Zuiveringsinstallatie en riolering te Serooskerke (W) VVV-ZO UTELANDE viert vandaag 35-jarig bestaan Problemen echter slechts gedeeltelijk opgelost De heer L. Th. Vogelaar te Krabbendijke overleden Niet minder dan 15 coasters kwamen aardappelen halen Vrijdag 11 april 1958 ZEEUWSCH DAGBLAD RIOOLKWESTIE EINDELIJK BESLECHT? W erkzaamheden begonnen Kasteel Staverden met 71 zieken - maakt laatste trip Bedrijf in Tholen gesloten Belangrijke plaats in de gemeenschap CBPB-Schouwen te Zierikzee bijeen Goese spuitgaste trad in het huwelijk Prof. Samkalden verricht heropening Middelburgs rechtsgebouw Receptie in hotel Willebford POLLTIERECHTER MIDDELBURG Diefstal, mishandeling en autorijden onder invloed Hansweert vindt klachten overdreven In Kamperland liep schip vast Sportweek te Souburg Bekercompetitie Concert te Middelburg MIDDELBURG Pagina 2 In Serooskerke op Walcheren is een begin gemaakt met de werk zaam1- eden voor de bouw van een zuiveringsinstallatie met daarbij be horend een gedeeltelijke riolering van de gemeente. Hierdoor is er enige ontspanning ingetreden in de op de spits gedreven toestand, die in november van het vorig jaar ontstond, toen de Polder Walcheren met hechte damplanken een riool afsloot om daarmee te voorkomen, dat het polderwater nog sterker verontreinigd zou worden. Met liet echter een andere riool-uitlaat, slechts enkele honderden meters ver der, ongemoeid, zodat in feite de lozing van vuil rioolwater in het polderwater nog steeds plaats vindt.. uit Serooskerke raakte sinds tal van jaren het rioolwater kwijt door lozing in de poldersloten. Steeds werden ver gunningen hiervoor door de Polder Walcheren verleend en hoewel meer en meer werd aangedrongen op de bouw van een zuiverings-installatie, bleef de toestand voortduren, totdat de Polder Walcheren in 1954 besloot de vergunningen niet meer te verlengen. „Eerst plannen voor een zuiveringsin stallatie op tafel" was de eis. Het pol derwater mocht niet langer verontrei nigd worden, temeer, daar men van Verschillende landbouwers klachten hierover had ontvangen. Het gemeentebestuur is aan het plannen maken en aan het cijferen geslagen en men kwam tot de slot som, dat een volledige riolering van Serooskerke, mét de bouw van een zuiveringsinstallatie, minstens drie honderd duizend gulden zou kosten. En dat kon Serooskerke met bekosti- ten. De Polder Walcheren uitte een reigement: lozing van het rioolwa ter in poldersloten staken of anders afsluiten van de riool-uitlaten. Een dreigement waaraan in november van het vorig jaar uitvoering werd gegeven door de riool-uitlaat van een wijk van Serooskerke af te sluiten met damplanken. Op dit deel der riolering was de uit breiding der gemeente aangesloten evenals een lagere school. Er dreigde een onhoudbare toestand te ontstaan en men vreesde zelfs voor een oy- stroTvi**"» g net kinderte huis der Ver. Kinderzorg „Welgelegen" Door de ondraaglijke stank, die er meestal hangt klinkt de naam van het fraaie tehuis wel erg Ironisch. Omdat een volledige riolering van Serooskerke in deze tijd van beste dingsbeperking niet uitvoerbaar was, ontwierp men een plan voor de riole ring van het dringend noodzakelijkste deel van Serooskerke dat, met de bouw van de zuiveringsinstallatie, met inbe grip van de machine-installatie, circa honderd vijftig duizend gulden zou vergen. Hiervoor verkreeg men wèl goedkeuring en kon worden overge gaan tot aanbesteding. De uitvoering van de gedeeltelijke riolering en de bouw van de