Aantrekkelijk programma voor Koninginnedag in Middelburg Wissenkerke goedgekeurd Binnenkort aanbesteding van rioolgemaal Stichting Bijzondere School voor uitgebreid lo. te Middelburg Vinnige discussie over plaats nieuwe chr. nationale school Dinsdag 15 april 1958 ZEEUWSCH DAGBLAD „Uit het volk" en „Juliana sloegen de handen ineen Reveilleringrijderij op fietsensport- wedstrijdenlampionoptocht enz, Gouden jubileum Ds* A* Verhagen Tanker bij Vlissingen aan grond gelopen en weer vlot Laten we niet meer gissen het is immers Wissen... Raad Kruiningen Raadsleden gaan persverslagen beoordelen GOBS PARLEVINKERSVERENIGING IN HANSWEERT OPGERICHT Slechte ejd dwingt rederijen tot de zondagsrust „DUIVENPRAET" IN DE THOOLSE RAAD Warm pleidooi van de heer Berrevoets Vierde leslokaal voor hervormde school in Koudekerke Raadsleden achten speelplaats zeer urgent Wat „klein goed" uit de Thoolse raad Pagina 2 HET PROGRAMMA, dat de Kon. Ver. „Uit het Volk—Voor het Volk" te Middelburg in samenwerking met het tamboer- en pijper- korps „Juliana" samenstelde, biedt de Zeeuwse hoofdstedelingen een keur van aantrekkelijke dingen. Aantrekkelijk vooral, omdat men er ln geslaagd is de jeugd te laten delen in de feestvreugde van deze dag, hetgeen tot uitdrukking zal komen in een groots drumfestival in de morgenuren. Dit festival is iets nieuws voor Middelburg. Het bestaat uit een optocht van ongeveer duizend kinderen, die met blikken bussen door de stad zullen trekken, vergezeld van de Padvindersband, de drumband van „Achilles" en „Juliana". westers" uit Souburg en het eerste elf tal van de handbalvereniging „E.M.M." zal het in een partij zevenhandbal op nemen tegen „Walcheren" uit Vlissin- gen. De mogelijkheid op een treffen tussen de Middelburgse scholen op estafettegebied wordt nog onderzocht. Des Avonds van 7 tot 8 uur verzorgt „Excelsior" op de Markt een concert, waarna met medewerking van een viertal muziekverenigingen een lam pionoptocht door de stad wordt gehou den. Nadat nog het „Middelburg Mu ziekkorps" op de Markt een concert heeft gegeven, wordt de dag om tien uur besloten met een openluchtbal op de Markt, waarbij de „Moonliners" het DAT HET pijperkorps „Juliana" verschillende programmapunten voor rijn rekening heeft genomen, vindt zijn oorzaak in het feit, dat deze vereni ging thans 25 jaar bestaat. De activi teiten van „Juliana" op Koninginnedag rijn het begin van een reeks feestelijk heden, die in de maand mei zullen worden afgewerkt. Koninginnedag wordt in Middelburg •g morgens om half acht begonnen met een reveille door het jubilerende tam boer- en pijperkorps. Tijdens de op tocht, die hierop volgt zal in de Ko ningin Julianastraat een aubade wor den gebracht aan de bewoners van de Straat, die de naam van de jarige vor stin draagt. Ook aan het vlaghijsen op de Markt om half negen zal „Juliana" medewerking verlenen. Van 1011 u. volgt dan het drumfestival. Het ligt in de bedoeling, dat de jeugd van een aantal scholen, sportverenigingen, buurt- en jeugdverenigingen hieraan meedoet. Dit gaat dan in groepsver band. De „niet georganiseerde" jeugd xal door „Juliana" in groepen worden ondergebracht. Na afloop van dit spektakelstuk hebben de organisatoren maar één wens: dat de blikken bussen Van de straat zullen verdwijnen! Om half twee begint op de Markt een ringrijderij op fietsen voor de jengd van 1215 jaar. Het program ma-onderdeel, dat om kwart voor drie ln het „Schuttershof" een aanvang neemt, wordt verzorgd door de Ne derlandse Radio Unie, die voor deze bijeenkomst een plaatsje heeft inge