Oók al aan de sigaar? 1 P~J Keukenkastje - krijgt 'n kwastje - met gemak en CETALAC rSJE De Zwarte Zee en een oom, die een hoed kreeg l^adt Wordt bouw van badhuis en brandweergarage realiteit? UIT DE PROVINCIE mee C.H.'Commissie over verhouding AR'CH 5 w en TELEVISIE Donderdag 1 mei 1958 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 9 De andere kant van ons vrouwenleven w Mr, Beernink opvolger van Tilanus Raad 's-Heer Arendskerhe kwam bijeen Vragen over het ZuicUSloe^plan De eerstkomende weken geven ons wel bijzondere dagen. De meesten van ons hebben de voorjaarsdagen doorgedraafd, om klaar te komen met al het „seizoenwerk", dat door ons gedaan moet worden. Maar nu dat achter de rug is hebben we gelegenheid eens even „stil te staan" en kunnen we weer aan het leven buiten het gezin aandacht geven. Dat is juist in deze dagen een goed ding, want wie zich de tijd niet gunt, om zich te bezinnen, zal er zeker niet aan toekomen om met de grotere kinderen eens te praten over alles, wat de komende dagen te denken geven. We hebben de verjaardag van onze Koningin gevierd. Dat was een echte feestdag. Wat niet inhoudt, dat er veel kabaal gemaakt moest worden. 'tKan geen kwaad, als we met de kinderen, die al wat ouder zijn, te voren er eens over spraken, dat het zulk een voor recht is, dat we nu die verjaardag Weer blij kunnen vieren. We hoeven heus daarbij niet de oude bitterheden Uit de voorbije oorlogstijd in den bre de te gaan uitmeten. Maar bij al wat sr woelt en werkt in het grote wereld- .even, mag de rijpere jeugd zeker wel _iet voorrecht leren waarderen, dat nu de vlaggen weer uit mochten wappe ren in de voorjaarslucht. En het zal ook wel eens aardig zijn, als je als moeder (vader) nog eens een groter stapje terug maakt en zo op huiselijke manier vertellen gaat over wat die voorvader van de Ko ningin, Willem de Zwijger, voor onze vrijheid heeft gedaan. Dat geeft van zelf het gevoel bij de jeugd, dat ook daardoor de Koningin wel een bijzon dere plaats onder ons inneemt. „Dat moeten de meesters of leraren maar doen", zullen misschien enkele moeders me tegenwerpen. En aan het protest nog toevoegen, dat ze immers hun jaartallen vergeten zijn. Dat is helemaal niet erg, al noemt u geen en kel jaartal en zegt alleen maar, dat het wel een paar honderd jaar geleden is, maar dat wat toen gebeurd is en ge daan werd door die grote Oranje, van daag nog van belang is. Als u die oude geschiedenis maar eens vertelt, dan moogt u gerust alle jaartallen verge ten. Ik zou ook het hele rijtje niet meer achter elkaar kunnen opzeggen. Maar de figuur van onze Vader des Vaderlands staat wel heel levendig voor me. Het was fijn, dat juist dezer dagen in onze krant weer eens de aan dacht aan deze Willem van Oranje werd gegeven, naar aanleiding van t feit, dat hij vierhonderd vijf en twin tig jaar geleden geboren werd. Dan komen, na de verjaardag van de Koningin, die andere dagen, gela den met bittere en diepdroeve herin neringen. Zullen we nu zeggen: daar over maar niet praten, de kinderen weten er niet van en wat hebben ze er aan? We behoeven ze heus niet alle Oorlogsgruwelen en kampenellende te verhalen. Maar ze mogen toch wél ho ren, wat het toen betekende: niet meer vrij te zijn. Niet