Middenstandsproblematiek Veel waardering bij Activiteit op allerlei gebied Ckefarisi^ 4 Werk aan zeedijk te Schore schiet flink op 's nachts pijn afscheid bedrijfsdirecteur Oud voor uw tijd Dinsdag 29 april 1958 ZEEUWSCH DAGBLAD Probleemgebieden Vier betrouwbare middelen in 1 tabfet! „De Breede Watering B. W. Yerseke" Plan tot bescherming van de Pluimpot Eindles RMLS Schoondijke Nieuwe veerboot maakt proefvaart "AKKERTJES" Dreischor heeft grootste percentage bejaarden Vitaal man hoofd van vitaal bedrijf J. F. M. G. d'Aumerie met pensioen Pagina 3 Het bezoek van de Staatssecretaris voor middenstandszaken, dr. G. H. 3. Veldkamp, nu precies een jaar geleden, en het daarna volgend bezoek, vorig Jaar juni van de directeur-generaal voor de middenstand, dr. W. L. Groeneveld Meyer aan Zeeland heeft goede gevolgen gehad. Dit vertelden ons gisteren de heren drs H. J. M. van der Laar (hoofd van de middenstandsvoorlichtings dienst, afd. van het directoraat-generaal voor de middenstand en het toerisme) en A. Korstanje (de middenstandsconsulent in Zeeland), toen zij een overzicht gaven van een jaar werk voor de middenstand door het consulentschap. Thans is echter door de medewerking van het provinciaal bestuur een com missie gevormd, waarvan gedeputeerde mr. dr. A. M. M. Mes voorzitter is. Secretaris mr. J. F. Hornstra, directeur van de Provinciale stichting voor maatschappelijk werk. Verder hebben erin zitting mr. L. A. Kakebeeke, Jhr. Van Bönninghausen (burg. IJzendijke), jhr den Beer Poortugaal (burg. van Veere), K. van Dijk, hoofdinspecteur directeur van de arbeidsvoorziening en vertegenwoordigers van de Kamers v. Koophandel. Er zullen nog enige leden worden benoemd, om ook Schouwen en Tholen vertegenwoordigd te doen zijn. De middenstandsconsulent vormt de schakel met „Delft". Voorlopig zal men beginnen, een overzicht te maken van het aantal kunstnijveraars in onze pro vincie. Daarna is het de bedoeling, te bezien, of het mogelijk is, de afzet van hun produkten te bevorderen, bijv. door een permanente tentoonstelling, de plaatsing van hun werk in openba re gebouwen e.d. Het brandende probleem voor Bres- kens, de havenverlegging en de gevol- fen daarvan, voor de middenstand eeft alle aandacht gekregen. Zowel de departementen van binnenlandse za ken en waterstaat als dat van econo mische zaken zijn er voor geïnteres seerd. De in Breskens gewenste oplos sing: geen persoonlijke compensatie, maar de aanleg van een boulevard (die enkele tonnen zou kosten) is momen teel bij de ministerraad aanhangig. De beslissing zal nog wel even laten wach ten, want er zitten consequenties, maar er zitten ook aantrekkelijke zijden aan. De schade is berekend op 10 miljoen. Maar als er een boulevard komt, met een strand ervoor, zijn er nieuwe kan sen voor de middenstand, terwijl aan Cadzand, dat toch reeds overvol is, geen afbreuk wordt gedaan. Een ander probleemgebied voor de middenstand is Tholen. Daar is nu een commissie tot verschaffing van werk gelegenheid voor het eiland Tholen ge vormd. Het initiatief ging uit van de middenstand, maar de 7 gemeentebe sturen op Tholen zijn erin vertegen woordigd, voorts de werkgevers, werk nemers en middenstanders, terwijl de landbouw zal worden uitgenodigd. Die commissie zal een rapport opstellen over de zichtbare en de latente werk loosheid en over de mogelijkheid,' om deze op te heffen. Men denkt aan de industrie, intensivering van le land bouw door tuinbouw en fruitteelt en bevordering van het toerisme. Keeds eind