Vierde „Zonneveldrit" een groot succes In eerste klasse naderde Tjoba leider Togo tot op een punt Zeehengelconcours op Tholen trok groot aantal deelnemers Schaduw op het zendingsveld Goed geslaagd concours* hippique te Bergen op Zoom ZEEUWSCH DAGBLAD Mooie opbrengst van f 2750,— „Wandelende" poliopatientjes verrichtten officiële opening 91/2 miljoen voor Bergse haven Schrauwen won te Hansweert De vis was ook goed vertegenwoordigd BERGEN OP ZOOM Mr Kranenburg vraagt ontslag Zeeuwse korfbalcompetitie Zendingsdag Chr. Geref. Kerk Maar God gaf ook rijke zegen VEILINGBERICHTEN Bomaanslagen in Toulouse Drie ernstig gewonden bij botsing Nagekomen advertenties |j)insdag 27 mei 1958 Pagina 5 Het gure, koude weer van de Tweede Pinksterdag, dat niemand lokte voor een langdurig verblijf in de buitenlucht heeft niet kunnen verhinderen, dat de vierde „Vierde Zonneveldrit" een groot succes is geworden. Een bijzonder groot succes, niet alleen wat het aantal deel nemers betreft, doch ook ten aanzien van de opbrengst. Een opbrengst, waar het in feite de organisatoren van deze „Zonneveldrit" de heren Tilroe, van Sabben en Roelse om te doen is. Omdat de opbrengst van de „Zonneveldrit" ten bate komt van de jeugdige patiëntjes in het zeehospitum te Oostkapelle, t.b.c.-patiëntjes, polio-patiëntjes en sinds kort ook spastische kinderen. draagt nu nog 44. „We zijn op de goede weg, doch waakzaamheid is geboden". Vorig jaar is men omgeschakeld op verpleging van polio-patiëntjes en ook hier worden goede resultaten bereikt. Thans heeft men nog 5 a 6 polio patiëntjes in verpleging. Sinds kort verpleegt men ook spastische patiën tjes, een moeizaam werk doch ook een buitengewoon kostbare behandeling. Want per kind kan de behandeling ge- eld worden op achttien gulden per dag Dank bracht dr. de Groof aan de ve le sportvrienden, die blijk geven van hun meeleven met de jeugdige patiën tjes, wat resulteert in deze Zonneveld rit. Hierna werden de prijzen uitge reikt, waarvan wij morgen de uitsla gen hopen te geven. Traditiegetrouw laat iedere Zonne veldrit een groter aantal deelnemers Jien én een grotere opbrengst. Vorig aar werd rnim vijf en twintig honderd gulden bijeengebracht, thans, aan het slot van deze Vierde Zonneveldrit, tij dens de prijsuitreiking overhandigde de heer Van Sabben aan de voorzitter van „Sport Steunt Zonneveld", de heer C. Westerweel een voorlopig be drag van niet minder dan zeven en twintig honderd en vijftig gulden!!! „STRIJD" Van heinde en ver waren de deelne mers automobilisten, motorrijders, scooterrijders en bromfietsers geko men om deel te nemen aan deze Ster- rit. Uit binnen en buitenland en het moet gezegd, dat het bij de meesten niet ging om te trachten een beker of medalje meer naar huis te nemen. Waar echter automobilisten en motor rijders bijeenkomen, wordt „strijd" ge leverd en daar hier bekers beschikbaar waren voor de verstkomende automo bilist, scooterrijder etc. en voor de rij der, die gestart was in de verst gele gen buitenlandse plaats, hebben velen een lange tocht ondernomen alvorens definitief te starten voor de Zonne veldrit. AANGRIJPEND Om elf uur des morgens werd de fi nish op het terrein van „Zonneveld" te Oostkapelle officieel geopend. Een ontroerend en aangrijpend ogenblik omdat enkele „wandelende poliopatiën tjes deze plechtigheid verrichten. Een moeizaam lopend jongetje, ijverig een versierde trom slaand ging voorop. Zusters