Tarieven van waterleiding op Walcheren veranderen Oppositie tegen scholen met de Bijbel groeit Panamees schip strandde op Vlissingse havendam Minister Struycken bracht bezoek aan Bergen op Zoom Ook Bruinisse treedt toe tot Stichting beschutte werkplaats BURGERLIJKE STAND BELANGRIJKE VERHOGINGEN BIJ MIDDEN-ZEELAND Velt kerk eigen doodvonnis Woensdag 9 aprtl 1958 ZEEUWSCH DAGBLAD Auto-ongeluk bij Krabbendijke; een dode en twee gewonden Invoering van overgangstarief GOES De heer L. J. Everse op grootse wijze gehuldigd Ernstige val van wielrijder MIDDELBURG TACHTIG JAAR SCHOOLSTRIJD „Unie" vergaderde te Utrecht Havenplannen besproken Kermis blijft bestaan Huisbezoek is geen visite Pagina 2 Gisternacht, even na twaalven, is op de rijksweg tussen Krabbendijke en Rilland bij de spoorwegovergang 'n ernstig auto-ongeluk gebeurd, waarbij de 24-jarige P. Timmerman nit Nisse om het leven is gekomen. De dames Dlna Wagenaar uit Grijpskerke en An nie Peters uit Kwadendamme werden resp. met lichte en ernstige verwon dingen naar het ziekenhuis St. Joanna te Goes vervoerd. Een gezelschap van vier jongelui keerde terug van de Hansweertse ker mis en was op weg naar Bergen op Zoom. De bestuurder van de auto, de heer W. Rottier uit Borssele bracht zijn verloofde Dina Wagenaar terug naar Bergen op Zoom, waar zij werk zaam is op de stichting Vrederust. Achter in de wagen zaten P. Timmer man en mej. Peters. Bij de spoorweg overgang slipte de wagen en botste in volle vaart tegen een boom. De chauf feur liep daarbij slechts enkele schrammen Op en zijn verloofde werd licht gewond. Maar P. Timmerman en A. Peters werden uit de wagen ge slingerd. De jongeman werd op slag gedood en mej. Peters werd met zware verwondingen naar het ziekenhuis ge bracht. De auto werd zwaar bescha digd. Waddenzee op 29 april open De Waddenzee (Friese Wad) zal voor de visserij op mosselzaad om de per celen in de Waddenzee van zaad te voorzien worden opengesteld van 29 april tot en met 23 mei. Reeds deze week vertrekken echter de meeste mosselkwekers naar het noor den om de mosselen van het ene per ceel naar het andere te brengen (het zg. verzaaien) of om te percelen schoon te vissen, opdat ze straks met het bo vengenoemde zaad kunnen worden be zaaid. Ds. A. van Leeuwen naar Axel Ds. A. van Leeuwen te Ottoland (classis Gorinchem) heeft het beroep van de Geref. Kerk te Axel aangeno men. Ds. Van Leeuwen is geboren 25 juni 1926 en dient sedert 24 oktober 1954 de Geref. Kerk te Ottoland. 7 groepen en hierna werden wederom de percelen gesplitst in 2 groepen en wel: a) percelen, waar in verhouding tot genoemde tappuntenwaarde en het ge middeld verbruik van de streek, een normaal waterverbruik kan worden verwacht. Hiervoor zijn eveneens 7 vaste bedragen vastgesteld, correspon- De N.V. Waterleidingmaatschappij „Midden Zeeland", die geheel Walcheren met uitzondering van Middelburg van drinkwater voorziet, ziet zich genoodzaakt per 1 mei de waterleidingtarieven te wijzigen en het tot dusver gevolgde systeem van oppervlaktetarief te wijzigen in een tappunten-waarde tarief. Dit tarief is gebaseerd op de omvang van de sanitaire installatie in de aangesloten woningen en de W.M.Z. is van oordeel, dat dit nieuwe tarief een betere