Werk aan nieuwe veerhaven Vlissingen vordert gestaag SjravinciMSÉm Secretaresse van Textieljaarbeurs is dag en nacht in touw Desolate gebouw van - bootdiensten verdwijnt Ank Stam vindt overwerken een prettige BEELDEN UIT STAKEND PARIJS VLISSINGEN PoncUrdag 3 april 1958 ZEEUWSCH DAGBLAD MET WERK aan de nieuwe veerhaven te Vlissingen vordert ge- lag. Het grote opstelplein voor het verkeer is gereed en zal over en- ele dagen in gebruik worden genomen. De heftorens voor de nieuwe aanleginrichting staan nog ten dele in hun bekisting, doch over enkele dagen zullen zij dit beschuttende jasje uitdoen, zodat zij verder af gewerkt kunnen worden. De slopers zijn begonnen met de af raak van het tijdens de oorlog zwaar eschadigde en dus desolate ge- ouw van de Provinciale Stoomboot diensten, dat precies op de plaats staat waar de oprijhelling naar de nieuwe fuik komt. Slechts weinigen zullen deze afbraak van dit sterk ontsierende gebouw betreuren of het zouden de tnensen van de Stoombootdienst moe ten zijn. Want hoewel er plannen be staan, dat zij op het Opstelplein een nieuw dienstgebouw zullen krijgen, tot op heden is er nog geen goedkeuring Voor deze bouw verkregen en tast men nog in het onzekere. Aannemer Blok, die de aanleg van de nieuwe veerha ven verzorgt, heeft echter een directie keet ter beschikking gesteld van het Uit hun huisvesting verdreven walper- soneel der Stoombootdienst. De doua ne, die op de bovenverdieping onder dak vond, is eveneens uit haar tijde lijke woning verdreven en elders aan de Buitenhaven ondergebracht. Voor haar ziet de toekomst er wat rooskleu riger uit, want vlak naast de nieuwe aanleginrichting is men bezig met de ST ANNALAND Uitslag verkeersexamen. Bij het te St.-Annaland gehouden verkeersexamen Slaagden van de 31 deelnemers van de School met den Bijbel 16 kinderen. Aan dit examen werd deelgenomen door 10 leerlingen van de o.l. school. Alle 10 slaagden. Schuren verkocht. Nu te Sint-Annaland e«n nieuwe veiling gebouwd zal worden zullen de beide schuren in de Westelijke Achterweg overbodig worden. Deze wer den vrijdagavond in hotel Havenzicht pu bliek verkocht. De grote schuur werd gekocht door de heer J. R. van Dijke (Molendijk), terwijl de kleine schuur in bet bezit kwam van de heer Corns, van Oudenaarde. bouw van een nieuw douane-kantoor. De sloop van het oude kantoor der P.S.D. moet binnen vier weken ge reed zijn. Iedere dag, dat de slopers later gereed komen, kost dit deze een bedrag van vijfhonderd gulden „boete". Zodat het daarom allerminst verwondering wekt, dat de afbraak in ijltempo gebeurd. DOODVONNISSEN IN MAROKKO VERNIETIGD Het Marokkaanse oppergerechtshof heeft dinsdag de doodvonissen die vorige week over twee Franse offi cieren zijn uitgesproken, wegens po gingen gericht tegen de Marokkaanse buitenlandse veiligheid, nietig ver klaard. De vonnissen waren door het hof van justitie in Rabat bij verstek geveld. Het oppergerechtshof vernietigde ook een doodvonnis tegen een Marok kaan, die ervan beschuldigd wordt in 1954 en 1955 inlichtingen verstrekt te hebben aan officieren, toen deze het bevel voerden over Franse troe pen tegen het Marokkaanse bevrij dingsleger. Op dertig km ten zuiden van de Birmaanse stad Bassein is in een he vige storm een rivierveerboot met 123 personen aan boord vergaan. Slechts twintig personen konden gered wor den. BT. LAURENS Damclub. Ter gelegenheid van haar 20- Jarig bestaan gaf de damclub in het ge meentelijk verenigingsgebouw een feest avond. De voorzitter, de heer P. de Kam, kon ln zijn openingswoord vele belangstellen den welkom heten, waaronder het voltal lig college van b. en w. en afgevaardig den van zusterverenigingen en de Zeeuw se dambond. Na de opening sprak de voorzitter