UIT DE PROVINCIE Petsie Pelle Pingt Richard Falck Marinus van der Klooster te Colijnsplaat overleden Dinsdag 6 mei 1958 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 5 VLISSINGEN TERNEUZEN BEROEPINGSWERK Redder van vele schipbreukelingen Mej. E. Wielings te Biezelinge nam afscheid Sterritteri'Complex met'botsend'gevolg De vrolijke avonturen van en o Burgerlijke stand VEILIN GBERICHTEN Nagekomen advertenties Poolse oudstrijders vierden 3 mei Constitutie Tijdens een zaterdagavond in het j.k. verenigingsgebouw in de Beurs straat gehouden bijeenkomst, georgani seerd door de Vereniging van Poolse Oudstrijders, vierden de Vlissingse Po len hun nationale dag n.L de herden king van de Poolse Constitutie van 3 mei 1791, die door het gehele Poolse volk in grote ere wordt gehouden. Ir. Minkiewicz, de voorzitter van de Vlissingse Vereniging van Poolse Oud strijders, hield tot zijn landgenoten een toespraak over de betekenis van de 3-mei Constitutie, waarin hij, spreken de over de situatie in Polen, opmerkte, dat de greep van het communisme op het volk alweer langzaam maar zeker steeds vaster wordt. Vervolgens werd in het Nederlands het woord gevoerd door de heer B. Strenk, met als onderwerp „De invloed van de idealen van de 3-mei Constitu tie op de strijd voor de onafhankelijk heid van Polen. Deze idealen vergroeien met de geest van de Poolse cultuur. Zij werden er een deel van. Dit is de kracht, ook nu van het Poolse volk, dat zich verzet tegen het van buitenaf met dwang op gelegd communisme. En daarom al dus de spreker vertrouwen de Po len ook vandaag op een betere toe komst van land en volk: de herrijze nis van een nieuw Polen, gegrondvest Op de Oude Constitutie van 3 mei 1791. Donderdag vergadert de raad Donderdagavond om zeven uur hoopt de gemeenteraad in openbare zitting te vergaderen. De agenda ver meldt o.m. voorstellen tot benoeming van een hoofd van de o.l. school A (op de voordracht staat de heer P. A. Ocké, hoofd o.l. school te Hoek); tot het aanvragen en verlenen van voor schotten voor woningwetwoningen; tot wijziging van de begroting van het woningbedrijf 1957 en de gemeen te-begrotingen 1957 en 1958 en tot de aankoop van gronden in de Coegors- polder. Deze gronden, gelegen langs het kanaal TerneuzenGent, zijn no dig voor de uitbreiding van de in dustrie. COLIJNSPLAAT Export. In de week van 27 april tot 8 mei zijn weer verschillende coasters de haven binnengelopen om een lading aardappelen in te nemen. Het betrof de vaartuigen „Wolanda", „Ritornel", „Gra tia" en „Jura" uit Groningen, „Aaltje" Uit Lemmer en „Henria-B" uit Lopper- Sum. Collecten. De opbrengst van de busjes- pctie voor de vereniging „Kinderzorg" te Middelburg bedroeg over het eerste kwartaal 1958 193,60. De Emmabloem- collecte bracht in Colijnsplaat f 351,25 op. 