trokken een karretje, waarop een fee met haar gevolg. Aan de in gang van „Zonneveld", waar de organi satoren een rood lint gespannen hiel den, stapte de fee en haar gevolg van de wagen, waarna de officiële opening van de finish plaats vond doordat de fee het lint doorknipte en gelukwensen uitsprak. En onmiddellijk kwamen daarna de eerste deelnemers binnen, 's Avonds Vond in café „Wöhler" de prijsuitrei king plaats en werden woorden van dank en lof gebracht. DANKWOORD Dokter de Groof belichtte in zijn dankwoord het moeizame werk, dat op „Zonneveld" wordt verricht. Het aan tal t.b.c.-patiëntjes is dalende en be- De raad van Bergen op Zoom zal in zijn vrijdagavond te houden vergadering in behandeling nemen het voorstel tot het doen aanleggen van een nienwe haven in de Theodoruspolder in de gemeente Halsteren; het doen uitvoeren van de eerste fase van het plan tot aanleg van bedoelde nieuwe haven; het aanvaarden van de door het Rijk en de Provincie te verlenen subsidie in de kosten van uit voering van het genoemd project en het voteren aan het college van h. en w. van een krediet groot f9.457.000,op de buitengewone dienst ter bestrijding van de aan de uitvoering van het genoemd object verbonden kosten. Wielrennen In Hansweert verschenen ditmaal op re Pinksterdag nieuwelingen en adspi- ranten aan Ce start, die op een zwaar parcours felle strijd hebben geleverd. Deegens en Overbeeke waren in de be ginfase de grote animators, terwijl ook De Schipper na geruime tijd de trom mee ging roeren. Tekening kwam er pas in de strijd toen een groep van acht man n.l. Schrauwen, Van Overbeeke, Deegens, Boonman, Heeren, Wieles, De Schipper en Kingkelder een scheiding teweeg brachten. Met nog 20 km voor de boeg trok Schrauwen er op zijn eentje tussenuit en zijn solo-race bood al spoedig perspectief. Van Overbeeke zette op moedige wijze een achtervolging in maar hij werd in zijn opmars gestuit door een oude man, die plotseling de weg overstak. Van Overbeeke leed hierdoor materiaalbreuk omdat hij over de man kwam te vallen en verloor tevens kostbare tijd. Schrau wen werd toen door niemand meer be laagd en ging als groot triomfator als eerste door de finish. Nieuwelingen: 1. C. Schrauwen (Ossen- dreeht) 60 km in 1 uur 56 min.; 2. T. Kingkelder (Hengelo); 3. G. Deegens (Middelburg); 4. B. Wieles (Terneuzen); 5. D. Heeren (St. Willebrord); 6. P. v. d. Vijver (Axel); 7. F. Boonman Cs Heeren- hoek); 8. C. de Schipper (Kapelle); 9. J. Kuyper (Rotterdam); 10. J. Verburg (Kort'gene) Adspiranten; 1. F. Verbart (Goes); 2. H. van Dussen (Den Haag); 3. R. Hoger- land (Kapelle). Het Bulgaarse persbureau heeft een formele tegenspraak uitgegeven op bui tenlandse persberichten, volgens welke een groep marine-officieren door de regering van Indonesië zou zijn aange worven voor het leiden der operaties ter Zee tegen de Indonesische opstandelingen. Indonesische communisten waarschuwen Amerika De Indonesische ambassadeur in Washington heeft als zijn overtuiging uitgesproken, dat de betrekkingen tus sen de Verenigde Staten en Indonesië op het ogenblik aan het verbeteren zjjn. De ambassadeur zei dit na een on derhoud van twintig minuten met mi nister Foster Dulles. Hij had Dulles 'n beeld gegeven van de huidige toestand in Indonesië, en hem de verzekering gegeven dat het Indonesische volk vastbesloten is een democratisch regi me in te stellen. Voorts had de ambassadeur Dulles er op gewezen, dat