Agfa Silette E 3 „Handelsbelang"aangesloten bij Kon. Ned. Middenstandsbond Al grote belangstelling voor „Zonneveldrit" Geslaagden Rijks Middelbare Landbouwschool Goes Twee weken hechtenis voor dronken automobilist Kapitein „Neptunus" schuldig aan aanvaring bij Wemeldinge Mijnenveger bood Bruinisse (gedemonteerde) mijn aan Vrijdag 18 april 1958 ZEEUWSCH DAGBLAD Politierechter te Middelburg Gezonken baggermolen bij Bruinisse gelicht Brand te Ovezande ZEER VOORDELIGE AANBIEDING WOLPHAARTSDIJK KREEG EEN BEJAARDENSOCIETEIT Vrouwen heken de kat uit de boom Contributie met f 10.- verhoogd Op 2e Pinksterdag ZIERIKZEE Installatie brandweer commandant te St. Laurens THOLEN ZEEUWSE Gunstig jaar voor VW Koudekerke Bloei fruitbomen laat nog op zich wachten Pagina 3 Twee maal in anderhalve maand tijds werd de 30-jarige kellner H. j. B. uit Groede onlangs betrapt op rijden onder invloed met een auto. Het gebeurde op 2 december en 20 januari jl., resp. te Schoondijke en Oostburg. De eerste keer, toen B. een personenauto bestuurde, was hij tegen een tractor tot stilstand gekomen, in januari de kellner reed toen in een jeep had de verkeerspolitie hem een halt toegeroepen. De politierechter te Middelburg, mr. B. S. Sieperda, voor wie B. don derdag verschijnen moest, veroordeelde hem tot zes weken hechtenis, waarvan vier weken voorwaardelijk met drie jaar proeftijd, conform de eis van de officier van justitie, mr. J. L. Andreae. Voorts werd B. de bevoegdheid motorrijtuigen te besturen ontzegd voor de tijd van één jaar, na een vordering van twee jaar. In zijn requisitoir stipte de officier aan, dat er met deze verdachte, ge zien het strafblad, al heel wat aan de hand is geweest. „Alle pogingen, die aangewend werden om hem aan te to nen, dat zijn manier van drinken on juist is, faalden", aldus mr. Andreae. De officier vroeg zich af, wat B. met twee auto's moet doen, die hij voor zijn werk toch helemaal niet nodig heeft. Een andere verdachte, die onder in vloed dingen gedaan had, die niet door de heugel kunnen, was de matroos A. \V. S. uit Nieuwerkerk. Op 20 februari was hij in een café te Zierikzee lastig geweest voor andere bezoekers. De echtgenote van de caféhouder wilde de matroos de deur uitzetten, doch laatst genoemde „bestrafte" de vrouw met een stomp in het gezicht. De politie rechter bestrafte nu de matroos, con form de els, met 40,boete. „SNOTAAP" „Snotaap, farizeeër" en nog meer van dergelijke fraaie uitdrukkingen gebruikte een 27-jarige Goese loswerk- man op 28 december vorig jaar in de bus tegen een medepassagier, toen hij onder invloed met enkele kornuiten te rugkeerde van een wekelijks bezoek aan Terneuzen. Het was zodoende nog al rumoerig in de bus geworden. In Goes aangekomen ging Van H. de pas sagier zelfs te lijf en hij drukte hem door een ruit. De officier van justitie wees er an dermaal op, dat bepaalde groepen jon gelui als „jongens onder elkaar" op de poot naar Hoedekenskerke of in de bus tijdens de weekends vaak moei lijkheden veroorzaken. Het is tegen woordig zo, dat op zaterdag- en zon dagavonden speciale politie nodig is om baldadigheden van allerlei lieden tegen te gaan. Tegen Van H. vorderde te officier 30,boete, waarmee mr. ieperda akkoord ging. TUSSEN PAARD EN KAR De petroleumventer J. J. B. uit Hulst hees zich 25 november jl. on der invloed op zijn kar. Gelukkig wist het paard, dat voor de wagen stond de weg naar huis en zo keer de het span veilig terug. Maar dat was niet de verdienste van B., die zo ver weg was, dat hü tussen paard en wagen hing. Volgens de officier was er sindsdien echter een radicale ommekeer in het leven