Monsterzege van ONDO op Swift 6 Bloesemrit van Zeeuwse L.J.G. werd een groot succes Chr. zangverenigingen hielden bondsconcours in Kruiningen Zeevaartschool Vlissingen werd roeikampioen 1958 ZEEUWSCH DAGBLAD ZEEUWSE KORFBALCOMPETITIE Leiders in eerste klasse (TOGO en ELTO) verstevigden posities Burgerlijke stand Dr. J. Chr. Kromsigt overleden De heer A. de Kam wnd. burgemeester van Serooskerke (W) RCV en Celebes demonstreerden volleybal in Goese Veilinghal Walcherse heren bleven ongeslagen Wisselbeker voor Kees de Lange Goede prestaties Ver. ziekenhuisverpleging verhoogt uitkeringen Geen verhoging contributie Otto Sterman in Goes Auto vast tussen treinrails Afd. Zeeland Ver. v. Chr. M.U.L.O. Zaterdagvoetbal Nog geen kampioen bekend in 2 B |v!aandag^J^jneM958^ Pagina 2 Bij de uitslagen van zaterdag vielen weinig verrassingen te noteren getuige het feit, dat slechts twee uitslagen niet juist waren voorspeld. In de eerste klasse ging Volharding 1 kansloos ten onder tegen Swift 2 (29). De Middelburgers waren mef hun jonge ploeg vooral technisch veel beter. Bij Elto 1Vios 1 was de ruststand 11, waarna de tweede helft in een bijna voortdurende regenval moest worden gespeeld. Deze wedstrijd eindigde echter nog sensationeel, omdat juist op het eind van de wedstrijd, bij de stand 3—2 in het voordeel van Elto 1, Vios 1 een strafworp kreeg toegewezen, die echter werd gemist. Togo 1 was vooral na rust tegen Scampolo 1 veel. sterker, want na een 30 rust stand werd dit duel afgesloten op 81. nl de eerste klasse blijven Togo 1 en Elto 1 aan de kop beiden met 8 uit 5. In 2a schijnt Top 1 de juiste vorm weer te pakken te hebben, wat Swift 8 thuis ondervond (45). BKC 1 ging volgens de verwachting tege nVitesse ten onder (16) en Vopo 1 behaalde uit tegen Tjoba 2 het eerste winstpun tje (22). In deze afdeling gaat Vi tesse nu fier aan de kop met 6 uit 3, gevolgd door Zuidwesters 1 met 6 uit In afd. 2b kende Togo 2 geen genade met Eendracht (50). De ploeg uit Tholen bleef dus zonder een enkel winstpunt. Ditzelfde lot trof ook De Eoel, dat in Terneuzen met 31 door uctor 1 werd geklopt. Zeelandia 1 «chijnt regelrecht op de titel te willen afgaan, want ook Volharding 2 kon feen strobreed in de weg leggen (2 1). Zeelandia leidt in deze afdeling met 6 uit 3 (doelgemiddelde 282)!), gevolgd door Togo 22 eveneens met 6 Uit 3. In afd. 3a gaat Animo 2 onverdroten voort op het pad der overwinningen. KVL werd hiervan met 53 het slachtoffer. Dat Swift 6 thuis van Ondo son verliezen sloud welhaast bij voor baat vast, maar de uitslag was toch wel enigszins monsterachtig (121). Animo 2 staat nu wel bizonder fraai op de eerste plaats met 8 uit 4, gevolgd door Ondo met 5 uit 4. In klasse 3 b blijft Blauw-Wit tot nu toe overal heer en meester. W.K.V. werd op eigen terrein nog wel met 1 10 aan de zegekar gebonden. Stand aan de kop: Blauw Wit 8 uit 4, gevolgd door Zeelandia 2 met 5 uit 4 en Elto 2 4 uit 4. In klasse 3 c zegevierde SSS met 5 8 over VZOD 1 en leverde Kats een prima prestatie door Olympia 2 met 4 —2 in de Noordbevelandse klei te doen bijten. De strijd om de titel zal in deze afdeling wel een zaak worden tussen Kats en SSS met Vopo 2 als ge vaarlijke outsider. De stand in de kop groep is hier: SSS 7 uit 4, Kats 4 uit 2, en Olympia 2 4 uit 4. In klasse 3 d behaalde AKC ander maal een grote overwinning. Vedo 3 ging roemloos ten onder (013). In deze afdeling