MATIG TARIEF Nederlandse kaas van Brazilië in hartje jflrovinri^yfis» 4 99.- Kolonisten bouwden modernste zuivelfabriek van BURGERLIJKE STAND PurJ mee Maandag 12 mei 1958 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 3 Symbool van energie en bekwaamheid Moderne methoden Kosten deltawerken Klein fabriekje Vrouw en kinderen in de steek gelaten MIDDELBURG TERNEUZEN VL1SSINGEN Agfacolor- fotografie nü binnen ieders bereik Agfa Silette Vario: f 99.- Ook de Opticus 100 gaat f 99.- kosten GEDEPUTEERDE STATEN hebben zich bereid verklaard, het tarief voor de Wester-Schelde-veren, waarover zij met de Minister van Waterstaat overeenstemming hebben bereikt, tegenover de Provinciale Staten te verdedigen. Men houde goed in het oog: te be slissen hebben de Staten in hun ver gadering over deze tarieven "niet. Al leen stellen G.S., als democratisch college, prijs op het oordeel van de Staten, als vertegenwoordigers van het Zeeuwse volk, over de resultaten, die zij in de besprekingen met de minister verkregen. Dat zij de tarieven verdedigen, houdt in, dat zij goede hoop hebben, dat de Staten met deze tarieven ak koord kunnen gaan. Naar ons oordeel is dat vertrouwen gewettigd en is het o.i. ook onont koombaar, met deze tarieven akkoord te gaan, althans er slechts op onder geschikte punten wijziging van te vragen. VOOR NIETS gaat de zon op, zegt men wel eens, als men tot uitdruk king wil brengen, dat al, wat men in het leven verder geniet, betaald moet worden. In Zeeland hebben we er ervaring mee, dat ook de verbinding tussen onze eilanden kosten meebrengt en dat zij, die deze verbinding gebrui ken, daarvoor moeten betalen. Ons blad is nimmer enthousiast ge weest voor gratis veerdiensten. Natuurlijk is daar wel een pleidooi voor te houden, een gevoelvol plei dooi zelfs, dat dus de harten aan spreekt. Maar wie nuchter de zaken bekijkt, zal toestemmen, dat het rede lijk is, dat wie van de ene plaats naar de andere gaat, de kosten daarvan moet dragen. Zo goed als dat geldt voor een trein- en een busreis, van het gebruik van auto of fiets, zo goed geldt dat ook voor het vervoer met stoomboten en veerponten. DAT IN DE BIJZONDERE omstan digheden, die vlak na de oorlog gol den, de veertarieven over de Wester- Schelde werden afgeschaft, is te ver dedigen. Alleen had men bij die af schaffing feitelijk direct moeten zeg gen: een ieder begrijpt, dat dit geen blijvende toestand is. Dat hebben de Staten ook ingezien, toen zij Gedeputeerden ontsloegen van de binding aan het afwijzen van elke verdere beperking van de vrij dom van veergelden. Men besefte, dat meer dan die veerprijs, die betaald moet worden, geldt de goede outillage der veren. IVfen denke in dit verband ook aan Ijet pleidooi, dat we in de komende tijd nog wel meermalen zullen moe ten voeren voor een vaste oever verbinding. Meermalen is daarbij al gezegd', er is geen bezwaar tegen, als men de kosten daarvan wil goed maken door de heffing van een tol geld voor deze verbinding. Wil men dat argument blijven voeren, dan zal het voor de hand liggen, dat men nu ook bereid is, een matig tarief te be talen, eventueel een matige tariefs verhoging te accepteren, als de veer dienst dan ook zè geoutilleerd wordt, dat de lange wachttijden worden ge ëlimineerd. De kosten daarvan zijn tenslotte een fractie van de veer gelden, die worden gevraagd. HET MOET GEZEGD, dat Gedepu teerde Staten in hun overleg met de minister van Waterstaat op dit punt veel bereikt hebben. Zo althans wil len we de schriftelijke toezegging van de minister zien: mits deze tarieven uiterst spoedig worden ingevoerd, kan een tweede veerboot van het type „Prinses Beatrix" besteld worden. En we moeten zeggen, dat het uitwendig zien van deze veerboot bij ons de indruk wekt: met nög zo'n boot kan veel misère Worden opgeheven. Maar niet alleen op dit punt, ook ten aanzien van de tarieven hebben G.S. bij de minister veel bereikt. In de oorspronkelijk door hem voor gestelde tarieven werd de geregelde gebruiker gelijkgesteld met de va kantiepassagier, die op zijn reis ook eens een keer gebruik maakt van de Zeeuwse veren. Dat is een onbillijkheid, hebben G.S. allicht aangevoerd, die zwaar zal drukken op de Zeeuwse economie, die het bezoeken van scholen zal belem meren en ook de verplaatsbaarheid van de arbeiders schaadt. Zij hebben daarvoor kennelijk bij de minister een open oor gevonden. Bereikt is toen, dat voor de regel matige gebruikers maandkaarten en 20- en 40-vaartenboekjes werden op genomen, die aanmerkelijke reducties geven, reducties, die oplopen van 25 tot 85% op het enkelvoudige tarief. WIJ GELOVEN, dat hiermee veel bereikt is. De veren over de Wester-Schelde bedruipen zichzelf niet. Er moet geld bij. Het Rijk legt dat erbij. Het is begrijpelijk, dat het in deze tijd, nu voor al de overheidsbedrijven geldt, dat zij zichzelf moeten bedruipen, de eis stelt, dat de verliezen op de Wes ter-Schelde-veren beperkt worden. De regering gaat daarbij niet zo ver, dat ze daaraan de eis stelt: ze moeten zichzelf bedruipen. Op dat punt komt ze Zeeland tegemoet. Het is ook begrijpelijk, dat de regering van de provincie een bijdrage in de verliezen vraagt. En het is onder deze omstandigheden duidelijk, dat Zeeland bereid zal moeten zijn, de matige ver hoging, die in de tarieven ligt, te aanvaarden. Wij houden dan nog steeds voor de regelmatige gebruikers een matig ta rief, dat de kostprijs bij lange niet dekt. TT Ingemetselde dominee in vrijheid De predikant Righetti in Zuid-Italië, die vier dagen door zijn R.K. hospita op zijn kamer was vastgebonden, om dat hij weigerde een andere kamer te zoeken, is uit zijn kluizenaarschap ge treden. De hospita gaf de metselaar, die de kamerdeur op haar bevel dicht gemetseld had, order het metselwerk te verwijderen. De hospita verklaarde aan verslaggevers dat het haar niet kon schelen of Righetti protestant was maar haar bezwaren richtten zich vooral tegen zijn gemeenteleden, die psalmen op mijn trap zongen. Bij een inval in een speelhuis in Am sterdam werden elf personen betrapt bij het hazardspel. Ingez. Med. (adv.) De modernste zuivelfabriek van heel Zuid-Amerika is gebouwd en wordt geëxploiteerd door Nederlandse kolonisten. Hij staat in Caram- bei, een kolonie van protestants-christelijke Nederlanders, die in een van de zuidelijke staten van Brazilië ligt. In de nieuwe fabriek, die in november van het vorige jaar werd geopend, maken de kolonisten echte Nederlandse boter en kaas van de duizenden liters melk die hun beroemde stamboekkoeien produceren. Ze hebben de Brazilianen ook kennis laten maken met chocolademelk en die viel zo goed in de smaak, dat er nu iedere dag al 7000 flesjes van worden verkocht! De Braziliaanse staat Parana is on geveer vier maal zo groöt als Neder land en er wonen omstreeks anderhalf miljoen mensen. Aan de kust zijn plantages voor koffie, suikerriet en katoen, maar in het hoger gelegen binnenland maken deze gewassen plaats voor mais, tarwe, aardappelen, verschillende groentesoorten en voor de melkveehouderij. In dit gebied lig gen de kolonies Carambei en Castro- landa, die zijn opgebouwd door pro testants-Christelijke Nederlandse ge zinnen. De Nederlanders die in het begin van deze eeuw in Carambei kwamen, legden zich vrijwel uitsluitend toe op de