aansluiting geeft op het waterverbruik en de te betalen watergelden. De watervoorziening van Walcheren werd na de oorlog uitgebreid met be hulp van bijdragen van het Rijk en nog steeds ontvangt men rijkssubsidie. De subsidies zijn niet alleen nodig voor het platteland van Walcheren, doch ook voor Vlissingen zelf, omdat de in Vlissingen gemaakte uitbreidingen op zichzelf beschouwd niet rendabel zijn. De grootte van de rijksbijdragen van de gesubsidieerde bedrijven hebben geen invloed op de tarieven. Deze wor den afgestemd op de door de minister voor het gehele land als norm gestelde rendabele investering per aansluiting. Ook na de volledige invoering van de nieuwe tarieven zal subsidie nodig blijven. De minister van Sociale Zeken en Volksgezondheid heeft zich, in ver band met de algemene kostenstijging genoodzaakt gezien de waterleiding bedrijven te verzoeken de tarieven te verhogen opdat het landelijk ge middelde, de opbrengst van 55 gul den per jaar per aansluiting zoveel mogelijk benaderd wordt. TOELICHTING In een op het hoofdkantoor te Vlis singen gehouden persconferentie heeft de directeur, de heer P. Kas in bijzijn van de president-commissaris, het lid van G.S. de heer C. Philipse en het Ud van de Raad van Commissarissen, Mr. B. Kolff, burgemeester van Vlis singen, een nadere uiteenzetting gege ven over de tariefswijziging. Door de invoering van het tappun- tenwaarde-tarief (waarvoor echter nog geen goedkeuring werd ontvangen van het ministerie en van Ged. Staten) zullen er ca. 100 verlagingen in het tarief voorkomen, welke direct met in gang van 1 mei worden doorgevoerd. De verhogingen, die plaats zullen vin den zijn echter aanzienlijker, doch deze verhogingen zullen geleidelijk, in een tijdvak van enkele jaren plaats vinden. Tweeduizend percelen zullen een ver hoging ondergaan van 0 tot 50 cent, ca. 10.000 percelen krijgen een verho ging van 50 cent, 2000 percelen onder gaan een verhoging van 60 tot 80 cent per maand, terwijl ca. 500 percelen 'n verhoging van 17 procent krijgen. NIEUW SYSTEEM Het opgestelde tappuntenwaarde systeem werd zeer zorgvuldig samen gesteld en ih overleg met het rijksin stituut voor Drinkwatervoorziening. De tappuntenwaarde werd gesplitst in derend met de bovengenoemde inde ling en ze lopen op van 30 gulden tot f 72,per jaar. In principe zal in deze groep géén watermeters worden ge plaatst. b) percelen, waarin een enigszins ruim waterverbruik kan worden ver wacht. Hiervoor zijn eveneens 7 vaste bedragen vastgesteld, oplopend van 18.tot f 46.per jaar, doch waar bij tevens al het verbruikte water wordt betaald 4 f 0,30 per m3.! GELEIDELIJK Het ligt in de bedoeling de wonin gen, die na de tariefswijziging worden aangesloten, direct in het tappunten tarief over te brengen en wanneer zich geen bijzondere bezwaren voordoen, tevens de percelen waarin een nieuwe bewoner komt. Bij de toepassing van het „tappunten- waarde-tarief" zullen in vele gevallen belangrijke verhogingen voorkomen. Deze zullen echter geleidelijk worden doorgevoerd en de verhoging, die per 1 mei plaats zal vinden zal niet meer dan zes gulden per jaar bedragen. Het Panamese vrachtschip 'Despina', groot 7216 bruto registerton, is gister morgen bij het binnenvaren