bleef Atlas leider met 6 pit 3, gevolgd door AKC met 6 uit 4 en BKC 2 met 4 uit 4. In de afgelopen week kwam ook de avondklasse in Walcheren op gang. Verrassend was hier het gelijkspel, dat Animo 3 tegen Zuidwesters 2 behaalde }11). De kampioen van het vorig aar Swift 5 startte goed door Vedo 2 met 4—0 te kloppen. De volledige uitslagen luiden: le klasse: Volharding ISwift 2 29, flto 1—Vios 1 3—2, Togo 1—Ssampolo 8—1. TERNEUZEN Geboren: ndriana E., dv A. Florussen «n E. J. de Kegt; Johanna J. S„ dv L. P. Wijffels en C. Cambeen; Elisabeth V., dv J. A. Hangoor en C. Scheele; Mathilda M., dv G. Loof en A. M. de Guesquière; Diana M. Chr., dv T. T. Ottjes en L. de Block; Johannes, zv J. van Zanten en M. L. van Gimst; Maria, dv J. B. Neels en S. Me- ohielsen; Christiaan A., zv L. A. de Mail- lie en E. C. Dooms; Paul, zv M. P. Meeusen en J. A. Littooij; Rosalinda V., dv C. Hamelink en M. Schütt; Lucas J. 3. M„ zv J. B. van den Hemel en E. J. B. Goossens; Cornelia J. C., dv J. J. Wil- lemsen en N. Schieman. Ondertrouwd: C. Krocké, 37 j. te Groe- de en B. S. Verpoorte, 22 j.; J. J. Vas- gonr, 24 j. te Cadzand en J. D. N. van Drongelen, 19 j.; Romeijn, 22 J. en P. H. Jansen, 20 j.; A. A. de Boevere, 34 j. en M. A. C. Neve, 33 j. Gehuwd: R. Schelstraete, 29 j. en Th. M. Th. Roestenberg; C. Haumersen, 37 j. en D. Blans, 41 j.; W. Reijngoudt, 22 j. »n J. van Leiden, 21 j.; M. C. van den Hoek. 30 j. en P. A. Kroon, 33 j.; A. F. van Hoorn, 24 j. en W. C. E. Leppens, 82 j.; J. C. Rouw, 24 j. en H. M. Duvivier, 81 3. Overleden: E. M. M. van der Steen, 06 j. te Sas v.n Gent, e.v. J. A. F. van Rossum; A. de Vliegher, 80 j. te Koe wacht, geh. gew. met M. C. van Vlier- berghe; G. L. Weemaes, 43 j., te Hulst, e.v. E. M. Gijsel. Toeslag mosselen De toeslag op de mosselen is voor het seizoen 19571958 vastgesteld op ïl,48 per ton. In de ouderdom van ruim 85 jaar is te Zeist overleden ds. J. Chr. Kromsigt, emeritus predikant der Nederlandse Hervormde Kerk, die tal van jaren een vooraanstaande plaats heeft ingenomen ln de confessionele vereniging van deze kerk. Dr. Kromsigt werd geboren te Kort- gene. Hij studeerde aan de rijksuniver siteit te Utrecht en werd in 1896 be vestigd als predikant te Gelselaar. In 1004 promoveerde hij aan de Utrechtse universiteit cum laude tot doctor in de theologie op een proefschrift, getiteld: Wilhelmus Schortinghuls". In 1905 Vertrok hij naar Wageningen, in 1906 naar Oostwold ln Groningen, in 1928 naar zijn laatste gemeente Rinsuma-_ geest (Fr.). In 1939 ging hij met eme ritaat en vestigde zich ln Zeist. 2e klasse a: Swift 3Toip 1 45, B KC 1Vitesse 16, Tjoba 2Vopo 1 2—2. 2e klasse b: Togo 2Eendracht 50, Luctor 1De Poel 31, Volharding 2 Zeelandia 1 211. 3e klasse a: Animo 2KVL 53, Swift 6Ondo 121. 3e klasse b: WKVBlauw Wit 110 3e klasse c:SSS—VZOD 1 5—3, Kats —Olympia 2 42. 3e klasse d: Vedo 3AKC 013. Avondklasse: Zuidwesters 2Animo 3 1—1; Swift 5—Vedo 2 4—0. Adspiranten: Afd. a: Animo aVitesse 51, Vol hardingSwift a 215, Elto aSwift 6 14. Afd. b: Swift VlugAnimo c 71. Afd. C: ZeelandiaVios (uitge steld); Tjoba aDe Poel 02, Olympia Luctor a 08, Togo aScampolo a 13. Afd. d: Swift KwiekDos 55 5 3, NOADZuidwesters b 10, Swift LenigSwift Kwiek (afgelast).Afd. e: Swift RapVedo b (afgelast); afd. f: Tjoba bLuctor b 0—4, SSS—Blauw Wit 0—14. Pupillen: OndoSwift nik 30. De Commissaris der Koningin heeft de burgemeester van Vrouwenpolder, de beer A. de Kam met ingang van 15 mei ».s. tevens belas me de waarneming van het burgemeestersambt van Serooskerke (W.)