het nodig is dat de Ver. Staten wapens aan Indonesië le veren, omdat het Indonesisch leger de kern van de democratische krachten in Indonesië is. Buit gevonden De buit van de diefstal, die vorige week in een Yersekse juwelierszaak is gepleegd en waarbij goederen ter waarde van f 7000 zijn ontvreemd, is door de rijkspo litie gevonden. Het gestolene lag opgebor gen in een woonhuis te St. Willebrord, waar de straatmaker J. W. werd gear resteerd. Deze man heeft een bekentenis afgelegd. Zijn handlanger echter ontkent nog steeds Iets met deze diefstal te maken te hebben. Aan de heren M. Reckman, Joh. Luger en J, Fabius zal het gouden ete-teken in de „orde van de pape gaai" met bijbehorende oorkonde worden uitgereikt. Het bestuur van „Het leven begint bij 40" heeft beslo ten deze onderscheiding te verlenen ter gelegenheid van het feit, dat dit jaar de 15.000ste werkzoekende hoofd arbeider van boven de 40 jaar zal worden geplaatst. Ondanks de vrij harde, pal op de kust staande wind, waardoor tal van sportvissers tot op hun hemd toe nat werden ,is het Internationale Zee hengelconcours, georganiseerd door de Strijenvissers op Tholen een groot suc- cus geworden. Het aantal deelnemers bedroeg niet minder dan 457 (vorig jaar 456) en de vis liet evenmin ver stek gaan. In totaal werd 57 kg vis ge vangen en konden 231 sportvissers vis in het leefnet stoppen. Het aantal korpsen, dat deelnam was ook ditmaal belangrijk en wel in totaal 34 stuks. De uitslagen zijn; Korpsen: 1. Vlaardingen met 2391 gr. 2. Sport, Den Haag 2157; 3. Ooster- schelde, Zierikzee 1511; 4. Rijswijk, 1138; 5. Vlaardingen, 1194. Individuele pi-ijzen: 1. W. de Jong, Vlaardingen, 1169 gr.; 2. de heer Ra- venstein, Den Haag 854 gr.; 3. B. Her- rijgers, Delft 812; 4. H. Barendrecht, Den Haag 755; 5. Theo Buisman, Vlaar dingen 703; 6. Mevr. Kanters, Zierikzee 698 (eerste dame); 7. C. de Waele, Ter- neuzen 675; 8. W. Brinkman, Vlaardin gen 668; 9. Jacq. Herrebout, Bergen op Zoom 658; 10. C. Hanse, Zierikzee 640. Prijs voor de grootste paling; de heer Bakker uit Schiedam. Prijs voor de verstkomende dame: mevrouw Zandee uit Rotterdam. Prijs voorde jongst deelnemer; J. v. Rutten, Delft, 4 jaar. Drumband „Kindervreugde" naar Vrederust. Op 2e Pinksterdag zal de kinderdrumband uit Bergen op Zoom „Kindervreugde" het voetbaltournooi op de inrichting Vrederust opluisteren en een shownummer geven. Daarnaast maken de kleintjes een rondgang langs alle paviljoenen. Voetbaltournooi. Door het voetbal elftal van de Luchtstrijdkrachten van de vliegbasis Woensdrecht zal ten ba te van het bekende Van Weerden Poelman fonds een groot voetbaltour nooi een nederlaagtournooi gespeeld worden. Er doen verschillende verenigingen aan mee. Op 4 juni speelt het elftal tegen Odio uit Ossendrecht; op 10 juni tegen Halsteren; op 18 juni tegen de Grenswachters uit Putte; op 25 juni tegen Nieuw Borgvliet; op 2 juli tegen Rillqpdia uit Rilland Bath en op 9 juli tegen Meto uit Hoogerheide. Er is voor de winnaar een prachtige beker beschikbaar gesteld. D.E.L. op Tholen De propagandist van het uppletiefonds „Draagt Elkanders Lasten" uit Sint-Anna- land heeft op het eiland Tholen twee gemeenten bewerkt, namelijk Oud-Vos- semeer en Scherpenisse. In Oud-Vosse- meer werden niet minder dan 116 nieuwe leden geboekt met een totaal bedrag aan contributie van f 117,50. In deze gemeente kwamen 196 giften binnen met een totaal van f207,90, zodat