Polder Walcheren gaat lening van een half mil] oen aan K. sch. vrdr. C.B.B.B. Najaarsschouw vastgesteld- op 15 december „Argo Delos" gleed vlot in zijn element Ook in Zeeland teruggang bij „In Dienst der Kerk" Togo klopte leider Elto met grote cijfers (13-6) Serooskerke won de eerste promotie-wedstrijd Onderwijs op Ulo-school is niet afgestemd op meisjes Vier onderscheidingen bij jubilerende PZC Maandag 5 mei 1958 ZEEUWSCH DAGBLAD Ds J* F» Wagener provinciaal voorzitter Tewaterlating bij ,De Schelde" Nagekomen advertenties BLIJF KALK AEEM'N Amateurs spelen te Vlissingen tegen Engelse club Korfbalcompetitie Voetbalcompetitie Vierde Zeeuwse Uh'Conferentie besloten Kookles vereist... Pagina 2 Het was niet dan met de grootste reserve, dat de algemene vergade ring van de Polder Walcheren zaterdag in Middelburg besloot tot het aangaan van een geldlening van 500.000 bij de Nederlandse Water- schapsbank N.V. Tenslotte waren de overwegingen, die tot dit besluit hebben geleid, zuiver van morele aard. De vergadering bleek namelijk van oordeel, dat de voorwaarden die aan deze lening zijn verbonden, bijzonder zwaar zijn, waarbij dan in de eerste plaats de hoge rente 5Vz procent 's jaars als een niet te onderschatten hinderpaal voor een overeenkomst werd gezien. In een toelichting op het bestuursvoor stel, dat als handleiding voor een vrij uit voerige discussie diende, stond, dat deze lening een dertigjarige zal zijn, tegen •en koers van 98 procent en een rente percentage van 5Yn proce De eerste tien jaar kan niet worden afgelost, daarna af lossing in twintig jaarlijkse termijnen. Versterkte aflossing is echter eerst na vijftien jaar toegestaan. Dat gedurende het eerste decennium aflossing niet mogelijk is, achtte mr. Th. Portheine een ernstig bezwaar. Ook de overige voorwaarden noemde spreker „vrij honoreus", met name de hoge rente, terwijl op het ogenblik over het alge meen de rente van leningen dalende is. Mr. Portheine was dan ook van oordeel, dat het aanbod van de Vat'erschapsbank in deze vorm niet te accepteren is. „Het feit, dat wij vijftien jaar aan die 5% pro cent vastzitten, vind ik één van de groot ste bezwaren," zei mr. J. H. C. Heyse. Mr. W. F. E. Baron van der Feltz meende, dat de voorwaarden uitsluitend in het voordeel van de krediteur zijn. Hij kon zich derhalve ook niet geheel verenigen met het advies van het dagelijks bestuur deze lening aan te gaan. „De waterschap pen zijn er niet voor die bank; de bank is er voor de waterschappen," aldus mr. Van der Feltz. De voorzitter, jhr. mr. G. C. D. Rut gers van Rozenburg zei van mening te zijn dat wanneer de Polder Walcheren geen gebruik zou maken van het aan bod van de Waterschappen de Folder in de toekomst bij deze bank niet meer zal behoeven aan te kloppen. Want in het najaar van 1957 heeft de Ned. Waterschapsbank onder de water schappen een enquête gehouden naar de heersende en in 1958 te verwachten kapi taalbehoefte en toen heeft de Polder Wal cheren verzocht voor een langlopende le ning in aanmerking te mogen komen. Mr. 3. A. Dumon-Tak concludeerde hieruit, dat het dagelijks bestuur thans moreel verplicht is deze lening aan te gaan. Mr. Heyse vroeg evenwel toch hoofdelijke stemming, waarna het bestuursvoorstel met 22 stemmen vóór, drie tegen en één blanco werd aangenomen. SCHOUWDATUM Er kwam nog een ander voorstel in