., Kabels in Westerschelde Bij de N.V. Ned. Kabelfabriek te Delft worden drie kabels gemaakt, welke zijn bestemd voor de verbinding tussen Zuid-Beveland en Zeeuwsch- Vlaanderen. De eerste kabel zal, als weer en wind meewerken, op 20 mei, wanneer er springtij is, in de Wester schelde worden gelegd. Aangezien het al enige malen is voorgekomen, dat kabels door schepen, die het anker moesten uitwerpen, wer den beschadigd, zal deze kabel vier meter onder de bodem van de zeearm worden gelegd. De kabel heeft een dia meter van ongeveer honderd millime ter en een lengte van 2.3 kilometer. Het ophaspelen maakte het treffen van ingrijpende voorzieningen nood zakelijk, aangezien de grootste haspel nog te klein bleek te zijn. Er moest toen in Duitsland een speciale haspel worden gemaakt. Molentoernooi te Lewedorp Op Hemelvaartsdag wordt te Lewe dorp het „Molentoernooi" verdeden, een wedstrijd voor amateurs en on- afhankelijken, die als een laatste se lectie wordt beschouwd voor „Olym- pia's Toer". Aan het „Molentoernooi" wordt zeer waarschijnlijk deelgeno men door een Belgische equipe als mede een Engelse afvaardiging met Gil Taylor. (Van onze sportverslaggever) In de Veilinghal te Goes hebben de eerste teams van R.V.C. en Celebes nit Den Haag zaterdagavond de Goesenaren getoond tot welke hoogte het beste club- peil ln de volleybalsport in Nederland te gestegen. De berenploeg van S.V.C., gedurende vele japen kampioen van Ne derland, telt niet minder dan vjjf inter nationals (Van Zweeden, De Hoog, Kap- „En de wisselbeker is voor Kees de Jager uit Wolfaartsdijk. Hij volbracht de oriënteringsrit zonder één strafpunt op te lopen". Na deze mededeling van L.J.G.-voor- zltter L. van de Linde uit Kortgene volg de een daverend applans en met een glunderend gezicht nam Kees de Jager de fraaie L.J.G.-bloesemrit wisselbeker in zijn bezit. Hij had hem volkoMen ver diend. Deze prijsuitreiking van de L.J.G.- bloesemrit welke zaterdag is gehouden, vond plaats in hotel „De Zwaan" te Ka pelle. Het was het slot van een bijzonder geslaagde middag. Voor de derde keer organiseerde de Zeeuwse L.J.G. een bloesemrit en ruim 60 auto's, motoren en brommers namen er aan deel. De organisatoren hadden een bijzonder fraaie rit uitgezet, die gevolgd moest worden aan de hand van een route beschrijving. De rit voerde langs de bloeiende boomgaarden. De grote wegen werden zoveel mogelijk vermeden en men kwam op weggetjes, waar men an ders zelden een auto ziet. Van Kapelle ging de rit naar Wemel- dinge, vandaar weer terug naar Kapelle en dan door Biezelinge, over de dijk naar 's-Gravenpolder, dan via Ovezande naar Nisse en terug naar 's-Heer Abtskerke, via Kloetinge over de binnenweggetjes weer naar Kapelle. Zeeuws elftal tegen Engelse club De K.N.V.B. heeft zijn toezegging om op Hemelvaartsdag het zuidelijk amateur elftal te laten spelen tegen de Engelse „Middlesex Wanderers" niet gestand kunnen doen. Ter elfder ure heeft het bestuur der afdeling Zeeland van de K.N.V.B. om moeten zien naar een andere tegenstander. Met heeft de oplossing ge vonden door het Zeeuwsch elftal tegen de Engelsen ln het veld te brengen. Door deze „noodoplossing" wordt echter het vertegenwoordigend Zeeuwsch Elftal een onverwachte kans geboden zich te meten met deze uitstekende Engelse voetballers. Deze wedstrijd wordt gespeeld op He melvaartsdag, om vijf uur des middags na afloop van de op die dag gehouden juniorenwedstrijden. Onderweg waren op verschillende punten controleposten uitgezet en daar moesten de kaarten afgestempeld wor den. Soms was het lang niet gemakkelijk om deze te vinden. Vooral de controle post Nisse was wel bijzonder goed ver borgen. In totaal namen ongeveer 200 Zeeuwse jongelui uit alle delen van de provincie aan deze bloesemrit deel. 