's-GRAVENPOLDER Nummering. In de vrijdagavond ge houden zitting van het centraal stem bureau te 's-Gravenpolder zijn de kandi datenlijsten van de a.s. gemeenteraads verkiezing genummerd als volgt: 1. Lijst j. Rijk, 2. lijst A. Hoogesteger, 3 lijst Jan Blom, 4. lijst Joh. de Schipper en 5. lijst Joh. op 't Hof. Uitvoering. De zangkoortjes „De Riet zangertjes" en „Klimop" gaven een uit voering in het verenigingsgebouw, beide onder leiding van mevr. J. Nieuwenhuijse de Schipper. Opgevoerd werd de kin deroperette van Jo Mulder „De wonder bloem". De regie was in handen van me vrouw De Reus. Aanrijding. Deze week werd op de Pro vinciale weg een kind van het gezin J. M. door een bromfiets aangereden. Het kind kreeg een lelijke vleeswond aan de wang. De bromfietser was zo beleefd, om zonder zich iets van de aanrijding aan te trek ken door te rijden. KLOET1NGE Collectes. De opbrengst van de Simavi- collecte was f 242,90; de gehouden Em- mabloemcollecte heeft f 144,52 opge bracht. Ned. Herv. kerk Beroepen te Hedel A. Klein Kranen burg te Hilversum, te Deil-Enspijk G. C. Vijzelaar, vic. te Utrecht, te Mas tenbroek D. B. van Lokkerst te Berg- schenhoek, door de generale synode voor buitengewone werkzaamheden (arbeid voor de verenigde protestant se gemeente van Curagao) H. Stoof, kand. te Oegstgeest. Geref. kerken Beroepen te O.- en W.-Souburg P. Bohlmeijer te Wilnis, te Oegstgeest A. L. van der Linden te De Bilt, te Appingedam B. Berends te Beetster- Zwaag, te Groningen-west T. Spijker te Maassluis. Aangenomen naar Den Burg (Texel) de Lange, kand. te Rotterdam, naar oenen aan de Vecht H. J. Bavinck, kand. te Amsterdam-oost, die bedank te voor Broek onder Akkerwoude, Dalfsen, Dussen (N-B), Harmeien, Hoek en voor Lollum. Bedankt voor Avereest H. E. Wijnja te Godlinze, voor Gorredijk H. Bade te Valthermond. Geref. kerken (ond. art. 31 K.O.) De classis Groningen heeft prep. ge ëxamineerd en beroepbaar verklaard de heer H. den Boeft te Helpmaan. Chr. Geref. kerken Tweetal te Meppel G. J. Buys te Pa- pendrecht en S. van Zwoll te Kampen, te Ede G. J. Buys te Papendrecht en D. Henstra te Oud-Beyerland. Beroepen te 's Gravendeel J. M. Vis- ger te Dokkum, te Ermelo M. Vlietstra te Eemdijk. Bedankt voor Zaandam M. W. Nieu- wenhuijze te Amsterdam-west, voor Driebergen D. Slagboom te 's Graven- zande. Geref. Gemeenten Beroepen te Barneveld P. van der Bijl te Rhenen. KRUININGEN Nummering. De nummering van de kandidatenlijsten voor de ae. gemeente raadsverkiezingen is als volgt vastgesteld: 1. P.v.dA. (J. van Ballegooijen). 2 Vrije lijst Witte (J. Witte), 3. K.VJ. (E. A E. M. Suij), 4. C.H.U. (W. J. Pouwer), 5 V.V-D. (P. H. A Polderman). S.G.P. (G. Wülemse), 7 Lijst M. H. Stevense, 8 Lijst J. Hoogstrate (A.R. groep Oostdijk), 9. Lijst C. van Iwaarden (vrije C.H.- kiezers). Schaken. De uitslagen van de onder linge schaakcompetitie van „De Zwarte Dame" waren als volgt: C. J. de Visser J. A J. van Nieuwenhuijzen 01, H. Vol- bedaC. W. Saaman 01, C. J. de Visser Palk 01, M. J. KoleH. van de Berg W. A. Verbeekmej. B. van Nieuwenhuijzen 01, P. A. HuissonJ. A J. van Nieuwenhuijzen 10. Wandelsport. De W.S.V. „Kruiningen" zal op Hemelvaartsdag, 15 mei a.s., voor de zesde maal haar Luctor er Emergo- wandeltochten organiseren over afstan den van 1015 en 25 km. Reeds hebben vele deelnemers zich aangemeld. Deze tochten zullen worden opgeluis terd door een aantal drumbands, waar door de aantrekkelijkheid voor de wan delaars, maar ook voor het publiek aan merkelijk zal worden verhoogd. Een jeugddrumband uit Breda zal aan wezig zijn, om 's middags en 's avonds figuurdemonstraties