„God met ons": boodschap op kerkdag te Axel Onze tent nu op wielen z Zeeuws elftal verloor met 2-0 van Engelsen Leerkrachtendag van Zeeuwse landbouwhuishoudscholen Duizend korfballers namen deel aan Swift>toernooi Vrijdag 16 mei 1958 ZEEUWSCH DAGBLAD SPEL ZONDER FRANJE, MAAR RECHT OP HET DOEL Zeeuws- Vlaamse hervormden bezorgen vele problemen van Kerk en wereld „NEONLETTERS" Selectieploegen voor zaterdagcompetitie Dit keer was Schoondijke aan de beurt Deto kampioen BEROEPÏNGSWERK eeuwse balie fa aars Artemis Tal van problemen besproken VEILIN GBERICHTEN Nagekomen advertenties VERS PAARDENVIEES Pagina 2 Ingezonden mededeling (Adv.) EVEN BUITEN AXEL, temidden van het opschietend groen, klonk gisteren in het prachtig omzoomde openluchttheater vele keren de kreet „God met ons!" Om de woorden van ds. L. P. W. Groeneveld van Sluis te gebruiken: „Een kreet, die eigenlijk het Evangelie in een notedop tentoonstelt". Juist in deze tijd, nu de aardbol aan alle kanten schokschoudert van geestelijke erupties dient de Kerk een boodschap de wereld in te zenden. En is er op het ogenblik een betere leuze aan te bieden dan „God met ons" of om het wat duidelijker te stellen: „God gaat met ons mee, met Kerk en wereld beiden?" In negen ver schillende plaatsen van ons land hebben leden van de Ned. Herv. Kerk zich tijdens kerkdagen met deze boodschap beziggehouden. En met elkander gesproken over de positie van de Christen in deze wereld. In Axel, waar vierhonderd hervormden uit de classis IJzendijke bijeen waren, wierp men zich op problemen, die thans in een schier eindeloze golfcadans op de Kerk aanrollen. Problemen, waarvoor de wereld geen oplossing weet, maar die de Kerk door haar taak moet kunnen ont zenuwen. DE AXELSE KERKDAG ving aan des morgens in de Ned. Herv. Kerk aan de Kerkdreef met een kerkdienst, waarin voorgingen ds. P. J. Pennings van Axel en ds. Groeneveld van Sluis. Ds. Pennings verzorgde de liturgie en ds. Groeneveld plaatste in figuurlijke neonletters de leuze „God met ons'" hoog boven zijn gehoor. Jezus Chris tus voer ten hemel, maar liet ons Zijn Heilige Geest, opdat wij daaruit kracht zouden kunnen putten. Het Hervormd Kerkkoor van Axel, organist G. P. Smies en trompetisten D. v. d. Berge en G. H. Verijzer accentueerden op vocale en muzikale wijze de zang vreugde hierover van de gemeente. Na deze kerkdienst trokken de kerkdagtogers en -toogsters, vooraf gegaan door het Axelse muziekgezel schap „Concordia" naar het in het Axelse bos gelegen openluchttheater, waar het verdere gedeelte van de dag zou worden doorgebracht. De voorzitter van de kerkdagcommissie ds. K. Verbeek van Kloosterzande, verwelkomde hier de stoet. Met name riep hij een welkom toe aan de bur gemeester en enige raadsleden van de gemeente Axel, en vertegenwoordi gers van het moderamen van de clas- sikale vergadering. Burgemeester L. P. D. J. van Oeve- ren stelde in een korte toespraak, dat hij het noodzakelijk vond, dat wij ons steeds weer moeten laten zeggen, dat God met ons is. Grote demonstraties, vergezeld gaande van het zwaaien en tonen met en van spandoeken achtte hij overdreven, maar wel is het goed, dat wij elkaar steeds weer opzoeken als mensen van de wereld in de kerk, van een wereld echter die God lief heeft TWEEËRLEI DOEL Het doel van deze kerkdag is twee- erlel, zo richtte zich daarna ds. Becht van Zaamslag namens het breed mo deramen van de classis IJzendijke tot zijn toehoorders en toehoorsters; een beweging naar binnen en een bewe ging naar buiten; een versterking van het gemeenschapsbesef van de ge meente van Jezus Christus en het bewustzijn hiervan ten opzichte van de wereld. Vele machten en invloeden in de wereld