van de haven van Vlissingen op de oosthaven- dam gelopen. Het schip, dat naar de werf „De Schelde" moest voor repara- In een der zalen van hotel De Korenbeurs is gisteren omstreeks het middaguur de heer L. J. Everse, die vijftig jaar verbonden is aan de firma Oosterbaan Le Cointre N.V., op grootse wijze door directie en perso neel van dit bedrijf gehuldigd. De president-directeur, de heer J. Laport, richtte als eerste spreker het woord tot de jubilaris, die met zoon, dochter en twee kleinkinderen achter een spe ciale tafel had plaats genomen. De heer Laport noemde het een bijzon derheid, dat iemand een halve eeuw lang zijn krachten kan wijden aan 'n bedrijf. Wij kunnen dit echter, aldus de president-directeur, niet uit ons zelf, maar door Gods oneindige liefde. De heer Laport schetste de heer Everse als een bescheiden figuur, die op voorbeeldige wijze, met interesse en liefde, zijn werk voor de firma Oosterbaan Le Cointre N.V. heeft gedaan. Wat uit de keuken komt, is klaar, zo zei spreker, maar een ober zal nooit iets de culinaire zalen halen, wat niet voor honderd procent ver antwoord is. Een zelfde positie als die ober bekleedt de heer Everse. Hij is de „ober van Oosterbaan Le Coin tre". Hij dient de produkten op, hij serveert. In de loop van de laatste vijftig jaar, zo zei de heer Laport, heeft de smaak van het pubhek zich gewijzigd, en het valt zeer te prijzen, dat u met uw tijd bent meegegaan. Wij zeggen u van harte dank voor al hetgeen u voor het bedrijf hebt gedaan. En wij wensen u nog veel geluk. Namens de directie overhandigde de heer Laport de jubi laris een enveloppe met inhoud. De heer P. Vis was de spreekbuis van het personeel. Hij noemde de heer Everse een vakman en een toegewijde werker met veel geduld. Een even wichtig mens, die niet gauw uit het veld is geslagen. Namens de perso neelsvereniging voerde de heer W. v. Dullemen het woord. Hij het zijn woorden vergezeld gaan van een elec- trisch scheerapparaat. De N.C.G.B. was vertegenwoordigd door de heer M. D. v. d. Slikke, die memoreerde, dat de heer Everse voorheen penning meester het oudste bestuurslid is van de afd. Goes van de Ned. Chr. Grafische Bond. Hij overhandigde de jubilaris een vulpenhouder. De heer P. Borgs sprak namens de binderij en de heer L. Korstanje als leermeester van de jubilaris, die 45 jaar met spre ker had samengewerkt. Ten slotte hield de heer Everse nog een kort dankspeechje. FILMAVOND C.N.V. Het blijkt elk jaar opnieuw, dat de Chr. Besturenbond Goes en omstreken met het organiseren -van filmavonden veel succes boekt. Zo ook gisteren weer, toen voorzitter A. de Lange van de Chr. Besturenbond een grote scha re C.N.V.-ers kon begroeten, die naar de Prins van Oranje waren gekomen om te genieten van de prachtige CNV- film: De gouden Edelweisz. Vooraf werd een heel aardig ko misch filmpje gedraaid. Des middags werd een voorstelling voor de kinde ren gegeven. Ook zij, al begon het programma voor hen pas om half zes, vanwege „panne" aan de auto van de CNV-filmdienst, genoten met volle teugen van de films. De „Despina" op de Vlissingse havendam tie, strandde doordat men op eigen kracht de moeilijke havenmond binnen wilde varen en geen assistentie van de havensleepboten