Bevordering en diplomering aan Avondnijverheidsschool te Middelburg Grond gekocht voor aanleg van nieuwe haven te St. Annaland Getuigschriften uitgereikt aan Avondnijverheidsschool te Goes „Piet de uit St. Maartensdijk 40 jaar actief Kruidenkracht! Dinsdag 1 april 1958 ZEEUWSCH DAGBLAD Eerste steen gelegd Chr. kleuterschool te St. Laurens SOL A-FABRIEK TE ZEIST Nieuwdorp P. GOEDEGEBURE Gapinge J. GOEDBLOED I I I I V I I De Zeeuw van de maand (2) Altijd paraat voor een ander Zeeuwse Babbelaars Prof. Röling sprak over volkenrecht Pagina 2 In het gebouw van de Technische School te Middelburg werd gisteravond een bijeenkomst gehouden, waarop de heer J. W. Kögeler, wethouder van on derwijs der gemeente Middelburg, aan de geslaagden van de diverse cursus sen van de gemeentelijke avondschool Voor nijverheidsonderwijs de diploma's uitreikte. Nadat de directeur der school de heer J. Huisman, een openings woord had gesproken, werden tevens de bevorderingen bekend gemaakt. De namen der bevorderden en ge slaagden zijn: A-cursus, le klas metaalbewerkers: J. den Hollander, Biggekerke; J. H. Huibregtse, J. C. de Kam, B. J. Ver hagen en R. R. van de IJssel, allen te Middelburg. 3 leerlingen niet bevor derd. A-cursus le klas stoffeerders: W. K. de Kok, Middelburg; M. J. Verburg, Middelburg en J. P. Boom, Vlissingen. A-cursus 2e klas bouwvakken: I. H. Buyck, Souburg; P. A. Maas, Middelburg; A. Oreel, Arnemuiden; W. Vreke, Domburg. 2 niet bevorderd. A-cursus 2e klas metaalbewerkers: D. H. van Iren, Middelburg; C. J. Zoals wij reeds gemeld hebben, heeft ds. F. N. M. Nijssen te Mijdrecht het beroep n aar de herv. gemeente van Goes aangenomen (vac. ds. A. W. M. Odé). Hier ziet u de foto van de nieuwe toekomstige hervormde domi- né van Goes. Zaterdagmiddag vond te Sint- Laurens op het terrein aan de Oost- straat de eerste steenlegging plaats voor de Chr. kleuterschool. De voorzitter van het schoolbestuur, de heer J. v. d. Bosse heette alle aan wezigen hartelijk welkom, in het bij zonder de inspectrice van het kleuter onderwijs, mej. A. E. G. van Waes- berge, afgevaardigden van de kerke- raad van de Ned. Herv. Kerk en de Geref. Kerk, het college van B. en W., de architect, de heer K. J. Joosse, en de aannemer, de heer P. Mesu. Het verheugde de voorzitter dat na êe vele voorbereidende werkzaam- eden thans met de bouw kon wor den begonnen en hij nodigde mej. Van Waesberge uit de eerste steen te leggen. Als „opperlieden" fungeerden hierbij Woutertje Kalkman en Wim der. Besuyen. Na de eerste steenlegging sprak burgemeester W. Baas. Hij feli citeerde het schoolbestuur en sprak de wens uit dat het nieuwe gebouw nog voor het begin van de nieuwe cursus in september in gebruik kan worden genomen. Hierna sprak mej. Van Waesberge haar dank uit voor de uitnodiging en zij hoopte dat Gods zegen op het werk van het school bestuur en de leidsters zou rusten, nu en in de toekomst. Verder werd nog het woord gevoerd door de heer J. Koole namens de Geref. kerkeraad, door de heer G. F. Weeda, het hoofd van de school met de Bijbel, ds. Kalk man namens de Ned. Herv. kerkeraad en door de heer P. Mesu, de aan nemer, die de 2 jeugdige opperlieden voor hun werk een presentje aan bood. Als laatste voerde het woord mej. Vereist, het hoofd der kleuter school. Hierna kwamen alle genodigden bij een ten huize van de secretaris van het schoolbestuur, de heer M. Davidse, waarbij aan mej. Van Waesberge de troffel werd aangeboden waarmede zij de eerste steenlegging had ver- richt. Zij deelde hierbij mede dat de Chr. kleuterschool te Sint-Laurens de eer ste is van het contingent voor 1957 die thans wordt gebouwd voor Zee land en Noord-Brabant. Manni, Middelburg; A. J. Matthijsse, Meliskerke; J. Verhage, Meliskerke, P. Wouterse, Veere; A. van Sluijs, Mid delburg. 