken van belangstelling bjj ons 55- jarig huwelijk ontvan gen, zeggen wij ook na mens onze kinderen en kleinkinderen hartelijk dank. A. Janse M. Janse-Wielemaker Koudekerke, mei 1958 Dishoekseweg 45 Voor de vele blijken van belangstelling, ondervon den bij onze 25-jarige echtvereniging, betuigen wij, mede namens onze kinderen, onze hartelijke dank. P. Wisse J. Wisse-Matthtjsse Meliskerke, mei 1958 Familie en vrienden zeg gen wij hartelijk dank voor de gelukwensen en geschenken die wij ont vingen bjj ons huwelijk. A. Malj aars C. M. Maljaars- Kwekkeboom Serooskerke (W.), Mei 1958 „Klein Zeeduin" Voor Uw bewijs van deel neming, ontvangen na het overlijden van onze lieve vader, behuwd- en grootvader Johannis Smallegange betuigen wij U onze har telijke dank. Familie Smallegange Wolphaartsdijk, mei 1958 Voor de vele blijken van belangstelling betoond bij onze 50-jarige echtver eniging, mede namens kinderen, behuwd- en kleinkinderen, hartelijk dank. A. Clarisse J. Clarisse-Jobse Grijpskerke, 28 mei 1958 Deze week bij 2 pak VéGé-Custard (van 200 gram) 1 rol VéGé-Be- schuit voor de halve prijs. Alleen bij Uw VéGé-krui- denier. LEDENVERGADERING van de assurantievereni ging „Helpt Elkander", van roerende goederen, gevestigd te Serooskerke (W.), te houden op dinsdag 3 juni 1958, des n.m. 2 uur, in het Café „De Vriendschap", Markt te Middelburg. O.a. wijziging Art. 3 van het Statuut. Namens het Bestuur: D. Gideonse Jz., Voorz. P. Kesteloo, Secr. Muziekhandel Gebruikte Piano's ook in kleine modellen Grote voorraad Voordelige prijzen Met vakkundige ga- rantie Stemmen, verhuren repareren, inruilen Middelburg, L. Noordstraat 16 Vlissingen, Paul Krugerstraat 16 NETTE MAN heeft vrije middagen beschikbaar. Wie helpt hem aan werk? Br. na A 87 Bureau „Z. Dagblad" te Middelburg. Mr. P. W. MEYLJNK, notaris te Middelburg, zal woensdag 11 juni 1958, 3 uur, in café „Tramzicht" te Domburg, in het openbaar verkopen: A. voor de erven J. V reke-Geertse: HET WOONHUIS met schilderswerkplaats en tuin, Badstraat 1 en 3 te Domburg, groot 2.99 are. Zakelijke lasten ƒ21,63. Terstond te aanvaarden, vrij van huur. B. voor de erven J. Pouwer-Konraad: HET WOONHUIS en tuin, Weverijstraat 10 te Domburg, groot 2.66 are. Zakelijke lasten 23,81. Verhuurd voor ƒ40, per maand. Bezichtiging vrijdag 6 en maandag 9 juni, 1012 uur. BEKENDMAKING Gedeputeerde Staten van Zeeland maken bekend, dat ter voldoening aan artikel 13 der Water- staatswet 1900 ter Pro vinciale Griffie te Mid delburg alsmede ter secre tarie der gemeenten Wolphaartsdijk, 's-Heer Arendskerke, Heinkens- zand, 's-Heerenhoek, Borssele en Ovezande ter inzage is nedergelegd hun voorstel aan de Pro vinciale Staten tot wijzi ging van het Bijzonder reglement op het beheer der uitwatering door de sluis in De-Piet. Belanghebbenden wor den in de gelegenheid gesteld van dit voorstel kennis te nemen en hun eventuele bezwaren daar tegen aan de Provinciale Staten schriftelijk in te dienen uiterlijk 13 juni 1958. Middelburg, 28 mei 1958 Gedeputeerde Staten voornoemd, C. Philipse, wnd. Voorzitter Pilaar, Griffier AFWEZIG Tandarts Goes van 119 juni NIEUWDORP Aangifte van nieuwe leerlingen op donderdag 6 juni a.s., 's avonds van 89 uur, bij het hoofd der school. Trouwboekje meebrengen s.v.p. Het Bestuur OPENBARE VERKOOP F Op zaterdag 1 juni a.s. te 14.30 uur, zal op het terrein Koppeijndjesweg 14a te Koudekerke, in het openbaar worden verkocht: EEN IJZEREN SLOEP Koudekerke, 29 mei 1958 De burgemeester-strand vonder, J. L. Dregmans chirurg AFWEZIG tot 22 juni VEILING GOES begint met het dage lijks veilen van KRUISBESSEN op dinsdag 3 juni* Hoeveelheden op te geven voor tien uur s ochtends met ver melding tijdstip van levering. TE KOOP •m Jongensrijwiel of ruilen voor herenrijwiel. Water- wijk, Domburg Prima massief eiken uittr.tafel, bankschroef, waskastje m. spiegelopst., 4 eiken stoelen met stof- bekleding, Old finish uittr. tafel, divan a. n. m. kleed, eiken dressoirtje. P. Stroo, Biggekerke, tel. 359 Vijftien 9-weekse hen nen. Nieuwstr. 