Wanneer Zuid-Sloe-plan zich goed ontwikkeld Planologen voorzien samensmelting van Vlissingen en Middelburg PLAN VOOR DE TOEKOMST VAN DE PLUIMPOT Groot hengelconcours op Hemelvaartsdag te Schouwen zK'xa# £&j£. Stoop uC^aux' CSfig. Middelburg krijgt een functie als woonstad, koopstad en... showstad Ook landbouw en industrie GOES Boete van f 250,— voor Oostburgs winkelier Goese zwanen veroorzaken dieren* leed in Westvest MIDDELBURG In Provinciale Bibliotheek te Middelburg TENTOONSTELLING „TWEE EEUWEN PERS IN ZEÉLAND" Classis Middelburg der Ned. Herv. Kerk WORDT DE KERK OVERBELAST DOOR RADEN EN COMMISSIES? GOES Vragen over kanaal T erneuzen-Gent Opdracht van Scherpenisse en Sint-Maartensdijk Recreatie neemt belangrijke plaats in Pagina 2 Vrijdag 2 mei 1958 f1 eenvoudig doelmatig gerief slijk bekoorlijk ZEEUWSCH DAGBLAD rl'3..W Ingezonden mededeling (Adv.) DE DIRECTEUR van de Provinciale Planologische Dienst in Zee land, ir. M. de Vink, ziet voor de toekomst een aan elkaar groeien van Middelburg en Vlissingen. Volgens hem moet de mogelijkheid onder ogen worden gezien, dat de functies van deze twee agglomeraties zo dicht naast elkaar komen te liggen, dat een naast elkander voortbe staan niet langer zin zou hebben. Dit zal echter pas het geval zijn, als het industriegebied in het Zuid-Sloe zich inderdaad goed ontwikkelt, zodat men dan ook in het Noord-Sloe tot industrievestiging zou moe ten overgaan. Dit laatste gebied zal zich, naar ir. De Vink veronder stelde, op Middelburg gaan richten. Met het Vlissingse industriegebied in het zuidelijk deel van het Sloe wordt dit één gesloten geheel, waar door Middelburg en Vlissingen niet langer los van elkaar te zien. zijn. De directeur van de Zeeuwse P.P.D. zei dit tijdens een forummiddag van de plaatselijke raad Zeeland van de Nati onale Vrouwenraad in het „Nederlands Koffiehuis" te Middelburg. Ir. De Vink zag in het Sloeplan niet alleen moge lijkheden op het terrein van de scheepsbouw maar eveneens voor de chemische industrie. In dit geval is het bovendien zeer goed mogelijk, dat de toeleveringsbe drijven zich hier gaan vestigen, im mers alle factoren voor de vestiging van een grote industrie zijn aanwezig: ligging aan de kust, diep vaarwater, goede verbinding van Vlissingen met het achterland, op een enkele kleine schakel bij Venlo na tot in het Ruhr- gebied en spoorwegen. Door dit alles zal er een belangrijk aantal arbeids krachten naar Zeeland vloeien (met Ïiame in Noord-Brabant begint men de aatste tijd Zeeland te ontdekken) en er zullen eveneens meer vrouwelijke werkkrachten naar hier komen, die bijvoorbeeld in de confectie-industrie werkgelegenheid vinden. MIDDELBURG WOONSTAD Voor het gemeentebestuur van Mid delburg zag ir. De Vink het als een dringende noodzaak juist de functie van Middelburg als woonstad zo goed mogelijk op peil te houden, ja, op een hoger plan te brengen. Immers, zodra de omstandigheden na de verwezenlij king van het Deltaplan beter worden voor de industriële ontwikkeling van het Sloegebied kan Middelburg profi teren van speciale ligging ten opzichte van dit gebied. De meeste mensen geven er name lijk de voorkeur aan op enige afstand van een industriegebied te wonen en wat dat betreft ligt Middelburg dus op een ideale plaats. Voor de Zeeuwse hoofdstad zag ir. De Vink ook voor de toekomst een functie weggelegd in het toeristisch verkeer. In dit verhand wees hij op de vele oude gebouwen, Korfbal op Koninginnedag In het kader van de feestelijkheden, die de Oranjevereniging op de Markt organi seerde, speelde TOGO 1 een wedstrijd tegen een Zuidbevelands twaalftal. In een aantrekkelijk duel wist de Goese ploeg met 52 te winnen. De ruststand Was 41. Belde ploegen speelden met enkele invallers. Ingez. mededeling (Adtr.) Van Nelle bestellen/ die voor de vreemdeling