stemming, niet van het dagelijks bestuur, maar van de heer Mal jaars, die de datum van de najaarsschouw op 15 december be paald wilde zien. Deze datum was vorig jaar gewijzigd in 1 november, waardoor naar de landbouwkundige afgevaardigden zeiden, men niet op tijd met het schoon maken van de waterlopen kon klaar ko nten. Het dagelijks bestuur en dit werd door mr. Rutgers van Rozenburg nog eens duidelijk onderstreept, voelde niets voor dit voorstel. De voorzitter zei, dat de nodige controle en administratieve voor schriften met zich meebrengen, dat het moment waarop de sloten definitief schoon zijn in de praktijk vier a zes we ken na de schouwdatum ligt. Dit kan tot gevolg hebben dat nog in januari de slo ten ia afvoerend vermogen tekort schie ten, hetgeen een ongunstige invloed heeft op de oogst in de daarop volgende zomer. Desondanks werd met twintig stemmen vóór, twee tegen en vier blanco besloten het dagelijks bestuur uit te nodigen de schouwdatum op 15 december te stellen. Ten behoeve van eventuele maatregelen ter bescherming van de kust bij Vrou wenpolder werd een krediet verleend van f60.000. Dit onder voorbehhoud, dat eerst dan zal worden opgetreden in ge val van uiterste noodzaak, omdat al het werk, dat hier gedaan wordt over enkele jaren nutteloos is in verband met de af sluiting van het Veersegat. Het bedreig de kustvlak valt namelijk binnen de af sluiting. De Hervormde mannenorganisatie „In Dienst der Kerk" is in Zee land nog wel voor uitbreiding vatbaar. Het ledental bedraagt thans 600, verdeeld over 15 verenigingen. Maar lang niet alle verenigingen zijn aangesloten. Ook in Zeeland is enige teruggang merkbaar. Dit deelde de secretaris, de heer C. Dronkers te Vlissingen, mede in zijn jaarverslag tijdens de zaterdagmiddag gehouden provinciale jaarver gadering van „In Dienst der Kerk" in de Prins van Oranje te Goes. Ook de waarnemend voorzitter, de heer J. J. Duvekot te Goes, verklaarde dat niet in alle plaatsen even zegen rijk is gewerkt. In zijn openingswoord memoreerde hij tevens het overlijden van de provinciaal voorzitter, ds. F. Don te Middelburg. „Hij heeft altijd met grote trouw het werk van In Dienst der Kerk geleid", aldus de heer Duvekot. De secretaris, de heer C. Dronkers, wijdde in zijn jaarverslag eveneens ge voelvolle woorden aan het overlijden van ds. Don. Nu er een teruggang in het ledental te constateren valt en een nieuwe aanpak van het werk hard no- Nadat op 22 november vorig jaar de kiellegging had plaats gevonden, werd saterdag met grote vlotheid te water gelaten de „Argo Delos", het vierde van de tien schepen, die bij „De Schelde" worden gebouwd voor de „Shipping Developments Corporation", te Panama, die in totaal een order van zeventien schepen in Nederland plaatste via de Stichting Ned Scheepsbouw Export Centrale. De „doopplechtigheid" werd verricht door mevrouw Maria Lemos, echtge note van een Grieks parlementslid en zuster van de heer J. C. Carras, direc teur van de maatschappij, voor welk het schip gebouwd wordt. Nadat de inhoud van een fles cham pagne de boeg van het schip had be sproeid, kapte mevrouw Lemis met één fikse houw de laatste kabel los, die het schip in zijn loop belemmerde, waarna het zijn element koos, waarin het zonder enige stoornis terecht kwam en gehoorzaam stillag, toen het zijn anker voelde. Het Griekse en het Nederlandse volkslied besloten de plechtigheid. Na afloop kwamen de genodigden van „De Schelde" bijeen in „Britan nia". Hier verzocht de heer J. W. Hup- kes, pres.