's Avonds was er een gezellige avond met een ontspan ningsprogramma. DE PRIJZEN Zoals gezegd was de wisselbeker voor de categorie auto's en motoren voor C. de Jager uit Wolfaartsdijk. Deze wissel beker was in het bezit van Dr. Kamps uit Rilland, die hem niet heeft verdedigd. Ook voor de categorie bromfietsen was er een wisselbeker. Deze was voor Jac. van Koeveringe uit Goes. De verdere prijswinnaars waren: Afdeling auto's: 2 A. van Dijke, 's-Heer Abtskerke, 2 strafpunten; 3 A. J. Luteyn, Groede, 4 strafp.; 4 F. Dees, Wissenkerke, 7 strafp.; 5 K. G_ L. van Nieuwenhuyzen, Krabbendijke, 7 strafp.; 6 A. Verplancke, Nieuwvliet, 11 strafp. Afdeling motoren: 1 C. Kloet, Nieuw en Sint Joosland, 18 strafpunten; 2 P. W. Geluk, Sint Maartensdijk, 24 strafp.; 3 J. J. Markusse, Nieuw- en Sint Joosland, 31 strafp. Afdeling brommers: 1 Jac. van Koeve ringe, Goes; 2 C. Korstanje, 's-Heer Abts kerke; 3 Ferdy de Roo, Biezelinge. tein, De Buyter en Tuinman). Dat die Haagse jongens over buitenlandse arva- ring beschikken, was wel duidelijk aan het spel van de R.V.C.-'ers te zien. En ook de dames van Celebes (met de in ternationals mevr. SmitBarzilay, mej. Van Beelen en mej. Hof) gaven blijk, dat zij hun ogen over de grenzen goed de kost hadden gegeven. Daarnaast waren nog meegekomen uit de Residentie de internationals mej. Blijlevien en mej. G. van Zweeden, die deel uitmaakten van het Haagse team, dat het opnam tegen Celebes en met 3—2 het onderspit moest delven. Een Haags herenteam kwam uit tegen R.V.C. en ging met 30 ten onder. De grootste bewondering van de sup porters, waarbij ook veie niet-Goesena- ren, ging uit naar de keiharde, verrassen de smashes van de Haagse heren, die en dat kwam de Vlissingse volleybalclub E.V.V.C., pas kampioen geworden, duur te staan hun felle stoten steeds weer stuurden in de richting, daar waar juist geen tegenstander stond. Het pleit echter voor de Scheldestedelingen, dat zij moe dig probeerden te blokkeren en daarin soms prachtig slaagden. De wedstrijd tussen E.V.V.C. en R.V.C. stond niet op het programma, maar de Vlissingers wilden graag van de omstan digheid, dat R.V.C. naar Zeeland kwam gebruik maken. Tijdens deze ontmoeting viel duidelijk op, dat de Hagenaars zich niet tot het uiterste inspanden. Het ge beurde somtijds, dat zij nóg een „set up" verkozen boven een harde shasm, die meer afdoende had gewerkt dan de smash die volgde na die extra set up. De R.V.C.-'ers passen die taktiek ook e»n enkele keer toe om de Vlissingers te misleiden. En daarom was deze oefen wedstrijd voor E.V.V.C. bijzonder nuttig. R.V.C. won met 20 na een ontmoeting, waarin in het bijzonder de oerharde services van Kaptein opvielen. Vonden de demonstratiewedstrijden des avonds plaats, des middags traden de ploegen van Walcheren en Zuid-Beveland tegen elkaar in het strijdperk. De dames van Walcheren A, bij wie het goede spei van mej. L. van Vessem opviel, bleven met 21 de meerderen over die van Z.