VOOR JONGE OGEN Goede oogst en grote vraag BEURS MARKTVEILING Onderzoekingen opgravingen Baarland in eindstadium Walcherense Winterbloemkool Donderdag 1 mei 1958 ZEEUWSCH DAGBLAD Over het algemeen lagere markt Bloeiende bogerds lokken tot bezoek THOLEN Pool wierp vrouw over de Boulevard Drie onderscheidingen BEROEPINGSWERK Nagekomen advertenties Pagina 5 SLOTKOERSEN AMSTERDAMSCHE EFFECTENBEURS medegedeeld door de AMSTERDAMSCHE BANK N.V., GOES Ned. 1953 Ned. 1947 Ned. 1953 Dollarl. 1947 Ned. 1962-'64 Cultuurb. N. Handelsb. N. Handel Mij Amst. Rubber Ver. Deli Mij H.V.A. Java Cultuur N.I.S.U. tie Oostkust Senembah 93W 9194 9296 93)4 93/5 2596 7514 163 56 8094 9415 3194 83 88 56 Jorstenl. A.K.U. Berkels Pat. Calvé Delft Ned. Ford Gelder Zonen Kon. Hoogov. Müller Co. N. Kabelfabr. Philips Gloeil. id. 6 pet pref. Unilever Wilton Fijen. 17294 19455 280 144 164 290 31154 223 27454 15394 32994 202 94 9214 9214 9356 9394 2594 7515 5594 7814 9354 5515 20 994 171 19494 277 145 16515 289 30994 225 27254 15394 32694 Biliton II rubr. 168 Dordtse Petr. id. pref. Kon. Olie id. (f 1000, Moeara Enim H. Am. Lijn Java Ch. Pktv. 121 123 16794 687 685 687 685 164.90 165.50 165.25 165.65 1190 13554 13415 K.L.M. Kon. Boot K. Paketv. 10914 St. Mjj Ned. 13755 Nievelt 144V. Omm. Scheepv. 207/5 K. Rott. Lloyd 112 N. Schpv. Unie 11054 Philips Gloeil. 120 Telev. Electr. Amst. Bank Rott. Bank Twentse Bank Albert Heyn Aniem Borneo Sum. Internatio Overz. Gas De Schelde R.S. Stokvis Unilever 106.10 106.— 13214 12994 10954 137 143/5 20516 110 109 118)4 1194 207 178 156 222 1194 209/5 17815 15594 40 40 63 15815 164 12215 39)4 6214 159/5 160/5 12854 12294 V. Maehinefabr. 135 K. Zwanenb. Canad. Pacific fat. Nickel Am. Motors Am. Radiator Am. Smelting Anac. Copper Baltimore BetM. Steel Ches. Ohio Cities Serv. Continental Oil Curt. Wright 2454 Gen. Motors Jones Steel Kenn. Copper M. Kans. Tex. N. Y. Central Pennsylv. Sp. Phillips Oil Rep. Steel Shell Oil Stand. Brands Sunray Oil Tide Water U.S. Steel Wilson B. v. N. Gem. 280/5 2494 72 1194 1294 4454 39 53 50 3794 38 8294 1594 1294 3994 4194 6994 5154 24 2294 5954 2156 108)4 136 281V 2494 7294 1154 1254 4394 45)4 26)4 53 4954 48)4 24V 3754 37)6 8354 1294 3854 41 69)4 5194 249? 22 5994 2194 108 Het was eergistermiddag zeer stil ter beurze en de handel was van ge ringe betekenis. Wallstreet kwam eer der met iets lagere slotkoersen af en mede i.vc.m. het feit, dat de beurs in Amsterdam gesloten werd wegens Ko ninginnedag, was het begrijpelijk, dat de juiste animo om zaken te doen ont brak. De koersfluctuaties bleven dan pok binnen nauwe grenzen. Aandelen Kon. Olie hielden zich best gezien de lagere slotkoersen uit Wallstreet. De arbitrage kon op een niveau van circa f 165.40 niet tot zaken komen. De slot- koers van maandag lag op vrijwel de zelfde hoogte. In de Philipshoek waren de aandelen aan de lage kant op circa 27214, minus 2 punten. Unilevers daal den tot 325/4 na een opening op 328 tegen 329 'A de vorige dag. De affaire was zeer klein. Ook AKU's deelden in de malaise en verloren circa 3 punten. De altijd nog schijnbaar bestaande meningsverschillen tussen de piloten en de directie van de KLM zijn niet bevorderlijk voor een gunstige koers vorming van de aandelen van de maatschappij. Het bericht over een eventuele hervatting van de diensten op Djakarta, werd ter beurze volko men genegeerd. De koers van de aan delen werd f 