UIT DE PROVINCIE „Bestedingsbeperking werpt ons terug op kerk en gezin" P«*J SE Pi Stijging ledental in Zeeland KASTEEL STA VERDEN" NAM ZEEUWSE ZIEKEN AAN BOORD Dinsdag 15 april 1958 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 4 VOORZITTER BOND GEREF. JEUGDORGANISATIE. StuurmanMonster monsterde af mee Twee Nederlandse damkampioenen Chr. Ulo-school te Middelburg werd kamp ïoen EHBO Middelburg Zeeuws kampioen Ontsteming over de aanleg van de Koudekerkseweg Voorjaarszon toverde al spoedig blijde lach op de gezichten Rode Kruis-schip maakt zijn allerlaatste „vakantie-trip" THOLEN (Van een onzer verslaggeefsters) In het kader van de bestedingsbeperking heeft de minister de subsidies voor het jeugdwerk drastisch verminderd. Ook de Bond voor Gereformeerde Jeugdorganisatie heeft dit ondervonden. De bezuinigingsmaatregelen, die het bestuur heeft moeten nemen, tasten weliswaar het belangrijkste werk van de organisatie, het geven van leiding aan ouders, besturen en leiders, niet aan, maar er zijn toch verschillende moeilijkheden gerezen. Rhoon. In de vacature van de heer Monster werd ir. W. Koster te Den Haag gekozen. Na afloop van de huishoudelijke ver gadering hield mevrouw Miep Wielen- ga-Quelle te Rhoon een causerie over „Feestprikkels", waarin zij aandrong op een ruimere en warmere belang stelling voor alle vormen van kunst, en vooral voor het werk van onze christelijke kunstenaars. Hilversumse clubleden voerden vervolgens het leke- spel „Soldaat van Christus" op. 's Middags sprak ds. G. N. Lammens te Rotterdam over „De clubleider op het Kerkplein". In onze tijd is het voor de kerk meer dan ooit nodig, de jeugd aan zich te binden. De jeugdleiders, die hun werk hierop richten, moeten zich er volgens ds. Lammens van bewust zijn, dat zij de jeugd moeten zien als de jongens en meisjes van nü en niet alleen als de mannen en vrouwen van straks. De jongeren zullen een beter Op de bondsdag van de Bond G.J.O. die in Hilversum werd gehouden, ver klaarde de voorzitter, ds. J. C. J. Kui per te Den Haag, dat de bond niet nog meer op zijn uitgaven kan bezuinigen. Verschillende plannen wachten boven dien op realisering, zoals het aanstel len van jeugdconsulenten en het in stellen van provinciale jeugdcentra. Volgens ds. Kuiper ligt de verantwoor delijkheid voor het jeugdwerk primair bij ouders en kerk. „De bestedingsbeperking werpt ons terug op gezin en kerk en rukt ons uit onze gezapige houding die is ver oorzaakt door de gedachte: de overheid betaalt wel", aldus de voorzitter. Spr. verklaarde, dat het tijd wordt, dat de plaatselijke kerkeraden eens gaan in zien dat het noodzakelijk is dat voor het jeugdwerk, evenals voor zending en evangelisatie, een vaste post op de begroting wordt uitgetrokken. De vergadering aanvaardde 'n voor stel van het bondsbestuur, om het an dere jaar een jaarvergadering van één dag en om het andere jaar een verga dering van anderhalve dag te houden. Wanneer en waar in 1959 de vergade ring plaats zal vinden zal nog nader worden bekeken. VERONTRUSTING De heer P. C. Monster deelde in zijn jaarverslag mee dat het werk voor de jeugd van 8 tot 12 jaar zich nog steeds uitbreidt. De secretaris achtte echter de geringe vooruitgang bij het werk onder 12 tot 16-jarigen en het nog steeds geringe aantal van bij de clubs betrokken onderbestuurders, veront rustend. Hij drong aan op grotere ac tiviteit: slechts 50 pet. van de jeugd die op de clubs thuishoort, wordt door het werk bereikt. De clubs die bij de Bond zijn aangesloten hadden samen 