- Beveland. De B-dames van Zuid-Beve land hadden daarentegen maar twee sets nodig om Walcheren B te verslaan. Bij de heren was bepaald, dat er in ieder geval drie sets gespeeld moesten worden om een winnaar te bepalen. Walcheren bedwong Roosendaal met 30 en Zuid- Beveland met 31. De Roosendalers wa ren zaterdag niet erg succesvol, want ook de wedstrijd tegen Zuid-Beveland werd met 30 verloren. Zaterdagmiddag werd in het Dorpshuls te Kruiningen een zangconconrs gehou den van de bond van Chr. Zang- en Oratoriumverenigingen, ring Zeeland. Hieraan hebben zestien koren en vier kinderkoren deelgenomen. Het was een geslaagde middag. Er zijn heel goede prestaties geleverd. Zeeland staat op dit gebied niet achter bij andere provincies. Dit was de mening van de jury, die bestond uit de heren A. de Braai te Arn hem en Herman de Wolf te Rotterdam. In de elfde wedstrijd om het roei- kampioenschap van de acht Nederland se zeevaartscholen op 12 riems-sloepen, heeft de zeevaartschool Vlissingen in 's-Gravenhage beslag gelegd op het kampioenschap 1958. De kampioen wees hiermee niet alleen Schevenin- gen, dat in de afgelopen drie jaar met de wisselbeker ging strijken, terug, maar schakelde in de halve finale de voormalige kampioen ook uit voor de finales en het klassement voor de der de plaats. Het Amsterdamse twaalftal had in de eerste en de tweede serie het voor deligste totaal van 5 min. 6,4 seconde bereikt, en klasseerde zich aldus voor de tweede plaats. Groningen versloeg in de halve finales Terschelling met ruim twee en een halve bootlengte en bezette de derde plaats. Alle ploegen wisten tot de halve fi nales onder de 6 minuten te blijven. Hiermee een goed resultaat boekend, dat in de afgelopen elf jaar nog niet bereikt werd. De officiële uitslagen luiden: Zeevaartscholen: 1. Vlissingen wint uit finale met totaal 10 min 28.8 sec., 2. Amsterdam tweede geklasseerd to taal 10 min. 20.6 sec.; 3. Groningen (semi finale) 11 min. 21 sec. De stuurman van de Vlissingse ploeg die door het publiek hartelijk werd toegejuicht, mocht de wisselbeker in ontvangst nemen, de leden van de ploeg ontvingen een plaquette. De ploegleider kreeg een gouden draag- medalje. De Scheveningers hadden niet ver wacht, zo vernamen wij na afloop, dat de ploeg uit Vlissingen zo sterk zou zijn. De wedstrijd droeg een uitermate spannend karakter. De middag werd geopend en gesloten door de voorzitter van de bond, de heer P. van der Wïele te Goes. De uitslag luidt: Kinderkoor „Van knop tot bloem", Nieuwerkerk 2e prijs, 204 p.; jeugdkoor „De jonge zangers", Nieuw en Sint Joosland, le pr., 236 p.; kinder koor „De kleine Lofstem", Oost- en West- Souburg, le pr., 244 p. Ere-afdeling: „Een in geest en streven", Serooskerke, le prijs, 225 p.; „Soli Deo Gloria", Oost- en West-Souburg, le pr., 247 p. Eerste afdeling: „Jubilate Deo", Goes, le prijs, 227 p.; Ned. Herv. Kerkkoor, Kloetinge, le pr., 247 p.; „Ons Genoegen", Heinkenszand, 2e pr., 214 p.; Nieuwlands Dameskoor, le pr., 225 p.; „Sursum Cor- da", Oostkapelle, 2e pr., 216 p. Tweede afdeling: „Kunst naar Kracht", Ovezande-Driewegen, 2e prijs, 196 p.; „Soli Deo Gloria", Borssele, 2e pr., 196 p.; „Sursum Corda", Scharendijke, 2e prijs, 198 p.; „Ons lied", Ritthem, le pr., 226 p.; „Halleluja", Grijpskerke, 3e pr., 160 p. Derde afdeling: „Jubilate Deo", Krui ningen, le prijs, 230 p.; „De Heer is onze Banier", Waterlandkerkje, 2e pr., 218 p.; Hervormd Kerkkoor, Colijnsplaat, 2e pr., 212 p.; „De Lofstem", Lewedorp, 2e pr., 202 p. 9 In Amsterdam zal een nieuw R.A.I.