produktie van melk. In 1925 ken Jacob Voorsluys, een onderwijzer uit 's-Gravendeel, er de eerste zuivel- coöperatie oprichten, dank zij een lening van 7000 gulden tegen een rente van één procentper maand. De kolonie Carambei heeft op het ogenblik een oppervlakte van ruim 8000 ha. Er zijn 60 bedrijven geves tigd en er wonen 100 gezinnen, die samen 600 personen van Nederlandse afkomst omvatten. Sinds 1951 heeft Carambei een eigen, uit Nederland beroepen predikant. Er is ook een Nederlandse school en onze regering heeft een landbouwconsulent ter be schikking gesteld. De totale rundveestapel van Caram bei omvat 3000 dieren, waaronder ongeveer 1500 melkkoeien. Bovendien bezitten de Nederlanders nog 2000 var kens. Het landwerk wordt hoofdzake lijk gedaan met de 70 tractoren waar over de bedrijven gezamenlijk be schikken. Het akkerbouwbedrijf pro duceert niet alleen groenvoer voor het vee, maar ook mais, zoete aardappe len en rijst. Veertig kilometer verder ligt de nieuwe protestantse kolonie Castro- landa, die in 1951 ontstond. Deze heeft een opnerv'zMs van 7000 ha. en er wonen 65 gezinnen die samen 400 per sonen tellen. De kolonisten van Castro- Ianda komen voornamelijk uit Dren te. Ze brachten hun stamboekvee en hun machines mee en ze hebben zelf hun bedrijfsgebouwen en hun huizen gebouwd, evenals een coöperatieve winkel en bakkerij, een reparatiewerk plaats, een kantoor, een kerk, die ook dienst doet als verenigingsgebouw, 'n school en toen in 1956 een Gere formeerde predikant werd beroepen een pastorie. De veestapel bestaat uit 700 stuks Nederlands stamboekvee (waarvan werking van een machinefabriejt in Zutphen, kon het nieuwe gebouw ten slotte in november 1957 toch in ge bruik worden genomen. De officiële opening werd een da verend feest. Er waren 2000 gasten, die aanzaten aan de „churrascada", waarbij op vele vuren in de openlucht vlees aan het spit wordt gebraden. Talloze Braziliaanse en Nederlandse autoriteiten woonden de plechtig heid bij. De fabriek draait nu op volle toe ren. De melk wordt met het oog op de hoge temperatuur twee maal per dag ontvangen. De consumptie- melk wordt gestandaardiseerd op 3% en gepasteuriseerd op 79 graden Cel sius. De avondmelk en de zondagmelk worden gepasteuriseerd en tot op 5 graden gekoeld, en daarna opgeslagen •:v Minister Algera heeft de Eerste Ka mer meegedeeld, dat de helft van de kosten der deltawerken ten laste van de gewone dienst wordt gebracht, om dat ofschoon moet worden toegege ven, dat de uitgaven voor de deltawer ken in beginsel kapitaalsuitgaven zijn een deel der uitgaven wordt besteed aan de versterking van hoogwaterke ringen in beheer (en in eigendom) b(j derden, waarin het rijk subsidieert, en een ander deel aan voorzieningen, te treffen aan objecten van derden in de onmiddellijke omgeving der afdammin gen, teneinde de objecten aan te passen aan de nieuwe toestand, die zal ont staan. Deze uitgaven behoren tot die, welke een wijziging in de omvang van de ver mogenspositie van de staat tot gevolg hebben en bij de thans toegepaste cri teria behoren deze uitgaven ten laste van de gewone dienst te komen. Het totaal dier uitgaven beloopt niet een som, die gelijk ls aan 50 procent van het gehele bij het artikel aangevraagde bedrag. Nochtans ls het ten laste van de gewone dienst te brengen percentage op 50 gefixeerd, waarbij inderdaad ge dacht is aan de mogelijkheid, dat een deel der aan de deltawerken ten koste te leggen sommen uit een oogpunt van verhoogde veiligheid weliswaar goed besteed, doch economisch gezien niet rendabel zullen zijn. Intussen is ook de minister van oor deel dat verdere beschouwingen over het vraagstuk van de toerekening van uitgaven aan de gewone- en de buiten gewone dienst het best kunnen worden opgeschort, totdat het resultaat van de studie der commlssie-Slmons bekend zal zijn geworden. Do iMto-S I* Hèéèsd** testis* nen trots zijn op het resultaat van hun doorzettingsvermogen: hun nieuwe zuivelfabriek is de mo dernste van heel Zuid-Amerika! 