Rijkebuurt: rijk aan natuur schoon en Godsvertrouwen UIT DE PROVINCIE U zult daar toch wonen (IV) Bloemen- en vogeltentoonstelling te Goes wordt van grootse opzet Sint Annaland verleent geen subsidie aan ZLM-expositie Voor de 55ste maal Concours- hippique te Bergen op Zoom Waait Uw haar altijd door de war? Gebruik dan -haarcreme Dinsdag 20 mei 1958 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 4 Vlek onder s-Heerenhoek bewoond door boeren en tuinders Veertig jaar chauffeur f EEN LUCHTIGE, speelse dool- i MIDDELBURG Voorstel met vier tegen drieverworpen GOES VROEGER HEBBEN WE een vriendje gehad, wiens ouders woonden in een wat smalle beurs- dragers plegen te noemen „chique buurt". Het was een heel leuk kereltje, maar zo zeiden mijn vader en moeder „je kon toch altijd zien, dat z'n pa en z'n ma in een rijke buurt woonden!" Dat kon dat vriendje natuurlijk niet helpen, maar voor ons werd die „rijke buurt" een begrip, waarvan wij later maar moeilijk de relativiteit van konden aanvaarden. Misschien kwam het daardoor, dat wij met meer dan gewone belangstelling op onze dool tocht door Zeeland de vierde pleisterplaats „Rijke buurt" tegemoetgingen. Nu wds er een kleine moeilijkheid, er zijn in onze ds. H. M. Strating zou zeggen: „Republiek der Zeven Verenigde Eilanden", namelijk vier vlekken, die de naam van „Rijkebuurt" dragen. Iets, dat natuurlijk geen verwondering baart, omdat Zee land immers rijk aan buurten is. Maar toch moest er een greep worden gedaan. Een greep, die ten slotte resulteerde in het vangen van de buurt bij 's-Heerenhoek in de redactionele strikken. We vonden het jammer voor de „Rijkebuurten" van Stavenisse, Serooskerke (W.) en Hoedekenskerke, maar er lean er maar één de koning zijn. EN ZO KONDEN op een regen achtige, winderige dag, waarop je eigenlijk niet wist of je een win ter of een regenjas over je huive rende lichaam zou moeten aan trekken, een paar boerinnen, stap voets rijdend op de fiets, ons zien uitstappen uit de AMZ-bus, die stopte voor de „ingang" van de Rijkebuurt bij 's-Heerenhoek. Even wierpen we een blik in het rond om te zien of er geen lakeien in livrei klaarstonden om onze ge kreukte jas in ontvangst te nemen, maar het waren slechts de peppels, die bogen. Ergens in de verte blafte een hond, die even later kwispelstaartend op ons afkwam. Geen slanke hazewind, geen herder, geen Sint Bernard, maar een klein viervoetertje, die kynologen met minachting schouderophalend zouden kwalificeren als een typische, maar onmiskenbare vertegenwoordiger van het nooit uitstervende vuilnisbakken- ras. Kennelijk moest het beest van de wind leven, want vuilnisbakken heb ben we in Rijkebuurt niet gezien. Nu, wind was er in overvloed. Toen we daar dan, temidden van een geweldig gedreven wind, de eerste teu gen dronken uit de natuurlijke roemer van Rijkebuurt, passeerde een Zuid- bevelands boertje op een fiets, die rijp was voor de sloop. Hij knikte vriende lijk zoals alle Zeeuwse boertjes, die men tegenkomt en scheen in 't geheel geen haast te hebben. Een typische vertegenwoordiger van deze Rijke buurt, dachten wij. Hij zal hier wel wonen. We hadden het eigenlijk nog aan hem willen vragen, maar hij reed harder dan wij liepen, en bovendien had ie nog de wind mee. Hoe langer we in Rijkebuurt