Vrouwen staan op elk terrein „hun mannetje" Zwitsaletten LIESJE en MIESJE NAAR SCHOOL Een duik in boek en blad Oude tante vond fietsen voor een jonge dame heel onnet in ander jasje 0nder jonge ogen^ Zeeuws geschenk voor Sadrach en zijn vriendjes aangekomen Komt u slaapruimte tekort? ZEFJ 'WSCH DAGBLAD o Juffrouw lucht haar hart over tweeling De eerste dag mag veel verdwijnen mef- PUROL Etagebedden dè oplossing voor kleinere kamers Uitgebreide gids Bergen op Zoom Zaterdag 12 april 19dö Pagina 5 De laatste weken moest ik door onze gewone voorjaarsdrukte heen, nog al eens een duik nemen in boek en blad, die handelden over ons vrouwenleven. Over een bepaalde kant van ons vrouwenleven dan, waarbij echter geen kookboeken of andere huishoudelijke wenken van pas kwamen. Nee, het ging er over, dat wij vrouwen nu op elk terrein van het leven ons een plaats of plaatsje hebben veroverd. We „staan ons man netje" zo wat overal. En wat zijn we daaraan al gewend geraakt. We vergeten eenvoudig, dat het toch nog niet zo heel lang geleden is, dat men het verwonderlijk vond, zo al niet zondig, als een vrouw of meisje een stap deed buiten het ons toegewezen terrein. Ik herinner me levendig het minachtend opgetrokken neusje van een goede, lieve oude tante, toen ik eens dacht haar te verrassen met mijn prestaties op de pas verworven eerste fiets van mijn leven. In die dagen was het nog niet als nu, na de oorlog, dat de kleine hummels, net de box verlatend, een fietsje bestijgen om daarmee haast aarzelloos een tocht door het leven te beginnen. Nee, in de vooroorlogse dagen, moest je toch minstens met een best rapport uit de vijfde of zesde klas zijn thuisge komen en dan kreeg je de zo vurig ver langde fiets. De jongens hadden wel eens eerder de kans dan de meisjes. Maar toen ik „schatrijk" met mijn fiets bij de tante voor de deur verscheen, en de lieve oude ziel naar buiten lokte, kwam wel een domper even maar op mijn extase, want de tante vond dat „heel onnet" voor een jongedame. Die wapperende rokken, foei. Autoles Wat zou ze nu zeggen, als één van die nichten van haar eens voor de deur stop ten met een kwiek autotje, haar uitnodi gend voor een ritje langs „beemd en veld." Misschien dat ze dit nog niet zo erg zou vinden, als een fiets, want hier komen geen wapperende rokken en losse naren aan te pas. Maar tochzou ze dat eigenwijze neusje weer optrekken, als dat ene nicht je van haar, wel de meest vrouwelijke Vrouw, die ik ken, haar vertelde, dat ze veiligheidshalve, na de aankoop van haar karretje, een cursus had gevolgd over automotoren en wat er al bft een auto te pas kan komen, want dat nichtje meent, dat je ook als vrouw wel eens in een ver laten uithoekje panne kunt krijgen aan je auto en dan is het wel dienstig althans Iets te weten oyer dat zo raadselachtige Ingewand van de anders zo gewillige wa gen. Maar stél je voor, een vrouw, in een overall, gedoken onder een auto. Bij dit alles gaat het nog maar over een vrouw zich bewegend op „onschuldige" terreinen. Wij vinden het zo gewoon en denken er terecht niet aan hierin iets te zien, wat principiële kritiek vereist. Doch ook op elk ander gebied kunnen vrouwen zich laten gelden. We hoeven in onze tijd heus niet meer te zeggen, dat we ons daar een plaats moeten „veroveren", omdat we vrouw zijn. Voordat het met de wintergroenten helemaal afloopt zullen ze nog wel eens op het weekmenu