een aparte sfeer ademen. Daarnaast was hij van oordeel, dat Middelburg ook als koop stad een speciale plaats zal blijven in nemen. Teveel boter in voorraad De economische politierechter te Mid delburg heeft dinsdag schriftelijk vonnis gewezen in de zaak tegen de 37-jarige Oostburgse winkelier A. C. de B. Deze werd conform de eis, veroordeeld tot een boete van f250, twee weken hechtenis voorwaardelijk met twee jaar proeftijd en verbeurtverklaring van een partij van 800 kilo boter. Deze hoeveelheid was, zo als vorige week reeds gemeld, in een garage van De B. gevonden en douaniers waren van oordeel, dat deze voorraad groter was dan in het grensgebied geto lereerd kan worden. Zodoende kon worden aangenomen, dat deze boter voor smokkel bestemd was en niet, zoals De B. gesteld had, voor ver koop in zijn winkel Uit het onderzoek was komen vast te staan, dat De B. we kelijks nog niet een twintigste gedeelte verkocht van wat hij in voorraad had. AL ENIGE TIJD zijn, of liever waren, er jonge eendjes in de West- vest bij de Ambachtsschool. Ja „waren". Er zit n.l. ook een zwaan. Machteloos moeten de bewoners van Westsingel en Westwal toezien hoe die zwaan op wrede manier die kleine eendjes vermoord, terwijl de moedereend een gevecht op leven en dood levert. Hopeloos na tuurlijk. Voor het behoud van haar jongen, want wat vermag zo'n klein dier tegen zo'n groot beest. Verschillende malen zijn al bewoners van dat gedeelte naar betrokken instan ties geweest maar ook hier geldt het zo beroemde „afschuifsysteem". Men wordt van de een naar de ander gestuurd. Ja, ze komen wel eens kijken. Och, heren, als we met kijken wat hadden kunnen berei ken zouden heus al die eendjes niet ge dood zijn en hadden we U heus niet las tig gevallen. Heeft U al eens gezien op welke manier de diertjes aan hun einde komen? Neen zeker? Och, als je er niet vlak bij zit, wat interesseert het je dan? Verschillende ma len zijn er half dode eendjes uit de vest gehaald, maar dan zijn ze in de regel al zo verminkt dat ze niet meer te redden zijn. Vorige week zijn er in een half uur vijf eendjes dood gemaakt. Leuk om te zien. Och ja, hoor je dan, zo'n drukte om zo'n eendje. Het gaat heus niet om een eendje, het gaat om meer. Er is niets meer veilig voor die zwaan. Hij zou zelfs mensen aanvliegen. Wat kost het eigenlijk veel moeite, niet waar, heren, om die zwaan een poosje op te bergen? Of om een stuk van de vest af te zetten met gaas, zoals dit toch ook in de andere vesten is gedaan. Een gedeelte afzetten voor de zwanen schijnt ook al niet te kunnen, ook te veel moeite misschien? Het schijnt van wel. Maar waar zijn dan sommige instellin gen voor? Om te kijken? Schijnbaar wel, want gedaan wordt er niets. Deze eendjes zijn nu uitgeroeid. Het is weer voor een paar dagen rustig. Maar er zitten nog drie eenden te broeden langs de kant. Dus binnen een paar dagen kan het spel opnieuw beginnen. Komt U dan weer eens kijken, heren? Misschien be reikt U daar meer mee dan wij. Als U dan kijkt zullen wij wel wachten op de dingen die niet gedaan worden. Verscheidene bewoners van Westwal en Westsingel te Goes. Noot v*n de redactie: Wat betreft het „afschuifsysteem": de enige instantie, waarbij men zich in dergelijke gevallen kan vervoegen is Gemeente Werken, af deling plantsoenendienst. De bewoners van Westwal en Westsingel wenden zich tot de chef-inspecteur van deze dienst. Ingez. mededeling (Adv.) Van Nelle bestellen/ Joy-riding, diefstal met braak en nog eens joy-riding waren de feiten, waarvoor de 21-jarige Middelburger W. O. donderdagmorgen terecht stond voor de rechtbank te Middelburg. De jongeman, die al ongeveer zes weken in voorarrest in het Huis van Bewa ring te Middelburg vertoeft, bekende grif, waarna de officier van justitie, mr. J. L. Andreae een gevangenisstraf