ruimd in het Nationaal Programma, dat over beide Hilversumse zenders wordt uitgezonden. Deze bijeenkomst sal worden bijgewoond door de leerlin- Sen van de eerste klassen der Middel- urgse middelbare scholen (ook van Ulo, huishoud- en landbouwscholen) en door leerlingen van de hoogste klas der lagere scholen. Op de Markt zijn van 46 uur des middags twee sportwedstrijden te zien: de Middelburgse volleybalvereniging „M.V.C." ontmoet het team van „Zuid- Ds. A. Verhagen, de nestor van de dienstdoende predikanten van de Ge reformeerde Gemeenten en thans nog als predikant werkzaam te Gouda, zal donderdag 17 april zijn gouden gouden ambtsjubileum vieren. Ds. Verhagen werd in 1887 te Vlaar- dingen geboren. Hij was van 1908 1914 werkzaam te Westzaan als lerend ouderling en daarna nog een jaar te Meliskerke. 19 september 1915 werd hij te Leiden in het predikambt beves tigd. Hij diende de gemeenten van Dirksland, Middelburg, Lisse; Kampen en werd 21 juli 1955 predikant te Gou da. De jubilaris is o.m. voorzitter van het curatorium van de Theologische School der Geref. Gemeenten, pen ningmeester van de synodale commis sie tot behartiging van de geestelijke verzorging der militairen, idem van die tot hulpverlening in bijzondere no den, voorzitter van het landelijk ver band van Jongelingsverenigingen der Geref. Gemeenten en hoofdredacteur van het orgaan van dit verband „Da niël" en lid van de commissie van ad ministratie van het officiële orgaan van de Geref. Gemeenten „De saam binder" enz. Zijn verdiensten vonden erkenning in zijn benoeming tot Ridder in de Or de van Oranje-Nassau. A.s. donderdag middag zal de jubilaris van half drie tot vijf uur recipiëren in het kerkge bouw aan het Stationsplein waar des avonds een herdenkingsdienst wordt gehouden. muzikale gedeelte voor hun rekening zullen nemen. BALLONWEDSTRIJD Tot slot zij nog vermeld, dat in het middagprogramma een ballonwedstrijd is opgenomen, die wordt gehouden ten bate van hét instrumentenfonds van de Middelburgse Padvindersband. Zeven honderd ballonnen zullen het lucht ruim kiezen en voor de verstkomenden zijn prijzen ter beschikking. De Noorse tanker „Arator", groot 8964 brt., die zondagavond omstreeks half tien de rede van Vlissingen pas seerde op weg naar Antwerpen, is kort na middernacht in de Westerschelde in de omgeving van Antwerpen aan de grond gelopen. Van Antwerpen uit zijn sleepboten ter assistentie uitgevaren en maandagmorgen yverd het schip vlot getrokken. Het heeft zijn reis naar Antwerpen voortgezet. BRU1NISSE Benoeming. De heer C. Bolijn, gebo ren te Bruinisse, thans hulpprediker te Veeier veen (Gr.) is benoemd tot hulpprediker te Terwolde. De heer Bo lijn begon zijn loopbaan in de Her vormde kerk als godsdienstonderwijzer te Renesse. De raad van de gemeente Wissen- kerke, gistermiddag in voltallige ver gadering bijeen onder leiding van bur gemeester J. van Halst, heeft de voor bereiding van het uitbreidingsplan goedgekeurd voor de bouw van zomer woningen in de noordelijke gedeelten van de polders Anna Friso, Jacoba en Onrust. Verder stelde de raad een ver- In de maandagavond gehouden raadsvergadering deelde de voor zitter, burgemeester A. Schipper, mede, dat op 25 april a.s. de aan besteding zal plaats hebben van het rioolgemaal met de persleiding. Op een vraag van de heer A. Weststrate (P.v.d.A.) deelde de voorzitter mede, dat met de eigenaren van de percelen, waarin de leiding zal worden gelegd, reeds een overeenkomst is getroffen over de schade vergoeding der gewassen. Het laat zich aanzien, aldus de voor