Beperkte nationale ruimte ten bate van heel ons volk Juiste keus Een nieuwe ZWARE SHAG van Douwe Egberts Vier referenten belichtten vele facetten van het vraagstuk Stichting Werkplaatsen Walcheren doet belangrijk werk Interesse voor theologische hogeschool te Kampen beweegt zich in stijgende lijn Vaste klantenkring groeit Dinsdag 27 mei 1958 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 3 A,R.-conferentie ruimtelijke ordening bijzonder van kwaliteit in nieuwe verpakking f Nu extra lekker roken van de pittigste Zware Shag, altijd soepel en vers tot de laatste draad. in handige plastic tabakszak! Nieuwe werkplaats dringend nodig CAOQRICIN Opening Chr. landbouw' huishoudschool Bruinisse op 11 juli Geslaagden aan fruitteeltvakschool Wilhelminadorp (Van een speciale verslaggever) Dat de belangstelling voor bet vraagstuk van de ruimtelijke orde ning in ons land steeds meer gaat leven de ontwikkeling der dingen leidt er ook wel toe! mocht worden afgeleid uit de grote belang stelling, die bestond voor de conferentie over dit onderwerp, welke het Centraal Comité der A.R. Partij in Hotel Van Gijtenbeek te Zwolle organiseerde. Vier referenten hebben aan de hand van een groot aantal stellingen hun visie op het probleem gegeven. Hierin stemden zij overeen: er dient in de komende jaren een nationaal beleid te worden gevoerd, dat erop is gericht overbevolking op de ene en ontvolking op de andere plaats te voorkomen. Met andere woorden: de spreiding van onze groeiende bevolking dient zo even wichtig mogelijk te zijn. Vier sprekers kregen in eerste instantie elk een kwartier om hun stellingen nader toe te lichten. Dat waren de heren A. W. Biewenga Wzn., lid der Tweede Kamer; dr. ir. L. J. van Dijk, rijksconsulent voor grond, en pachtzaken in Noord-Holland; ir. W. F. Schut, directeur van het Insti tuut Stad en Landschap van Zuid-Holland en dr. J. W. Notehoom, burgemeester van Voorburg. Zij hadden stellingen en be toog zodanig opgezet, dat zij op eikaars woorden voortborduurden, het aanvulden of nader toespitsten. De heer Biewenga stelde in het begin van zjjn betoog, dat de bevolkingssprei ding nauw verband houdt met de econo mische mogelijkheden en de stand van de werkgelegenheid. Als oorzaken van de snelle groei van het Westen noemde hij o.m. de gunstige verkeersügging, de aan wezigheid van het regerings- en diploma tiek centrum, alsmede de vestiging van centrale organisaties e.d., een intensie vere tuinbouw (Westiand) en als gevolg van dit alles een sterkere groei van ver- zorgingsbedrijven. Naar het oordeel van de spreker heeft de stimulering der migratie van de be volking van overig Nederland naar het Westen door de overheid de problemen der ongelijkmatige bevolkingsspreiding vergroot: de werkloosheid in overig Ne derland is groter dan in het Westen. Z.i. dient daarom, de vestiging van bepaalde Industrieën zowel als die van bureaus, instellingen en diensten in de minder dichtbevolkte gebieden te worden bevor derd. Deze aantrekking van nieuwe bestaans- bronnen vraagt maatregelen op ruimte lijk gebied, maar ook op economisch, so ciaal en cultureel terrein. Wat het eerste betreft biedt het wetsontwerp op de ruim telijke ordening goede mogelijkheden. De gemeentelijke en provinciale werkzaam heid op dit punt moet worden gestimu leerd. Coördinatie van de ruimtelijke or dening tussen de verschillende departe menten is uiterst urgent. GKOTE KANSEN Ir. Schut ging nog wat dieper in op de stormachtige en veelzijdige ontwikkeling van de laatste eeuw, met name in het Westen, terwijl in overig Nederland spra ke was van een meer gelijkmatige ont wikkeling met vertrek der bevolking, in do laatste tijd nog uit het Noorden en Zeeland. De druk op het Westen neemt weer toe als gevolg van de ontwikkeling in West-Duitsland en het Europese ach terland in verband met de schaalvergro ting bij verkeers- en produktiemiddelen. Na