meer te leven onder de regering van de eigen Koningin. En ze mogen in deze tijd van overvloed wel iets horen, wat het is, als geen enkele winkel meer iets heeft, om te Verkopen. O, we weten net als u, precies, dat er nu heel wat gebeurt, waarmee we vierkant oneens zijn. En dat we er nu 1 net vie rul nine nineren tegen al dat regelen en be- pe eken van de vrijheid, om eigen za ken te behartigen naar eigen inzicht. En dat we wel eens hartige woorden Bp enderen aan de belastingdruk, die een bepaald deel van het volk haast dubbel drukt. Dat is allemaal beslist niet naar onze zin. Wat toch niet weg neemt, dat we voor veel nog heel erg dankbaar moeten zijn. En het lijkt me niet overbodig, als dat door het jon gere geslacht ook eens gehoord wordt. Want bij al, wat ze tegenwoordig zo maar in de schoot wordt geworpen, is er niet veel verheuging of dank baarheid te bemerken. Ingez- mededeling (Adv.) Van Nelle bestellen/ l 2 3 To 7 f 1 R 13 ifc|aie> 19 17 2J lü 2.0 iT 2 Pi 2.7 32' Horizontaal: 1 Veevoeder, 4 kroot, 7 defekt, 9 klein persoon, 11 inhoudsmaat, 12 naschrift onder brieven, 13 varkens hok, 15 dik, 16 hemellichaam, 17 jong dier, 18 afstandsmaat, 20 worstvlees, 22 voegwoord, 23 bedorven, 25 Chin, maat, 26 hoofddeksel, 28 schoolafdeling, 29 on behaard. Verti kaal: 1 Dot haar, 2 maanstand, 3 kostuum, 4 kaar, 5 pers. voornaam woord, 6 vuurpotje, 8 kap van een huis, 10 raaradorpel, 12 ijstap, 14 cijns, hoe veelheid, 18 drank, 19 knook, 21 gemeen te in de Betuwe, 23 takje, 24 boom, 26 gezinslid, 27 rondhout. Oplossing vorige puzzel Horizontaal: 1 Staf, 4 ante, 8 las, 9 pluim, 10 Aa, 11 kit, 12 Po, 13 pro, 16 tornado, 19 are, 21 om, 23 les, 24 Ir. 25 oever, 27 bot, 28 ieme, 29 gans. Vertikaal: 1 Slap, 2 taart, 3 as, 4 ilt, 5 nu, 6 tip, 7 emoe, 9 pionier, 14 ook, 5 Ada, 17 Orion, 18 kooi, 20 erts, 22 mee, !3 lee, 26 V.M., 27 ba. Daarom moeten we, net als bij zo veel andere dingen, van huis uit be ginnen. We hebben nu pas gezorgd, dat het huis weer gezelliger is gewor den door de grote beurt, die we het gaven, en we hebben, zodra de luch ten werkelijk zoeler gaan worden, voor ieder weer een vreugdig zomerpakje klaar. En onder alle omstandigheden hebben we telkens op de bestemde tijd een stevige hap eten voor ze gereed. Maar er moet óók tijd wezen, om eens met de kinderen te praten, zodat we medehelpen, om hen een juist inzicht te geven van het grote leven, waarin ze straks ook een plaatsje moeten in nemen en waarin het er op aan zal komen, of ze op hun plaats dan, hetzij die bescheiden is, of wat groter daar dan het juiste woord zullen spreken en de juiste daad zullen doen. Echt moeder zijn in een gezin, is werken met het oog op de eeuwigheid, En dat is een grote en grootse taak. Je kimt het niet aan. Neen, na tuurlijk niet, maar daarom is er voor ons elke dag een krachtbron in onze buurt die nooit verdroogt. Dat is vast en zeker, want de Bijbel zegt het, dat we mogen vragen om alles, wat ons ontbreekt. Dan kan het ook eigenlijk niet eenvoudiger zijn. Dat is de andere kant van de zaak. Ma ja. Ingez. mededeling (Adv., Van Nelle bestellen/ Dr. G. P. van Itterzon hoogleraar te Utrecht Bij K.B. is met ingang van 16 sep tember 1958 benoemd tot gewoon hoog leraar in de