afwachtte. Het hoog op de glooiing zittende schip is gistermiddag bq hoog watertq vlot getrokken door de sleepboten 'Van Woelderen' van de steenkolen handelsvereniging S.H.V. en 'Ramme- kens' van de n.v. Kon. My. „De Schel de" gesleept, waar het de uitgestelde reparatie zal ondergaan. L. van der Wel overleden Gistermorgen is in het St. Joanna- ziekenhuis overleden de heer L. van der Wel, onderwijzer aan de Kon. Wil- helminaschooL De heer Van der Wel bereikte de leeftijd van 52 jaar en laat een vrouw en vijf kinderen achter. De bij zijn leerlingen zeer geziene onder wijzer Van der Wel maakte vorige week een val door een luik, waarbij hij zulke ernstige verwondingen opliep, dat hij naar het ziekenhuis moest wor den gebracht. Na niet meer bij kennis geweest te zijn is hij gistermorgen aan zijn be komen verwondingen overleden. De heer Van der Wel was sedert 1 okt. 1949 aan de BLO-school verbon den, voordien was hij onderwijzer aan de dr. H. Bavinckschool te .Dordrecht. Ook is de heer Van der Wel, die ge boren is in Delft, vier jaar ouderling geweest in de Geref. Kerk. De begrafenis zal zaterdagmiddag om twee uur op de algemene begraaf plaats te Goes plaats vinden. Jongeman uit Oud-Vossemeer gewond Op de Halsterseweg te Bergen op Zoom vond een zeer ernstig on geval plaats, waarvan de 17-jarige wielrijder J. Boogaard uit Oud- Vossemeer het slachtoffer is geworden. De jongeman kwam met enkele vrien den vanuit Bergen op Zoom gereden. Toen enkele hiervan de Dorpstraat te Halsteren in moesten fietsen, vermeer derde B. zijn snelheid om hen voor te gaan omdat hij rechtdoor naar Tholen moest rijden. Op dat moment brak zijn pedaal af en smakte de jongen tegen de grond. Hij liep hierbij een zeer ernstige in wendige kneuzing op. Direct werd een arts gewaarschuwd, die de eerste hulp verleende en het slachtoffer per ziekenauto naar het Al gemeen Burger Gasthuis liet overbren gen. Tuinbouw- en Plantkunde De afd. Walcheren van de Kon. Ned Mij voor Tuinb. en Plantkunde heeft een voorlichtingsavond gegeven, spe ciaal voor hen die vreugde vinden in de verzorging van hun tuin. De vele dames en heren die de groene zaal van het Schuttershof vulden, bewezen dat daarmee een wens van velen in ver vulling ging. Met behulp van kleurendia's en vele nuttige wenken stelde de heer W. Brand zijn gehoor in staat een goed inzicht te krijgen van de vele factoren waarmede bij het beplanten van een tuin rekening moet worden gehouden. Wanneer de grond en ligging niet al te ongunstig zijn kan ook het kleinste tuintje veel vreugde schenken. Dat be reikt men niet door te planten waar eigen voorkeur naar uitgaat, maar al leen die soorten worden gebruikt wel ke daar tot volledige ontwikkeling kunnen komen. Voor de beplanting van een bordes komen allereerst de vaste planten in aanmerking. In het voorjaar kunnen de bolgewassen en later de eenjarige planten daarin een prachtige aanvul ling zjjn. Als voorzitter van de afdeling dank te de heer C. Sanderse spreker voor de bevattelijke wijze waarop hij deze openbare les in tuinverzorging heeft gegeven. (Van een onzer verslaggeefsters In juli zal het tachtig jaar geleden zijn, dat meer dan 300.000 mannen en vrouwen en 400 kerkeraden in één week het volkspetitionement