85.791 leden op 1 januari '57 en 36.378 op 31 augustus. Het totaal aantal leden van de Zeeuwse clubs steeg in die periode van 1617 tot 1665. Het aantal leiders en leidsters steeg met 50 tot 3990. Op 31 augustus 1957 waren er 2527 ouderbestuursleden te gen 2457 op 1 januari van dat jaar. Bij de bestuursverkiezingen werden mevrouw F. C. Griffioen-van Zoest te Voorthuizen en de heer A. Muntingels te Groningen herkozen. Het bestuur werd uitgebreid met drs. D. Jol te kerkelijk besef krijgen, wanneer zij 'n ken is. taak hebben in de eredienst en zowel in gesprekken als d.m.v. verschillende activiteiten dichter bij de kerk wor den gebracht. AFSCHEID Twaalf jaar is de heer Monster sec retaris van de Bond G. J. O. geweest. In die jaren heeft hij zich én door zijn persoonlijkheid én door de bergen werk die hij verzette bijna onmisbaar gemaakt. Maar„er is een tijd van komen en een tijd van gaan", zei de heer Monster toen hij aan de beurt van aftreden was en hij stelde zich niet herkiesbaar. De afscheidsplechtigheid is geen tra gische affaire geworden, dank zij de manier waarop zij plaats vond. De heer C. de Niet uit Den Haag hield een geestige speech, waarbij hij de heer Monster vergeleek bij een stuurman, die af gaat monsteren. Helemaal in stijl kreeg de ex-secretaris een „mon sterachtige" pet op zijn hoofd en een reuzegroot wiel in zijn handen( een enorme zilveren gulden de heer Monster beheerde nl. ook de pennin gen) en een meterslange pen in zijn handen. Nadat de heer Monster door een van de matroosjes die de plechtig heid met veel „ahoy"-geroep opluister den, een dichterlijke aanwijzing had gekregen, vond hij in zijn eigen pet een afbeelding van het schrijfbureau dat de Bond hem als bewijs van dank geschonken heeft. De heer Monster werd tevens benoemd tot buitenge woon lid van de Bond, zodat de band tussen hem en G.J.O. nog niet verbro- Afscheid van prof. dr. M. van Rhijn Aan prof, dr. M. van Rhijn, hoogleraar in de theologie aan de Rijksuniversiteit te Utrecht is wegens het bereiken van de 70-jarige leeftijd eervol ontslag verleend. Prof. Van Rhijn zal op 22 mei zijn af scheidscollege geven. Als einde juni ds. K. Strijd, Hervormd predikant te 's-Hertogenbosch aan de Rijksuniversiteit te Utrecht tot doctor in de theologie promoveren zal bij prof. v. Rhijn zal hij de 20e en laatste leerling zijn, die dit bij de scheidende hoogleraar doen zal. ep Horizontaal: 1. Uitheems dier/kos tuum, 2. Europeaan/lidwoord, 3. wed strijd/ras, 4. kenletters van Ned. vlieg- tuigen/waterkeer/keurig, 5. gereed/god van de wind/pers. voornaamwoord, 6. spie/krediet/voorzetsel, 7. wenden/maat staf, 8. dier/gouw, 9. takje/nut. Verticaal: 1. Naakt/vlegel, 2. Am sterdams peil/elfenkoningin, 3. speel- schijfje/geijkte hoeveelheid, 4. sprookjes figuur/stop/verlaagde toon, 5. bijwoord/ ontvangkamer/Grieks, 6. zangnoot/onfris ruikend/ongaarne, 7. Argentijns werk man/voetenbankje, 8. vertragingstoestel/ bijwoord, 9. vaartuig/worstvlees. Oplossing vorige puzzel: Horizontaal: 1. corrupt, 7. slop, 8. karn, 10. tuk, 12. leo, 13. eb, 14. gemeen, 16. kapot, 17. portee, 19. de, 20. eli, 21. pon, 22. lied, 24. mens, 25. eksters. Verticaal: 1. club, 2. ook, 3. R.P., 4. uk, 5. palet, 6. tree, 7. stempel, 9. non sens, 11. peper, 14. gat, 15. moe, 16. kriek, Schooldamwedstrijden In de bovenzaal van „De Eendracht" te Middelburg werden door de R.K. ulo te Goes, de Chr. uloschool te Mid delburg en de R.K. uloschool te Vlis- singen de laatste wedstrijden gespeeld voor het schooldamkampioenschap van