faculteit der Godgeleerd heid aan de Rijksuniversiteit te Utrecht om onderwijs te geven in de geschie denis na het jaar 800 van het christen- dam en van de leerstellingen van de Christelijke godsdienst dr. G. P. van Itterzon, thans Nederlands Hervormd predikant te 's-Gravenhage. Dr. van Itterzon zal te Utrecht prof. dr. M. van Rhijn opvolgen. Ingez. mededeling (Adv.) Van Nelle bestellen/ De Zomerconferentie der Christelijk- Historische Unie zal worden gehouden van 31 juli2 augustus op „Woud- schoten" te Zeist. Voor het eerst sinds de na-oorlogse jaren zal daar het poli tiek overzicht niet worden gegeven door de heer H. W. Tilanus, de voor zitter van de C.H. Tweede Kamerfrac tie, maar door Mr. H. K. J. Beernink, secretaris van de Unie en lid van de Tweede Kamer. Een aanwijzing te meer, dat de Rijkswijkse gemeente-se cretaris beschouwd moet worden als een zeer serieus candidaat voor het voorzitterschap van de C.H.U., dat vrij is gekomen door het aftreden van de heer Tilanus. (Van één onzer verslaggevers) In de vergadering van het Dag. Be stuur der C.H.U. te Utrecht gehouden, is besloten een commissie in te stellen die een rapport moet opstellen over de verhouding tussen de Christelijk-His- torische Unie en- de Anti-Revolutianre Partij. Naar aanleiding daarvan zal 'n brede gedachtenwisseling plaats vin den in de Unieraad. In bedoelde commissie zijn benoemd Mr. J. W. van Gelder te Nieuwer-Am- stel (voorzitter), Dr. P. A. Elderen- bosch, Ned. Herv. predikant te Amers foort en Dr. Ir. G. A. Kluitenberg te Eindhoven, de pas afgetreden voorzit ter van de Federatie van C.H. Jonge rengroepen. Als rapporteur zal optre den Drs. Joh. Boers te 's-Gravenzan- de, oud-secretaris van de Federatie van C.HJ.G.'s en medewerker van het Uniebureau. Ingez. mededeling (Adv.) Van Nelle bestellen/ Ingezonden mededeling (Adv.) NIEUW- EN ST. JOOSLAND Bromfietsongeluk In een bocht van de nieuwe rijksweg te Nieuw- en St. Joosland vond een ernstig verkeersongeval plaats, waarbij de 42-jarige horlogemaker G. van N., uit Middelburg, een gecompliceerde beenbreuk en een hersenschudding op liep. Het slachtoffer werd naar het zie kenhuis te Middelburg vervoerd. Het ongeluk gebeurde, toen een auto, bestuurd door de 56-jarige C. H., uit Souburg, de bromfietser, die onoplet tend de weg overstak, schepte, waar door Van N. werd meegesleurd. Dok ter P. J. Brons verleende eerste hulp. De auto werd licht, de bromfiets zeer zwaar beschadigd. Aan de geschiedenis van de stichting van een badhuis annex brand weergarage en bergplaats voor gemeentewerken te Lewedorp is in de laatst gehouden vergadering van de raad der gemeente 's-Heer Arendskerke een nieuw hoofdstuk toegevoegd. Voor de tweede maal stelde de raad hiervoor een crediet beschikbaar. Burgemeester D. M. Vermet, die det vergadering leidde, had goede hoop dat ditmaal de plannen gerealiseerd kunnen worden. Alles zal echter afhangen van de goedkeuring door gedeputeerde staten van de daarmee verband houdende begrotingswijziging. Algemeen bleek de raad achter dit plan te staan. Met dezelfde eensgezindheid schaar den de raadsleden zich achter het voorstel van burgemeester en wethou ders om in de donkere winterse mor gens de straatverlichting om half zes te