tekenden waarin de koning verzocht werd de onderwijswet Kappeyne niet te aan vaarden. Toen begon de enorme strijd voor de scholen met de Bijbel. Op de 79ste algemene vergadering van de Unie „Een school met de Bijbel", die giste ren in Utrecht werd gehouden, her dacht de voorzitter, prof. dr. K. Dijk in zijn openingswoord de gebeurtenis sen in het jaar 1878. De voorzitter sprak de mening uit, dat wij onszelf in deze verzakelijkte tijd met veel geestelijke verschraling kunnen en mogen verkwikken aan de geloofsmoed en de geloofskracht van een geslacht, dat ondanks de liberale overheersing en de felle tegenstand te gen de school met de Bijbel ten spijt, de worsteling heeft voortgezet en voor ons de weg heeft gebaand om te komen tot de vrijheid die we nu genieten mogen. Het jaar 1878 is volgens prof. Dijk onvergetelijk. De scholen met de Bijbel zijn nu po litiek gelijkgeschakeld, maar het ge vaar is nog niet geweken. „De gevaren stapelen zich ais donderwolken op", aldus prof. Dijk, „vooral nu in de nieu we voorontwerpen van schoolwet een dirigisme wordt ingeloodst, dat bijna alle macht in handen van de ministers, d. w. z. van het ministerie legt. De vrijheid van onze scholen, die formeel met rust worden gelaten, wordt van alle kanten besnoeid, men wil een vernieuwing, die ons een koers uit drijft, waarover de geest van Kappey ne, als ik dit wat ketters mag zeggen, zich met intense vreugde verblijdt. De strijd is politiek niet uithij begint weer opnieuw. De oppositie tegen de school met de Gister heeft de minister van Binnen landse Zaken mr. A. Struycken en di verse autoriteiten o.w. de Commissaris der Koningin in Noord-Brabant Prof. dr. J. E. de Quay en enkele ingenieurs en hoge functionarissen van de Dienst van Rijkswaterstaat en de Planologi sche Dienst een bezoek aan Bergen op Zoom en Halsteren gebracht in ver band met de havenplannen en de an nexatie van gedeelten van de gemeen te Halsteren. Omstreeks kwart over elf arriveerde het gezelschap waarbij burgemeester ir. L. A. H. Peters van Bergen op Zoom en mr. A. Elkhuijzen, burgemeester van Halsteren zich voegden evenals leden van Ced. Staten van Noord- Brabant. Daarna werd gereden naar de Hal sterseweg waar de grens van Bergen op Zoom en Halsteren zal komen. Burgemeester Elkhuijzen, die hier met kaarten aantoonde hoe de grenzen liepen en in het annexatieplan zullen komen, kon alleen zeggen dat als het niet anders kan, hij niet tegen dit plan is, maar dan moet het wel tot het uiterste worden beperkt. Hij zag graag In de vergadering van de gemeente raad van Bruinisse hebben de raadsle den verklaard verheugd te zijn over het feit dat in de plannen tot herinde ling van de gemeenten op Schonwen- Duiveland Bruinisse onaangetast is ge bleven. "Met de autoriteiten zal echter zo besloot de raad, worden gesproken over de noordelijke grens van de ge meente. De heer W. van Gilst (S.G.P.) had een voorstel ingediend tot afschaffing van de kermis. Bij de stemming in de vorige raadsvergadering staakten hier over de stemmen. Thans was dit weer het geval (33), zodat het voorstel is verworpen. Besloten werd de gemeentebode een uniform aan te bieden en een motor grasmaaier aan te schaffen. De Dorps weg zal binnenkort worden