werken ontbindend. Daarom moeten wij ons tegenover die machten samen verbonden weten en van ganser harte aanvaarden, dat God met ons is. Treffend in zijn eenvoud en onge kunsteldheid deed het kerkdagspel „God met ons" aan van Ted Logeman dat geregisseerd werd door ds. Ver beek, die tevens een der medespelen den was. In dit spel, dat zonder enig décor en enige schmink op het gras ten tonele werd gebracht, werden ver schillende problemen, waarmee men sen te worstelen kunnen hebben aan de orde gesteld. Het typerende was, dat een kinder koor steeds weer door een simpel versliedje de vinger wees naar Hem, die de Grote Vraagbaak voor ons allen is, Die met ons meegaat en voor Wie De selectieploegen, samengesteld uit spelers van de zaterdagcompetitie, die elkaar op zaterdag 17 mei, om 4 uur op het terrein van „Wemeldinge" zul len ontmoeten, zijn als volgt samen gesteld: Elftal rood: doel: A. J. v. d. Vrede (Krabbendijke), rechts achter: W. v. Belzen (Arnemuiden), links achter: J. Meesters (Rillandia), rechtshalf: C. Walraven (Rillandia), spil: G. P. den Engelsman (AZW), linkshalf: M. Dekker (Nieuwdorp), rechtsbuiten: P. Haak (AZW), rechtsbinnen: A. Dom misse (Nieuwdorp), midvoor: K. Poortvliet (Arnemuiden), linksbin nen: P. Wijs (Kapelle), linksbuiten: C. de Kok (Nieuwdorp). Elftal groen: doel: M. Beenhakker (Kapelle), rechts achter: J. Cornelis- se (Tern. Boys), links achter: J. Kem- pe (Colpl. Boys), rechtshalf M. de Visser (Spui), spil: M. de Rijke (Ar nemuiden), linkshalf: C. J. Schaap (Rillandia), rechtsbuiten W. Bakker (AZW), rechtsbinnen T. de Jonge (Wemeldinge), midvoor: I. Haver- hoek (Mevo), linksbinnen: W. de Kok (Nieuwdorp), linksbuiten: H. Houte kamer (Wemeldinge). Reserves: J. Kriekaart (Krabben dijke), L. Dieleman (AZW), P. Kaat (Krabbendijke), H. Schouwenaar (We meldinge), M. Traas (Nieuwdorp) en G. Bom (Yerseke). wil dienen, maar dat zfj midden in de wereld dient te staan, en die we reld een boodschap moet meegeven. HOUDING CHRISTEN Dit spel „God met ons" vormde 'n uitstekende inleiding en voorberei ding voor de discussie in ongeveer twintig groepen over de vraag: Hoe meent u, dat de houding van de Christen, die leeft vanuit de leiding van de Geest, vanuit de Opgestane Heer en in de verwachting van het Rijk Gods, moet zijn ten opzichte van a. de samenleving in de kerk en bui ten de kerk; b. de jeugd nieuwe tijden nieuwe zeden?; c. het leven der volken atoomgevaar Oost- West-verhouding onderontwikkel de gebieden. Gedurende anderhalf uur overlegden de kerkdaggangers en -gangsters en legden tenslotte de ge rezen vragen voor aart mevr. A. de Groote-Radstake uit Oostburg, de heer I. Risseuw-Brakman uit Zuid- zande en ds. E. Ed. Stern van Sas van Gent, die in het kort daarna hebben getracht een antwoord op die vragen te geven. Een antwoord, dat is terug te brengen tot één enkele zin: het aannemen van Jezus Chris tus als Verlosser en Leidsman. Met samenzang werd deze, laten we hopen vruchtbare kerkdag, geslo- rustig op een afgelegen plekje God ten. Ds. Verbeek sprak het slotwoord. de begrippen tijd, ruimte en plaats wegvallen. Het spel bestond uit drie taferelen: Pinksteren, Pasen en Ad vent, en alle drie taferelen stelden onomwonden, dat de Kerk geen na tuurreservaat is, dat onbezorgd en het natuurlijke haarglansmiddel geeft Uw haar een briljante schittering! Ter versteviging van de contacten is in de fraaie landbouwhuis- houdschool te Schoondijke een samenkomst gehouden van het onder wijzend personeel op de landbouwhuishoudscholen van de Z.L.M. in Zeeland. Voor de vierde keer organiseerde de commissie van het land- bouwhuishoudonderwijs van de Z.L.M. een leerkrachtendag. Het was een zeer