RECHTBANK MIDDELBURG Politiek onbehagen Een jaar gevangenisstraf geëist voor schapendiefstal in De Poel tussen zending en gouvernement niet voldoende CETAFLEX Xff lijmt hond aUe faont! Nieuw hoofdkwartier NAVO Geen bezwaren ingediend tegen verkiezingsuitslag in Waarde VIJF ERNSTIG GEWONDEN BIJ AUTOBOTSING TE DEEMEN MEJ. YBES VINDT ZEELAND EEN ZEER BOEIEND LAND Nieuwe directrice van Vakschool voor meisjes te Goes Postorderbedrijf benadeeld Militaire wagen reed op personenauto Rapport parlementaire tmissie Nieuw-Guinea Slank af kledend vestje Zaterdag 31 mei 1958 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina NAAR AANLEIDING van bepaalde gebeurtenissen in Frankrijk schreven wij enkele maanden geleden over „ge- zagsschemering". De directe aanleiding was toen, dat politiemensen in dat land het middel van demonstratie had den aangegrepen in verband met on tevredenheid over hun salarispositie. Zij demonstreerden voor het parle ment, dat door zijn gebrek aan beleid de regeerkracht van Frankrijk brak. Wij konden toen niet voorzien, dat deze toestand in Frankrijk zich zo spoedig ontwikkelen zou tot een verzet tegen de regering, dat zijn grondslag vond in het leger en tot het roepen om een man, die al wil hij mis schien zelf geen dictator zijn met sterke hand Frankrijk weer in het rechte spoor zal sturen. Althans het rechte spoor, zoals hij het ziet. Nog altijd zijn er gevaren van bur geroorlog in Frankrijk. Het weekend, dat wij nu ingaan, zal ons doen zien, of dit gevaar werkelijk bezworen is en of er mogelijkheid is op herstel van een regelmatig bestuur, waarbij dan de toekomst de aard van dat bestuur zal doen blijken. HETZELFDE PROBLEEM, dat Frankrijk beroert, speelt ook in an dere landen. Het speelt ook wij we zen dat vroeger al aan in ons eigen land. Ook hier zijn er symptomen, dat men meent, door uitwendige druk, door protestvergadering en sterke mo ties zijn wil door te kunnen drukken. Zelfs mannen, van wie men beter zou mogen verwachten, doen daaraan mee. Ook hier zijn er, die in feite roepen om „een sterke man". Nu liggen de problemen hier anders en is ons volk ook minder warmbloe dig dan het Franse, maar de verkie zingen voor de provinciale staten en ook die voor de gemeenteraden* heb ben ons doen zien, dat velen in ons volk een verandering in het bestuurs beleid wensen. Viel hier nog geen heel ministerie, op het Binnenhof rolde toch het hoofd van een staatssecretaris. En er zijn er die op zijn minst nog de val van één minister wensen, waarbij niet duidelijk is, of degenen, die dit wensen, er begrip van hebben, dat ze daardoor het gehele ministerie in ge vaar brengen, dan wel of het hun juist daarom te doen is. Dit laatste achten wij niet onmogelijk, omdat het zou kunnen zijn, dat bepaalde groepen zelfs wel gaarne een tussentijdse par lementsverkiezing zouden hebben, om dat ze menen, daardoor de omzetting van het regeerbeleid tenvolle te kun nen bewerken. HET MERKWAARDIGE FEIT doet zich voor, dat er een algemeen gevoel van onbehagen in ons land is, dat men feitelijk hunkert naar een „verzetten van de wet", om een oude uitdrukking te gebruiken, doch dat niemand aan geeft, waarin dat zou moeten bestaan. Zelfs niet, in welke richting dat con creet zou moeten gaan. Gaan we de verschillende politieke groeperingen na, dan zou men kunnen zeggen, dat ze alle naar verandering haken. DE SOCIALISTEN zijn het meest gelukkig met het huidige bewind. Als zij verandering begeren, is het alleen, dat zij het in feite alleen voor het zeg gen zouden moeten hebben. Hoewel zij sinds 1945 een sterke regeerinvloed hadden en de ontevredenheid om de resultaten daarvan zich dus terecht voornamelijk tegen hen richt, menen zij, dat de situatie onmiddellijk verbe teren zou, als men hen alleen maar alles te zeggen gaf. Een wat wonder lijke constructie, die waarschijnlijk