verschijnen. De voorjaarsgroenten zijn nog steeds prijzig en zullen daarom nu liefst in ongekookte vorm opgediend worden, daar dan met een veel geringere hoe veelheid volstaan kan worden (stamp pot rauwe andijvie!), maar waarom het winterse knolraapje ook niet eens in een ander jasje gestoken? Nu niet eens het overbekende melksausje, maar daarvoor in de plaats stukjes gebakken lever en wat gebonden leverjus! Een veel pikanter, smake lijker geheel! Zondag: toast met radijsjes en mayonnaise, biefstuk, bloemkool, aard appelen, roomvla. Maandag: bloemkoolsoep, gebakken kaasplak, prei, aardappelpurée. Dinsdag: gehakt, andijvie, aardappe len, schuimomelet. Woensdag: stamppot rauwe spina zie, spek, uien, yoghurt notencrême. Donderdag: knolraap met stukjes febakken lever, rauw gebakken aard- ppelen, muesli. Vrijdag: gestoofde vis, rijst, veldsla, vanillevla met rozijnen. Zaterdag: kerryrijst, fruit. Recept: Roomvla (4 1. koffieroom, 1 vanillestokje, 4 eidooiers, 100 g. suiker. De room met het vanillestokje uur laten trekken, het stokje er daar na uithalen. De dooiers met de suiker schuimig roeren, de room er al klop pend langzaam bij gieten en devla au-bain-marie binden. Recept: Yoghurt-notencrême 1. yoghurt, 75 g. bruine suiker, sap van 1 citroen, 75 g. gemalen no ten, 6 blaadjes gelatine. Yoghurt, suiker, sap en noten goed £ooreen roeren. De geweekte gelatine m 1 dl. heet water oplossen en daar na goed met de yoghurt mengen. Het geheel koud laten worden en opdie nen in glazen of kleine schaaltjes, met wat notengruis er over heen ge strooid. Trt«ozonden mededeling (Adv.) Er valt, van deze kant bekeken niets meer te vechten. Het gaat vanzelf. Er blijft natuurlijk enkel de vraag, maar die geldt voor de man in gelijke mate, of we daartoe de nodige bekwaamheden en ga ven hebben. Nu „zijn we er" Er is geen haar. op ons hoofd, dat er aan denkt ons daarover te verwonderen, maar het is werkelijk interessant eens te lezen, wat strijd daaraan is voorafgegaan. Doch, nü „zijn we er". En nu, hebben we nu- alles wat ons ge lukkig maakt? Ik weet net zo goed als gij, dat we als Christenen, hoewel dankbaar voor veel dat werd bereikt, ons wezenlijk niet pver al die triomfen verheugen, wel wetend, dat er ook overwinningen zijn, die erger zijn dan een nederlaag. Merkwaardig is, dat ook de felste vechters voor gelijkstel ling op alle terreinen, van het leven, dat ook die zich afvragen, wat hébben we eigenlijk, nu we alles bereikt hebben? Ik denk hierbij aan het voorwoord in haar boek „Wegbereidsters", dat Johanna Naber, onvermoeibaar strijdster voor de „rechten van de vrouw", schreef, waarin ze o.a. zegt: „Want met die vrucht (de gelijkstelling tussen man en vrouw) in onze handen staan we eigenlijk verlegen, als niet recht wetend wat er mee aan te vangen, zoal niet voor ons zeiven, dan toch voor onze dochters." Je kunt door met alles verkregen hebbend, toch niet dét verworven zien, waarnaar je hunkert, die wezenlijke erepositie, die God ons gaf, waarin we Ingezonden Mededeling (adv.) Bestrijd UW PIJNEN met: wel gelijkwaardig aan de man zijn, maar heus niet in alles de eendere. En juist vorige week las ik over een Nederlandse vrouw in Amerika. Ze is daar gehuwd met een Amerikaan. Uit haar artikel blijkt wel, dat zij zich in goede kringen beweegt. Het was haar op een avond na afloop van een concert op gevallen, dat zij en haar vriendin even in haar mantels