Zeeland. De diverse gespeelde wed strijden hadden het volgende resul taat: MiddelburgVlissingen 102, VlissingenGoes 75, Middelburg Goes 120, GoesMiddelburg 2—10, VlissingenMiddelburg 39, Goes Vlissingen 48. Door deze uitslag is het zestal van de Chr. uloschool aan de Olmenlaan te Middelburg, welke gevormd werd door de spelers A. Walraven, N. van Eenennaam, A. van der Broeke, A. Sin- ke, P. Lievense en T. van der Broeke, ongeslagen kampioen van Zeeland ge worden en zal tijdens de a.s. Pinkster vakantie met de overige provinciale kampioenen kunnen spelen om het schooldamkampioenschap van Neder land. Na afloop van deze wedstrijd wer den de prijzen met een toepasselijk woord overhandigd. Tijdens wedstrijden in Middelburg is het hoofdstedelijke E.H.B.O.-team kam pioen van Zeeland geworden. De Middel burgers eindigden met een voorsprong van 21 punten op de naaste concurrent, Oostkapelle. Dit houdt in, dat deze ploeg die ook het vorige jaar de kampioenstitel in het Zeeuwse gewest in de wacht sleep te, binnenkort op de nationale wedstrij den de provinciale kleuren zal verdedi gen. Een zevental ploegen nam aan deze dis trictswedstrijd, waarvan de organisatie bij de afdeling Middelburg in goede han den lag, deel; Walcheren, Noord-Beve land en Zuid-Beveland waren elk verte genwoordigd door twee ploegen, Zeeuws- Vlaanderen door één. De uitslag luidt: 1. Middelburg 207'A p., 78 p. voor de emmandant; 2. Oostkapelle 168 en 84 pt (de Oostkapelse aanvoerder bracht het er dus het beste af); 3. 's-Gra- venpolder, 178 en 7845; 4. Kortgene 171 en 74!4; 5. Kattendijke, 140 en 50"A] 6. Kats, 18. olie, 19. dons, 21. per, 23. ds., 24. me. 136 en 427. Sluis, 67 en 31. Zaterdagmiddag vielen twee dambeslis- singen in Apeldoorn. Ir. G. E. van Dijk uit Wageningen speelde remise tegen de heer R. C. Keiler ln de tweede extra tweekamp om het Nederlands damkam pioenschap, waardoor hjj met 42 ein digde ln zfjn voordeel. De heer L. van den Heuvel werd in de laatste ronde van het toernooi om het Nederlands jeugd- damkampioenschap winnaar. De beide kampioenen, ir. G. E. van Dijk (rechts) en Lammy van den Heuvel, analyseren de party van Van den Heuvel. B1EZELINGE Jeugddienst. Zondag 20 april a.s. zal in de Ned. Herv. kerk weer een speciale jeugddienst worden gehouden. Voorgan ger in deze dienst is de Ned. "Herv. pre dikant van Goes, ds. J. W. Coenraad. Collecten. De collecte voor de Herv. school, gehouden in de Ned. Herv. kerk heeft opgebracht f 46.58." De biddagcol lecte voor de kerkvoogdij bracht op f 114.11 en voor de diaconie f56.11. ^êllS^ examen. In het wijkgebouw werd van een tiental personen het E.H.- B.O. examen afgenomen. Als examinator fungeerde dokter C. Griep te Goes. Acht kandidaten legden het examen met gun stig gevolg af, terwijl 2 kandidaten moesten worden afgewezen. De voorzitter van de afdeling „Ka- pelle-Biezelinge en Schore" van het Ne derlandse Rode Kruis hield na afloop 'n toespraak, waarbij hij de geslaagden feli citeerde met het behaalde succes. Voorts sprak hij de wens uit, dat velen zich aan zullen sluiten bij de plaatselijke Rode Kruis-colonne, temeer omdat deze ook dringend versterking behoeft. Namens de cursisten werd door de heer L. Willeboer een dankwoord gesproken tot de instruc teur, de heer J. A. Viergever, hetwelk hij vergezeld deed gaan met het overhandi gen van een boekenbom De namen der geslaagden zijn: mej. J. v. Overloop, mej. A. P. Veerhoek en de heren J. M. Eversdijk, J. J. Mol, Joh. Leendertse, L. Willeboer, H. Waverijn en J. Schipper. Paascollecte. De