ver toefden een hele, lange weg met aan weerszijden hier en daar wat huis jes hoe groter het vraagteken werd, dat wij in onze verbeelding plaatsten achter de naam „Rijkebuurt", want het waren nu niet bepaald paleizen, die de weg omzoomden. Integendeel, kleine, vaak vervallen huisjes, die men in een „Rijkebuurt" toch eigenlijk niet zou zoeken. Maar, zo vroegen wij ons af, de rijkdom hoeft helemaal niet in het uiterlijk te zitten. Men kan toch wel rijk zijn, ook al heeft men het niet breed. En wie zegt 'trouwens, dat deze bewoners van Rijkebuurt bij 's-Hee renhoek het niet breed hebben. We hebben echter niet het recht ons daar in te verdiepen. Het zou hoogst oneer biedig en indringerig zijn en daarom bepalen ine ons maar tot de indruk, die Rijkebuurt op ons gemaakt heeft, een oppervlakkige indruk, die echter genoeg moet worden geacht om te we ten hoe men leeft en werkt in dit klei ne vlek, in de schaduw van de „wol- lcenprikkende" kerk van 's-Heeren- hoek. Wie deze buurt zijn naam gegeven heeft, is ons niet bekend, maar het moet stellig iemand zijn geweest, die een grote liefde en een ruim oog bezat voor de natuur. We geloven, dat we de oorsprong van de naam meer in deze richting moeten zoeken. Het mogen dan kleine, aan de buitenkant ietwat verwaarloosde boerderijtjes en huisjes zijn, die in Rijkebuurt de weg omlijs ten, zij staan temidden van een prach tige natuur. Vooral in het voorjaar komt dit zo schitterend tot uitdruk king, wanneer de fruitbomen in bloei staan en overal het jonge groen als het ware zingend zijn prille schoonheid ten toon spreidt. A*-* een jonge boerendochter, die b( 'e s"hone was op te han- RijKeouurtenaar: nen rijk van hin gen, vroegen we hoe die buurt toch aan de naam kwam. Zij bleef het antwoord schuldig. „Ja," vertelde ze, „dat dateert al van vroeger, maar niemand weet hier, hoelang de buurt al Rijkebuurt heet". We zullen ons dan maar niet gaan verdiepen in historische, naamkundige of sibbe- kundige vraagstukken en het maar houden op de rijkdom aan natuur schoon, de innerlijke rijkdom en al het rijke, dat met het materiele niet verbonden is. Als u de grote foto bekijkt, die bij dit stuk is geplaatst, dan zult u kunnen begrijpen waarom Rijkebuurt zo rijk is aan natuurschoon. Nu kunt u zeggen, ja, dat geldt maar voor een bepaald jaargetijde, maar heeft elk seizoen niet zijn eigen schoonheid en bekoring. De schoonheid van het huisje wordt door de fruitbomen geaccentueerd. Typische Zeeuwse boerderijtjes met rode daken en gekleurde luiken voor de ramen. In een van de huisjes woont een Zeeuwse boer, die er eigenlijk niet veel voor voelde op de foto te komen, maar uit eindelijk gaf hij toch zijn fiat. ,,'t Kost altijd moeite," zei zijn dochter, „als wij hem willen fotograferen, moet er altijd eerst een heel verhaal aan vooraf." De buurvrouw van de boer was bezig de ruiten een goede beurt te geven. Maar nauwelijks had onze fotograaf, van wie we onafscheidelijk zijn,zijn lens ge richt op de boerin, of er klonk een lui de kreet. „Nee," riep de vrouw, „nu niet, ik ben niet op m'n Zondags!" Het toestel van de fotograaf zakte van het gezicht weer naar de buik. De man zelf trok een smekend gezicht, maar de boerin was niet te vermurwen. En de echte Zeeuwen onder u zullen wel be grijpen, waarom die