al leen een socialist begrijpt. DE LIBERALEN, die, na een sterk samenspel met de socialisten direct na de oorlog, zich later aan de directe verantwoordelijkheid onttrokken en „in oppositie" gingen, hopen nu op 'n liberaal reveil, een herstel van hun vroegere, oppermachtige positie, waar bij zij speculeren op het feit, dat de massa zeer snel vergeet en zich dus niet herinnert, wat het liberalisme èn in de vorige eeuw èn nu in zijn sa menwerking met de socialisten in de eerste jaren na 1945 misdaan heeft. DE RK tobben het minst met het probleem. Zij hadden na 1945 vrij gro te invloed, zij hebben alle aanvallen op hun positie afgeslagen en zien geen verloop in hun aanhang, zodat zij kun nen volstaan met te streven naar een meeF verzekerde positie voor de ge zinnen door bezitspreiding en wat daarmee verband houdt. Op de achter grond staat daarbij de mogelijkheid tot uitbreiding van de invloed der Room se kerk. DE PROTESTANTSE GROEPERING in ons volk leeft het sterkst in een ge voel van onbehagen. Brengt het ka rakter van het Protestantisme mee, dat de individuele Protestanten gemakke lijk te beïnvloeden zijn door allerlei politieke en sociale opvattingen, waar door het Protestantisme op politiek ge bied het tegendeel van een eenheid is, het terugdringen van de Christelijke invloed na de oorlog wordt diep en pijnlijk gevoeld. Men wenst herstel op dit punt. Maar men kan niet de kracht opbrengen, om de noodzaak van dat herstel zo duidelijk aan het kiezersvolk voor te leggen, dat dit daaraan mee werkt. DAARBIJ doet zich in ons land een ander verschijnsel voor, dat toch ook weer een afschaduwing is van wat in Frankrijk speelt. Roept men daar om een „sterke man" ook in de Nederlandse poli tiek zijn symptomen waarneembaar, die in deze richting wijzen. Het is nu eenmaal in de regel zo, dat de perso nificatie van politieke strevingen een sterk bindend element is. Uit de voor oorlogse politiek ook in ons land zijn de namen te noemen van mannen, wier naam een program was en naar wie het kiezersvolk zich dus richtte. Maar na de oorlog hebben deze mannen aan Nederland ontbroken. We hebben wel „mennekes", die aardig werk doen, maar geen hunner is van zijn schouders en opwaarts hoger dan al het volk. De PvdA heeft geprobeerd zijn lijstleider tot een man te procla meren, die met een visitekaartje de stemming kon beheersen, maar het bleek, dat politieke aanminnigheid in moeilijke tijden geen garantie is voor sterk bestuur. Dat de stemming van velen zich nu keert tot de liberalen, is mee voor een belangrijk deel be- invloed door het feit, dat hun leider, hoe wonderlijke schaatsen hij in de po litiek ook gereden heeft, een sterke en eerlijke indruk maakt. WIJ WIJZEN op deze punten, om dat ze symptomen zijn van een be paalde crisis, waarin ons politieke le ven is verzeild. Bekennen deed V. niet. Sinds hij op 9 januari j.L in het Huis van Be-, waring te Middelburg werd ingeslo ten, heeft hij steeds volgehouden on schuldig te zijn. Hij zou echter vijf schapen uit weilanden onder Hein- kenszand en Borssele hebben gesto len en het was opmerkelijk, dat de politie in zijn tuin vijf schapenvach ten vond. Maar dit werd aan een buurman geweten, totdat V. tijdens de zitting plotseling met de mede deling kwam de huiden inderdaad be graven te hebben. „Maar daarom heb ik die beesten nog niet uit de wei eehaald", ging hij jgnel verder. „Wie heeft ze dan gehaald", wilde de president, mr. P. van Empel, weten. „Dat zal ik "niet zeggen", sprak V., waarna mr. Van Empel er op wees, dat de verdachte in die tijd opmer kelijk veel schapenvlees verkocht. Getuige hiervan was mevrouw M. P.