verbeterd. Wethouder A. M. den Boer uit Zie- rikzee gaf vervolgens een uiteenzetting over de beschutte werkplaats te Zie- rikzee. Alle Schouwse gemeenten wer ken daaraan mee, behalve Bruinisse, die niet tot de stichting is toegetreden. Bruinisse vreesde dat een sobere op zet op de duur zal uitgroeien tot een kostbaar apparaat. De heer De Boer gaf een duidelijke uiteenzetting, waar bij hij o.a. opmerkte dat eventuele te korten door de gemeenten worden be taald naar verhouding van het aantal uit die gemeenten tewerk gestelde per sonen. Met algemene stemmen wordt daar na tot toetreding van Bruinisse beslo ten. In de rondvraag oefende de heer D. de Koning (V.V.D.) kritiek uit op b. en w., die een inwoner, die een huis heeft gekocht, geen toestemming willen verlenen dit pand te betrekken. De voorzitter antwoordde dat b. en w. slechts de woonruimtewet 1947 toe passen en voorts deelde hij mede dat deze zaak buiten de competentie van de raad valt. De Meerklok, het kerkblad van de Gereformeerden in de Haarlemmer meer, klaagt erover, dat predikant en ouderlingen nog wel eens ergens op huisbezoek komen, waar juist visite is. Inplaats dat de visite zich tan ver wijdert schrijft het blad blijft men gemoedelijk zitten, alsof ook de ambtsdragers visite komen afleggen. Een bewijs, dat men geen begrip heeft van wat ambtelijk bezoek is. Eigenaardig: als de dokter komt, stapt men op en laat de dokter met de patiënt allee, tenzij hij het nodig acht. Zo hoort het. Dat is een goede regel van fatsoen en opvoeding. Maar als de ambtsdrager komt, dan rept men niet over opstappen, maar blijft doorgaan met praten, zodat de ambts drager zijn werk niet naar behoren kan doen. De Meerklok meent dat een welopgevoed iemand dit zelf behoort aan te voelen. In de Duitse oostzone zullen dit jaar 90.000 jongensen meisjes aan de jeugd- wijding deelnemen, de communisti sche „belijdenis". Of dit getal be trouwbaar is kan natuurlijk nie* ge zegd worden, maar de oostduitse pers maakt met blijdschap melding van het stijgen le getal dergenen, die zich gaan scharen in de rijen der overtuigde burgers van de D.D.R, dat het zo gecompenseerd werd, dat de landbouwterreinen, die ten oosten van dit te annexeren gedeelte liggen, onder de gemeente Halsteren blijven. Hierna begaf het gezelschap zich naar de Theodoruspolder waar de ha ven van Bergen op Zoom geprojecteerd is en ook hier werden de kaarten ge raadpleegd. Tot slot bracht het gezel schap een bezoek aan de Bergse ha ven. Het was laag water waardoor het gezelschap niet alleen van de geur kon „genieten", dóch ook kon zien in welk een desolate toestand de haven zich bevindt. Ook hier werden de kaarten bekeken en besproken welke veranderingen aangebracht moeten worden. Daarna vertrok men naar Breda voor nadere besprekingen. Bijbel leeft en ze groeit sterker dan men wel vermoedt. Zij wordt o.a. ook voortgestuwd door de doorbraak, die onze scholen blijft aanvallen in de waan, dat de tegenwoordige openbare school met een uur godsdienstonder wijs de kerk tot steun kan zijn. Prof. Dijk constateerde ook, dat de geeste lijke inflatie in eigen kring al verder is doorgedrongen dan gevreesd wordt en spr. wekte dan ook allen op, de be lofte van het Volkspetitionement, de