Werkloosheid stimuleert de emigratie niet Aspirin Oorzaak van mislukking ligt meestal bij de vrouw Vandaag aanbesteding van deltawerken Zakenreis te paard Verband Geref. kerken in Indonesië blijft bestaan Brandstichting in duinen? Sociale werkvoorziening moeilijk plaatsbaren bij Bruinisse Dinsdag 15 april 1958 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 3 Sedert bevrijding 300.000 emigranten Substituut-griffier geschorst Dodelijk ongeluk bij hoogovens Hoog Nederlands bezoek aan Expo Stemming in Frankfort over atoomwapens Nieuwe taak Rode Kruis OUVERTURE VAN BOUW GREVELINGÊNDAM Bouwput, werkhaven en gemeentehaven Zending ontwikkelt zich gunstig Zaak uit 1940 weer berecht Tragisch sterfgeval bij afscheid Krupp in Canada (Van een onzer verslaggevers) De toenemende werkloosheid in ons land blijkt niet stimulerend te werken op de emigratie. De vier eerste maanden van 1957 gaven hoge cijfers te zien, maar daarna kwam de inzinking die voortduurt ondanks de huidige economische depressie. Het aantal vertrokkenen bleef niet zo ver onder dat van het vorige jaar en bedroeg 30.657 (31. 788). De huidige tendens weerspie gelt zich echter duidelijk in het aantal nieuwe aanmeldingen dat slechts 40.244 (54.171) bedroeg. Deze cijfers kwamen ter sprake op de te Utrecht gehouden voorjaars vergadering van de Chr. Emigra tiecentrale. Uit het jaarverslag van de directeur secretaris, de heer T. Cnossen, ver melden we nog dat in 1957 Canada en Australië weer van plaats verwissel- .den. Naar Canada vertrokken 11.707 (7651) en naar Australië 6702 (10.959) landgenoten. Tengevolge van de be richten over werkloosheid in Canada gedurende de afgelopen winter is op dit moment Australië weer favoriet. In zijn openingswoord verklaarde de voorzitter, de heer A. Warnaar, met klem dat de C.E.C. niet aan „emigran- tenjacht" doet, hoewel het huidige subsidiesysteem daar aanleiding toe zou kunnen geven. Men aarzelt nooit om emigratie af te raden als de per. soonlijke omstandigheden van een ge ïnteresseerde daartoe aanleiding geven. De C.E.C. heeft dan ook meer „serieu ze" aanmeldingen dan andere organen zoals uit de cijfers blijkt. In 1957 nam de centrale 20,1 pet. van de aanmel dingen voor haar rekening doch van Beledigend artikel geschreven De minister van justitie heeft op grond van artikel 90 van het ambtenarenregle ment mr. J, G. Reijers, substituut-grif- fier bij het gerechtshof te Amsterdam in zijn functie geschorst. Genoemd arti kel bepaald onder meer, dat de schorsing van een ambtenaar kan geschieden indien het belang van de dienst dit vordert. De heer Reijers heeft in het dagblad „De Telegraaf" een artikel geschreven, dat de minister beledigend acht voor de militaire justitie en in 't bijzonder een beledigend karakter draagt ten aanzien van de procureur-generaal te ês-Graven- hage. Mr. Reijers is van de beslissing van de minister in beroep gegaan bij het ambtenarengerecht te Amsterdam. Naar wij vernemen wordt overwogen, tegen mr. Reijers een strafvordering in te stellen. Aangenomen kan worden, dat deze schorsing zal duren, tot de uitslag van dit strafrechtelijk onderzoek bekend ls. Gistermorgen wilde een auto met twee aanhangwagens van de afdeling ovenbouw, bestuurd door A. Mooij uit Assendelft, de overweg op het terrein van de Velsense hoogovens ten oosten van de oxystaalfabriek passeren, juist op het moment dat een