zuiveringsinstallatie werd opgedragen aan de fa. De Ruysscher Aanstaande maandag, 's morgens om acht nnr, vertrekt uit Terneuzen weer de „Kasteel staverden" voor de jaar lijkse reis met de Zeeuwse chronische zieken, 71 in getal, over de Zuid-Ne derlandse binnenwateren. Zoals be kend wordt deze reis georganiseerd door het Rode Kruis. In Terneuzen gaan de patiënten uit Zeeuwsch-Vlaanderen aan boord, waarna dus om acht uur de trossen worden losgegooid. Tussen 9 en 11 uur komen de zieken van Walcheren en de beide Bevelanden zich in Vlake bij de Zeeuws-Vlamingen voegen en om 2 uur in de middag worden in Zijpe de patiënten uit noordelijk Zeeland aan boord genomen. De reis gaat ditmaal van Zijpe over Willemstad naar Grave en Rhenen en via Gouda naar de Moerdijk om langs Zijpe naar Vlake terug te keren, waar acht dagen later de ontscheping zal volgen. De „Kasteel Staverden" zal hiermee voor de Zeeuwse zieken de laatste reis hebben gemaakt. Het schip wordt in juni uit de vaart genomen; een ander schip zal dan haar taak overnemen. Bij de ontscheping in Vlake zullen aanwezig zijn de heren jhr. G. M. Ver- spiek, direkteur van het Nederlandse Rode Kruis, en generaal Van de Kroon, onder-voorzitter van het Ne derlandse Rode Kruis. Tien meisjes ontslagen De bijna twee jaar in de gemeente Tholen gevestigde dependance van de Sunlight-fabrieken te Vlaardingen, gaat wegens inkrimping van dit be drijf verdwijnen. Voor een tiental aldaar werkzaam zijnde meisjes is ontslag aangevraagd. Biervliet voor een bedrag van f 128.550,die op één na de laagste inschrijver onder de 22 gegadigden voor dit werk was. De laagste inschrij ver met f 102.368,heeft zich terug getrokken omdat bij nacalculatie bleek, dat men verschillende vergissin gen had gemaakt zodat men niet graag het werk voor dit abusievelijk te lage bedrag wenste aan te nemenVol gende week vindt de aanbesteding plaats van de machine-installatie. Met de voorbereidende werkzaamheden voor de bouw is men bereids begon nen. De zuiveringsinstallatie wordt opgetrokken bij de „Zandput" en het gebouw zelf krijgt een lengte van 8,45 meter bij 5,25 meter. Er worden twee rioolwaterpompen opgesteld, die een capaciteit hebben van 65 kub. m. water per uur bij een waterstand in de kel der van 2.60 m. min. NAP. Achter het gebouw komen vier slikdroogbedden. De aanleg van de riolering is moge lijk geworden doordat Serooskerke een geldlening van 120.000 gulden heeft kunnen aangaan met de Bank van Ne derlandse gemeenten terwijl men het ontbrekende bedrag van 30.000 gulden uit eigen middelen kan financieren. Ondanks de bouw van de zuiverings installatie en de gedeeltelijke uitvoe ring van de riolering zijn de proble men nog verre van opgelost. Circa tweederde deel van Serooskerke moet nog blijven lozen in poldersloten met als gevolg van vervuiling en stank. Na een langdurige ziekte, die hem de laatste tijd geheel aan huis bond, is gisteren overleden de heer L. Th. Vogelaar te Krabbendijke. Hij bereikte de leeftijd van 64 jaar. De heer Vogelaar heeft in de kracht van zijn leven veler lei activiteiten ontplooid, zowel op kerkelijk en politiek als op maatschappelijk terrein. Ook in de ontwikkeling van de fruitteelt In de omgeving van Krab bendijke had de heer Vogelaar een belangrijk aandeel. In de gemeenschap van Krabbendijke heeft hij dan ook steeds een grote plaats ingenomen. Sedert zijn ziekte heeft de heer Vogelaar zich geheel teruggetrokken alt het verenigings leven. De heer Vogelaar was drager van de Ridderorde, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau. De gemeenteraad verleende hem onlangs, als eerste in gezetene van Krabbendijke, de ere penning van de gemeente vanwege zijn grote en vele verdiensten in de bezet tingstijd 1940-'45 «r, rdei- iik. fix lering vs ..