van zes maanden eiste, waarvan twee maanden onvoorwaardelijk met af trek van preventieve hechtenis, vier maanden voorwaardelijk met drie jaar proeftijd, alsmede onder toezichtstel- ling van het Nederlands Genootschap voor Reclassering. Op 30 januari j.1. klom O-, verge zeld van een vriend in de Zuster straat te Middelburg in een jeep, waarmee de heren een eindje gingen toeren. De eigenaar KAL uit Middel burg, kon zijn voertuig later op de dag aan de Kleverkerseweg terug halen. O. Co. hadden de jeep daar neergezet en waren te voet terug naar Middelburg gegaan. Op de late avond van de derde maart forceerde O. in Temeuzen de toegang tot een patates-frites-kraam. Uit een geldkistje nam hij f10 weg. Omdat hij en zijn metgezel er niet veel voor voelden terug te lopen naar Sluiskil, waar zij toen verbleven, werd een brommer gestolen om de kilome ters naar hun nieuwe verblijfplaats te kunnen afleggen. De inbraak vond de officier het ergste van de drie feiten. Mr. Andreae wees er op, dat uit brieven, die O. naar huis schreef, gebleken was, dat O. meende onrechtvaardig behandeld te zijn. Het plegen van de delicten schreef de jongeman zelf toe aan zijn werkloosheid. „Thans belooft hij koei- ap apgootaq '„susroq uopnoS }3tn ua officier. „Niets is hem teveel, als hij zijn zin maar krijgt en uit de gevan genis komt." Uit het reclasserings- rapport was komen vast te staan, dat O. op een tanker wil gaan varen en dit achtte mr. Andreae een leven, dat de jongen wel zal liggen. De officier wilde hem nog een kans geven, van daar de flinke voorwaardelijke straf. Ingezmededeling (Adv*) Van Nelle bestellen] De waarnemend Commissaris der Koningin in Zeeland, de heer A. Schout, heeft woensdagavond in de Provinciale Bibliotheek te Mid delburg een tentoonstelling getiteld „Twee eeuwen pers in Zeeland" geopend. Een expositie, die door de bibliothecaris, de heer H. Pieters, werd ingericht en die een uitstekend beeld geeft van wat er in de afgelopen tweehonderd jaar in Zeeland op het gebied van de pers allemaal is verschenen. Doch niet alleen de laatste twee eeu wen zijn vertegenwoordigd, ook de „nieuwstijdinghen", waar men het daar voor mee moest doen, worden op deze expositie aangetroffen. En dan zijn er de eerste exemplaren van de „Middelburg- zche Courant", de „Zeeuwsche Avond bode", de „Goessche Courant", de „Vlis- Zingsche Courant" en var. vele andere „couranten" uit langverviogen tijden. Wie Wil zien hoe onze voorouders er in ge slaagd zijn met primitieve middelen een krant te „maken" en wie wil weten, wat er allemaal voor komt kijken, alvorens de krant van de pers komt, kan tot en fnet 14 mei in de Provinciale Bibliotheek te Middelburg terecht. De heer Schout wees er tijdens de ope- iaftez. mededeling (Adv.) Van Nelle bestellen.' ning op, dat deze tentoonstelling geens zins een eenzijdig beeld geeft van het Zeeuwse perswezen. Alle richtingen zijn er vertegenwoordigd en ook de kerkelijke pers is niet vergeten. De heer W. Leertouwer, de voorzitter van de Zeeuwse Journalistenkring de christelijke en de katholieke journalisten verenigingen waren blijkbaar niet uitge nodigd beantwoordde de rede van de heer Schout. Hij wees er op, dat de Zeeuwse journalisten er verheugd over zijn, dat er tussen hen en het provinciaal bestuur zo'n prettige verhouding bestaat. ST, PHILIPSLAND Koninginnedag. Ter gelegenheid van de verjaardag van H. M. de Koningin werden woensdagmiddag kinderspelen gehouden, 's Avonds was er een lam pionoptocht met aan het hoofd de plaatselijke muziekvereniging „Con cordia". In het Schuttershof te Middelburg werd een buitengewone vergade ring gehouden van de Classis Middelburg der Ned. Herv. Kerk. Tevoren was er in de Engelse Kerk een gebedsdienst gehouden on der leiding van Ds. L. H. W. Theunissen. De vergadering in het Schuttershof