locomotief dat punt naderde, die twee wagons voortduwde. Hoewel het zicht geheel vrij was en de locomotief had gefloten stak de auto vlak voor de trein de overweg over. De voorste wagen greep de auto en sleurde haar mee. De heer Mooij liep zodanige hoofdwonden op, dat de dood onmiddellijk intrad. Hij was 37 jaar en had twee kinderen. Naar wij vernemen zullen vandaag enige ministers, onder wie de minister president, voorts staatssecretarissen en Commissarissen der Koningin een be zoek brengen aan de Nederlandse af deling van de wereldtentoonstelling te Brussel, enige dagen vóór de officiële opening. Van het gezelschap maken ook deel uit de grootmeester van het Huis der Koningin, mr. G. E. D. Baron van Hardenbroek en de burgemeester van Den Haag. De burgemeesters van Amsterdam en Rotterdam zijn verhin derd. De voorzitters der beide kamers der Staten-Generaal, die mede zijn uitge nodigd, zullen aan het bezoek niet kun nen deelnemen wegens vergaderingen van het parlement. Hare Majesteit de Koningin en Zijn Koninklijke Hoogheid Prins Bernhard hebben in een brief aan de burgermeester hun bijzondere er kentelijkheid tot uitdrukking gebracht voor de wijze, waarop Amsterdam het Britse koningspaar en henzelf heeft ontvangen. de werkelijk vertrokkenen liep 22,01 pet. over de C.E.C. Er is veel kritiek op het werk. Emi- gratielanden denken al gauw, dat een ander land in de voorlichting „voorge trokken" wordt en sommige predikan ten menen hetzelfde v/at betreft een bepaalde kerkformatie overzee. „Maar de C.E.C. gaat door goed en kwaad ge rucht verder met haar mooie werk", zo zei de heer Warnaar. „We zijn in ons geweten overtuigd, dat we zo ob jectief mogelijke voorlichting geven". VRAGEN Een forum onder presidium van de heer Cnossen, gesecundeerd door me vrouw M. Kuipers-Klapwijk, de heer Warnaar, de commissaris voor de emi gratie mr. ir. B. W. Haveman en de immigratie-attaché's van Canada, Zd.- Afrika en Australië nam tal van vra gen over de emigratie onder de loep. Tijdens een levendig gesprek in drie talen en met enkele vriendschappelij ke meningsverschillen werden ze alle bevredigend beantwoord. Hierbij bleek, dat Canada dit jaar slechts 100.000 immigranten verwacht, nadat in 1957 een top van bijna 300.000 In Frankfort, de op vier na grootste stad van west-Duitsland, zal een volks stemming worden gehouden over de om streden kwestie of de bondsstrijdkrachten al dan niet met kernwapens moeten wor den uitgerust. Zoals bekend heeft de bondsdag onlangs in beginsel besloten tot de uitrusting van de strijdkrachten met atoomwapens. Frankfort met zijn 636.300 inwoners is de eerste west-Duitse stad waar een der gelijke volksstemming zal worden ge houden. werd bereikt. Australië kan ongeveer 100.000 immigranten opnemen in 1958 en Zuid-Afrika neemt thans alle goede immigranten die het krijgen kan. In de 300.000 emigranten sedert de bevrijding heeft Nederland niet „zijn beste zonen" verloren, zo werd gezegd. In het begin gingen inderdaad de bes te, maar nu vormen de emigranten 'n doorsnee van het Nederlandse volk. Geconstateerd werd, dat in 75 pet. van de mislukte emigraties de schuld ligt bij de vrouw, die door onvoldoende voorbereiding geen aanpassing vond. Mr. Haveman gaf een overzicht van de resultaten van de emigratie: In het eerste jaar wil 60 pet. der emigranten graag terug naar Nederland. Na een jaar wil 80 pet. echter