van de Zeeuwse Dambond, de heer M. F. de Jonge te Middelburg, die de jubilerende vereniging met dit feit feliciteerde en de aanwezigen opwekte om lid van de damclub te worden. Verder werden nog felicitaties aange boden door de heer Walraven van de damclub Middelburg en door burgemees ter W. Baas. De hoofdschotel van deze avond werd gevormd door de opvoering van het toneelstuk „Schip op strand" dat werd opgevoerd door een toneelclub uit Domburg. Muzikale medewerking werd verleend door „The Delta Players" uit Veem Oranjevereniging. De Oranjevereniging vergaderde onder leiding van de voorzit ter de heer W. S. Pouwer. Uit het verslag van de penningmeester bleek dat 1957 een tekort opleverde. De heer C. van Blooten werd tot bestuurslid herkozen, hi de vacature van de Voorde werd ge kozen de heer A. de Puijt. Op 30 april a.s. hoept men de jeugd weer iets aan te bie den. 's-HEER HENDRIKSKINDEREN Oranjevereniging. De Oranjevereniging gaf een toneelavond voor de leden. De toneelclub „Kunstvrienden" uit Goes gaf een opvoering van het toneelspel „De gouden slang", dat op verdienstelijke wij- ga voor het voetlicht werd gebracht. Aan het einde van de avond sprak de voorzit ter een dankwoord tot de spelers en wederkerig richtte de voorzitter van „Kunstvrienden" zich tot de Oranjever eniging met een dankwoord voor de ont vangst. WOLPHAARTSDIJK Groene Kruis. Het Groene Kruis hield haar jaarvergadering in café Ossewaarde o.l.v. dokter A. I. Vos. Tot lid van de con trolecommissie werd benoemd de heer N. J. Nagelkerke. De heer J. Kakebeeke werd herkozen tot bestuurslid, terwijl in de plaats van de heer P. Luikenaar, die wegens zijn hoge'leeftijd bedankte, werd gekozen mevrouw G. Bouwknegt-Lopers. De voorzitter nam in hartelijke bewoor dingen afscheid van de heer Luikenaar, die 25 jaar bestuurslid is geweest. Dokter Polderman te Yerseke sprak de heer Lui kenaar toe namens het provinciale Groe ne Kruis en reikte de erepenning in zil ver aan hem uit. Tot slot hield de secretaris, de heer J. Kakebeeke, een causerie met filmopna men over zijn reis naar Amerika. KOUDEKERKE Herv. verenigingen. In het gemeentelijk verenigingsgebouw hield de hervormde vrouwen, en mannenvereniging haar jaarvergadering. Deze vergadering werd geopend door de voorzitter van de man nenvereniging de heer Chr. Schipper. Mevr. HendrikseJonker verzorgde de bijbelinleiding. Na de pauze hield ds. Strating een re feraat over „Het Deltaplan". Ds. J. H. J. Hoffman sloot deze verga dering. Twee beelden van de grote staking van vervoerspersoneel, welke Frankrijk dins dag heeft getroffen. De foto links laat zien hoe een jonge man in Parijs, bij gebrek aan beter ver voer, vrolijk op rolschaatsen naar zijn werk hobbelde De rechterfoto toont hoe een paar Franse militairen in Parijs een bejaarde man in een 'militaire vrachtwagen hiel pen, waarin al meer burgers, bij gebrek aan vervoer per bus, tram en trein, een plaatsje hadden gezocht. Tijdens zijn bezoek aan Turkije heeft Z.K.H. Prins Bernhcrd te Ankara een krans gelegd op de graftombe van Kemal Ataturk, de grondvester van de moderne Turkse republiek. De foto geeft een beeld van de krans- legging. GESLAAGDEN ZEEVAARTSCHOOL Geslaagden van de Zeevaartschool, de „De Ruyterschool" te Vlissingen: Diploma 3e stuurman g.h.v.: J. J. Fouw, C. J. Hondius, H. H. L. Ang. Diploma 2e stuurman g.h.v.: P. H. Geijsels, J. C. H. Wimmers, D. S. Han- newijk, W. Borsje (theor. ged.). Diploma kleine handelsvaart: P. Meerman. Diploma scheepwerktuigkundige di ploma Bil: P. J. B. Kint (met lof), C. Krul. Diploma scheepwerktuigkundige, di ploma A: C. A. de Bruine, J. M. L Remijn, C. F. Overbeeke, M. Bronke, H. Schipholt, R. K. Meerwaldt. Diploma scheepswerktuigkundige V. D.: J. F. van As (met lof). Diploma Radiotelegrafist 2e klasse: W. L. Riemens. SEROOSKERKE (W.) Jaarvergadering J.V. Zaterdag hield de ring Serooskerke e.o. der J.V. haar zeer geslaagde jaarvergadering in hotel „Juli ana" te Domburg. De vergadering die on der leiding stond van de heer Jobse, werd om half vier geopend, waarna de heer E. Wester te Middelburg sprak over: Vor men en Manieren" de Christelijke wel levendheid. Na gezamenlijke koffiemaal tijd werd de avond voortgezet met jaar verslagen, ringrapporten, wedstrijd en creatief spel met verdere omlijsting van het accordeon-gezelschap van Oostkapel- le. BRUINISSE Gemeenteraad. De gemeenteraad zal zaterdagmorgen in openbare vergadering bijeenkomen. Zij zal zich beraden op de gemeentelijke herindeling van Schou- wen-Duiveland, deverkoop van beste- dingsplichtwoningen, een wijziging in de gemeenschappelijke regeling Reinigings dienst Schouwen-Duiveland en op een re geling van de gemeentelijke kaspositie. Ingez. Med. (adv.) IIP* -I-I" „Ik doe mijn werk met ontzettend veel plezier. Overwerken vind ik zelfs prettig, ook al moet ik daar een bezoek aan de schouwburg of iets dergelijks voor afzeggen". Deze uitspraak typeert volkomen me juffrouw Ank Stam, de volijverige en onvermoeibare secretaresse van de Nederlandse Textiel jaarbeurs. Op het ogenblik troont zij dagelijks achter de balie van de informatiestand in het Utrechtse Vredenburg- gebouw. Zij ontvangt er buitenlandse en Nederlandse bezoekers, zij beantwoordt talloze telefoontjes, zij verzendt telegrammen naar alle delen van de wereld en als ze even tijd heeft tikt ze op de schrijf machine die op een plank onder de balie staat lange lijsten en brieven in allerlei talen. De Textieljaarbeurs heeft een eigen secretariaat en juffrouw Stam is dan ook een heel jaar bezig met de voor bereidingen. Zelfs op de beurs die nu aan de gang is verzamelt zij al plan nen en ideeën voor de volgende De eigenlijke voorbereidingen begin nen al weer zodra een beurs afgelo pen is en in januari bereikt de drukte een hoogtepunt. „Fiks jij dat maar", is een zinnetje dat Ank Stam vaak te horen krijgt van haar baas, de heer A. G. Biemond, die directeur is van de Nederlandse Textieljaarbeurs. En ze fikst het. 's Morgens, lang voordat de jaarbeurs deuren openzwaaien, is zij al druk be zig met het controleren van de stands, de verlichting en allerlei andere za ken en met het in orde maken van de balie. Zo tussen de talloze vragen die zij in de loop van de dag moet beant woorden, door, werkt zij het lijstje af, waarop zij de vorige avond heeft op getekend wat er allemaal gebeuren moet: ze reserveert hotelkamers voor buitenlandse gasten, ze regelt de ta felindeling voor de diverse lunches en diners die er dagelijks gegeven wor den, ze bereidt persconferenties en ont vangsten voor, ze spoort verloren voorwerpen op, ze noteert klachten en wensen van de standhouders, ze zorgt er voor dat er een bloemetje staat op de hotelkamer van een buitenlandse textielbeursbezoeker, kortom, er gaat geen minuut voorbij of ze moet ergens aan denken, ze njoet iets doen of ze moet iets regelen Hoog tempo Het tempo waarin alle werkzaam heden worden verricht, ligt uiter aard bijzonder hoog. Het geijkte ant woord op de veelvooi'komende vraag: „wanneer moet dit of dat klaar zijn?" is dan ook: „gisteren"! Ank Stam gaat, wanneer het enigszins mogelijk is, vlak voor iedere beurs met vakan tie. En wanneer ze dan weer terug komt, uitgerust en fit, kan ze er weer tegen. Tijdens zo'n beurs schieten er heel wat maaltijden bij in en van sla pen komt ook niet zo erg veel. Maar Ank doet haar werk met hart en ziel en ze houdt zelfs van de drukte! Onvermoeibaar Iedere middag om vijf uur, wanneer de beurs gesloten