in de Ned. Herv. kerk gehouden Paascollecte voor het algemeen kerkewerk der Ned. Herv. kerk heeft op gebracht f 671.33. Om de damtitel. Door de leden van de damclub „Kapelle" werden in het kader van het onderling damkampioenschap de volgende wedstrijden gespeeld met als uitslagen: Chr. Korstanje—J. Lindhout 2—0; Iz. op 't Hof—C. Sulsters 1—1; P. WestveerG. J. Lepoeter 20; C. v. d. VlietJ. C. van Liere 02; Chr. Kor stanjeC. Blankenburgh 20; J. J. Gan semanW. v. d. Vrede en P. Westveer J. Linthout 20. Lezing. Op uitnodiging van de „Flo- ralia"-commissie werd in de openbare lagere school vrijdagavond een lezing gehouden over het kweken van bloemen Spreker was de heer K. Goudswaard te Goes, die in zijn voordracht over de kweek van kamerplanten speciaal stil. stond bij het kweken van snijbloemen, in zonderheid de dahliateelt. Deze zeer leer zame avond genoot een tamelijke belang stelling. KLOETINGE Badhuis. In het badhuis te Kloetinge werden gedurende het eerste kwartaal van 1958 2405 baden genomen. De maand cijfers waren januari 670, februari 745 en maart 940. NIEUW- EN ST.-JOOSLAND Het tragisch ongeval, waarbij de heer J. Baas op slag werd gedood, gebeurde niet zoals wij eerder meldden doordat het slachtoffer van de tractor viel. De feitelijke oorzaak is gelegen in het feit, dat de tractor kantelde en op de heer Baas terecht kwam. Benoeming. Met ingang van 1 septem ber is benoemd tot hoofd der Christe lijke school alhier de heer Meliskerke. Deze onderwijzer zal binnenkort repa triëren uit Indonesië, waar hij werkzaam is geweest bij het Christelijk onderwijs. SCHOONDIJKE Arjos. In het jeugdgebouw te Schoon- dijke hield de heer Van Andel uit Vlis singen een lezing over Nieuw-Guinea. Deze causerie werd gehouden voor de leden van de Arjos in West-Zeeuwsch- Vlaanderen. ST. ANNALAND Kandidatenlijsten. Voor de in mei a.s. te houden raadsverkiezingen zijn, behalve de rechtse lijst in St. Annaland ook nog de laatstgenoemde (Christelijk Histori sche Unie) voor het eerst in deze gemeen te uitkomt. Gemeentebelang: 1. M. Moerland Mzn., 2. Jb. J. Mosselman Azn., 3. Hubr. Over- beeke, 4. Lt. J. Breure, 5. Jb. L. Goede- gebuure J.Lzn., 6. Abr. Johs. Scherpenisse Johs.zn. (Postmeester), 7. M. Ph. van der Weele, 8. Fr. Rijnberg, Matths.zn. (Nieuwstraat), 9. L. Wessels Dzn, Arbeiders- en Middenstandspartij: 1. Fr. J. Stols, 2. Corns. Ridderhof, 3. P. I. den Haan, 4. A. de Witte, 5. Abr. den Haan, 6. A. J, Rijnberg Mzn., 7. Adr. Bur gers Johs.zn (Nieuwstraat). Chr. Hist. Unie; 1. Mart. Ligtendag, 2. W. van Vossen Johs.zn. Filmavond. Uitgaande van de plaatse lijke afdeling van „Veilig Verkeer" werd in de zaal van de heer Fr. Rijnberg een filmavond georganiseerd. De heer W. Dake sprak een kort openingswoord, waarna een viertal films vertoond werd. De postcommandant, de heer P. J. van Engeldorp-Gastelaars deed nog enkele mededelingen over de uitgereikte ver- keersdiploma's. Tevens werd nog de ver- keerswedstrijd tussen Sint-Annaland- Vaals, die in de A.V.R.O.