gewezen te hebben op de noodzaak van industrialisatie (35 tot 50.000 nieuwe arbeidsplaatsen per jaar) herinnerde ir. Schut aan de grote kansen van het Delta gebied op dit punt. „De Westerlingen zUllen echter de zeewering en de duinwaterleiding, de vliegvelden en de werkgebieden, de MORGEN worden de kiezers ter stem bus geroepen, om de raadsleden te kie zen, die de eerste vier jaar aan het hoofd der gemeenten zullen staan. Dit is geen zaak, waar men licht over heen kan lopen. We beseffen allen wel, dat we aan het hoofd der gemeenten raadsleden moeten hebben, die het ver trouwen waard zijn. Dat geldt in zakelijk opzicht. Dat geldt ook, we wezen daar in ons blad reeds eer op, in principieel opzicht: we moeten raadsleden hebben, die in deze regeer- functie hun afhankelijkheid van God er kennen, die weten, dat ze raadslid zijn bij de gratie Gods. Onze God wil de kiezers gebruiken, om die aan te wijzen. Dat is bun verant woordelijke taak. Daarom spreekt het vanzelf, dat wij adviseren: kies raadsle den. die zich candidaat lieten stellen op een Christelijke lijst. Het allereenvoudigst is de keus in Vrouwenpolder. Daar behoeft men niet ta kiezen. Daar is door de drie Christe lijke partijen, die er leden hebben, één lijst ingediend. Andere partijen zijn er niet. De zeven eerste candidaten zijn dus bij enkele candidaten gekozen. Het zijn 4 A.R., 2 C.H. en 1 G.P.V. Reeds voor de verkiezing heeft men daar dus elkaar in goede harmonie gevonden. Wij hebben daar grote waardering voor. Eenvoudig is ons advies ook voor die plaatsen, waar de Christelijke partijen gezamenlijk één lijst hebben ingediend. Wfj adviseren, daarop de stem uit te bren gen en anderen op te wekken, dit ook te doen. Voor de plaatsen, waar meer lijsten van Christelijke partijen zijn ingediend is ons advies: kies naar eigen overtuiging één van die lijsten. Wij zeggen dit positie! Wij zouden het ook negatief kunnen zeggen: stem in geen geval op een lijst van een niet-Christe- lijke partij, of die nu P.v.d-A. of V.V.D., of Gemeentebelang, of Algemeen Belang, of Vrije lijst, of hoe dan ook heet. Maar wij zeggen het liever in stellige vorm: Stemt ook voor de gemeenteraden een Christelijke partij intensieve tuinbouw en de militaire terreinen als ontspanningsoorden moe ten missen. Wat blijft er dan nog over Het verkeer wordt intens en kostbaar, het bouwen is duur, de kwetsbaarheid neemt toe. Ben en ander is economisch rendabel, maar van de landbouw wordt een zware tol geëist. De verstedelijking grijpt om zich heen. Waar is de grens? Daarentegen stagneert hier en daar de ontwikkeling in overig Nederland: in getal, in voorzieningspeil, in perspec tief', aldus de heer Schut, die voorts van oordeel was, dat verspreiding der bevolking streeksgewijze dient plaats te vinden en dat dorpen een eigen mi nimale leefmogelijkheid in moderne zin verdienen. VEEL IS NODIG Uitbreiding moet zj. gepaard gaan met krotopruiming, sanering en cityvorming Snel volbouwen van woongebieden heeft grote nadelen; ruimte voor „uitloop" is van wézenlijk belang. Dat geldt evenzeer voor op de juiste plaats gevestigde be drijven. In het algemeen stelde ir. Schut, dat de principiële zienswijze moet zijn, dat de beperkte naiionale ruimte aan de gehele bevolking ten dienste moet staan op de meest doeltreffende wijze. En deze ruim te moet een optimale bestemming krijgen, d.w.z. de haalbaar meest effectieve, in harmonie met de omgeving. Op basis van eigen verantwoordelijkhe den zullen de maatschappelijke krachten een maximaal profijt bereiken. Daarom: vrije vestiging van bedrijven op speciale terreinen, vrije keuze van woonplaats binnen voor dat doel bestemde gebieden. Daarbij zullen wij beperkingen moeten aanvaarden, zowel ten aanzien van de recreatie (minimale uitbreiding van fo rensenkampen het verkeer (bevordering openbaar vervoer) en het wonen (niet in het landschap, geen royale