van'B, gekomen. „Wij van onze De baggermolen „Eureka V" van de firma Blom van der Vlist uit Sliedrecht die maandagmiddag in de mond van de vluchthaven te Zijpe kapseisde en zonk is gistermiddag omstreeks halfvier door een drijvende bok „Adelaar" van Van der Tak's bergingsbedrijf gelicht. Het lijk van de omgekomen machinist, de 64-jarige M. J. van den Boom, be vond zich nog aan boord en werd door de rivierpolitie van de R. P. 18 uit We- meldinge geborgen. De baggermolen zal, wanneer hij is leeggepompt door het bergingsvaartuig „Zeehond" naar Dordrecht worden ge- fcleept. ZOUTELANDE Ongeval. Door onoplettendheid liep het dochtertje van de heer Kerkhove tegen de bromfietser P. Kleinepier. Zij kwam ten val en liep een gekneusde hand en pijnlijke schouder op. kant moeten dit animeren", aldus mr. Andreae, die daarom een geheel voor waardelijke gevangenisstraf van één maand vroeg met drie jaar proeftijd en toezicht van de r.k. reclassering. Het vonnis luidde conform. De Terneuzense tuinman L. de Z. werd ervan verdacht 20 februari een zekere P. F. J. V. mishandeld te heb ben. „Dat is zo", zei De Z. „Ik heb mij vreselijk driftig gemaakt, omdat V. steeds in contact probeerde te komen met mijn 12-jarige dochter". „Uit de stukken zou men kunnen afleiden, dat wat De Z. zegt, grond van waarheid bevat", sprak de officier. Hiermee re kening houdend vroeg hij 20,boe te, waarna de politierechter het vonnis bepaalde op 10, In Groede had een Ambonese vrouw onenigheid gekregen met haar even eens Ambonese buurman. De vrouw haalde haar echtgenoot er hij en toen beide mannen op de grond lagen te vechten, heet de vrouw de bmtrman in de rug. Een geldboete van 25,acht te de officier hier op zijn plaats en de politierechter nam dit voorstel in zijn vonnis over. Watergebrek belemmert blussing Woensdagmiddag brak ongeveer half één brand uit in de landbouwschuur bij de woning van de Wed, H. Oost hoek aan de West-Lange weg te Ove zande. Spoedig waren de brandweren van Borssele, 's-Heerenhoek en Ove zande aanwezig, maar daar vlak in de bnnrt geen water te krijgen was, kon niet worden verhinderd, dat deschnur geheel uitbrandde, terwijl ook het dak van de woning ernstig schade kreeg. Het vee kon door de bewoners tijdig naar buiten gebracht worden. Een tractor, benevens 'n landbonwwagen, hooi, stro en graan gingen verloren. De verzekering dekt de schade. Omtrent de oorzaak tast men in het duister. Ingez. Med. (adv.) KLEIN BEELD CAMERA'S Deze 3 Silettes zijn uitgerust met de prachtige, op kleu ren gecorrigeerde AGFA APOTAR lens en zijn voor zien van een sneltrans- porthandel voor de film, die gelijktijdig de sluiter spant. Vanzelfsprekend: flitscontact, Bovenge noemde prijs verschillen hebben betrekking op de sluiters: PRONTO (met zelfontspanner) PRONTOR SVS (meer tijden en eveneens zelfontspanner) COMPUR RAPID (de sluiter van topklasse). Het Agfa eamera-assortlment biedt U nog veel méér. Vraag brochures aan Uw fotohandelaar of bij de Agfa Amateur-Service-Dienst, Postbus 98, Arnhem. Gisteren waaide de vlag op het wijk- gebouw van Wolfaartsdijk. De reden hiervan was, dat het bestuur van het Groene Kruis dit gebouw beschikbaar had gesteld voor de bejaardensociëteit, die des middags werd geopend. Om twee uur was het gebouw vol gestroomd met belangstellenden. Er waren stoelen te kort, maar die kon den wel in de buurt worden geleend. Zelfs uit Middelburg en Goes waren oud-Wolf aartsdijkenaren naar hun ge boortedorp gekomen om het heugelijke feit mee te maken. Het was jammer, dat de „ziel van de zaak", mevrouw Ter Haar Romeny, ziek was. Haar man, de burgemeester, opende