Euromarkt eist efficiering van ondernemers Hemelvaart 'ASPRO Slager mag geen boter of margarine verkopen Met uitbreiding voorzichtigheid assortiment betrachten De legende van Zeemeerminnen en torens, die blijven staan Philippijnse minister vraagt Indonesië om bewijzen Weer Amerikaans kernwapen ontploft in Grote Oceaan Woensdag 14 mei 1958 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 3 2 'aspro'* .-en Ufeituteeh fit: Eerste vereiste kwaliteit Anderhalf jaar voor overvallers in postkantoor Samenwerking in de woningbouw UITSPRAAK VAN HOGE RAAD Beschuldigingen weers proken Politieman blijft ontslagen NAPN aanvaardt c.a.o. bouwbedrijf Na zeventien borrels achter het stuur En Japan protesteert Vijftien jaar voor uitlokking moord ALS GE UITGAAT van de belang stelling die er in de kring der Christe nen is voor de herdenking van het feit van de hemelvaart van Christus, dan moet u wel tot de slotsom komen: erg belangrijk zal dit wonder wel niet ge weest zijn. Zovéél voorbereiding als u voor het Kerstfeest ziet, zo weinig merkt u daarvan voor hemelvaartsdag. Zo is het altijd geweest In de oude Kerk was er zelfs een tijd, waarin het Pinksterfeest in het gedrang dreigde te komen door een ander feest, dat 40 dagen na pasen werd gevierd. Er was toen grote ker kelijke interesse voor het wonder op de Olijfberg. Het zou te wensen zijn, wanneer wij ln dit opzicht iets van die oude geest drift opnieuw mochten constateren. Het wonder van hemelvaart is toch voor ons zo uiterst belangrijk. Er is daarbij sprake van de troonsbestijging van Jezus Christus. GOD HEEFT bij de opstanding het «prekend bewijs gegeven, dat Hij de offerande van Christus als algenoeg- zaam heeft aanvaard. Er is volbracht in de plaats van schuldigen. Wat wij hadden goed te maken, dat is met God verrekend in onze plaats, door een an der." Bij de opstanding geeft God de ze kerheid, dat Hij het leven, verlost van de vloek, weer roept tot heerlijkheid. En, in het wonder van hemelvaart gaat Jezus Christus die heerlijkheid in. Voor Hem is dat: een terugkomen in de vreugde, die Hij voor ons had ver laten. Maar voor ons betekent Zijn he melvaart: een weer openstellen van het rijk, dat eens voor ons werd ge sloten. TROONSBESTIJGING. Met zijn verhoogde menselijke na tuur gaat Christus het hemels paleis binnen. Als een overwinnend Vorst! Ter illustratie moet u even denken aan de terugkeer en het opbrengen van de ark uit de strijd. In Davids tijd is dat gebeurd, waar aan psalm 68 de herinnering bewaart. Vóór in de stoet werd de ark mee gevoerd, om weer gezet te worden op de bestemde plaats in Jeruzalem. Ge vangenen werden meegevoerd, en ver der kwam héél het leger op zetten. Met recht: zó als ze uit de strijd kwamen, ló hielden zij de triomftocht! Onder dit beeld moet u denken aan feet opvaren van Jezus Christus naar de hemel. Dat was ook na het ver elaan van de vijanden. De doodsvijan den, die ons bedreigden. Zij wilden over ons heersen. Satan en zonde, dood en graf. Wij waren machteloos tegen over hun optreden. Maar, de Heer, Die Zich plaatste aan het hoofd van Zijn «chare, viel de vijanden aan en heeft .deze overwonnen. U KENT TOCH het paaslied: nu jaagt de dood geen angst meer aan? Satan heeft de slag verloren, moet zijn prooi opgeven. Hij mag na de hemel vaart des Heren in de hemel niet meer komen om ons aan te klagen. In Open baring 12 10 staat, dat de aanklager van onze broeders, die hen dag en nacht aanklaagden voor onze God, is nedergeworpen. Satan had altijd „stof" genoeg. Uit ons leven (wat wij deden), uit ons hart (wat wij dachten), uit wat wij begeer den, alles gaf satan gelegenheid, om van God onze ondergang te eisen. Zó geweldig was nu de overwinning van Jezus in Zijn dood en opstanding, dat de vorst der duisternis dit bedrijf niet meer kan uitoefenen. Van de Olijfberg