villaparken). De achteruitgang van Zeeland en het Noorden dient te worden tegengegaan door middel van structuurverbetering. HET PLATTELAND Dr. ir. Van Dijk behandelde vooral de planologie -van het platteland en stelde o.m., dat in bepaalde centra de intensieve bedrijfstakken het beste gevestigd kunnen worden. Daar zijn alle toeleveringsbedrij ven aanwezig, de concentratie van afzet mogelijkheden enz. Wij mogen ons niet bij een leegstromend platteland neerleg gen: primair is een actief overheidsbeleid vereist om een agrarisch reconstructie plan na te streven. Binnen dit kader moet getracht worden het platteland leefbaar te honden. Als sluitstuk is verdere industrialisatie in of bjj het betrokken gebied geboden. Men moet niet doctrinair vasthouden aan het eenzijdige agrarische karakter, daar dit draagvlak te klein is en de agrarische wereld evolueert naar een meer stedelijke levensstijl. Als voorwaarde tot industrialisatie noemde de heer Van Dijk de woning bouw. Moderne snelwegen naar alle hoe ken van het land zijn bitter nodig en nationaal gezien hoogst rendabel, vooral met het oog op spreiding der industrie. Voor de agrarische reconstructie dient jaarlijks voldoende geld te worden uitge trokken. Tenslotte is bezinning van de kerken en de politieke en maatschappe lijke organisaties op de omwentelingen in geestelijk en maatschappelijk opzicht geboden. HET BESTUUR Dt. Noteboom heeft de bestuursorga nisatie nader onder de loep genomen. O.m. zei hij, dat stedebouwkundige wensen zonder meer niet beslissend zijn voor de bestuursorganisatie, welke laatste in het belang van de stede- bouw wellicht enige wijziging behoeft. Grenswijzigingen kunnen slechts inci denteel uitkomst bieden. Maar vooral moet gedacht worden aan nieuwe vor men van stadsgewest en streekverband. Een voorbeeld van het laatste is de IJ- mond. Maar de bezwaren tegen het plan zijn de overwegende zeggenschap van ged. staten en het gemis van werkelijke be stuursbevoegdheden van het samenwer kingsorgaan. Voor de figuur van het stadsgewest komen slechts weinig ge meenten in aanmerking. Te denken valt vooral aan Den Haag en Rotterdam. De Haagse oplossing is reeds in hoofdlijnen geconcretiseerd. Zij biedt vele voordelen: regeling bij de wet, behartiging van ste debouwkundige en andere gemeenschap pelijke belangen (gas, water, elektrici teit e.d.), reële bevoegdheden, waarbij het technisch en administratief apparaat toch klein kan blijven, omdat gebruik wordt gemaakt ban het apparaat der aan gesloten gemeenten. Komt een nieuwe stad tot stand, dan zal deze een eigen bestuur ontvangen. Tenslotte wordt bi] deze oplossing voor zien in de toekomstige samenstelling van het bestuursorgaan op overeenkomstige wijze als de organen van provincie en gemeenten. Ingezonden mededeling (Adv.) (Van een onzer verslaggevers) Uitwendig hebben de gerefor meerde perken veel aantrekke lijks. Ziet men het pas verschenen jaarboek in, dan is het verblijdend te constatêren wat er geofferd wordt en hoe goed de zaken orga nisatorisch kloppen. De vraag rijst echter of dit alles openbaring van liefde is. Zo niet, dan heeft het geen waarde voor God. Deze ernstige woorden legde ds. K. Reenders van Bedum neer in het midden van degenen, die naar Kampen waren ge togen om daar de bidstond voor de Theo logische Hogeschool der gereformeerde kerken bij te wonen. Ds. Reenders, die naar aanleiding van 1 Cor. 1313 sprak over de noodzake lijkheid van de liefde, meende dat de glans van de liefde vaak van het kerke lijk leven af is. Zonder haar zal het ech ter niet gaan. Wat Paulus In 1 Cor. 13 zegt is een ontdekkende waarheid. TRADITIE Naar oud gebruik volgde op de bid stond een begroetingssamenkomst in de aula der Hogeschool. Prof. dr. J. L. Koole, die de volgende dag als rector-magnificus van de Hoge school in de Burgwalkerk de gasten ver welkomende, merkte op, dat de kerken het contact met de