de bejaarden sociëteit, en las een brief van zijn vrouw voor, waarin zij de oudjes een prettige middag wenste, nu de lang gekoesterde wens is vervuld. Na de opening, die werd bijgewoond door het college van b. en w. de beide predikanten en de geneesheer dr. A. J. Vos, kwamen de tongen van de oudjes los. En al was men 82 jaar, dit mocht Zoals wij gisteren reeds schreven, vergaderde woensdagavond de vereni ging „Handelsbelang" te Middelburg. Na het in mineur gestemde openings woord van de waarnemend voorzitter, de heer A. Imanse, werd hoewel slechts 8 van de 190 leden aanwezig waren uitvoerig van gedachten ge wisseld over de door het bestuur voor gestelde contributieverhoging tot 20 over 1958, welke contributie met in gang van 1959 25 per lid per jaar zal bedragen. In een toelichting op dit voorstel merkte de voorzitter op, dat de taak van „Handelsbelang" in de afgelopen jaren een geheel andere is geworden. Instellingen als verlichtings- en evene mentscommissie, ringrijdery, V.V.V. en Miniatuur Walcheren hebben nu meer dan ooit de financiële steun van „Han delsbelang" nodig. Aan het slot van een vrij uitgebreide discussie gaf de vergadering haar fiat, waarbij opge- De rechtbank te Middelburg heeft het vonnis van de kantonrechter te Zierikzee, waartegen kapitein C. van Z. van de sleepboot „Neptunus" in ap pèl gekomen was, bevestigd. De kan tonrechter had Van Z. veroordeeld tot een boete van 75,en de rechtbank is nu dus tot de conclusie gekomen, dat de „Neptunus" inderdaad schuldig is aan de aanvaring, die de sleepboot op 14 december 1956 in de havenmon ding te Wemeldinge met het m.s. „Rijn -Schelde" kreeg. Een stuurman van één der schepen kwam hierbij om het leven. Twee weken geleden had de officier van justitie voor de rechtbank beves tiging van het vonnis van de kanton recht geëist. Verschillende getuigen hadden verklaard, dat de „Neptunus", toen deze de haven uitvoer, een stuur- boordsein gaf. Zodoende bleef men ook aan boord van het binnenkomende m.s. „Rijn-Schelde" stuurboordroer geven en dit terwijl de sleepboot, die twee sleepschepen trok, de bakboordwal bleef houden. Een aanvaring was zo doende niet meer te vermijden ge weest. Kapitein Van Z. zei evenwel nimmer een stuurboordsein gegeven te hebben. Hoewel de „Zonneveldrit" eerst op Tweede Pinksterdag gereden wordt, rijn er nu reeds een aantal inschrijvin gen binnen, waaronder uit Duitsland. Het blijkt overigens, dat er vooral onder de bromfietsers nogal enig mis verstand bestaat over de aard van de ze rit. Er is geen sprake van, dat hier van een „wedstrijd" kan worden ge sproken. Het is zuiver een genoeglijke liefdadigheidsrit, waarvan de finish op „Zonneveld" zal zijn. Vooral voor de vele „brommers", die op zulke dagen hun tochtje plegen te maken is het derhalve een aardige ont spanning om aan deze tocht deel te ne men. Men is geheel vrij'in de plaats waar men wil starten, men is niet aan een bepaalde snelheid gebonden en het enige waaraan men dient te voldoen is enkele „stempelplaatsen", die op de na de inschrijving uit te reiken start kaart staan aangegeven, aan te doen. Deze stempelplaatsen zijn bovendien zodanig gekozen, dat men daarvoor niet buiten Walcheren behoeft te gaan, zodat ook dit geen bezwaar voor deel name behoeft op te leveren. Iedere ingeschreven deelnemer ont vangt aan de finish de fraaie uitge voerde Zonneveld-plaquette, dezelfde die ook aan automobilisten en motor rijders zal worden uitgereikt. Alle deelnemende passagiers komen in het bezit van een aardig souvenir. Aan de finish is bovendien een zeer aantrekkelijke verloting ingericht, ter wijl een „muziekje" de