al niet meer te rug. Op langere termijn gezien kan ook 80 pet. der emigranten als „ge slaagd" worden beschouwd. Dat wil dan zeggen dat ze in het nieuwe land een sociale positie innemen die ze in Nederland nooit bereikt zouden heb ben. Ongeveer 15 pet. vindt zelf, dat zijn verwachtingen vervuld zijn zonder dat objectief gezien zo'n positie werd bereikt. Van een kleine 5 pet. kan ge zegd worden, dat deze mensen beter niet hadden kunnen emigreren, omdat ze in meerdere of mindere mate mis lukt zijn. De vergadering werd besloten met de vertoning van Bert Haanstra's film „En de zee was niet meer". Auto tweemaal over de kop, bestuuredr ongedeerd Op de kruising Stadhoudersweg-Sta tenweg te Rotterdam is de 32-jarige tand arts W. H. D. uit Rotterdam met zijn per sonenauto tegen een bus gebotst. De auto werd aan de zijkant door de bus geramd en sloeg ongeveer 15 meter verder twee maal over de kop. Tussen deze beide ke ren in werden nog twee geparkeerd staande wagens aangereden. Ongeveer 50 meter voorbij de kruising kwam de auto van de tandarts met de wielen omhoog tot stilstand. Ongedeerd kon de bestuur der het wrak verlaten. Alle betrokken auto's werden beschadigd evenals de bus Het hoofdbestuur van het Neder landse Rode Kruis heeft een advies commissie ingesteld van deskundigen op het gebied van de opvoeding van de jeugd, in en buiten schoolverband. Het is van mening dat de vele as pecten van het Rode Kruiswerk zich ook zeer goed lenen voor dit werk. In de commissie is een volledige nationale samenwerking gerealiseerd met de op voedingsinstellingen, i.e. de scholen en de jeugdbeweging. De adviescommissie heeft een werk plan opgesteld, dat voorziet in de uit gave van instructie- en werkmateriaal voor scholen en jeugdorganisaties, dat de leerkracht c.q. de jeugdleider in staat stelt de verschillende facetten van het Rode Kruis in te vlechten in de leerstof c.q. het jeugdwerkschema. De heer Tony Heeswijk, een bekende zakenman uit Roermond, heeft de klok vijftig jaar terug gezet en maakt thans een rondreis door Nederland op zjjn paard „Albici" om zyn klanten te bezoe ken. De heer Heeswijk vertrok op 31 maart uit zijn woonplaats. De wegen wacht zou de wegenwacht niet zfên als z^j, op de afsluitdijk de heer Heeswijk niet van dienst kon zijn met het voede ren van de viervoeter. IN HET GEBOUW van de Dienst der Zuiderzeewerken in Den Haag zal vanmorgen om elf uur door de Deltadienst van de Rijkswater staat, directie Deltawerken-zuid, worden aanbesteed het maken van een bouwput voor een schutsluis, een werkhaven en een gemeenteha ven met bijkomende werken onder de gemeente Bruinisse. Zoals men weet, zullen deze werken worden uitgevoerd aan de zuidelijke oever van de Grevelingen, in hoofdzaak buitendijks in het voorland van de Bruinissepolder. Indien het Brouwershavense Gat zou worden afgesloten zonder enige voor bereidende maatregelen, dan zou het daardoor ontstane Grevelingenbekken achter de afsluitdam zich tijdens elke getijbeweging kunnen vullen vanuit de Oosterschelde door het Keeten, het Mastgat en het Zijpe, de stroom tussen Sint Philipsland en Schouwen-Dniveland. IN DAT GEVAL zouden de stroomsnelheden in het Zijpe tot een ontoelaatbare waarde oplopen. In verband hiermee zal het nodig zijn als eerste werk een afsluitdam aan te leggen in de Grevelingen, welke dam in de toekomst de scheiding zal vormen tussen