40, Arne- muiden Step op luchtb., wandel wagentje, 1- en 2-pers. Eng. ledikant, jongensfiets 10 jr., grasmachine, 1- en 2-p. bedden, vuurduvel, meis- jesfiets 68 jr., 2- en 3- pits gas- en petroleum stellen, 1- en 2-pers. spi ralen, tafels, stoelen, divan, 1-pers. opklapbed, kinder ledikant, vloerkleed, „Sin ger" trapnaaimachine. Vlissingse singel 34, M'burg Tel. 3513 m* Dlv. onderdelen voor Chevrolet 49—52, Chevro- letmotor olievrij, onder ga rantie, in zeer goede staat zijnde. 2 elektr. fornuizen. C. J. de Looff, Biggekerk- %estraat, Koudekerke Twee melkschapen. Schout, Vebenabos, Kou dekerke Mooie Jawa 250 cc. 1954 m. buddy-seat en gesloten kettingkast. Km.-stand: 23.000. Gen. bromfiets in te ruilen Abeelseweg 11, W.- Souburg TE HUUR Nieuwe strandhuisjes 200 X 180 staande op het strand te Valkenisse (Big gekerke) voor het gehele seizoen f 110,met meu belen f 3.60 per dag. (Ook per maand). Tel. 01185—279 Konraad Biggekerke Kampeertenten 2-, 4- en 6-pers„ luchtbedden, enz. Roose, Buys Ballotstr. 4 A, Kloetmge, Tel. 2934 DIVERSEN Aan allen die hebben medegewerkt aan onze herkiezing als lid van de gemeenteraad, betuigen wi] onze hartelijke dank. H. K. Allaart. J. de Lange. Ritthem, mei '58 V.n.l. suikerbieten wie den met motorwiedmachi- ne is beter werk dan met een paard. Vrijwel geen beschadiging. L. P. Brasser loonwerker, Kleverskerke H.H. Landbouwers. Wij bevelen ons wederom be leefd bij u aan voor het maaien van gras en klaver Bouwbedrijf Gebr. Karelse Koudekerke, tel. 01180 4039 OPEL REKORD 1957 met originele Opel-verwarming Verkeert in prima staat OPEL CARAVAN 1957 als nieuw OPEL REKORD 1953 BUICK 1954 mooie wagen FIAT 1400 van 1952 Deskundig onderzoek toegestaan Gortstraat 60-62 Middelburg telefoon 01180-2146 STICHTING MORGENLAND-ZENDING Zeeuws Comité Philadelphia Vriendelijke uitnodiging tot bijwonen der Jaarver gadering van Philadelphia, op a.s. woensdag 4 juni, des middags te 2 uur, in de Prins van Oranje. Spreker: Weleerw. Heer Ds. H. POL, Herv. Predikant te Vriezenveen. Onderwerp: Zendingsarbeid in haar zegen voor eigen Hart en Leven. Pauze. Daarna zal mej. N. GROENEVELD, Zendelinge der Morgenland-Zending in de Libanon, zo juist in Hol land aangekomen, spreken over haar arbeid in het Zendingswerk in het Nabije Oosten, toegelicht met kleurenfoto's. Alle belangstellenden worden dringend uitgenodigd deze vergadering bij te wonen. Namens het Comité: Mej. W. de Vries, Presidente Mej. J. J. Donner, Hecr.-Penningm.esse In de pauze zal gelegenheid zijn tot bezichtigen en kopen van Armeens Handwerk. Voordelige aanbieding in gebruikte schrijfmachines. Ook enkele prima koffer schrijfmachines. Alles met garantie. Fa. L. van Spar- rentak en Zonen, Lange Delft 117, tel. 2464, Mid delburg. Reparatie- en co- pieerinrichting Naaimachines, elektrisch in koffer. Consul compleet f 250,-. Lewenstein f 277,-. Fridor' compleet f 295,-. Nechi compleet f 325, Phoenix compleet f 360, Anker compleet f 378, En nog vele andere mer ken in diverse prijzen. Schriftelijke garantie en gratis lessen. Bogaert, Lan ge Delft 59, Middelburg