zitter, dat de rijksgoedkeuring voor de bouw van een gecombineerde kleuter school te Hansweert nog deze week verkregen zal worden. Nu de plannen voor de bouw van een nieuwe openbare lagere school te Hansweert voorlopig niet verwezen lijkt kunnen worden is de school thans enigszins opgeknapt, zodat het gebouw voor de eerstvolgende vijf jaar weer tamelijk bruikbaar is. Restauratie van de zeer oude schoolbanken is evenwel niet mogelijk. Daarom stellen b. en w. voor in principe te besluiten tot de aanschaffing van nieuwe banken, waarmee een bedrag van rond f 10.000 gemoeid zal zijn. B. en w. achtem deze uitgaaf volkomen verantwoord, omdat dit meubilair later in de nieuwe school overgeplaatst kan worden. Het ver langde krediet werd dan ook toege staan. Zonder hoofdelijke stemming werden de volgende voorstellen van b. en w. aanvaard: vaststelling van een veror dening tot het toekennen van een duurtetoeslag over het eerste halfjaar 1958; vaststelling van de gemeentelijke vergoedingen voor de bijzondere scho len over 1957; vaststelling van de ver goeding voor het vakonderwijs in de nuttige handwerken voor meisjes aan de bijzondere school te OostdijK over 1957; het aangaan van een geldlening groot f24.000 bij de N.V. Bank voor Nederlandse gemeenten tegen een ren te van 514 verkoop van een perceel Oesterverzending in maart De oesterverzending in maart 1958 bedroeg in totaal 1.694.562. In maart 1957 was dit aantal 1.948.620. Gespecificeerd zijn deze cijfers als volgt: Nederland 107.845 (123.700), België 1.188.277 (1.350.160), Engeland 170.700 (92.900), Frankrijk 76.300 (232. 800), Duitsland 118.190 (98.590), naar andere landen 33.250 (50:450). De tussen haakjes geplaatste cijfers geven de export over maart 1957 weer. Het bestuur van de Vereniging tot het verstrekken van lager onderwijs op gereformeerde grondslag te Mid- cVhurg heeft de raad verzocht mede werking te verlenen tot het stichten van een bijzondere school voor uit gebreid lager onderwijs. De op te richten school is bedoeld als streek school voor het eiland Walcheren. Een dergelijke school als waarover het hier gaat, is op Walcheren nog niet aanwezig. De dichtstbijzijnde school is te Goes, welke ook door een aantal kinderen uit Middelburg wordt be zocht. In een begeleidend schrijven deelt het schoolbestuur mee althans verlenen. voorlopig genoegen te nemen met beschikbaarstelling van een tweetal geschikte beschikbare lokalen. Het heeft daartoe het oog laten vallen op twee lokalen van de voormalige ulo-school voor jongens aan de Ne- derstraat. Momenteel zijn deze in ge bruik bij de Christelijke Kleuter school, maar binnen korte tijd zul len deze lokalen wegens het gereed komen van de nieuwe kleuterschool ontruimd worden. De inspecteur van het lager onderwijs gaat met de be schikbaarstelling van deze lokalen akkoord. B. en w. stellen de raad voor de gevraagde medewerking te bouwgrond aan de Slotstraat aan M. J. Ie Clercq te Kruiningen, bestemd voor de bouw van 2 woningen. In een vorige raadsvergadering waren een aantal leerlingen van de Landbouwhuishoudschool te Krui ningen tegenwoordig. Deze leerlin gen hadden hun bevindingen over deze vergadering op schrift ge steld en toegezonden aan de bur gemeester. Deze toonde zich hier mede zeer verheugd. Hij was ver rast over de zorg waarmede deze verslagjes waren samengesteld. Verschillende waren versierd met fraaie tekeningen. Hij zegde toe na de officiële vergadering de werk stukjes door de raadsleden te laten beoordelen. ordening vast inzake de bouw en. be woning van zomerwoningen. Bij