BURGERLIJKE STAND Petste Pelle Pingo Diasdag 8 april 19$8 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 5 VLISSINGEN TERNEUZEN De vrolijke avonturen van en macht dep zonde >t-HEER ARENDSKERKE Benoeming. Mej. K. Rottier, leidster ean de Christelijke Kleuterschool al- Bier, is benoemd tot hoofdleidster aan de Chr. Kleuterschool te Nieuwdorp. MELISKERKE AJL-klesvereniging. De A.R.-kiesver- fpiging hield onder leiding van de heer yf. de Buck een vergadering. De secreta ris, de heer J. Wisse, bracht een jaarver slag uit. De kas sluit met een batig saldo De voorzitter behandelde de gemeente politiek, waarop een levendige discussie Volgde. De candidatenlijst voor de a.s. ge meenteraadsverkiezingen wordt als volgt rmengesteld: 1. W. de Buck, 2. P. Sinke, J. Wisse, 4. A Adriaanse, 5. J. de Wolf, J. Boogaard, 7. R. Krijger, 8. L. Wisse, NIEUWDORP Benoeming. Tot hoofdleidster aan de Chr. Kleuterschool te Nieuwdorp Is benoemd mej. K. Rottier, leidster éan de Chr. Kleuterschool te 's-Heer Arendskerke. OOSTBURG CPMB en CJBTB. De CPMB en CJBTB hielden een gecombineerde vergadering onder voorzitterschap van de heer M. de Hullu. Na de opening volgde een decla matiewedstrijd. -Daarna werden de door de dames gemaakte fruitmandjes ver kocht. De opbrengst kwam ten goede van de gecombineerde kas. Na de pauze werd Oen causerie gehouden door de heer S. P. Dekker over het onderwerp „Amerika in woord en beeld". De uitslag van de decla matiewedstrijd werd hierna bekend ge maakt. Bij de dames werd mej. J. Fondse Winnares en bij de heren ging de heer D. Dekker met de hoofdprijs strijken. Bei den zullen worden afgevaardigd naar de Èeeuwse kampioenschappen. OUD-VOSSEMEER Herbenoeming. Bij K.B. werd burge- reester J. J. Versluijs met ingang van april j.l. opnieuw als zodanig voor Oen periode van 6 jaar herbenoemd. Afbraak. Het oude gymnastieklokaal aan de Molenstraat valt thans onder Je slopershamer van aannemer Berre- Voets te Zierikzee. Men is maandag be gonnen en het werk maakt snel voort gang. Hiermee zal een gebouw ver dwijnen, dat langer dan een eeuw het beeld van de Molenstraat beheerste. Tot in de twintiger jaren was het in gebruik voor zijn eigenlijke bestem ming als dorpsschool. Nadat de tussen muur was verwijderd deed het ge bouw tot juli 1957 dienst als gymna- gtieklokaal. Aanbesteding. Ten gemeentehuize van Oud-Vossemeer werd de aanleg van de Bou-Kooijmanstraat aanbesteed. Er werd als volgt ingeschreven: A. v. d. Werff, Bint-Maartensdijk f39.500,J. Vos, Tho- len f40875,Fa. W. v. Voss, St. Anna- land f41500,—; P. Knuist, Tholen f43500. Het werk is nog niet gegund. Groene Kruis. Zoals gebruikelijk was «r weinig belangstelling voor de jaarver- J[adering van het Groene Kruis, die onder eiding van de voorzitter, dr. R. C. Renes, in het wijkgebouw werd gehouden. Na het jaarverslag van de secretaris, inr. J. J. Versluijs en dat van de penning meester, de heer C. P. Timmermans, ging men over tot bestuursverkiezing. De af tredende leden, de heren W. M. van Dijke, C. P. Timmermans en J. Aarnoud- te werden allen herbenoemd. Bij de rondvraag wees de voorzitter er nogmaals op dat Ouden van Dagen Slechts voor contributieverlaging in aan merking kunnen komen indien zij hier om schriftelijk bij het bestuur verzoeken. Verder handelde men nog enkele huis houdelijke zaken af. OVEZANDE Zangavond. Voor de zangavond, die vorige week is gehouden, bestond een ïeer grote belangstelling. Diverse koren verleenden medewerking: chr. koor „De Bofstem" te Terneuzen, dir. H. Wisse; Ned. Herv. kerkkoor te Hoedekenskerke, dir. J. van Doeselaar; chr. gem. koor „Kunst naar Kracht" te Driewegen-Ove- lande, dir. J. Huissen; kinderkoor „De Jonge Stem" te Driewegen, dir. mej. N. Anthonisse. Alle koren