te geven. OOSTBURG C.J.T.B. De afdeling West-Zeeuwsch- Vlaanderen van de Christelijke Boeren- en Tuinders Bond hield o.l.v. de heer Joh. de Feyter een vergadering. Bij de be stuursverkiezing werden de heren J. W. van der Slikke en H. A. Cappon her kozen. De heer W. Bosschaart hield een lezing over „De vernieuwing van het landbouwonderwijs". De voorzitter wekte de leden op de jubileumviering van de Zeeuwse C.B.T.B. op 9 Mei te Middel burg te bezoeken. OOST- EN WEST-SOUBURG Geslaagd. De heer P. Millenaar slaagde voor het examen Landmachinist B (Stoombedrijf), theoretisch gedeelte). ST. ANNALAND Nummering. De nummering van de kandidatenlijsten is bij loting, voo'r zover geen voorkeur werd aangevraagd, als volgt vastgesteld: Lijst 1: Rechtse lijst; lijst 2: Gemeentebelangen; Hjst 3: Arbei ders. en Middenstandspartij; lijst 4: C.H.U. Gevonden voorwerpen. Bij de postcom- mandant der Rijkspolitie zijn inlichtin gen te verkrijgen over de volgende ge vonden voorwerpen: een ring met in scriptie, een paar rode wollen kinder wantjes en één blauw wollen kinder wantje. Dlepvrieskluis. Onder auspiciën van de vereniging „Landbouwbelang" werd een voorlichtingsavond gegeven over ev. op richting van een diepvrieskluis. De heer Wijmenga gaf aan de hand van een aan tal dia's een duidelijke uiteenzetting over de mogelijkheden van zo'n installatie. De huur zal komen op ongeveer 70,per jaar. De belangstelling was evenwel on voldoende om tot oprichting over te gaan. Niettemin gaven zich elf leden bereids op. Doch er moeten om tot een verant woorde exploitatie te kunnen overgaan zich 40 leden aanmelden. Gegadigden kunnen zich richten tot de heer A. A. Goedegebuure, secretaris van .Landbouw belang". ST. PHILIPSLAND Nummering. De nummering der kan didatenlijsten is als volgt: 1 lijst Rijs- tenbil, 2 SGP, 3 lijst Mol, 4 CHU en 5 AR. Collecte. Voor de sanatoria Sonne- vanck en Zonnegloren werd f 31,86 ge collecteerd. ST. LAURENS Kleuterschool. De vereniging „De Christelijke Kleuterschool" hield haar 10e jaarvergadering, In het openingswoord van de wnd. voorzitter betreurde deze de zeer slechte opkomst. De jaarversla gen van secretaris en p enningmeester vermeldden een gunstig verenigingsleven terwijl het rapport van de bouwcom missie weergaf dat de zeer vele zorgen en arbeidsuren thans rijkelijk beloond worden daar de bouw van de nieuwe school gestadig vordert. De aftredende bestuursleden werden bij acclamatie her kozen. STAVENISSE Nieuwe brandweerauto. De officiële overdracht van de nieuwe brandweer auto heeft plaats gevonden. Nadat eerst een brandje was gesticht buiten de kom der gemeente, rukte de auto met manschappen in vol ornaat uit. Na deze demonstratie vond in de raadszaal van het dorpshuis de overdracht plaats. De nieuwe wagen is een neveltank auto. De inhoud van de tank is 1712 liter. Druk 40 atm. RETRANCHEMENT Oranje-comité. Het Oranje-comité is thans als volgt samengesteld: G. de Smidt, voorz.; S. Boeije, secr. penn.; Iz. Basting, J. Hakker, Jac. Maclee, mevr. J. de Hullu-de Feijter, mevr. J. Cop- pens-Boeije. Het onderwijzend perso neel is aan het comité toegevoegd. Collecte. De collecte voor de sanato ria Sonnevanck en Zonnegloren bracht f 37,79 op. Overplaatsing. De grenskommies J. G. Vissers te Retranchement wordt met ingang van 16 mei a.s. overge plaatst naar Hulst. WAARDE BJB.