gaat de Overwin naar naar het paleis des Vaders. Die triomftocht heeft het aan de afgrond duidelijk gemaakt, dat de greep van de boze is mislukt door Jezus Chris tus. EN, HOE GAAT Hij daar op naar de hemel? Als eerste van de vele broe ders. Zeg er ook maar zusters bij. Als de eerste van de gemeente, die Hem toebehoort. Als de vorst van het leger, dat aan Zijn kant staat. Als priester- vorst, gelijk Hij ons verkondigd wordt in de brief aan de Hebreen. Dit was een andere toegang tot het heiligdom dan de hogepriester had onder Israël. Die mocht één maal per jaar het heilige der heiligen ingaan, voor een ogenblik, en dan moest hij weer voor een héél jaar terugtreden. Priester èn volk konden nog niet voortdurend wonen bij de Heer. Maar zien we de priester-vorst bij de hemelvaart. Hij gaat de hemel in, oru daar te blijven. En, Hij gaat daar binnen als onze voorganger, als de eerste, Die in Zijn verschijning aan kondigt, dat meerderen zullen volgen. Want, de menselijke natuur, uit het paradijs eens verdreven, mag nu weer terugkeren om te wonen bij God! In de nederdaling in het vlees is Jezus mens geworden, als wij zijn in deze wereld. In Zijn hemelvaart brengt Hij ons vlees, onder de vloek uit, in de vreug de der heerlijkheid, die God er voor bestemd had. Wat in de nederdaling in het >lees begon, dat zet zich nu voort in Christus' hemelvaart. DAAROM GEEFT de hemelvaart des Heren ons zulk een opwekkende bood schap. Zijn hemelvaart is zekerheid over on .e thuiskomst. Want, het Christelijk Jeven, dat is: meegaan in de stoet van het ove. winningsleger. Het hoofd van de stoet kunnen wij hier niet meer zien. Christus is op Zijn plaats aangekomen, vanwaar Hij nu de wereld regeert. Maar het leger schuift achter Hem binnen. Op verschillende tijden. Maar ook de laatste gelederen ko men net zo goed binnen als de eerste. Pas op, dat wij ons niet vergissen. Het is al zo lang geleden, dat de eer steling na de overwinning is opgeva ren. Het is mogelijk, dat wij de ge dachte krijgen, dat wij zelf nog een of andere overwinning moeten behalen. Dat alléén ons gevecht en onze meer derheid in de strijd recht geeft op een intocht. LEEST U nog eens Openb. 19 13 en 14. Déar wordt van de vorst gezegd, dat zijn kleed in bloed geverfd was. De ondernemer zal zich in verband met de Euromarkt op korte termijn ernstig moeten bezinnen over wat hem te doen staat om zijn bestan in de komende felle binnen- en buitenlandse concurrentie strijd te handhaven en zo mogelijk te verstevigen. Hierbij zal sprake kunnen zijn van een nieuwe oriëntering, die niet alleen tot economi sche, maar ook tot bedrijfsorganisatorische anpassingen zal kunnen en moeten leiden, aldus ir. J. M. Matthijssen, voorzitter van het Ne derlands Instituut voor Efficiency, in een rede over „Euromarkt eist Efficiency", waarmede hij de voorjaarsefficiencydagen 1958 te Scheveningen opende. dan zouden de produktiekosten zodanig kunnen gaan oplopen, dat daardoor dit uitgebreide assortiment produkten in die andere landen toch nog onverkoopbaar zou blijken te zijn. Tengevolge van de Euromarkt zal een stroom van managementvraagstukken op de ondernemer afkomen. De ondernemer zal zich moeten afvragen, of specialisatie t.a.v. zijn productie noodzakelijk is, of hij zal moeten overgaan tot algemene normalisatie of tot eigen standaardisatie van zijn produkten en in zijn produktie- proces. In dit verband wilde mr. Mathijssen wijzen op de mogelijkheden van assorti mentsbepaling en typebeperking als we zenlijke middelen tot verhoging van de efficiency. En waarop moet worden gelet, zo beklemtoonde hij, is voorts de vorm geving en de kwaliteit, want binnen de Euromarkt zal het de kwaliteit zijn, die de afzet van onze producten kan waar borgen. Ingezonden mededeling (Adv.) W»cht niet tot Uw hoofd of keel gast dlchtzltten. Neem onmiddellijk 'ASPRO' «n U voelt zich opknappen. Miljoenen mensen over de helt wereld ondervinden het dagelijks. Ook zenuwpijn, reumatische aandoeningen en gevoel van rillerlgheld verdwijnen snel door 'ASPRO'. Mis niets van Uw levensvreugde. Voel U prettiger. opgewekter door 'ASPRO'. 