zongen op ver dienstelijke wijze een aantal nummers, al bleek wel, dat het koor uit Hoedekens kerke een grotere bezetting behoeft. Het ligt in de bedoeling een dergelijke avond ook te organiseren in Terneuzen en Hoe dekenskerke. Ds. J. van Veen sprak het openingswoord en ds. R. Das het slot woord. Collecte. De collecte voor het Leger des Heils heeft opgebracht f 33,71. Ouderavond. De ouderavond van de School met de Bijbel werd gehouden. De belangstelling van de zijde der ouders was goed. Het hoofd der school, de heer Van der Meer, gaf een weergave van be paalde gedeelten van lessen, welke waren o- 'nomen op een bandrecorder, wat bij- z. der in de smaak viel. Na de pauze be stond gelegenheid het werk der leerlingen te bezichtigen. 'EEROOSKERKE (W.) Mutaties op gemeentesecretarie. Per 1 Jnei is door de gemeente Ridderkerk be noemd tot commies A, de heer J. J. Ver- hage, thans eerste ambtenaar, tevens ont vanger, der gemeentesecretarie van Se- rooskerke. De heer Verhage bekleedde het ambt van waarnemend secretaris. In pijn plaats is per 1 mei benoemd de heer W. Brouwer uit Stavenisse, waar hij de functie van eerste ambtenaar bekleed. De tweede ambtenaar, de heer A. Sturm, verlaat per 1 juni eveneens de gemeente •n krijgt in Alblasserdam de rang van adjunctijcommies 2e klas. In deze vaca ture werd voorzien door de benoeming van de heer P. J. Leendertse, thans werk- paam als derde ambtenaar In de gemeen te Oostkapelle. Deze benoeming gaat In p' - 15 mei a.s. •Il.-kandidaten. De lijst voor de ge meenteraadsverkiezingen ziet er als Volgt uit: 1. J. Louwerse; 2. H. Janse; j. J. Cevaal; 4. J. H. Brevet; 5. S. F. Koole; 6. C. Huyssoon; 7. K. Kluyfhout. 1BTAVEN1SSE Kleuterschool. Onder leiding van de vcorziter, burgemeester A. Sluijmers, Werd de jaarvergadering gehouden van de Kleuterschool. Tot leden van de oudercommissie wer den benoemd de heren M. K. de Wilde, L. Zozemond en P. de Rijke. Voorts zullen tn deze commissie nog twee dames zit ting nemen, die door het bestuur aange wezen zulen worden. In 1958 werd het ge middelde van 51 leerlingen niet bereikt. In 1957 echter wel, zodat thans twee leid sters aan de school verbonden mogen zijn. Het ledental bedroeg op 31 december 1957 141 en het aantal begunstigers 11. Het voordelig saldo van de vereniging bedroeg f2668,79. Verkeersdiploma's. In het gemeentehuls werden door de burgemeester, de heer A Sluijmers en in tegenwoordigheid van de beide wethouders, de heren J. Hage en C. J. Moerman, de plaatselijke politie en het hoofd der school, aan 17 leerlingen der school diploma's en speldjes uitge reikt. Een drietal leerlingen kreeg nog een boek voor hun bijzondere prestaties. ST. ANNALAN7 Boerenleenbank. Woensdag hield de Coöperatieve Boerenleenbank haar alge mene jaarvergadering. De voorzitter, de heer Corns. J. J. Kooijman, verwelkomde speciaal burgemeester Van den Bos, weth. Goedegebuure en drs. Dijkgraaf, secreta ris van het Landbouw Coöperatie Cen trum. De voorziter zeide, dat 1957 een goed jaar was, daar de vroege aardappe len al weg waren, voordat het kwaad en het „glas" zich vertoonden. Uit het jaar verslag van de secretaris', de heer Chr. J. C. Boot, bleek, dat er op 1 januari 1957 623 leden waren en op 31 december 627. De rekening over 1957 gaf aan beide zij den van de balans een bedrag van f 23.442. 213,89 tezien; dit bedrag ligt 3 miljoen hoger dan in 1956. De balans gaf aan bei de zijden een bedrag te zien van f4.432. 