strijd niet te staken, te vernieuwen. Mr. J. J. Hangefbroek, secretaris van de Unie, deelde de vergadering mee, dat er in het afgelopen jaar tien nieu we locale comité's in het leven werden geroepen, zodat er nu in totaal 1020 zijn. Ruim 600 comité's hebben inmid dels 355.698,35 gulden afgedragen. Bij de bestuursverkiezing werd de tweede voorzitter, dr. G. P. van Itter- zon herkozen. In de vacature van de heer P. van Tuinen werd benoemd da heer K. Elzinga te Leeuwarden. Na de middagpauze sprak ds. G. J. van den Bogerd, Herv. predikant te Leeuwarden, over „De school met de Bijbel, een oud en goed principe in een nieuwe tijd". Ds. Van den Bogerd stel de o.a., dat de kerkelijke verdeeldheid het christelijk onderwijs al onnoeme lijk veel schade heeft gedaan. Allerlei onderwerpen waarover geschillen be staan moeten op de scholen met de Bijbel met schikdraad worden afgezet en dat maakt de verhoudingen volko men steriel. Spr. pleitte voor samen werking op een vertrouwensbasis. „We moeten elkaar ernstig nemen en elkaar proberen te begrijpen." De briefwisseling, eind vorig jaar door dr. Buskes en dr. De Wilde ge houden, houdt de kerkelijke pers nog steeds bezig. Veel verder heeft deze ciscussie de kerk niet gebracht. Bij het openhartig gesprek is duidelijk ko men vast te staan, dat orthodox en vrijzinnig als het er op aankomt, el kaar niet dichter genaderd zijn. Prof. dr. K. A. H. Hidding geeft in Kerk en Wereld, orgaan van de vrij zinnige hervormden, een nabeschou wing, waarin hij zijn teleurstelling laat blijken. „Uit heel deze gedachten- wisseling blijkt hoezeer het de Her vormde kerk aan de moed en de ruim te ontbreekt om royaal hen op te ne men, die in de Christelijke vrijheid in de kerk willen staan, vrij van elk fun damentalisme, op het enige fundament dat aanvaardbaar is en gelegd is." De toogleraar vraagt nu om een ondubbelzinnige uitspraak over arti kel 10 van de nieuwe kerkorde. Ook wil hij een uitspraak over de verhou ding van het Christendom tot de we reldgodsdiensten. Aan de beantwoording van deze vra gen die ook door anderen gesteld werden zijn, naar prof. Hidding meent, vele risico's verbonden, die men nu maar eens lopen moet. „Meent de kerk voor de zoveelste maal ook hieraan door doodzwijgen weer voorbij tekunnen gaan, zoals aan zovele vrijzinnige uitingen, dan vol trekt zü na korter of langer tijd het doodvonnis over zichzelf", verklaart prof. Hidding. BAARLAND Geboren: Magdalena J., d.v. M. de Win ter en J. Vroonland; Willem M., z.v. L. J. Schipper en A. J. Zeevaart. Ondertrouwd: C. A. van Liere, 24 j. en P. Verhage, 24 j. Overleden: J. Murre, 67 j.( wed. van J. van Maldegem. DOMBURG Geboren: Maria C., d.v. M. van Iersel en C. M. Provoost. Gehuwd: P. Pattenier, 24 j. en J. Roelse, 22 j. Overleden: A. Bimmel, 89 j., weduwn. v. P. Brouwer; J. Konraad, 90 j., wed. v. C, Pouwer. 'S-GRAVENPOLDER Geboren: Cornells M. J„ z.v. D. van de Velde en B. C. Huijzen; Marinus M., z.v. M. de Visser en M. Jacobusse; Levinus L., z.v. J. de Visser en W. Verhage. Gehuwd: W. P. van den Bogaardt, 31 j. en E. R. Mos, 26 j.; J. Westerweel, 23 j. en A. N. Hulshof, 19 G. Pannekoek, 29 j. en D. H. Harthoorn, 23 j.; J. C. Verbrugge, 20 j. en J. A. S. Blom, 17 j. HOEDEKENSKERKE Geboren: Cornelis, z.v. P. v. 