103 tegen maandag r 106.10. De omzetten waren minimaal. De scheepvaarthoek lag bij gebrek aan affaire, in mineurstemming. De verliezen bedroegen 1 tot 2 punten. Cultures verwaarloosd en fractioneel lager. De goede stemming, die maandag was ingetreden voor de staatsfondsen, bield eergisteren aan. De ruimere geld markt tekende zich af in hogere koer sen van de staatspapieren. Over vrij wel de gehele linie werd een koers- avance van tot pet. geboekt. Verder werden nog vernomen aan delen Cobra op 164 (onv.), Van Ber kels patent 195 (194)4), Enkes 86)4 (86), Beynes 92 laten (93 laten), In dustriële Maatschappij Zutphen 380 (onv.), terwijl het dividend van W. M. Muller en Co nationaal bezit wordt voorgesteld op 22 'A pet. waarvan 10 pet. in aandelen (25 pet., waarvan 12)4 NA 45 JAAR „Altied heeft ze een pen in ier hand". Dat zegt de huishoudster van mej. E. Wielings, tot voor gisteren on derwijzeres aan de Christelijke Her vormde school te Biezelinge. En daar heeft ze gelijk in, want mej. Wielings houdt veel van schrijven. Brieven schreven dan althans. Dat moet ook wel, want de scheidende on derwijzeres heeft veel vrienden, voor al in Bussum en het (Gelderse) Zet ten. In deze laatste plaats heeft zij n.l. een aanzienlijk deel van haar loopbaan doorgebracht. De Pierson- nchool van de Heldringstichtingen al daar denkt nog altijd terug aan de glorieuze tijd, toen mej. Wielings daar als onderwijzeres verwerkte. Door het oordogsgeweld moest zij evenwel het onderwijs aan de zo men het noemt moeilijke kinderen opgeven. En mej. Wielings heeft er achteraf geen spijt van gehad, dat zij naar dit aardige Zuidbevelandse dorp is ver- trokken „Ik heb het hier altijd naar mijn zin gehad", merkte ze vergenoegdop. Plot seling schiet ze uit haar stoel bij het raam en tikt even op de ruit, want «e ziet een paar kinderen van haar klas. Met het bij de Biezelingse jeugd al befaamde „rode trommeltje" stapt je naar buiten en deelde aan „haar" kroost de inhoud: de zo befaamde Zeeuwse babbelaars. Heerlijk babbe lend trekt de jeugd weer af. Er. onze fotograaf had een aardig kiekje Mej. Wielings en haar leerlingen. Wel toepasselijk voor een onderwijze res, die bijna 45 jaar in „het vak" zit. Biezelinge zal het zeker jammer vin den, dat mej. Wielings uit het school leven gaat verdwijnen. Afscheid ne men valt altijd zwaar, richt was nog niet voldoende bekend om invloed op de koers van de aan- pct. in aandelen vorig jaar). Dit be delen te kunnen hebben. Deze werden vernomen op circa 311, Prolongatie 4 pet. MIDDELBURG, 29 april. Groenten; Sla A 18—23, B 12—16, C 7—10, Bloemkool 4 st. per kist 63—90, 6 st. p. kist 3268, 8 st. per kist 1754, 10 st. p. kist 1224; 12 st. p. kist 1316, 15 st. p. kist 612; Spinazie 2034, afw. 916, Rabarber 23— 33, Andijvie 58—73, Radijs 2132, Kroten 4,5, Witlof 80—92, Prei 22—43, Postelein 89—1,Rodekool 2831. De bloeiende boomgaarden vormden gisteren wel een bijzonder feestelijke en tourage rond de wapperende vlaggen en de feestende worpsgemeenschappen in onze provincie. Het warme en zonnige weer van de laatste dagen heeft de bogerds op vele plaatsen herschapen in een ware bloesem zee. De kersen zijn overladen met een rijke bloemenpracht. De pruimen tonen in een oneindige rijkdom hun witte bloesem en ook de meeste pereknoppen zijn eens klaps opengebroken en met het frisse jonge groen zijn op het ogenblik de boom gaarden zo mooi, als ze maar ooit