in Oud-Vossemeer in totaal een bedrag van f325,40 binnen kwam. In Scherpenisse gaven zich 91 nieuwe leden op met een bedrag aan con tributie van f91,terwijl er in laatstge noemde gemeente 167 giften binnen kwa men met een totaal van f 171,25, zodat in Scherpenisse in totaal een bedrag van f262,25 werd ontvangen. Thans wordt de gemeente Poortvliet bewerkt, waar het ledental ook reeds verdubbeld is. In Oud- Vossemeer waren er 13 leden en in Scherpenisse 19, zodat in beide plaat sen het ledenaantal belangrijk geste gen is. De woordvoerder van het indone- sische ministerie van buitenlandse za ken, Harsono, heeft zaterdag ver klaard, dat de aziatische landen niet hebben gereageerd op de oproep van de zuidkoreaanse minister van buiten landse zaken om steun te verlenen aan de indonesisehe opstandelingen. Harsono zei te betwijfelen, of deze oproep door andere landen wel ern stig zal worden opgevat Overeenkomst inzake nieuwe Alpentunnel De Zwitserse en de Italiaanse rege ring hebben in Bern een overeen komst gesloten voor het boren van 'n verkeerstunnel onder de grote Sint Bernhard door, zo is in Bern bekend gemaakt. Naar verluidt zullen geen van beide regeringen in de bouwkosten bijdra gen. Het werk zou geheel voor reke ning van particuliere ondernemingen en de plaatselijke besturen van de be trokken Zwitserse en Italiaanse gebie den komen. Het is nog niet bekend wanneer men met het boren van de tunnel zal be ginnen. De staatssecretaris van oorlog, rar. F. J. Kranenburg heeft zater dag aan H. M. de Koningin ver zocht hem ontslag te willen ver lenen uit zijn functie. Hij verzoekt dit ontslag op grond van het feit, dat hem bij de behandeling van de begroting van oorlog 1958 in de Eerste Kamer der Staten-Generaal gebleken is dat er een onvoldoend breed vertrouwen is in de voort zetting van zijn functie. In de eerste klasse van de korfbalcom petitie is Tjoba 1 door een zege (73) op Volharding 1 leider Togo 1 tot op een punt genaderd. Tjoba I staat relatief zelfs beter omdat het een wedstrijd minder ge speeld heeft. De stand is nu Togo 1 9 uit 6, Tjoba 1 8 uit 5, Elto 1 8 uit 6, Swift 2 li uit 4, Vios 1 4 uit 4, Animo 1 2 uit 4, Scampolo 1 2 uit 4 en Volharding 1 0 uit 5. Uitgaande van de Chr. Geref. kerken in Zeeland wordt jaarlijks een Zen- dingsdag gehouden. Helaas leek het de laatste jaren, dat de belangstelling elk jaar minder werd, waarvoor moeilijk een oorzaak was aan te wijzen. Het stemde dan ook tot verheuging, dat de zendingsdag zich gisteren mocht verheugen in een behoorlijke belangstelling. Dit is toch ook noodzakelijk. De zending van de Chr. Geref. kerken bevindt zich meer dan ooit in een stadium van zorg en twijfel. Juist in een tijd ais deze is gebed en offer voor de zending hard nodig! Ds. S. v. d. Molen (Middelburg) die de leiding had, wees er in zijn openings woord op, dat de zending in een crisis verkeert. De politieke ontwikkeling is daar mede de oorzaak van. Hij stond echter niet alleen stil bij de moeilijkhe den, maar gewaagde ook van de rijke zegeningen die God in het zendingswerk gegeven heeft. Ds. P. Zwier (Zaamslag) bepaalde zijn gehoor bij het onderwerp „Zendingsbe- vel", een bevel voor alle tijden, ook voor deze tijd, waarin de daadwerkelijke zen ding op het eigen zendingsterrein schier onmogelijk blijkt. Daar het onmogelijk bleek voor de morgenvergadering predikanten buiten Zeeland aan te trekken, voerde de Mid delburgse