ontsteken. Tevoren werd in deze vergadering na onderzoek van de geloofsbrieven als nieuw lid toegelaten de heer K. Fraan- je (A.R.). De gemeenterekening over 1955 werd vastgesteld met een goed slot van ruim f 12.000. De rekening van de beide instellingen van maatschappelij ke zorg werden eveneens door de raad vastgesteld. Voorts werd een ondergeschikte wij ziging van het uitbreidingsplan 's-H. Arendskerke (dorp) bekrachtigd. Bij de rondvraag informeerde de heer A. C. de Kooning (K.V.P.) naar het binnenschilderwerk aan de wo ningwetwoningen te Lewedorp. ZUID-SLOE-PLAN De heer Meijaard vroeg het college naar de toekomst van het Zuid-Sloe. Geregeld verneemt men via de pers hierover plannen, maar officieel weet het gemeentebestuur nog van niets, al dus burgemeester Vermet. In dit ver band citeerde de voorzitter de woor den van de directeur van het E.T.I. Z.- Holland, die in een rede gezegd zou hebben weinig heil te zien in de plan- lages. mededeling (Adv.) Van Nelle bestellen/ nen voor de havenvestiging in het Westerschelde-bekken. De heer W. A. Smit (C.H.U.) sprak er zijn teleurstelling over uit, dat 's-H. Hendrikskinderen bij de toewijzing van bouwvolume zo slecht uit de bus gekomen is. De voorzitter deed name lijk mededeling van een ingekomen brief, waaruit bleek dat de voorgeno men bouw van 10 woningen aldaar voorlopig van de baan is. De heer Jac. de Schipper vroeg op de begraafplaats te Wissenkerke tus sen de graven ruimte uit te sparen voor een pad. De voorzitter kon mee delen, dat deze zaak reeds de aandacht van het collego van b. en w. heeft. COLIJNSPLAAT Dorpsgemeenschap. In de zaal van de bewaarschool werd de laatste ver gadering in dit seizoen van de stich ting „Dorpsgemeenschap" gehouden. Vertoond werd een film over de Ned. Heidemaatschappij en enkele bijfilms. Er was een matige belangstelling. 's-HEER ARENDSKERKE Kandidatenlijst S.G.P. Door de S.G. P. is voor de aanstaande gemeente raadsverkiezingen de volgende kandi datenlijst ingediend. 1. J. Elenbaas, Lewedorp; 2. A. Moerdijk, Nieuwdorp; 3. H. Remijn, 's-Heer Hendrlksklnde- ren; 4. A. Witte, Nieuwdorp; 5. W. Moerdijk, Nieuwdorp en 6. C. West- strate, Nieuwdorp. Collecte. De collecte, die is gehouden door de vereniging „Simavi", die zich ten doel stelt de medische hulp aan tropenlanden te verbeteren, heeft in de ze gemeente f 128.47 opgebracht. Benoeming. De heer J. Hoondert, werkzaam ter secretarie van deze ge meente, is benoemd tot klerk ter secre tarie van Hontenisse. Diploma-uitreiking B.B. Voor de deel nemers van de in deze gemeente ge houden B.B.-cursussen werd donder dag een spcelale avond belegd, waar op de diploma's werden uitgereikt. Bur- gemeenster D. M. Vermet opende de bijeenkomst met een woord van welkom aan de B.B.