201,79. Hier viel een stijging waar te ne men van f24.000 gulden. De balans van de spaarbank gaf aan beide zijden een bedrag te zien van f3.662.206,85. Het pe riodiek aftredende bestuurslid J. J. Mos selman werd herkozen, evenals het perio diek aftredende lid van de Raad van Toe zicht, de heer N. M. Hage. De heer Boot gaf een uiteenzetting over de A.O.W. en over de belasting. Tenslotte hield drs. J. Dijkgraaf een causerie over de financiering van de land- en tuin bouwbedrijven, waarna hij nog enkele films vertoonde. Bouw bungalow. In het uitbreidings plan .Achter de Bogerds" zal voor de heer Lt. Rijnberg een bungalow op de hoek van Zuidstraat en Kloosterstraat ge bouwd worden. Met de voorbereidende werkzaamheden is reeds een aanvang ge maakt. *- Lobaal o.l. school. Het lokaal van de o.l. school grenzende aan de Ned. Herv. kerk moet verdwijnen in verband met de uitbreiding van genoemde kerk door het aanbouwen van twee njbeuken. Zodra de vergunning afgegeven is, zal met de slo ping van het lobaal een aanvang worden gemaakt. Hierdoor zal Sint-Annaland, evenals vroeger, weer een kruiskerk krij gen. In de consistoriekamer is nog een pentekening te zien van de oude kruis kerk, die aan het einde van de vorige eeuw geheel werd afgebroken. De huidige kerk dateert van 1899. Collecte. De dames van de Hervormde dameszendingskrans „Indonesië" hebben met lijsten een rondgang gemaakt door deze gemeente ten bate van de Simavl. Deze lijstcolecte bracht op f680,20. Kozijnen geplaatst. Dinsdag 1 april wer den door de firma A. Muller-Franke uit Sint-Maartensdijk de kozijnen geplaatst in het in aanbouw zijnde nieuwe vereni gingsgebouw achter de Ned. Herv. kerk alhier. Dit is op zich zelf niets bijzonders, doch hier verdient het wel een vermel ding, want deze kozijnen werden met een takel op hun plaats gebracht. Ze hebben namelijk een respectabel gewicht van een ton. Verwarming. De centrale verwarming in het nieuwe verenigingsgebouw, alsme de in de twee nieuwe zijbeuken van de Ned. Herv. kerk te Sint-Annaland zal aangelegd worden door de firma Schreu- der uit Amersfoort. Hemava. De maandelijkse busjesacties ten bate van de Hemava hebben over het eerste kwartaal van 1958 een bedrag van f54,02 opgebracht. Jaarvergadering .Groene Kruis". Maan dagavond hield de vereniging „Het Groe ne Kruis" haar algemene jaarvergadering te Sint-Annaland, o.l.v. burgemeester J. van den Bos, die in zijn openingswoord inzonderheid weth. G. Goedegebuure en raadslid J. den Engelsman welkom heette. Uit het jaarverslag van de secretaris J. F. Kaashoek bleek, dat 1957 gunstig te noemen valt, behalve de financiën. De wijkzuster J. A Krijger heeft 3637 bezoe ken afgelegd in het afgelopen jaar. De arts, dokter H. R. M. J. van Es heeft 24 maal consultatie gehouden, terwijl er in het wijkgebouw 100 maal cursus werd ge houden. In 1957 werden in totaal 18087 baden genomen; van de verplegingsarti- kelen werd 300 maal gebruik gemaakt. De Groene Kruis rekening over 1957 gaf aan ontvangsten en uitgaven een bedrag van f 10.329,29 te zien. Bij de reservering onderhoud wijkgebouw was er een saldo van f652,29. Het saldo van de reservering onderhoud badhuis was f 124,89. Het pe riodiek aftredende bestuurslid J. van den Bos werd herkozen. De prijs van de baden zullen met 5 cent verhoogd worden. De contributie zal wor den verhoogd tot f7,70. Het inleggeld wordt gebracht op f25,behalve de pas getrouwden, die vrijgesteld zijn. Kandidatenlijst. Evenals in andere plaatsen is er te Sint-Anrialand ook een kandidatenlijst voor de in mei te houden gemeenteraadsverkiezing. De zogenaamde „Rechtse lijst" ziet er als volgt uit: 1. J. A. den Engelsman, 2. G. Goedegebuure, 3. Jb. Moerland, 4. Abr. J. Kurvink Janzn, 5. Iz. Gunter, 6. Lt. I. Goedegebuure, 7. J. W. Elènbaas; 8. Adr. Vroegop, 9. L. den Engelsman, 10. J. A. Kaashoek, 11. Johs. de Waal, 12. Johs. Overbeeke N.zn. Winkels lange/ open. In Sint-Annaland zal men in de week een uur langer kun nen kopen en verkopen, want tot 1 okto ber 1958 zijn alle winkels in de week van