predikant nogmaals het woord en schetste de moedergemeente van de Christenheid, daarbij doelende op de ge meente van Antiochië. In de middagvergadering voerde eerst de bekende zendeling Ds. Geleynse het woord. Hij is reeds sinds 1930 werkzaam als zendeling onder de Toradja's, op Ce lebes. Sinds vorig jaar september is hij met verlof in Nederland. Deze grijze, nog zeer vitale zestiger, nam de aanwezigen mee naar het Toradjaland en deed hen zien de grote zegeningen, die de Here, in de afgelopen jaren geschonken heeft. De Toradja-kerk is uitgegroeid tot een aan tal van 150 gemeenten. Ook een somber geluid moest hij laten horen. Het is na- Het Bergen op Zoomse concours- hippique, dat op tweede pinksterdag op de Renbaan Kjjk in de Pot door de West-Brabantse harddraverij en concours-hippiquevereniging werd ge houden, heeft weer de duizenden paardensportliefhebbers uit Zeeland, West-Brabant en België een onverge telijke dag bezorgd. Was het springconcours L. in de morgenuren reeds vol spanning, bij het M.A. springconcours om de zil veren wisselbeker van de gemeente Bergen op Zoom moest dit in barrage worden uitgevochten tussen W. Schee- ren en B. Arts, twee prominenten uit de Nederlandse paardensportwereld. Het hoogtepunt was weliswaar het M.A. springconcours, maar het bar- rièrespringen was toch ook zeer in trek. Hendrickx op Byoux werd winnaar op dit nummer en werd beloond met een donderend applaus. Een grote verrassing was het dat bekende ruiters, zowel in het L. als in het M.A. springconcours, niet hun dag hadden. Rob Kouwenberg op Caquilla reed te nonchalant, want hij maakte 16 fouten in 84.2 sec. en op Dante had hij een pracht parcours gereden, doch de laatste hindernis werd er af ge reden. B. Arts op Slof miste ook al een paar hindernissen en op Tatjana ging het evenmin goed. W. Scheeren deed het op zijn ge mak aan en kwam daardoor met drie paarden in de finale met Arts als eni ge tegenspringer. Op Baltimore maakte Scheeren 4 fouten in 49.2; op Rocket maakte Arts 8 fouten in 51.8, Scheeren op Bere nice 4 fouten in 51.2, doch op Auda- cieux reed hij het parcours foutloos in de prachttijd van 47.8 sec. Burgemeester Peters reikte daarna de jzilveren beker aan de winnaar uit. De kindernummers waren weer goed verzorgd, terwijl het bestuur nu op verschillende gedeelten van het ter rein, nummers als dressuurproef, voorrijden en de nummers van dé landelijke ruiters liet afwerken. Hoogtepunt was wel de demonstra- ASPERGEVEILING BERGEN OP ZOOM, 24 mei Aan voer 9.500 kg. AA extra 2.25; AA f 1.95; A extra 2.15; A I 1.80; B extra 1.95; B I 1.70; C extra 1.70; C I 1.50; D I 1.10; E I 1.50; E II 1.25; F I 1.70; stek 0.60; ondereind 0.12. BERGEN OP ZOOM, 26 mei 1958. Aspergeveiling. Aanvoer 15.599 -kg. AA extra 2,15, AA I 1,80, A extra 1,96, A I 1,70, B extra 1,80, B I 1,60, C extra 1,65, C I 1,45, D I 1,00, E I 1,20, E II 1,00, F I 1,60, stek 0,75, ondereind 0,12. tie van het eerste Nederlandse Lande lijk amazone achttal van de Rijvereni- ging Volharding uit Zundert. De heer Teurlings uit Tilburg wist weer met Sneeuwkoning in het con cours voor éénspannen tuigpaarden de beker van V.V.V. te winnen. Tot slot was er weer de jachtrit met eindloop over de renbaan. melijk zo, dat de beide zendelingen, Ds. Geleynse c-Ds. Bikker niet meer naar de Toradja-kerk mogen terugkeren. De jonge kerken hebben te kampen met veel moeilijkheden, maar desondanks gaat het werk