werden geholpen door een hun onbekende heer. Deze beleefd heid, deed hen weldadig aan en thuis bespraken ze dit met de daar wachtende echtgenoot. Deze, die een ontwikkeld en bereisd man is, zeide, dat hü deze kleine dienst eertijds ook wel aan dames had bewezen, maar dit nu naliet, afgeschrikt door de kordate reacties van vrouwen, die dit niet nodig vonden. De vriendin, de vrouw en de echtgenoot bespraken dit in den brede en zijn tot slot tot deze conclu sie gekomen, dat „de gelijkstelling en bewedigende oplossing nog niet is ge vonden, voor de vrouwen evenmin als voor de mannen. Men zal die bevredigende oplossing ook nimmer vinden, zolang men geen reke ning houdt met Gods normen, die werke lijk niet zo bekrompen zijn, als men dat in wereldse kringen wel meent. En daarvan is men nog verre, helaas ook vaak in onze eigen kring. Maja. Districtsverpleegster voor de kankerbestrijding Tot districts-verpleegster voor de kankerbestrijding in Zeeland, is door het bestuur van de Stichting voor de Kankerbestrijding, uitgaande van de Kruisverenigingen, met ingang van 1 juni a.s. benoemd zuster A. Evertse, wijkverpleegster te Serooskerke (W.). Het aantal grote roofdieren in Zweden neemt gestadig af, aldus meldt het blad „Zwedens natuur". Sedert 1940 is het aan tal beren met ongeveer veertig vermin derd tot 250, er zijn nog maar een veer tigtal wolven en het aantal wolvinnen is van 200 in 1942 gedaald tot 126 thans. Mijn beste nichtjes en neven, Neen maar, dat ls me ook wat! Nu heb ik in de brieven zoveel met jullie gepraat, dat ik geen plaatsje meer over heb voor nieuwe raadsels. Die moet ik dus laten wachten tot de volgende week. Dan zal ik beter op mijn plaatsruimte passen. Dag alle maal. Jullie tante Truus. Sneeuwklokje te Gapinge. "Wat kan het toch veranderen. Jij schrijft over het prachtige weer en ook, dat je al zin krijgt om te gaan zwemmen Ik ril al als ik daarover denk, terwijl ik nog geen droppel water zie. Ik heb net de kachel eens flink opgestookt. Nu hoop ik maar, dat als jij op jouw beurt dit briefje van me leest, weer een even grote verandering zult mee maken en dat je puft van de warmte. Dat alles kun je in ons land met zijn veranderlijk weertje ervaren. Ben je voor de vakantie nog aan het kinder jurkje begonnen? Goudhaantje te Gapinge. Nu heb je het rapport al gehad. Is het meegevallen? Kranig dat je al kunt melken. En ook flink, dat je dit werk dan ook elke avond doet, want daarmee help je vader, die Ingezonden mededeling (Adv.) als U het één keer thuis teil gewassen heeft met POLYCOLOR Kleurshampoo Tintgevende haarwassing met POLYCOLOR jaagt de eerste grijze haartjes (zonder verven!) op de vlucht. 't Is verbluffend eenvoudig! l'ÖLY \COIORj^ Tube voor 2 Imé wassingen f 1,95 Bi) alle drogisten en parfu meriezaken. j' i, Bijna zou ik u vragen, hebt u gisteren niet een zware bons gehoord? Dan ioas dit beslist het zware pak, dat van mijn hart viel op het ogenblik, dat ik in de dikke brief uit Seroei las, dat de kubieke meter grote kist, die we verzonden, na een vijf- maandenlange reis in Seroei is aangekomen. Wat heb ik al wekenlang naar de brievenbus gedraafd, als ik hoorde dcit de post er was en bij elke teleurstelling werd mijn zorg groter want ik vreesde zozeer, dat bij al de rumoerige tijden in de Indische wateren ons geschenk in verkeerde handen was ge vallen. Maar gelukkig kwam alles goed. In plaats van een