stemming op en rond Zonneveld zal verhogen. De finish is geopend van voormiddags 11 uur tot namiddags 3.30 uur, zodat men zelf kan bepalen, wanneer men „Zon neveld" zal „aandoen". Nadere inlichtingen en inschrijvings formulieren zijn verkrijgbaar bij de organisatiecommissie, Zusterstraat 25, Middelburg. Vergadering N.C.V.B. Woensdag avond kwam de afdeling Zierikzee van de N.C.V.B. bijeen onder leiding van mevrouw A. M. Baas-Kloet, die als in leiding op de te houden lezing, Deut, 18 920 voorlas. Vervolgens sprak ds. A. Bikker, Chr. Geref. predikant te Zwolle, over het onderwerp: „Geloof en bijgeloof', dat hij behandelde met als achtergrond het zendingswerk. Spr. werkte n.l. vele jaren onder de Torad- ja's op Celebes. Na de pauze was er gelegenheid tot vragen stellen, welke ds. Bikker uitvoerig beantwoordde. Drie nieuwe leden gaven zich op. De meivergadering zal een meer huishou delijk karakter dragen, doordat deze verzorgd zal worden door een bekende textielfabriek. merkt diént te worden, dat deze con tributieverhoging voor een deel nood zakelijk werd wegens de eveneens voorgestelde aansluiting bij de Kon. Ned. Middenstandsbond. Over de wenselijkheid van een even tuele aansluiting liepen de meningen van bestuur en leden aanvankelijk niet parallel. Eén der leden was zelfs van oordeel, dat bij een aansluiting bij de K.N.M.B. de vereniging „Handelsbe lang" min of meer overbodig wordt Hy stelde daarom ook voor de vereni ging op te lossen in de K.N.M.B. Over het algemeen werd dit standpunt even wel niet gedeeld. Ook het bestuur was van mening, dat „Handelsbelang" de algemene sector van het Middelburgse zakenleven moet blijven vertegen woordigen. Uiteindelijk werd dan ook. besloten tot aansluiting bij de K.N.M. besloten tot aansluiting bij de K. N.M.B. De heer Imanse deelde nog mee, dat een poging van „Handelsbelang" om tot particuliere woningbouw in Mid. delburg te komen, voorlopig als mis lukt moet worden beschouwd. Er wer den niet voldoende mensen gevonden, die bereid waren deze huizen te kopen. De heer Imanse betreurde dit in sterke mate, vooral omdat het teruglopen van het inwonertal van Middelburg hoofd zakelijk moet worden geweten aan een gebrek aan woonruimte. Wel hebben de pogingen van „Handelsbelang" tot gevolg gehad, dat in Middelburg meer belangstelling is gekomen voor wo ningbouw. Dinsdagavond had de installatie plaats van de nieuwe brandweercom mandant, de heer C. van Slooten. De heer J. Koole Jzn, ondercomman dant, heette korps en burgemeester W. Baas met de wethouders J. Koole Dzn en J. Riemens welkom. In een toespraak herdacht de burge meester wijlen de heer J. W. Davidse. Daarna besprak hij de taak van de brandweer, zijn vreugde uitend, dat er steeds vrijwilligers zijn die willen toe treden. De nieuwe commandant, voorgedra gen door het korps en benoemd door b. en w. werd daarop geinstalleerd met de heer G. de Regt als ondercomman dant en P. Willemse als aspirant brandwacht. De nieuwe commandant hield daarop een toespraak en uitte verschillende wensen. Nadat de heer J. Koole Jzn de benoemden geluk had gewenst, bleef men nog gezellig bijeen. Het brand meldingsnummer 2212 blijft gehand haafd. Voorlichting voor meubelhandelaars Het ligt in de bedoeling van de Chr. Bond van patroons in het Meubile- ringsbedrijf, in samenwerking met de heer A. Korstanje, rijksmiddenstands- consulent voor Zeeland, een voorlich tingsavond te Goes te organiseren, waarvoor alle zakenlieden uit de meu belbranche in Noord- en Zuid-Beve land zullen worden uitgenodigd. De heer C. Brouwer, landelijk secre taris van deze organisatie, zal met be