maandag tot en met donderdag tot zeven uur geopend. De wekelijkse koopavond blijft gehandhaafd op de vrijdagavond: dan mogen de winkels geopend blijven tot negen uur 's avonds. Op de zaterdagen gaan de winkels om 18 uur (zes uur) dicht. VEERE Ijsvogels. De Veerse IJsvereniging „De Ijsvogels" heeft de ledenvergadering, te vens jaarvergadering, in de bovenzaal van het Lammetje gehouden. Aan de orde was het periodiek aftreden van de heren L. van der Hiele en J. Francke, laatstge noemde stelde zich niet herkiesbaar. Te vens bedankte als bestuurslid de heer J. A. Minneboo. Tot nieuwe bestuursleden werden gekozen de heren J. van der Kooy, F. Bout, terwijl de heer L. van der Hiele herkozen werd. Na afloop van dit gedeelte werden door de heren B. Bos uit Dordrecht en S. J. Vos uit Bilthoven twee filmpjes vertoond over het schoonrijden, waarbij de heer Vos een lezing hield. ZOUTELANDE Kandidatenlijst C.H. De C.H.U. stelde de volgende kandidatenlijst voor de raadsverkiezing; 1. P. Leynse; 2. J. Riemens; 3. J. Jonker; 4. J. Lievense; 5. C. Kleinepier; 6. J. Kruit; 7. J. Do- minicus. Diploma's bevorderingen op avondnij' verheidsschool Door de wethouder van Onderwijs, de heer W. Poppe, werd in tegenwoor digheid van de commissie van toezicht de directeur en de leraren der gemeen telijke avondschool voor de nijverheid de getuigschriften uitgereikt. Bü de uitreiking der getuigschriften voor de groep her- en omscholing was aanwe zig de heer M. C. C. de Reeper, hoofd der opleidingen K.M.S., die tevens na> mens het bedrijfsleven de belangen memoreerde. Bevorderd van le naar 2e klas van de A-cursus: W. G. F. Bloekpoel (lof), C. G. Nieuwersteeg, F. A. Hubregtse, A. Mijnsbergen, A. F. de Ruijter, W. G. Houtzager, A. L. de Jonge, P. J. Vis ser, C. A. de Jonge. Bevorderd van 2e naar 3e klas A- cursus: A. Davidse, G. L. Francke, A. Kopmels, P. F. J. Louws, A. J. M. Theune, B. J. Smit, A. C. v. d. Hoek, J. A. de Jonge, A. P Linders, C Schout, A. de Witte, A. S. J. v. d. Made, J. C Schenkenburg, J. J. Poppe, J. M. Theune. Niet bevorderd 4 leerlingen. Bevorderd van 4e naar 5e klas (le naar 2e klas B-cursus): J. v. Aalst, C. M. Boucherie, L. P. Daniëlse, J. P. Pleyte, A. J. de Rijke, A. H. L. Lili- paly, J. de Jager. Geslaagd voor het Getuigschrift 3- jarige A-cursus: P. ÏSoselaar, M. A. Bouff, A. J. v. Brugge, F. H. de Haan, E. Hoorweg (lof), P. Latuheru, P. Maas, W. D. v. Maris, A. C. Moens, C. J. Stroo, M. A. P. Swennen, J. A. Ver hage. Afgewezen 5 leerlingen. Niet aan examen deelgenomen: J. Nieuwland. Geslaagd voor het getuigschrift 2- jarige B-cursus: T. Everaers, L. W. Fritz (lof), J. J. v. Heulen, J. A. Hoo- gerheide, J. M. v. d. Lee, W. J. Roth, R. Scheffler, C. J. Stroo, J. M. v. Wijk huizen. Geslaagd voor het getuigschrift 2- jarige Her- en Omscholing: afdeling algemeen metaal: L. Beghtel, P. A. Bouterse, J. Lekatompessy, C. E. Lin ders, C. Louwerse, M. Meulenberg, P. v. Oorschot, J. Stouthamer, G. C. J. Uijt de Haag, A. E. E. Vercammen, J. Witte. Afdeling Scheepsbouw: W. L. Ane- maat, L. Fleurbaaij, E. v. Geersdaele, A. A. Geervliet, A. v. Gemst, J. Gie- zen, L. de Hamer, W. v. Heese, A. M. Heskes, S. B. Huisman, T. v. d. Kaap, C. Kats, T. Klosinski, H. A. B. Mes, D. Meijer, M. Muller, J. Postema, J. de Ronde, M. Rijsdijk, J. M. Schillemans, D. A. Tiekstra, F. W. de Troye, P. J. Valckx, G. Venema, L. Willeboordse, J. H. M. Wubben. Afgewezen 4 leer lingen. Gevonden voorwerpen Op het politiebureau zijn de volgen de gevonden voorwerpen af te halen: zilveren ringetje, speldje, rode kinder sjaal, wit kindersehoentje (rechts) step op drie wielen, wollen sjaal, rode vul pen, linker kinderschoentje, ceintuur, van jas, zwarte halsdoek, paar zwarte kinderschoenen, schepje, kenteken