-oefening. De EHBO-afdeling van de plaatselijke BB hield haar eer ste buitenoefening o.l.v. dr. Roos. Ver ondersteld werd, dat een bom was ge vallen op de landbouwschuur van de heer Mol, waarbij een drietal personen werden gewond. De EHBO-sters ver zorgden hen goed en vlug. Bij deze oefening waren aanwezig burgemeester A Lokker en wethoude- A. H. Mol. WESTKAPELLE Bezoek van padvinders. Op 10 en 11 mei brengt een padvindergroep uit IJzendijke o.l.v. ds. Van Evert een be zoek aan de jongensclub der CJMV te Westkapelle. De padvinders worden om 3 uur verwacht, waarna men de vuur toren zal beklimmen. Hierna volgt een broodmaaltijd in het jeugdgebouw. 's Avonds is er een ontspanningsmee ting, waarna de padvinders voor de nacht ondergebracht worden bij de le den van de jongensclub. 's Zondags morgens wordt gezamelijk de kerk dienst bijgewoond, waarin zal voor gaan ds. Van Evert uit IJzendijke. ZAAMSLAG C. J. M. V.-jongensclub. Vrijdagavond droeg de clubavond van de C. J. M. V.- jongensclub „Samuël" een bijzonder ka rakter. Er werd nl. afscheid genomen van leider R. Rijkse, wegens diens vertrek naar Terneuzen. Als voorzitter van de CJ'.M.V. en als medeleider sprak de heer P. de Leeuw hem toe en dankte hem voor de trouw en de zorg, die hij ge durende een tijdvak van ongeveer negen jaar in dit werk had betoond. Hij liet dit vergezeld gaan van een boekwerk als blijk van waardering. De heer Rijkse wierp een korte terug blik op deze periode en wenste de club het beste voor de toekomst. Rembrandt-tentoonstelling te Vlissingen In het gebofiw Edenburg op het Bella- mypark te Vlissingen het voormalige Thuis voor Bejaarden wordt tot eind mei een unieke expositie gehouden over het leven en werk -an Rembrandt. Bur gemeester Kolff heeft deze expositie in bijzijn van de wethouders en tal van genodigden officieel geopend en ge wezen op de belangrijkheid van deze tentoonstelling die een rondreis door ons land maakt. Onder auspiciën van het ministerie van O., K. en W. werd deze tentoonstelling ingericht en het geeft aan de hand van foto's met bijschriften een didactische documentatie van Rembrand3 leven, we reld, werk en faam. Allerlei nieuwe op vattingen en meningen werden verwerkt en het geheel is zodanig, dat de bezoeker een geheel andere indruk van deze grote schilder en etser zal krijgen. Het Vlis- sings onderwijs zag de belangrijke vor- mingswaarde van deze expositie „Wie was Rembrandt?" terecht in, zodat alle Vlissingse scholieren ln klasse-verband een bezoek aan deze tentoonstelling zul len brengen. Zaterdag is in het rustoord van de Ned. Hervormde diaconie te Colijns plaat op de hoge leeftijd van ruim 94 jaar overleden Marinus van der Kloos ter Jzn, oud-schipper van de motorred dingboot „Prinses Wilhelmina" te Burgsluis. Op 4 mei 1920 werd hij door een benzineontploffing tijdens het proef draaien van de motor van de motor reddingboot „Prinses Wilhelmina" zwaar gewond, tengevolge waarvan schipper van der Klooster moest wor den gepensioneerd. Gedurende zijn diensttijd heeft hij aan vele reddingen deelgenomen, waarbij in totaal 131 mensen worden gered. ONDERSCHEIDINGEN Aan hem zijn de volgende onder scheidingen toegekend: 1891 zilveren medaille van de Kon. Z.H.