kunnen zijn. Weliswaar is het hoogtepunt van de bloei nog niet bereikt dat komt pas als ook de appels bloeien en dat duurt nog wel een week maar er waren in onze Zeeuwse fruitcentra op het ogenblik ontelbaar vele prachtige plekjes. Het is al dikwijls druk geweest fa plaatsen als Kapelle-Biezelinge in de tijd, dat de bomen in bloei staan. Zelden is het er echter zo druk geweest als gisteren. Omdat de Oranjevereniging in deze plaats geen feestprogramma had opgesteld, werd er in heel wat boomgaarden en p het land nog gewerkt. Maar op de gen was het druk. Daar waren honderden fietsers en soms bijkans even zoveel auto's, die zachtjes reden opdat de inzittenden volop konden genieten van de pracht. Zelfs op de stilste wegjes was het druk met auto's en fietsers. We hebben gisteren die grote stroom van genietende mensen gade geslagen en niet anders gezien dan voldane mensen. De onderzoekingen op het terrein van het voormalige kasteel „De Hellenbnrg" bij Baarland zijn in het eindstadium ge komen, zo zegt de rijksdienst voor het oudheidkundig bodemonderzoek is een pas verschenen rapport. Naast de hoofd- burcht is nu ook de voorburcht ontgra ven. Het muurwerk op dit terrein, dat een afmeting heeft van 70 bij 30 meter, Is zo fragmentarisch bewaard, dat men slechts een globale indruk van de bebou wing krijgt. De toegang over een dam In de gracht en het bruggehoofd aan de naar de voor burcht toegekeerde zijde laten echter geen twijfel over de verbinding en van de voorburcht met de wereld daarbuiten. Bij nadere bestudering blijkt de hoofd burcht ten minste drie grote bouwperio den te hebben doorgemaakt. Aanvankelijk bestond de Hellenburg slechts uit een woontoren met muren van ongeveer twee meter dikte. Waarschijnlijk ontstond deze donjon reeds in de tweede helft van de 14e eeuw. De tweedouwperiode bracht een aanmerkelijke vergroting, waarbij de donjon binnen de nieuwe ommuring kwam te liggen. De derde verbouwing, waarschijnlijk tot stand gekomen onder Frederik van Renesse (ongeveer 1450), betrof de toe voeging van o.m. de vierkante hoekto rens aan de westzijde en de daartussen gelegen buitenmuur, fa deze dagen moet de Hellenburg zijn statig uiterlijk hebben verkregen. De heer H. Tichem heeft het ruime en goed geoutilleerde winkelpand van de heer J. Tange in de Dalemsestraat aangekocht. Voor de heer Tichem, die zich in een klein winkeltje moet be helpen, is het een belangrijke verbe tering. Maandag laat, na afloop van een bioscoopbezoek, heeft de 34-jarige Poolse emigrant, de koperslager S. B., getracht, zijn 24-jarige vrouw S. H. B. -K. van het leven te beroven, door haar over de steil in zee lopende bou- levardmuur te werpen. Wonder bo ven wonder liep de vrouw slechts en kele builen en schrammen op na haar val op de ruim negen meter lager lig gende basaltblokken, doch met een ernstige zenuwshock moest zij in het ziekenhuis Sint Joseph worden opge- genomen. Tussen het echtpaar, dat twee kin deren heeft van 8 en 9 jaar, bestond reeds geruime tijd een gespannen verhouding, omdat de man meende, dat zijn vrouw omgang had met een Griekse zeeman van een tijdelijk in Vlissingen verblijvende vrachtboot. De vrouw bleef ontkennen, doch de man volhardde in zijn jalousie en bleef mokken en broeien. Maandag had de man, die wegens ziekte die dag niet werkte, aan een kennis, wonende op de Boulevard De Ruyter toegezegd, 's avonds na kwart over tien bij haar op bezoek