500 melkkoeien), plus nog 300 melk koeien. van gekruist ras en 1500 var kens. In deze kolonie wordt naast groenvoer ook tarwe en rijst ver bouwd. Tussen de oude kolonie Carambei en het nieuwe Castolanda is een goe de samenwerking tot stand gekomen en hierin is ook de kolonie Tronco opgenomen, die oorspronkelijk katho liek is. In 1953 besloten Carambei en Castrolanda samen een centrale zui- velcoöperatie te stichten, de Coöpera- tiva Central de Lativinios do Parana Limitida". Carambei beschikte nog over het oude fabriekje van 1925, waarin aan- vanl^lijk niet meer dan 700 liter melk per dag werd verwerkt. Het oorspron kelijke houten gebouw werd in 1940 vervangen door een stenen fabriek, die de laatste jaren iedere dag 9000 liter melk kreeg uit Carambei, terwijl er ook uit Castrolanda steeds meer melk werd aangevoerd. Tenslotte kon de enorme melk stroom in het fabriekje niet meer op de juiste wijze worden verwerkt. Er was geen goede koelinstallatie en, al is het klimaat van Parana daar niet tropisch, de gemiddelde temperatuur ligt er aardig wat hoger dan in Neder land. De kolonisten besloten dan ook on middellijk bij het totstandkomen van de centrale zuivelcoöperatie, tot het aantrekken van een Nederlandse zui- veldeskundige, de heer G. Biesheuvel uit Dordrecht. Hij werd benoemd tot directeur van de fabriek en hij kreeg de opdracht, zo snel mogelijk een nieuw bedrijf tot stand te brengen. Er moesten talloze moeilijkheden worden overwonnen: halverwege de uitvoering van het werk ging bijvoor beeld de Braziliaanse aannemer fail liet en de coöperatie verloor een gro te som geld. Men doorstond echter alle tegenslagen en dank zij de mede- De 31-jarige havenarbeider A. C. de G. te Gorlnchem, moest voor de Dordt- se rechtbank terecht staan, omdat hij zijn vrouw en twee kinderen in hul peloze toestand had achtergelaten zon der in hun onderhoud te voorzien. Op de vraag van de president van de rechtbank hoe zijn vrouw en kinderen aan de kost hadden moeten komen ant woordde deze huisvader simpelweg, dat dat een zaak van de „steun" was. De officier van justitie was zeer ver bolgen op deze verdachte, die koeltjes alle verantwoordelijkheid voor zijn ge zin van de hand wees. Hij eiste vijf maanden gevangenisstraf, waarvan 4 maanden voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar en de bijzon dere voorwaarde, dat verdachte met de dienst voor sociale zaken een rege ling zal treffen voor tefugbetaling van aan zijn vrouw verstrekte gelden. Uit spraak vrijdag 23 mei. tot de volgende dag: c-en hatt voor- uitgang vergeleken bij vroeger, toen de zondagmelk grotendeels verloren ging. Per dag wordt ongeveer 600 liter room gekarnd, boter wordt als een bijprodukt beschouwd. Ook de melk inrichting is van beperkte capaciteit. Zij levert dagelijks drie- tot vierdui zend flessen. De Brazilianen houden niet van yoghurt maar zij tonen wel belangstelling voor de slagroom: hier van wordt iedere week 500 liter ver kocht. Het zwaartepunt van het bedrijf ligt in de kaasmakerij, aangezien 70% van de melk tot kaas wordt verwerkt. De maandproduktie bedraagt gemiddeld 45.000 kilogram. Er worden twee ty pen kaas gemaakt uit melk met een vetgehalte van 3,4 tot 3,5%. Men maakt zowel lunchkaasjes van één kilo onder de naam „Batavo" ais zwaardere broodkazen onder de naam „Castrolanda". Sinds kort is men ook begonnen met de produktie van Edammers 40 -f. In 1957 bedroeg de totale melkaanvoer 5.300.000 kilogram met een vetgehalte van 4.02%. De mooie nieuwe fabriek in Ca rambei staat er als het symbool van Nederlandse energie en bekwaamheid en de kolonisten kunnen er met recht trots op zijn. Bronzen ere-medaille Bij Koninklijk Besluit is de ere-me- daille, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau, in brons, verleend aan de heer A. L. Vos, loop- en spoel- knecht bij de apotheker W. K. Hum- melen te Middelburg. G. J. W. van der Peijl overleden In het St. Elizabethziekenhuis te Sluiskil is op de leeftijd van 49 jaar overleden de heer G. J. W. van der Peijl, directeur van de N.V. Handel-, Industrie- en Scheepvaartmaatschappij De Hoop, de N.V. Transportmaatschap pij Terneuzen en de N.V. Handelmaat schappij Terneuzen, alle gevestigd te Terneuzen. Verder had de heer Van der Peijl vele bestuursfuncties in stichtingen en verenigingen, die met de bouwmate- rialenhandel en de binnenscheepvaart in verband staan en in stichtinen en commissies, die het plaatselijk en streekbelang behartigen. De begrafenis is a.s. dinsdag om drie uur op de algemene begraafplaats te Terneuzen. BORSSELE Afscheid. De heer M. van 't Hoff, hoofd van de o.l.-school, zal om gezondheids redenen het onderwijs verlaten. OVEZANDE Raad. De gen gemeenteraad komt woens dag 14 mei bijeen. B. en W. stellen voor STAVENISSE Nummering. De nummering van de kandidatenlijsten voor de a.s. gemeente raadsverkiezingen is als volgt: 1 PvdA., 2 S.G.P., 3 Hervormde lijst, 4 Lflst Ta- zelaar en 5 lijst Potappel. Beplanting. De Ned. Heide Mij, heeft enige wegen beplant: de Kerkweg, d# weg door de Nieuwe Anna polder en dé Nieuwe Zuidmoerseweg. Van gemeentewege wordt de oprit va» de Stoofdijk naar het Havenpad verbe terd. Ze wordt gedeeltelijk ontgraven, met zand aangevuld en daarna bestraat, een bedrag van rond f 50.000 beschikbaaf te stellen voor verbetering van het we# vak Ovezande's-Heerenhoek. ST. MAARTENSDIJK Nutsbibliotheek. In het afgelopen win terseizoen werd van de reizende Nuts bibliotheek een ruim gebruik gemaakt. Het publiek had de keuze uit 200 boeken. Men is voornemens dit aantal met 50 uit te breiden. Het aantal lezers bedroeg 80. Schietterrein. Het schietterrein, dat sinds de oorlog niet meer in gebruik was, is thans hersteld. Leden van da schietvereniging „Excelsior" hebben in 'n week tijds het veld beschikbaar ge maakt. Men hoopt nu iedere zaterdag te kunnen oefenen. De vereniging, die is aangesloten bij de Zeeuwse schietbond, telt 18 leden. Geboren: Wilhelmus C., zv C. J. G. Roovers en P. v. d. Pol; Bart P. D„ zv P. M. van Reems en W. J. de Lege; Ce- lina J. M., dv 'P. J. Steenbakker en E. A. Boogaard; Johanna A., dv S. J. Tutua- rima en J. J. Taal; Roy, zv H. van Beek en E. G. van Weisenbroek; Ralph R., zv J. E. de Keijzer en J. Siahaya; Astrid A. C., dv P. Lub en G. Stelpstra; Monica E. A., dv J. A. C. Berting en M. C. Meul- man; Petrus, zv J. W. van Est en W. H. Lorsé; Willem, zv J. de Bos en J. C. P. Visser; Adriaan M., zv P. Schouten en J. M. Steijn; Johanna, dv F. Poörtvliet en A. E. M. de Grave. J. de Jong, 25 j. en J. M. v. d. Voorde, 19 j.; C. van Prooijen, 25 j. en I. P. v. d. Hoek. Gehuwd: S. F. Lako, 24 j. en P. A. T. Vader, 23 j.; H. M. Dieters, 26 j. en J. J. M. v. d. Wart, 20 j.; C. A. van Velzen, 29 j. en J. E. A. v. d. Steen, 28 j. Overleden: A. G. C. vandekerekhove, 58 j.; J. D. van Biemen, 73 j., m.v. C. M. Doense; M. S. Deseijn, 83 j., wed. van H. Dekker; F. Naerebout, 50 j.; L. Dinge- manse, 