^ÖRT BEURS MARKT- VEILING Grote strijd in tweede klas tussen Yerseke en Kloetinge UIT ZEELANDS STEDEN Vrijdag 18 april 1958 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 7> VEILIN GBERICHTEN BEROEPINGSWERK GROTE VAART VLISSINGEN Burgerlijke Stand Zaterdagvoetbal Eerste ronde van bekercompetitie Spelregelwedstrijd scheidsrechters MIDDELBURG Geslaagden „Tuinbouw en Plantkunde" GOES De heer Buthfer ter aarde besteld VLISSINGEN SLOTKOERSEN AMSTERDAMSCHE EFFECTENBEURS medegedeeld door de AMSTERDAMSCHE BANK N.V., GOES ftM Ned. '53 0354 94 4-354 Ned. '47 9154 9144 Ned. '53 9 VA 91)4 f Dollar!. '47 93 93)4 Ned. 62-4 9254 925 2 Sultuurbank 25 24/4 Nat. Handelsb. 75 73 Ned. H. Mij. 15054 150 tmst. Rubber Ver. Deli Mij. 5434 53 7714 76)4 IV. A. 9304 91 tav. Cultuur 31 30 4.I.S.U. 84 Je Oostkust 88 5enembah 5714 57 ierbadjadi 20)4 1944 Vorstenlanden 1054 1054 A.K.U. 17304 16914 ïerkels Patent 192 193 Jalvé Delft 281 281 Ned. Ford 16254 140 Selder Zonen 176 171/2 f. Hoogovens 275 274 Jüller Co 314 314)4 Cabelfabriek 223 22154 'hilips Gl. 26 m 26714 d. 6 pref. 154 15454 Jnilever 33344 33054 Vilton 20054 Dordsche Petr. 65614 469)4 id. pref. 656 649)4 K Olie (100) 156.40 154.90 idem (1000) 156.75 155.40 Moeara Enim 1168 1160 H. Am. Lijn J. Ch. Pak.vrt, K.L.M. Kon. Boot Kon. Paketvrt. Nievelt K. Rott. Lloyd N. Sch.v. Unie 5 Philips Telev. Electr. Amst. Bank Rott. Bank Twentsche B. Albert Heyn Aniem Borneo-Sum. Internatio Overzeese Gas De Schelde Stokvis 6 pr. Unil. Ver. Mach.fabr. 13474 13114 130 118 117 108 13054 127 11154 140 14454 140 19954 199 11254 111 11654 11354 113 117)4 1154 1154 20514 20354 177 178 155)4 15554 216 37 36)4 62 61)4 150 150 13554 127 12454 12454 Intern. Nickel Am. Motors Am. Radiator Am. Smelting Anac. Copp. Baltimore Bethl. Steel Ches. Ohio Cit. Service Cont. Oil Curt. Wright Gen. Motors Jones Steel New York C. Penn. Sp. Phillips OR Republic Steel Shell OR Standard Br. Sunray OR Tide Water U.S. Steel Wilson 6 Ned. Gem. Zwanenburg 13354 BiR.' n^rubr. 73)4 72 954 954 1354 13)4 40 45)4 4454 2554 37)4 37)4 49 4804 4954 48 22)4 22'4 36 3554 36)4 3654 85 8354 1554 14)4 12 1104 4054 39)4 6854 67 50 50 2354 23 23 2254 5854 56)4 19)4 1954 108 108 280 276 24)4 24 170 169 Onaangename be.iclnen De beurs had gisteren een zeer on aangenaam bericht te verwerken, n.l. Eet voorstel van de Ned. Ford, om het dividend over 1957 te passeren. Verle den jaar werd nog 15 pet in contanten uitgekeerd en daarvoor zelfs 20 pet. Éind 1956 noteerden de aandelen ter beurze 500 pet. Vandaag werd een koers geadviseerd op 145 laten, tegen fisteren 162%. Het gaat de automo- ielbranche niet voor de wind. De on verkochte voorraad wagens is overal ter wereld zeer groot en de tweede- faandswagens brengen heel weinig geld op. Het bedrijf is zeer conjunctuur- fevoelig, waarodoor alles in korte tijd ok ten gunste kan keren. Op de cultuurmarkt trokken aande len Deli-maatschappij weer de grootste aandacht. Hoewel de koers van de mor genuren, 82, bij opening niet gehaald werd, 80, toch noteerde het fonds 2 Eunten hoger dan de vorige slotprijs. ia berichten, die tot de beurs door drongen, over landingen in West-Su matra, hadden