- M. uit Nieuwdorp geweest, bij wie V. in december wel vijf keer was aan geweest met schapenvlees, dat hij voor het zachte prijsje van f 1,per pond aanbood. De zaak was begonnen, toen de po litie van een landbouwer uit Borssele en van een veehandelaar uit Goes vernam, dat zij schapen misten. Bij onderzoek werden in een sloot inge wanden gevonden en het; werd ook bekend, dat V. plotseling over scha penvlees beschikte. Toen de vachten werden gevonden was het pleit ver beslecht. De raadsman mr. W. K. H. Diele- man, merkte op, dat het moeilijk was een pleidooi te houden, omdat V. niet bekent en ook niet de naam van een eventuele andere dader wil noemen. Desondanks was mr. Dieleman van oordeel, dat er geen voldoende bewijs geleverd was, omdat V. de schapen van iemand anders gekocht kan heb ben. Uitspraak op 13 juni a.s. ACHT MAANDEN HECHTENIS Een gevangenisstraf van acht maan den met aftrek, voorwaardelijke ter beschikkingstelling van de regering met drie jaar proeftijd en toezicht van de r.k. reclassering werd gevorderd tegen de bijna 30-jarige Middelburgse ijzervlechter H. D. Deze had zich ir het tijdvak juli-december 1957 schul dig gemaakt aan flessentrekkerij DE 50-JARIGE COMMISSIONAIR in vee, A. V. uit Heinkenszand hoorde vrijdagmorgen voor de rechtbank te Middelburg een gevange nisstraf van één jaar met aftrek van voor-arrest tegen zich eisen. V. stond terecht op beschuldiging van diefstal van vee uit de weide en nadat er een viertal getuigen waren gehoord, achtte de officier van justitie, mr. J. L. Andreae, het tenlastegelegde „juist in een pro vincie als Zeeland een ernstig delict" bewezen. verduistering op vrij grote schaal, waarbij hij er volgens de officier een gewoonte van maakte zich op de meest grove wijze bij winkeliers op te dringen. Hij benadeelde vele, goed gelovige winkeliers, nadat hij eerst 'n verhaal had opgedist, waarbij voor 'n behoorlijke dosis melodrama werd ge zorgd. Zo vertelde hij bijvoorbeeld een Middelburgse winkelier, dat hij ip, België moest gaan zingen en nodig een nieuw pak moest hebben. Van dergelijke verhalen bediende hij zich ook in andere gevallen, waar bij hij onder meer een regenjas, radio, horloge en scheerapparaten wist los te krijgen zonder ervoor te betalen. Enkele dagen later ver kocht hij de goederen dan tegen een derde van de werkelijke waar de. Voorts maakte hij zich schuldig aan de verkoop van een aantal door hem gehuurde fietsen. De officier wees er op, dat D. kan sen genoeg heeft gehad. Toen hij in september j.l. voor de verduistering van de fietsen werd voorgeleid werd zelfs nog besloten de man een laat ste kans te geven. Zijn reactie was evenwel, dat hij zich andermaal met flessentrekkerij ging bezig houden. Het geld ging op aan feestjes en opper vlakkige genoegens. Het kwam mr. Andreae voor, dat het zeer moeilijk is aan deze man nog iets te doen. Uitspraak 13 juni. POSTORDERS dam en de handelaar J. de R. uit Axel verschenen gezamenlijk voor het hek je. Dit, omdat zij ook tesamen de Z.T.C. in Hulst hadden benadeeld; toen zjj daar nog in dienst waren. Om voor zichzelf te kunnen beginnen, achtte B. het destijds wenselijk over een aantal adressen van mogelijke klanten te beschikken en daarom raadpleegde hij het adressenmateriaal van het Hulsterse postorderbedriji, waarbij De R. hem de weg wees. Mr. Andreae was van oordeel, dat een verzameling postorders een zeke re economische waarde heeft. „Wan neer anderen in bezit van dezelfde adressen komen, daalt deze waarde aanzienlijk", aldus de officier, die vond, dat men hier kan spreken van „opzettelijke wederrechtelijke toeëige- ning". Omdat B. de voornaamste rol heeft gespeeld, werd tegen hem drie maanden gevraagd en tegen De R. één maand. Ook in deze zaak uitspraak op 13 juni. GEEN OPDRACHT Op de 24e september van het vo rige jaar diende de Zierikzeese naai machinemonteur A. S, zich bij de echtgenote van de draglinemachinist N. J. de B. aan met de mededeling, dat hij van haar man de naaimachine moest repareren. S. ging aan het werk, haalde een onderdeel uit de