85 j., wed. van J. de Quelerij; P. Vereeke, 38 j., m.v. H. W. v. d. Kop. HOEK Geboren: Maria P. Cl„ dv L. Sarfaty en L. den Exter; Maggeltje, dv M. van Leenen en E. de Graaf; Jacobus J., zv J. Harms en C. J. Vergouwe. Ondertrouwd: G. Oppenneer, 21 j. en T. Durink, 17 j.; L. Deij, 25 j. en A. Ver- helst, 24 j. Gehuwd: G. Oppenneer, 21 j. en T. Du- rink, 17 j. Overleden: Chr. Bakker, 81 j., m.v. J. Meertens. Ingezonden mededeling (Adv.) Dubbel negen - dubbel goed Agfa nieuws Steeds meer amateurs ont dekken de kleurenfotografie, dankzij de schitterende resul taten die zij met de snelle AGFACOLOR CT 18 be halen. Nu komt AGFA met een nieuwe Silette, die de kleurenfotografie wérkelijk onder ieders bereik brengt. Lens: op kleur gecorrigeerde Agfa Agnar 3,5/45 mm. Sneltransport- handel: transporteert film, spant sluiter en verzet telwerk. Zeer grote, heldere zoeker 1 1. Filmteller, achter onderaan de camera, telt terug.. Filmindicator, flltsaansluiting, blokkeerinrlchtlng. Echt de camera voor nieuwe Agfacolor-enthousiasten èn als tweede toe stel Yoor kleurenfoto's. Een mooie huiskamerprojector voor kleinbeeld-kleurendia's. Nu voor f 99.-,-incluslef 100 Watt lamp. De ideale combinatie: tweemaal negenennegentig Agfa Silette Vario, Agfa Opticus 100 èn Agfacolor CT 18 omkeerfl/m KOUDEKERKE Geboren: David, zv P. Kesteloo en J. van de Vijver; Adriana, dv C. M. Domi- nicus en M. P. Hage. Gehuwd: W. A. M. Jacobs, 29 j. en J. de Pagter, 21 j.; F. A. Priester, 21 j. en K. Jobse, 20 j.; K. van Vlaanderen, 26 j. en J. Schout, 25 j.; L. C. Mehlbaum, 25 J. en J. C. Boogaard, 19 j.; A. Kaljouw, 26 j. en J. Kleinepier, 20 j.; A. Huijsman, 37 J. en A. L. Dekker, 35 j. Overleden: A. C. H. van der Harst, 83 j. wed. van J. H. van der Crab. SAS VAN GENT Geboren: Margaretha B. M., dv A. A. M. Bockstaelvan Leeuwe; Jannis P., zv P. M. van der LindeKatsman; AleX W. W., zv E. H. Snoeckvan der Zalm; Cornells J., zv W. HeijboerMoerland; Truusje H. G., dv F. A. ImpensVer- hofste; Bertie, dv J. K. Slabbekoorn Dhanis. Gehuwd: W. E. Meeusen, 22 j. en E. I. A. de Caluwé, 22 j.; A. G. Koorevaar, 23 j. en E. E. M. van de Putte, 20 j.; W. A. A. van Acker, 25 j. en R. M. P. van Eetveldt, 19 j. Overleden: H. van Hecke, 87 j., weduw naar van N. van Laere; M. A. Smits, 80 j„ v.v. J. van der Linden; L. J. A. de Vries, 50 j., m.v. A. M. Casier; P. van Dixhoorn, 55 j.; E. M. M. van der Steen, 66 j., v.v. J. A. van Rossum. ZOTJ.TELANDE Geboren: Elizabeth, dv R. Dingemanse en J. Janse. Overleden: G. Zachariasse, 70 j., m.v. T. Maas; P. Geschiere, 88 j., weduwn. v. K. Adriaanse. Mosselzaadvangst Er wordt Op de Wadden zeer onre7 gelmatig mosselzaad gevist. In totaal zijn 191 vergunningen uitgereikt. De kooplust van de mosselkwekers is nog groot en alle soorten vinden aftrek. Over het algemeen zijn de prijzen goed. Opgave puzzel HORIZONTAAL: 1. wapen, 7. dier, 9. immer, 11. 'zangnoot, 12. reeds, 13. graafdiertje, 14. spil, 16. laag, 18. Gode zij lof, 19. weefsel, 20. dier, 22. voor zetsel, 23. koningin, 25. dier, 26. vrucht. VERTIKAAL: 2. rekening, 3. voor, 4. vis,-5. verlaagde toon, 6. vogel, 8. te vreden, 10. boom, 11. bezeten, 15. vruchtennat, 17. bij voortduring, 21. graanpakhuis, 23. lijst, 24. telwoord, 25. vogel. Oplossing vc-iige puzzel HORIZONTAAL: 1. wrak, 6. ooi, 7. tafel, 10. es, 12. file, 13. lof, 15. eb, 16. trimester, 20. Ob, 21. les, 22. smet, 24. do, 25. telex, 26. pro, 27. Waal. VERTIKAAL: 1. woest, 2. ros, 3. ai, 4. kaf, 5. ale, 8. fiets, 9. Elbe, 11. dom, 13. libel, 14. fel, 17. Rome, 18. set, 19. riool, 22. sta, 23. tel, 24. dra, 26. pa.

Zeeuwsch Dagblad | 1958 | | pagina 3