stond onder leiding van de prae- ses der Classis, Ds. E. Durkstra. Deze opende de vergadering met een woord van hartelijk welkom tot de vele gasten, in het bijzonder tot de leden van het moderamen der Generale Synode, dr. Koolhaas (praeses), Dr. Emmen (scriba), Ds. Vink (assessor) en Ds. Landsman (secretaris voor alg. zaken). De praeses herdacht ds. Don, predikant van Oostkapelle en Mid delburg, gedurende enige jaren ook praeses van de Classicale Ver gadering, als man met een pastoraal hart, die zich bovendien gaf aan het maatschappelijk leven. Vervolgens gaf hij een uitvoerig overzicht van de geschiedenis van de Classis Middelburg sids de dagen der Hervormig, ja, zelfs van de arbeid van St. Willebrord af. Hij herinnerde aan de piëtisten, de Sweelincks, Jean de Labedie, Smijtegeld, mannen die allen mede hun stempel gezet hebben op het geloven en belijden van de Kerk op Walcheren. Uitvoerig schetste hij de huidige situaties bepaald als deze is door de inundatie van het eiland, de ruilverkaveling, de toenemende indus trialisatie, de a-s. herindeling van de gemeenten en het Deltaplan, alsook het leven en werken van de Walcherse gemeenten en classis. Daarbij stelde hij de vragen of de kerk niet overbelast wordt door haa raden en commissies en deszelfs func tionarissen en of er geen weg te vinden is om uilt de overbelasting te geraken van het vergaderen. Dr. Koolhaas sprak zijn waardering uit voor de aanpak van deze vergade ring. Doel van de komst van het breed moderamen is geen andere dan de kerk te dienen, ook om door persoonlijk contact het deven der kerk te leren kennen en van adviezen te dienen. Zo wijst hij erop hoe vaak uit de kerk vragen komen tot de synode om hulp, terwijl men de dingen zelf niet heeft doorgestuurd en geen concrete gedach ten heeft over de oplossing waarnaar men streeft. Dit advies geld in het bij zonder ten opzichte van Vlissingen, waar men gaarne een bedrijfswika aan het werk zag gaan en de jeugdraad in de wens naar een wika voor het jeugd werk. Spr. Spr. wijst ook op het beeld van de dorpen op het platteland van Walcheren. Het leven is er gegroepeerd rond de dorpskern met de kerk in het midden. Hij vraagt zich echter af of deze dorpsgebondenheid voor de kerk niet een nadeel inhoudt: n.l. dat men zozeer dorp en kerk als één geheel gaat ervaren, dat men het geloof en de vreugde in het „wonder" der Kerk, ons door de Here God geschonken, uit het oog verliest. Dan gaat de kerk als ge lovende en getuigende gemeenschap haar functie verliezen. Aan dit manco kunnen wij ambtsdragers, ook ten op zichte van onszelf, niet voorbijgaan zonder schade, aldus dr. Koolhaas. Spr. deed ook een beroep op de ver gadering om al wat van belang is in breder kring van de gemeenten bekend te worden, vanuit de vergaderingen door te geven, de doorwerking van hetgeen op de Classicale vergaderingen besproken wordt Is van veel belang. Met de stroom, die twee keer per etmaal van 1 februari toen de dijken het begaven, tot 6 november 1953 toen het laatste gat werd gesloten, de Vier Bannenpolder binnendrong, kwam buitengewoon veel vis mee. Deze vis werd binnengesloten, toen Nederland verlicht ademhaalde, na do door honderdduizenden in het land gevolgde radioreportage, toen het Wil helmus door de boeienkapel van het zo zwaar getroffen Ouwerkerk werd gespeeld op een der caissons waarmee de sluiting was verricht. De sluiting was een feit, de zee was teruggedrongen, maar niet geheel, want er bleven in het droog gevallen land drie grote stroomgaten over, drie diepe geulen, samen ongeveer 60 ha groot. Veel vis werd in de droogvallende polders opgeraapt, maar veel bleef in de kreken achter en zo was er een viswater ontstaan, met een visrijkdom, die waarschijnlijk uniek is in geheel Nederland. Langs de uitgestrekte oevers van dit