'ASPRO' Irriteert Uw waag niet. Houd het altijd bij de hand. De Nederlandse ondernemer zal zich door marktonderzoek nauwkeurig op de hoogte moeten stellen van de mogelijkhe den voor zijn huidige produkten in de andere landen der E.E.G. en van de wijzi gingen, die hij daarin eventueel zal moe ten aanbrengen om deze produkten in an dere landen te kunnen verkopen. Dit betekent echtern iet, dat het assor timent ongelimiteerd kan worden uitge breid. Want zou zulks wel het geval zijn, De rechtbank te Arnhem heeft gister morgen de 27-jarige B. P. P. en de 27- jarige C. H. A., beiden voegers uit Arn hem, schuldig verklaard aan het plegen van een roofoverval op 12 oktober 1957 in het hulppostkantoor aan de Hertogstraat te Arnhem en beide mannen, conform de eis, elk tot een gevangenisstraf van an derhalf jaar met aftrek veroordeeld. Het tweetal was er vSn beschuldigd een roofoverval te hebben beraamd op een meisje, dat voor de coöperatie een bedrag van bijna f 11.000 ten postkantore moest afdragen. P. was de uitvoerder, A. meer de „auctor intellectualis". Het tweetal had tevens bekend uit het kantoor van een tankstation in Lent op listige wijze f780 te hebben gestolen. Naar aanleiding van de onlangs in het rapport der Nationale woningraad geuite kritiek op de gang van zaken bij de zeven Goese woningbouwver enigingen, hebben vier van deze orga nisaties, n.l. „Ons streven", „Help je zelf", „algemeen belang" en de stich ting Chr. Woningbouwvereniging be sloten een federatie te vormen om met meer kracht naar buiten te kunnen op treden. Dit is geschied op aandrang van de afd. Zeeland van de Nationale woningraad. Twee bestuursleden van ieder der samenwerkende verenigingen werden aangewezen om het bestuur der federatie te vormen. De dagelijkse leiding berust bij de heren D. Taekema („Ons streven"); A. Brusket („Help je zelf"), K. Schipper („Algemeen Be lang") en A. Gillessen (Chr. Woning bouw). De heer Taekema fungeert als voorzitter. Gistermorgen omstreeks zeven uur heeft zich te Barger-Oosterveld een bot. sing voorgedaan tussen een motorrijder en een vrachtauto, waarbij de 52-jarige motorrijder G. W. vrijwel op slag werd gedood. Het slachtoffer laat een vrouw en vier kinderen na. De Hoge Raad heeft gisteren verwor pen het beroep van mevrouw C. L., te 's-Gravenhage, die een slagerij heeft en door de economische politierechter tot 25 gulden boete is veroordeeld wegens het verkopen van margarine. De basis van deze veroordeling was een vestigings regeling, gemaakt op basis van het orga- nlsatiebesluit voedselvoorziening 1941. De requirante meende, dat nu de wet organisatie bedrijven in werking is ge treden, bedoelde vestigingsregeling niet meer verbindend is. De Hoge Raad heeft nu dus anders bepaald. Overigens is deze kwestie in hoofdzaak van principieel be lang, aangezien art. 147 van de wet op de bedrijfsorganisatie bepaalt, dat alle oude vestigingsregels ingaande 1 januari 1959 vervallen. Ingezonden mededeling (Adv.) U hebt misschien het bericht in ons blad van 1 maart wel gelezen? Alle aannemersbedrijven, die ingeschakeld zijn om Schouwen-Duive* land na de ramp van 1953 droog te maken en te herbouwen, hebben aan Zierikzee, als de grootste plaats van het eiland, een wandtapijt aangeboden. Het gobelin geeft een voorstelling van de oude legend® van Westenschouwen. Ik vermoed, dat heel wat lezers van deze legende weinig of niet! afweten. Darom wil ik in dit artikel er iets over vertellen. De Philippijnse minister van defensie, Vargas, heeft de Indonesische