acclamatie werden de aftredende personen in de commissie schoolartsen- dienst Walcheren, Nrd- en Zuid-Beve- land-west herbenoemd. Tot lid van het burgerlijk armbestuur werd de heer M. P. Kouwer herkozen. Van de N.V. Bank van Ned. Gemeen ten heeft de gemeente een aanbieding gekregen tot het aangaan van een geld lening groot f 5000, het voorstel om op deez aanbieding in te gaan, werd door de raad grif aanvaard. De begroting voor 1958 werd gewij zigd, waardoor het mogelijk wordt ver beteringen aan te brengen voor de bandputten. In de rondvraag werd nog aandacht besteed (de heer R. J. Scheel) aan de naam Wissenkerke. De burgemeester deelde mede, dat tot 1637 nagegaan kon worden hoe de naam Wissenkerke (met N) geschreven moest worden. Tenslotte gaf burgemeester van Halst enige toelichting op het vraag stuk van het aanleggen van jacht- scheepjes aan de kuststrook te Wissen kerke. Het klei-transport voor de dam in het Veerse Gat zal vermoedelijk gaan via de haven van Kamperland. Oud-directeur Ambachtsschool overleden In de ouderdom van 75 jaar is giste ren overleden de heer J. H. B. Buthfer, oud-directeur van de Ambachtsschool te Goes. De heer Buthfer, die een zeer geziene persoonlijkheid was in het bij zonder bij zijn leerlingen en die al zijn krachten heeft opgeofferd voor het schoolleven is in 1930 naar Goes geko men om de leiding op zich te nemen van de Ambachtsschool. In 1948 is de heer Buthfer met pensioen gegaan, na dat hij nog enige tijd zijn beste krach ten had gegeven tot de huidige direc teur, de heer C. J. Buurman, zich met de leiding kwam belasten. De heer Buthfer is voor zijn Goese tijd werk zaam geweest te Terneuzen, waar hij eveneens directeur was van de Am bachtsschool, te Oostburg, Den Haag en Den Helder. De parlevinkers van Hansweert hebben een parlevinkersvereniging opgericht. Het doel van de vereni ging is om elkanders belangen te behartigen en zo er tijd is, gezamen lijk sport en spel te bedrijven, aldus meldt Schuttevaer. In Wemeldinge bestaat deze eensgezindheid onder de parlevinkers nog niet. Daar heerst 'n grote onderlinge naijver, zo zegt het schippersweekblad, die zelfs tot en kele rechtzaken heeft geleid. Het zou aanbeveling verdienen, indien er in Wemeldinge ook een vereniging van parlevinkers kwam. Schuttevaer zegt verder, dat het aanbod van vrachten steeds minder wordt. Dat geldt niet alleen voor de binnenvaart, maar ook en vooral voor de zeevaart. In Vlissingen werden twee coasters opgelegd, namelijk de „Cornelia B" en de „Pia". De beman ningen werden ontslagen en de reders wachten op betere tijden. En dan tellen we nog niet eens het groot aantal schepen, dat ligt te wachten op een vracht, die naar men hoopt spoedig zal komen. Het ziet er naar uit, dat vooral de eigenaars der gro tere en nieuwe coasters een moeilijke tijd tegemoet gaan. De kleinere coas ters, dus de meer oudere schepen, kunnen ook in Zeeland gemakkelijker aan een vrachtje komen. Een verbetering voor de binnen vaart, dank zij de slechte tijd, bleek tijdens de Paasdagen, toen meer kan toorschippers de zondag konden vie ren en er bovendien nog een rustige tweede Paasdag bij konden nemen. Die snelle kantoorschepen zijn anders gewend door te jakkeren, zondag of geen zondag. De extra premie, die de kantoren aan hun schippers voor het doorvaren betalen, zal er niet meer af kunnen. De slechte tijd dwingt de rederij en dus tot de zondagsrust, wat men toch zeker niet mag betreuren, om dat ook deze schippers weer van hun zondag kunnen genieten. SLUIS Bij K.B. is benoemd tot kanton- rechter-plaatsvervanger