-mij. tot red ding van schipbreukelingen wegens redding van twee opvarenden van het Franse driemastschip „Iquique", op 31 december 1891 gestrand op de Ooster- schelde; 1897 zilveren medaille van de Engelse regering wegens redding van zeventien opvarenden van het Engel se S.S. „Baidan", gestrand op de Ban- jaard in de nacht van 29 op 30 novem- ver 1897; 1905 zilveren medaille van de Russische regering wegens redding van zeven opvarenden van de Finse drie mastschoener „Lychau", gestrand op de Banjaard 7 oktober 1905; 1907 de bronzen De Ruyter medaille; 1912 zil veren medaille Franse regering wegens de redding van vijf opvarenden van de Franse barge „Marianne" gestrand op de Banjaard 15 december 1912; 1924 gouden medaille van de Orde van Oranje Nassau; 1927 gouden medaille eerste kl. federation nationale de Sau- etage. De begrafenis zal plaats hebben a.s. donderdag 8 mei 's middags 2 uur van uit het rustoord van de Ned. Hervorm de diaconie te Colijnsplaat. Van Groenendaal won ronde van Sluiskil De nog vrij onbekende Ad van Groe nendaal heeft zaterdag op imposante wijze de wielerkoers voor amateurs en onafhankelijken in Sluiskil gewonnen. Hij koos op het goede moment alleen het hazenpad en weerstond uitstekend de sa mengebundelde krachten van zijn rivalen. Slechts 29 renners gingen op het kleine parcours van start dat niet minder dan 88 maal gereden moesten worden en on der de coureurs bevonden zich weinig prominenten. Nadat mej. E. Wielings in de morgen van de 30e april afscheid had genomen van de leerlingen der Hervormd Chr. School te Biezelinge, volgde het offi ciële afscheid van bestuur, personeel en ouders op een speciaal daartoe be legde ouderavond. Mej. Wielings kreeg toen voor het laatst met haar leerlingen te werken en de aanwezigen van de resultaten van haar onderwijs te doen genieten. Het hoofd van de school, de heer B. J. J. H. Walrecht, kon in zijn openings woord verwelkomen de heer Kuiper in zijn kwaliteit van voormalig hoofd van de Piersonschool der Heldringgestich ten te Zetten, mej. T. Den Have, voor malig hoofd van een school te Oost hout en mej. P. van der Waa, de op volgster van mej. Wielings. Ds. D. Sneider en de heer Kuiper spraken enige woorden ten afscheid. De avond werd besloten met een de monstratie van het nieuwe projectie- apparaat. Heeft U ze al opgemerkt: de 1 sterritten-complexen? U weet wel, die scheurende tweewie- l Iers door Uw straat. Die gebo- i gen jongensruggen over ge- 1 kromde sturen en afgetakelde j i fietsen? 1 Het schijnt nu eenmaal mode te zijn, dat jongelui van tijd tot 1 tijd een bepaalde „bevlieging" f krijgen. De ene maand vliegen de tollen U langs de oren en i zwiepen de touwen knallend i tegen Uw schenen. En dan, plotseling, schijnt er een re- L volutie te komen! Een hele maand lang is de schooljeugd 1 bezeten van het knikkerspel. l U weet wel, die ronde dingen, i waarover U zo lekker tegen de grond kan kwakken! l En nu is er dan de sterritten- rage, het „Woutje-Wagtmans- gedoe". i Zo ook verging het de 15-jarige 's-Gravenpolderse jongeman, l die bij het