de zeegaten der Oosterschelde en het Brouwershavense Gat. Hierdoor zullen de afsluitingen van de Oos terschelde en het Brouwershaven se Gat waterloopkundig onafhan kelijk van elkaar zijn geraakt. Het aansluitingspunt aan de Zeeuw se kust van de nieuw aan te leggen Grevelingertdam is vastgesteld en ligt ten westen van het dorp Bruinisse. Aan de Goereese zijde zal de dijk waarschijnlijk geven op een punt bij de Hoek van Sint Jacob ten zuidwes ten van Oude Tonge. De dijk is getra ceerd over de Plaat van Oude Tonge. Nog dit jaar zal worden begonnen met het eerste deel van de werkzaam heden. In totaal is voor de aanleg van de dam door de Grevelingen zes jaar uitgetrokken. Onvoorziene omstandig heden voorbehouden zal de dam door de Grevelingen dus in 1964 gereed zijn. In de loop van dit jaar wordt be gonnen met een aantal werken aan de zuidelijke oevers van de Grevelingen, bij Bruinisse. De werken omvatten: de aanleg van een bouwput voor een te bouwen schutsluis in de Grevelingendam (ge reed voorjaar 1959); de aanleg van 'n werkhaven met de nodige opslagter reinen (gereed eind 1959)het dempen van een deel van de bestaande ge meentehaven in verhand met het op ruimen van een zwakke plaats in de hoogwaterkering ter plaatse; de aan leg van een nieuwe gemeentehaven, nodig door het verdwijnen van de hui dige gemeentehaven (gereed eind '59). Na het gereedkomen van de bouw put zal met de bouw van een schut sluis kunnen worden begonnen, welke sluis medio 1962 gereed zal moeten zijn. Aan de Flakkeese zijde zal waar schijnlijk in 1959 bij de Hoek van St. Jacob een kleine werkhaven worden aangelegd. Zo zullen vanuit een basis, zowel aan de noordelijke als aan de zuidelijke oevers de werken voor de aanleg van de eigenlijke dam kunnen worden aangevat. MATERIAAL Het grote werk vraagt uiteraard veel baggerwerk en materiaal. Voor de bouwput, havens en toeleidingsgeul moet en nu moeten we een paar cijfers gaan noemen 532.000 m3 spe cie worden gebaggerd, voor grondver betering zal 120.000 m® zand moeten worden gebaggerd, vervoerd en ver werkt. Aan uiterwaarden zal de aan nemer moeten leveren 24.090 m3. En aan kraagstukken is nodig 35.000 m3. Voorts is er nog nodig 475.000 m3 zand voor aanvullingen en ophogingen; aan mijnsteen 36.000 m3, hoogovenslakken 1500 m3 en naast andere kleine mate rialen nog een grote partij diverse be tonblokken, betonbanden en stort- steen. Veel materiaal wordt door het Rijk beschikbaar gesteld. Zware stortsteen wordt in de werkhaven van Willem stad aangevoerd en overgeslagen op pakken. Wat na 1 december 1958 aan gevoerd wordt, gaat op de loswal in de Willemstadse haven. Betonblokken worden voor de wal te Goes overgeslagen en nog 12.500 m2 voor de wal te Middelburg. Klinker keien (700 m2) gaan via de haven van Bruinisse, benevens 300 ton stalen damplanken. Het werk moet beginnen twee we ken na de datum, waarop de gunning heeft plaats gehad. Het gehele werk moet voor de eerste keer voltooid wor den opgeleverd op 1 oktober 1959, de oplevering na het onderhoudstermijn is vastgesteld op 1 februari 1960. De buitengewone synode van de Geref. kerken in Indonesië heeft uit voerig gesproken over de vraag of, en zo ja in welke vorm er bestaanszeker heid voor de Gereformeerde kerken in Indonesië aanwezig was, nu zovele le den Indonesië veriaten hadden of zou den verlaten. Hierover werden ver schillende meningen