op het koersverloop van de aandelen een ongunstige in vloed. De kopers lieten plotseling ver- Itek gaan en het aanbod werd slechts egen lagere prijzen uit de markt ge- Somen, waardoor de koers tot 77 daal- e. Ook de overige fondsen in deze sector moesten met lagere koersen ge noegen nemen. Amsterdam Rubbers en HVA's een pet lager. In de internationale waarden had de handel een kalm verloop en de stem ming was zodanig, dat het geringe aan bod de vraag toch nog overtrof. De markt lag over de gehele linie lager aan eergisteren en de verhezen be- roegen 1 tot 3 punten en voor aan delen Kon. Olie circa f 1,60. In de scheepvaarten wilde het even min vlotten. De vrachtenmarkt, vooral in de wilde vaart, blijft ontmoedigend. Aandelen KPM liepen van 110 terug tot 108. Scheepvaartunies en Vakn Nievelt-Goudriaan resp. min twee en drie procent. Aandelen Nederland daarentegen konden zich ruim een punt verbeteren. De handel was stil. Staatsfondsen kalm en voor de staf» fellening aan de vaste kant. KLM wer den een gulden lager op f 107 geno teerd. Verder werden nog vernomen: aan delen Stokvis op 130 (133%) op de ver wachting van aanbod van stockdivi- t enden, Verenigde Touwfabrieken 53 (12 pet onv. was nog niet voldoen de bekend, om op de koers van de aan delen van invloed te kunnen zijn, waardoor de koers gelijk bleef), aande len A.V.I.M. 2 punten hoger op 94 op gunstige uitlatingen van de directie in de gisteren gehouden jaarvergadering. Prolongatie 4 pet. MIDDELBURG, 16 april Furore groten 1516.40; Gele Eigenheimers 12 —12.40; Koopm. Blauwe 14.50. Bintjes f roten XI 10.8011.30; Meerlanders 0.5010.60. Groenten: Sla A 817; B 614; C 58; Spinazie 6695; An dijvie 7497; Radijs 1421; Rabarber 4871. Aanvoer sla 15.000 stuks. Win terbloemkool B 5668; C 3653; D 32 —33; Prei 31—54; Witlof 76—91; Breek peen 1627; Boerekool 1718; Sla- dunsel 1119. Ned. Herv. kerk Aangenomen naar Lunteren C. J. P. Lam te Poortvliet, die bedankte voor Sliedrecht en voor Veenendaal (toez.). Beroepen te Nijland (toez.) W. Koo- le te Uitwijk. Geref. kerken Beroepen te Broek onder Akker- woude kand. H. J. Bavinck te Amster dam-oost. Examens. De classis Amersfoort leeft praeparatoir geëxamineerd en eroepbaar verklaard de heer G. van jjiel, cand. aan de Vrije Universiteit. De heer Van Ziel zal een eventueel be roep terstond in overweging kunnen nemen; zijn adres is: Soesterbergse straatweg 11, Soest. Chr. Geref. kerken Beroepen te Klundert B. Bijleveld te Noordeloos. AAGTEDIJK, 16 v. Barcelona naar Lissabon. AARDIJK, 16 van Newport naar Ant werpen. AKKRUMDIJK, 16 te Philadelphia. DELFSHAVEN, 14 te Bahia Blanca. DORIS, 16 550 m. n.o. Paramaribo. HEEMSKERK, 17 te Rotterdam. ?VERIJSSEL, 17 verw. te Nagoya. IVIPARA, 16 Ras Fartok. NAGEKOMEN ADVERTENTIE Den Heere dankbaar berichten wij U de geboorte van een zoon en broertje PIETER. P. STROO. M. W. C. STROO—MEYERS. J ANN IE. ADDIE. SIMON. Serooskerke (W.), 17 april 1958. Geboren: Johannes E. M., zv B. L. M. v. d. Waeter en L. S. E. de Boevere; Winifred J. M., dv J. Goedegebure en A. A. E. J. Bogerd; Maria J. C„ dv H. K. Kogeler en F. M. Boucherie; ERsabeth, dv W. J. Segboer en J. C. Korstanje; Herman