plaat PA-26-33, schoen, jurk, blauwe step. Op dit bureau zijn tevens inlichtin gen té verkrijgen over de volgende voorwerpen: springtouw, rentezegels, zilveren ringetje, filmrol, band van jas, broche met 5 steentjes, paar boks- handschoenen, groene portemonnaie met inhoud, geklede pop, wollen das, wit kinderschoentje, plostic zakje met loten, groene portefeuille-portemon- naie met inhoud en diverse wanten en handschoenen. AAGTEKERKE Ondertrouwd: C. de Voogd, 23 J. te Oostkapelle en M. Vos, 23 j. VLISSINGEN Geboren: Jelle J., z.v. L. P. de Vlieger en C. Jonker; Cornelia J„ d.v. C. J. Uit man en M. v. Egmond; Ronald, z.v. J. Stroo en W. P. Feij; Christina M. J., d.v, M. G. A. de Bock en A H. A. C. Wijn hoven; Johanna L. M. A., d.v. P. Sturm en J. M. Rijsdijk; Johanna C. M., d.v. G. Slabbekoorn en H. Luteijn; Arie M„ z.v, P. Boer en- S. v. d. Pol; Christiaan M., z.v. C. M. v. Wanrooij en A. M. L. Ge- leijn; Martina C„ d.v. A. d. Risser en A. Lobbezoo; Cornells, z.v. J. J. Meerman en J. C. Kusse; Okke T., z.v. T. Soolsma en G. v. Belzen; John G„ z.v. J. v. d. Velde en E. C. v. d. Ketterij; Paulina S., d.v. H. A. Vos en M. Suurmond; Louise P., d.v. E. Claessens en M. de Nooijer; Bartelt L., z.v. D. L. Sittrop en E. G. Coenraad; André, z.v. C. P. Parent en S. A. Sinke.; Frans A., z,v. S. M. de Visser en P. v. Rijmenant. Ondertrouwd: P. de Bree, 24 j. en A. K. v. d. Kooij, 25 R. J. A. M. Maes, 28 j. en G. A. Mulh, 23 j.; D. Bakker, 22 j en K. Floresse, 21 j.; J. D. Weststrate, 25 j. en J. Th. Huibregtse, 21 j.; G. Geert- se, 28 j. en E. Goud, 23 j. Gehuwd: R. A. Gijbeis, 24 j. en F. W. v. Beers, 24 j.; C. v. Belzen, 22 j. en P. J. Rouw, 18 j. Overleden: C. de Leeuw, 77 j.; D. P. Liebers, 83 j. m.v. J. Smoor; E. Soete- meijer, 57 j., v.v. H. A. v. Amersfoort A. Knop, 75 j., wedn. v. W. Corthuis; J. W. v. d. Leije, 82 j„ wed. v. O. W. Erdle; W. Stofkoper, 77 j., m.v. M. E. Schneider. Geboren; Peter L., zv H. E. Vanhijfte en C. A. H. D'lieri; Woudina, dv A. Gilde en - L. Ch. Herrebout; Pieter Kr., zv C. M. Oppeneer en C. M. Hamelink; Johanna A. M. dv H. E. P. de Bock en C. de Nijs; Herman F. M„ zv O. C. Pie- ters en J. M. Ro'mbout; Irma M. E., dv B. C. van den Bos en J. A. M. B. van Hoecke; Frangois J. J., zv J. K. Lensen en P. J. Chr. Risseeuw; Joseph L. A., zv L. Sarneel en E. Ch. Blomme. Ondertrouwd: W. J. de Bree, 54 j. en M. Dieleman, 57 j.; L. M. Dieleman, 23 j. en G. Postma, 20 j.; J. van Es, 25 j. en D. A. M. Durinck, 22 j.; R. Schelstraete 29 j. en Th. M. Th. Roestenberg, 25 J. Gehuwd: P. H. Janse, 23 j. en J. Ch. Romeijnsen, 21 j. Overleden: J. F. Mobelus, 74 j., mv C. Bonne; P. F. Herman, 86 mv E. M. Coone; E. J. Wemaer, 69 j., mv A. de Doelder. AXEL Geboren: Cornelis P., z.v. M. van Ham en D. A. van den Berge; Adriaan J.. z.v. L. L. Wiskerke en E. P. F. Neeteson; Guido I. E., z.v. A. L. van Leemput en T. J. van Leemput; Willemina L.. d.v R. Ruijtenburg en W. L. Witte; Pieternella J., d.v. R. Ruijtenburg en W. L. Witte; Adrianus, z.v. A. de Waard en M. J. Al ting; Cornelia C., d.v. A. F. v. d. Velde en C. van Alten; Willem, z.v. C. M Klaassen en K. Maat; Jacobus, z.v. J. Dieleman en M. M. Jansen; Marcel A. E., z.v A. F. van der Linden en J.-M. Misseghers. Ondertrouwd: M. J. Jansen. 25 J. en E. Geensen, 21 j.; J. Rinkhoud, 24 j en J. C. Bakker, 22 j. Gehuwd: P. A. Kielman, 18 j. en A. Wiemes, 19 j.; D. G. Goedhals, 21 j. en E. I. van de Vijver, 20 j.; A. Harinck, 22 j. en I. de Smet, 18 j.; J. Verstraten, 55 j. en K. M. S. Verberkmoes, 49 j. Overleden: A. Penne. 72 j„ wed. v. L. Dieleman; E. B. van Acker. 