te komen. De vrouw vond dit wel een vreemd en laat uur, doch accepteerde, om te trachten, de vrede tussen man en vrouw te herstellen. Na een gezamenlijk bioscoopbezoek ging het echtpaar via het Bellamypark en de Boulevard De Ruyter in de rich ting van het huis. Op de Boulevard stelde de vrouw haar man voor, langs de huizenkant te lopen inplaats van langs de zeezijde, hetgeen hem de op merking ontlokte, of zij soms bang was, over de muur te worden gegooid. De vrouw bleef toen maar meelopen. Bij het Leugenaarshoofd, waar een zitbank staat, stelde de Pool zijn vrouw voor, even te gaan zitten, wat zij wei gerde. Plotseling greep de man zijn vrouw beet, tilde haar over het ruim één meter hoge afscheidingsmuurtje en liet haar losNa zijn daad nam hij ijlings de benen. Het hulpgeschrei van de vrouw werd enkele minuten nadien gehoord door een toevallig voorbijkomende wandelaar, die onmiddellijk de politie waarschuwde. Met behulp van de brandweer slaagde men erin de vrouw naar boven te brengen, waar bleek, dat zij geen noemenswaardig letsel had bekomen. De vrouw werd overge bracht naar het St. Josefziekenhuis. Terwijl de politie hier nog vertoefde, kwam de Pool binnen, om te informe ren of zijn vrouw reeds was binnen gebracht Prompt volgde zijn ar restatie. Hij legde een volledige bekentenis af en werd overgebracht naar het huis van bewaring te Middelburg. Na zijn daad was hij bij vrienden binnenge lopen, had verteld, zijn vrouw ver moord te hebben en had zich daarna naar het ziekenhuis begeven, om in formaties in te winnen Een beeld van de plechtige dienst in de Nieuwe Kerk te Delft, welke vooraf ging aan de bijzetting in de Koninklijke graf kelder van het stoffelijk overschot van Z. D.H. Prins Willem V van Oranje. Op de voorste rij achter de met Nederlandse vlag gedekte kist o.a. H. M. Koningin Ju liana, Z. K. H. Prins Bernhard en minister president dr. W. Drees. Mijn beste nichtjes en neven, ik jullie met nieuwe raadsels weer aan het werk zet, anders zouden julie het op lossen gaan verleren. Om dat lange wach. ten wat goed te maken stuur ik deze keer twee prijzen de deur uit en die gaan naar hetzelfde dres en wel naar Steve- llen en Sjaan van H. te Krabbendjjke, Jullie heben natuurlijk vorige week al les gelezen, wat onze Seroeise vriendjes aan ons hebben geschreven. Wat zijn ze blij hè? met wat ze kregen! Wat kan het toch wonderlijk gaan! Want bedenk eens, dat daar aan de andere kant van de we reld een paar honderd zwarte krullebol- len zijn, die telkens als ze met hun nieu we schatten bezig zijn aan ons denken en ze noemen nu ook ons hun vrienden. Heben jullie nu ook wel eens, net als ik het verlangen al die vriendjes eens te kunnen ontmoeten? Maar dat zal niet zo gauw gebeuren, vrees ik. Misschien is er wel eens kans, dat over een poos er eens een paar kwieke Papoea-jongens naar Nederland kunnen komen om daar wat meer te leren, dan er nu in Nieuw Guinea mogelijk is. Ik denk als dit zou gebeuren, dan zal juffrouw Van den Berg wel een paar Zeeuwse adressen meegeven. Ik stop nu maar Ineens, want als ik te lang op mijn praatstoel zit, komt er niet in ons hoekje, wat er deze keer beslist in moet, dus dag allemaal. Jullie tante Truus. Goudhaantje te Gapinge. Ik vind, als je zo je brief kunt eindigen, dat je geen cijfer beneden de zeven op je rapport hebt, dat dit alleen al een een belang rijke mededeling is, die telt voor een brief zo dik als