-studio gehouden werd, en die op de wirerecorder was op genomen, ten gehore gebracht. De voor- ziter van de plaatselijke afdeling, de heer P. Moerland Zzn. sprak een kort slot woord. VEERE AR-kieiverenlglng. Tijdens een verga dering van de AR-kiesvereniging zyn de drie andere lijsten uitgekomen, waarvan houder j. Kodde. Raad Biggekerke Tijdens de gemeenteraadsvergadering, die onder voorzitterschap van burge meester J. L. Dregmans werd gehou den, bracht de heer Meyers (SG) naar voren, dat de bewoners van de Kou dekerkseweg zeer ontstemd zijn over 't feit, dat het laatste gedeelte van die weg, ter lengte van ongeveer 350 m., niet wordt gelegd. De W.M.Z. is niet bereid dit laatste stuk aan te leggen, aldus deelde de voorzitter mede, daar in de toekomst verlegging moet plaats vinden i.v.m. aanleg van een nieuw tracé voor de provinciale weg. Na enige discussie werd besloten bij het provinciaal bestuur te informeren naar het vermoedelijk tijdstip van deze ver legging en zo dit in de eerste jaren nog niet mogelijk mocht zijn een bedrag van f 1000 beschikbaar te stellen voor afwerking van de Koudekerkseweg. De agenda werd in een vlot tempo afgewerkt en verschillende besluiten konden zonder discussie of hoofdelijke stemming onder de hamer van de voorzitter doorgaan. Dit was het geval met het voorstel van b. en w. tot het weder inhuren van het strand van de staat der Nederlan den voor de periode 1958 tot en met 1962, een nieuwe instructie voor de ge meente-secretaris, het aangaan van 'n geldlening, groot f 2000 met de Bank voor Nederlandse gemeenten tegen een rente van 5% pet., met het toe kennen van een duurtetoeslag aan het daarvoor in aanmerking komende per soneel van de gemeente, wijziging van de legesverordening in verband met de invoering van de toeristenkaarten, enkele wijzigingen van de begroting voor 1957 en 1958 en de vaststelling van de vergoeding over 1957 en de voor vergoeding in aanmerking ko mende uitgaven over dat jaar voor de beide bijzondere scholen. De aftredende leden van de com missie van beheer van de schoolartsen- dienst op Walcheren en Noord- en Zd. Beveland (west) werden allen herbe noemd. Tot lid van het college van beheer van het Waterschap Wegschap Walche ren werd opnieuw benoemd de wet- ))- ZEVENTIG ZEEUWSE INVALIDEN zijn zaterdag en maandag aan boord gegaan van de „Kasteel Staverden" voor een reis naar Arn hem, Rhenen, Willemstad en Gouda. Er scheen een zacht lentezonnetje en 'n fris briesje gaf het water van de Terneuzense haven witkoppend schuim, toen daar zaterdag de eerste achttien reizigers aan boord stapten. Een beetje weemoedig misschien wuifden zij naar de achter blijvers: de familie en kennissen, die door aanwezigheid van hun be langstelling blijk gaven. Maar zodra de stad Terneuzen als een blokje kleine huisjes tegen het Zeeuwsvlaamse land geplakt leek, nestelden zij zich gezellig in de stoeltjes, die door bereidwillige verpleegsters waren neergezet, in afwachting van het groots dat hen de komende acht dagen zal bieden. De blijde gezichten te zien is welpittoreske zicht op het schone Thoolse plaatsje Anna Jacoba-polder, dat zij in de verte konden zien liggen, trillend in het felwitte licht. Toen het schip eenmaal afzette, was er op de gezichten van de nieuwko mers, die het zeventigtal volmaakten, reeds de blijde glans verschenen, die een goed enntree vormt van een paar onbezorgde vakantiedagen. De zes verpleegsters en de scheeps arts, die voor de medische en culinai re verzorging zullen zorgen, liepen ge dienstig af en aan, hier een deken ver schikkend en daar een praatje makend met een, die nog niet geheel ingebur gerd was. LAATSTE REIS Een klein donker wolkje zal de ove rigens zo blauwe lucht een beetje ver duisteren. De „Kasteel Staverden" is aan zijn laatste reis begonnen. De vol gende trip zal waarschijnlijk gaan naar de grootste lof, die het Zeeuwse Rode Kruis zich denken kan. Want deze vereniging, die met deze jaarlijkse te rugkerende trip van de Kasteel Sta verden reeds veel succes heeft geboekt, is het