door. Als laatste spreker voerde nog het woord Ds. Van der Weele (Leiden). In grote lijnen schetste hij de wereldsituatie en vroeg zich daarbij af, hoe we zending moeten drijven in een wereld in nood. Bondcoach Elek Schwartz heeft het Nederlands elftal, dat woensdag 28 mei in Oslo tegen Noorwegen speelt, als volgt samengesteld: Doel: De Munck (Dos). Achter; Kraay (Dos) en Kuys (Nac). Midden: Notermans (Fortuna '54), Wiersma (PSV) en Klaassens (VW). Voor; Van der Kuyl (Ajax), Wilkes (VW), Van Wissen (MVV), Lenstra (SC Enschede) en Moulijn (Feijenoord) Reserves: Van Dijk (Sparta), Van der Hart (Fortuna '54), De Koning (Sparta) en Van der Linden (Dos). Op de spilplaats is Van der Hart dus vervangen door Wiersma, die ook als aan voerder zal fungeren, Kraay debuteert op de rechtsbaekplaats. Een kapitein bij de amerikaanse luchtmacht is vrijdag bij wijze van proef blootgesteld aan een kracht, die gelijk was aan 5800 kg., of 83 maal zijn eigen gewicht. De man kwam in een shock-toestand te verkeren, maar na tien minuten herstelde hij zich hiervan. Aangenomen wordt, dat het menselijk lichaam geen grotere kracht kan weerstaan. Grotestadsprobleem in Amerika De ontvolking van de binnenste den voltrekt zich in Amerika zo snel, dat de kerkelijke gemeenten er voor grote problemen komen te staan. Nieuwe woonwijken rijzen uit de grond en trekken een stroom van mensen weg uit de city. Er moeten dus kerken komen. Het gaat hierbij niet om een do zijn kerken, desnoods om dertig a veertig, zoals in de Steden van wes telijk Nederland, maar alleen al in een stad als Philadelphia om vier honderd kerken, die in de komende tien jaar in de voorsteden gebouwd moeten worden. In Toulouse zijn vrijdagavond vier bomaanslagen gepleegd. Er zijn geen slachtoffers. De eerste bom ontplofte voor de deur van de zetel van „het nationaal ver bond van de Fransen van Noord-Afrika en overzee". Enkele ogenblikken later ontplofte een bom in een gebouwtje van „het front van de nationale jongeren van Frankrijk". Tien minuten daarna vernielde een derde' ontploffing de deur van het lokaal van „de departementale vredesraad". Nog een uur later ont plofte een plastic bom in een vuilnis bak voor de deur van de zetel van „de nationale unie van oud-strijders' ACTIE IN ZEEUWSCH-VLAANDEREN Op een kruispunt met de rijksweg nabij Winschoten is een van een zijweg komende bromfietsberijdster in botsing gekomen met een op die rijksweg rij dende scooter. De vrouw, de 53-jarige mevr. B. uit Oostwold, is enkele tien tallen meters meegesleurd en zeer ern stig gewond. In zorgwekkende toestand werd zij in een ziekenhuis te Winscho ten opgenomen. De scooterberijder, de 19-jarige student W. A. uit Kassei (Did.) kreeg een hersenschudding. Zijn duopassagier, de 28-jarige Spaanse stu dent D. R. A. uit Madrid, liep onder meer een schedelbasisfractuur op. Zij zijn ook in het ziekenhuis ter verple ging opgenomen. In 2a werden geen wedstrijden gespeeld. De stand is hier: Top 1 7 uit 5, Zuidwes ters 1 6 uit 4, Vitesse 6 uit 4, Swift 3 5 uit 4, Tjoba 2 4 uit 4, BKC 1 2 uit 5, Vopo I 1 uit 4, Swift 4 0 uit 2. In 2b bleek, dat de tweede plaats op de lijst van Togo 2 wat geflatteerd was. Met niet minder dan 111 gingen de Togo- reserves ten onder. Volharding 2 trok zich wat op dank zij een 6—3 zege op Vios 2. De stand: Zeelandia 1 8 uit 4, Olympia 1 8 uit 5. Togo 2 6 uit 4, Luctor 1 4 uit 3, Vios 2 4 uit 5, Volharding 2 4 uit 