geuit, die hun uit gangspunt vonden in de verschillende situaties, waarin elke plaatselijke kerk stond. De balans opmakende constateerde de praeses, ds. J. Oranje, dat de kerk van Medan waarschijnlijk zal verdwij nen. De kerken van Bandoeng en Soe rabaja zullen waarschijnlijk binnen af zienbare tijd overgaan tot een ander kerkverband (de Geredja Keristen In donesia), de kerken van Djakarta, Pa- lembang, Semarang en Makassar zul- In het nationaal park de Kennemer duinen te Bloemendaal is zondagmid dag tengevolge van brand ongeveer 3 ha duingrond verloren gegaan. Een jongen die met lucifers speelde veroorzaakte het verlies van 100 vierk. m. speelterrein. Korte tijd later moest de brandweer optreden tegen brand in het zg. Ko- nijnenbos achter de erebegraafplaats Hier werden ruim 214 ha duindorens en helm tot een zwart duindek. De brandwachten van de vrijwillige brandweer konden door snel ingrijpen met nevelspuiten voorkomen dat de vlammen naar de aangrenzende denne- bossen oversloegen. Naar deze laatste brand stelt de po litie van Bloemendaal een nader on derzoek in. De omstandigheid dat het vuur zich op verschillende plaatsen tegelijk vertoonde doet haai- opzette lijke brandstichting vermoeden. De Haarlemse rechtbank heeft de straf tegen de 54-jarige werktuigkun dige H. R. uit Amsterdam 20 jaar gevangenisstraf, hem indertijd opge legd wegens het verlenen van hulp aan de vijand gehandhaafd. De officier van justitie, mr. G. W. van der Valk Bouman, had veertien dagen geleden tijdens een zitting van de bijzondere strafkamer bevestiging geëist van het vonnis van de bijzon dere raad van cassatie. R. zou in mei 1940, als hoofd van de luchtbeschermingsdienst te Velsen, in lichtingen hebben verstrekt aan Duit sers. In 1948 was hij tot de doodstraf veroordeeld. Dit vonnis was na cassa tie gewijzigd in 20 jaar gevangenis straf. Zijn verdediger, mr. J. van der Hoe ven uit Amsterdam, had verzocht een straf op te leggen, gelijk aan de tijd dat de man gedetineerd was. Na elf jaar gezeten te hebben, was R. enkele maanden geleden voorlopig in vrijheid gesteld, in afwachting van het nieu we onderzoek. Bij het afscheid van de Doopsgezin de predikant ds. J. Knot te Barsinger- horn heeft zich zondag een tragische gebeurtenis voorgedaan, toen een der sprekers, de 43-jarige heer J. Rezel- man uit Anna Paulowna, na de predi kant als eerste te hebben toegespro ken, bij het aanbieden van een cadeau plotseling in elkaar zakte. Een ontbo den arts kon slechts de dood constate- len echter blijven voortbestaan in hun huidige vorm. De synode constateerde met dankbaarheid, dat het kerkver band van de Gereformeerde kerken in Indonesië gehandhaafd kan blijven. Met blijdschap vernam de synode, dat het zendingswerk in Noord-Suma- tra zich gunstig blijft ontwikkelen. Ook financieel. De kerk van Medan heeft de classis Sumatra-zuid gevraagd haar zendingsfaak over te nemen. In de zendingsarbeid op zuid-Sumatra kan worden gesproken van een ver heugende groei. Wat de Makassar-zen- ding betreft, besloot de synode, een verzoek te richten tot Generale Depu- taten van de Gereformeerde kerken in Nederland om ds. Van den Brink als missionair predikant voor Makassar te aanvaarden en uit te zenden. Er kwam een officieel schrijven in, dat de Gereformeerde kerken in Indo nesië tot de Wereldraad van Kerken zijn toegetreden. De synode besloot dit