- gebouw verrijzen. Een krediet van 1.385.000,heeft de raad beschikbaar gesteld voor het gereedmaken van het terrein nabij het Westerscheldeplein. Het militaire commando van Zuid- Sumatra heeft het bezit van speelgoed geweertjes verboden. Dit speelgoed moet worden Ingeleverd en zal worden terug gegeven zodra de veiligheidstoestand dit toelaat. Tussen 1 januari en 1 mei zijn in Algerië 12.461 rebellen gesneuveld en 2568 door de Fransen gevangen geno men. In die tijd werden o.a. 153 mitrail leurs, 36 mortieren en meer dan dui zend machinepistolen door de Fransen bult gemaakt. In een zaterdag j.I. te Goes, onder voorzitterschap van de heer Mr. Dr. A. J. J. Mes gehouden buitengewone algemene vergadering van de vereni ging voor Ziekenhuisverpleging in Zuid- en Noord-Beveland werd met algemene stemmen besloten tot ver hoging van de uitkeringen over te gaan, zonder daarvoor de contributie te verhogen. In zijn openingswoord herinnerde de 'voorzitter aan de oprichting van de vereniging op 10 Mei 1928, zodat zij precies 30 jaar bestaat. In verband hiermee is aan alle patiënten in de beide Goese ziekenhuizen en aan het personeel in deze ziekenhuizen een kleine traktatie uitgereikt. Vervolgens feliciteerde de voorzit ter de secretaris-penningmeester, de heer A. de Lange, met de hem toe gekende Koninklijke onderscheiding. Daarna .kwam het voorstel van het bestuur tot verhoging van de uitke ringen in behandeling. Besloten werd: Aanvullende verzekering: Aan de patiënten, die na 31 dec. 1957 bij een Ziekenfonds uitgetrokken zijn en ver der voor rekening van de Aanvullen de verzekering op medische indicatie in een erkend ziekenhuis worden ver pleegd een onbeperkt aantal dagen te vergoeden, zolang dit medisch noodzakelijk is. (Voor psychiatrie 30 dagen.) Verder kan aan deze aanvullend verzekerden een vergoeding van 25 pet voor medisch noodzakelijke Sana- torium-verpleging worden toegekend. Een geheel nieuwe uitkering aan de aanvullend verzekerden is die voor kosten van waarneming in gezin of bedrijf, voor 'ziekenbezoek, enz. tot een bedrag van f3,per dag (voor patiënten van 16 tot en met 20 jaar) of van f5,per dag (voor patiënten van 21 jaar en ouder). De voorzitter wees op het grote belang van deze uitkering, als b.v. een kostwinner of de huisvrouw moet worden opgenomen. Deze uitkering gaat in op dezelfde dag, waarop de patiënt voor rekening van de aanvul- Met bijzonder goede aandacht heb ben jongeren en ouderen zaterdag avond j.I. in het „Schuttershof" de boeiende voordracht „Ik ben een Neger" van de heer Otto Sterman ge- voigd. Op suggestieve wijze wist de heer Sterman met zijn repertoire het leven van de neger dicht bij de toehoorders te brengen. Zowel in de prozawerken als in de poëzie kwam het leven van de neger in zijn verdrukking en in zijn gods dienstige gevoelens bijzonder goed tot haar recht. Vooral de Bijbelse vertel lingen; opgetekend door James Wel don Johson „Noachs ark" en „De ver- luren zoon" werden op uitnemende wijze vertolkt. Na de pauze droeg de heer Ster man meer humoristische stukken voor, zoals negersprookjes en legen den. Wika D. E. Hiensch dankte de heer Sterman voor zijn voortreffelijke voordracht en voor de keuze van zijn repertoire en