Heeft u al kennis ge maakt met de Melitta- koffiefilter. U zet uw kof fie in 3 min. Bezoekt de demonstratie op 5, 6 en 7 juni op het parkeerterrein van de markt en proeft de heerlfjke koffie. Filters in diverse kleuren. Prijzen vanaf f 2.75. Porceleinhuis, Langeviele 65, Middelburg Lange lederen jassen van 167.50 voor 125.00. Echt rossleder en 5 jr. garantie. St Antolne, Roosendaal „Wees uw eigen rijwiel handelaar" en koop zelf uw rijwiel direct van de fabriek, daardoor 20 korting! Thans ook was machines, centrifuges, stof zuigers en radio's met 20 korting! Vraag gratis prijs courant R. aan: Haas Rij- wielfabriek, Dordrecht Bijverdienste! Gratis in lichtingen. Postbus 36, Dordrecht Antieke meubelen te koop gevraagd, o.a. kabi netten, gebogen bureaus, kisten, tafels e.d. Kan ook ingeruild worden voor nieuwe meubelen. A. J. v d. Sanden, Wouwsestr. 12. Bergen op Zoom. Tel. 01640—4561. •m Algemeen Handelsbur. C. J. Huissoon, Kapelle, v. d. Biltlaan 1. Tel. 01102-294. Inrichting, controle en bij houden boekhouding, be handeling belastingzaken, Incasso's en informaties. Ongelooflijk die Ahoy'- Polis. Ziekenhuisverzeke ring aangepast aan de tijds omstandigheden, voor alle leeftijden ongeacht gezond heidstoestand. Op verzoek wordt U bezocht zonder enige verplichting Uwer zijds. Stichting A.Z.B. Rot terdam. Inspectie voor Zeeland G. H. Vijgeboom Jr., Cadzand. Telef. 01179— 268 Ons uiterst modern les materiaal voor opleiding rijbewijs B-E bestaat uit wagens van de merken Opel, Ford-Taunus en Volkswagen, Autorij school JASPERSE, Vlis- singsestraat 1, Koudekerke tel. 01185-343 Erkend en gedipl. door F.N.O.P. Stencilinrichting J. A. Weststrate. Modern stencil werk. Vlug vlot, voor delig. Rouaanse kaai 21. Middelburg. Overgangsleeftijd? Mi graine? Ongezonde teint? Jeugdpuistjes? Verstop ping? Vetzucht? Natter- mann's Bloedzuiverende thee nr. 8 helpt! Groot pak f 1,85 bij elke drogist. o. cL Veluwe. Rustige pensionplaats. Strand a/h IJsselmeer, prachtig zwembad, „De Hokse- berg" Bos-heide, zandverstuiving, eerste klas hotel, pensions, gemeubileerde kamers, kam peerboerderijen. Gunstig gelegen. Inlichtingen V.V.V. Doornspijk, Zuiderzeestraatweg west 71, telef. 05258-266. „Jeugdland", Clir. Vakantieoord, gelegen in een ideale omgeving. Prettige, vrolijke, spor tieve sfeer. Prima verzorgde maaltijden, uit stekende ligging. Alleen toegankelijk voor jongelui vanaf 16 jaar. Vraagt geïllustreerde prospectus. Telefoon 08330-4480. Volledig weekverblijf vanaf f 33. Chr. Vak. Oord „De Bijenkorf" Sinds 10 jaar een begrip voor onze jongelui van 16 jaar en ouder. 300 bedden, f 36,per persoon per week. Vraagt vrijblijvend ge ïllustreerd prospectus Tel. 034122282 De vakantie-plaats bij uitnemendheid met z'n gezellige „Duiventil", die U een fijne vakantie biedt met veel ontspanning. Toegank. boven 16 jaar. Weekverblijf v.a. 33,Vraagt prosp. Chr. Vak.-oord „De Duiventil", Eperweg 26, Nunspeet. Tel. 03412-2352. „Rustenburgh", Annastr. 1. Het pension m. alle comf. Mooie kamers m. str. w., gezellige convers.kamer m. televisie, uniek gelegen. Pr. vanaf ƒ7,Vr. prosp. Tel. 08307-2904. Vakantieoord „Het Witte Huis", Westwal 1. Telefoon 05419-393. Weer gez. kamers v. 26 pers., voll. pension, 40,— p. w. p. pers., prima keuken, str. water, huiselijke sfeéri Kiest U ook eens 't rustige voor- en naseizoen! Vraagt prospectus! Afwisselende, bosrijke natuur; watersport, natuurbad, 12 km van Groningen. Inl. V.V.V., Tel. 05908-9227. SONDEL Gaasterland, Chr. Vak. Centrum. Tel. 05140-2300. Ons vakantieoord biedt U: een prettige sfeer, in directe omgeving van strand, meer en bos; met prima maaltijden en een uit stekende recreatie, tegen een lage prijs. Vr. vrijbl. geill. prosp. aan. U behoeft zich Uw vakantie niet te ont zeggen!!! is rijk aan natuurschoon, heeft vele hoi pensions in elke prijsklasse, bezienswas, vermakelijkheden en dagelijks touringca: ten door binnen- en buitenland (Expo!) Gratis inl.; V.V.V., tel. 04406-2048. AUTOREIZEN 10 dagen Wenen-Venctiï f. 315.