-ers, die voor deze avond vergezeld waren van hun dames. Het kringhoofd van de Bescherming Bevol king, de heer H. B. Pilaar uit Goes, reikte daarna aan de 25 geslaagden een diploma uit. Woorden van dank richt te hij aan het adres van de heer M. van Leeuwen, die de opleiding verzorgd had en de heer J. Wijga, die als exami nator was opgetreden. Het verdere ge deelte van de avond werd in een ge zellig samenzijn en met een filmverto ning doorgebracht. NIEUW- EN ST. JOOSLAND De lijst van kandidaten voor de ver kiezing van leden der gemeenteraad ziet er als volgt uit: Lijst 1 (P.v.d.A.): S. Janse Jzn, J. Knuijt Sr, C. van Nimwegen, L. de Voogd, A. de Kraker, P. C. Reijnoudt Pzn, P. Baas Izn, Joh. Rijkse Jzn, M. Theune. Ingezonden mededeling (Adv.) Rook mei verstand rook met smaak, rook sigaren! Wat een dag, wat een dag! Hebt u dat nou ook wel eens, huismoeders, dat op een dag alles ver keerd gaat? B.v. dat de melk overkookt, de aard appels zonder zout op tafel komen en tot slot, dat de pap of pudding aanbrandt? Eerlijk gezegd hoop ik dat wel, al klinkt het heel onaardig. Maar als ook u alle narigheid samengeperst in één dag te ver werken krijgt, kunt u verstaan, dat ik de dag van vandaag een zwarte dag noem. Denk eens in, twee zware misdrijven en dan de tand van Martientje, die opeens zijn standplaats verliet, wat Martientje in zo'n paniekstemming bracht, dat ze haar schrik uitkrijste, wat mij, die op niets voorbedacht was en juist met mijn rug naar de klas stond, om uit de kast de leesboekjes te krijgen bijna van schrik deed omtuimelen, in mijn haastig omkeren. ingez. mededeling (Adv.) Van Nelle bestellen/ Ja, er zijn twee zware misdrijven gepleegd, die met schoolblijven gestraft moe ten worden. Dit laatste maakt de zwarte dag nog zwarter, want tot nu toe heb ik deze straf nog niet toegepast in dit leerjaar. Natuurlijk heb ik weieens standjes uitgedeeld, soms 'n stevig standje, en dat is me wel toevertrouwd, naar ik meen, doch tot schoolblij ven ging ik niet over. Je moet niet te vroeg beginnen met al je kruit en lood te verschieten. Stel u eens voor, dat ik op 1 of 2 april begon met zo te straffen, waar moet ik dan verdagen, eer het't vol gend jaar eind maart gaat worden? Dan kan ik wel 'n gedeelte van 'n strafgevan genis afhuren en mijn mis dadigers cellulaire straffen opleggen. U, moeders en toegewijde huisvrouwen, gaat nogal veel met „vocht" om. Ik weet, dat ge op bepaalde mersvollen werkt. Maar kunt u zich nu voorstellen, dat een hoeveelheidje vocht nog niet eens een vinger hoed vol, meer dan genoeg is, om banken te overstro men, boeken waardeloos te maken, ja eigenlijk een hele klas onder vocht te zetten. En wat voor vocht. Dit al les lijkt u toverspul toe. Mij eigenlijk ook, maar mis schien heeft inkt de eigen schap, als je het eenmaal uit het inktpotje vrij laat, zich zo te vermenigvuldi gen, dat men het boven vermelde gruwzaam zwart resultaat wel moét verkrij gen. Nu dan, vandaag zijn we bijna allemaal in die inkt- stroom uit één enkel inkt potje ondergedoken geweest. En het is Henkie geweest, die ons dat flikte. We schrijven al met inkt, waarvoor natuurlijk nodig is, dat de inktpotjes gevuld zijn. Gevuld is echter niet het juiste woord voor het dagen van de week met em- bodembedekje aan inkt, dat ik in de potjes deponeerde. Het is heel natuurlijk, dat deze of gene eens op onder zoek ging en wat aan de inktpotjes peuterde. Maar ik ben in dit opzicht de eerste dagen altijd zó waak zaam als een kat, die op 'n muis loert en zie ik verrich tingen in de gevaarszöne, dan komt er een waarschu wing, die bij herhaling aan kracht toeneemt. Ze weten dus al gauw, dat het „handje af" is. We hebben de leesboekjes voor ons en lezen al een