school nooit mogen verliezen. Zij hebben er recht op te we ten, wat er in Kampen gebeurt. Dat het de Hogeschool aan belangstel ling niet ontbreekt, bewijst de stijgende lijn der inkomsten. Ook wordt de plaats van de Theologische Hogeschool in het geheel van de gereformeerde kerken niet meer serius bstreden, zei prof. Koole, Voorts schijnt het dieptepunt in de his torie dezer nu 104 jaar oude instelling voorbij (twee jaar geleden meldden zich vrijwel geen nieuwe studenten). In to taal studeren er In Hampen momenteel 89, terwijl aan de Joh. Calvïjnstichting (waar men kan doorstuderen, voor docto raal en waar promoveren mogelijk is, 26 personen staan ingechreven). Elf theolo ganten slaagden voor het propaedeutisch examen. Overigens houdt de trek naar het wes ten aan; deze gaat ook de Theologische Hogeschool niet voorbij. „Toch komt het mij onaannemelijk voor", aldus prol Koo le, „dat de gereformeerde kerken ooit tot inkrimping van de wetenschappelijke opleiding zullen overgaan. De weten schappelijke omvang maakt het noodza kelijk, dat we goed ingericht zijn". Een bepaalde apartheidspolitiek ligt ons niet, verklaarde prof. Koole. „Wij begeren in Kampen niet op te vallen door intellectuele waterhoofden, noch S?MtNOl7i^ door platvoeten van een al te zeer op de praktijk gerichte opleiding. Wij stre ven naar een christelijke concurrentie (met de Vrije Universiteit, die op de „schooldag" ook vertegenwoordigd was. Red.). Waar het om gaat, is dat onder ons het besef van gemeenschappelijke en weder zijdse verantwoordelijkheid leeft. De heer A. Dekker, praetor van het stu dentencorps F.Q.I. sprak een woord van opwekking tot allen, wier „zoon, neef of buurjongen" overweegt om theologie te gaan studeren. Hij hoopte dat men ze dan een duwtje fn de richting van Kampen wilde geven. Ter vervanging van de plotseling ziek geworden spreker prof. dr. S. U. Zuidema van Amsterdam, betrad de Groninger hoogleraar dr. C. A. van Beurzen de preekstoel. Zij, die er misschien tegenop zagen om naar een filosoof te luisteren, zullen met gespannen aandacht het boeiende en gans niet wereldvreemde betoog van prof. Van Peursen aangehoord hebben. Het ging over „de horizon, van ons we ten." De mens wil altijd méér weten, ook al doet hij niet aan wetenschap. Hij raakt in zijn weten echter telkens aan het on bekende. Daarin onderscheidt hij zich van de robot die alleen maar „weet" wat zijn constructeur hem „geleerd" heeft maar ook van het dier, dat geen verlan gen naar meer-weten heeft. De horizon van ons weten moet zijn: dat, wat de bijbel ons vertélt. Veel mensen geven er In deze tijd blijk van, dat zif hongerig zijn naar verhalen over de psychologie, de astronomie e.d. Niet omdat zij wetenschap willen bedrij ven, maar omdat zij een horizon in hun eigen leven willen ontdekken. Zij moeten dan naar de bijbel toe; zij moeten God kennen. Wie God kent, kent de wereld, de geschiedenis en zichzelf. Andere sprekers op de Theologische Hogeschooldag waren ds. K. S. G. Zijlstra van Rotterdam, die iets vertélde over zijn werk als koopvaardjjpredikant en ds. A. S. Timmer, eveneens van Rotterdam, die het slotwoord sprak. Nederland en internationale hulpverlening Nederland heeft in 1957 een bedrag van f3.701.200 besteed voor het pro gramma van de internationale tech nische hulpverlening van de Verenig de Naties dit blijkt uit het jaarverslag 1957 over het Nederlandse aandeel in deze bijstand. Het verslag vermeldt verder, dat de Nederlandse bijdrage in 1956 een bedrag van f 2.888.000 heeft belopen en dat voor 1958 een bedrag van f4.151.500 is uitgetrokken. HET IS NOG SLECHTS een viertal jaren geleden, dat in Mid delburg de Stichting Werkplaat sen Walcheren werd gevormd. En in deze korte spanne tijds is het reeds overduidelijk komen vast te staan, dat deze stichting volkomen aan haar doel beantwoordt. Wie 'n kijkje gaat nemen in de werk plaatsen kan daar