regering gevraagd te bewijzen, dat 2.500 Philip pijnse en Chinese militairen uit Formosa de opstandige beweging in noord-Celebes steunen. De minister doelde op berichten uit Djakarta, dat hij persoonlijk Philippijnse en Chinese militairen zou hebben geïn specteerd, voordat deze uit de Philippij- nen naar Indonesië zouden zijn vertrok ken. Vargas noemde dit een „ernstige be schuldiging". Naar aanleiding van berichten uit Dja karta, dat de Indonesische centrale rege ring hem had verzocht naar Indonesië te Die Hem volgen, hebben smetteloos fijn linnen aan. De vorst heeft de strijd alléén klaar gemaakt, de overwinning is zonder meer voor de Zijnen. In dit geloof moet u durven leven. Gij hebt niets toe te voegen aan de overwinning van Christus. Wij beder ven wel veel goede vrucht daarvan, wat wij schuldbewust moeten erken nen. Als u het leger higr over de aar de ziet trekken, dan is van de blijd schap over de overwinning soms wei nig te merken. Kijk, daar probeert zelfs de éne „trekker" de ander een fikse draai om de oren te geven. An deren roepen: wij willen niet langer met „die en die" meelopen, wij zoeken wel een andere gelegenheid. De lange afstandsmars brengt moei lijkheden. Zo wordt de verheerlijkte Koning niet verhoogd. ALS WIJ STIL STAAN bij het won der van hemelvaart, dringt zich de vraag op: verheerlijkt u Hem, Die overwon? Onder het gewicht van deze vraag, onder indruk van de genade, die in Christus' hemelvaart werd gegeven, kome ieder tot verantwoording voor de Vorst zelf! G. komen om zelf te kunnen vaststellen, of Russische technici zich bij de Indonesi sche strijdkrachten bevinden, zeide de minister „het niet nodig te achten naar Indonesië te gaan". Hij had het te druk met binnenlandse aangelegenheden, zeide hij, „doch ik blijf bij .eike verklaring, die ik heb afgelegd ten aanzien van Russische steun aan de centrale regering, omdat deze steunde op de feiten, verzameld door agenten van de Philippijnse inlich tingendienst". De Centrale Raad van beroep te Utrecht heeft uitspraak gedaan in de zaak van de adjudant van de rijkspo litie J. J. H. van G. te Gulpen, vorig jaar ontslagen uit 's rijks politiedienst op grond van het feit, dat hij onjuiste declaraties voor reis- en verblijfkosten had ingediend. Hij had zeven gulden te veel opgegeven. De Centrale Raad bevestigde de uit spraak van het ambtenarengerecht te Heerlen, dat het ontslag rechtmatig had verklaard. De politieman blijft dus ontslagen. De Nederlandse aannemersbond en patroonsbond voor de bouwnijverheid heeft zich op zijn gisteren te Arnhem gehouden jaarvergadering bij accla matie uitgesproken voor de wenselijk heid van de collectieve arbeidsover eenkomst voor het bouwbedrijf, zoals die er thans ligt. De N.A.P.N. was de laatste orga nisatie die zich nog over de wenselijk heid moest uitspreken. De rechtbank te Almelo heeft de 37- jarige P. G. G. uit Luxemburg, con form de eis, veroordeeld tot vier maanden gevangenistraf met aftrek. G. had winkeliers in Borne en Almelo be taald met waardeloos geworden Oost- C. St. duitse marken. De rechtbank te Zwolle heeft de 48- jarige expediteur J. M. van Z. uit Zwolle veroordeeld tot achttien maan den gevangenistraf, waarvan drie voorwaardelijk met aftrek van voor arrest, ontzegging van de rijbevoegd heid voor de tijd van twee jaar en on der toezichtstelling van een consulta tiebureau voor alcoholisten. Na zeventien borrels te hebben ge dronken was van Z. in zijn auto ge stapt en gaan rijden. Hij veroorzaakte een aanrijding, waarbij drie personen vrij ernstig werden gewond. De rijbe voegdheid was hem toen juist ontno men, eveneens wegens het rijden on der invloed van sterke drank. De eis luidde: zes maanden waarvan drie maanden voorwaardelijk met aftrek van voorarrest, drie jaar ontzegging van de rijbevoegdheid en toezicht. Een zeemeermin gevangen! Westenschouwen was eens een welva rend vissersdorp in het zuidwesten van Schouwen. De visserij bloeide buitenge woon. Er wordt zelfs verteld dat de vis sers zo rijk waren, dat ze schoenen met gouden gespen droegen en hun schepen met zilveren spijkers in elkaar lieten zetten. Op een keer zijn ze er weer op uit geweest met hun ranke vissersbootjes. Als ze 's avonds de haven binnenlopen, hebben ze wel een zeer bijzondere vangst: een der vissers heeft in zijn netten een zeemeermin gevangen! 