-directeur van „De Schelde" aan mevrouw Lemos, een dronk op 't nieuwe schip in te stellen. Voor hij dit deed, had hij in 'n korte toespraak herinnerd aan het vermaarde eiland Lemos, waarnaar het schip is genoemd „Marianne" Met grote blijdschap* en dankbaarheid geven wij kennis van de geboorte van ons dochtertje MARIA KLAARTJE A. de Jager J, de Jager-v. d. Bosch Kapelle, 2 mei 1958 Stationsstraat 23. Heden nam God tot Zich, onze zeer geliefde vtouw, moeder- behuwd- en grootmoeder PAULINA IZEBOUD— WTTTEVRONGEL, in de leeftijd van 66 jaar. Uit aller naam: E. IZEBOUD. Koudekerke, 3 mei 1958. Dishoekseweg 25. De teraardbestelling zal plaats hebben op dinsdag 6 mei a.s. des namiddags om 13.30 uur te Kou dekerke. Vertrek sterfhuis 13 u. en dat reeds een roemruchte naam heeft in de Griekse mythologie, maar dat ook later om zijn schoonheid en welvaart bekend stond. Ilij bood, zoals gebruikelijk, mevrouw Lemos de zil veren bijl, waarmee zij de tewaterla ting bewerkstelligde, aan (zij gaf hem in ruil een muntstuk, maar uiteraard niet de zilveren rijksdaalder, die zij tevoren van de personeelschef ont vangen had als „loon" voor haar ar beid) en als souvenir een prachtige broche, in Nederland gemaakt. Nadat de heer R. de Bruyn namens de Stichting Nederlandsche Scheeps bouw Export Centrale een woord van gelukwens had gesproken, heeft me vrouw Lemos in een charmante toe spraak, in vervolg op de daarover reeds door de heer Hupkes gesproken woorden, gewag gemaakt van de ban den van samenwerking, die er zijn tus sen het Nederlandse en het Griekse volk. De heer J. C. Carras sprak namens de opdrachtgevers voor deze bouw woorden van grote waardering voor het vakmanschap, waarvan het werk van „De Schelde" getuigt. Tenslotte sprak de vertegenwoordi ger van de Griekse ambassadeur, mr. G. Kalitsounakis een woord van ge lukwens, waarbij hij uiting gaf aan zijn blijdschap, dat de „Argo Delos" onder Griekse vlag tewatergelaten werd en t.z.t. onder deze vlag zal va ren. De „Argo Delos" is een schip van middelgrootte, ruim 14.000 ton, 157 m lang en 20 m breed. Ze wordt gedre ven door een Schelde-Sukzer motor van 7800 paardekracht. In zijn bouw heeft ze dezelfde soepele, snelle lijn van haar drie voorgangers. Eenmaal in de vaart zal zij onverhoopte omstandigheden voorbehouden on getwijfeld mee de roem van „De Schelde" als scheepswerf over de wereldzeeën dragen. Chr. onderwijzers bijeen Voor de afdeling „Zuid-Beveland en Omstreken" van de Prot. Chr. Ond. Ver. trad zaterdag j.l. als spreker op de heer N. Verboom, leraar opvoed kunde aan de Chr. Kweekschool te Middelburg. Spreker refereerde over: „De aanpassing van de jeugd aan de hedendaagse maatschappij". dig is, wekte hij de aanwezige leden op tot meer contact. „Alleen op Walcheren hebben de af delingen met elkaar contact. Dit moet op Zuid- en Noord-Beveland toch ook mogelijk zijn", merkte de heer Dron kers op. De penningmeester, de heer J. P. Os- sewaarde te Middelburg kon melding maken van een batig saldo van f94,42. Tot provinciaal voorzitter werd bij acclamatie gekozen ds. J. F. Wagener te Zoutelande; verder werden in het bestuur gekozen de heren C. Dronkers en J. P. Ossewaarde en gekozen