- Imposanto bergmajiieven, diepblauwe meren, idyllisch verscholen dorpen en steden. Vrolijk Wenen en sprookjesach tig Venetië in H) onvergetelijke dagen. 10 dagen Wenen 13 dagen Wenen f. 289.- f. 369.- Unieke stad van zorgeloze vreugde en machtige cultuurmonumenten. Interes sante heen- cm terugreis door Neckardal, München, Inndal, Bayreuth, Bamberg. tl dagen Kó'rnten Prachtig klimaat en verrukkelijke natuur op dit „Mooi-weer-elland van Midden- Europa", met z(Jn levenslustige bewo ners. Boeiende trips in dit vrolyke land. Complete autoreizen, dus inclusief allo excursies, prima hotelverzorging, des kundige leiders, moderne autocars. Nog tientallen kortere en langere reizen naar alle andere landen in Europa. Vraag de fraaie, geïllustreerde fubileumgids. c REISBUREAUX A.M.Z. Stoomtram Breskeni-Maldeghsgl Z.V.T.M. Cito Tours, Stoomtr. Walcheren 25 JAAR REIZEN ZONDER ZORGEN DELDEN. Pension CLAASSEN. Tel. 290. Rustig, een voudig pension nabij de bossen, ƒ6,50 p. d. p. p. Stromend water. EYS (Z.-Limb.). Idyl lisch gelegen midden in heuvelland. Inlicht. V.V.V. Eys. Tel. 04451 -213 (van 917 uur). EPEN (Limb.). Hotel De Kroon. Prosp. op aanvraag. Tel. 04455- 250 Officiële Publlkatie Gemeente Middelburg Onttrekking openbaar verkeer Burgemeester en Wet houders van Middelburg maken bekend, dat hét voornemen bestaat 2$ m2. openbare gemeente grond, gelegen aan Zusterstraat, en deel uï| makende van het percöf kadastraal bekend meente Middelburg, sëj tie L, no. 376, te onttreïr- ken aan het openbaar verkeer. De stukken liggen van af heden gedurende 14 dagen ter inzage ter gé* meentesecretarie, kamef 14. Gedurende deze pe riode kunnen schrifte lijke bezwaren bij de ge meenteraad worden iit- gediend. Middelburg, 29 mei 1938 (Van een onzer redacteuren) De vakantie ligt weer in het ver schiet en de vakantieplannen wor den thans gesmeed. Velen van onze lezers zullen ongetwijfeld naar het midden of het westen van ons land trekken om daar hun vrije dagen bij familie, in een pen sion of in een huisje bij bos of strand door te brengen. Vanuit dit vakantieverblijf zult u dan wel eens een tochtje willen maken in de omgeving en vooral op minder mooie dagen gaat de reis dan vaak naar een stad in de buurt. Wij wil len u nu al vast een paar tips ge ven over allerlei dingen in die stad, die een bezoek zeker waard zijn. Vanftaar dit rubriekje, dat 'n wegwijzer wil zijn door Neder landse steden en streken. Naar volledigheid is niet gestreefd, wel hebben we geprobeerd in elke streek van Noord- en Zuid-Hol land, Utrecht en Gelderland een stad te vinden, die wat moois te bieden heeft Onder de letter O. vindt u steeds de openingstijden van de bezienswaardigheden en onder de letter T. de toegangsprijs. Als twee prijzen vermeld worden geldt de eerste voor volwassenen en de tweede voor kinderen. Wij wensen u tenslotte veel plezier bij het plannen maken en een prettige en zonnige vakantie toe! GOUDA. Natuurlijk brengt iedereen tijdens z(jn verblijf in de Pijpenstad een bezoek aan de St. Janskerk met de wereldberoéinde gebrandschilderde gla zen van de gebroeders Crabeth (O. 7.30 —17.30 u. T. f 0.50). In de Stadswaag, gebouwd door Pieter Post, kan men de Goudse kaas proeven en op donderdag morgen wordt hier ook nog de door de boeren aangevoerde kaas gewogen (Toegang vrij). Het stadhuis wordt vaak als het mooiste van Nederland betiteld en het heeft al dat moois aan de buitenkant zitten. Zeer aan te be velen Is ook een bezoek aan het Pijpen en Aardewerkmuseum „De Moriaan" aan de Westhaven. In dit prachtige, oude winkelhuls vindt u alles wat er maar te vinden is over de pijpenmakerij in de loop der eeuwen, benevens een mooie collectie aardewerk en tegels. De Reeuwijkse plassen bieden alles wat men maar wensen kan op het terrein van de watersport. Een fietstocht door de Krimpenerwaard, het land van Her man de Man, voert door een nog onge rept stuk Hollands polderland Zoals men elders zelden meer ziet. 's-GRAVENHAGE. Over het hart van de Residentie: Buitenhof, Binnenhof met Ridderzaal en Hofvijver, behoeven we nauwelijks te spreken. Dat gaat leder een vanzelf zien. Het ls zéker de moei te waard om de Gevangenpoort op het Buitenhof ook eens van binnen te be kijken. Het Maurltshuls, bij de Noor delijke uitgang van het Binnenhof, be zit een prachtige collectie oude Neder landse meesters, waaronder niet'minder dan 15 Rembrandts (O. 10—17 u. T. f0.25). Zelfs voor kinderen ls een be zoek aan het Panorama Mesdag aan de Zeestraat een grote verrassing en op weg daarheen passeert u dan tevens het voormalige Palels Noordelnde. Kinderen én volwassenen zullen genieten van de dwergenstad Madurodam, waarvan Prinses Beatrix de burgemeester ls en kinderen van Haagse middelbare scho len' de gemeenteraad vormen. Te berei ken met bus K en lijn 9. (O. 10—23 u. T. fl en f0.50). De wonderen van de sterrenhemel worden u gedurende een demonstratie van een uur getoond ln het Planetarium aan de Grote Markt straat (O. 15.45 en 20 u. T. f 0.80). Van af het Panorama Mesdag brengt een korte wandeling u bij het Vredespaleis. Over de geneugten van de badplaats Schevenlngen behoeven we niet uit te wijden. HAARLEM. In verschillend gidsen wordt Haarlem vermeldt als de stad met de mooiste meisjes in ons land. We onthouden ons op dit punt van een oordeel. Zeker ls, dat het overige na tuurschoon ln de onmiddellijke omge ving duingebied van Bloemendaal en nationaal park „De Kennemerduinen" tot kijken en genieten noodt en dat het strand eveneens vlakbij is. Voor minder mooie dagen kunnen we een be zoek aan het Frans Halsmuseum met zijn stijlkamers, collectie van oudste ge drukte boeken en verzameling schut ters- en regentenstukken zeer aanraden. (O. 1017 u.). Op enkele nader aan te kondigen avonden is bezoek bij kaarslicht mogelijk. Ook de St. Bavokerk in het hart van de stad met haar wereldbe roemde orgel ls een bezoek overwaard. (O. 917 u. Aanmelden bij de koste rij). Op de Grote Markt vindt u tevens het stadhuis (te bezichtigen) en de vleeshal. Een wandeling door de Haar lemmerhout roept zowel herinneringen op aan Laurens Jansz. Koster, die hier volgens de legende zijn letters uit de beukenboom sneed, als aan NicolaaB Beets, die hier ln zijn jeugd elke zon dagmiddag te vinden was. Vanuit Haar lem kan gemakkelijk een bezoek wor den gebracht aan IJmulden met de in teressante vishallen en de grootste sluis ter wereld. HILVERSUM. In de radlostad zult u waarschijnlijk graag een bezoek willen brengen aan de N.C.R.V.