uitrukken van de 1 l brandweerwagen een indivi- duele achtervolgingsrit had in- 1 gesteld. Helaas, hij merkt niet f op, dat zelfs déze wagens rem- 7 men bezitten, zo hing hij het rossend hoofd over het stuur. I Hij torpedeerde in volle vaart zijn gangmaker. Resultaat: fiets in de prak, in de auto een i aantal deuken. Voor de amateur-renner liep alles nog goed af. l Hij is echter aanmerkelijk be- koeld van zijn sterritten-com- t i plex. Gelooft U dat maar! Er liggen hier overal eiland jes! Het is helemaal niet zo mak kelijk om de weg te vinden! Hallo, Wipneus, kun je ons [met drie grote stenen en 'n kruis? ook vertellen of hier ergens eenl Ja natuurlijk! Het is niet ver eiland ligt, waarop een boom staat, hier vandaan! Je gaat alsmaar rechtdoor en als je bij een brug komt, dan moet je maar vragen waar het precies ligt. 17) Dat klonk heel wonderlijk. Richard moest lachen. „Ik heb een eigen eik", ging de knaap na een poosje voort, „en Grete heeft een berk. Daar zijn ze!" „Waar Hans?" De knaap sprong weg en wees op een jonge eik, in welks nabijheid een kleine berk stond, met een slanke stam, die van onderen in stro gehuld was. „Die eik en ik zijn op één dag jarig. Zes jaren zijn wij oud; ik ben één uur ouder. Vader heeft het gezegd. Hij heeft hem geplant." „En je hebt ook nog een zusje, Hans?" „Ja, Grete, en de berk en Grete zjjn ook op één dag jarig. Zij zijn drie ja ren oud." „Houden die boompjes ook van el kaar, Hans? De berk is nog zo klein en de eik is al sterk". „Moeder heeft gezegd van wel en ze heeft ook gezegd dat de eik de berk moet beschermen, evenals Hans Grete." „De arme berk is zeker ziek of ge wond. Ze draagt een strooien kleed!" „Dat heb ik gedaan. Moeder heeft gezegd: in de winter komen er honge rige hazen om de bast op te eten. Dat zou net zijn, alsof er boze mensen kwamen, om onze kleine Grete pijn te doen. Daarom heb ik er stro om gedaan en gedacht, dat de berk dan niet bang behoefde te zijn. En Grete zal ook niet bang behoeven te zijn als ik groot ben." FEUILLETON i (Uit het Duits) door GERDA HAGENS „Jij bent een beste jongen", zei Ri chard. Daarbij liet hij ongemerkt iets op de grond glijden. „Kijk eens, wat is dat? Ligt daar niet een blank zilverstuk?" En werkelijk, daar lag het aan Hans' voeten! De kleine schelm lachte en de kuil tjes in de rose wangen werden dieper. Dat was een vondst. Dat moest moe der weten, en hij kondigde het door een luid hoera-geroep aan, zodat een blonde, jonge vrouw in de huisdeur verscheen. Het geluk was spoedig meegedeeld en een blijde lach tekende zich op het gezicht der moeder af. „De morgenstond heeft goud in de mond, juffrouw", zei Richard haar hartelijk groetend alsof hij een huis vriend was. „Ik heb vanmorgen een gulden jongen en een gulden moeder hart ontdekt." „De kleine Hans heeft zich vanmor gen zeker al dapper geweerd. Ik mag het wel, dat hij zegt wat zijn hartje hem ingeeft. Dat geeft ten volle ver trouwen. Als hij, groter geworden, maar leert, dat zwijgen goud is." Hans keek haar opmerkzaam aan. „Ik kan nu al wel zwijgen, moe der", zei hij. Dat klonk ernstig. „Zeg eens Hans, wat kun je dan zo al verzwijgen?" vroeg Richard. „Wat vader gisteren gezegd heeft, toen hij uit het veld