een turf. Fijn hoor. Neen ik heb geen televisie. Zou er eenvoudig geen tijd voor hebben om naar te kijken. Jij boft, dat ze door middel van de tele visie zoveel van dat vorstelijk bezoek hebt kunnen zien. Zet je vulpen eens een nachtje in een kopje met water en azijn, misschien wordt die dan weer zo goed, dat je geen nieuwe nodig hebt. Sneeuwklokje te Gapinge. Wel jammer, dat het maandag zo' koud was, maar jü bent er toch nog op uitgetrokken met de fiets. Daar zou ik echt geen moed voor gehad hebben. Jij hebt je vakantie goed besteed, door zo iets aardigs te naaien. Het is zeker heel jammer, dat ik dat werk niet eens kan bewonderen. Wat ga je nu doen? De oplossingen zijn? I. Ganseendmeesarend. II. Bordboordbaard. III. Hooivork, die wel wat te groot is, om zelf mee te eten. Nieuwe raadsels. Met b. is het een vis. Met k. geeft het licht. Met 1. doet het ons veel nut. Met p. is het een mooie kleur. II, Neem uit elke zin een woord, zo, dat de gevonden negen woorden tezamen een bekend weerrijmpje geven. Het is met het aprilletje wel, dit jaar. Je hebt de pudding al te zoet ge maakt en dat is ook niet lekker. Deze nieuwe meester geeft zich veel moeite om Jan bij te werken. Tot nu toe heeft het nog niet veel geholpen. Toch doet Jan wel zijn best. Hij gunt zich niet eens tijd om wat te spelen. Ik heb hem een aardig leesboek ge geven. Dat boek met die witte, kaft? Waarom houd jij je hoed op in de kamer? III. Welke hoed draagt geen vrouw of meisje op het hoofd? De oplossingen kunnen met vermelding van voornaam, naam, (schuilnaam als je die hebt), leeftijd en adres tot zaterdag 3 mei worden gezonden aan tante Truus, Redactie Zeeuwsch Weekend, Goes. De Walcherse tuinders zijn bü de pinken. Zij zitten niet stil en hebben oog voor nieuwe teelten en afzetmogelijkheden. Wie geen onbekende is in de Zeeuwse tuinbouw weet dat en het wordt wel heel duidelijk, dat het geen woorden zijn zonder inhoud, wanneer men in deze dagen een bezoek brengt aan de veiling „Walcheren" te Middelburg. Daar is het een hele drukte. Er komt veel groente. Duizenden kilo's spinazie en duizenden kroppen sla worden er elke dag aangevoerd. Dat is echter niet zo bijzonder. Deze produkten komen op elke groenteveiling van ons land in grote kwantums. Walcheren heeft echter één produkt, dat elders in het land niet te koop is en wel: winterbloemkool. Een woord dat voor ons land onlosmakelijk is ver bonden met de Walcherse tuinders. Uit de kassen en warenhuizen ko men thans de eerste bloemkolen op de veiling. Het zijn nog maar enkele, overwegend kleine partijtjes. De hoofdaanvoer zal nog wel enkele we ken op zich laten wachten. Op Wal cheren echter hebben de tuinders geen kassen en warenhuizen nodig, om vroeg bloemkool op de markt te kun nen brengen. Daar komen de laatste dagen regel matig 79.000 stuks bloemkool op de veiling, welke zijn gegroeid op de kou de grond, die voor Walcheren niet zo koud is als elders in het land, omdat de invloed van de Noordzee de tem peratuur daar in de winter steeds iets hoger doet zijn dan elders in Neder land. Van dit temperatuursverschil hebben de Walcherse tuinders geprofiteerd en zij zijn zich de laatste jaren gaan toe leggen op de teelt van winterbloem kool, een teelt, die veel wordt beoe fend in de kustgebieden van Engeland en Frankrjjk en waarvan Walcheren wordt beschouwd als het meest Noor delijke punt, waar dit mogelijk is. WIJS BELEID De teelt