machine, zette er een ander voor in de plaats en kwam na afloop om f16 vragen. Maar de heer De B. had in het geheel geen opdracht voor reparaties gegeven en bovendien bleek bij con trole, dat het vernieuwde onderdeel lang niet nieuw was. De officier van justitie, mr. T. Lebret, wees er op, dat dit niet het eerste vergrijp van S. was. „En der gelijke praktijken zijn op Schouwen ook niet gewenst", aldus de officier, die twee maanden hechtenis vroeg. De chef-inkoper W. B. uit Amster-Uitspraak 13 juni. Het is goed, hiervoor oog te heb ben. Maar de oplossing, de verbetering brengt dit alles alleen niet. Veel belangrijker is, dat wij, deze dingen beseffende, ons losmaken van het gevoel van onbehagen, van defai tisme. Dat wij afscheid nemen van de dadeloosheid, waartoe .dit gevoel leidt. Met name als in Christelijke kring de gedachte rijst: we kunnen er toch niets tegen doen, kome dus maar wat komen moet zijn we ver van het spoor. De Christen moet, omdat hij zijn volk liefheeft, lief moet hebben, poli tieke belangstelling behouden. En hij moet die belangstelling ook uitdragen. Hij moet als getuige voor Christelijke opvattingen van de politieke vraag stukken staan temidden van het volk. En hij moet zij het dan in deze tij den wellicht op hope tegen hoop de geest van het volk pogen om te zetten. Opdat er in ons land weer opleving komt van het streven naar politieke beleving van het Evangelie uit. MEN BESEFFE GOED: de keuze gaat niet tussen socialisme en libera lisme, die tenslotte loten zijn van de zelfde stam der revolutie. De keuze gaat in deze wereld tus sen het zoeken van de dienst van God of het niet-zoeken daarvan. En dat zoeken kan alleen bepaald worden door het Evangelie, door de blijde boodschap, dat Jezus Christus in de wereld kwam, opdat Hij de zonde, het kwade zou overwinnen. Wandelend achter Hem aan, dus luisterend naar het gebod en het Evan gelie Gods, is de spanning tussen gezag en vrijheid, die in feite doorlopend en ook in het politiek conflict van van daag èn in Frankrijk èn in Nederland aan de orde is, op te lossen. Daarom blijve onze keus en onze activiteit zich richten op Christelijke politiek. Gisterochtend omstreeks half acht is een militaire combi-wagen op de rijksweg nr. 1, onder Diemen (N.-H.), bij het inhalen van een andere auto met grote snelheid op een van tegengestelde richting naderende personenauto gebotst. De vier inzittende militairen' uit de Oranje-Nassau kazerne te Amsterdam werden uit de wagen geslin gerd. De chauffeur van de personenauto werd, evenals de bestuurder van de militaire wagen, J. W. Veldhuizen, zo ernstig gewond, dat voor hun leven wordt gevreesd. De drie andere militairen liepen ernstige kwetsuren op. Alle vijf zijn naar ziekenhuizen in de hoofdstad ver en voerd. De beide auto's werden totaal vernield. De personenauto, die uit de rich ting Muiden kwam, passeerde juist voor de aanrijding een V.W.-bestel- auto, waarin waren gezeten de heren J. Poppes uit Den Dolder en M. A. C. Surksem uit Amersfoort. Deze beiden liepen lichte verwondingen op, toen zij bij het uitwijken naar rechts in de berm terecht kwamen. De rijksweg is ter plaatse van het ongeluk 12 meter breed en telt vier rijbanen. De soldaat Schut, een van de inzittenden van de combi-wagen, is zeer ernstig gewond. Voor zijn leven wordt gevreesd, evenals voor dat van de 34-jarige sergeant J. W. Velthui- zen en de 45-jarige chauffeur van de personenauto, de heer T. C. J. van Wessel, die sedert kort in Putten woonde. Sergeant Veldhuizen is 34 jaar oud, ongehuwd en woont te Rotterdam. Soldaat C Schut is 20 jaar oud en woont te Leeuwarden. Hij liep een zware hersenschudding op. Eveneens in het ziekenhuis zijn opgenomen kor poraal Th. Klaver, 44 jaar, uit Am sterdam, die snijwonden opliep en dienstplichtig soldaat B. J. Tijhuis, 21 jaar oud uit Deventer, die met