vrouw uit Rijke buurt in haar daagse plunje niet de krant in wilde. De Rijkebuurtenaren zijn voor het me rendeel boeren en tuinders, En zo werkt het vlek voor een belangrijk deel eraan mee van de gemeente 's-Heerenhoek een agrarische gemeente te maken. En wie ronddwaalt door Rijkebuurt ziet overal op het land de nijvere werkers in de aarde, in het gras en in de bogerd. Mensen, die niet huizen in grote, kapitale boerderijen, stijlvolle buitenplaatsjes of ruime hui zen, maar die zich toch gelukkig voe len in hun kleine, pittoreske hofjes, omdat zij tevreden zijn met hun be roep, en zich rijk voelen ondanks 'de dagelijkse harde strijd om het bestaan. Rijk, wijl zij in hun arbeid de hand van de Schepper zien om zich heen, op Wie zij hun leven hebben gebouwd. Zaterdag was het veertig jaar geleden dat de heer L. Maas te Borssele in dienst trad bij de Auto Maatschappij Zeeland (A.M.Z.). De heer Maas, die zijn loopbaan begon als werkman, werd op 1 maart 1923 chauffeur op de lijn BorsseleGoes en heeft vrijwel onafgebroken op dit traject dienst gedaan. Tijdens een zaterdagavond te Borssele gehouden bijeenkomst is de jubilaris op hartelijke wijze gehuldigd. Hij werd toe gesproken door de oudste firmant, de heer A. de Muynck, die een enveloppe met inhoud aanbood en de grote W. P. Burgemeester Dominieus sprak de jubi laris eveneens toe en deelde mede dat hem de ere-medalje in brons, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau was toe gekend. Als oudste collega voerde de heer M. Karelse het woord en bood namens het personeel een elektrisch scheerapparaat aan. De heer J. M. Schipper sprak ten slotte de jubilaris toe namens het A.M.Z.- kantoor te Goes. Regionale atletiekwedstrijden te Vlissingen Op de gemeentelijke Sintelbaan te Vlissingen wordt vanavond de regionale atletiekwedstrijd gehouden, georganiseerd door V.S.V. Marathon en onder auspiciën van de K.N.A.U., district Zeeland. Bij de dames staan de nummers 80 m horden, 100 m, 800 m en discus op het program ma; bij de heren 100 m, 800 m, 3000 m, hink-stap-sprong en discus; bij de meis jes A de nummers: 100 m vérspringen en kogelstoten; bij de meisjes C: 60 m en ko gelstoten. Bij de junioren A de nummers 80 m, 200 m en vérspringen; bij de ju nioren B de nummers 100 m, 300 m en vérspringen; bij de junioren C de num mers 60 m, hoogspringen en discus en bij de junioren D de nummers 60 m en vér-hoof ding .-directeur van de Volkshuis- springen. vesting in Zeeland adviseert de wonin- 0- i tocht langs onbekende Zeeuwse i vlekken met vreemdsoortige namen. Vierde pleisterplaats: Rijkebuurt. i U zult toch in Rijkebuurt wonen...! i Maar als u daar woont bent u niets minder dan andere Zeeuwen. De i vorige keren hebben we u laten i i kennismaken met de bevolking van 1, Laatste Stuiver, De Vuilpan en Pop- j i pendamme, dit keer nemen we hl i 1 meer naar Zuid-Beveland, waar het 1 J> evenmin als op Walcheren wemelt van de gehuchten met excentrieke i i namen. Op onze dooltocht door Zee- 1 land pleisterden we voor de vierde keer in Rijkebuurt, een langgerekt i vlek onder de rook van 's-Heeren- 1 hoek. De meeste Zeeuwen zullen 4 niet hebben geweten, dat er bij i 1 's-Heerenhoek nog een nederzetting 1 i was met een begerenswaardige naam als Rijkebuurt. Maar u weet het J