lidmaatschap voorlopig te handhaven. De zaken liepen niet In Schiedam is aangehouden de 32- jarige constructiewerker T. van D. uit Rotterdam. In 1956 was deze man een eigen con structiewerkplaats begonnen, maar toen de zaken slecht gingen, kwam hij als advertentie-acquisiteur bij 'n uitgeverij. Hier zou hij met gefingeerde orders binnengekomen zijn om provisie te kunnen innen. Toen men hier ach ter kwam dook van D. onder ir Schiedam. De politie zet het onder zoek voort. Aanvragen vergunning voor mosselkweker Naar wij van betrouwbare zijde ver nemen zijn bij het produktschap voor vis en visserijprodukten een 18-tal aan vragen voor mosselkweker binnenge komen. Van deze aanvragers beschik ken waarschijnlijk hoogstens twee over grond voor het kweken van mos selen. Overigens deelt het Produktschap mede, dat zij, die over geschikte grond beschikken, niet tevergeefs zullen aan kloppen. Het Produktschap maakt verder nog de opmerking, dat het toelaten van garnalenvissers en masse, zelfs indien zij garnalengronden beschikbaar stel len, ongewenst wordt geacht. R.K.—E.H.B.O. Eerste prijs voor Kloosterzande Bij de nationale E.H.B.O.-wedstrijden, die te Arnhem zijn gehouden voor de afdelingen van de Katholieke Nationale bond voor E.H.B.O. is de eerste prijs be haald door de afdeling Leiden, waarheen ook de commandantsprijs ging. De twee de prijs was voor Gilze en de derde prij» voor Deventer. Bij de senioren viel da eerste prijs bij de afdeling Kloosterzande (Zeeland), waarheen ook de comman dantsprijs ging. De tweede prijs kreeg Bunnik (Utrecht) en de derde prijs Bel trum ln Gelderland. Naar aanleiding van het toenemen van het aantal werklozen heeft de staatssecretaris van sociale zaken in een circulaire de gemeentebesturen op gewekt bijzondere aandacht te blijven geven aan de sociale werkvoorziening voor de moeilijk plaatsbaren, teneinde te voorkomen dat deze werknemers Ingezonden mededeling (Adv.) Vraag alleen GEEN ASPIRIN ZONDER BAYERKRUIS Het plan Krupp inzake de ontgin ning van ijzerertsreserves aan de west kust van de Ungavabaai in Quebec is op twee hinderpalen gestuit. In de eerste plaats is de verscheping van het erts naar Europa een ingewikkelde zaak, die nadere studie vereist en ver der kunnen de fabrieken van Krupp niet al het beschikbaar komende erts verwerken, zodat het plan alleen uit gevoerd zal kunnen worden, indien an dere Europese staalfabrieken deelne men. A. Krupp, die dit tijdens een bezoek aan Canada in een persconferentie mededeelde, verklaarde voorts desge vraagd, dat z(jn onderneming geen plannen heeft voor de vestiging van een staalfabriek in British Columbia, daar de bevolking van deze provincie niet groot genoeg is om een dergelijk project te rechtvaardigen. Hij zeide evenwel, dat hij nog eens naar Canada zal komen om dan de investeringsmo gelijkheden uitvoerig te onderzoeken. van de thans heersende omstandighe den zouden hebben te lijden. In dit verband wijst de staatssecre taris erop, dat toepassing van de ge meentelijke sociale werkvoorzienings- regeling (G.S.W.) de aangewezen op lossing is, omdat deze regeling in het algemeen juist bedoeld is om werk te bieden aan die werklozen, die om over wegend persoonlijke redenen moeilijk plaatsbaar zijn, waaronder lichamelijk of geestelijk gehandicapten. De scheidslijn tussen de groep der moei lijk plaatsbaren en die der normaal plaatsbaren is vaak moeilijk te trek ken. Niettemin doet de staatssecretaris 'n beroep op de gemeentebesturen te be vorderen dat de G.S.W.