mei hoopt men met het rapport gereed te zijn. Het belangrijke is nu al, dat voor dit doel de gemeenten niet in houding van tegenstelling tegenover elkaar staan, maar dat de zaak voor het eiland als geheel wordt aangevat. Sluis, hoe welvarend ook, is even eens in moeilijkheden. Maar daar ligt het probleem juist in de welvaart, die men meent te behouden door het win kelen van de Belgen, waartoe de win kels elke dag tot 10 uur open zijn, ook 's zondags. Het departement vraagt zich af, of deze uitzonderingspositie wel verantwoord is. De middenstanders willen nu documentatie geven, om aan te tonen, dat het zo moet. Daartoe zul len zij nu hun omzetten per maand no teren, waarnaast momentopnamen ge maakt zullen worden per week en per dag, om vast te stellen, of hun stand punt juist is. MEDEWERKING Vele middenstanders in Zeeland be seffen thans, dat zij moeten meewer ken, om preciese gegevens over hun onderneming ook in vergelijking met andere ondernemingen te verkrijgen, om te beoordelen, wat er aan verbete ring te doen is. 250 Zeeuwse midden standers werken thans mee aan de omzetstatistiek van het Economisch In stituut voor de Middenstand (E.I.M.) leggen hun gegevens over en ontvan gen dan de vergelijkende gegevens van collega's (uiteraard zonder namen). Het oprichten van „zakenclubs", waar door collega's bij elkaar gaan verge lijken, is in Zeeland door de moeilijke verbindingen bezwaarlijk. Toch is dat van groot belang voor de opvoering van de productiviteit in het midden- Btandsbedrijf, een punt, dat alle aan dacht moet hebben. In Vlissingen zit met met het vraag- 5tuk Zeehondenwerf-Vissershaven. Het ÏIM heeft over dit onderwerp een rap port uitgebracht op verzoek van de middenstandscentrale. Welke gevolgen dat zal hebben, staat nog te bezien. IJzendijke heeft grote plannen. Het wil niet minder worden dan cultureel centrum voor Zeeuwsch-Vlaanderen. Mee daardoor wil het de toeristen trek ken, want het beklaagt zich, dat die het nu alleen passeren. Voor dit doel werkt thans een actiecommissie var middenstand en V.V.V. Intussen dreigt op verscheiden pun ten van onze provincie voor de mid denstand het Deltaplan. Een belangrijk ding is, dat het EIM thans in zjjn werk program heeft opgenomen het doen van onderzoekingen op dit punt, ten einde tijdig maatregelen te kunnen nemen en ook eventuele schadevergoe ding mogelijk te maken. Als een deel van de middenstand kan men ook zien het „scheppend am bacht". Dat zijn de ambachtelijke kun stenaars, die mooi handwerk afleveren. Waar zitten die in Zeeland? Er is een Centraal Orgaan voor het Scheppend Ambacht, dat in Delft zetelt en in alle provincies een commissie heeft. Tot Voor kort ontbrak Zeeland daarbij. lngez. mededeling (Adv.) Van Nelle bestellen 1 Ingezonden mededeling (Adv.) Vier werkelijk betrouwbare middelen helpen elkaar en... doen wonderenI' De vier geneesmiddelen van Chefarine „4" worden in de Hele wereld met uit stekend resultaat gebruikt. Ze hebben bun volkomen betrouwbaarheid wel zee» duidelijk bewezen en miilioenen mensen baat gebracht bij pijnen en griep, vaak ook dan wanneer andere middelen talen. legen pijnen en griep ^«chikl voor de gevoeligste maag, want die wordt beschermd dooi het bestanddeel (hefaros. ALLERLEI ACTIVITEIT De middenstandseonsulent heeft in samenwerking met de directie van de Provinciale V.V.V. een enquête inge steld naar objecten voor het toerisme. Dit zal nader aan de orde komen bij een binnenkort te verwachten drie daags bezoek van de interdepartemen