2 niet bevorderd. A-cursus 2e klas stoffeerders: J. M. Crielaard, Souburg; W. de Groot, Middelburg; J. L. Guilliet, Mid delburg; A. de Hollander, Vlissingen; M. L. Pleune, Middelburg. A-cursus le klas schilderen: M. B. Davidse, Meliskerke; A. J. Hil- leman, Middelburg. B-cursus le klas metaalbewerkers: L. Adriaanse, Serooskerke; A. W. Bommeljé, Koudekerke; C. L. van Iwaarden, Middelburg (prijs); W. Mal- jers, Veere. 2 niet bevorderd. B-cursus le klas bouwvakken: C. W. Adriaanse, Sint Laurens; D. Adriaanse, Middelburg; J. Blaas Aag- tekerke; W. Houmes, Westkapelle; L. Jobse, Veere; A. Koch, Souburg (pr.); L. Meeuwse, Nw. en St. Joosland; G. Poortvliet, Arnemuiden; J. Poppe te Koudekerke; P. Schroevers, Arnemui den; J. H. de Schuyer, Middelburg; J. Siereveld, Arnemuiden; L. Verhage te Westkapelle; C. v. d. Voorde, Koude kerke; J. Vos, Middelburg; J. Wester- beke, Westkapelle; A. P. v. d. Plasse, Kortgene. 3 niet bevorderd. B-cursus le klas schilderen: J. van Belzen, Arnemuiden; N. J. Legemate, Middelburg; J. Pouwelse te Westkapelle. B-cursus 2e klas bouwvakken: S. Boogaard, Grijpskerke; P. Boone, Nw. en St. Joosland (prijs); W. Cijvat, Zoutelande; J. Dekker, Aagtekerke; M. Jobse, Souburg; W. Joziasse, Vlissin gen; J. Labruyère, Biggekerke (prijs); A. Leenhouts, Arnemuiden; J. A. Mil- lenaar, Souburg; W. Sehreyenberg te Biggekerke; J. P. Stroo, Arnemuiden; C. J. Vinke, Middelburg; P. de Voogd, Domburg; J. A. Wolf, Middelburg; J. Wondergem, Veere; P. Wondergem te Oostkapelle. 1 niet bevorderd. Gediplomeerd A-cursus 3e klas bouwvakken: A. Catsman, Middelburg; S. A. van der Hage, Domburg; G. Joosse, Mid delburg; A. Wattel, Middelburg. Afge wezen 1 leerling. A-cursus 3e klas metaalbewerkers: J. A. Barten, Vlissingen; V. van Dru- nen, Middelburg; W. Kesteloo, Middel burg; W. van Oosten, Middelburg; H. van Sluijs, Zoutelande. Afgewezen 1. A-cursus 3e klas stoffeerders: A. M. Burge, Middelburg; J. J. v. d. Linden, A. C. van Loenen, D. Meeu- sen (prijs), S. de Ridder, allen Vlissin gen. B-cursus 2e klas schilderen: L. C. van den Boomgaard, A. C. de Hooge, A. Koopman, allen Middelburg; J. A. Maranus, Aagtekerke. B- cursus 3-jarig dipl. bouwvakken: L. Maranus, Oostkapelle; P. Sinke, Middelburg. B-cursus 2e klas metaalbewerkers K. de Kam, Koudekerke; J. A. Min- heere, Nw. en St. Joosland; L. de Rij ke, P. S. Schenk, W. A. van Sorgen, allen Middelburg. B-cursus 2e klas elektrotechniek: K. Gabrielse, Westkapelle; C. v. d. Horst, Middelburg; C. W. Jonker, Mid delburg; P. Leijnse, Zoutelande; L. Ma rijs, Middelburg; H. Ovaa, Zoutelande; H. F. Schaalje, Middelburg; A. J. Sturm, Veere (prijs). 2 afgewezen. Gezel schilderen: Bevorderd: J. Griep, Middelburg; K, W. v. d. Gruiter, Veere; L. C. Minder- houd, Westkapelle (prijs); G. J. de Voogd Nw. en St. Joosland. Gezel timmeren: Bevorderd: J. C. W. Castel, Souburg; H. A. Cevaal, Ritthem; J. Janse, Se rooskerke; A. Kleinepier, Zoutelande; P. Maas, Middelburg; W. C. Marijs, Middelburg; L. Sturm, Vrouwenpol- Ingez. Med. (adv.) Stuur de officiële aankondiging of advertentie waarin U Uw verloving bekend maakt aan de U ontvangt dan gratis ter kennis making enkele couvert-artikelen als begin van Uw toekomstige SOLA- UITZET. UW TAFELGEREI WIT ALS ZILVER GEGARANDEERD VOOR UW LEVEN In een spoedeisende vergadering van de gemeenteraad van St.