ds. F. Don te Nisse; ds. J. H. J. Hofman te Koudekerke, ds. W. S. Duvekot te Zon- nemaire en de heer A. de Wild te Kats. Na de huishoudelijke zaken trad de bondsvoorzitter, de heer C. Lebbing te Amsterdam voor het voetlicht om te spreken over het onderwerp: „Hoe is de stand van ons werk?". DE STAND In een vurig en boeiend betoog vroeg de heer Lebbing zich af: waar zit in wezen de teruggang van ons ledental? Het enthousiasme is er niet en toch gaat er van onze toogdagen een grote zegen uit. We moeten de moed niet verliezen", aldus de heer Lebbing. „Het is waar, dat het vandaag een enorme moeite kost om een vereniging in het leven te roepen en vooral in stand te houden. We hebben nu eenmaal een strijd te leveren tegen machten, waar van ons voorgeslacht niet eens droom de". Als onze kerk een stukje vormings werk wil doen, dan zullen we het zelf moeten aanpakken. Wij zijn levende leden van de kerk. Daarorrrvraag ik u: hoe is de stand? Naar de toogdagen gezien geweldig, maar op de afdelin gen en verenigingen mankeert er nog wel eens wat. De heer Lebbing deed een dringend beroep om iets eigens te doen t.a.v. het welzijn van de kerk. „We moeten iets positiefs doen. Wat kan er in de plaats van onze inwoning gebeuren? U bent in dienst van de kerk. De heer Leb bing gaf zijn aandachtige toehoorders tal van praktische wenken mee. „Laat het kerkewërk gedragen worden door allen, die samen een gemeenschap zijn. Schuw een gesprek niet. Zet door. Het is de opdracht voor deze tijd uit het Evangelie", zo besloot de heer Lebbing zijn betoog. Ingezonden mededeling (Adv.) V. i f. Door medewerking van het hoofdbe stuur der K.N.V.B. wordt de afdeling Zeeland in staat gesteld op Hemelvaarts dag In Vlissingen een wedstrijd te spelen tussen het Zuidelijke Amateur Elf tal en „Middlesex Wanderers". Deze bij zonder aantrekkelijke wedstrijd zal wor den gespeeld des avonds omstreeks 5 uur, na afloop van de Juniorenwedstrijden, die op die dag worden gehouden. De opstel ling van het Zuidelijk Amateur Elftal is nog niet bekend. De in de eerste klasse met zoveel belangstelling tegemoet geziene wedstrijd tussen Togo 1 en Elto 1 is geëindigd in een wel zeer duide lijke overwinning voor de Goesenaren. Elto 1 begon deze wedstrijd zeer enthousiast en was in het begin steeds iets sneller dan de Togo- nezen. Daarna gaf de betere techniek bij Togo de doorslag en na reeds bij rust met 73 te hebben voorgestaan trok het uiteindelijk met 13-3 aan het langste eind. Animo 1 leed bfj Vios 1 zijn derde ne derlaag en het wordt nu toch wel zoetjes aan tijd voor ze om de eerste punten bin nen te krijgen. Vios 1 won met 43. De overwinning van Swift 2 op Scampolo 1 was niet erg overtuigend (43). Scampo lo heeft ook nog protest aangetekend zo dat bij deze wedstrijd de protestcommis sie het laatste woord zal hebben. Togo 1 heeft nu weer de leiding in de eerste klasse zij het alleen door een beter doel- gemiddelde. De stand is Togo 1 6 uit 4, Elto 1 6 uit 4, Tjoba 1 4 uit 3, Vios 1 4 uit 3, Swift 2 2 uit 2, Scampolo 1 2 uit 3, Vol harding 1 0 uit 2 en Animo 1 0 uit In 2a haalde BKC 1 tegen Swift 4 de eerste puntjes binnen (7—1). Zuidwesters 1 leverde kranig werk door Tjoba 2 met 74 te kloppen. De stand in deze afd. is nu Zuidwesters 1 6 uit 4, Swift 3 4 uit 2, Vitesse 4 uit 2, Tjoba 2 3 uit 3, Top 1 3 uit 3, BKC 2 uit 4, Vopo 