gezellige bijeenkomst end at bleek wel dat er behoefte be staat aan een dergelijke dag, omdat de leraressen en leraren onderling van gedachten kunnen wisselen over de problemen op het gebied van de landbouwhuishoudkunde. Dat dit ook gedaan is laat zich verstaan. Bovendien komt dit contact en het uitwisselen van ervaringen ten goede aan het onderwijs. Op het gemeentelijk sportterrein te Vlissingen vond na afloop van de Juniorenwedstrijden de ontmoeting dplaats tussen 't Engelse elftal Middle sex Wanderers en het Zeeuws ElftaL Het is een wedstrijd geworden waar van de Zeeuwse spelers veel hebben kunnen leren. De gasten hebben deze ontmoeting met 20 gewonnen. Aanvankelijk zou het Zuidelijk Amateurelftal als tegenpartij van de Engelsen fungeren, doch doordat de KNVB zijn toezegging niet gestand kon doen, werd een Zeeuws elftal ge formeerd. Hierin heeft men zes spe lers van Vlissingen opgesteld, twee spelers van Hulst (Neefs en Van der Poel) en drie spelers van Middle- burg (Vogel, Lindenberg en Groene- wegen), spelers, die reeds eerder stonden Opgesteld en dus wisten wat zij aan elkaar hadden. Doch in het sterkere en tactisch betere Middlesex Wnderers moest men al spoedig de meerdere erkennen. Vrijwel onmiddellijk na de aftrap namen -de gasten de leiding en heb ben deze bijna de gehele eerste helft weten te behouden. Een bijzonder fraai samenspel van de ongelse voor hoede resulteerde in een schitterend doelpunt onhoudbaar voor keeper verdiend. Baart. Hoe groot het overwicht der Engelsen in de aanval was blijkt uit het feit, dat hun keeper vóór de rust slechts twee ballen behoefde te stop pen. Met een 10 voorsprong voor de gasten ging de rust in. Na het her vatten van de strijd scheen het aan vankelijk dat de Zeeuwse ploeg haar vertrouwen had herwonnen, verschil lende malen werd het Engelse doel bijzonder zwaar onder druk gezel- Helaas heeft midvoor Neefs (Hulst) enkele werkelijk opgelegde kansen niet in winst kunnen omzetten. Toen spil Van der Poel (Hulst) iets te hard op keeper Baart terugspeelde en door zijn harde kopbal een doelpunt fabri ceerde, werd het voor de Zeeuwen onmogelijk de achterstand in te lo pen, temeer daar de Engelsen op nieuw en gevaarlijk kwamen opzetten. Keeper Baart bracht enkele malen redding, evenals de Engelse keeper, dit op schitterende wijze zijn do.el schoon wist te houden. Dat de Engelse gasten zouden win nen was vooruit te verwachten. Doch dat het foutje van spil Van der Poel de nederlaag groter maakte dan nodig was, is jammer. Overigens is de 20 overwinning van de Britten volkomen De traditioneel geworden Swift korfbalserie's zijn ook dit jaar weer een groot succes geworden. Niet minder dan 84 twaalftallen met ruim duizend korfballers en korfbalsters hebben aan dit grote toernooi deel genomen. Zuiderkampioen werd de sterke ploeg Deto uit Eindhoven, die de demonstratiewedstrijd tegen de stadgenote P.S.V. won met 93. Swift I speelde tevens zijn laatste wedstrijd in competitiever band en wel tegen Zuiderkwartier. Het wist deze laatste competitie wedstrijd om te zetten in eenlO1 zege. Over deze uitstekend geslaagde sportmanifestatie was een schaduw gevallen door het overlijden van de heer N. Broekhuysen, de man, die de korfbalsport heeft ingevoerd en zijn verscheiden werd herdacht door het in acht nemen van één minuut stilte. Aan het door Swift georganiseerde korfbaltournooi namen voor de eerste maal in Nederland óók pupillen deeL Het werd een succes en zal worden herhaald. Vermeld moet ook worden, dat voor de elfde achtereenvolgende maal de heer van Thiel uit Rotterdam als scheidsrechter zijn diensten aan bood, een feit, waarvoor de organisa toren én de spelers buitengewoon