juist te doen om de invaliden en minder validen een paar heerlijke vakantiedagen te bieden. Maandagochtend was het Zuidbeve- landse Vlake het toonbeeld van 'n iet wat nerveuze inscheping. Hier toch immers gingen de reizigers uit Wal cheren en de Bevelanden aan boord. Ook hier scheen een koesterende zon, hoewel de wind wat was toegenomen. ZIJPE 's Middags kwamen de laatste inva liden aan boord, die van Schouwen- Duiveland en Tholen hadden zich ver zameld bij Zijpe. Zij, die reeds gewoon waren aan het zachtjes deinen van de „Kasteel Staverden" genoten van het de drieste handen van de sloper. De Zeeuwse invaliden behoeven zich ech ter niet ongerust te maken. Een ander, nog beter geoutilleerd schip, zal de taak van de „Kasteel Staverden" in de toekomst gaan overnemen. Het Rode Kruis zet dit zo prachtige werk zonder onderbreking voort. De dag van terugkomst is bepaald op 19 april. De Schouwenaren en die uit Tholen zullen te Zijpe aan land stap pen, waarna de overigen te Vlake van boord gaan. Een beetje triest zal dan gezegd worden: „Vaarwel, Kasteel Staverden! Vaarwel op de laatste reis!' Damwedstrijden om Coca-Cola-wisselbeker De uitslagen van de diverse gespeel de partijen in de vierde ronde om de Coca-Cola Cup luiden als volgt: M. F. de JongeC. van Biemen 20, H. C. van de VreugdeJ. Sinke 02, C. de KlerkJ. Blom 11. De partij L. An derson—J. J. Engelvaart moet nog ge speeld worden. Opmerkelijk in deze ronde is de re mise-uitslag van de kampioen hoofd klasse J. Blom, die zichzelf voor ver dere deelname uitschakelde. Blom be zit na deze remisepartij vier verlies- punten. Uitgeschakeld werden verder de heren C. van Biemen en M. C. van de Vreugde. Selectie-ploeg voor Olijmpia's Toer Op 30 april wordt in Rotterdam de traditionele „Ronde van Feijenoord" verreden. De Zeeuwse wielerclub „Theo Middelkamp" heeft voor de al daar te verrijden klassementswedstrijd de volgende selectieploeg voor Olym piad toer door Nederland opgesteld: Rentmeester, Beers, V. d. Klundert, Heeren, Van Hees en Duinkerke. volgende kandidaten gesteld voor de aan staande gemeenteraadsverkiezingen. Da Hjst ziet er als olgt uit: 1. D. Kasse (af- tr.)2. J. Bakker jr. (aftr.); 3. J. Pouweri 4. A. de Nood Az; 5. J. Besuyen; 6. L. Meyers; 7. A. in 't Anker; 8, A. C. Cal- jouw. ZOUTELANDE Collecte. De collecte voor de sanatoria „Sonnevanck" en „Zonnegloren" bracht f 165,op. Tegelpad. Het tegelpad over de duinen wordt gelégd met materiaal van V.V.V.« Zoutelande. Ongeval. Het dochtertje van de familie Mees, dat tijdelijk in Zoutelande verblijft, viel in een teil met kokend water. Zij moest in het ziekenhuis te Middelburg worden opgenomen. Overlijden. Zaterdag is de oudste man nelijke inwoner van deze gemeente, de heer P. Geschiere, in de ouderdom van 88 jaar overleden. OOSTKAPELLE Jaarfeest. Het Christelijk Gemengd Koor „Sursum Corda" vierde onder grote belangstelling haar jaarfeest. Het koor zong een viertal nummers, waarna tot de pauze een gevarieerd programma van schetsjes, voordrachten en zang werd ge bracht. Na de pauze werd het toneel stuk „Schip op Strand" opgevoerd. Dit dramatisch stuk plaatste deze amateur* voor een zware opgaaf. Men slaagde er evenwel in een zeer geslaagde opvoering te geven. WANDELRIT SCHELDEGOUWEN Een bijzonder aantrekkelijke „wan delrit" werd zaterdag georganiseerd door de M.A.C. „Scheldegouwen", waardoor de auto- en motorrijders ge dwongen werden te voet door de Mid delburgse straten het parcours af te leggen. Het parcours was uitgezet door een voor wandelritten