in het kanton Oostburg mr. W. Ie Mair, advocaat en procureur te Sluis. HET VOORSTEL tot aanvulling van de algemene politieverordening met een bepaling inzake het ophokken van postduiven heeft in de gemeenteraad van Tholen veel kritiek ontmoet. Deze kritiek werd ge spuid door de heer Berrevoets (Gem. Bel.), die opmerkte, dat het voor stel hem met weemoed vervulde. Hij vond het verschrikkelijk, dat de duiven opgehokt moesten worden. „Ook de duiven zijn geschapen om te vliegen. En boer noch mensheid zullen er door worden geschaad als de duiven niet worden opgehokt". De voorzitter, mr. A. J. v. d. Hoeven geloofde ook wel, dat de schade, die aan de landbouwgewassen wordt toe gebracht, op rekening van de wilde en verwilderde duiven geschreven kan worden. Hij was er evenwel toch voor aan het verlangen van het landbouw schap terzake tegemoet te komen. De mogelijkheid tot het verlenen van ont heffing van het ophokverbod door b. en w. zorgt er intussen voor, dat de be langen van de georganiseerde postdui- venhouders bij wed- en opleervluchten geen nadeel zullen ondervinden. Met de stem van de heer Berrevoets tegen werd de voorgestelde wijziging aange nomen. CENTRALE DIENST De gemeenschappelijke regeling Bouw- en Woningtoezicht en Toezicht op Gemeentewerken werd gewijzigd, waardoor met ingang van 1 juli a.s. de vergoedingen voor uitgebrachte advie zen door de Centrale Dienst Noord- Zeeland aanzienlijk verhoogd zullen worden en de mogelijkheid ontstaat, dat een gemeente om de twee jaar kan uittreden. De heer Berrevoets was er voor uit te treden, daar een zelfstan dige dienst z.i. minder zal kosten dan nu aan de Centrale Dienst wordt be taald. Ook andere leden vonden de dienst erg duur. De voorzitter merkte hierover op, dat in de loop van 1957 bekeken is, in hoe verre het mogelijk zou zijn een geza menlijke dienst voor het gehele eiland op te richten. Gebleken is toen, dat dit niet goedkoper zou zijn. Ook van een zelfstandige dienst alleen voor Tholen verwachtte spreker geen voordeel. Hij adviseerde dan ook de bestaande toe stand te bestendigen maar er wel naar te streven, dat een gedeelte van de „top" op het eiland komt te wonen. Uitvoerig werd gepraat over het door de heer Bal (WD) ingediende en door de heer Van de Sande (Gem. Bel.) me deondertekende verzoek betreffende de plaats voor de bouw van de chr. nationale school. Het betoog van de heer Bal resulteerde in de vraag, waar om aan zijn suggestie deze zaak in een openbare raadsvergadering te be handelen - geen gehoor is gegeven. Zijn conclusie was, dat over deze kwes tie van de plaats .voor de nieuwe school een geheimzinnig waas hangt. Hij handhaafde zijn standpunt, dat de Plantage niet gebruikt mag worden voor scholenbouw. In krachtige bewoordingen werd op het betoog van de heer Bal gereageerd door de heer Berrevoets, die het optre- Vereniging „Gemeentebelang" te Wolphaartsdyk Te Wolfaartsdijk werd een openbare vergadering in Tavenu gehouden ten einde te komen tot de oprichting van een vereniging „Gemeentebelang". De vergadering stond onder leiding van de heer Adr. Schuit. Besloten werd tot oprichting van genoemde vereniging en bij de a.s. gemeenteraadsverkiezing uit te komen met de volgende kandi datenlijst: 1. de heer A. van der Vliet; (momenteel weth. C.H.U.); 2. de heer Adr. Schuit. COLIJNSPLAAT Export.. In de week van 6 tot 12 april liepen in de Colijnsplaatse haven drie coasters binnen voor het laden van aard appelen, bestemd voor export. Het waren de „Lauwersborg" uit Delfzijl en de „Lo tus" en „Taurus" uit