van winterbloemkool op Walcheren is niet van de laatste jaren. Ze werd reeds vele jaren beoefend, maar nimmer op grote schaal, omdat het steeds een riskant bedrijf was. Was er geen wintervorst dan ging het goed. Vroor het hard in de winter, dan mis lukte de teelt en op Walcheren zei men daarom „Winterbloemkoolteelt slaagt maar eenmaal in de drie jaar". Een dergelijk risico konden de meeste kwe kers niet lopen en daarom nam de teelt geen hoge vlucht. De laatste jaren echter heeft de Zeeuwse Groentetelersvereniging en het rijkstuinbouwconsulent en met na me de hoofdassistent, de heer Wattel, Tlit Middelburg, zich terdege bemoeid met deze teelt. Zij gingen zich toeleg gen op selectie en daarbij werd in het bijzonder gelet op het verkrijgen van een ras, dat goed in het blad zit en be stand is tegen een behoorlijk aantal graden vorst In de winter. Dat selec- tiewerk heeft goed resultaat opgele verd. Men heeft op Walcheren wel geen ras, dat de strengste vorst kan doorstaan, maar toch wel een, dat bij 710 graden, mits onder gunstige om standigheden, nog een behoorlijke oogst kan geven. De laatste jaren en vooral het vorig jaar, ging het zeer goed met deze teelt en het gevolg was, dat het afgelopen najaar weer duizenden planten wer den uitgezet. Deze planten kwamen zeer goed de winter door en de kwe kers dachten dat ze het weer helemaal gewonnen hadden. Toen kwam echter de late vorst van maart en deze heeft behoorlijke schade aangericht aan de planten, waar vooral de buitenste bla deren het moesten ontgelden en blad is iets, wat de plant dringend nodig heeft in het voorjaar. Het gevolg hiervan was, dat de Dienst aan lijdenden Twee zusters, die reeds meer dan 26 jaar verbonden zijn aan het Prot. Christelijke streekziekenhuis „Bethes- da" te Vlissingen en resp. 36 </2 en 34 jaar in de verpleging werkzaam zijn zodat met recht gezegd mag wor den, dat zij hun leven In dienst heb ben gesteld van de lijdende mensheid ontvingen voor deze grote mate van trouw en toewijding een koninklijke onderscheiding. Aan de direktrice van „Bethesda", zuster M. J. Blok en de adj. direktrice zuster P. J. Kuipers reikte burg. Kolff dinsdagmorgen, in bijzijn van het be stuur van „Bethesda" en enkele ge nodigden de eremedalje in goud uit, verbonden aan de Orde Van Oranje Nassau. Burgemeester Kolff bracht de loopbaan van beide zusters in herin nering, een loopbaan, die getuigt van grote trouw en toewijding en waarin nooit te kort werd geschoten. De voorzitter van het bestuur, de heer J. Moll, sprak de vreugde uit van allen, dat men dit moment heeft mogen be leven, vooral omdat beide zusters het werk doen om het werk en niet om zichzelf. Namens het bestuur overhan digde hij een draagmedalje aan ieder der zusters, alsmede een boeket anjers in Vlissingse kleuren. Voor de middenstand Korte tijd nadien reikte de burge meester de versierselen behorende bij de Ridder in de Orde van Oranje Nas sau uit aan de heer J. de Visser, die in het organisatie-leven van de Vlis singse middenstand een belangrijke plaats inneemt. Bestuursfuncties in ve le andeije organisaties werden door hem bekleed, waaruit zijn voor de maatschappij verdienstelijk leven spreekt. Gelukwensen werden gesproken door de voorzitter van de Vlissingse Middenstanscentrale, de heer F. de Nijs, de voorzitter van de midden- stansvereniging „Gem. Belang", de heer H. G. Daalhuizen en de voorzit ter van de Christelijke