0 uit 2 en Swift 4 0 uit 2. In klasse 2b klopte Volharding 2 Een dracht met 42 en deed Olympia 1 Luctor 1 met 41 in het zand bijten. De resultaten van de Poel zijn dit sei zoen tot nu toe niet denderend geweest. Nu werd in Krabbendijke met 43 van Vios 2 verloren. De stand hier is: Zee- landia 4 uit 2, Togo 2 4 uit 2, Olympia 1 4 uit 3, Vios 2 4 uit 3, Volhardig 2 2 uit 2, Luctor 1 2 uit 2, de Poel 0 uit 3 en Eendracht 0 uit 3. In 3a ging Animo 2 voort op het pad der overwinningen en stuurde Vedo 1 met iege handen naar huis (42)Bizonder De zaterdagvoetbalcompetitie loopt ten einde, hoewel de beker wedstrijden en niet te vergeten de promotiewedstrijden naar de eer ste klasse nog de volle belangstel ling opeisen. De eerste ontmoeting in de promotiecompetitie werd reeds gespeeld en wel tussen Se- rooskërke en 's-Heer Hendriks kinderen, waarbij de ploeg uit Z.- Beveland volkomen werd over speeld en een 90 nederlaag kreeg te incasseren. Hoewel deze promo tie-wedstrijden feitelijk nog aan het begin staan menen wij toch dat 's-Heer Hendrikskinderen in deze promotiewedstrijden de zwakste zal blijken. De uitgestelde ontmoeting in de eer- te ronde van de bekerwedstrijd tus sen Hoek 1 en Zaamslag 1 eindigde in een 41 overwinning voor Hoek, zo dat Zaamslag uitgesloten is van ver dere deelname. In de tweede ronde behaalde Arnemuiden 1 een ruime overwinning van 61 op VCK, terwijl Rillandia met 5—2 Bevelanders wist te kloppen. De V.S. zijn van plan voor het einde van dit jaar een kunstmaan te lance ren, die rondom de maan zal draaien, zo heeft schout-bij-nacht John Clark, plaatsvervangend hoofd van de speur- afdeling van het ministerie van de fensie meegedeeld. De satelliet zal worden afgeschoten met behulp van een Juno-raket, een combinatie van de Redstoneraket van het leger en andere krachtige raketten. Volgens Clark zal de lancering een onderdeel vormen van het plan der re gering om vijf pogingen te doen voor het zenden van onbemande projectie len naar de maan. „Het onderwijs op de Ulo-scholen is niet afgestemd op de taak van de vrouw in de maatschappij. Een dringende noodzaak is het daarom zich meer te richten op de praktische dingen van het leven". Dit was in korte trekken de lijn van het betoog van mevrouw W. Blomkwist Lub uit Amsterdam, op de vierde Zeeuwse Ulo-conferentie, die zater dag zijn voortzetting vond in hotel „De Korenbeurs" te Goes. kan het meisje een goede positie in de maatschappij hereiken. Spreekster brak met deze causerie dus een lans voor het meisje op de Ulo-school. De aanwezigen bespraken dit onder werp in secties, waarna een plenaire zitting volgde. Om ongeveer half één sloot de voorzitter, de heer H. C. van Donk uit Goes, deze belangrijke con ferentie. Mevrouw Blomkwist betoogde voorts, dat het onderwijs op de Ulo-scholen niet op de meisjes, maar meer op de jongens is afgestemd. Dit brengt ver scheidene moeilijkheden met zich mee. De mening van de spreekster was dan ook dat een vernieuwing van dit on derwijs spoedig tot stand moet komen. Het is immers voor het vrouwelijk deel op de scholen niet van groot be lang de grondbeginselen van meetkun de fysica, aardrijkskunde en geschiede nis te weten, zo sprak mevrouw Blom kwist. Veel belangrijker is het hoe men goed kan koken en naaien. Ook de gezond heidsleer, eerste hulp bij ongelukken e.d. is uitermate