Rotterdam. Onder voorzitterschap van burge meester Dregmans kwam maandag middag de gemeenteraad van Koude kerke bijeen. Als vertegenwoordiger in de contactcommissie voor de Zeeuw se Muziekschool werd benoemd burge meester Dregmans zelf. Ingewilligd werd het verzoek om medewerking tot het stichten van een vierde leslokaal voor de Hervormde school. De heer Flips" betreurde het echter, dat de bouw van het vierde leslokaal niet ge paard had kunnen gaan met ed onlangs gedane verbeteringen aan de overige drie lokalen van deze school, daar dit zeker een kostenbesparing zou hebben betekend. Besloten werd tot verpachting van gronden, gelegen aan de duinstrook en verhuring van het pand Dorpsplein 10, waar de thans in aanbouw zijnde wo ningwetwoningen reeds thans in be heer en onderhoud overgedragen wer den aan de woningbouwvereniging Souburg. De verkoop van het bouwterrein, ge legen in plan-west werd gedelegeerd aan het college van b. en w. De gron den gelegen in het Vebenabos en het kampeerhuttenterrein werden ver kocht aan de Stichting Vebenabos, op dat zo spoedig mogelijk tot uitgifte in erfpacht aan de diverse eigenaren van de zomerwoningen kan worden over gegaan. Door de gemeente werden aange kocht de eigendommen van de heer Hollebrandse. Vele raadsleden waren echter van mening, dat de prijs aan de hoge kant was, daar de kosten van bouwrijp maken echter minimaal zul len zijn, werd hiertoe toch overgegaan, daar deze gronden waarschijnlijk toch nog rendabel zullen kunnen worden gemaakt. De beschikbaarstelling van het kre diet voor het plan-west wegens uitge voerde egalisatiewerkzaamheden lever de veel stof tot praten op. De heer Flipse von het volkomen onjuist, dat de werkelijke kosten de raming zoveel overschreden. Hij had dan ook gaarne gezien, dat de ramingen in den vervol ge wat nauwkeuriger werden gemaakt. Tijdens de rondvraag werd aan de orde gesteld de speelplaats voor de jeugd. Unaniem was men het erover eens, dat deze zeer urgent was. B. en w. zullen onderzoeken of hiertoe een mogelijkheid aanwezig is en of parti culiercn wellicht hiertoe hun mede werking kunnen verlenen, bijvoorbeeld door het vervaardigen van toestellen en dergelijke, alsmede het houden van toezicht op het gebruik van een zoda nige speelplaats. RETRANCHEMENT De predikant der Ned. Herv. Gem. te Retranchement, ds. S. Tijmstra, zal vrijdagmorgen 18 april voor de V.P. R.O. over Hilversum II de radio-mor genwijding verzorgen, die om 10.05 u. begint. den van de heer Bal niet alleen zeer vreemd vond, maar ook eigengerech tigd. Zonder zich daarbij te presente ren als voorstander van het chr. natio naal onderwijs hield spreker daarna een warm pleidooi voor dit onderwijs, dat zich in de gemeente Tholen reeds gedurende lange tijd moet behelpen. Hij zou gaarne zien, dat het aan een school geholpen werd. De voorzitter kon begrijpen, dat de heer Bal bezwaren had tegen de plaats, waar de school zal worden gesticht, slechts betreurde hjj het, dat hij ermee komt nu de school op het punt staat aanbesteed te worden (17 april). Hij zette uiteen, dat er niets gedaan is om de raad te overrompelen. De raad heeft blijkens de l.o.