langzamerhand wel dat is nu juist de achergrond-bedoeling van deze serie luchtige artikelen onder de 1 naam: 15 zult daar toch wonen'. Het 1 L kan geen kwaad, wanneer uw aard- 4 j rijkskundige kennis omtrent uw 1 eigen provincie .wat wordt opge- 1 eigen provincie frist. Gaat u mee naar Rijkebuurt? N.C.V.B. bijeen In de Bogardzaal hield de Ned. Chr. Vrouwenbond o.l.v. mevrouw Blaauw Mulder haar jaarvergadering. De jaarverslagen luidden gunstig. Tus sen de verschillende punten der - huis houdelijke agenda zong een koortje o.l.v. mevrouw Strubbe. Na de pauze volgde declamatie van mej. A. Ie Cointre en tot slot werd door en kele leden een toneelstukje opgevoerd, getiteld „Crinvlientje". Mevrouw Ver boon-Van Dorp sprak een slotwoord. U.V.V. Bejaardensociëteit De U.V.V. Bejaardensoeiëteit wordt evenals vorige jaren gedurende de zo mermaanden gesloten. Deze keer werd het seizoen beëindigd met een feestweek voor de bejaarden. Maandag 12 mei werd een bezoek ge bracht aan het museum van 't Zeeuwsch Genootschap, de woensdag daarop werd een spelmiddag gehouden in de soos, waarbij om prijsjes werd 'gesjoeld en ge domineerd. Vrijdag 16 mei was er tot besluit'een grote verloting zonder nieten. Het soeië- teitswerk zal tot september stil liggen. Wedvlucht „De Telegraaf" De P.V. „De Telegraaf" hield een wed vlucht vanuit Quievrain. De afstand was 121 km. De uitslag is als volgt; 1, 7, 9, 11, 14, 32 en 36 J. Jonkheer; 2 en 13 E van Vlaanderen; 3, 5 en 51 M. Jaspers; 4. H. van de Voorde; 6 en 33 B. Meul- meester; 8 en 40 L. van Schalk; 10, 16, 22, 28 en 42 C. Daane. Burgerlijke stand Geboren: Jan J., z.v. A. C. Meeusen en A; de Kraker; Klazina S., d.v. P. A. de Kam en A. Helbers; Adriaan, z.v. H. C. Geuze en D. Hendrikse; Pieter G., z.v. A. Geschiere en W. L. Geschiere; Marina A. C., d.v. J. Caljouw en M. van Varik; Jacoba C, J„ d.v. L. C. Cornu en D. de Nooijer; Izaak, z.v. L. Rehatta en A. Si- De van 1120 september a.s. m za len Krijger te houden tentoonstelling door de Mjj. voor Tuinbouw en Plant kunde, afd. Goes en de Vogelvrienden belooft nog mooier te worden dan de vorige. Dit bleek bij de dezer dagen gehou den vergadering van de tentoonstel lingscommissie, onder voorzitterschap van de heer W. G. M. de Valk. De Vogelvrienden zullen wederom een uitgebreide verzameling volières tentoonstellen, maar zijn van plan, als speciale attractie uit te komen met een tropische tuin met vogels en bloemen, waarvoor contact is opgenomen met de Dierentuin te Antwerpen. De Mij. voor Tuinbouw en Plantkun de heeft evenmin stilgezeten. Ook dit maal zullen de leden hun wedstrijd- dahlia's tentoonstellen. Maar daarnaast heeft de Kristalfabriek „Leerdam" toegezegd, de tentoonstelling te zullen opluisteren met een fraaie collectie va zen, waarvoor Mej, De Groot het bind werk zal verzorgen. Een pottenfabriek zal siervazen Inzenden en een potten- draaier zal gedurende twee dagen ver moedelijk zijn ambacht demonstreren. Voorts toestaat er veel kans, dat het bloemisterijvak naar Goes zal komen met een uitgelezen collectie Aalsmeer- se bloemen. Ook nu weer wordt ver wacht, dat de fruitfee de tentoonstel ling met een bezoek zal vereren. Be sprekingen worden gevoerd met enkele muziekgezelschappen voor opluistering. Reeds thans mag worden gezegd, dat de te