't Was een won derlijk wezen met het bovenlichaam van een vrouw en de staart van een vis en het spartelde in het net, om maar vrij te kunnen raken. Het smeekte om naar het water terug te mogen, daar ze toch op het droge niet kon blijven leven. Maar de wrede visser kent geen medelijden, haalde haar uit zijn net bin nenboord en nam ze mee naar de kade. Daar dook naast het schip de zeemeer man uit het water op. Ook hij smeekte dringend, zijn vrouw vrij te laten, daar ze anders toch zou sterven. Maar alle smeekbeden waren vergeefs: de visser legde het arme vrouwtje op de kade, waar het haar aan belangstelling niet ontbrak. Als dan de wanhopig rondzwemmende meerman zijn geliefd zeevrouwtje op de kade ziet sterven, wordt hij woedend. Hij grijpt een handvol zand en zeewier, gooit het naar de trotse vissers en profeteert: Westenschouwen, Westenschouwen, 't Zal je berouwen Dat je genomen hebt mijn vrouwe! Westenschouwen zal vergaan, Alleen de toren zal blijven staanl Dan zwemt hij weg en de vissers heb ben hem nooit meer teruggezien. De profetie is in vervulling gegaan. Zo als het met zoveel havenplaatsen is ge gaan (Veere, Enkhuizen, Stavoren), ver ging het ook Westenschouwen: de haven verzandde en de bloei hield op. De men sen verhuisden, de woningen stonden leeg en veranderden na verloop van tijd in puinhopen. Daarbij kwam de rusteloze zee, die aan de kust knabbelde, zodat ten slotte van het welvarende dorp niets meer over bleef dan de toren, juist zoals voorzegd was. Deze is in 1848 afgebroken en nu heeft de legende zich verplaatst naar de toren van Koudekerke. Koudekerke's Plompetoren Ook het dorp Koudekerke op Schouwen was eens een welvarend dorp. Van ver uit de omtrek bezocht men de bekende jaarmarkt. Het lag een half uur van de zee en rond de grote kerk met toren la gen de woningen der dorpelingen, die hun vornaamste middel van bestaan in de landbouw vonden. Maar, zoals op zoveel plaatsen in onze provincie heeft ook hier de zee het land geteisterd en geschonden. Bekijkt u op de kaart de zuidelijke kustlijn van Schouwen maar eens. Deze was voorheen „rondt en de effen", maar heeft nu de vorm van een „halve wassende mane". In een kleine eeuw zijn hier 1300 ha vruchtbaar land verloren gegaan door stormvloeden en dijkvallen. Vooral in Kerstnacht van 1518 en tij dens de Felixvloed van 5 november 1530 De Amerikaanse commissie voor de kernenergie heeft meegedeeld dat gister ochtend vroeg opnieuw een kernwapen op het proef terrein van Eniwetok, in de Grote Oceaan, tot ontploffing is gebracht. Dit geschiedde in het kader van de reeks proefnemingen met kernwapens, die de Verenigde Staten thans in de Stille Oce aan houdt. Ook nu is geen enkele bijzonderheid over de proefneming medegedeeld. Op het weerkundig instituut van Tokio schat men dat de jongste ontploffing ver scheidene megatonnen sterk is geweest. Men verwacht dat in de loop van de twee komende weken radioactief stof op Japan zal neerkomen. PROTEST Het Japanse ministerie van buitenland se zaken heeft bek/end gemaakt by de Ver. Staten te protesteren tegen de nieu we reeks Amerikaanse kernontploffingen by Eniwetok en opnieuw om stopzetting van kernproeven te verzoeken. In de nacht van 25 op 26 augustus 1956 werd te Heer (Limburg) door twee jongemannen M. H. J. Mohnen