hulp van lichtbeelden spreken over 'n aantal technische onderwerpen. De heer Korstanje zal spreken over: „Heeft het zin, als middenstander ge organiseerd te zijn?" Tenslotte zullen er vragen op aller lei gebied kunnen worden gesteld. Dammen De uitslag van de onderlinge com petitie luidt: P. StijnsP. Jerense 0 2, L. MoelikerB. Leunis 02, I. DeurlooC. Potter 02, L. v. Dijke L. Moeliker 11. Verder speelde de Thoolse damclub tegen een combinatie van St. Maartensdijk. Uitslag: C. J. de KorteA. Walrecht 20, J. de Rijke— W. J. de Korte 0—2, D. de Vos—L. Kloet 20, J. PriemC. Minheere 0 2, M. SchotM. v. Damme 2—0, C. Ge braadJ. Janse 02, J. ElenbaasJ. v. Gorsel 20, W. Nieuwenhuize—J. A. Aarse 20, S. de KorteC. Schot 2- 0. Uitslag; Tholen won met 12—6. DRIEWEGEN AR-kandidaten. Voor de AR is de vol gende kandidatenlijst ingediend voor de gemeenteraadsverkiezingen: 1 G. J. de Jager; 2 Joh. Krijger (aftr.); 3 Iz. de Dreu; 4 A. Nijsse Jzn. geen bezwaar zijn om nog een behoor lijke partij sjoelen te kunnen „wegge ven". Anderen deden rustig een spel letje domino of dammen. Het is voor de bejaarden van Wol faartsdijk een reuze middag geworden. Al keken de oude vrouwen de kat wat uit de boom, wat eigenlijk te begrijpen was, want het bejaardenlegioen werd gevormd door 40 mannen en4 vrouwen. Het damescomité zou men beter het koffiecomité hebben kunnen noemen, want hoeveel bakkies leut er niet ge schonken zijn. In elk geval hebben zij eer van hun werk gehad. De Vereniging voor Vreemdelingen Verkeer, afdeling Koudekerke, verga derde onder voorzitterschap van bur gemeester J. L. Dregmans. Een groot aantal leden woonde de bijeenkomst bij. In zijn jaarverslag constateerde de secretaris, de heer H. A. Mosselman, dat het afgelopen jaar een zeer gunstig jaar is geweest voor de V.V.V.vooral het voorseizoen was beter dan vorige jaren, dit in verband met de vakantie- spreiding. Er was veel vraag naar gemeubileer de zomerwoningen. Het aantal strand tenten bedraagt thans 294. Verheugend was, dat van het wandelpad door de duinen, waarvan de aanleg 6000, heeft gekost, druk gebruik gemaakt is. Uit het verslag van de penningmees ter, de heer P. Flipse, bleek, dat er een bedrag van 407,58 in kas is. De uit gaven voor 1958 werden geraamd op 89,65. In het bestuur werden bij ac clamatie herkozen de heren L. Sloos en P. Flipse. Behoudens goedkeuring van de Pol der Walcheren zal er een opgang In de duinen komen tegenover het Vebena- bos. Bovenop de duinen aldaar zal een plateau worden aangelegd, van waar men een prachtig uitzicht over zee en Schelde zal hebben. De heer G. W. Oskamp, directeur van de Provinciale V.V.V., hield ten slotte een toespraak over het V.V.V.' werk. SCHERPENISSE Gemeenteraadsverkiezingen. Ingeleverd, zijn de volgenden kandidatenlijsten: S.G.P.: 1. J. van der Jagt, 2. L. Bijn- gate, 3. L. A. Polderman, 4. M. Dijke, 5. D. Quaak, 6. J. van Dijke, 7. C. J. Har tog, 8. H. M. Paulusse, 9. H. Z. A. Quaak. Hervormde Middenstand: 1. D. Kleppe, 2. P. A. Kievit, 3. L. K. van der Werf, 4. M. D. Anemaet. Voorts lijsten van Gemeentebelang (nr. 1. A. Hagel en de P.v.d.A. (nr. 1 M. J, IJzerman. Het bezoek van de mijnenveger „Bruinisse" aan de gemeente van die naam is een succes geworden. Velen maakten gebruik van de gelegenheid, die aan het publiek werd geboden om de mijnenveger te bezichtigen. Woensdagmiddag waren de school kinderen van de beide lagere scholen onder leiding van de onderwijzers de gasten van onze Jantjes. Des avonds bood het gemeentebestuur aan de be manning van het schip een koffiemaal tijd aan; des middags hadden b. en w. zich al te goed gedaan aan