viswater, in het geheel 10 km., hebben al vele sportvissers met groot succes hun geluk beproefd, maar de visrijk- dom blijft onuitputtelijk. De Zierikzeese hengelsportvereniging „Oosterschelde" gaat op Hemelvaarts dag, donderdag 15 mei, een grote in ternationale Hengelwedstrijd organise ren, om zoveel mogelijk Nederlanders te laten genieten van dit zo visrijke water, dat zij heeft gepacht. Reeds zijn vele aanmeldingen van deelnemers binnen, maar men rekent er op, dat tooh wel 750 enthousiaste hengelaars aan dit concours zullen deelnemen. Men kan deelnemen als individueel hengelaar, maar ook in korpsverband (maximaal 5 personen). Zowel voor de individuele vissers als voor de korpsen zijn er mooie prijzen. Voor de eersten bestaan die uit hen gelsportartikelen, kunstvoorwerpen en huishoudelijke artikelen, voor de korp sen zijn er fraaie bekers, lauwertakken en medaljes. De eerste prijs voor de individuele deelnemers is een hengel met werp- molen, waar iedere enthousiaste hen gelaar van droomt. De wedstrijden worden gehouden van 12 tot 3 uur. De meest voorkomende vissoorten zijn paling, bot, schol, knorhanen en lomp paling. De mogelijkheid tot het vangen van rog is niet uitgesloten. Het is bekend, dat deze zeevissen zich aan de omstan digheid dat zij de eZeuwse zeegaten niet meer kunnen bereiken, hebben aangepast, zij zijn gegroeid tot een grootte, die men buiten de dijk zelden treft en ieder deelnemer is verzekerd van vangst. Voor vervoer per autobus van Zijpe naar Ouwerkerk en van Ouwerkerk naar Zierikzee wordt gezorgd. Het erecomité bestaat uit de burge meesters van de gemeenten Zierikzee en Ouwerkerk en de heren M. Doele- manH.Jzn. en P. Heering. Het na de dijksluiting binnengedijkte schor aan de hoek van Ouwerkerk vormt een dorado voor alle soorten zeevogels, hazen, konijnen enz. Bekend is ook de kolonie daar huizende berg eenden. Ingez. mededeling (Adtr.) Van Nelle bestellen/ Bevrij dings concert Het chr. muziekgezelschap „Hosanna" te Goes, directeur de heer J. den Toonder, zal op maandag 5 mei 1958 des avonds 7.30 uur op de Grote Markt ter herden king van de bevrijding een concert geven. Het programma luidt als volgt: 1. Wil helmus; 2. V.V.-mars;3. Grootvaders Klok; 4. Donauwellen wals; 5. De Post koets; 6. Juliana-mars; 7. American Pa trol; 8. In School en Huls; 9. Finale. Reeds thans is het doorbrengen van een rustige vakantiedag, die alleen ge stoord wordt door de roep van honder den zeevogels, in dit gebied zeer aan te bevelen. Als de uitgestrekte beplan ting, die door Staatsbosbeheer in het krekengebied is aangebracht, straks tot een echt bos is uitgegroeid, zal deze hoek van ons eiland, het krekengebied van Ouwerkerk zeker een gezocht re creatiegebied worden. Ingez. mededeling (Adv.) Van Nelle bestellen/ Het tweede kamerlid, de heer Ass- mann, heeft aan de ministers van ver keer en waterstaat en van buitenland se zaken de volgende schriftelijke vra gen gesteld: 1) Is het juist, dat de Nederlands-Bel gische besprekingen over het vraag stuk van de verbindingen tussen Terneuzen en Gent, welke op 23 april jl. in Den Haag werden ge voerd, tot volledige overeenstem ming hebben geleid? 2) Indien het antwoord op de boven gestelde vraag bevestigend luidt, willen de bewindslieden dan aan da kamer mededelen, wat onder „vol ledige overeenstemming" wordt verstaan? Betreft deze overeen stemming met name ook de afme tingen van de sluis te Terneuzen, de verbreding en de verdieping van het kanaal, de kostenverdeling en het vraagstuk van de bijzondere spoorwegtarieven? 3) Kunnen de ministers mededelen, wanneer het traktaat, waarin de re geling voor het vraagstuk van de zgn. Stop van Ternaaien zal wor den ondergebracht, ter behandeling aan de kamer zal worden voorge legd? 4) Indien vraag 1 bevestigend wordt beantwoord, zullen dan de werk zaamheden aan het project-Ter- neuzenGent, evenals met het pro ject van de Stop van Ternaaien ge schied is, direct worden aangevat? 