houden tentoonstelling, die tij dens de gehele fruitweek zal zijn geo pend, zal bijdragen om vele bezoekers naar Goes te trekken. '4 V WÈÈË. In de vorige week gehouden gemeen teraadsvergadering van Sint Annaland onder leiding van burgemeester J. van den Bos is het voorstel van b. en w. om f50 subsidie beschikbaar te stellen voor de tentoonstelling van de ZLM met vier tegen drie stemmen afgewezen. De rekening en verantwoording over 1957 der vereniging „Het Groene Kruis" werd goedgekeurd. De algemene dienst vertoonde een nadelig saldo van f 1.054,14. Het wijkgebouw had een tekort van f 1.497,94; het badhuis f 1.294,65. Besloten werd het perceel grond, gelegen in het uitbreidingsplan Cureelanden, waarop 't wijkgebouw is gebouwd, aan het Groene Kruis te verkopen voor de symbolische prijs van f 1. De krotwoningen Javadijk 12 (eig. Nies. Overbeeke) werd aangekocht voor f737.50; de woning Javadijk 24 (eig. dia conie Geref. Gemeente) voor f450 en de woning Noordstraat 1 (eig. diaconie Ned. Herv. gemeente) voor f 2650, Dit laatste pand bestaat uit twee woongedeelten, waarvan een gedeelte bewoond .wordt door de heer D. Ridderhof, die een ge deelte zal kunnen verhuren tot een na der te bepalen datum voor fl.25. De Ingezonden mededeling (Adv.) gen Molendijk 1 en Weststraat lb met een ontruimingstermijn van zes maanden onbewoonbaar te verklaren. Deze hui zen (eig. de heer J. L. Goedegebuure) zullen binnenkort door de huidige bewo ners worden verlaten. Het voorstel tot verkoop aan de heer J. den Engelsman van 90 vierkante me ter grond, die vrijgekomen is door de afbraak van de krotwoning Molendijk 18b voor f4 per vierkante meter werd z.h.s. aangenomen. De krotwoningen Molendijk 13 en 17 zullen resp. verhuurd worden aan de kring Z5 B.B. als bergplaats voor mate rialen van de mobiele reddingsploeg en als pakhuis voor de heer L. J. Rijnberg. Hoewei de raad van mening was, dat de Centrale Dienst Noord-Zeeland zeer duur is, werd toch akkoord gegaan met een wijziging van de gemeenschappelijke re geling van deze dienst. Zodra de wijzi ging van kracht is, zal de mogelijkheid onder ogen worden gezien of een goed kopere regeling te verkrijgen is bijv. sa menwerking met naburige gemeenten. EINDLES LZSTZIERIKZEE Bij de vorige week gehouden eindles aan de lagere landbouwschool te Zierik- zee werden de diploma's uitgereikt aan 12 geslaagden, n.l.; J. Kik, Nieuwerkerk; D. Heyboer, Oosterland; P. J. Heyboer, Sirjansland; Joh. de Bakker, Zierilczee; W. T. v. d. Have, Oosterland; C. Boot, Eliemeet; W. Flikweert, Nieuwerkerk; M. H. Slaager, Haamstede; A. J. v. d. Zande, Burgh; J. v. d. Maas, Oosterland; J. den Boei', Zierikzee en H. Rolcs, Oos terland. De heer A. M. Geluk reikte aan de bei de eerstgenoemden, als de beste leerlin gen, namens de kring Schouwen en Dui- veland der Z.L.M. een boekenbon uit. Een 32-jarige klerk bij de griffie van het kantongerecht te Rotterdam is, na enige tijd onvindbaar te zijn geweest, door de politie in hechtenis genomen. Hij was na het innen van een boete van f 1500,spoor loos verdwenen. Rijkebuurt: rijk aan natuurschoon Te Rotterdam was er zondagmiddag veel publiek getuige van hoe drie jeugdige inbrekers, twee jongens van elf en één van veertien, door de poli tie gearresteerd werden. Bewoners van de