Kerstgeschenk werd het nu een Paasgeschenk! Het is nu te laat de dikke brief in de krant van vandaag op te nemen, want alles was reeds in kannen en kruiken voor dit nummer, maar volgende week kunt u echt genieten van brie ven vol dankbaarheid, eerst van mejuffrouw Van den Berg en ook van Sadrach's oudere broer. Tot zolang dus. Maja. De vakantie is al ingeluid, maar ik heb geen lust om met de avond nog op reis te gaan, dus heb ik nog een paar vrije uren, die ik niet beter besteden kan, dan met mijn hart te luchten over de twee ling. Precies wat ik dacht, toen hun moeder het stel presenteerde. Ze bracht ze zelf tot aan de lokaal deur, waar ik gereed stond om alles op te vangen en tegelijk te distribueren over de banken. De jonge mevrouw had met de tweeling de rei van haar kroost geopend. Nu Liesje en Miesje voor een paar uur per dag onder mijn hoede zijn, blijven er nog twee peuters thuis rondscharrelen. De kleuterschool kan geen genade vinden in de ogen van deze moe der. Liesje staat ten gemeentehuize ingeschreven onder de naam, waarmee vaak koninginnen zijn ge noemd, nl. Elizabeth, en Miesje's heuselijke naam is Maria. Terwille van het ritme he ten ze nu dus Liesje en Miesje. Ik ben al blij, dat het een tweeling is van hetzelfde ge slacht, want een jongen en een meisje scheppen weer een ei gensoortig probleem. Mevrouw Teriaat licht me in 't kort de doopceel van de jongedames. „Juffrouw, ik hoop dat u ze uit elkaar zult kunnen houden. Als het u lukt bent u knapper dan hun vader, want die lost het vraag stuk op door altijd „tweeling" te roepen, dan is het vast raak, want roep je de één dan komt ook de ander en ze kunnen je niet uitlachen, als de identifi catie mislukt. Wat immer bij pappie het geval is. Op mede werking van de rakkers hoeft u geen ogenblik te rekenen. Integendeel." IN VOORSTE BANK Deze informatie is niet moedgevend, maar inplaats van warm medeleven met me te tonen, sprankelen pretlicht jes in mamma's ogen. Ik ruim do nieuwkomers voor de voet op weg in de lege banken, doch het lijkt me veilig, dat ik Liesje en Miesje wat dicht in mjjn buurt houd, dus zitten die voorlopig in de voorste bank. Hoewel zij nog geen enkele schoolervaring hebben, kijken ze met alle vrijmoedigheid eens rond en delen elkaar hun opinie mee. Het gaat alles wel tamelijk geordend met mijn dozijntjes en de tweeling houdt zich ook koest. Tegen het einde van de schooltijd, dat vertelde ik u vorige week, zijn we ons aanstaande lees boek eens aan het bekijken gegaan. Elk kindt krijgt, dat spreekt, een boekje voor zich. Zo komen er op Liesjes en Miesjes bank ook twee exem plaren te liggen. Ik zie, dat ze even kijken wat voor soort boek het is, maar als ze zien, dat ze allebei eender zijn, schuift Liesje het ene boek eenvoudig naar de kant van de bank en dan, dicht tegen elkaar geknuffeld de armen om eikaars schouders bekijken ze samen een boekje. Ze zijn nogal geïnteresseerd en als ze bij de plaat komen waar de traditionele aap van het eerste leesboekje een rare schuiver maakt, schateren ze het luid op uit. De eerste dag mag veel, zo al niet alles en ik hoor liever lachen, dan het zachte ruisen van een tranenbeekje. LIESJE WIL EEN AAP Liesje, die me vrijmoedig in de overtreffende trap lijkt te rijn, zegt dat ztf best zo'n aap zou willen hebben. De hele klas betuigt Instemming, maar hoe kom je aan zo'n beest? Dit vraagstuk is me tot nu toe nog