81 j., wedn. v. L. M. de Rop; C. Scheele,-57 J.; A. van Cruijnlngen, 88 J., wedn. v. L. N. Ver ijzer. ARNEMUTDEN Geboren: Frederik A. z.v. L. Dei) en S. Dekker; Aarnoud J., z.v. J. P. Davidse en P. de Hamer; Levina C., d.v. M. Schee- DOOR IESLIE KEITH 126) „Ga en vind haar, jij die haar lief- hebt!" riep z(j. „Jou heb ik lief", antwoordde tüj. Zonder het te willen kwamen de woorden van zijn lippen. Ze werden weinig meer dan gefluis terd. Hij kon zelfs niet weten, dat zij ze had gehoord, zo snel was haar rug naar hem toegewend, toen zij bevelend tot Herrison zeide: „En u, die haar haat, ga ook!" Herrisons gelaat werd doodsbleek. Zijn linkerhand sloot en ontsloot zich weer, hij trappelde op het karpet. „Beschouw je dat als een voorwaar de?" vroeg hij. „Ik heb je je fortuin terug gegeven, Peggy. Ik verdien eni ge beloning. Meen je, dat het vinden van haar een voorwaarde is?" „Indien u haar terugbrengt", zeide zij, „zal ik mijzelf afvragen of het mogelijk is u te vergeven zal ik me zelf vragen, of ik ooit weer met u kan spreken." Maar ofschoon ze hen beide voort dreef, waren haar eigen voeten de eerste, die de heuveltop bereikten. Maar daar heerste alleen de stilte. HOOFDSTUK XXXV De Brandons krijgen het hunne In de maanden, die volgden op het verdwijnen van Maisie, waren er nooit in het hart van moeder of dochter Brandon die toch door haar waren benadeeld ander gedachten dan van medelijden of vergeving. Het was ge makkelijk voor hen, om te vergeven, want ze wisten de zonde van de zon dares te scheiden. En met de zonda res hadden ze medelijden. Zij konden nog aan haar denken met de oude liefde. Het kwaad dat zij gedaan had, zo redeneerden zij, was uit liefde tot haar kind geschied. Mevrouw Bran don, die aan haar overleden echtge noot dacht en het meisje, welker hart nog vol indrukken was, vonden wape nen ter verdediging van de verloren ziel, die in hun leven was gekomen en er op zo treurige wijze uit was ver dwenen. Het was Lawrence Fogo, die einde lijk haar spoor vond in de haven, van waar z(j naar Amerika had willen scheep gaan. Maar daar begaven haar haar laatste krachten en zij had geen kracht meer, om te herstellen. In een armelijk 'hotel, waar niemand haar kende en dus ook niemand in staat was haar vrienden te waarschuwen, was zij gestorven, voor de man, die haar alleen met het leven had kunnen verzoenen, en haar zou hebben gehol pen haar fout weer goed te maken, haar kon bereiken. Tot het einde van haar leven zou Peggy nooit die dagen van droefheid aan de zee vergeten, toen haar moe der bij haar kwam en zij samen wacht ten en wachtten, een week, die niet scheen te eindigen, terwijl hun hoop steeds kleiner werd en eindelijk hope loos bleek. Nooit zou zij het verdriet vergeten op het gelaat van een edel man, toen Lawrence Fogo, te stil van karakter, om verlichting te vinden in woorden, eindelijk met de tijding kwam. Wanneer er nog troost voor hem was, kwam die van mevrouw Brandon. Haar zachte, bruine ogen kenden het geheim van het meegevoel. Haar vrien delijkheid ging uit tot alles, wat leed. In zijn verdere eenzame leven op zee, de zee, die alles had genomen, wat hij liefhad, was het haar moederlijke ge stalte, die verbonden bleef aan zijn herinnering aan die donkere uren, toen hij Maisie alleen had gevonden, om haar voor altijd weer te verliezen. Verney Drake kwam ook, maar hij had een mindere rol te spelen en werd spoedig weggeroepen, om met Oliver en Grania mee te gaan. Van hen, die deel hadden aan het treurspel van Maisies leven en sterven, kwam alleen Herrison niet terug. Misschien begreep zelfs zijn ijdelheid de onmogelijkheid van de vervulling van zijn hoop. Of schoon hij bitter overtuigd bleef van Peggy's ondankbaarheid. Mevrouw Brandon en Peggy gingen alleen naar huis. Zeker was het, dat toen zij bij het afscheid juffrouw Mack kuste, de tranen niet alleen van deze goede vrouw kwamen. Bij het