terug kwam, Toen heeft hij gezegd: De nieuwe le raar schijnt verstandig en goed; maar laten we afwachten, of het in werke lijkheid ook zo is." „Jij kleine galgenstrop!" zei de moe der, van verlegenheid blozend. Richard lachte. „De kleine baas is een echte jongen en daarom zal het, naar het spreek woord, wel waar zijn, wat hij zegt. Wij willen het hopen. Nu Hans, omdat je zo best zwijgen kunt, krijg je ook wat van mij voor je zusje. Ziehier een zil verstuk. Dat geef je wel aan haar, niet?" Hans nam het geldstuk aan en zijn gezicht glansde alsof het hemzelf ge geven was. Daar ging de huisdeur open en een blond kopje met rose wangen kwam naar buiten gluren. Hans sprong vrolijk op zijn zusje toe en hield haar het geldstuk voor. Het rode wollen rokje, door de klei ne handjes vastgehouden, zonk naar beneden en daar stond de kleine in haar hemdje, terwijl zij met beide handjes naar het geldstuk greep; maar Hans trok het rokje weer omhoog en sloeg daarbij beide armen om zijn zus je. De moeder blikte blij lachend op 't kleine paar neer. „Uw huis lijkt mij een schatkamer, juffrouw", zei Richard blij, „en ik zou wensen, dat het altijd voor mij open stond." „U bent te allen tijde welkom, mijn heer, en de kinderen zullen daar niet het minst bezwaar tegen hebben, denk ik." Richard ging. Hij had heden echt ge luk gezien. Verderop in de moestuin zag hij Haijs Ehlert, de vader, Hij ging op hem toe en moest daarbij voorbij het heren huis. Hij zag niet, dat voor een der ven sters een gordijn terzijde werd gescho ven en het hoofd van een knaap zicht baar werd. Donkere ogen volgden hem. Het was Hardi. Deze liet het gordijn vallen en keek naar het andere bed. Arno sliep nog vast en rustig. Zoals het scheen werd hij door geen droom gestoord. (Wordt vervolgd) AXEL Geboren: Metje A., dv C. Bareman en M. H. Stoffels; Ronald A. A., zv A. A. M. Gijsel en J. M. de Kever; Johanna C., dv J. van Drongelen en M. Lourens; Agnes E. M., dv A. Dellaert en E. C. F. van der Spiegel; Jan, zv J. J. van de Velde en P. Faas; Marinus J., zv J. Roose en T. van de Velde; Jozina, dv A. Bareman en J. de Pooter; Cornelia, dv G. van Doese- laar en F. de Kraker. Ondertrouwd: M. J. Dullaart te Delft, 22 j. en G. J. W. de Jonge, 26 J.; R. Vatte- roth te Middelburg, 25 j. en S. E. Metse laar, 19 j. Gehuwd: M. J. Jansen, 25 j. en E. Geen. sen, 21 j.; J. Rinkhoud te Terneuzen, 24 j. en J. C. Bakker, 22 j.; R. A. Stockman te Terneuzen, 29 j. en P E. Scheijven, 28 j.; H. Scheele te Overslag, 23 j. en J. E. Dekker, 23 j. ARNEMUIDEN Geboren: Maatje J., dv C. van de Ket terij en N. J. Goetheer; Jan, zv C. van Belzen en Cl. van Belzen; Margriet L. S. C., dv B. Marteijn en W. Schravemade; Willem L., zv L. Dieleman en N. Wisse. Gehuwd: Kl. van Belzen, 21 j. en M. van Hemert, 21 j.; G. van Belzen, 30 j., en Th. van Belzen, 19 j.; Jan G. de Voogd, 27 j. en N. van Belzen, 22 j.; W. van da Ketterij, 24 j. en T. Meerman, 20 j.; J. van Belzen, 22 j. en A. Meerman, 20 j. DOMBURG Geboren: Jacobus, zv J. Passenier en N. Jongepier; Jan J., zv C. A. v. Zweeden en C. Francke. Ondertrouwd: J. J. Sturm, 23 j. en A Louws, 22 j. Getrouwd: C. Provoost, 19 jaar en E Minderhoud, 16 j. HOEDEKENSKERKE Geboren: Hubre„ht, zv