een bekkenfractuur is opgenomen. De zeeliedenstaking, die donderdag in Genua begonnen is, heeft zich tot de an dere havenplaatsen in Italië uitgebreid. De staking is uitgeroepen door de com munistisch gezinde vakverenigingen ter ondersteuning van de looneisen. Enkele minuten voordat het grootste Italiaanse passagiersschip, de Christoforo Colombo, met 500 passagiers uit Genua naar New Vork zou vertrekken, deelde de 569 kop pen tellende bemanning mee, dat zij in staking ging. Enige dagen geleden zijn de Amerika nen er in geslaagd de neuskegel van een „Jupiter"-raket, die de ruimte was ingeschoten, terug te vinden in de At lantische Oceaan. Het opsporen werd vergemakkelijkt, doordat er in de ke gel een klein zendertje zat, dat seinen uitzond. Op de foto zien we de kegel, die aan boord van een Amerikaans schip wordt gehesen. „Het handhaven van een betrekkelijk grote Indonesische gemeenschap op Nw.- Guinea acht de missie ongewenst". Dit wordt gezegd in het rapport van de parlementaire missie, die vorig jaar een bezoek heeft gebracht aan dit ge biedsdeel en bestond uit de tweede ka merleden Van de Wetering, De Kadt, Cornelissen, De Graaf, Van Meel en Wierda en de leden der Eerste Kamer Schermerhorn, Derksen en Scholten. De missie zegt in haar rapport, dat de Indonesiërs of zich permanent op Nw.- Guinea moeten gaan vestigen of vandaar naar Indonesië moeten terugkeren. In het hoofdstuk over missie en zen ding wordt in het rapport gezegd, dat de kamerleden tot hun teleurstelling van de corporaties hebben vernomen, dat het gouvernement van Nieuw-Guinea te weinig naar een goede samenwerking streeft. De parlementaire missie heeft dan ook de indruk, dat sedert 1953 het eerste bezoek aan Nieuw-Guinea deze samenwerking niet is verbeterd. In het rapport wordt de minister van zaken overzee gevraagd welke maatregelen hij denkt te nemen om hierin verbetering te brengen. In het hoofdstuk over het onderwijs zegt de missie in het rapport, dat een knelpunt bij het lager onderwijs is dat men er nog niet in geslaagd is een on derwijssysteem te vinden, dat zowel is afgestemd op de positie van de Papoea bevolking van het ogenblik als op de behoeften van deze bevolking in de na bije toekomst. De commissie acht een duidelijke poli-' tiek noodzakelijk. „ZEELAND BOEIT MIJ heel sterk. Ik ken die provincie als toeristi en ik verheug me er op in Goes te kunnen gaan werken", aldus ver* telde ons mejuffrouw H. J. Ybes, de nieuwe directrice van de Vaft* school voor Meisjes, die per 1 oktober a.s. haar functie hoopt te aan» vaarden. Mejuffrouw Ybes dient het nijver heidsonderwijs bijna dertig jaar. Van juni 1945 is zij directrice van de Huishoud- en Industrieschool in de Prins Mauritsstraat te Schiedam, een levendige en grote stad van ruim 78.000 inwoners. De meisjes van haar tegenwoordige school 400 op de dagcursussen komen zowel uit Schiedam als Vlaardingen en omlig gende plaatsen. Voorts volgen onge-' veer 350 meisjes en vrouwen avond onderwijs in haar school. In de 13 jaar dat zij te Schiedam werkt, heeft zij de bevolking van die stad als bij zonder hartelijk leren kennen. STREEKSCHOOL In Goes boeit het vooral, dat zij komt te werken op een school, die vooral ook op de streek is georiën teerd. Een school, die haar de ge legenheid zal bieden intensiever met de bevolking van het platteland in aanraking te komen. Een van de aan trekkelijke kanten van de nieuwe werkkring is de vooropleiding voor leraressen en de leraressenopleiding zelf. Dat wil echter niet zeggen, dat zij daaraan speciaal haar aandac hoopt te schenken. De primaire o: leiding heeft minstens evensterk h: aandacht. WEEMOED Mejuffrouw Ybes, die in Arnhenj is geboren, genoot zelf haar opleiding aan de Huishoudschool in de Laan van Meerdervoort te Den Haag. Daarna was zij 16 jaar werkzaam aan dié Huishoudschool te