Sehiedamsedijk hadden de politie gewaarschuwd, om dat zij de aanwezigheid van enkele mensen op het dak niet vertrouwden. De omtrek werd afgezet, waarna de politie zich toegang tot een pand for ceerde. De jeugdige inbrekers waren in het bezit van wat geld, vulpennen, sigaretten en mesjes, die ze daar die middag bij een drietal inbraken had den uitgemaakt. hasale. Ondertrouwd; A. Joosse, 26 j. en C. C. Wissel, 22 j.; A. J. Vader, 33 j. en S. van Sluijs, 34 j.; J. C. W. Jeroense, 23 j. en J. van der Klooster, 22 j.; M. van Sluijs, 24 j. en J. W. Hooftman, 20 j. Overleden. J. Boogaard, 72 j„ m.v. N. Matthijsse; M. C. - an der Ende, 67 m.v. C. J. de Koning; W. Hubrechsen, 72 j., wedn. v. M. P. Uijttendaele; J. Zuijd- weg, 55 j., v.v. J. J. de Vlieger; T. C. Goedhart, 79 j., wed. v. J. van Knapen. Oriënteringsrit „De Bromvlieg" De bromfietsclub „De Bromvlieg" te Goes hield zaterdag een oriënteringsrit voor wedstrijdcommissie, controleurs en leden. De uitslagen waren: 1, 2, 3 wed- strijdcomm. J. Th. Bleuzé, L. Vuijk, J. G. Rouw; 4, 5, controleurs mevrouw A. Schipper-Jobse, Z. Hollestelle-Staal; 6. controleur C. Nobels. Leden: 1, 2 en 3 da heren M. Meijer, J. Maas en Ouwerkerk allen te Goes, 4. de heer Roose, Middel burg. Wedvlucht De P.V. „De Rode Doffer" hield een vlucht uit Quievrain. De uitslag is als volgt: D. Kloosterman 1, 3 en 6; A. Pries ter 2 en 10; W. Scheerens 4 en 5; W. J. v. d. Ree 7; G. de Hond 8; M. Tilroe 9. BORSSELE Vergadering weegbrug. Tijdens een vergadering van de leden der Coöp. weegbrug „Monsterweg" is uitvoerig ge sproken over de rekening van de pen ningmeester. De kascontrolecommissie had n.l. in zijn advies opgemerkt deze niet te kunnen goedkeuren. Men kwam tenslotte overeen, dat een nieuwe reke ning aan alle leden zal worden toegezon den. Een deskundige zal deze opmaken. De penningmeester, de heer De Koeier, bedankte hierop voor zijn functie. Nu zal voor het a.s. seizoen het penningmees terschap worden waargenomen door de heer A. Walhout Jz. In de plaats van de heer Joh. Nieuwenhuize werd door de heer A. van Overbeeke in het bestuur gekozen. Het weegloon werd verhoogd tot 25 cent per 1000 kg voor leden en 40 cent per 1000 kg. voor niet-leden. 's-HEER ARENDSKERKE Vrouwenbond. In de vergadering van de N.C.V.B., die onder leiding van de secretaresse, mej. D. van Antwerpen ge houden werd, sprak de heer G. van Ben- nekom, dir. Christelijke Kweekschool te Middelburg over: „In de Branding". In de vergadering op 11 juni hoopt de heer M. Geuze te spreken over „De Psalmen". KAPELLE Wedvlucht. Met 93 duiven nam de P.V. „O.W.T.B." deel aan een wedvlucht van uit St. Denis. De uitslag was: 1. P. D. de Boer; 2, 3, 8 en' 9. Gebr. van Stel; 4. P. Glas; 5. M. Pieterse; 6 C Slabbekoorn; 7. G. Feleus; 10. P. I. Butler. KORTGENE Raad. De raad der gemeente zal op donderdag 22 mei a.s. des namiddags te 2 uur ih openbare vergadering bijeenko men. Op de agenda staan o.m. de volgen de voorstellen. Een voorstel tot het aan gaan van een geldlening groot f 1,000,— met de N.V. Bank voor Nederlandse Ge meenten voor een tijdvak van 25 jaar, tegen een rente van K4 procent; een voorstel tot het goedkeuren van de reke ning 1956 van de Gemeentelijke Instel ling voor Maatschappelijk Hulpbetoon; en een voorstel tot het toekennen