er kentelijk zijn. Uitslagen: Afd. I: le prijst Wio I, Rotterdam; 2e prijs Pains I, Den Haag; 3e prijs Trekvogels, Rotterdam; Res. afd. I: le prijs Swift II Middelburg (beschikbaar gesteld door dhr Bostelaar, beh. sport velden); 2e prijs Zuiderkwartier II, Leiden; Afd. Ha: le prijs Tjoba J, 's-H. H. Kinderen; 2e prijs Amersfoort; 3e prijs Elto, Kapelle; Deze klassering tussen 2e en 3e plaats werd verkregen na strafworpen; Afd. Ilb: le prijs Wion ni,R otterdam; 2e prijs Swift III, Mid delburg; Afd. IIc: le prijs Vios, na strafworpen; 2e prijs Vitesse, idem. Afd. lid: le prijs Brouwershaven I, na strafworpen; 2e prijs Swift IV, idem; Afd. Illa: le prijs TOP; 2e prijs Blauw Wit; Afd. IHb: le prijs VEDO; 2e prijs Luctor II; Afd. HIc: le prijs Stormvo gels, 2e prijs Atlas; Afd. IÏId: le prijs K.V.L. 2e prijs Wion V; Afd. HIe: le prijs V.Z.A.D.; 2e prijs Animo II, Sou burg; Adsp. afd. A: le prijs nw. wissel beker, beschikbaar gesteld door Nw. Engeland te Middelburg:. Swift A. 2e prijs Luctor A na strafworpen; 3e prijs Animo A idem; Afd. B: le prijs Swift B, 2e prijs Vitesse; Afd. C: le prijs Volharding Yerseke; 2e prijs Zee- delburg; Afd. D: le prijs Elto; 2e prijs Swift Vlug, na strafworpen; 3e prijs Zelzate, na strafworpen; Afd. E: le pr. Swift Quick, 2e prijs Vedo a, na straf worpen; 3e prijs Vios; Afd. L: le prijs Swift Lenig; 2e prijs Zuidwesters, 3e prijs Atlas, Ritthem; Afdeling Pupillen I: 1. Pams, Den Haag; 2. Swift Spoed Afd. Pupillen II: 1. Zelzate, Bt lgië, 2. OMNO. ST PHILIPSLAND Ongeval. De bromfietsberijder H. Fon- tijne te St. Philipsland kwam bij het ver laten van een uitrit in botsing met een passerende auto, bestuurd door de heer W. Rijstenbil. Dit ongeval liep goed af. daar het bij materiële schade bleef. Ned. Herv. Kerk Beroepen te 't Woud, W. F. Kuil te Abbenbroek-Heenvliet. Geref. Kerken Beroepen te Gorredijk, P. Huisman kand. te Utrecht; te Utrecht-Noord, T. Spliker te Maassluis. Chr. Geref. Kerken Beroepen te Ede, G. J. Buijs te Papen- drecht. Geref. Kerken (ond. art. 31 K.O.) Tweetal te Bedum, J. H. van der Hoe ven te Houwerzijl en H. J. de Vries te Berkel. Geref. Gemóenten Bedankt voor Ridderkerk, H. v. Gilst te Dirksland. Beroepen te Ede, F. Mallan te Brui- nisse. Oud Geref. Gemeenten Bedankt voor Giessendam, H. Wiltink landia, Hansweert; 3e prijs Swift, Mid- te Doetinchem, Mm ONZE TENT en dan bedoel ik natuurlijk de Youth for Christ-tent waar voor onze abonnees zo en thousiast hebben geofferd krijgt wieltjes. Dat is het grote nieuws, waarmee het hoofdbestuur van Youth for Christ mij deze week toen ik net terug was van de vier weken „herhalingsoefenin gen" verrastte. „De tent krijgt wieltjes. Tenminste als de Zeeuwen het goed vin den," riepen ze me toe. Ik begreep er weinig van en daarom zijn ze het me toen maar wat breedvoeriger gaan uitleggen. Ze, dat waren dan de bekende dominee Jan van Ca- pelleveen en de landelijke voor zitter, beeldhouwer Leo Pasman uit Haarlem. „Toen onze tent in Vlissingen door de storm werd verwoest", zo begonnen ze hun verhaal, „toen hebben we tegen elkaar gezegd: nu wordt het toch wel wat al te bar. Dat is nu al de derde tent die we kwijt raken. Youth for Christ wilde nu naar een andere mogelijkheid voor mobiele campagnes omzien. Maar inmiddels was er in Zeeland onder de lezers van het Zeeuwsch Dagblad een spontane actie ontstaan om een nieuwe tent bijeen te brengen. Getroffen door dat enthousiaste gebaar, lieten de mannen hun plannen om niet weer met een tent te beginnen een ogenblik varen. Op de jongste vergadering van het hoofdbestuur kwam het opnieuw ter tafel. Daar bleek bovendien, dat verschillende verenigingen en kerken de laat ste