-studio. Dat ls echter alleen mogelijk, als u het tevoren schriftelijk heeft aangevraagd (Schut- tersweg 8)Het raadhuis van Dudok voorloper en voorbeeld van moderne Ne derlandse architectuur kan na over leg met de hoofdbode bezichtigd wor den. (T. f 0.30). Het Goois Museum aan de Kerkbrink bezit een mooie collectie, betrekking hebbende op de historie en de folklore van het Gooi. (O. 1012.30 en 1417 u. T. f0.25). Vanuit Hilver sum zijn mooie fietstochten door hei- Gooi te maken en daarbij kan b.v. een bezoek worden gebracht aan het Mul- derslot (O. 10—17 u. T. f 0.25). Het plassengebled van Loosdrecht ls een Ide aal watersport-oord. Hier worden ook regelmatig rondvaarten gemaakt. De 31e zomerconferentie van de Fede ratie van diaconieën in de Nederlands» Hervormde Kerk zal 26 en 28 juni op „Woudschoten" te Zeist worden gehou den, Als referente zal o.a. optreden mei. G. Kloosterman, prov. maatschappelijk werk-advlseuze van de prov. diaconale commissie Zeeland, over: „De vrijwllllgé kracht aan het werk". Mijn beste nichtjes en neven, Uit de brieven merk lk wel, dat het raadsel van die plaatsnamen, waarin dieren verstopt zaten, door jullie wel bijzonder fijn werd gevonden, daarom zal ik over een paar weken, als de gewone raadsels een poosje worden weggelaten, omdat het dan vakantietijd is geworden, jullie een mooi vakantiewerkje geven, ook met plaatsnamen. Hoe dat zal zijn, vertel ik nog niet, dan is de aardigheid er af. Nu ga ik eerst de brieven eens beantwoorden, anders praat lk te veel met jullie en komen de brieven niet aan de beurt. Dag allemaal. Jullie TANTE TRUUS. Loeki M. te Kamperland. Gelukkig, dat de zieke weer zo helemaal beter is, dat hij aan het werk kon gaan. Hartelijk ge feliciteerd r. ot je verjaardag. Ik hoop, dat je een een echt feestelijke dag zult hebben. Schrijf je me gauw hoe het ge weest is? Het is op dit ogenblik precies zulk weer als jij beschreef. Niet leuk. Leen B. te Kamperland. Vel arme kerel, dat je voor een paar dagen tussen de dekens moest onderduiken. Geen pretje, hé? Wees maar heel blij, dat het voor een paar daagjes was. Ik zou je nu wel eens willen zien, nu je aan één kant dik bent door de bof. Maar misschien ben je nu weer helemaal er bovenop. Dat hoop ik wel voor je. Die opgave over die mop lijkt me wel at moeilijk om in ons hoekje te zetten. Sneeuwklokje te Ga- pinge. Nee, ik heb geen fietstocht ge maakt op Hemelvaartsdag. Ik zat een voudig te rillen, toen ik je brief las, dat je pootje gebaad hebt. Dat andere spel letje, toen jullie een hut gemaakt hebben, zou me beter lijken, want daarin kun je wegkruipen als de wind van die vinnige aaien langs je gezicht gaat geven. Als ik in Veere kom, zal ik goed uitkijken naar een jongedame, die een keurige eigen gemaakte jurk aan heeft. Zover heb ik het nog niet gebracht. ïerinnetje te Domburg. Het Ir bij mij in de tuin net zo gegaan als jij beschreef ln het bos in je buurt. In een paar dagen was opeen» alles anders en hadden de bomen blade ren. Wat zijn die dan nog mooi in dat tere lichtgroene pakje. Als we nu nog eens een hele dag een - arm zonnetje hebben zal de gouden regen ook werke lijk een gouden pakje a;n hebben. Dan kun je er niet genoeg naar kijken. Moe der was zeker —el heel erg blij mej dat eigengemaal cadeau. Zulke blaadjes vind ik prachtig. Maar het is nie+ zo'n gemakkelijk werkje, hé? Robbedoes to Kamperland. Heb je e, leuke middag gehad in Middelburg? Dat zal van de zomer de moeite waard zijn als de mu ziek gaat feesten, "re ger deden we thuis ook vaak zulke spelletjes al$ jullie nu doen, alleen gebruikten we toen de naam hersengymnastiek nog niet. Je kunt op die manier met elk- echt gezellige avonden hebben. En je leert er nog mee ook.

Zeeuwsch Dagblad | 1958 | | pagina 6