tale commissie voor het toerisme, die op Schouwen, in Midden-Zeeland en in Zeeuwsch-Vlaanderen bovendien hea rings zal houden, om na te gaan, wat er op dit gebied gedaan zou kunnen wor- den.den. Een ander onderwerp, dat voorwerp van onderzoek is, zijn de koopgewoon ten van de Belgen in onze provincie, met name in de grensstreek. Het middenstandsonder wijs heeft alle aandacht. Van betekenis is hierbij, dat het Zeeuwsch Studiefonds, dat door bijdra gen van een dubbeltje per inwoner per jaar van 80 gemeenten gevoed wordt, thans verklaard heeft, zeer welwillend te staan tegenover aanvragen van mid denstanders, die elders willen stude ren voor het behalen van een diploma. In dit verband hebben ook de publi caties in Zeeuwsch Dagblad over het ontbreken van kappers in verscheiden dorpen aandacht gehad. Gepoogd wordt, om door een gecomprimeerde cursus in de behoefte aan opleiding van kappers te voorzien. Middenstanders, die, hun zaak van de hand willen doen, dan wel naar een mogelijkheid van vestiging uitzien, kunnen thans ook bij de middenstands consulent terecht, om inzage te krijgen van fotocopiën van advertenties, waar in zaken worden gevraagd, dan wel aangeboden. Aandacht heeft in ver band hiermee ook het woningprobleem voor de opvolgers (wij dachten een ogenblik, dat dit in Zeeland niet zou spelen, nu immers in 60 van de 101 ge meenten volgens de minister het wo ningvraagstuk is opgelost, maar de he ren Van der Laar en Korstanje ver zekerden ons om strijd, dat dit net niet het geval is in de gemeenten, waar het om gaat). Er zijn nog wel meer vraagstukken op middenstandsgebied. Wij denken aan de bakkerssanering in Middelburg. Men zal hiermee zeer voorzichtig te werk gaan. Ook wordt gestreefd naar contact met de consumenten. Dit con tact moet trouwens over heel de linie gezocht worden. Vakantieregelingen zijn ook altijd een heet hangijzer. Het best is, te stre ven naar plaatselijke verordeningen, want afspraken blijken een te wanke le basis. Het blijkt uit dit alles wel: er ligt heel wat middenstandsproblematiek in Zeeland. Maar er wordt aan gewerkt. Als dat nu ook maar op andere terrei nen het geval is! Geen Koninginnedag-receptie De gebruikelijke receptie op Konin ginnedag, welke door de Commissaris der Koningin in Zeeland wordt gehou den, moet ditmaal in verband met ziekte van de Commissaris, achterwege worden gelaten. Het ligt in de bedoe ling, deze receptie uit te stellen tot de tweede helft van Juni resp. de eerste week van juli. Zij zal dan plaats vin den op de nieuwe veerboot, de Prinses Beatrix. Ingax. mededeling (Adv.) Van Nelle bestellen/ Inge*, mededeling (Adv.) Van Nelle bestellen/ In een bijzonder vlot tempo hebben de ingelanden van het waterschap „De Breede Watering bewesten ïerseke", gistermiddag onder leiding van dijk graaf P. J. J. Dekker in de Prins van Oranje te Goes bijeen, zich door een agenda van negen punten, waarbij veel stembriefjes te pas kwamen, gewerkt. De heer Dekker deelde in zijn ope ningswoord mede, dat het werk aan de zeedijk te Schore flink opschiet. Mo menteel is men bezig met het afmaken van het grondwerk; het inzaaien daar van; het graven van de bermsloot en het maken van uitwegen; het aanbren gen van drainages in de teen van het binnenbeloop; het bouwen van het ma gazijn en het maken van een boothel ling aan de sluisboezem en het besteks klaarmaken van de werkzaamheden voor het egaliseren van de opgeperste grond. SCHADE Door de storm van 25 en 26 fe bruari j.L is schade aan de steen glooiingen