tüd een gestage teruggang van al de Zeeuwse gevers te van de opkomsten in tentcam- verklaren, dat wij ermee ak- pagnes hebben moeten constate-koord gaan. ren. „Is het dan verantwoord met een nieuwe tent in zee te gaan?" werd gevraagd. Neen, oordeelde elkeen. Toen ontstond het plan voor een „rijdend po dium", een caravan die gemak kelijk omgebouwd kan worden tot een podium en uitgerust met de modernste apparatuur. POLSEN Prachtig.alleen, zouden de Zeeuwen ermee akkoord gaan? Per slot van rekening hadden zij het geld bijeenge bracht voor een nieuwe tent en niet voor een caravan. Leo Pas man kwam mij eens voorzichtig polsen. Toen hij uitgepraat was, vroeg ik: Zijn jullie meer gebaat bjj een caravan dan bij een tent? Ja. Zijn de kosten ongeveer de zelfde? Vrijwel. Bovendien gaat de wagen veel langer mee. Hij wordt gegarandeerd op 25 jaar. —Oké. Dan durf ik uit naam Zo is het gegaan. Ik weet het, ik heb een hele verantwoorde lijkheid op mijn schouders ge laden. Maar dat durfde ik vrij moedig te doen, omdat ik ervan overtuigd was, dat al die hon derden Zeenwse vrienden van Youth for Christ, die zo spon taan heben geofferd voor de Tent hun giften met dezelfde blijmoedigheid zouden hebben gegeven voor een caravan. Het gaat er immers maar om, dat dit prachtige evangelisatiewerk door kan gaan en dan zo goed mogelijk. En daarom wordt het een „tent op wielen", zoals' ik de caravan onze Zeeuwse ca ravan heb genoemd. Hoe ons aller caravan er uit ziet, kunt u op de tekening zien. De wagen is vier meter lang, twee meter breed en twee me ter hoog. Het podium is aan de zijkant bevestigd opklapbaar is in frisse kleuren geschilderd. In de wagen zelf is woongele genheid voor twee medewer kers, zodat de wagen nooit on beheerd behoeft te zijn. Er is een keukentje en er zijn inge bouwde bedden aanwezig. Vóór en na de samenkomsten is het een prachtige mogelijkheid voor het voeren van gesprekken met belangstellenden. GROOT VOORDEEL De wagen is geheel van staal, en van binnen bekleed met hor- nitex, dat onbrandbaar is en be stand tegen zuren en krassen. De caravan is uitgerust met een multimonica (voor begelei ding), een geluidsinstallatie en een filmprojector. De caravan wordt getrokken door een Chevrolet, die ge schonken is door landgenoten, die net als u en ik het Youth for Christwerk een warm hart toedragen. Weet je, wat het grote voor deel van de caravan is? vroeg Jan van Capelleveen mij. Dat we nu niet meer behoeven af te wachten, of er mensen naar onze samenkomsten toekomen. We rijden nu eenvoudigweg en dus ook 4 x 2 m. Het geheel naar die plaatsen waar mensen zijn. En we kunnen overal ko men, op heel eenvoudige wijze. PRIMEUR Zeeland de bakermat van deze nieuwe aanwinst krijgt de primeur. Op dinsdag 3 juni kunnen alle Zeeuwen zien, waarvoor ze hnn geld hebben gegeven, want op die datum wordt in Goes de caravan offi cieel overgedragen. (Lees hier over elders in ons blad meer). En daarna begint de toernee door Zeeland. Op alle eilanden en ook in Zeeuwsch Vlaanderen zal men het „rijdende podium" kunnen zien. AUen die de Tent actie hebben gesteund zullen kunnen zeggen: „Kijk, daar heb je ONZE Tent. Op wielen." Bij die overdracht op 3 juni in Goes zal ook de reportagedienst van de NCRV present zijn, als het lid van Ged. Staten, de heer A. Schout, nam ns u en mij de caravan aan Youth for Christ overdraagt. Daar moet u als het even kan ook bij aanwe zig zijn. Want eerlijk is eer lijk het is tenslotte ons aller Tent (op wieltjes). De vice-voorzitter van de commissie van landbouwhuishoudonderwijs van de Z.L.M., de heer M. de Regt (de voor zitter, burgemeester B. H. G. ter Haar Romeny van Wolfaartsdijk was verhin derd aanwezig