wordt, begint er een bespreking met de organisatoren van de beurs. Om acht uur moeten er dan vaak nog foto's uitgezocht, lijsten ge tikt, brieven geschreven en tafelinde lingen gemaakt worden. Denkt u nu niet, dat Ank 's avonds als ze in haar hotel arriveert, er eens rustig bij gaat zitten om van de vermoeienissen te be komen. Ze heeft een cursus bloem schikken gevolgd, ,,'s Avonds op mijn hotelkamer is het heerlijk rustig en dan heb ik alle tijd om de bloemstuk ken te maken, die de dag daarop da diners- en lunchtafels moeten sieren", zegt ze met een onverwoestbaar opti misme. Ontvangsten Diverse ontvangsten worden ook door Ank Stam voorbereid. Dit jaar heeft ze aan de directrices van allo Nederlandse huishoudscholen een per soonlijke brief geschreven met 't ver zoek, twee leerlingen af te vaardigen voor een excursie naar de beurs. De 160 meisjes hebben inmiddels allemaal een stencil gekregen, waarop stond welke trein ze moesten nemen, waar ze moesten overstappen etc. Ank heeft de verkeerspolitie gewaarschuwd voor de invasie, ze heeft bussen besteld, ze heeft een lunch georganiseerd en ze heeft ieder meisje een hoofddoekje ge stuurd, zodat ze elkaar gemakkelijk kunnen herkennen. En dat is nog maar een van de beursbezoeken waar voor Ank de verantwoordelijkheid heeft! Aan het eind van het gesprekje dat we met Ank hadden, zeiden we vol medelijden: „U zult wel erg opgelucht zijn wanneer de beurs is afgelopen". Haar antwoord was: „Nee, beslist niet. De laatste dag is altijd een beetje triest, je hebt er het hele jaar voor gewerkt en dan voel je je helemaal niet happy, als de werklui om vijf uur de matten op gaan rollen en beginnen met het afbreken van de stands ZAAMSLAG A.R.-kiesvereniging. Dezer dagen kwam de Anti-Rev. kiesvereniging in jaarverga dering bijeen onder leiding van F. do Koeijer. Na de opening werden tot be stuursleden herkozen C. A. de Kraker en Jacs de Jonge in twee vacatures werd voorzien door de benoeming van J. C. Verschelling en P. van de Ree. Als afge vaardigden naar de a.s. jaarvergadering van het Prov. Comité werden aangewezen Jacs de Kraker en A. Scheele-Dees. Door W. Faas werd een overzicht gegeven over de zittingsperiode in de gemeenteraad. Hierna volgde de opmaking van de can- didatenlijst voor de a.s. raadsverkiezingen F. de Koeijer, W. Faas, C. A. de Kraker, P. Koopman, Jacs. van de Ree, R. Boeye, D. Buijze en J. C. Verschelling. ARNEMUIDEN N.C.V.B. De plaatselijke afdeling van de Nederlandse Christen Vrouwen Bond hield haar maandelijkse vergadering o.l.v. mej. Van Donk. Ds. Homburg uit Vlissin gen sprak over het onderwerp „Pasen en wij". Een koortje zong enige passende paas- liederen. De presidente èn mevr. Tramper Leendertse declameerden. De opkomst was groot. De volgende vergadering zal worden gehouden op 25 april. Ds. S. van der Molen, Chr. Geref. predikant te Mid delburg, zal dan spreken over „Geloof en mystiek". XND-BATH „Rillandia". Onder voorzitterschap van de heer J. Koppejan werd in de zaal van de heer A. v. Hoek de ledenvergadering gehouden van de muziekver. „Rillandia". Het jaar 1957 was een zeer belangrijk jaar. Er werd n.l. een drumband opge richt, er werden uniformen aangeschaft, terwijl het muzikaal gehalte is gestegen. Eén zwak punt is er, en wel de financiële toestand. Er is zelfs geen geld, om nieuwe leden aan een instrument te helpen. De voorzitter zou proberen meer sub sidie te verkrijgen van de gemeente. An deren wensten weer een papieractie. Er zijn ook plannen tot oprichting van een signaal afdeling. De kas laat dit echter momenteel niet toe. De heer J. Polderman werd m.a.s. als bestuurslid herkozen. In de vacature A. Blok werd gekozen de heer J. J. Rijn berg.

Zeeuwsch Dagblad | 1958 | | pagina 9