„b anecceur van „en oer grootste fruitteeltbedrijven in het dorp: de cultuuronderneming „Vredehof". Ook op politiek terrein heeft hij zich bewogen. De heer Vogelaar had n.L tal van jaren voor de A.R. zitting in de gemeenteraad. GROTE LUST Zijn rustig karakter en altijd wel overwogen woorden dwongen bij iede re inwoner der gemeente groot respect af. En mede door zijn grote kennis van zaken speelde de heer Vogelaar een belangrijke rol in het verenigingsle ven. Het is een respectabele lijst van bestuursfuncties, die hij heeft bekleed. We kunnen slechts een greep doen: voorzitter van de ver. School met de Bijbel; van de coöp. boerenleenbank; van het waterschap Krabbendijke; van de plaatselijke landbouwvereniging; van de coöp. aan- en verkoopvereni ging te Wemeldinge; van de hagelver- zekeringsmaatschappij voor fruittelers; lid van het dagelijks bestuur van de Z. L.M. en lid van de commissie van ad vies tot concentratie van polders op Z.- Beveland. Er is haast geen vereniging te den ken, waarvan de heer Vogelaar niet in het bestuur zitting had. Onder leiding van mevrouw 1. M. Laurense-Pluister kwam de afdeling Schouwen-Duiveland van de Christe lijke Boerinnen- en Plattelanders Bond in het Ned. Herv. verenigings gebouw te Zierikzee bijeen. Mevrouw W. Veldman-Keij hield 'n referaat over „Huwelijk en gezin". Spreekster noemde de huwelijks band een geheel gaaf stuk werk van God. Een band zonder sluiting, rond als een trouwring, maar gebaseerd op Gods Woord en naar Zijn inzettingen Zijn wil gevormd. Na de pauze werd de vergadering voortgezet o.l.v. mevr. N. Dalebout- Den Boer uit Noordgouwe. Op de ge stelde vragen werd door de spreek ster serieus en uitvoerig antwoord gegeven. Velen gaven zich op voor de reis met excursie naar Moordrecht. Op 13 mei is er filmavond. Mevr. Van der Wekken-Van der Klooster zal op deze avond spreken over „Een huisvrouw zag Canada". AAGTEKERKE Verjaardag oud-burgemeester. Oud burgemeester Bosteiaar vierde woens dag zijn zeventigste verjaardag. Ter gelegenheid hiervan bracht de huidige burgemeester, de heer J. Geuze, ver gezeld van de gemeenteraad, een be zoek aan de heer Bostelaar, waarbij de jarige een geschenk werd overhandigd. De verjaardag werd verder in alle stil te gevierd. L. Th. VOGELAAR t Ook op kerkelijk gebied leefde de heer Vogelaar intens mee. Enkele jaren is hij diaken geweest in de Geref. Kerk. Het stoffelijk overschot zal zaterdag middag om half twee op de algemene begraafplaats te Krabbendijke ter aar de worden besteld. Landelijke Rode Kruis-wedstrijden op 18 oktober te Goes Op zaterdag 18 oktober a.s. worden in de Prins van Oranje te Goes de landelijke wedstrijden van het Neder landse Rode Kruis gehouden. De beste groepen uit elke provincie, alsmede de winnaars van vorig jaar zullen elkaar hier bekampen. Behalve meer dan honderd deelnemers zullen een groot aantal officials en een niet- Zeeuwse jury naar Goes komen. Gedunde gelederen vormden erewacht Donderdagmiddag twee uur Is op het Goese stadhuis het huwelijk vol trokken tussen mej. T. Stootmaaker en de heer P. P. Dekker. Voor de heer Dekker, die stuurman is op de Rijnvaart, was dit een blijde dag. Hij haalde hiermede een charman te kapiteine