hele les. Ik geef Niek een beurt en heb daarbij al mijn aandacht nodig, om hem „te steunen en te sterken, want Niek is geen studie hoofd. Ik help hem op gang, mmmmmja, nou jij, Niek, mmmm.eeee._. Een onheilspellend doet me in de richting van het geluid keren, en ik zie, dat we dreigen onder te gaan In de „Zwarte Zee". Nog geen vingerhoedje inkt ziet kans, een brede stroombedding te vormen op de bank, klakkeloos over Henkies boek heen. In een water-, nee, inktval stort de gevaarlijke stroom zich uit over Henkie's broek, en zal dan neerdalen naar de grond, waar dan al onze voeten gespoeld zullen wor den in het drabbige nat, zo ik niet ijlings een stuwdam opwerp. Een oude bordendoek voorkomt een massale ramp. Wat er geschiedt is, maakt ons al hopeloos, In ieder geval Henkie en mij. Ben ik dan al hopeloos, woor denloos ben ik nog niet, dat ervaart de misdadiger, die nu een woordenstroom over zijn bol krijgt uitge stort, waarvan de laatste „paar droppels" hem duide lijk maken, dat het school blijven wordt. Net ben ik klaar met het droogleggen van de „Zwar te Zee", en daar hoor ik weer die macabere „óóóó"- roep, nu evenwel niet zó massaal. Het is nu Jan, die het noodsignaal geeft, omdat zijn bankbuur van de con sternatie gebruik heeft ge maakt om met een stompje potlood, dat hij uit zijn zak heeft opgediept, die aardige oom uit ons leesboek, een hoed op zijn hoofd te zet ten, wat zware misdaad nummer twee is. Tegen deze booswicht zeg ik niet zoveel, maar de weinige woorden komen als mokerhamers op een war rige kuif neer. We zijn allemaal versla gen. En dat, terwijl er nu een feestelijk halfuurtje voor ze gereed ligt, want ik zal, in voorbereiding van de verjaardag van onze Ko ningin, wat over Haar gaan vertellen, om tot slot het heuglijk nieuws door te geven, dat ze morgen pas om half elf op school be hoeven te komen, want dan gaan wezingen voor het Gemeentehuis, waar de Burgemeester zal luisteren. Ze krijgen dat half uur toch, want om twee boos doeners kan ik een hele klas niet laten lijden. Als de bel de werktijd af breekt blijven de kwaad doeners achter, die nu on berispelijk zitten. Tien lan ge minuten moeten ze blij ven zitten, tegenover een zwijgende juffrouw, die zwart kijkt, vanwege die zwarte inkt. Dan mogen ze gaan. Twee timide jongetjes. Henkie doet een paar paar stappen in het loop pad, keert zich om en vraag bedrukt: „Ben-ie nou nóg kwaed op me?" Hier laat ik het scherm vallen. En wat er achter de coulissen gebeurt, gaat de buitenwereld niet aanl Afscheid bij de P.Z.E.M. Wegens het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftijd heeft de heer J. Bimmel (Oost- en West-Souburg), Portier bij de Centrale Zeeland der P.Z.E.M., afscheid genomen van bedrijf en personeel. Maandagmorgen werd hü, vergezeld door zijn echtgenote, ont vangen in de conferentiezaal der cen trale, waar hij in aanwezigheid van het personeel op hartelijke wijze werd toe gesproken door de Hoofdingenieur, ir. H. Broekhoff, die hem namens bestuur en directie dank bracht voor de wijze, waarop hij gedurende vele jaren zijn taak heeft verricht en hem met zijn echtgenote nog vele goede jaren toe wenst. Vervolgens spraken de personeels chef, de heer J. H. W. Beuzekom, en de