middenstands vereniging de heer Joh. P. Ventevo- gel. ST. LAURENS Collecte. De Emmabloemcollecte heeft in deze gemeente opgebracht 124,72. vroege rassen praktisch geen oogst hebben gegeven, of althans overwe gend een kleine en bruine kool, dia moeilijk te verkopen was. Het middel- vroege ras wordt echter het meest ge- hiervan komt thans op de veiling, teelt (voor 90 pet.), en de aanvoer Aanvankelijk zagen de planten er ook niet zo mooi uit, maar ze hebben zich de laatste weken flink hersteld en op vele bedrijven wordt thans een mooi, hagelwit produkt geoogst. GOEDE VRAAG De oogst valt zeker veertien dagen later dan vorig jaar. Op het ogenblik gaat de ontwikkeling van de kool ech ter zeer vlug en daarom komen er ook elke veilingdag enkele duizenden ko len in Middelburg, die door de handel graag worden gekocht. Ze gaan naar alle delen van het land. In het begin van deze week werd voor de grootste maat 80 cent p. stuk betaald. De kool van 6 stuks per bak werd toen verkocht voor 4664 cent per stuk; die van 8 stuks per bak voor 2342 cent en die van 10 per bak van 1729 cent per stuk. De kwaliteit wordt gaandeweg beter aangezien de minste kwaliteiten het eerst oogstbaar waren. Voor de ko mende tijd wordt nog op een behoor lijk aanbod van winterbloemkool in Middelburg gerekend en de handela ren zullen dus voorlopig nog terecht kunnen, om er hun inkopen te doen. Verwacht mag worden, dat de be langstelling voor de teelt van winter bloemkool nog wel verder zal toene men. Ze past ook wel goed in het In tensieve tuinbouwbedrijf. Ook elders ln Zeeland vindt men op het ogenblik reeds enkele percelen. De stand Is daar echter over het al gemeen wat minder dan op Walche ren. Ned. Herv. kerk Aangenomen naar Bellingwolda (toez.) A. J. Roodzant te Gasselte; naar Tzummarum-Firdgum, G. H. Planten- ga te Driebergen. Benoemd tot vicaris te Lisse kand. J. M. Snijders te Vlaardingen. Geref. kerken Beroepen te Drachten (3e pred. pl.), H. E. Wijnja te Godlinze; te Ooster end (Fr.), kand. P. Huisman ta Utrecht; te Veenwoudsterwal, G. M. W. Steen te Marknesse; te Emmercom- pascuum, kand. A. Segger te Gölen- kamp (Did.); te Hillegersberg-Ter- bregge, H. D. Bakker te Tholen-Poort- vliet. Bedankt voor Delft, H. D. Brugge- man te Schiebroek-Hillegersberg. Geref. kerken (art. 31) Beroepen te Deventer, J. Mulder te Gees. Chr. Geref. kerken Beroepen te Rotterdam-Charlois, A. H. Schippers te Hillegom. Hiermede vervullen wij de treu rige plicht, U kennis te geven van het nog onverwacht overlijden van onze innig geliefde zorgzame man, vader, behuwd- en groot vader CHRISTIAAN KLOOSTERMAN, echtgenoot van Willemina Adriana Zuiddijk, op bijna 74-jarige leeftijd. Hij ging heen in de verwachting der eeuwige heerlijkheid. J. GIJZEL— KLOOSTERMAN. W. GIJZEL. WIM, CHRIS, KO. N. KLOOSTERMAN. C. KLOOSTERMAN. C. P. KLOOSTERMAN— DIJKE. T. HOOGERHEIDE KLOOSTERMAN C. HOOGERHEIDE. ADRIE. CHRISTIAAN, TONNIE. J. KLOOSTERMAN. A. KLOOSTERMAN. Colijnsplaat, 29 april 1958. De teraardebestelling zal plaats hebben op vrijdag 2 mei, n.m. 14 uur. Heden overleed, nog onver wachts, onze geliefde moeder, be huwd-, groot- en overgroot moeder MARIA GO VERSE wed. van J. Mesu, eerder wed. van I. Bliek, in de ouderdom van ruim 84 jaar. Fam. BLIEK. Fam. MESU. Nieuw- en Sint Joosland, 26 april 1958. Veerstraat 13. De teraardebestelling heeft plaats gehad op woensdag 30 april.

Zeeuwsch Dagblad | 1958 | | pagina 5