G. A. Murre en C. Huissen; Cornelia P. M., dv Jac. Tim merman en C. M. Boonman; Peter P., zs P. L. Boonman en D. Y. Bosveld; Cor nells G. J., zv G. J. de Jager en A. M. Bal Gehuwd: P. B. Kopmels, 37 j. en M. J Nagelkerke, 28 j.; C. J. Smits, 35 j. er J. Steijn, 33 j. GOES, 5 mei Groenten: Kropsla A I 21—24; A II 16—17; B II 9—11; af wijk. 916; Bloemkool A I 5263; A II 26—49; B I 19—40; B II 17—23; Af wijk. 721; Rabarber 1822; Spinazie 13—24; Radijs 20—23; Prei 18; Aard beien per stuk 611; per doos 85109. KAPELLE, 5 mei Aardbeien A I 150—155; I 135—140; H 79—88 met ge- br. 49, alles per doos van 2 ons. id. p. stuk A I 8,59; I 7,5; II 4,5. Groenten- veiling: Bloemkool A I 3557; A II 28 —36; A afw. 17; M I 25—27; B II 14 26; B afw. 7; C II 8,5; Rabarber 13 23; Spinazie 3338;. Prei 32; Radijs 26 27; Witlof 54; Aardappelen: Beve landers 13. BERGEN OP ZOOM, 5 mei Groen ten en fruit Andijvie 3053; Rode kool 1826; Gele kool 20; Witte kool 20; Prei 12—19; Radijs 1726; Sla 5— 23; Stoofsla 1224; Spinazie 8,522; Rabarber 1126; Bloemkool 1169; Raapstelen 412; Witlof 5892; As perges 407.10; Aardbeien p. kg 5.30 —5.50; per stuk 518. GRAANBEURS ROTTERDAM Binnenlandse granen ochtend- beurs (officieuze noteringen per 100 kg franco Rotterdam. Tarwe: rode op vochtconditie bij uiterst klein aanbod van 30.8031-voor enkele schuitjes; ds prima witte tot 31.50; voedergranen - zeer kalm - zomergerst naar kwaliteit van 26.5029 met extra daarboven. Haver naar kleur en droogte van 28.00 29.00; extra blank daarboven. Rogge flauw - in de doornsnee kwaliteit circa 22.75. bakrogge circa 24.50. Peul vruchten groene erwten - met redelij ke omzet ca 32.50. Schokkers op circa 67.50 en bruine bonen mits blank 67.50, alles boerenschoon. VEEMARKT ROTTERDAM ROTTERDAM, 5 mei. Aanvoer in to taal 1992. Vette koeien en ossen 1165. Varkens 827. Vette koeien 330—340, 280—300, 260— 280; Varkens (lev. gew.) 180, 178, 175. De aanvoer van vette koeien was als vorige week, de handel was goed en de prijzen lager iets stijver. Enige firma's waren boven noteri g. De handel in var kens verliep aanvankelijk vlot, doch de afloop was traag; niet geheel prijshou dend. AARDAPPELBURS ROTTERDAM ROTTERDAM, 5 mei. Klei-aardappelen 33 mm opwaarts Eigenheimers 18—20; Bintjes 1819; Bevelanders 1720; Fu rore 2122; Meerlanders 15.5016.50; 40 mm opwaarts gewassen Eigenheimers 18.5024.50, Bintjes 2022.50; voor ex port klei 40 mm opwaarts Bintje» 19; Alpha 18; voor export 35 mm op waarts Bintjes 17.50. Voor zowel de ge wassen als voor de export-aardappelen wel aanbod, maar praktisch geen vraag. Zandaardappelen, 35 mm opwaarts, Noorderling 1113; Libertas 1113. Voeraardappelen 23. Prijzen berekend per 100 kg en op de handelsvoorwaarden, vastgesteld voor de verkoop van con sumptie-aardappelen op wagon, schip o'. auto. Heden overleed in het rusthuis „Graaf Maurits" te Middelburg onze geachte medebewoonster mevr. wed. DE WOLF, in de zeer hoge ouderdom van 92 jaar. Namens het personeel van het rusthuis. De huisvader M. C. VROEGOP. De begrafenis zal plaats hebben a.s. vrijdag om 12 uur op de al gemene begraafplaats. Vertrek vanaf sterfhuis. C. F. FRUMAÏI arts woensdag AFWEZIG

Zeeuwsch Dagblad | 1958 | | pagina 5