aantrekkelijk deel van de hoofdstad en vanzelfspre kend ontbrak het niet aan de opgezet te valletjes. „Na „Nuseum" links" stond er bijl deze aanduiding bleek later hét grote struikelblok te zijn voor de meer dan vijftig deelnemers. Het merendeel dacht met een drukfout te maken te hebben en wandelde prompt na het Museum linksaf enliep in de val. Want even verderop was inderdaad 't speciaal voor dit doel vervaardigde bordje „Nuseum" aangebracht, hetwelk na afloop aan de deelnemers werd ge toond, onder grote hilariteit overigens. De wisselbekers, die vorig jaar wer den gewonnen door de heer en mevr. Coone gingen ditmaal naar mevr. In- pijn en de heer A. de Pree. Uitslag heren: 1. A. de Pree 14 straf- punten; 2. H. Jacobsen 15; 3. J. v. d. Kreeke 25; 4. De Visser 31; 5. W. Leijn- se 36; 6. A. de Ruyser 51; 7. A. Bou- wens 54; 8. P. van Boven 63; 9. A. Verdonk 65; 10. P. Baan 73 strafpunten. Dames: 1. Inpijn 9 strafp.; 2. Van Heese 19; 3. Joke v. d. Wetering 68; 4. De Visser 85; 5. Coone 89; 6. Leijnse 90; 7. Kesteloo 105; 8. Minnaar 106; 9. Roelse 116; 10. Van de Kreeke 134. Opening landbouwhuishoudschool te Oostkapelle Op vrijdag 2 mei zal de officiële ope ning plaats vinden van de landbouw huishoudschool te Oostkapelle. Deze school gaat uit van de Zeeuwse Land bouw Mij. De opening zal worden ver richt door mevrouw C. E. Sprenger- Staring. Mosselseizoen beëindigd Zaterdag is het mosselseizoen geslo ten en de laatste mosselen zijn de grens gepasseerd. Ondanks de onge rustheid, die er in de kringen van d« mosselexporteurs heerste ,is het nog een goed seizoen geworden. Bijna 600 duizend ton werd uitgevoerd. Provinciale vergadering van „In Dienst der Kerk" Op zaterdag 3 mei wordt in de Prin* van Oranje te Goes een provinciale ver gadering gehouden van de organisatie van Hervormde gemeenteleden „In Dienst der Kerk". De bondsvoorzitter, de heer C. Lebbing uit Amsterdam, zal spreken over „Hoe is de stand in ons werk?" Tijdens deze bijeenkomst komen verder enige bestuursmutaties ter sprake. Eerste dakspant op gebouw Provinciale Grffie Van de achtervleugel van het in aan bouw zijnde gebouw voor de Provinciale Griffie in Middelburg waaide maandag morgen fier het rood-wit-blauw. Hiermee was uiting gegeven aan de vreugde over het bereiken van het hoogste punt aan deze zijde, waar de eerste dakspant werd opgericht. Dit betekent opnieuw een stap in de goede richting. Zoals bekend zal het gebouw in 1960 gereed zijn. Verlaging waterstand in Kanaal door Walcheren De waterstand in het Kanaal door Wal cheren en het binnenhavengebied van Vlissingen zal tussen 20 en 27 april a.s. worden verlaagd tot N.A.P. Dit betekent, dat in het betreffende gebied negentig centimeter water minder zal staan dan normaal het geval is. Eén en ander wordt noodzakelijk doordat bij de Kon. Mij. „De Schelde" te Vlissingen werkzaamhe den aan een helling verricht moeten worden. Kerkdienst A.s. woensdagavond om 7.15 uur hoopt in de kerk der Geref. gemeente voor te gaan ds. L. Rijksen te Rotterdam. Overplaatsing De wachtmeester der Rijkspolitie, de heer A. van Elsacker, wordt met ingang van 16 april overgeplaatst naar Renesse. Wachtmeester A. Bijl uit Renesse zal in zijn plaats naar Tholen komen. Twee buitenlandse journalisten in Israëlisch grensgebied verdwenen Twee buitenlandse journalisten, de Oostenrijker Hans Grimani en de Duitse mevrouw Hildegard Otto, die een bezoek brachten aan de Israëlische Rode-zeeha ven Eilat, zijn sinds zondag j.l. verdwe nen.

Zeeuwsch Dagblad | 1958 | | pagina 4