-wet alleen een prin cipe-besluit te nemen en gelden voor de bouw toe te staan. Aan deze vereis ten is voldaan. De voorzitter sloot ten slotte de discussie. Het verzoek van da heer Bal werd voor kennisgeving aan genomen. ln de raadsvergadering van Tholen memoreerde de voorzitter in zijn ope ningsspeech het feit, dat wethouder A. de Heer en ,T. M. Berrevoets dezer da gen twaalf en een half jaar lid van da Thoolse raad waren. Hij sprak de wen» uit, dat de heer Berrevoets er nog zo'n periode aan toe zal kunnen voegen. Wethouder De Heer keert namelijk na de a.s. gemeenteraadsverkiezingen niet meer in de gemeenteraad terug. Op hun verzoek werd aan de bestu ren der Christelijke en der Algemene Kleuterschool voor 1958 een voorschot op de gemeentelijke vergoeding ver leend resp. van f 2489,75 en van f 2140, 10. De bouwverordening werd met al gemene stemmen aangevuld met zgn. verhuisbepalingen. Toegetreden werd tot de gemeen schappelijke regeling gasvoorziening Zuid-Nederland, omvattend alle ge meenten, die gas van de staatsmijnen betrekken. Met de N.V. Bank voor Ned. Gemeenten werd een viertal geld leningen aangegaan ten bedrage van f 75.000,in totaal, waaronder een le ning a f 30.000 als suppletie voor de bouw van de chr. nationale school. Van de plaatselijke Coöp. Boeren leenbank werd f 10.000 aanvaard voor aansluiting van de niet op het water leidingnet aangesloten percelen in het herverkavelingsgebied. YOUTH FOR CHRIST HOUDT OPWEKKINGSBIJEENKOMST Op zaterdag 26 april houdt de Youth for Christ Zeeland een opwekkingsbij eenkomst in de Nieuwe kerk te Mid delburg. Als spreker zal optreden ds. J. Gravendeel van de Belgische Evan gelische Zendingskerk, uit Genk, Bel gisch Limburg. Ds. Gravendeel is van geboorte Nederlander, afkomstig uit Ede. Genk, is een zeer aparte plaats, o.a. door de vele nationaliteiten van de mijnwerkers. De predikant bouwde daar een hele gemeente op. Zelfs heeft deze gemeente nu kindertehuizen, dia ze zelf onderhoudt. De laatste twee jaar heeft ds. Gravendeel geregeld contact gehad met Youth for Christ Zeeland. Vorig ^aar heeft hij op Westen-Schouwen een kamp geleid, waarvoor veel belangstelling was. Uitreiking vakdiploma's melk- en zuivelhandelaar te Middelburg en Axel Te Middelburg vond de uitreiking plaats van de vakdiploma's melk- en zuivelhandelaar. Aan de examens namen in totaal 48 personen deel, waarvan 3 buiten cur susverband. Hiervan slaagden 44 per sonen, terwijl 1 candidaat wegens ziek te geen deel kon nemen aan het mon deling examen en later nog geëxami neerd zal worden. Van de vakcursus te MIDDELBURG slaagden J. van Anrooij, Yerseke; P. Birza, Aagtekerke; A. Bommeljé, Kou dekerke; N. Cijsouw, Middelburg; F. van den Dries, Aardenburg (zuivel handel); J. N. Filius, Wissenkerke; P. Francke, Zoutelande; J. A. Haaij, We meldinge; A. H. Heijboer, Wemeldinge; C. J. Hollestelle, Kloetinge; J. M. Kor- stanje, Goes; A. F. Lindhout, Hoede- kenskerke; Ph. G. Philipse, 's-Heet Arendskerke; A. J. v. d. Plasse, Sluis; A Polderman, Vlissingen; G. Polder man, Vlissingen; C. Poppe, Vlissingen; mej. J. C. M. Provo, Retranchement; J. Smallegange, Biezelinge; M. J. Ste- ketee, Rilland-Bath; P. J. Steijnen, Middelburg; Chr. Verhage, Middel burg; M. Verhage, Koudekerke; L. Vos, Vlissingen; A. Wielemaker, Middel burg. Van de vakcursus te AXEL slaagden A. P. Biesbroeck, Hulst; D. E. L. M. Biesbroeck, Hulst; M. Blaakman, Hoofdplaat; G. F. de Bock, Meerdonck (België); J. A. M. Borm, Hengstdijk; j. J. Broijl, Terneuzen; J. J. de Bruijn, Terneuzen; P. B. d® Caluwé, Koe wacht; M. E. J. Eggermont, Klooster- zande; R. de Koek, Kloosterzande; mej. F. G. Krijger, Terneuzen; W. A. M. de Maat, Stoppeldijk; C. F. Mariman, Clinge; mej. Th. J. S. de Moor, Sint- Jansteen; A. I. Schillemans, GraauW en Langendam; C. F. de Smet, IJzen- dijke. Buiten cursusverband slaagden voor het vakdiploma melkhandelaar mej. J. van Damme, Hengstdijk en E. L. Quataert, Sluis.

Zeeuwsch Dagblad | 1958 | | pagina 2