in zijn huwelijksbootje. Helaas kent iedere medalje zijn keerzijde. Voor de damesbrandweer van de Goese B.B. is het een zwaar verlies. Zij zullen door dit huwelijk een bekwame bevelvoerster missen. Het water zal nog niet geheel uit het leven van mevrouw T. Dekker Stootmaaker verdwijnen. Zij zal er wel niet meer mee spuiten, maar er nu op gaan varen. De heer Dekker neemt zijn bruid mee naar boord. Met het lieftallige Goese brandweer korps gaat het echter op deze manier helemaal de verkeerde kant op. Ook de vorige week heeft al een der leden het huwelijk boven het korps verko zen, zodat het groepje nu nog maar acht „vrouw" sterk is. Maar ondanks alles heerste er gister middag onder dit schamele clubje een opgewekte stemming. Bij het betreden en het verlaten van het stadhuis was er zelfs een ere-wacht opgesteld van spuitvrouwen, die een „spuit-poort" van straalpijpen en brandslangen vormde. I. Samkalden, zal donderdag 24 april as. de officiële opening verrichten van het geheel gerestaureerde gebonw van de arrondissementsrechtbank aan het Hofplein te Middelburg. In de afgelopen maanden is het on derkomen van de hoofdstedelijke rechtbank grondig herbouwd. De zit tingen van rechtbank en politierech ter werden enige tijd gehouden in het kantongerechtsgebouw, maar sinds eind 1957 vinden deze weer al plaats in het gebouw aan het Hofplein. Zoals bekend heeft de vroegere pre sident van de Middelburgse rechtbank, mr. C. R. F. van Roggen, veel gedaan om tot een grondige restauratie van dit oude en fraaie gebouw te kunnen ko men. VANDAAG IS HET voor Zoutelande een gedenkwaardige dag. Het is 35 jaar geleden, dat werd overgegaan tot het oprichten van een vereniging tot bevordering van vreemdelingen verkeer. In de loop der 35 jaren is uit een groep van enkelingen een vereniging gegroeid met een ledental van 212 personen. Onder de tegenwoordige leden is even wel geen der oprichters meer ingeschreven. Enkele, ook buiten Zou telande, zeer bekende personen hebben veel tot de groei en de bloei van de vereniging bijgedragen. Namen als Bergsma, Von Brüeken Fock en Vaandrager zijn voor het vreemdelingen verkeer van deze badplaats van grote betekenis geweest. De geschiedenis heeft tijdens de cri sis- en oorlogsjaren wel enkele zwarte bladzijden opgelopen, maar getuigt van een steeds opgaande lijn wat be treft het vreemdelingenbezoek. Het to taal aantal verblijfhoudende toeristen is gestegen van rond 500 in het op richtingsjaar een juiste telling werd toen niet gemaakt tot een aantal van ruim 16.000 in het afgelopen jaar. Hoewel dit een respectabel aantal is voor een dorpje van nog geen duizend inwoners, betekent dit nogthans niet, dat het rustig karakter wordt verlo ren. Integendeel werd juist de lande lijke sfeer in de loop der tijden ge handhaafd en het is de badgasten nog mogelijk in deze jachtige en nerveuze tijd een werkelijk rustige vakantie te genieten op de kilometers lange zui- derstranden. WERKZAAMHEDEN De werkzaamheden der vereniging hebben zich op velerlei terrein uitge strekt. Reeds in het oprichtingsjaar werd besloten planken op de duinen te plaatsen. In 1926 werden de eerste duizend folders in druk uitgegeven en dit jaar werden de statuten konink lijk goedgekeurd. Sedert 1925 heeft de vereniging de exploitatie van de beide badstranden in handen. Advertenties van Zoutelan de verschenen reeds in 1928 in binnen landse en het volgende jaar in buiten landse kranten. Het streven der vereniging om goede toegangswegen