bedrijfsingenieur, ir. J. A. M. Schoonderwoert, hartelijke woorden van afscheid. Namens het personeel bood de heer A. Lous een blijvend aandenken aan, terwijl mevrouw Bim mel een plant ontving. Namens de Personeelsvereniging sprak de heer J. J. de Kok, eveneens onder aanbeiding van een geschenk. Vervolgens sprak de heer Bimmel en kele dankwoorden voor de prettige sa menwerking en de hem aangeboden geschenken. De heer Bimmel heeft een diensttijd van bijna 36 jaren, waarvan hij tot aan het stopzetten van het trambedrijf als wagenbestuurder bij dat bedrijfsonder deel heeft doorgebracht. VEERE 10 jaar V.V. ,Veere" Ter gelegenheid van het tienjarig bestaan van de voetbalvereniging „Veere" heeft donderdag- en vrijdag avond het ensemble van Wim de Graaf een alleraardigste uitvoering gegeven in ,,'t Lammetje" te Veere. De ver schillende nummers werden vlot ge speeld en het gezelschap mocht dan ook een daverend applaus van een dankbaar en enthousiast publiek in ontvangst nemen. Beide avonden wer den geopend en gesloten door de voor zitter, de heer H. A. van Kranenburg. Na afloop van de eerste avond was er nog een gezellig samenzijn in de Campveerse toren onder leiding van Baby den Toonder en J. Hendrikse. Tijdens de eerste avond heeft de heer Kranenburg de enige vrouwelijke speelster, mevrouw F. Loekemeijer, bloemen aangeboden. Lijst 2 (S.G.P.): J. Lukasse, P. Baas, O. Beekman, P. Moens. Lijst 3 (A.R.P.): J. Kwekkeboom Sr, J. K. Crucq, A. J. Lous, P. Joosse, P. Da- vidse, M. T. de Dreu. Lijst 4 (G.B.): C. A. Polderdijk, C. Mar- kusse, N. J. Mol, P. Dominicus, A. I. Baurdoux, J. J. Markusse. Lijst 5 (C.H.U.): P. W. de Lage, A. de jager, W. J. Dingemanse, M. Kakebeeke, R. Joosse, I. Joosse, L. Wijkhuis, W. A. Kloet, P. G. de Lange, C. P. Reijnoudt. Herbenoeming. Voor de vierde achter eenvolgende ambtsperiode van zes jaar werd de heer mr. F. S. K. J. Graaf van Randwijek herbenoemd tot burgemeester van Nieuw- en Sint-Joosland. IQSTKAPELLE Geslaagd. Aan de Technische Hoge school te Delft "laagde voor het examen scheikundig ingenieur cum laude de heer A. Francke te Oostkapelle. SCHOONDIJKE Op zaterdagavond 3 mei a.s. zal er in de Herv. Kerk te Schoondijke een Dodenherdenking plaats vinden, die te gelijk het karakter van een bidstond voor de vrede zal hebben. Deze samen komst, die om precies half 8 begint, zal geleid worden door J. J. M. van Arendonk, pastoor van de R.K. Paro chie Schoondijke, H. A. v. Bottenburg, predikant van de Geref. Kerk Schoon dijke en P. A. L. Brinkman, predikant van de Herv. Gemeente Schoondijke. Toespraken zullen niet worden ge- houden. Het zal een korte samenkomst zijn, die louter liturgie (Bijbel-lezingen, gebeden, kerkliederen, stille Dodenher- denking enz.) Is. Alle Schoondijkenaren worden opge wekt deze van de Kerken van Schoon dijke uitgaande gemeenschappelijke Do denherdenking en Bidstond voor de vrede mee te maken. Na de dienst wordt er een kollecte gehouden voor de Stich ting 19401945. Ingez. mededeling (Adv.) Van Nelle bestellen.' SINT ANNALAND Auto ramde gevels. Toen een luxt auto uit Rotterdam vanuit de Bieren- straat de Ring wilde oprijden, had d« bestuurder er geen erg in, dat dit een hoek van 90 graden was. Tengevolge van deze onoplettendheid ramde