P., zv J. van Ochten en G. van Driel; Karin, dv J. G. M. Snijders en A M. de Poorter; Robbert J., zv R. Ki- viet en J. C. Damman; Rudolf J., zv P. C. Moens en G. A. de Nijs; Jolanda A. I., dv D. Stroo en C. A. Klaaijsen; Elsje, dv A. Prince en W. H. van Eek; Wou- terus A., zv E. A. Oostendorp en T. G. W. v. d, Eerenbeemt; Peter, zv A. Kole en F. C. de Keuning; Bastiaan, zv J. den Hoed en L. de Goede; Simon A., zv L A. de Meij en G. Posthuma; Gerrit, zv G. v. d. Velden en J. A. Contant; Jan, zv J. R. Hanning en F. Dekker; Margaret, dv A de Bruijne en M. H. v. d. Scheer; WRlemina, dv A. de Pagter en E. A Kerkhove; Johan F., zv G. de Smidt en K. Lubking. Overleden: W. J. Wijnands, 71 j., e.v. J. de Nooijer; C. M. v. d. Voorde, 66 e.v. J. Janse; J. P. Jonkman, 91 j., wed. van W. N. Kort. Zaterdagmidag wordt de eerste ron de in de bekercompetitie van de KNVB gespeeld. Het programma voor deze eerste ronde hebben wij reeds gepu bliceerd maar bet lijkt ons juist, deze nogmaals te geven. Arnemuiden I speelta tegen Veere I, VCK I krijgt bezoek van Zeeland Sport VI, Nienw- dorp I ontvangt S.V.D. I terwijl Yer seke III en Kloetinge I tegen elkaar uitkomen. Krabbendijke I speelt tegen Wemeldinge I. Op Noord-Beveland spelen Bevelanders I en Col. Boys I, terwijl in Zeenws-Vlaanderen twee wedstrijden staan genoteerd: Driewe gen IAZVV I en Hoek IZaamslag L Billandia is voor de eerste ronde vrijgeloot. Om nu plotseling alle belangstelling te verliezen voor het competitievoetbal verdient geen aanbeveling, want er staan enkele bijzonder aantrekkelijke wedstrijden op het programma. In de tweede klasse B staat aller eerst de ontmoeting Yerseke IH en Kloetinge I op het programma en geloof maar, dat het zal spannen. Een gelijkspel zit in de lucht en mo- geluk een kleine overwinning voor Yerseke. Mevo I krijgt bezoek van Kapelle I en zal de volle winst wel op Schouwen weten te houden terwijl Heinkenszand de mindere zal blijken van Goes V. Vier wedstrijden zijn er vastgesteld in de tweede klasse C: Colijnsplaatse Boys IINieuwdorp n (winstkansen AXEL Zaterdag werd te Axel de laatste wedstrijd van de voorronde van de door de scheidsrechtervereniging Wal cheren georganiseerde spelregelwed strijd gehouden. De voetbalvereniging Axel maakte daar een beste beurt want met 18 pun ten eindigde men als eerste, met twee punten voorsprong op de scheidsrech- tersvereniging O.-Zeeuws Vlaanderen. Dit is temeer succesvol voor de Axel mensen omdat de in de voorronde be haalde punten meetellen voor de fi nale. Deze zal op zaterdag 19 aprU a.s. in café Flora op de Markt te Goes wor den gehouden. Axel start daar dus met 18 punten, op de voet gevolgd door de scheidsrechtersvereniging Oost-Zeeuws Vlaanderen en Walcheren, die elk 16 punten hebben. De voetbalvereniging Goes en Zeeland Sport, alsmede de scheidsrechtersvereniging Noord- en Zuid Beveland en Schouwen-Duive- land volgen met elk 14 punten, terwijl de voetbalvereniging „Zonnemaire" met 13 punten nog geenszins is uitge schakeld. Als eerste prijs is een beker beschikbaar, de tweede ontvangt een lauwerkrans, de derde een lauwertak, terwijl de overige finalisten een me daille ontvangen. Als