naar de stran den te verkrijgen is dank zij de medewerking van diverse autoritei ten grotendeels verwezenlijkt kun nen worden. Dit jaar wordt een grootscheeps plan tot uitvoering ge- De Amsterdamse vloerenlegger W. K. B„ die verleden jaar zes dozen as- besttegels had gestolen ten nadele van een Vlissings bedrijf werd gisteren door de Middelburgse politierechter veroordeeld tot een maand hechtenis onvoorwaardelijk. B. was reeds acht keer veroordeeld. De Vlissinger J. V. maakte het op de avond van de negende maart wel heel erg bont, toen hij onder in vloed van sterke drank met een huurauto de dolste capriolen maakte. Een agent van politie zag hem over de Boulevard Evertsen rijden, volmaakt links van de weg, waarna het voertuig bij de Kenau Hasselaarstraat naar be neden kwam. Daar vergat de bestuur der bijna een bocht te nemen. Hij kon nog juist voor een lantaarnpaal tot stilstand komen. Toen de agent op de auto af liep, reed V. echter weer weg, slingerend, in de richting van de bin nenstad. De politie charderde een pas serende auto, waarna V. op het Bella- mypark gepakt kon worden. „V. moest het politiebureau inge- zeuld worden, zó dronken was hij", sprak de officier. De eis, drie weken hechtenis en één jaar intrekking van het rijbewijs, nam de politierechter onveranderd over. Veel dierenleed veroorzaakte eind vorig jaar de ex-Vlissinger J. Ch. De man was in het bezit van een zwarte hond en een wit konijn. Toen hij ver huisde, toonde hij wel bijzonder wei nig van dieren te houden, want hij liet hen onverzorgd achter. Een buur vrouw ontdekte na enige tijd, dat het Het weekblad „Schuttevaer" konstateert, dat we in een wonderlijke tijd leven. Het baseert deze bewering op de klachten, die men steeds weer hoort, dat er zo weinig te doen is, zowel in de binnenvaart als in de kustvaart. En het zegt er bij, dat ook de vrachten aan de lage kant zijn gekomen. Wanneer men deze klachten hoort en men ziet hoe veel schepen passeren en hoeveel coasters nog geladen worden, dan vraagt men zich wel eens af of deze klachten niet wat overdreven zijn. In de afgelopen week zijn in Hans- weert niet minder dan vijftien coasters geladen. Het waren de Herman Buis- ma, de Oldambt, de Oosterdiep, de Marjo, de Pirola, de Frisia, de La Pa loma, de Actie, de Solent, de Volente, de June, een andere Oldambt, de Rini, de Catharine-W. en de Morag. En weer andere schepen zijn aangekomen. Het blad zegt dan: „Als we dan horen hoe veel er in Noord-Beveland geladen zijn en in andere havens op de eilan den, dan zou men denken, dat er al leen werk is in de afvoer van land- bouwprodukten." Naar verluidt, lopen de uitvoervergunningen tot 5 april a.s,, zodat verwacht mag worden, dat na die datum de drukte voor deze schepen aanmerkelijk zal afnemen. In de haven van Kamperland moest ook een coaster worden geladen. Dat was niet gebeurd sinds 1956, in de tijd van de hoogconjunctuur in de afvoer van oude aardappelen. Het bewuste schip nam in Kamperland zoveel la ding in, dat het de haven zou kunnen verlaten. In Maassluis zou het afladen. Bij het verlaten van de Kamperlandse haven is het niettemin toch vastgeva- ren en blijven zitten. Men zag geen an dere mogelijkheid om vlot te komen dan een partij aardappelen te lossen in een binnenschip. Pas toen kon de reis naar Maassluis worden voortgezet. „Schuttevaer" uit het vermoeden, dat de kapitein van de „Frida" niet zo gauw voor 'n tweede keer in Kamper land zal binnenlopen.._.j. bracht in de vorm van wandelpaden