5) Kunnen de ministers ook medede len of, nu de werkzaamheden ter verwijdering van de Stop van Ter naaien ter hand zijn genomen en over het vraagstuk-Terneuzen Gent besprekingen hebben plaats gehad, waarvan is gemeld, dat zij tot volledige overeenstemming heb ben geleid, ook de regeling van de laatste der drie zgn. waterwegen kwesties, nl. het vraagstuk van de verbinding-Schelde-Rijn, in behan deling is genomen en, zo ja, in welk stadium de activiteiten dienaan gaande momenteel verkeren? Ingez. mededeling (Adv.) Van Nelle bestellen/ VELEN OP HET EILAND THOLEN vragen zich reeds geruime tijd af, wat er met de thans afgedamde Pluimpot zal gebeuren. Gebeurt er niets, zo is meermalen opgemerkt, dan wordt de Pluimpot een „stinkgat". Vooral de besturen van de gemeenten op het eiland hebben zich in de afgelopen maanden afgevraagd, wat hier nu zal moeten plaatsvinden. .Enkele besprekingen hebben plaatsgevonden, o.a. met vertegenwoordigers van het Provinciaal Bestuur van Zeeland en men heeft diverse mogelijkheden overwogen. De gemeentebesturen van Scherpenisse en Sint Maartensdijk hebben besloten niet langer te wachten op eventuele suggesties of plannen t.a.v. de toekomst van de Pluimpot, maar hebben besloten zelf acti viteit te ontplooien en in beide gemeentebesturen is met grote een parigheid van stemmen besloten tot het verstrekken van een opdracht voor het maken van een plan voor de Pluimpot aan de Centrale Dienst Noord-Zeeland. UITERAARD hebben de beide ge meentebesturen de nodige voorzichtig heid betracht bij het geven van deze opdracht. Zij hebben deze namelijk zo geformuleerd, dat het slechts een plan in grote lijnen dient te zijn, een sum mier plan. Een gedetailleerd project zou veel meer kosten vergen en juist op grond van het summiere plan zul- Ingez. mededeling (Adv*, Van Nelle bestellen/ len de belanghebbende gemeentebestu ren moeten trachten de benodigde gel den voor de eventuele uitvoering bij een te krijgen. In de verstrekte opdracht is ervan uitgegaan, dat het gebied van de Pluimpot in belangrijke mate zal moe ten dienen voor recreatieve doelein den. Aan de kant van Scherpenisse heeft men zich een speelweide voor kinderen gedacht, alsmede een ijsbaan. Voorts zou een gedeelte gebruikt kun nen worden voor agrarische doelein den. Ietwat verder naar de kant van St. Maartensdijk zou, stelt men zich voor, een terrein kunnen komen, geschikt voor industrievestiging. ZWEMBAD In de opdracht, die aan de Centrale Dienst Noord-Beveland is verstrekt, is er voorts op gewezen dat men in de omgeving van Sint Maartensdijk een sportpark met bijv. een tennisbaan zon willen zien geprojecteerd. Verder naar de kant van de afsluiting zou een wan delbos kunnen worden aangelegd en zou de mogelijkheid moeten bestaan een zwembad te stichten en een kam peerterrein aan te leggen. Tenslotte is er ook nog gedacht aan de loswal. Men stelt zich voor pogin gen in het werk te stellen om hier een jachthaven te krijgen. Heeft de Centrale Dienst Noord- Zeeland het plan klaar en is dit door de beide gemeentebesturen behandeld en aanvaard, dan rest nog een belang rijke bezigheid, alvorens tot uitvoering van het plan te kunnen overgaan: het trachten te verkrijgen van de financi ële middelen. Uiteraard moet daaraan goedkeuring van het plan door Ged. Staten voorafgaan. In Scherpenisse en Sint Maartens dijk stelt men zich echter terecht op het standpunt, dat er thans lang ge noeg gesproken is over de misère van een afgedamde Pluimpot. Er dient nu aan de toekomst gewerkt te worden en het pleit voor de besturen van deze gemeenten, dat zij de eerste stap daar toe reeds hebben gezet

Zeeuwsch Dagblad | 1958 | | pagina 2