de marine rijsttafel. Voor het publiek werd er in de avonduren een drietal films vertoond, waarvan een de tewaterlating van di verse mijnenvegers te zien gaf, waarna in de tweede film het eigenlijke werk van de mijnenveegdienst aanschouwe lijk werd voorgesteld. Het leven aan YERSEKE Raad. Tijdens de gisteravond gehorn den gemeenteraadsvergadering is be sloten, dat de chr. kleuterschool „Eben Haëzer" grond en geld krijgt voor de bouw van een nieuwe school. De raad besloot verder de nieuwe apenbare lagere school de naam te geven van Beatrixschool onder die voorwaarde, dat onze kroonprinses hieraan haar goedkeuring geeft. B1GGEKERKE Candidatenlijsten. De alhier ingele verde candidatenlijsten voor de ver kiezing van de leden van de gemeen teraad zien er als volgt uit: Anti-Revo lutionaire Partij: 1. J. Kodde; 2. C. Cla- risse; 3. P. Lampert Jzn; 4. W. Ge- schiere; 5. J. Simonse; 6. Abr. de Buck Pzn; 7. P. Verhage. Christelijk Historische Unie: 1. P. Schout Gzn; 2. P. Lampert Pzn; 3. P. Wijkhuijs; 4. M. Koets; 5. J. Harpe; 6. M. Caljé; 7. J. Caljé. Staatkundig Gereformeerde Partij: 1. J. Meijers; 2. M. van Helleman; 3. C. Sturm; 4. P. Koppejan Collecte. De collecte voor het Leger des Heils, in deze gemeente gehouden bracht een bedrag op van f 45,26. KOUDEKERKE Botsing. In 'de Middelburgsestraat ter hoogte van de kleuterschool ontstond gisteren een botsing tussen een vracht auto en een autobus van de Stoomtram Walcheren. Het bleef bij materiële schade. boord van h.m. vliegdekschip „Karei Doorman" was het onderwerp van de derde film. Hierbij herinnerde burge meester Michaëlis aan het eerste ken nismakingsbezoek aan het schip in Den Haag ende kontakten, die daarna nog werden onderhouden. Als herinnering aan het bezoek van het marineschip zal voortaan een (ge demonteerde) mijn in de tuin van het gemeentehuis tentoongesteld zijn. Bo vendien werd door een der officieren, die de speech van de burgemeester be antwoordde, een foto van het schip in een zilveren lijst aangeboden, die een plaatsje in het gemeentehuis zal krij gen. De dienst Herverkaveling Schouwen- Duiveland heeft een begin gemaakt met het beplanten van enkele wegber men in de polder BRUINISSE. De we gen zijn in de polder echter over het algemeen vrij smal, zodat op verzoek van het polderbestuur op enkele wegen voorgenomen beplanting geen door gang zal vinden, omdat dit hinderlijk zou zijn voor het verkeer en de uit wijkmogelijkheden te zeer zou beper ken. ken. Een aantal Nederlandse meisje* zal op maandag 12 mei a.s. op uitnodi ging van de Stichting 'Haarlems Bloei* op de Grote Markt te Haarlem propa ganda maken voor de plaats of streek, waar zij vandaan komen. De jongeda mes, in klederdracht getooid, zullen folders en streekproducten uitreiken. Ook uit ZEELAND zal er een verte genwoordigster zijn. In het gemeen tehuis te THOLEN werd gisteren da bouw aanbesteed van de christelijk- nationale school. Er waren drie in schrijvingen ingekomen, namelijk van J. Vos (Tholen) voor f 106.310, gebr. Van Driel (Oud-Vossemeer) voor f 96. 300 en I. Hoppenbrouwers (Bergen op Zoom) voor f 84.800. De gunning is aangehouden. De collecte voor da Vereniging „Het Hogeland" heeft ta MIDDELBURG f 1005,09 opgebracht. Onder leiding van mevr. Sandee- Staal hield de afdeling KAPELLE van de NCVB haar maandelijkse vergade ring. Spreker was deze keer de heer J. A. van Bennekom, directeur van da Chr. Kweekschool te Middelburg, over „Mens en medemens op de maatschap pelijke ladder". Wegens ziekte van een der sprekers is de bijeenkomst van de Ring Walcheren van de Herv. Man- nenvereniging „In dienst der Kerk", die