over de duinen. NOG MEER PLANNEN Ondanks het vele, dat de vereniging in de 35 jaar van zijn bestaan heeft weten te bereiken, zijn er nog steeds plannen die het verblijf van de bad gasten veraangenamen. Ter herdenking van dit voor Zoute lande zo heugelijke feit zal het bestuur der WV vandaag van 16-18 uur in da zaal van hotel Willebrord te Zoutelan de recipiëren. konijn in een kolenhok zat en een buurtbewoner had gezien, hoe hij zich van zijn hond verloste: alvorens dë trein te nemen naar zijn toekomstige woonplaats, zette Ch. zijn hond buiten dé hall van het station met de gedach te: „Zie maar, dat je aan de kost komt". „Ergerlijk", noemde de officier van justitie mr. Van der Dussen het op treden. Conform de eis werd Chr. bij verstek veroordeeld tot 80,— boete. Mishandeling Een boete van. 50,— viel de Mid delburgse caféhouder G. P. ten deel. Hij werd ervan beschuldigd J. A. L. uit de hoofdstad op de late avond van de zesde februari mishandeld te heb ben. L. bezocht die avond verschillen de café's. Het café van P. kwam L. nadien dronken binnen. Hij bestelde andermaal, doch P. weigerde na ver loop van tijd te tappen. De man ver trok toen, maar betaalde niet, waarna P. naar buiten holde en de bezoeker al schoppend en slaand aan het ver stand probeerde te brengen, dat hij nog betalen moest. L. werd het café weer ingesleept, waar hij nog een aan tal opstoppers moest incasseren. Diefstal De Middelburger H. L. S. maakte zich schuldig aan diefstal van cokes uit een schuurtje in de hoofdstad. Het betrof twaalf zakken. Eis en vonnis: zestig gulden. Eén week gevangenisstraf vroeg mr Van der Dussen tegen de Vlissingse brander J. J., die, toen hij werkloos was, koper had gestolen bij een oud- ijzerhandelaar. Het vonnis luidde: 14 dagen voorwaardelijk met één jaar proeftijd. Dronken op de fiets kwam A. v. d. W. uit Souburg op f 50,boe te te staan. Voor eenzelfde feit kregen de Vlissingers E. H. V. en J. H. een boete van 40. Het actieve comité „Sportweek Sou burg" heeft zijn plannen voor de ko mende sportweek uitgewerkt. In de week van 16 tot en met 21 juni zal weer een gevarieerd programma wor den afgewerkt met handbal, korfbal, volleybal, gymnastiek, hondendressuur, zwemmen, wielrennen en voetbal. Voor wat betreft de wielersport ligt het in het voornemen een ronde van Souburg te organiseren voor amateurs en nieuwelingen. Sluitstuk van de wedstrijden vormt een voetbalwed strijd tussen RCS I en Vlissingen I. Zaterdagvoetbal Zaterdag 19 april wordt een begin gemaakt met de afwerking van de be kercompetitie voor zaterdagclubs in de K.N.V.B. afdeling Zeeland. Er zijn 17 deelnemende elftallen, waarvan Ril landia voor de eerste ronde is vrijge loot. Het programma luidt: Arnemuiden 1Veere 1, VCK 1— Zeeland Sport 6, Nieuwdorp 1SVD 1, Yerseke 3Kloetinge 1, Krabben dijke 1Wemeldinge 1, Bevelanders 1 —Col. Boys 1, Driewegen 1AZW 1, Hoek 1Zaamslag 1. Jubileumconcert Willem Andriessen Het bereiken van de 70-jarige leef tijd was voor Willem Andriessen da aanleiding om in verschillende plaat sen van ons land een jubileumconcert te geven. Zo kon ook gisteravond het muziekminnende Zeeuwse publiek in de Middelburgse Concert- en Gehoor zaal deze grote kunstenaar bewonde ren. Want een groot kunstenaar bleek Andriessen nog steeds te zijn, die door zijn uiterst gevoelige en dichterlijke geest en door zijn verfijnde zin voor klankschoonheid zijn toehoorders reeds vanaf de eerste akkoorden wist te boeien. Niemand zal het dan ook be treurd