vragensteller zal optreden de heer I. W. Bakker, voor- ziter van de KNVB afdeling Zeeland terwijl de jury wordt terwijl de jury wordt gevormd door de voorzitters der scheidsrechtersverenigingen tw. de he ren H. Mos, P. Koster en A. de Looze. De algehele organisatie is in handen van de scheidsrechtersvereniging Wal cheren. EIGENDOMSRECHT De klacht van een lezer-huiseige naar over de beknotting van zijn eigendomsrecht, omdat hij zelf niet over zijn huizen heeft te zeggen, kan wel worden onderschreven. Maarnu er een tekort aan hui zen is, moet er naar gestreefd wor den, tot een juiste verdeling van de woonruimte te komen. Daaraan is helaas niet te ontkomen. Toch zijn er ook wegen opengelaten, waar door een eigenaar enige voorkeur kan laten gelden. Alleen voor zover het huisvestingsbureau dit kan doen, zonder andere dringen der gevallen schade te doen. Men moet het zo zien: in feite is er distributie van woonruimte. En in tijden van distributie kon een leve rancier nu eenmaal niet aan ieder verkopen zoveel als deze wenst en hij wil. In Constantine (oost-Algerië) zijn gisterenavond vijf Mohameddanen om het leven gekomxen door het ontplof fen van een handgranaat. voor Colijn), Rillandia IIWolfaarts- dijk H (zege voor thuisclub), Wemel dinge IIKloetinge II overwinning voor gastheren, en tot slot Kapelle II Krabbendijke H een gelijkop- gaande wedstrijd. De kampioen van de tweede klasse E, Arnemuiden II krijgt bezoek van Kats II, wat een overwinning voor Ar nemuiden op kan leveren. In Zeeuws Vlaanderen worden zaterdagmiddag drie wedstrijden gespeeld. Het tweede elftal van Axel speelt tgeen Tern Boys II; in deze match zit een gelijkspel, doch het derde elftal van Axel zal het niet kunnen bolwerken tegen Driewe gen II. Terwijl Zaamslag II het zwaar te verduren zal krijgen van Hoek I. Ter gelegenheid van de opening van „Expo" zal koning Boudewijn van België zaterd-g in zijn paleis zes duizend gasten ontvangen, w.o. de Nederlandse prinsessen Beatrix en Irene. KRUININ GEN. Herstel toren. Deze week is men met de herstelwerkzaamheden aan de toren spits begonnen. De leibedekking zal ge heel worden vernieuwd, terwijl het hout werk een behandeling zal ondergaan te gen houtworm en boktorren. Met het plaatsen van een stelling langs de spits is men in enkele dagen tijds reeds een heel eind gevorderd. Het werk is opgedragen aan de N.V. Concerduo te Goes, in overleg met de firma Jobse te Middelburg en onder toezicht van het instituut T.N.O. te Delft Balletvoorstellingen In een Schouwburg, die tot in alle hoeken was bezet, gaf het Nederlands Ballet gistermiddag twee voorstellin gen voor de leerlingen van de middel bare scholen en de scholen voor Ulo en N.O. Het programma bestond uit drie delen, waarin stukken uit de bal letgeschiedenis voor het voetlicht ge bracht werden: „Les caprices de cupi- don", een voor-romantisch werk uit de achttiende eeuw, een reconstructie van „Pas de quatre" en „Le cercle", een modern ballet, o.m. met concrete mu ziek. Vooral dit laatste onderdeel van het programma werd door de Middel burgse schooljeugd gewaardeerd, het geen zich manifesteerde in een lang durig applaus. In het bovenzaaltje