belangrijk. Daardoor MATIG PROGRAMMA Voor de rest werd een matig com petitie-programma afgewerkt met in totaal vijf wedstrijden. Arnemuiden III versloeg met 62 het bezoekende SVD en Kloetinge 1 behaalde op Mevo de volle winst met niet minder dan 61. Een gelijkspel (22) was de uitslag van de ontmoeting Kapelle n tegen Kloetinge II, doch Zaamslag II wist op eigen veld een 20 overwin ning te noteren op Spui II. Tegen de verwachtingen in eindigde de ontmoe ting AZVV II en Driewegen 1 in een zege voor de Axelaars, nl. 21. goed was hier ook het gelijk spel van Stormvogels tegen Ondo (5—5). De West- kappelaars doen het veel beter dan vorig jaar. De stand is hier: Animo 2 6 uit 3, KVL 4 uit 2, Stormvogels 3 nit 3, Ondo 3 uit 3, Vedo 1 uit 3, Top 2 1 uit 3 en Swift 6 0 uit 1. In klasse 3b gaf Blauw wit Elto 2 geen kans (61) terwijl Togo 3 lang niet bleek opgewassen tegen Zeelandia 2 (410). De stand in deze afdeling luidt: Blauw wit 6 uit 3, Zeelandia 5 uit 4, Elto 2 4 uit 4, Luctor 2 3 uit 3, Togo 3 2 uit 3, Scam polo 2 1 uit 1, WKV 1 uit 2 en Voto 0 uit 2. In 3c incasseerde SSS bij Vopo 2 het eerste verliespunt (44). DOS 55 haalde de eerste winst binnen middels een 1—6 zege bij VZOD 2. De stand in deze afde ling is; SSS 5 uit 3, Olympia 2 4 uit 3, Vopo 2 3 uit 2, Kats 2 uit 1, VZOD 1 2 uit 1, DOS 55 2 uit 4, en VZOD 2 0 uit 4. In klasse 3d moet het voor AKC wel een prettige ervaring zijn geweest om thuis tegen Zuidzande een 120 te kun nen noteren. Toch verwachten wij van Zuidzande, als ze wat beter ingespeeld zijn, ook nog wel betere resultaten. Atlas blijkt in deze afdeling een der sterksten te zijn. Het schoot er nu tegen BKC 2 lustig op los (111). De stand hier is: Atlas 6 uit 3, AKC 4 uit 3, BKC 2 4 uit 4, Vedo 3 0 uit 2 en Zuidzande 0 uit 2. De uitslagen der adspiranten zijn: Afd. a: Swift bAnimo a 13, Elto a Vitesse 03; afd. b: Animo cSwift snel 17, OndoVedo a 62, Swift vlug Swift snel (22-4) 22; afd. c: Zeelandia Tjoba a 50; afd. d: Animo dZuid westers b 16, Swift lenig—NO AD 0—5; afd. e: Swift rapStormvogels 02, Swift vlotSwift rap (29-4) 04; afd. f: Blauw witScampolo b 91, Elto bTjoba b 2 0, Togo bLuctor b 22. KLOETINGE Nummering lijsten. Het hoofdstembure au heeft de lijsten voor de a.s. gemeente raadsverkiezingen als volgt genummerd! 1. C.H.U.; 2. P.v.d.A.; 3. V.V.D.; 4. A.R. ZOUTELANDE Kerkdienst. Dinsdag 6 mei, s avond» om half acht hoopt in de Geref. gemeen te voor te gaan ds. Heerschap. RILLAND-BATH Kandidatenlijsten. De kandidatenlijsten zijn door het centraal stembureau al» volgt genummerd: 1 C.H.U., 2 Vrije Lijst, 3 P.v.d.A., 4 S.G.P.-A.R., 5 K.V.P. personeel aan de directie een bronzen plaquette aanbood, vervaardigd door mevrouw L. Messer-Heybroek (Mid delburg) en geplaatst in het kantoor te Middelburg, waar mevrouw Tj. den Boer-Roelfsema ze heeft onthuld. Ter gelegenheid van het feest van de Prov. Zeeuwse Courant, die het feit vierde, dat 200 jaar geleden èèn der bladen, die in 1945 dit blad vormden, de Middelburgse Courant, op 3 mei 1758 begon te verschijnen, zijn een viertal Koninklijke onderscheidingen uitgereikt door de burgemeester van Middelburg, mr. Joh. de Widt. Tot ridder in de orde van Oranje Nassou werd door H.M. de Koningin benoemd de heer F. B. den Boer, een der oudste directeuren. De heer C. P. Buys, administrateur van het Middel burgse kantoor, die