hebben, dat Andriessen bij de samenstelling van zijn programma hoofdzakelijk had geput uit zijn lieve lingsrepertoire. De sonate in fis kl. t. van L. von Beethoven, beter bekend als de Mond- scheinsonate, waarmede het program ma begon, kreeg een bewonderens waardig mooie vertolking. Door zijn meesterlijke interpretatie toonde An driessen in dit werk, evenals in het volgende, de sonate in bes gr. t. van Franz Schubert zijn grote verwant schap met de componisten uit het be gin der -negentiende eeuw, waardoor voor de luisteraar werelden werden geopend, waarin men zich verloor. Na de pauze stonden Maurice Ravels jeux d'eau en toccata op het program ma, waarna dit concert werd besloten met drie werken van Fr. Chopin, na melijk Berceuse in des gr. t., Mazurka, op 24 no. 4 en Ballade no. 1 in g. kl. t„ op. 23. Ook dit alles werd vertolkt met zulk een rijkdom aan expressie en betove rende klank, dat we aan dit concert een dankbare herinnering zullen be waren. Een langdurig appalaus was dan ook de welverdiende dank, die de kunste naar tenslotte in ontvangst mocht ne men, waarop deze als toegift Boiffons d' or van De Bussy ten gehore bracht. Dit concert, dat onder auspiciën stond van deZ.V.U., trok helaas een matige belangstelling. De B. Personeelsavond P.Z.E.M. In de koffiekamer van het P.Z.E.M.- gebouw aan de Poelendaelesingel trad voor de Personeelsvereniging der P.Z. E.M. de heer H. Stam, directeur van de Zeeuwse Muziekschool, op met een causerie over „Moderne Muziek". De bedoeling van deze avond was „de mo derne componist onder de aandacht te brengen en meer begrip aan te kwe ken voor de hedendaagse muziek". De heer Stam behandelde zijn onderwerp op wel zeer interessante en vaak hu moristische wijze, toegelicht door grammofoonmuziek, en wist zijn toe hoorders bijzonder te boeien. Uitvoerig lichtte spreker de moderne muziek, tot en met de elektronische toe en onge twijfeld zullen de toehoorders door deze avond meer inzicht hebben ge kregen in de bedoeling van de moder ne componisten. De directeur der P.Z. E.M., ir. T. Michielsen, wist zich aan het slot van de avond de tolk van alle aanwezigen, toen hij de heer Stam zeer hartelijk dankte voor zijn buiten gewoon leerzame voordracht. N.C.V.B, 't Zand hield jaar vergadering De afdeling 't Zand van de Nederl. Christen Vrouwen Bond hield haar jaarvergadering, die verheugend goed bezocht werd. De heer De Graaf uit Hilversum declameerde en het zang koor zong enkele liederen. De avond stond op cultureel hoog peil. Zowel de ernstige als d meer luimige stukjes werden met grote aandacht beluisterd. De bijeenkomst werd bezocht door afgevaardigden van andere afdelingen der NCVB. CEFA brengt „Vincent van Gogh" De Christelijke Film Actie zal op dinsdag 15 en woensdag 16 april in da Middelburgse Schouwburg de kleuren film Het leven van Vincent van Gogh vertonen. De film handelt over de veelbesproken Nederlandse schilder, wiens leven een grote strijd was te gen wanbegrip en vooroordeel. KRU1N1NGEN P.v.d.A.-lijst. De candidatenlijst voor de a.s. gemeenteraadsverkiezingen is door de plaatselijke afdeling van de Partij van de Arbeid als volgt samer -esteld: 1. J. van Ballegooijen, Hansweert; 2. A. Weststrate; 3. C. Slabbekoorn, Hansweert; 4. P. Bauer; 5. M. C. Daane; 6. J. Ma- thijsse, Hansweert; 7. C. van Fraeijen- hove; 8. W. J. Slabbekoorn, Hansweert; 9. P. M. Jansen; 10. H. van Ballegooijen, Hansweert; 11. J. L. J. van Koeveringa, Hansweert.

Zeeuwsch Dagblad | 1958 | | pagina 2