sprak de wens uit dat nog vele Nederlanders zullen mogen genieten van zijn voordrachtskunst en zich aangesproken mogen weten door de inhoud van zijn repertoire. Als herinnering aan zijn optreden in Goes bood wika Hiensch de heer Sterman een boekenbon aan. De Hervormde Jeugdraad kon deze voordrachtsavond organiseren dank zij de steun van de Nederlandse Stich ting voor Culturele samenwerking met Suriname en de Antillen. Patrijzenjacht te Colijnsplaat De reeds traditioneel geworden „Pa trijzenjacht" te Colijnsplaat, een wie- Ierevenement van de eerste orde, zal dit jaar worden verreden op zaterdag 14 juni. Aan deze wedstrijd gaat een „open" rit voor adspiranten vooraf, terwijl de mogelijkheid van een club- rit voor nieuwelingen onder het oog wordt gezien. De Patrijzenjacht belooft dit jaar bijzonder sterke deelnemers te krij gen, zodat de „Middelkamp"-amateurs er. cnafhankelijken alles op alles moe ten zetten, wilen zij voor de derde achtereenvolgende maal de wissel beker in de wacht slepen. Er werd reeds deelname toegezegd door de Belgische kampioensclub „Lierse Sport" en door een Engelse afvaar diging met Gil Taylor. De Limburg se afvaardiging zal vermoedelijk Moo- nen en Jan Hugens aan de start bren gen. Voor de ploegen wedstrijd staat „Alcmaria Victrix" uit Alkmaar klaar met o.a. Coen Niesten. lende verzekering komte dus op da 71ste dag. Verder zal aan de aanvullend ver zekerden worden uitgekeerd een ver goeding van dat gedeelte van het zie- kenvervoer, dat door het Ziekenfonds niet wordt vergoed, terwijl voor kin deren van aanvullend verzekerden, die op medische indicatie in een ge zondheidskolonie moeten worden op genomen een bedrag van f 1,— per dag wordt vergoed. A- en B-verzekering. Voor de pa tiënten, die lid zijn van de A- en B- verzekering, werd besloten de uitke ring, waarvoor zijverzekerd zijn, eveneens gedurende een onbeperkt aantal dagen te verlenen, behalve voor psychiatrie (30 dagen), neurolo gie (100 dagen) en rheuma (150 da gen). Alles eveneens op medische in dicatie en bij opname in een erkend ziekenhuis. Al deze verhogingen zijn mogelijk zonder contributie-verhoging. Nadat een voorstel tot wijziging van de Statuten was aangenomen, deelde de voorzitter namens het bestuur mede, dat personen, die uit een par ticuliere verzekering, uit het I.Z.A. of uit een ziekenfonds overkomen, zon der wachttijd kunnen worden inge schreven, indien de gezondheidsvra- gen gunstig kunnen worden beant woord. Militairen, die hun dienstplicht vol brengen, blijven tijdens hun militaire diensttijd administratief lid (zonder premiebetaling. Toen vrijdagavond de heer De B. uit Kwadendamme met zijn auto de onbe waakte overweg in Poelweg V te Goes wilde passeren, bleef een van de wielen vast zitten tussen de spoorrails. Wat de bestuurder ook probeerde, het autowiel bleef muurvast zitten. Gelukkig wachtts de op deze uiterst gevaarlijke plaats ge strande autobestuurder niet lang met het waarschuwen van de politie te Goes, die, nadat de spoorwegen waren gealarmeerd, zich onmiddellijk en met grote spoed naai de onbewaakte overweg begaf. Daar aangekomen zag men in de verte de trein reeds met grote snelheid uit de richting Middelburg naderen. De hoofd agent van politie R. bedacht zich echter geen ogenblik en gewapend met een rode zaklantaarn rende hij1 langs de rails. Ge lukkig merkte de treinbestuurder het rode licht op en het gelukte hem de