vermoord. De echtgenote van het slachtoffer, K. G. werd wegéns uitlok king van dit misdrijf door de recht bank te 's-Hertogenbosch tot 15.jaar gevangenisstraf veroordeeld en in ho ger beroep door het gerechtshof aldaar tot 12 jaar. Tegen het arrest van het hof kwam de veroordeelde in cassatie, doch de Hoge Raad verwierp gisteren dit beroep. Binnenkort zullen de Russen een derde kunstmaan lanceren. was het verschrikkelijk. Men was bang, dat de zee in verbinding zou treden mei de lage moergronden van Midden-Schou wen en zelfs de polderdeskundige Andrlei Vierlingh wanhoopte aan het behoud van Schouwen, Velen verlieten het eiland en stierven in den vreemde „van rouwe end» melancolie of van honger ende kommer". Steeds verder drong het Scheldewate* het land in en de oude binnendijken moesten de dienst van de buitendijken doen, waartoe ze meestal niet geschikt waren. Het ene dorp na het andere ver zonk in het water. En er lagen heel wat dorpjes hier: Westenschouwen, Clauskin deren, Borrendamme, Rengerskerke^ Zuldkerke, Simonskerke, St. Jacobskerke, Brieskerke. Ook Koudekerke werd door de zee op geslokt. Alleen de toren is blijven «taan, vlak bij het water nu. Hij heeft in de vo rige eeuw dienst gedaan als baken voo» de scheepvaart. In de laatste oorlog heb ben de Duitsers hem in de bunkers gezet en ook heeft hij toen door granaten nog al wat schade opgelopen. Maar nu is de Plompetoren netjes ge restaureerd en vanaf de top heeft men een mooi vergezicht over de Schelde en Schouwen. Wat ïijn zeemeerminnen! Bij kustvolken, die dus bij de zee wo nen en voor een groot deel hun brood op het water vinden, heerst een eigenaardig» opvatting. Ze menen dat alles wat zich op aarde op 2 of 4 benen voortbeweegt ook in zee aanwezig is. Maar met een lichaam dat zich bij hèt natte element heeft aangepast. Zeevaarders zijn bijge lovig en zoeken bij elk wonderlijk ver schijnsel op zee een parallel met het vas teland. Een schipper in vroeger tijd schreef! „Alles wat er op 't land leeft, is ook in de zee: honden, paarden, leeuwen, oli fanten, je kunt het niet bedenken of het is in de grote zee. Maar dan met vissa- staarten vanzelf, dat kunnen alle schip pers je zeggen". Vergelijk de volgende namen maai eens: zeehond, zeeleeuw, zeekoe, zee paard, zeemeermin. Ik heb meermalen aan het Zeeuws» strand de golven van de Noordzee en ds Schelde zien aanrollen en er een zeehond of bruinvis uit zien opduiken, maar nog nooit een zeemeermin. Dit soort wezen» is zeker uitgestorven, want volgens d» legende van Westerschouwen en ander» oude verhalen moeten ze in vroegere tij den bestaan hebben. Zo wordt verteld, dat een viser ln Edam er een ving in de Purmer, ze me» naar huis nam en met haar trouwde. Ver scheidene jaren hebben ze samen huwe lijksgeluk gesmaakt. Een paar melkmeisjes uit Edam kregen er een van een monnik, die haar had ge vonden in de scheur van een dijk. D» meermin sprak een vreemde taal en d» meisjes moesten maar proberen, haar ver. der op te voeden. Ze heeft na veel moeit» leren spinnen, maar verder schijnt ze het niet gebracht te hebben. Ook bij het fort Rammekens moeten zeemeerminnen rondgezwommen hebben. Andere sagen spreken van vliegend» meerminnen, die voorspellingen doen. ^Zoï^men naar aanleiding daarvan op sommige gebouwen een meermin «1» windwijzer hebben geplaatst, zoals ojk op de stadhuistoren van Middelburg, na nog in de steigers? Wat voor wezens het geweest zijn, zal wel altijd een raadsel blijven. Maar vei lig kan men aannemen, dat fantasie en bijgeloof hier een grote rol «pelen. Al zijn er misschien bepaalde gebeurtenissen geweest, die hiervoor een bodem vorm den. In 't wapen van Schouwen ziet men nog altijd een zeemeermin en een -man, dia elkaar zwemmende de hand reiken. L-v.W. Ingezonden mededeling (Adv.)

Zeeuwsch Dagblad | 1958 | | pagina 3