van „Suisse" is een dezer dagen de eindles gehouden van de door de afdeling Walcheren van de Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde, georganiseerde cursus in plantenmaterialen. Deze naam is een minder elegante samenvatting voor de kennis van bomen, heesters en vaste planten. Nadat de leerlingen blijk hadden ge geven van de verschillende aanwezige takken niet alleen de naam, maar ook bijzonderheden te kennen, werden hen door de rijkstuinhouwconsulent ir. J. J. van Hennik, met een toepasselijk woord de getuigschriften uitgereikt. Onder het aanbieden van een boeken- bon dankte de heer J. H. E. Bouwman namens de leerlingen de heer Kr. Goudzwaard voor het genoten onder wijs. Als voorzitter van de afdeling Walcheren sloot de heer C. Sanderse met waarderende woorden voor rijks tuinhouwconsulent en leraar deze bij eenkomst. De namen van de geslaagden zijn: mevr. A. Dirkzwager-v. d. Have, de heer M. Harinck, Goes; de heer M. Pie- terse, Kruiningen, Joh. Poelman, 's-H.. Arendskerke; I. de Bree, J. J. Herre- bout, J. v. d. Lijcke, P. Marinisse en A. Redder, allen uit Vlissingen; de heer A. Bassie, Souburg; de heren P. J. Lourense, J. C. Puijpe, K. v. Vlaan deren en J. de Witte, allen uit Koude- kerke. J. H. Bouwman, A. Heemstra, J. G. den Hollander, C. L. de Klerk, M. Ton en A. de Wilde uit Middelburg. Filmavond „Barbus Conchonius" Voor de leden van de vereniging van aquariumhouders 'Barbus Conchonius' werd in „De Vriendschap" een avond gegeven, waarop een aantal kleuren films werden vertoond, die de ambas sade van de Unie van Zuid-Afrika ter beschikking had gesteld. Als eerste stond een film over het Nationaal Kru- ger Park op het programma met zeld zame opnamen van roofdieren met hun prooi. Ook de rolprent over het na tuurschoon, de groei van de grote Zuidafrikaanse steden zoals bijv. Jo hannesburg en de typische gebruiken van de naturellen, was ongetwijfeld de moeite van het zien waard. Évenals trouwens de reportage over één van de schilderachtigste bevolkingsgroepen van Afrika's zuidelijkste land, de Kaapse kleurlingvissers, met de ge sproken tekst in het grappige Zuid- Afrikaans. Na de pauze kreeg men iets te zien over het werk van de bekende ento moloog, dr. Janse, een Hollander van geboorte, die op dit filmpje zijn unieke verzameling vlinders en motten toon de. Met opnamen uit het leven van de Bantoestammen werd deze avond be ëindigd. De heer Minderhoud sprak een slotwoord. Op de algemene begraafplaats te Goes is gisteren onde grote balangstel- ling het stoffelijk overschot ter aarde besteld van de heer J. H. B. Buthfer, in leven oud-directeur van de Am bachtsschool te Goes. De huidige di recteur van deze school, de heer C. J. Buurman, sprak aan de geopende groeve enkele woorden van troost tot de familie. De heer Buurman merkte op, dat het heengaan van de heer Buthfer in brede kring ontroering heeft gewekt. Enkele maanden terug bereik te hij de 75-jarige leeftijd en niets wees er op, dat dit leven zo spoedig een ein de zou nemen. „Nu staan wij hier om een laatste groet te brengen, mede na mens het bestuur van de Vereniging „De Ambachtsschool", leraren en per soneel van de school, de