de Walcherse minder-validen met uitzonde ring van die van Vlissingen aan het werk zien en het valt niet te ontkennen, dat deze mensen, waarvan er velen nog nimmer hadden gewerkt, een dosis levens vreugde opdoen, welke niet in cij fers is uit te drukken. En het zijn toch juist deze mensen, die recht hebben op hulp en medewerking. Die hulp krijgen deze mensen nu van alle Walcherse gemeenten, die In 1954 gezamenlijk tot de oprichting van de stichting ln Middelburg kwamen. Met terdaad worden zij terzijde gestaan door de heren F. Steutel, J. Buis en J. Geert- se, resp. bedrijfsleider, administrateur en werkmeester, die alles ln het werk stellen om de 75 mensen in 1954 wa ren het er nog maar vier aan het werk te houden. Juist het zoeken naar geschikt werk, zo vertelde on3 de heer Steutel, is één van de grootste moeilijkheden, waarvoor men zich gesteld ziet. Bovendien moet er getracht worden zoveel mogelijk ver scheidenheid ln het werk te krijgen. Dit geeft de werkleiding de gelegenheid de bekwaamheid van de mensen te toet sen, terwijl passend werk op de minder- validen zelf een stimulerende Invloed heeft. Want bij het testen van de mo gelijkheden blijkt het vaak genoeg, dat sommigen dermate goed werk leveren, dat zij een verantwoordelijker taak toe bedeeld kunnen krijgen. Het voornaamste doei, dat wordt na gestreefd, ls vanzelfsprekend in de eer ste plaats terugplaatsing In net vrije bedrgf, hetgeen tot opmerkelijke resul taten heeft geleid. Daar staat tegen over, dat men voor diegenen, waarvoor dit niet mogelijk is, bij de stichting ver antwoord werk dient te vinden ln be schut milieu. Ook voor deze mensen is Ingezonden mededeling (Adv.) het natuurlijke haarglansmiddel geeft Uw haar een briljante schittering! het loonzakje natuurlijk een belangrijk ding, een zakje, dat voor een deel door het rijk wordt gevuld en voor een an der deel door de gemeenten, die bij de stichting zijn aangesloten. Verter wordt zo veel mogelijk gepoogd het vrije be drijf te benaderen. Derhalve zijn er vas te werktijden Ingevoerd en vallen de mensen ook onder de sociale voorzie ningen en dergelijke. „Dit ls belangrijk om het gevoel van volledig mee te tel len aan te kweken", verzekerde de heer Steutel. KLANTENKRING De Stichting Werkplaatsen Walche ren kan zich er de laatste tijd over ver heugen een vaste klantenkring te heb ben, die steeds terug komt met werk, dat door de minder-validen kan worden gedaan. In het gebouw aan de Wage- naarstraat liggen bijvoorbeeld enkele duizenden kilowattuurmeters opgesla gen. Meters, die buiten gebruik zijn ge steld en die indien zij niet voor de sloop bestemd zijn worden opgeknapt voor de export! De werkplaats beschikt zelfs over een apparatuur voor mecha nische en elektrische controle van deze meters, waarvoor bij de stichting veel orders komen uit het Midden-Oosten, met name uit Beiroet en Cairo. Ook België is een geregelde afnemer. Dat de Stichting Werkplaatsen Walcheren een uitstekend produkt aflevert, bleek toen de K.E.M.A. te Arnhem kilowattuurme ters testte van de stichting en van een hypermoderne fabriek in West-Duits land: de Duitse metera werden op som mige punten zelfs door de Walcherse overtroffen! BOEKBINDEN In de Wagenaarstraat is verder de afdeling boekbinden ondergebracht met eveneens een behoorlijke klantenkring, waaronder de Middelburgse bibliothe ken en particulieren. In de Herenstraat en in de Sint Jorisstraat de voor malige rijkswerkplaats voor vakontwik keling zijn dépendences ingericht. In laatstgenoemde straat is de ophaal- Het ligt ln de bedoeling van het be stuur van de Zeeuwse C.B.T.B., om het pas betrokken gebouw van de Christe lijke Landbouwhuishoudschool te Brui nisse op vrijdag 11 juli a.s. officieel in gebruik te nemen. Met het onderwijs aan deze school is in september 1957 een begin gemaakt. Daar de verbouwing van het Vereni gingsgebouw aan de Poststraat, het welk