trein ongeveer vijftig meter voor de overweg tot stilstand te brengen. Met behulp van een crack werd de auto uit de benarde positie gehaald, waarna de trein die zes minuten ver traging kreeg verder kon rijden. De afdeling Zeeland van de Ver. voor Chr. M.U.L.O. vergaderde in de „Land bouw" te Goes onder voorzitterschap van de heer J. J. IJsselstein uit Middelburg. Hoofdpunt van de agenda was de be spreking van de tweede onderwijsnota en het rapport van de Werkgroep uit het Rijksschooltoezicht, het zgn. rapport- Goote over het voortgezet onderwijs. Hieruit in het bijzonder het gedeelte handelend over het m.a.v.o„ dat bedoeld is om in een eventueel later in te dienen wetsontwerp grotendeels de taak van het tegenwoordig u.l.o. over te nemen. Door deze verandering zou het huidige u.l.o. uit het lager onderwijs worden gelicht en geïntercorporeerd worden in het v.o. Een oude hartewens van het u.l.o.! Desondanks rijzen er ernstige bezwaren tegen dit rapport. Bij het l.o. heeft schoolstichting plaats volgens vaste wettelijke normen (auto matisme). Bij het voortgezet onderwijl niet (dirigisme). Lokale organisaties en een landelijke toporganisatie zouden bij schoolstichting ingeschakeld moeten wor den. In dit verband werd gewezen op het belang, dat alle Christelijke U.L.O.-seho- len zich aansluiten bij de Bond van Chr. M.U.L.O.-scholen. Tegen de instelling van een proefklasse of brugjaar (met gelijk lesrooster voor alle scholen voor v.o.) was geen overwegend bezwaar. Des te meer echter tegen een examen na drie jaar m.a.v.o., tegen het feit, dat de handelsvakken in dit onderwijs een uiterst kleine plaats innemen, waardoor de abituriënten van dit toekomstige schooltype geen vrijstelling voor het Mid denstandsdiploma zouden krijgen en de mindere mogelijkheden van aansluiting aan het hoger beroepsonderwijs (h.t.s., hogere landbouwschool e.d.). De heer Van Bekkum uit Rotterdam, lid van het hoofdbestuur van de Ver. voor Chr. M.U.L.O. lichtte een en ander nader toe. Aspergeveiling Bergen op Zoom. 10 mei 1958. Aanvoer 3100 kg. AA extra 2.70; AA I 2; A extra 2.10; A I 1.90; B extra 1.90; B I 1.30; C extra 1.20; C I 1; D I 0.80; E I 1.30; E II 1.20; F I 1.50; stek 0.70. MET PRECIES EENDERE UITSLAGEN hebben de kampioenpretendenten van de tweede klasse B de competitie beëindigd, zodat er nog geen feitelijke kampioen van deze afdeling bekend is. Yerseke n won met 21 van Mevo en met dezelfde cijfers won Kapelle I van Goes V. Voor het aanwijzen van do kampioen in deze klasse is het dus noodzakelijk, dat er een beslissingswed strijd op neutraal terrein zal worden gespeeld. Een ongedachte spanning, nu de competitie afloopt en er vrijwel geen staat meer is te maken op het wedstrijdprogramma. Behalve deze twee belangrijke wed strijden werd er nóg een wedstrijd in competitieverband gespeeld en wel tussen Kloetinge II en Rillandia II in de tweede klasse C, die eindigde in een gelijkspel (33). In de tweede ronde van de beker wedstrijd zijn S.V.D. en A.Z.V.V. I af gevallen. S.V.D. omdat het op eigen veld een gelijkspel wist te bewerkstel ligen op Wemeldinge (22) terwijl Axel met 1—0 verloor van Hoek. In de derde ronde won Rillandia 1 met niet minder dan 70 van Kloe tinge. Weliswaar een zwakkere tegen stander, doch een uitslag, die niet werd verwacht. Rillandia houdt zich echter beter in deze bekerrondes dan in de competitie.

Zeeuwsch Dagblad | 1958 | | pagina 2