op geen enkele eerste april voorgelegd. Ik weet wel, dat die dieren onze harts vrienden zfla als we op onze schoolreis in een dierenpark belanden, maar daar drijven ze er geen handel in. Miesje zegt zeer gedecideerd, dat je best apen kunt kopen in een winkel. Op Miesjes ge zag nemen we dat allemaal aan. En ik denk, dat we nu wei tot een ander onderwerp zullen overgaan. Maar ik be gin al dadelijk te leren, dat een onderwerp, dat Liesje en Miesje bij de kop hebben ge pakt, weer niet direct wordt prijsgegeven. Liesje zegt, dat zij een aap wil gaan kopen, als ze groot is. Gelukkig dat ligt nog in een ver verschiet, denk ik gerustgesteld, want hoewel mijn ervaring met de tweeling nog beperkt is, meen ik '■och wel te moeten vrezen, dat bij onmiddellijke aankoop van een aap ik niet ongemoeid uit de strijd zou komen, want ik kreeg het dier natuurlijk in de klas er bij. Miesje rooft me op slag alle rust, want zij verklaart met grote stelligheid, dat ze geld in haar spaarpot heeft en daarmee kan men zaken doen, dus een aap kopen. En dangaat een voor spelling van mama in vervul ling, n.l. dat ze bij tijd en wijle elkaar wel eens fris en vrolijk in de haren zitten. Geld blijkt zelfs bij een tweeling een pre cair onderwerp te zijn, want Liesje zegt dreigend, dat Miesje niks uit de spaarpot mag halen, want die is ook van haar. De moeder heeft me ge waarschuwd bij interne kwes ties niet te gauw te hulp te schieten, want de tweeling neemt het niet als iemand tussen beide komt. Dan zijn ze in staat volgens de moeder een „moordaanslag" op je te doen. DE BEL KLINKT Het geluk is me dienstig want de baas laat de bel klin ken. Binnen enkele minuten is het lokaal leeg en voel ik me ook leeg, want wat te doen als Liesje en Miesje de strijd in het middaguur gaan voort zetten? Mijn vrees is te voorbarig geweest, want in de middag, dat is haast een mensenleven van de morgen verwijderd, komt de tweeling me eensge zind meedelen, dat ze allebei knikkers mogen kopen, na schooltijd. Dit is allemaal al weer een paar dagen geleden en nu !s het vakantie en kan ik uitblazen. Maar het voor uitzicht is dan wel, dat het beetje kennis dat ik ln een paar dagen in negenenveertig bolletjes heb neergelegd er door de lentewind weer ls uit gestoeid. Enfin, dat zullen we dan wel zien. nog wel heel wat ander werk zal hebben, denk ik. Orchidee te Mid delburg. Heb je die boeken nog terug gekregen? Ik hoop echt van wel, want het zou toch zo jammer zijn als je daardoor stopte met die cursus. Hoe ver was je daar al mee? Heb je een prettige vakantie gehad? Stefelien van H. te Krabbendijke. Je bent dan wel met een groot karwei bezig. Hoe ver ben je nu met die baan? Heb je een ingewikkeld patroon gekozen? Hoe kwam het dat die helicopter zo bij jullie in de buurt was? Ik heb het kort na die waterramp, nu een paar jaren terug, ook eens een keer gehad, dat dit wonderlijk soort vliegtuig vlak bij mijn huis daalde. Sjaan van H. te Krabbendijke. Kranig dat je nul fout had, op het verkeersexamen. Is he moeilijk? Ik houd, net als jij, ook veel van lezen. Hebben jullie veel boeken in de schoolbibliotheek? Er zijn op I april weer heel wat grap pen uitgehaald. Ik ben er goed door gerold hoor. Boerinnetje te Domburg. Deze keer ben ik het op twee punten niet met je eens. Je schrijft, dat je schoonmaken wel een leuk werkje vindt. Ik vind het vreselijk. Ben blij als het weer achter de rug