te zijn) kon een groot aantal dames en heren een welkom toe roepen. Hij noemde het een goed initia tief om een leerkrachtdag te houden; im mers er worden banden gelegd tussen het onderwijzend personeel. Het programma voor deze dag was aan leiding voor de aanwezigen om op tal van vraagstukken dieper in te gaan. Mej. Gr. G. Smit, inspectrice bij het landbouwhuishoudonderwijs en de heer H. A. Hüsken, rijksconsulent bij het nij verheidsonderwijs hebben tal van prak tische wenken en wijze raadgevingen ge geven over de bijdrage tot vorming van leerlingen. OORDEELVORMING Mej. Smit stelde als het belangrijk* punt de oordeelvorming van het kind. Dat dient te gebeuren in de opleiding en dan kan men zeggen, dat de leerling gevormd wordt. „Dit element moeten w* vooral in het middelpunt van de belang stelling plaatsen", aldus mej. Smit. „U knnt dit niet alleen; daarvoor Is samen werking nodig tossen alle leerkrachten". De heer Hiisker ging in zijn inleiding in op een drietal punten: leermiddelen, leerling en leerkracht. Tal van praktisch* wenken gaf de heer Hüsken de aanwe zigen mee, waarbij hij opmerkte, dat da gezinnen, waarin de leerlingen opgroeien bezocht moeten worden. De achtergron den moéten we bij de bron vinden. Ver der vroeg hij zich af of er voldoende oog bestaat voor de maatschappelijke veranderingen. Aan het slot van zijn causerie legde hij het personeel een viertal taken voor, die uitgewerkt moeten worden en straks in groter verband besproken zullen wor den. HET SCHOOLFEEST Tijdens de geanimeerde koffiemaaltijd heeft de burgemeester van Schoondijke, de heer F. A. Roseveldt in een toespraak blijk gegeven van zijn belangstelling voor het landbouwhuishoudonderwijs. De middagbijeenkomst begon met het vertonen van enkele filmstroken die bij de lessen gebruikt kunnen worden, waar na de heer B. Groeneveld uit Amsterdam sprak over het onderwerp; „Hoe ver zorgen wü een schoolfeest". In een met aandacht gevolgde causerie belichtte hij tal van facetten, die deze materie raken. COLIJNSPLAAT A.R.-kftesvereniging. Tijdens een verga dering van de plaatselijke A.R.-kiesvere- niging heeft de heer C. Balkenende te Kapelle gesproken óver „De crisis in onze welvaart". Als bestuursleden wer den herkozen de heren P. Goulooze en Jac. van Gilst. De voorzitter, de heer J. M. Contant, deed nog enige mededelingen over de a.s. gemeenteraadsverkiezingen. WAARDE Baden. In de maand april zijn in het gemeentelijk badlokaal 461 douchebaden genomen. MIDDELBURG, 14 mei. Aardappels: Koopmans Blauwe groten 10.7015.90, Meerlanders groten 3.70, Bintje groten 5.109.50, Bevelanders groten 5.90, Fu rore groten 17.30. Vroege aardappels: groten 1.381.42, Drieling 1.041.27, kriel 7383. Fruit: Aardbeien 801.22 per doos. Groenten: Sla A 1220, idem B 517, idem C 58, Prei 1824, Radijs 511, Rabarber 10—16, Bospeen 5276, Postelein 3757, Ramenas 37, Spinazie 8,522, Winterbloemkool 3 p. kist 42—62, idem 4 p. kist 3653, idem 6 p. kist 26 49, idem 8 p. kist 2038, idem 10 p. kist 1024, idem 12 p. kist 615. Komkomm. A 5055, idem B 3941, idem C 3133, idem kg. 60. Aanvoer bloemkool 10.000 stuks; idem sla 12.000 stuks. KAPELLE, 14 mei. Aardbeien: I exp. 6581, I 50, n 2155. Appelen: Winston K 82, fabr. 58. Groenten: Bloemkool A I 29—52, A n 16—31, A afw. 9,5, B 1 12— 15, B U 11—18, B afw. 5—6, C I 5,5, stek 1,59,5. Aardappelen 5,512, Spinazie 11, Kropsla afw. 12. Heden overleed zacht en kalm onze lieve man, vader en opa P. C. J. VAN WILLEGEN, in de ouderdom van 57 jaren en 10 maanden. Uit aller naam: F. VAN WILLEGEN— DE WITTE. Kapelle, 14 mei 1958. Stationsstraat 7. HEDENMIDDAG 2 UUR ABATTOIR SEISWEG MIDDELBURG

Zeeuwsch Dagblad | 1958 | | pagina 2