kruispunt dacht zij plotseling aan de „George". „Er is hier een lief ouderwets ho tel, moeder", zei zij, „waar we iets gaan eten. Het is dicht bij". „Ik heb juffrouw Mack gevraagd ons een broodje mee te geven, lieve", zei mevrouw Brandon bedeesd, de naam van het hotel maakte haar al zenuwachtig. „Er was nog een halve ham over". „Werkelijk?" zei Peggy verstrooid, terwijl ze zich afvroeg, of Verney Dra ke zijn trein had gehaald. „Neen, moeder, laat die broodjes maar in de trein liggen. Misschien zal de een of andere arme reiziger zich er over ont fermen. Ik wou graag met u een lek ker diner hebben. Ik kan het me nog niet voorstellen, dat we nu wel twin tig hammen kunnen bestellen, als we ze konden opeten?" (Wordt vervolgd) 12-4) Neem me niet kwalijk, Meeuw, maar kunt U mij ook ver tellen of die kust daar ook de gro te rivier is? Goedendag, kameraad. Dat daar is geen rivier.een rivier ligt in de laagte en bestaat uit wa ter. Neem het stuur eens over Petsie, ik moet met die vishande laar daar boven onderhandelen. WESTKAPELLE Geboren: Krijn, z.v. K. Faasse en B. Roelse; ,'IJerina, d.v. J. Gabrielse en A. de Pagter; Pieter A., z.v. S. Peene en A. Bölkow; Johanna, d.v. L. Pouwelse en A. Kaljouw; Jakobus A., z.v. L. K. Roelse en J W. Minderhoud. Ondertrouwd: W. de Buck, 30 j. en K. Gabrielse, 29 j. Gehuwd: M. Huijgens, 53 j. en A. Beu- kema, 38 j. Overleden: W. Lievense, 89 wed. v. J. Toutenhoofd. WISSENKERKE Geboren: Pieternella H., d.v. D. Dinge- manse en J. B. Clement; Adriana J., d.v. P. J de Kam en A. K. Flipse; Adriaan C., z.v. A. C. Hanse en N. A. Noordhoek; Johanna A„ d.v. D. de Looff en L. de Ja ger; Jacobus A., z.v. W. H. Zwemer en T. S. Filius; Abraham, z.v. C. Balkenende en M H. Zwemer. Ondertrouwd: W. L. Anthonisse, 25 j. te Kortgene en A. C. Versluis, 24 j. VERSEKE Ondertrouwd; B. Vlaming, 28 j. en L. Poelman, 18 j.; M. P. van den Bosch, 24 j. en J H. d° Koeijer, 20 j. te Kapelle; J. C. Verwijs, 27 j. en E. B. Lobbezoo, 19 j.; A. Stulvenberg, 25 j. en A. C. de Kok, 18 j. Gehuwd: M. van den Dorpel, 24 j. en J. C. van der Jagt, 20 j. Overleden: L. D. Quist, 67 j„ v.v. Adr. Willemse. le en N. J. Janse; Klaas, z.v. K. van Bel- zen en M. van Belzen; Lieven, z.v. D. Ma rijs en A. de Nooijer; Jannetje, d.v. J. Mesu en P. van de Ketterij; Kornelis, z.v. H. K. Poelman en Y. Tilma; Corneles, z.v. C. van Belzen en J. Grootjans. Gehuwd: A. Kodde, 25 j. en S. Marijs, 24 j.; K. Klaasse, 21 j. en S. van de Grut ter, 20 j.; P. Meerman, 28 j. en C. Huis- zoon, 23 j.; C. Siereveld, 26 j. en J. de Nooijer, 18 j.; P. K. Poppe, 22 j. en C. van Belzen, 18 j. Overleden: C. van Belzen, 58 j„ v.v. J. van Belzen. BIGGEKERKE Geboren: Gilles, z.v. P, van Sparren- tak en C. Geschiere. Overleden: F. de Bree, 86 j., v.v. A Bimmel. BORSSELE - Geboren: Geerard J., z.v. J. Karelse en G. Geense; Francijna W., d.v. A. Guiljam en J. H. de Frel. Ondertrouwd: J. Brandes, 22 j. en A Quist, 21 j. Gehuwd: B. W. Buizer, 32 j. en M. van Westen, 28 j.; A. Krijger, 22 j. en M. Witten 20 j. Overleden: J. A. Schippers, 88 j„ e.v. van A. Geschiere. BRUINISSE Geboren: Martin W., z.v. P. van der Blom en L. Stein; Adriana D. T., d.v. J. S. Wiebrens en C. 