reeds meer dan 40 jaar in dienst van de krant is, kreeg de gouden medaille van Oranje Nas sau; de heer M. J. Hollestelle (O. en W. Souburg), reeds 36 jaar machine- zetter, de zilveren en mej. E. Barto, eveneens 36 jaar werkzaam op 't kan toor, de bronzen medaille. Op de dag van het jubileum werd in 't Middelburgse Schuttershof waar 100- jaar geleden „de Middelburger" haar eeuwfeest vierde, een grootse re ceptie gehouden, waar een 600 bezoe kers directie en hoofdredactie kwa men complimenteren. Na inleidende toespraken van de heren F. B. den Boer en W. Leertou wer, resp. directeur en hoofdredac teur, en de gelukwens van de burge meester van Middelburg, die zijn hoogtepunt vond in de uitreiking der onderscheidingen, werd het woord ge voerd door de heren mr. A. J. van der Weel (namens het prov. bestuur, bij verhindering van de commissaris der Koningin), ir. B. H. de Wolf (namens de regionale dagbladpers), mr. M. Vrolijk (namens de Ned. Journalis tenkring), ds. F. S. Kloosterman (prae- ses prov. kerkvergadering der Ned. Herv. kerk), mevr. M. A. van den Boogert-Selmhorst (presidente van de plaatselijke afd. der Ned. Ver. van Huisvrouwen), de heren P. A. de Bree (oud-correspondent te Zierikzee), J. Groenewegen (namens de Ver. Ned. Dagbladpers) en G. W. Oskamp, direc teur der prov. VW. De heer F. van de Velde jr heeft aan het eind van de receptie als di recteur woorden van dank gesproken, mede voor de hulp, die bij de waters noodramp door andere bladen is ge geven. Ter gelegenheid van het jubileum heeft de P.Z.C. een zeer verzorgd ju bileumnummer uitgegeven, waarvan we met grote waardering voor 't werk van onze collega's melding maken. Vermelden we tenslotte, dat het 0 Haamstede is trots op de vroege re plaatsgenoot, dr. W. van der Berg, die kortgeleden in de aula van de rijksuniversiteit te Groningen het ambt heeft aanvaard van lector in de medische physica in de faculteit der geneeskunde. Dr. Van der Berg ver wierf internationale vermaardheid door zijn voordrachten in verschil lende Europese hoofdsteden en in enige Amerikaanse plaatsen over de physica der stemvorming. 's-Gra- venpolder heeft op uitbundige wijze het feit herdacht, dat burgervader J. D. Jansen 25 jaar in gemeentelijke dienst was. Onder auspiciën van de gemeentebesturen van 's-Gravenpol- der, Nisse en 's-Heer Abtskerke werd dit feit in intieme kring officieel ge vierd. Buiten de naaste medewerkers op bestuurs- en administratief gebied was ook het onderwijzend personeel der o.l. scholen aanwezig. Van deze vijf en twintig jaar heeft burgemees ter Jansen de helft doorgebracht in zijn huidige functie. Ovezande bergt weer twee geslaagden. De heer M. Steyn slaagde voor het examen gemeente-financiën deel twee. Wacht meester le klasse J. L. Cassetta be haalde het politie-diploma B. Nu we eenmaal in Ovezande zijn, kan en passent vermeld worden, dat de col lecte voor het Hoogeland in die piaats f 11,35 heeft opgebracht. De Kloe- tingse gemeenteraad komt. 7 mei in de raadszaal van het stadhuis verga deren. Mevr. A. Visscher-Schijf heeft ontslag aangevraagd als schoonmaak ster der o.l. school. De raad zal on getwijfeld eervol ontslag verlenen en haar dank zeggen voor de in die func tie bewezen diensten. Ingezonden mededeling (AdvJ (Kale schutting vraagt dringend Ceta-Bever Buitenbijts)

Zeeuwsch Dagblad | 1958 | | pagina 2