directrice van de huishoudschool, mej. W. C. West- steyn, en de vereniging van directeu ren voor het nijverheidsonderwijs. Een werkzaam leven is thans afgesloten". De heer Buurman ging in het kort de levensloop na van de heer Buthfer, met wie hij op het gebied van het nij verheidsonderwijs lief en leed had ge deeld. Honderden leerlingen zullen steeds met dankbaarheid terugdenken aan directeur Buthfer. Ten slotte zei de heer Buurman: „Kerkelijk leven wij tussen Pasen en Hemelvaart. Dit betekent uitzicht. Wij kunnen ook zeggen te leven tussen Pa sen en Pinksteren. Pinksteren betekent „troost". Moge God u en uw kinderen troosten in Christus de Heer". Een zoon van de overledene dankte voor de belangstelling. Aanwinsten Openbare Leeszaal Andreae: Opgejaagd en onzeker; Chris tie: De giftige pen; Claes: Ik was student; Defresne: Het gehucht; Eerdmans: Zeven brieven aan Alma; Godden: Een stukje van de hemel; Gronon: De Gyldenlöve saga; Killian: Maar achter ons staat God; Krieger: Berg niet in de bruidskist je sluier; Lisboa: De oogst van Kaïn; Maass: Heerser zonder kroon; Mons: Het leven eindigt na vijftig; Polet: De steen; Ris- seeuw: Anneke Jans; Spaandonck, van: De spin; Unselt: Dokter zonder papieren; Vries, de: Maartje de Wit; Timmers: At las van de Nederlandse beschaving; Bo- vet: Christen zijn in deze wereld; Kamp- hoevener: Het kristallen serail; Frequin: Ik huil niet om Amerika; Schildt: De zonneboot; Howarth: The sledge patrol; Heyerdahl: Aku-Aku; Bezemer; De Zuid pool belegerd; Menselijke verhoudingen; 2 dln.; Wereld, De, waarin wij leven; Geiger; De gletsjerpiloot; Vestdijk; Keur troepen van Euterpe; Prange: De God Hai-Hai en rabarber; Keuken van der: Achter glas; Queffélec; Le jour se Léve sur la banlieue; Saint-Exupéry, de: Cour- rier sud; Bentley: Noble in reason; Brink- ley: Don 't go near the water; Maugham; Harry of Monmouth. KOUDEKERKE Paard op hol. Het paard van de melkboer V. verbrak de teugels, waar mee het aan de melkwagen was vast gemaakt. De lading van de wagen werd daardoor door elkaar geschud en zelft kwam een aantal melkflessen met luid geraas op de straat terecht. Het paard kon in de Biggekerksestraat weer tot staan worden gebracht. ZOUTELANDE SGP-Iijst. Bij de aanstaande gemeen teraadsverkiezingen ziet de SGP-lijst er als volgt uit: 1 K. de Wolf; 2 J. de Visser; 3 J. Kodde; 4 P. Jacobse; 5 A. Dommisse; 6 M. Verhage. Afscheid. In aanwezigheid van de wethouders en het gemeentepersoneel nam mevrouw Kodde-de Visser af scheid als werkster van de gemeente gebouwen. Twintig jaifr lang heeft ze het gemeentehuis onderhouden. Op rechte dankwoorden mocht zij hiervoor ontvangen van wethouder P. Leynse, die haar tevens een elektrische klok en bloemen aanbood.' Ook de heer De Pree bedankte haar namens het ge meentepersoneel voor haar „schone" werk. BIEZELINGE Contactavond Chr. Geref. Vrouwen In de Herv. school te Biezelinge werd deze week een goed bezochte contact avond gehouden van de Kring Zeeland van Chr. Geref. Vrouwenverenigingen. De leiding berustte bij de presidente van de Kring Zeeland, mevr. De Jager te Biezelinge. Na de opening door de presidente le verde mevr. Fraanje-van Liere uit Goes een onderwerp over „De Samari- taanse vrouw". Daarna wes er orgelspel door mej. v. d. Molen uit Middelburg. Na de pauze sprak ds.