aan de Oostersehelde ont staan, waarvan de herstelkosten worden geraamd op f 1750,Het zuiveren van waterafvoerkanalen is ongeveer eind februari gereed geko men. De plannen voor verbetering van de zwakke plaatsen in de zee wering langs de Oostersehelde wach ten nog op goedkeuring. Voorts vertelde de heer Dekker, dat Ged. Staten verschillende besluiten van de ingelandenvergadering van 30 december 1957 hebben goedgekeurd. Ondanks het feit, dat de uitgaven Raad Sint Maartensdijk Tijdens de gisteren gehouden raads vergadering deed de voorzitter, de heer D. C. Bouwense, mededeling van het resultaat van de bespreking van de Commissaris van de Koningin en de gemeentebesturen van St. Maartens dijk en Scherpenisse over de toekomst van de Pluimpot. Aan de heer Arge- loo, directeur van de Centrale Dienst Noord-Zeeland, werd opdracht gegeven tot het maken van een plan ter be scherming van de Pluimpot. De voorzitter deed eveneens mede deling van de geste van de Stichting Adoptie Eiland Tholen. Er is een mo nument vervaardigd door de heer Bol huis en dit zal binnenkort in de ge meente worden onthuld. Aan de heer Heyboer werd een sub sidie verleend voor de restauratie van de „Hollandse Molen". Op het verzoek van de stichting „De Christelijke School" werd afwijzend beschikt. De uurloonvergo'eding voor de leden van de brandweer vereniging werd ver hoogd met f 1,tot f 2,50. De Algeme ne Politieverordening onderging een wijziging. Aan de heer Steendijk werd ontslag verleend als hoofd van de vleeskeu ringsdienst. Behoudens toestemming van de andere gemeenten op het eiland Tholen werd de heer Rinses in deze functie benoemd. Met de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeenten werd een geldlening aangegaan voor consolide ring der vlottende schuld van de ge meente, die nog steeds meer dan f 1,2 miilioen bedraagt. Er vonden nog enige begrotingswijzigingen plaats. voor de verhoging en verzwaring van de zeedijk langs de Westerschelde een stempel hebben gedrukt op de reke ning 1957 kon toch een batig saldo ge meld worden: f 339.187,02. Voor het heffen van rechten aan het haventje te Kattendijke werd opnieuw een concessie aangevraagd bij de Kroon voor de tijd van vijf jaar. De tarieven blijven ongewijzigd. Tot afgevaardigden in de dijkraad van de waterkering van de calamiteuze polders oost-Beveland en Wilhelm ina werden herbenoemd de heren P. J. J. Dekker en B. M, van Nieuwenhuijze en benoemd de heer M. H. van Liere (in de vacature K. M. Straub). Vorige week werd de eindles gehou den van de Rijks Middelbare Land bouwschool te Schoondijke. De voor zitter van de Commissie van Toezicht, de heer M. J. Verbrugge, kon een groot aantal belangstellenden welkom heten, onder wie de burgemeesters of vertegenwoordigers van de gemeenten Schoondijke, IJzendijke, Aardenburg en Zuidzande. Verder waren aanwezig de direkteuren van de R.K.M.L.S. te Hulst en van de Chr. M.L.S. te Mid delburg, benevens een vertegenwoor diger van de R.M.L.S. te Goes. Onder de aanwezigen bevonden zich ook de direkteuren van de lagere landbouw scholen te Aardenburg, Axel en Schoondijke, vertegenwoordigers van de drie centrale landbouworganisaties, van de vier verenigingen van platte landsvrouwen in W.-Z.