van een subsidie van f 10,aan de Zeeuwse Ulo- conferentie. KRABBENDIJKE Koninklijke onderscheiding. Bij Kon. Besluit is de ere-medalje, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau, in brons aan de heer J. F. Vermeule, gemeentewerk man. WAARDE In het goud. Op woensdag 21 mei zal het echtpaar Koeman-Bramsen zijn 50- jarige echtvereniging vieren. Het zal deze krasse oudjes niet aan belangstel ling ontbreken. ZOUTELANDE Coöp. Boerenleenbank. Tijdens een vergadering van de Coöp. Boerenleen bank, die o.l.v. de heer P. de Visser werd gehouden, werd het bestuur met twee le den uitgebreid. De heren W. de Buck te Meliskerke en Anth. Francke te Zoute- lande werden in de openstaande functies gekozen. De voorzitter werd als bestuurs lid herkozen. De naam van de bank werd gewijzigd in Coöp. Boerenleenbank „Zou- telande-Meliskerke". De bank boekte over 1957 een winst van 1.885,70. Binnenkort zal boerenkaas met een eigen rijksmerk in de handel komen. Tot mei van dit jaar hadden alle soorten goudse kaas hetzelfde merk. Tweede Pinksterdag zullen weer veel paardensportllefhebbers reserveren om een kijkje te gaan nemen op „Kjjk In de Pot" in Bergen op Zoom. De Bergen op Zoomse Concours Hippique Vereni ging bestaat die dag 55 jaar. De vereniging heeft de afgelopen ja ren er veel toe bijgedragen, met name in de laatste jaren, om het begrip paar densport bij het grote publiek ingang te doen vinden. Wij herinneren er aan, dat gedurende enkele jaren na de oor log op Kijk !n de Pot zowel gevestigd was een Stichting Renbaan en een Con cours Hippique Vereniging. De Stich ting is na enige tijd met de stille trom vertrokken, de Concours Hippique Ver eniging heeft onvoorwaardelijk het pielt gewonnen bij het grote publiek. Dit laatste blijkt uit het feit, dat de stroom van bezoekers naar Kijk in de Pot elk jaar groter is geworden, zoda nig zelfs, dat dit jaar de zitaccommo- datie op de le rang aanmerkelijk zal worden uitgebreid. REGIEMAATREGELEN. Op onze vraag aan het bestuur, welke maatregelen er dit jaar wor den genomen om het concours wat eerder te doen beëindigen, heeft men ons meegedeeld, dat er dit jaar af doende technische regiemaatregelen zijn genomen om het concours op een veel eerder tijdstip te doen beëindi gen als dit het vorige jaar het ge val is geweest. Wat de diverse nummers betreft, zal het programma ongeveer hetzelfde zijn als In 1957. Wij herinneren er aan, dat in 1957, wat het behalen van de le prijzen in de springconcoursen betreft, dit concours in het teken van de jeugd stond. Immers des morgens was de jeugdige Rob Kouwenberg de winnaar van de zilveren wisselbeker en des na middags was het het jonge meisje Irene Jansen uit Ubbergen, die met de be ker van de gemeente Bergen op Zoom huiswaarts ging. AMAZONES. Op veler verzoek zal dit jaar weer het nummer „Barrière Springen" op het programma staan. Hierbij brengen wij in herinnering de moedige presta ties in 1956 door mejuffrouw E. S. Tack uit Den Haag, in dit nummer. Het concours wordt weer besloten met de jachtrit over de renbaan; vol bloeds zullen drie ronden, niet volbloeds zullen twee ronden van 1000 m hebben af te leggen. Als extra nummer zullen enige dames van landelijke amazones uit Zundert een demonstratie geven.

Zeeuwsch Dagblad | 1958 | | pagina 4