5, de Poel 0 uit 4 en Eendracht 0 uit 4. In klasse 3a won KVL in Middelburg volkomen, regelmatig van wift 6 (2—8). Swift 6 bleef door deze nederlaag samen met Vedo 1 hekkesluiter. De stand: Ani mo 2 9 uit 5, KVL 6 uit 4, Ondo 5 uit 4, Sormvogels 4 uit 4, Top 2 2 uit 4, Vedo 1 1 uit 3, Swift 6 1 uit 3. In 3b kreeg Voto ook bij Zeelandia 2 geen voet aan de grond (110). Luctor 2 WKV kerd uitgesteld. De stand: Blauw wit 10 uit 5, Zeelandia 2 7 uit 5, Elto 2 6 uit 5, Togo 3 4 uit 4, Luctor 2 3 uit 4, Scampolo 2 1 uit 2, WKV 1 uit 3 en Voto 0 uit 4. STREEKWEDSTRIJD In klasse 3c ging de grootste belang stelling uit naar de streekontmoeting tussen SSS en Kats. Na een snelle en sportieve wedstrijd met vlagen behoor lijk korfbal won SSS tenslotte met 64. Olympia 2 verloor evenals Kats de aan sluiting met de kopgroep. Vopo 2 klopte Olympia 2 in Borssele met 32. De stand: SSS 9 uit 5, Vopo 2 7 uit 4. VZOD 1 4 uit 3, Kats 4 uit 4, Olympia 2 4 uit 5, Dos 55 2 uit 4, VZOD 2 0 uit 5. In 3d kon Zuidzande geen ploeg in het veld brengen tegen Vedo 3 zodat deze wedstrijd geen doorgang vond. De stand is hier: AKC 8 uit 5. Atlas 6 uit 4, BKC 6 uit 5, Velo 3 0 uit 3 en Zuidzande 0 uit 3. In de avondklasse leverde Vedo 2 een prima prestatie door Zuidwesters 2 met 6—2 te kloppen. Swift 5 was in Souburg tegen Animo 3 duidelijk de sterkste (3 10). De stand: Swift 5 5 uit 3, Vedo 2 2 uit 2, Zuidwesters 2 2 uit 3, Animo 3 1 uit 2. De volledige uitslagen: le kl. Tjoba 1 Volharding 1 7—3; kl. 2b. Olympia 1— Togo 2 11—1; Volharding 2Vios 2 6—3; kl. 3a: Swlft 6—KVL 2—8; kl. 3b. Zee landia 2Voto 110; Luctor 2WKV uitgesteld; kl. 3c: Vopo 2Olympia 2 3—2; SSS—Kats 6—4; kl. 3d; Zuidzande Vedo 3 (Zuidzande n.o.); avondklasse: Animo 3Swift 5 310; Vedo 2Zuid westers 2 62; adsp.: afd. a Swift a Swift b 41; afd. b Animo b—Swift vlug 04; afd. c. ViosZeelandia 3—0; afd. d.: Swift lenigSwift Kwiek 0—2. Het Bestuur van het Algemeen Middelburgsch Ziekenfonds geeft met leedwezen kennis van het overlijden van zijn secretaris de heer L. ONDERDIJK die gedurende ruim 46 jaren zijn beste krachten aan het Fonds heeft gewijd. Middelburg, 24 mei 1958. Heden overleed zacht en kalm, tot onze diepe droefheid, onze geliefde vrouw, moeder, behuwd- groot- en overgrootmoeder, zus ter en tante, PIETERNELLA MARIA SINKE, geb. STEVENSE, in de gezegende ouderdom van 88 jaar en 1 maand. Kruiningen: Jac. Sinke Kapelle: G. Sinke C. Sinke-Eversdijk Amsterdam: L. de Rijder-Sinke M. de Rijder Oostdijk: M. Joossen-Sinke J. Joossen Wemeldinge: J. Sinke: A. Sinke-Wabeke Kruiningen: C. G. Cok-Sinke B. Cok Klein- en Achter kleinkinderen Kruiningen, 24 mei 1958 Henry Dunantstraat 4 De begrafenis heeft plaats heden, dinsdag 27 mei, des middags 12 uur, op de Algemene Begraaf plaats te Kruiningen. Heden overleed tot onze diepe droefheid, nog onverwacht, onze geliefde man, vader, behuwd- en grootvader, de heer ADRIAAN DEES, op de leeftijd van ruim 73 jaar. Kruiningen: N. L. Dees-Dieleman Waarde: W. G. van Nieuwenhuyzen Middeiharnis: J. Mol-Dees J. Mol Yerseke: N. L. van de Velde-Dees C. J. van de Velde Krabbendijke: J. J. Visser-Dees A. A. Visser Waarde: A. D. J. Dees G. R. Dees-De Jager Den Bommel: D. J. A. Dees T. Dees-De Regt en kleinkinderen Kruiningen, 26 mei 1958 Rijksweg 55 De begrafenis zal plaats hebben op donderdag 29 mei a.s., om 2 uur, op de algemene begraaf plaats te Kruiningen.

Zeeuwsch Dagblad | 1958 | | pagina 5