eigendom is van de Stichting Bruinisse tot instandhouding van een gebouw voor culturele en ontspan ningsdoeleinden, toen nog niet gereed gekomen was, werden de lessen aan vankelijk in het verenigingsgebouw van de Ned. Herv. Gemeente gegeven. Omstreeks half april kon het nieuwe gebouw echter worden betrokken, zo dat thans over een volwaardige en mo dern ingerichte huisvesting kan wor den beschikt. Het bestuur van de Zeeuwse C.B.T.B. heeft hierbij grote medewerking ondervonden van het Gemeentebestuur en van het bestuur van bovengenoemde Stichting. Voor de bijwoning van de officiële opening zullen verschillende autoritei ten worden uitgenodigd. Aan belang stellenden zal verder gelegenheid wor den geboden om het gebouw te bezich tigen. dienst voor oud-papier ondergebracht en verder worden hier archieven ver» nietigd. Hier treft men ook de afdeling kleinmetaal voor een Middelburgs ber drijf, waar lasbrlllen en hoofdbanden voor laskappen worden vervaardigd, Be nevens souvenirs. Vorig jaar is hier een partij bietennetten gemaakt. In de Hee renstraat ls de metaalafdeling onder gebracht, waar o.m. stalen meubelen worden vervaardigd. FIETSSLEUVEN Niets dan lof heeft men bij de stich ting voor de medewerking van de Mid delburgse bevolking aan een nieuw ob ject: het reinigen van fletssleuven. On geveer zestig procent van de „bewerk- e" adressen stemde er ln toe, dat eenu per maand de fietsensleuven worden schoongemaakt. Volgens het tarief wordt er 15 cent per sleuf betaald, een kwartje voor twee, 55 cent voor vjjf sleuven en vervolgens een dubbeltje pet stuk. Bovendien zal het contact, dat op deze wijze met de hoofdstedelijke bevol king wordt gekregen, ongetwijfeld tot nog meer „objecten" lelden. Een tele foontje naar nummer 3770 ln Middel burg ls voldoende. Eén van de grootste wensen, die mea nog bjj de stichting koestert is uiter aard een nieuwe werkplaats. Op het ogenblik is het bedrijf versnipperd, tets wat voor de goede gang van zaken nu eenmaal nooit bevorderlijk is. Men heeft reeds pogingen in het werk gesteld een nieuwe werkplaats gevestigd te krijgen op het klein industrieterrein en de ge meente Middelburg had reeds haar me dewerking toegezegd. Maar ook hier stak de bestedingsbeperking een spaak in het wiel, zodat de plannen voorlopig van de baan zrjn. En dat, terwijl men zou kunnen zeggen, dat het gebouw ln de Wagenaarstraat „onverklaarbaar bewoond" is Aan de fruitteeltvakschool te Wil helminadorp slaagden de volgende cur sisten: K. W. Bommeljé, Oostkapellej Johs. Boone, Hoedekenskerke; Chr. v Buël, Kapelle; F. W. Buijze, Wemeldin- ge; C. Vavelaars, Zevenbegrsche Hoek; J. Dalebout, Haamstede; A. v. d. Drie A Borssele; K. J. van Gaaien, Kapelle; A. de Groene, Kapelle; F. Groeneveld, Tholen; R. Hanselaar, Kapelle; P. Hil- lebrand, St. Laurens; H. Huige, Hoe dekenskerke; M. Joosse, Schore; C. J, Karelse, Kloetinge; A. D. Korstanje, 's-Heer Abtskerke; P. Lambregts, Ze- venbergsche Hoek; J. C. van Liere; Kloetinge; I. Luteijn, Grijpskerke; B v. d. Made, Heinkenszand; Joh. Mol Hansweert; A. Noteboom, 's-H. Arends- kerke; J. Roelse, Koudekerke; J. Schrier, Waarde; D. Smallegangq Krabbendïjke; M. J. v. d. Vliet, Kapel le; C. G. Vogelaar, Krabbendïjke, J. C Vogelaar, Krabbendïjke; C. de Voogd Grijpskerke; A. J. v. d. Weel, Haam stede; M. IJzerman, Heinkenszand. BORSSELE Geslaagd. De postcommandant t« Borssele, de heer P. M. Polderman, wachtmeester der Rijkspolitie eerst» klasse, slaagde te Rotterdam voor hel politiediploma B. Verkeersexamen. Bij het verkeersexa- men voor de schooljeugd werden van de zesde klas van de bijzondere lagere school drie leerlingen afgewezen. Van de open bare lagere school, vijfde, zesde en ze- ST. MAARTENSDIJK NCVB. Tijdens de maandelijkse verga dering van de NCVB heeft de heer C. de Moor gesproken over het onderwerp „Van colbert naar uniform".

Zeeuwsch Dagblad | 1958 | | pagina 3