da luxe auto eerst de gevel van de werk plaats van de smid M. J. van Beek en schoof verder naar de overzijde van de Ring en ramde de gevel van de woning van mej. C. Scherpenlsse, waar een gootpijp het moest ontgelden. De beide koplampen van de luxe auto wer den nagenoeg geheel vernield. Per soonlijke ongelukken deden zich niet VRIJDAG 2 MEI 1958 HILVERSUM I (402 m) KRO: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.45 Morgengebed en lit. kal. 8.00 Nws. 8.15 Gram. 8.30 V. d. huis vrouw. 9.35 Waterst. 9.40 Schoolradio. 10.05 Gram. 10.35 Symf.muz. 11.00 V. d. zieken. 11.40 Gram. 12.00 Middagklok— oodklok. 12.03 Gram. 12.30 Land- en tuin- b.meded. 12.33 Lichte muz. 12.55 Zonne wijzer 13.00 Nws. en kath. nws. 13.20 Lich te muz. 13.45 V. d. vrouw. 14.00 Kamer- ork. en solist. 15.00 Schoolradio. 15.30 Vi ool en piano. 16.00 V. d. zieken. 17.00 V. d. jeugd. 17.15 Kinderkoor. 17.40 Beursber. 17.45 Lichte muz. 18.05 Idem. 18.20 Caus. 18.30 Lichte muz. 18.50 Laat je wijzen, hoe te reizen. 19.00 Nws. 19.10 Comm. 19.15 Regeringsuitz.: Emigratierubr. Het emi gratiepraatje van H. A. van Luyk. 19.25 V.VD., pol. caus. 19.35 Verz.progr. v. d. mil. 20.15 Akt. 20.30 Politiek forum. 21.00 Lichte muz. 21.25 Idem. 22.05 Marialiede- ren. 22.30 Omr.ork. en solist. 22.50 Pries ter, leek en huwelijk, caus. 23.00 Nws. 23.1524.00 Jazzmuz. HILVERSUM H (298 m) VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 8.00 Nws. 8.18 De ontbijtclub. 9.00 V. d. vrouw. 9.40 Schoolradio. VPRO: 10.00 Thuis, caus. 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 V. d. zieken. 11.00 V. d. kleuters. 11.15 Cello en piano. 11.45 Orgelspel. AVRO: 12.00 Dans- muz. 12.20 Regeringsuitz.: Landbouw- rubriek: 1. Landbouwkundig weeroverz. 2. 25 Jaar landbouwtelling. 12.30 Meded. 12.33 Sport en prognose. 12.50 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Meded. en gram. 13.25 Metro- pole ork. en solist. 13.55 Beursber. 14.00 Piano, viool en cello. 14.30 Herdenkings- progr. 14.50 Gram. 15.10 Gevar. progr, VARA: 16.00 Amus.muz. 16.30 Muz. caus. 17.10 V. d. jeugd. 17.40 Hammond-orgel spel. 18.00 Nws. 18.15 Act. 18.20 Ritm. muz. 18.50 De puntjes op de i, caus. 19.00 V. d. jeugd. 19.10 Kinderkoor. VPRO: 19.30 „Het platteland nu", gesprek. 19.45 Unesco in Nederland. 19.50 Een nationale zaak, caus. 19.55 VPRO-ber. 20.00 Nws. 20.05 Op het eerste gezicht, caus. 20.15 Chansons. 20.30 Regeringsuitz.: De Ver enigde Naties in de afgelopen weken, door Mr. C. W. A. Schürmann, Nederlands per manent vertegenwoordiger bij de Ver enigde Naties. 20.40 Het Atoom, caus. VARA: 21.00 Politiek cabaret. 21.30 Ether forum. 22.10 Amus.muz. 22.25 Buitenl. weekoverz. VPRO: 22.40 Zorg om de mens, caus. VARA: 23.00 Nws. 23.15—24.00 Gram. BRUSSEL (324 m) 12.00 Omr.ork. 12.30 Weerber. 12.34 Gram. 13.00 Nws. 13.11 Orgelspel. 14.00 Schoolradio. 15.45 Gram. 16.15 Omr.ork. 16.45 Gram. 17.00 Nws. 17.10 Gram. 17.45 Duitse les. 18.00 Zang en piano. 18.30 V. d. sold. 19.00 Nws. 19.30 Wereldtentoonstelling te Brussel. 20.00 Muziek en Poëzie. 21.00 Kunstkaleidos- coop. 21.15 Symf.conc. 21.50 Gram. 22.00 Nws. 22.15 Jazzmuz. 22.45 Gram. 22.55— 23.00 Nws. Ingez. mededeling (Adv.) Van Nelle bestellen/

Zeeuwsch Dagblad | 1958 | | pagina 9