-Vlaanderen, benevens afgevaardigden van de vijf landbouwjongerenorganisaties en de vereniging van oud-leerlingen der R. M.L.S. De directeur der school, ir. J. Roest, reikte na de pauze de diploma's uit. De hoogste onderscheiding, de dr. ir. D. S. Huizinga-medalje viel ten deel aan W. Cappon (Cadzand). Namens de drie landbouworganisa ties reikte de heer M. de Bruijne 3 extra boekenprijzen uit. De eerste hiervan was voor A. de Putter (Hoek), die heel dicht achter no. 1 was geëin digd. De andere boeken waren voor J. Dieleman (Zuidzande) en P. de Regt (Zaamslag). De burgemeester van Schoondijke, de heer F. A. Roosevelt, bracht naast zijn felicitaties aan de gediplomeerden en hun ouders, hulde aan directeur en leraren der school. De heer W. Cappon dankte namens de klas het lerarenkorps en bood daarbij als stoffelijk blijk van waar dering een boekenbon aan. Des avonds werd de traditionele ge zellige avond gehouden, georganiseerd door de vereniging van oud-leerlingen der R.M.L.S., onder voorzitterschap van de heer E. Calon. De namen der gediplomeerden zijn: A. van de Broecke (Schoondijke), Wim de Bruijne, Wim Cappon (Cad zand), A. Dees (Hoofdplaat), J. Diele man (Zuidzande), A. de Feijter (Bres kens), E. Ferkej. (Aardenburg), Joh. Koole (Zuidzande), Ant. de Maat (Wa- terlandkerkie), Luc Pauwels (Water vliet, België), A. de Putter (Hoek), P. de Regt (Zaamslag), S. Salomé (Groe- de). Art. van Waes (Schoondijke). Afgewezen: 1. lngez. mededeling (.Adv.) Van Nelle bestellen/ De nieuwe veerboot voor de dienst VlissingenBreskens, de „Prinses Beatrix" is thans zover gereed, dat nog deze week de technische proefvaart wordt gehouden. Vanmorgen om vijf uur vertrekt de „Prinses Beatrix" van de werf te Kinderdijk, waarna op de Waterweg en even daarbuiten stuur- en ankerproeven worden genomen. Avonds keert de boot naar Rotterdam terug, waar ze tijdens Koninginnedag blijft liggen. Donderdag vertrekt ze naar Vlissingen, waar de veerboot om streeks half zes op de rede aankomt en in de loop van de avond ligplaats zal nemen in<de Buitenhaven. Vrijdagmor gen vroeg vertrekt de „Prinses Bea trix" voor èen snelheidsproef, welke op de Westerschelde, in de omgeving van de „Schone Waardin" wordt ge houden. Zaterdag keert het schip weer terug naar de werf in Kinderdijk. Naar wij nog vernemen, zal de nieuwe veerboot niet, zoals het plan was, in mei in gebruik worden geno men, doch eerst in augustus, daar bij de bouw van de oprijbruggen bij de fa. Kloos in Kinderdijk een enorme vertraging is gekomen, zodat deze eerst in augustus gereed zullen zijn. Ingezonden mededeling TAdvi en aldoor wakker helpen direct lngez. mededeling (Adv*) Van Nelle bestellen.' HEINKENSZAND Uitvoering. De muziekvereniging „Euterpe" gaf een uitvoering, waarbij een zestal nummers werden uitge voerd. Hierna speelde de toneelvereni ging „Kunst naar Kracht" het toneel stuk .Achter de wolkén schijnt de zon' Door burgem. Derckx werd aan. de vereniging een nieuw vaandel aange boden. Het oude vaandel zal een ere plaats krijgen in het gemeentehuis. Ingezonden mededeling (Adv.) Ingez. mededeling (Adv., Van Nelle bestellen/ In de gistermiddag in de Prins van Oranje te Goes gehouden bijeenkomst van de plaatselijke raad Zeeland van de Nationale Vrouwenraad heeft mej. W. 3. H. Westera, medewerkster in al gemene dienst hij de Stichting Zeeland voor Cultureel en Maatschappelijk Werk, een causerie gehouden over het onderwerp „Bejaardenzorg". Nadat zij eerst in het kort de taak van de stichting Zeeland belichtte ver telde mej. Westera het een en ander over de rapporten van de stichting Zeeland inzake de bejaardenzorg. Zij deelde mede, dat het aantal be jaarden boven de 65 in Nederland thans 8,1 pet bedraagt. In 1970 wordt een percentage verwacht van 11,1 procent. Zeeland haalt