is! En dan schrijf je me ook nog, dat je goed kunt merken, dat het lente is.... Ik merk er vandaag letterlijk niets van, want ik zit met een lekker wollen japon, dicht bij de kachel, dat is ook wel warm, maar geen lentevreugd. Ik heb dat Indisch gerecht ook wel ge geten, maar altijd in een restaurant. Echt lekker. Of ik gezwommen heb....? Ik durf er zelfs niet aan denken, want dan bibber ik al. Is die over hemdblouse al af? In de tuin nog niets gezaaid! Wat er nu opkomt zijn over blijvende planten en bloemen. Daar is ook veel moois bij. Harlekijn te Serooskerke. Natuurlijk ben ik nieuws gierig naar je rapport! Dat is ook een vraag! Jij bent nu toch familie van me door de krant en naar rapporten van je familie ben je altijd nieuws gierig en ik kijk al uit naar je vol gende brief. Zijn de foto's met de die ren allemaal goed gelukt? Je ver zameling groeit met de week. Zijn er bijzondere zegels bij? Nee, ze hebben me niet beetgenomen op 1 april. J. R. te Westkapeile. Wij vinden het fijn als je mee doet in onze raadselfamilie. Ik geef ongeveer om de veertien da gen net zulke raadsels op als er nu in ons hoekje staan en die je nu al best hebt opgelost. Maar ik wil nu wel graag je voornaam weten, want het is zo de gewoonte in de familie, dat we eikaars voornaam weten. Hulstbesje te Oudelande. We zijn het goed eens in de keuze van boeken, want ik lees ook zo graag historische verhalen. Heb je nog veel in het En gelse boekje gelezen? Hoe heet het? Misschien heb ik het ook wel ge lezen. Heb je ook nog gehandwerkt in je vakantie? Die late kou viel zeker wel tegen, omdat je elke dag' op de fiets naar school gaat. Heb je later de foto's van dat feestavondje nog gezien? Blauwvos té Veere. Kind, daar werd ik stil van, toen ik je rap portcijfers zag. Prima! Voor je zelf is zo'n rapport natuurlijk al fijn, maar het geeft ook zo grote vreugde aan je ouders. Ik feliciteer je er mee. Die middag op school waarover je schreef was zeker heel mooi? Heb jij ook nog een gedicht opgezegd? Hoeveel tijd mag je aan dat schooltuintje beste den? Ik heb nog niets gezaaid. De eerste april heeft mij goedaardig be handeld. Een gezin kan nog wel eens tobben met slaapruimte. De tijd dat elk kind een eigen kamertje kon krij gen is voorbij. Het is nu eenmaal onmogelijk om zomaar van huis te veranderen en dus is het zaak de kamers zo goed mogelijk te verde len en zo efficiënt mogelijk in te richten. Etage-jeugdbedden Etagebedden zijn dè oplossing voor kleinere kamers waar twee of meer kinderen moeten slapen. Zij zijn er in verschillende uitvoeringen, ter wijl ook verschillende combinaties mogelijk zijn. Het bovenbed met het losse, lage onderbed geeft twee slaapplaatsen op de ruimte van één. Het onderbed kan worden verplaatst, watgemak kelijk is bij het opmaken. Boven dien is het voor velen prettiger sla pen wanneer ze niet zo vlak onder elkaar liggen. Onder het bovenbed kan ook een divanbed worden geplaatst, dat des nachts dienst kan doen als slaap plaats en overdag als zitbank, het zogenaamde etage-divanbed. De afmetingen van deze bedden zijn 80x190 cm. Wil men slaapruimte hebben voor drie kinderen dan kan onder het bovenbed een dubbeldivanbed wor den geplaatst. Dit is een type bed met voldoende ruimte tussen de twee bedden voor matras en bedde- goed van het onderste bed. De bed den worden bij het slapengaan naast elkaar jes. Modellen ook, die overdag als zitbank