- S. van der Molen uit Middelburg over „Rijk en arm in het licht van de Heilige schrift". Mevr. Sinke-Fraanje uit Kapelle ver zorgde een vraag- en antwoordspel dat zeer goed verzorgd was en erg werd gewaardeerd. WEMELDINGE Oranjevereniging. De Oranjevereniging hield de algemene ledenvergadering in Hotel „Smits" o.l.v. de heer Jac. Burger. Uit het verslag van de penningmeester bleek dat het saldo per 1 januari 1958 f 247,06 bedroeg. Over 1957 was een be drag van f 200,beschikbaar gesteld uit de gemeentekas voor tractatie van de schooljeugd. De periodiek aftredende be stuursleden de heren Jac. Nijssen, C. Traas en A. de Schipper werden herko zen. Op 30 april zal ter gelegenheid van de verjaardag van H.M. de Koningin een aubade gebracht worden voor het ge meentehuis door de schooljeugd, waarna de kinderen op school getracteerd zullen worden. Verder zal „O.K.K." 's avonds een muzikale rondgang door de gemeente houden. STAVENISSE Boerenleenbank. De Coöp. Boerenleen bank hield haar jaarvergadering in ho tel Hendrikse. Voorzitter A. G. van IJs- seldijk kon zijn vreugde uitspreken over de goede opkomst. 1957, hoewel vol span-, ningen in verband met conjunctuurda ling, belastingdruk en slechte aardappel oogst, is toch voor de Bank een goed jaar geweest. De kassier, de heer J. Hage, gaf een overzicht over dit jaar. Er werden 795 stortingen en 1470 uitbetalingen gedaan. 74 nieuwe spaarboekjes werden uitgege ven. De ontvangsten in lopende rekenin gen waren f 4.70((.204,18, de uitgaven f4.614.24,4. De ontvangen rente bedroeg f81.084,07, de uitbetaalde rente f68.193,71. De balans per 31 december' 1957 toon de een saldo .winst van f6830,53. Als lid van het bestuur werd herkozen de heer J. L. Potappel. Als lid van de raad van toezicht de heèr P. J. Moerland, x als plv. bestuurslid de heer N. Klip- pel. Van de oud-secretaris de heer M. v. Zuien werd afscheid genomen. De. voor zitter dankte hem voor al hetgeen hij voor de bank had gedaan. Als blijk van waardering werd hem een elektrisch scheerapparaat aangeboden. Namens ,11e aanwezigen Tankte de heer J. v. d. Slikke de voorzitter en het be stuur voor al het werk, en het deskundig beleid, waardoor de toestand der bank gezond was. RILLAND-BATH Gemeenteraad. De raad komt zaterdag morgen 9 uur bijeen. De voornaamste punten der agenda zijn: nieuwe instruc tie gemeentesecretaris, wijziging instruc tie gem. ontvanger, wijziging gemeente lijke legesverordening, wijziging alg. Po- litievergadering en wijziging kindertoe- slagregeling en verlening duurtetoeslaf gemeentepersoneel. Ook is een voorstel, om ter gelegen» heid 10-jarig bestaan van de staat Israël gelden te voteren voor het planten van twee bomen in het toekomstige Neder landse woud in de omgeving van Jeru zalem. Tenslotte vermelden we het voorstel tot het aangaan met de N.V. Bank van Ned. Gemeenten van twee vaste geldle ningen n.l. f54.000 rente 554 pet., loop tijd 25 jaar en f 100.000 rente 6 pet., loop tijd 13 jaar. ST. ANN ALAND Chr. Kleuterschool. De Christelijke