momenteel een per centage van bijna elf. De gemeente Dreischor komt als hoogste uit de bus met 17,8 procent; Axel telt het minst aantal bejaarden: 7. Mej. Westera wees erop, dat de we tenschap nog steeds geen definitie heeft kunnen vinden van wat nu ei genlijk ouderdom is. Tot slot schetste spreekster de vele problemen, waar mee de bejaarden te worstelen heb ben. „Indien meer liefde en begrip ge toond zou worden kunnen de proble men aanmerkelijk verlicht worden", aldus mej. Westera. Mevr. E. J. de Broeckede Man had de leiding van deze bijeenkomst. kgex. mededeling (Adv.) Van Nelle bestellen/ p* - I» tamUrtjb, „n '"""'"S overhand I,,, fr'Jgen. 'j"' —eer „en Zeer velen hebben maandagmiddag gebruik gemaakt van de gelegenheid, die het gemeentebestuur van Middelburg had geboden, om afscheid te nemen van Ir. B. C. Roeters van Lennep, directeur van gemeentebedrijven te Middel burg. Uit de vele blijken van belangstelling bij dit afscheid kwam overduidelijk vast te staan, dat de heer Roeters van Lennep, een figuur, die meer dan een kwart eeuw met veel voortvarendheid en tact de belangen van de hoofd stedelijke gemeentebedrijven heeft behartigd, een geziene figuur is. Twee ton voor Zoutelande Wegens ziekte van burgemeester D. Kodde vergaderde de raad van Zoute lande onder voorzitterschap van loco burgemeester P. Leynse. Medegedeeld werd, dat de minister van Binnenland se Zaken heeft laten weten, dat door middel van de Polder Walcheren een bedrag van f200.000 ter beschikking zal worden gesteld voor allerlei voor zieningen in Zoutelande, waarbij de verwachting bestaat, dat dit bedrag nog wel zou kunnen worden verhoogd. De minister vond het verder rede lijk, dat Binnenlandse Zaken zo nodig medewerking verleent voor de finan ciering van de kapitaalsuitgaven, ter wijl het evenzeer redelijk lijkt, t.z.t. bij de verhoging van de uitkering over 1948 rekening te houden met de bij zondere situatie, waarin de gemeente I verkeert. Dat met ir. Roeters van Lennep een bekwaam directeur afscheid nam bleek maandagmiddag, toen maar liefst drie vertegenwoordigers van het gemeente bestuur de scheidende in loffelijke be woordingen toespraken. In de eerste plaats burgemeester mr. J. de Widt. Hij meende, dat enkele rampen in het bijzonder een stempel hebben gedrukt op het werk van ir. Roeters van Len nep. „Middelburg mag zich gelukkig prijzen, een vitaal man te hebben ge had aan het hoofd van een vitaal be drijf". Namens het gemeentebestuur overhandigde de burgemeester een boekwerk over de historie van Zee land. Jhr. mr. T. A. J. W. Schorer stipte aan, dat een drietal facetten de werk zaamheden van ir. Roeters van Lennep kenmerkten: een grote liefde voor het werk, een enorme kennis van zaken en de grote zorg voor het personeel. Namens het gemeentebestuur bood mr. Schorer een zilveren schaal aan. De heer L. J. van 't Westende had als wethouder van gemeentebedrijven zeven jaar met ir. Roeters van Lennep samengewerkt. „Op de meest prettige en aangename wijze", zoals hij zei. De gemeentesecretaris, de heer J. Ph. Koene, sprak uit naam van de hoofden van dienst, alsmede namens twee oud- hoofden van dienst. Hij overhandigde een gramofoonplaat (de zesde sym- phonie van Beethoven) en een boek over tuinieren. De heer J. J. Jansen trad als tolk op van vele oud-gedienden, installateurs, firma's en leveranciers, alsmede van het huidige personeel. Deze boden een televisietoestel aan. De heer Roeters van Lennep dankte het college van b. en w. voor het ver trouwen, dat