kunnen dienst doen en dus ideaal zijn voor een zit-slaapkamer. Slaapkamer-ameublementen Het slaapkamerameublement, zoals wij dat van vroeger kennen, is wat in diskrediet geraakt. Nieuwe tij den eisen nieuwe vormen. De kleine en lage kamers van heden kunnen de grote en massieve ameublemen ten niet meer bergen. Het is thans zaak zelf een combinatie van de nodige meubelstukken te maken. Nieuw is de vierkante-buis-construc tie voor slaapkamermeubels, waar door een moderne, strakke lijn is bereikt. De tafel in dit model is zo geconstrueerd, dat het tafelblad over het bed kan worden gezet (gemak kelijk wanneer in bed moet wor den gegeten). Tegen de muur ge schoven kan deze tafel heel goed als schrijftafel dienst doen. Elke vrouw zal toch wel graag een toillettafeitje willen hebben. Een model, dat kan worden opgehangen is aardig, heeft nog wat bergruim te en neemt niet veel plaats in. De Nederlandse industrie heeft op het gebied van bedden en slaap kamermeubels zeer veel goeds te bieden. Er bestaan zelfs demonta bele één- en tweepersoonskamers van Nederlands fabrikaat, die in dozen van resp. 65x20x95 cm. en 65x20x135 cm. kunnen worden ver pakt, wat niet alleen economisch is bij vervoer en opslag, maar ook handig wanneer de huisvrouw de riaankamer wil leeg halen. Etagebed met daaronder dubbeldivan bed, dat onder het bovenbed past. Dit dubbeldivanbed kan ook dienst doen in een zitslaapkamer voor de jonge echtparen die het voorlopig maar met 'n zitslaapkamer moeten doen. Het is verkrijgbaar in de af metingen: 80x190; 90x190; 90x200; 120x190 en 130x190 cm. Gewone divanbedden zijn er in vele goede uitvoeringen, zowel voor jeugdige personen als voor volwas senen; in modellen die het goed zullen doen op jongenskamers en die meer geschikt zijn voor meis- Noorse regering voor de uitrusting West-Duitsland met kernwapens De Noorse (socialistische) regering heeft een resolutie van 45 sociaaldemocra tische volksvertegenwoordigers, waarin de eis werd gesteld dat Noorwegen, door gebruikmaking van het vetorecht, even tuele uitrusting der Westduitse strijd krachten in NAVO-verband met kernwa pens zou verhinderen, verworpen. In een kabinetsverklaring wordt gezegd dat de resolutie „geen gegevens bevat, welke het geven van speciale lastgevingen aan de minister van landsverdediging zou rechtvaardigen". Door het bestuur van VVV Bergen op Zoom is weer een kleine gids van Bergen op Zoom en omgeving uitgegeven, als jaarlijks supplement op de grote gids „Kom en zie". Deze gids is uitgebreider dan de vorige. De samensteller van het boekje, de heer C. van Doorn, vermeldt onder de rubriek „Vlieg er eens uit" de uitstapjes die van uit Brabant gemaakt kunnen worden naar Zeeland, o.a. naar de Delta-werken, naar Goes, Middelburg en Vlissingen. Een gedeelte is gewijd aan de hengel - mogelijkheden in zoet en zout water. Voor dit laatste is een speciale rubriek samengesteld die dS hengelplaatsen op het eiland Tholen beschrijft. Het boekje is in. grote oplaag uitgege ven en wordt aan iedere nieuwe inwoner van Bergen op Zoom toegezonden, zodat hij zich een beeld kan vormen van wat de plaats biedt. Donderdagavond is de stuwdam van Cannes-Ecluses aan de Yonne (Frankrijk) bezweken. Er ontstond geen overstroming maar de scheepvaart is gestaakt. Het her stel van de dam zal zes maanden vergen en ongeveer 150 miljoen frank kosten.

Zeeuwsch Dagblad | 1958 | | pagina 5