Delft, laatsteflijlf als adjunct-directrice: Met een tikjé weemoed denkt zij aan het vertrelt van de school in Schiedam, die haat zeer vertrouwd is geworden. „Vooral de contacten met de ouders en dg leerlingen heb ik altijd erg gevonden. En met de staf van school was de verhouding steeds bij» zonder prettig Een foto mochten we van haar nié| laten maken. „Daar ben ik tegen. Zé zien me straks in Goes wel in leven» de lijvebesloot zij het gesprek, waarop we haar niet langer stoorden in haar drukke werk en de weemoed om het afscheid uit Schiedam. Een beeld van de bouw van het nieuwe hoofdkwartier van de N.A.V.O. dat in Parijs wordt ge bouwd. Inmiddels is het hoogste punt van het gebouw bereikt, het geen met de traditionele festivi teiten gepaard is gegaan. Het nieu we gebouw komt in de plaats van het tijdelijke gebouw bij het Paleis De Chaillot. Het zal in de komende herfst gereed zijn. De 17-jarige Karei Woerd uit Urk la het slachtoffer geworden van een be drijfsongeval. Tijdens loswerkzaamhe- den te IJmuiden brak door onbekend» oorzaak de top van 'n mast, die in zijn val de jongen ernstig aan 't hoofd ver wondde. Na aankomst in het ziekenhui» is de jongen aan zijn kwetsuren over leden. De foutieve nummering van de kan didatenlijsten op de stembiljetten te Waarde zal waarschijnlijk geen verde re'gevolgen hebben. De aanvoerders van de twee lijsten, waarvan de num- Een leuke mode is het bloes vestje, waarvan wij speciaal in de grotere maten patronen beschikbaar stellen en wei 44- 46-48. Aan stof heeft men nodig ongeveer 1.75 m 90 cm breed. Het model is slank afkledend door de Prinsesselijn, met als leuke garnering het aangeknipte patje. Het kraagje wordt wordt eveneens aangeknipt. De mouwen zijn kort en hebben een smal manchet. Het geheel wordt gesloten met mooie knopen. Plak aan de adreszijde van een brief kaart, naast en buiten het frankeerzegel, het verschuldigde bedrag (f 1.05) aan geldige postzegels en adresseer deze aan mers werden verwisseld, hebben na melijk besloten niet in beroep te gaal) bij Gedeputeerde Staten. Zoals bekend, werden de nummer» van de lijsten Gemeentebelang en „lijst Wolfert" verwisseld. In totaal werden uitgebracht 600 stemmen, waarvan gemeentebelang er 59 kreeg en lijst Wolfert in feite een A.R.-lijst 35 stemmen verwierf. Geen van beide lijsten haalden da kiesdeler, waarvoor tenminste 86 stem men nodig waren. Ook op een restzetel zou men geen kans hebben, want daar voor zou 75 procent van de kiesdeler moeten zijn gehaald. Men heeft zich blijkbaar op het standpunt gesteld, dat het weinig zin zal hebben opnieuw verkiezingen te doen plaatsvinden. De raad voor de scheepvaart heeft de kapitein van het S.S. „Lindekerk", H. van der V. De V. uit Delft gestraft door het uitspreken van een berisping. De „Lindekerk" is 11 januari j.l. op reis van Rotterdam naar Antwerpen gestoten op de bank Noordland, nadat het schip was verlijerd naar het West gat tussen Walcheren en Schouwen. Het schip was feitelijk leeg, zodat het hoog op het water lag. De raad is over tuigd, dat economische redenen een rol hebben gespeeld bij het besluit van de kapitein om met een niet zeewaardig schip naar zee te vertrekken. Hij heeft te weinig acht geslagen op de gevaren der zee. Ook zijn inspectie heeft er on voldoende aandacht aan geschonken. de redactie van het „Zeeuwsch Dagblad", Lange Vorststraat 90, Goes. Aan de andere zijde vermeldt u uw naam, adres, maat en nummer no. 265) van het gewenste model. Plak nooit meer dan fl.05 aan postzegels extra op een briefkaart, want wat meer geplakt wordt is waardeloos. Bestellingen onder rembours worden niet aangenomen en de patronen worden niet geruild. De redactie heeft geen pa tronen in voorraad, het persoonlijk ko men afhalen aan ons kantoor heeft dus geen zin. Ingezonden mededeling (Adv.)

Zeeuwsch Dagblad | 1958 | | pagina 3