'erspoor; Jan, z.v. C. W. de Waal en T. de Joode; Karei, z.v. A. B. van Kooten en A. Langerak. Gehuwd: M. P. Bal, 24 j. en P. K. Dijk stra, 20 j.; A. Vane, 23 j. en C. Zwijns- burg, 16 j.; W Kik, 26 j. en L. E. van Po- pering, 23 j. Overleden: P. J. van Keulen, 75 j., m.v. C. Heijboer; J. van der Have, 83 j., wedn. v. A. StoUtjesdijk; M. Vaane, 86 j., wed. v. P. Knop; J. Voorbeijter, 73 j„ v.v. J. de Koning. DRIEWEGEN Ondertrouwd: M. Slabbekoorn, 20 j. en C. P. Mol, 20 j. Gehuwd: W, J. Kopmels, 30 J. en J. J. de Witte, 24 j. KAPELLE Geboren: Johannes M. z.v. J. van Oos ten; Dignes E., z.v. J. Boei en C. E. Sinke; Pieter G,, z.v. G. Veerhoek en S. C. Zuijd- wegt; Francis M., d.v. J. M. Rijn en E. Leijs; Cornelia M. A., d.v. L. G. Nagel- kerke en A. C. Rood; Marinus J., z.v. J. Kloosterman en A. Wabeke. Gehuwd: M. Lokerse, 24 j. en C. W. Poortvliet, 22 j.; J. Wouda, 24 j. en W. P. Staal, 27 j. Overleden: C. Jobse, wed. v. G. Janse, 90 j.; A. Willemstein, wed. v. D. Kosten, 84 j.; N. Abrahamse, v.v. D. Bakker, 57 j. KRABBENDIJKE Geboren: Matthijs, z.v. L. Kriekaard en J. Weststrate; Pieternella S., d.v. J. P. Allewijn en J. Jansens. Ondertrouwd: J. C. Verfwijs, 27 j. en E. B. Lobbezoo, 19 j; J. A. Gijzel, 19 j. en J. M. A. B. Frelier, 16 j.; M. P. Bramsen, 34 j. en W. Snoep, 34 j.; A. C. Zoeteweij, 28 j. en J. Slabbekoorn, 24 j. Gehuwd: A. van de Vreede, 25 j. en J. C. Boone, 25 j.; B. Zuijdwegt, 25 j. en E. A van Iwaarden, 21 j.; M. J. Hoogstrate, 26 j. en C. L. Weststrate, 25 j. Overleden; A. Griep, 76 j„ v.v. C. B, Meeuwse; M. Mol, 66 j„ m.v. M. P. Rooze; J. R. Baarslag, 80 j. OOSTKAPELLE Geboren: Jacomina, d.v. J. Poppe en J. Maljaars; Hubrecht, z.v. J. den Hollander en P. Jobse; Lein, z.v. G. Francke en A G. Vlaming; Sara B., d.v. M. Schout en P. B. Boone. Overleden: J. Francke, 61 j., m.v. J. Jobse; A. J. Dlngemanse, 81 j., v.v. H. Geschiere. OOST- EN WEST-SOUBURG Geboren: Jan H., z.v. W. Kaljouw en N. Dingemanse; Gerrit C., z.v. G. Alting en K. Nangkah; Ferdinand, z.v. H. M. van Rikxoort; Cornelia, d.v. L. Wisse en N. Tange; Cornelia A., d.v. J. van der Knijff en C. A. Meerman; Maurice, z.v. W. J. Hoffman en A. S. Klaassen; Christiaan, z.v. J. de Kam en C. Coesijns; Geertruida, d.v. F. Beekman en N. van Eenennaam. Gehuwd: H. J. P. Eerland, 24 j. en R. S. de Rijke, 22 j.; J. J. Elich, 22 j. en M. C. Wielemaker, 21 j.; W. Hoogesteger, 23 j. en C. A. Lijnse, 21 j.; A. J. Mallie, 26 j. en G. Dekker, 22 J. Overleden: J. P. de Vrieze, 44 j. e.v. J. G. van der Staal. OUD-VOSSEMEER Geboren: Elisabeth W., d.v. A. de Witte en L. C. van der Jagt. Ondertrouwd: M. J. van den Boogaart en M. J. Lindhout. Gehuwd: J. van Akkeren, 24 j. en C. A. Wessels, 21 j.; A Wouters, 46 j. en A Aarnoudse, 36 j. Overleden: M. van Driel, 72 J„ m.v. B. Verkammen. POORTVLIET Geboren: Christina W., d.v. J. Hartog en J. P. van den Hoek; Maria C., d.v. A. J. van den Elsakker en J. B. de Witte. Gehuwd: C. Andriesse, 24 j. en M. Uijl, 24 j. RITTHEM Geboren: Leintje P., d.v. L. Wisse en P. C. de Visser. Overleden: M. A. Hubregtse, 82 j„ wed. v. J. A. Dubois; C. Naerebout, 30 J. Koppejan, 75 j., m.v. D. Marijs. RILLAND-BATH Geboren: Anna M„ d.v. J. C. Vreeke en A. van der Maas; Marinus A. P. A., z.v. L. P. Aerts en J. A. C. de Jongh; Marinus C., z.v. C. Moerdijk en A. Weststrate; Gerarda, d.v. A. G. J. van Vreeswijk en G. Kraan; Cornelis, z.v. G. Wiskerke en P. A. H. Lobbezoo; Gerarda J. M., d.v. M. L. M. van Pul en M. W. Verhallen. Ondertrouwd: J. T. W. A. van den Branden, 24 j. te Nieuw-Vossemeer en J. T. G. J. Langenberg, 23 j.; C. J. Schaap 25 j te Dordrecht en J. J. van Hoorn, 23 j. Gehuwd: J. de Goffau, 28 j. en E. Weststrate, 28 j. SCHERPENISSE Geboren: Jan M., z.v. A. Lindhoud en A. van der Slikke; Helena W., d.v. A Bo- lier en M. W. Poot. Gehuwd: A. van der Slikke, 24 j en C. M. van Haaften, 21 j. STAVENISSE Geboren: Jan J., z.v. J. J. Beeke en J. J. van der Reest; Cornelia W„ d.v. N. van Haaften en L. de Vos. Ondertrouwd: G. M. Quaak, 26 j. en N. Suurland, 28 j. Overleden: G. van den Berg, 80 j., m.v. F. van Zuien. WOLPHAARTSDIJK Geboren: Marinus M., z.v. L. J. Rijk en P. M. Rijk. Ondertrouwd: C. van Pelt, 23 j. en M. de Regt, 22 j. Gehuwd: P. J. van Luijk, 27 j. en J. G. Tazelaar, 21 j.

Zeeuwsch Dagblad | 1958 | | pagina 5