't Westein de en M. Remijn; Hubertus J. B., z.v. D. de Jonge en M. Drijdijk; Marinus J. A. J., z.v. A. P. Steenbakker en W. de Hooff; Pieter, z.v. J. J. la Grand en J. E. de Vriend; Cornelia A P., d.v. R. Hoek van Dijke en A. Quinten; Johannes J., z.v. A. Zandee en S. C. de Meester. Overleden; J. Koltjn, 84 j„ weduwn. v. J. Moerman. 'KORTGENE Geboren; Cornelis J., z.v. H. Amperse en C. Nijsse; Petronella M., d.v. A. van Hakken en H. van Elten; Madzy H., d.v. K. J. Roodzand en J. T. Noordhoek; Otto H., z.v. J. D. de Koster en J. G. ten Have; Jan, z.v. J. Valkier en H. G. Bekers; Ma rinus H., z.v. P. de Buck en D. Brouwer Ondertrouwd: C. Verwei, 24 j. en J. A. Janse, 19 j. Gehuwd: J. Anthonisse, 23 j, en J. J. Huige, 20 j.; C. J. de Krijger, 26 j. en D. Korteknie, 22 j. Overleden: P. Kramer, 67 j., v.v. F. van Liere; N. Koole, 86 j., wed. v. K. Prince. KOUDEKERKE Geboren: Adriaan, z.v. I. Zwemer en J. F. de Voogd; Marinus I, z.v. J. Luteijn en J. S. Meesen; Lena, d.v. J. Dekker en A. C. Poppe; Martinus F„ z.v. D. Kluijf- hout en C. Brasser; Marinus, z.v. C. San derse en C. Wielemaker. Gehuwd: N. Kesteloo, 26 j. en K. T. Faas. Wielemaker, 23 j.; J. Melis, 30 j. en K. Wielemaker, 26 j. Dverleden: P. A. Sommeijer, 84 j., wedn. v. J. van Noorden; M. Wielemaker, 82 j.t e.v. W. Reijnierse. MELISKERKE Geboren: Adriaan J., z.v. I. J. Huijsman en E. Steenblok; Jacob J., z.v. E. P. 01- denkamp en J. van der Meulen. Gehuwd: J. Meijers, 23 j. en C. de Kor te, 23 j.; C. Davidse, 23 j. en J. Kerk- hove, 22 j. Overleden: P. Francke, 59 j., m.v. S. A. van Sparrentak. NIEUW- EN SL.T-JOOSLAND Geboren: J. Keur-Goverse, twee zonen; H. van der Molen-Merk, d.; A. Brakman- Verduijn, z.; P. Janse-Goverse, z. Ondertrouwd: W. Joosse, 26 j. en G. van Eenennaam, 20 j.; J. G. de Voogd, 27 j. en N. van Belzen, 22 j.; S. C. Dees, 23 j. en C. M. Pleijte, 23 j. Gehuwd: J. P. de Nooijer, 29 j. en J. Knuijt, 23 j. Overleden: J. Klap, wed. v. J. Delle- beke, 70 j. SEROOSKERKE (W.) Geboren; Lisse B, d.v. M. Akihary en F. NjiWajang Tjiri; Johanna, d.v. J. Jan- se en M. de Ridder; Wilhelmina, d.v. J. Moelker en C. den Herder; Abraham A., z.v. A. Langebeeke en W. J. de Nood; Adriaan P., z.v. J. Willeboordse en T. Dingemanse; Pieter I., z.v. W. Saya en J. Toean Kotta. Gehuwd'. A. Ridderbos, 22 j. en S. Olree, 20 j.; M. P. van de Guchte, 25 j. en P. van Wouwe, 24 j. SINT LAURENS Geboren: Louis J., z.v. L. F. Boon en C. P. de Troije. Gehuwd: P. Wassenaar, 25 j. en J. de Buck, 26 j. TERNEUZEN Geboren: Francois J„ z.v. H. Koekkoek en J. H. Hamelink; Ronny E. V., z.v. R. L. Moelker en E. M. de Wit. Ondertrouwd: I. de Zwarte, 24 j. en C. Pladdet, 20 j. Gehuwd; T. C. van Belleghem, 28 j. en P. F. de Kleijn, 23 j.; E. P. Boone, 21 j. en J. S. van de Wege, 21 j.; A. Pladdet, 35 j. en A. E. van de Wege, 26 j.; R. L. de Neve, 27 j. en S. J. Leunis, 25 j. Overleden: M. B. Schelfaut, 46 j., v.v. J. Cocquyt; A. Wieland, 74 j., v.v. H. van Pienbroelt; J. F. Verluide, 85 j., wedn. v. S. M; Reigel; C. J. Dieleman, 83 j., wed. v. E. Oppeneer; M. S. van der Peijl, 75 j., v.v. P. Simons; W. Kaijser, 67 j., m.v. C. Schieman; F. Klaassen, 67 j., m.v. J. M.

Zeeuwsch Dagblad | 1958 | | pagina 2