Kleu- terschoolvereniging hield haar algemens jaarvergadering in de school met de |5ij- bel te St. Annaland. De voorzitter, ds heer G. J. Breas P.zn. heette vervolgens alle aanwezigen hartelijk welkom, inzon derheid welkom de beide ereleden, oud voorzitter P. Quist en wethouder G. Goe- degebuure. Vervolgens werd de agenda afgewerkt. TUt het jaarverslag van ds secretaris, de heer Chr. Kalle, bleek, dat er in het afgelopen jaar geen schokken de gebeurtenissen hadden plaats gevon den, terwijl er hechts nkele dagen egen school kon worden gehouden in verband met ziekte van één der leidsters. Da school wordt momenteel bezocht door 72 leerlingen. Van de inspectrice was ech ter bericht binnen gekomen, dat er in de huidige school slechts 63 leerlingen mogen worden toegelaten. Voor deze 4 leerlingen werd dispensa1' verleend. Zo dra er leerlingen zullen worden afge voerd naar de beide plaatselijke lagers scholen zal er slechts een aantal van 68 mogen worden toegelaten. Er is nu een wachtlijst samengesteld, waarop de na men voorkomen van die leerlingen, die vier jaar geworden zijn. Het aantal leden bedraagt momenteel 104, terwijl er 7 begunstigers zijn. Ook herdacht de secretaris in zijn jaarverslag het overleden erelid C. K. Slager. Ver volgens gaf de secretaris Anth. A. van Luijk het financieel overzicht over het afgelopen boekjaar. De exploitatiereke ning over 1957 gaf aan beide zijden een bedrag te zien van f 11.835,27 met een saldo van f465.64. De kasrekening over 1957 gaf aan beide zijden een bedrag te zien van f23.252,10 met een saldo van f951.47. De begroting voor het jaar 1958 gaf aan beide zijden een bedrag te zien van f 11.23,98 met een post van onvoor zien van f94.80. Er werden op deze vergadering vijf schuldbekentenissen uitgeloot, n.l, da nummers 36, 14, 19, 27 en 33. Het perio diek aftredende bestuurslid, burgemeester J. van den Bos werd met algemene stem men herkozen, welke zijn benoeming aannam. TOESTEL TE DUUR? Een lezeres kocht een televisie-appa raat van een bekend merk. Juist een dag later zag ze precies een zelfde toestel beduidend goedkoper in een andere winkel. Haar leveran cier toonde daar aan, dat dit toe stel alleen voor vastgestelde prij zen kan worden verkocht en bleef bij zijn prijs. Hierop schreef ze naar de fabriek en deze gaf prompt ant woord. Dit antwoord behelsde de mededeling, dat het hier een appa raat betrof dat „verouderd" was, een ouder type dus. De leverancier kan die toestellen naar zijn eigen prijs verkopen, dus de oude prijs handhaven, of het overjarige toestel (van een oudere serie dus) goed koper van de hand doen. Uw leverancier staat dus juridisch in zijn recht, wanneer hij dit toe stel verkocht voor de officiële prijs. U heeft alleen pech gehad. Ondertrouwd: J. M. Blankenburgh, 24 j. en W. de Kok, 24 j. Gehuwd: J. G. A. Borger, 25 j. te Sa* van Gent en M. N. Vlasblom, 24 j.; P. H. J. Clerx, 21 j. te Den Helder en E. C. Dierickx, 20 j.; M. Argeerts, 32 j. en L. Henderikse, 46 j.; P. Bakker, 24 j. te Haarlem en W. J. Cijsouw, 20 j.; J. v. d. Sluis, 25 j. en B. de Jonge, 25 j.; C. de Nooijer, 23 j. te Rotterdam en E. Nieuwe- boer, 19 j.

Zeeuwsch Dagblad | 1958 | | pagina 7