het in hem gesteld heeft. Voorts sprak hij woorden van dank voor de waarderende woorden, die mr P. van Empel en de heer L. J. Breel in de laatste raadsvergadering gespro ken hadden. Van alle moeilijkheden, die zich in de loop der jaren hebben voorgedaan, vond ir. Roeters van Len nep de ramp van 1953 de ergste. „Toen is er iets gebeurd", zo zei hij, „dat on der normale omstandigheden nooit had mogen gebeuren. Het levenswerk van mijzelf en van velen mijner medewer kers is daarbij verloren gegaan. Daar bij kwam nog, dat wij hebben moeten vechten voor schadevergoedingen". De scheidende directeur zei, in Mid delburg tien burgemeesters te hebben meegemaakt. Hij vond dit een nadeel, maar een prettige omstandigheid was, dat hij een langdurig contact met de wethouders heeft gehad. Tot slot dank te hij het secretariepersoneel en zijn collega's voor de prettige wijze van samenwerking. Tenslotte werd de heer Roeters van Lennep nog toegesproken door de he ren C. J. Buurman (namens leerlingen en leraren van de Gevalocommmissie, waarvan de heer Roeters van Lennep voorzitter is), D. J. Adriaansen (na mens de vereniging van gasfabrikan- ten, speciaal in het zuid-westen), ir. C. KORTGENE Gemeenteraadsverkiezing. De drie Prot. Chr. partijen in de gemeente Kortgene, omvattende de dorpen Kort- gene, Colijnsplaat en Kats, zullen bij de a.s. verkiezingen voor de gemeente raad voor de eerste maal met één ge zamenlijke lijst uitkomen. Als eerste komen op de lijst voor: 1. F. Klaassen te Kats (C.H.U.); 2. J. M. Contant te Colijnsplaat (A.R.); 3. Joh. Breure te Colijnsplaat (S.G.P.); 4. A. Markusse te Kortgene (C.H.U.); 5. M. van der Weele te Colijnsplaat (C.H.U.). Bij vorige verkiezingen gingen de A. R. en S.G.P, reeds samen. J. van Roy en (direkteur van het rijks instituut voor drinkwatervoorziening en namens de commissie van deskun digen voor de watervoorziening in Zuid-Beveland en Walcheren) C Kunst (voorzitter van de ver. van elektro technische werkgevers), ir. J. P. Ber denis van Berlekom (directeur der N. V. „De Yitrite Works") burgemeester A. de Kam (Vrouwenpolder) en P. Kas (directeur van de waterleidingmij. Midden-Zeeland). Ir. B. C. Roeters van Lennep Gemeentelijke loopbaan begonnen in Zeeland Gisteren heeft de heer J. F. M. G. d'Aumerie afscheid genomen als ont vanger van de gemeente Vorden in de Gelderse Achterhoek. Hij begon in 1917 zijn gemeentelijke loopbaan bij de gemeente Westkapelle als volon tair ter gemeente-secretarie. In 1918 werd hij in deze gemeente ambtenaar van de burgerlijke stand. Op 12 de cember 1919 vertrok hij naar Brou wershaven, waar hij waarnemend ge meente-secretaris werd. Hij bleef in deze gemeente nauwelijks een jaar, namelijk tot 16 april 1920, toen hij als ambtenaar van de burgerlijke stand weer terug ging naar Westkapelle. Vervolgens werd hij aangesteld als plaatsvervangend secretaris van de eerste keuringsraad voor Zeeland. Op 1 januari 1921 verliet de heer d'Aume- rje de provincie Zeeland. Hij werd toen namelijk benoemd tot gemeente ontvanger te Vorden. De heer d'Au merie heeft zich op het gebied van de weer- en sterrenkunde zeer ver dienstelijk gemaakt en in zijn huidige woonplaats ijvert hij zeer voor het daar zeer omvangrijke vreemdelingen verkeer. Op medisch advies heeft de heer d'Aumerie ontslag als gemeente-ont vanger moeten vragen en de raad der gemeente Vorden heeft het dit ontslag op de meest eervolle wijze verleend. -ngex. mededeling (Adv.) Van Nelle bestellen/

Zeeuwsch Dagblad | 1958 | | pagina 2