op vrijdag 25 april in de Bogard- zaal te MIDDELBURG zou worden ge houden uitgesteld tot vrijdag 30 mei des avonds om 8 uur in dezelfde zaal. Het is langzamerhand wel duidelijk geworden, dat de bloei van de vrucht bomen in Zeeland dit jaar wel onge veer een maand later zal vallen dan het vorig jaar. Het aanhoudende kou de weer is hiervan de oorzaak. Het vo rig jaar was het juist anders. Toen was het in maart niet koud, wat een vroe ge ontwikkeling tot gevolg had en daarna kwam in april en mei de kou. Op het ogenblik is er nog geen sprake van bloesems bij peren en pruimen. Enkel de krozen hebben gebloeid. Omstreeks 25 maart bloeiden vorig jaar de eerste peren. Nu zijn ze zeker nog meer dan een week van de bloei verwijderd, als het tenminste wat mil der mog worden, waar het op het ogenblik wel naar uit ziet. Zoals het er op het ogenblik voor staat, moet er niet op worden gere kend, dat er in april in Zeeland nog veel te genieten zal zijn van de fruit- bloesems. Het kan echter vlug veran deren als het weer omdraait. We ho pen echter in de komende tijd u regel matig op de hoogte te houden met de ontwikkeling en tijdig door te geven als er te zien valt van de Zeeuwse boomgaarden in bloesemtooi. KOUDEKERKE Voetbalwedstrijd. Maandag a.s. zal op het gemeentelijke sportterrein een voetbalwedstrijd worden gespeeld tus sen het gemeentelijk elftal en EMVV uit Middelburg. Gistermiddag zijn in klas no. 9 van overhandigde. De heer J. Klompe uit de Rijks Middelbare Landbouw Win ter School te Goes de einddiploma's uitgereikt. 29 van de 33 leerlingen mochten uit handen van de voorzitter der Commis sie van Toezicht, de heer D. W. Lin- denberg, het einddiploma ontvangen. Voor één leerling wordt wegens ziekte het examen nog voortgezet. De heer Lindenberg wenste de leerlingen, hun ouders en de schooldirectie geluk met het behaalde succes. Namens de Zeeuwse Landbouw Maat schappij bracht de heer W. de Buck de gelukwensen over en reikte aan de 2 beste leerlingen, de heren A. Jansen uit ICruiningen en J. van Poortvliet uit Oud-Vossemeer, een boekwerk over. De heer S. de Baar, secretaris van de Zeeuwse C.B.T.B., reikte na zijn gelukwensen aan de als nummer 3 ge klasseerde leerling A. J. op 't Hof, een boekwerk uit. Voorts spraken nog namens de N.C, B. de heer J. Booman en als voorzit ter van de leerlingen-vereniging de heer M. Markusse, terwijl burgemees ter W. C. ten Kate na zijn gelukwens aan de als nummer 4 geklasseerde leer ling de heer J. S. Janse, een boekwerk Wolfaartsdijk dankte namens da ouders der leerlingen het schoolbe stuur en directie voor de behaalde successen. Na het examen is het diploma toege kend aan de volgende leerlingen: J. W. Allaart, Serooskerke (W.); H. Ardon, Dirksland; J. A. Boonman, Nisse; M. Burgers, Poortvliet; C. Buysrogge, Kloetinge; A. C. Dieleman, Kamper- land; F. M. C. Dominicus, Wemeldin ge; P. J. Flikweert, Nieuwerkerk; A J. op 't Hof, Wolfaartsdijk; M. G. Ho- veijn, Wissenkerke; J. S. Janse, Hein- kenszand; A. Jansen, Kruiningen; P. A. de Jonge, 's-Heer Abtskerke; J. A. Klompe, Wolfaartsdijk; A. Komejan, Kruiningen; G. S. van der Made, Hein- kenszand; D. Manneke, Kruiningen; J. van Poortvliet, Oud-Vossemeer; M. J. de Regt, Colijnsplaat; B. Rijk, Schore; C. Rijk, Wolfaartsdijk; M. B. Rijk, 's-Gravenpolder; D. Steendijk, Stave- nisse; A. C. Verburg, Colijnsplaat; P. M. Verwijs, Yerseke; M. J. der Wedu wen, Kerkwerve; L. de Winter, 's-Hee- renhoek; J. P. Wirtz, Heinkenszand; H. P. Zweemer, Krabbendijke. Wegens ziekte wordt het examen met één leer ling voortgezet. Niet gediplomeerd 2. A

Zeeuwsch Dagblad | 1958 | | pagina 2