-objecten in het algemeen niet worden bestemd voor werklozen, waarvoor aanvullende werkgelegenheid of scholing op een rijks werkplaats voor vakontwikkeling de meest aangewezen oplossing is. Ongevëer 1.500.000 blanke kiezers zullen vandaag in Zuid-Afrika naar de stembussen gaan om te beslissen of de huidige Zuidafrikaanse regering van de nationale partij de volgende vijf jaar in het zadel moet blijven. In de huidige volksraad heeft de nationale partij een meerderheid van 36. WOENSDAG 16 APRIL 1958 HILVERSUM I (402 m.). NCRV: 7.00 Nws. en SOS-ber. 7.10 Gewijde muz. 7.50 Een woord voor de dag. 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9.00 V. d. zieken. 9.30 Waar voor uw geld. 9.35 Waterst. 9.40 Lichte muz. 10.05 Gram. 10.30 Morgendienst. 11.00 Gram. 11.25 Te voet van Jemen naar Je ruzalem, hoorsp. 12.15 Lichte muz. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Lichte muz. 12.53 Gram. of act. 13.00 Nws. 13.15 Met Pit op pad. 13.20 Lichte muz. 13.50 Gram. 15.00 Jeugdork. 15.45 Gram. 16.00 V. d. jeugd. 17.20 Muzikale caus. 17.50 Beurs- ber. 17.45 Gram. 18.00 Idem. 18.15 Spec trum v. h. Chr. organisatie- en vereni gingsleven. 18.30 R.V.U.: Dodenbezorging in de prehistorie, door Dr. P. Glazema. Derde lezing: Voorstellingen van leven en dood. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Op de man af. 19.15 Blokfluittrio en soliste. 19.30 Buitenl. overz. 19.50 Gram. 20.00 Radiokrant. 20.20 Radiophilharm. ork. 21.15 Naar een rechtsorde van de arbeid, caus. 21.35 Geestelijke liederen. 22.00 Vakantierubriek. 22.10 Kon. MSI. Kapel. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nws. 23.15 Zaalsportuitsl. 23.2024.00 Platennieuws. HILVERSUM n (298 m. VARA: 7.08 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 8.00 Nws. 8.18 De Ontbijtclub. 9.00 V. d. vrouw VP RO: 10.00 Schoolradio. VARA: 10.20 Gram. 11.00 Gevar. progr. 12.00 Orgel en zang. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 V. h. platteland. 12.38 Gram. 12.50 Het Neder landse Woud in Israël, caus. 13.00 Nws. 13.15 Tentoonstellingsagenda. 13.20 Lichte muz. 13.50 Medische kron. 14.00 Piano recital. 14.30 V. d. jeugd. 16.30 Gram. 17.20 Dansmuz. 17.50 Regeringsuitz.: 18.20 Hammondorgelspel. 18.40 Act. 18.50 Rijksdelen Overzee. St. Jorisdag in Suri name en de Nederlandse Antillen, door F. Sj. van Paaschen. 18.00 Nws. en corns. Gram. 19.00 V. d. jeugd. 19.10 Tussen twee verkiezingen, caus. 19.25 VARA- Varia. VPRO: 19.30 V. d. jeugd. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Tussen de regels door. 20.15 Op vleugelen van de Adelaar, hoor- spelrep. 21.30 Lichte muz. 21.55 Marim ba. 22.35 Gram. 22.45 Tussen mens en nevelvlek, caus. 23.00 Nws. 23.15 Dans muz. 23.5024.00 Soc. nws. in Esperanto. TELEVISIEPROGRAMMA. AVRO: 17.00—17.30 V. d. jeugd. NCRV: 20.00 School voor vrouwe", blijspel. 21.50 Dagsluiting. BRUSSEL (324 m.) 12.00 Gram. 12.30 Weerber. 12.34 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Gram. 14.00 Schoolradio. 16.00 Koersen. 16.02 Gram. 16.10 Omr. ork. 17.00 Nws. 17.10 Kamermuz. 17.50 Boekbespr. 18.00 Caus. 18.30 V. d. sold. 19.00 Nws. 19.40 Gram. 20.00 Hoorsp. 21.15 Gram. 22.00 Nws. 22.15 Zang en piano. 22.55 Nws. 23.00 V. d. zeelieden.

Zeeuwsch Dagblad | 1958 | | pagina 3