-Anna- land is besloten tot aankoop van grond voor de nieuw aan te leggen haven. De familie De Casembroot zal aan de gemeente Sint Annaland grond ver kopen voor een bedrag van f 42.976, Aan de pachters van de dijk zal f346,worden uitbetaald. In totaal kost het dus de gemeente f 43.322, De oppervlakte bedraagt 9 ha, waar onder 8,3 ha. van de schorren met het daarbij behorende zgn. „Taks haventje" (Tak van Poortvliet), en het zogenaamde „Spui", voor een be drag van f1354,Van de familie Van Bendegom zal 2 ha grond wor den aangekocht. Vervolgens werd besloten tot het aangaan van 'n geldlening ad f 11.100 ter financiering van de aanleg van elektrisch licht in de onrendabele ge bieden. Voorts besloot men tot de verkoop van grond „Achter de Bo- gerds", teneinde de woningbouw van particulieren te bevorderen. De c.v. „Tramxonta" wil acht woningen bou wen aan de Zuidstraat, tegenover de in aanbouw zijnde woningen en yer- moedelijk nog zes dito woningen ach ter de bungalow van de heer Lt. Rijn berg. De raad ging akkoord met de aankoop van de krotwoning van de heer Jb. Gunst in de Nieuwstraat voor f 1650,Tevens zal de krot woning van de heer K. Hage, Nieuw straat aangekocht worden voor een bedrag van f 1050,Het bedrijf van de heer D. J. Duijzer, dat in het sa neringsplan ligt (loods, dorsterrein, enz.) zal worden aangekocht voor f 36.078,—. Wethouder G. Goedegebuure wenste aan het begin van de vergadering burgemeester J. van den Bos geluk met zijn verkiezing tot lid van Prov. Staten van Zeeland. Het is de eerste keer in de geschiedenis van Sint Annaland, dat een burgemeester zit ting zal hebben in Prov. Staten. Gisteravond heeft in de Ambachts school te Goes de uitreiking van ge tuigschriften plaats gevonden aan de leerlingen van de avondnijverheids school. De uitreiking geschiedde in tegen woordigheid van bestuur, directeur en leraren. In het bijzonder heette de heer A. Adriaanse, die deze bijeen komst opende, welkom de directrice van de vakschool voor meisjes te Goes, mevr. W. Weststeyn, die hij feliciteer de met het feit, dat de bouw van de nieuwe vakschool weer wordt voortge zet. De directeur, de heer C. J. Buur man, spoorde de cursisten aan direct verder te studeren. Hij wees hen op de verantwoordelijkheid t.o.v. de maat schappij, maar bovenal jegens God. Er voltrekt zich, aldus de heer Buur man, bij het N.O. een verandering in de opzet van het onderwijs. De avond lessen worden gedeeltelijk naar de dagschool verschoven. In plaats van 4 avonden gedurende het winterhalfjaar worden de lessen thans als volgt ge geven: gedurende het gehele jaar een halve dag algemeen vormend onder wijs, gedurende 8 maanden theore- tisch-technisch onderwijs en geduren de 6 (winter)maanden onderwijs in de praktij kvakken. De leerlingen, die thans volgens dit parttime-stelsel worden opgeleid, ont vangen hun getuigschrift aan het ein de van het dagschoolcursusjaar, dus eind juli. Voor zover de leerlingen nog niet aan het parttime-onderwijs deelnemen dit in verband met het ruimtetekort ontvangen dus thans hun getuigschrift. Uiteraard is dit dus een gering aantaL Aan de Avondschool wordt momen teel opgeleid voor: gezel timmeren, ge zel schilderen, patroon schilderen, Bo- vag hulpmonteur, Bovag 2e monteur, Bovag tractor-hulpmonteur, Bovag traetor-2e monteur, V.E.V.-adspirant, V.E.V.-hulpmonteur, V.E.V.-sterk stroommonteur, gezel brood- en ban ketbakken, patroon broodbakken, patr. banketbakken, gezel gasfitten, patroon gasfitten, gezel waterfitten en patroon waterfitten. Ook deze cursisten ontvangen geen getuigschrift, daar zij voor een niet- school-examen worden opgeleid. Afdeling Timmeren: Bevorderd van klasse Al naar A2: J. P. J. de Pan te Goes. Niet bev. 1. Van A2 naar A3: B. Boudens te Goes, M. Corstanje te Borssele, J. Wijnands te Goes. Niet bev. 1. Getuigschrift 3-jarige cursus: J. van Bremen, M. J. Capello en E. P. van Dalen, allen Goes,. Afgewezen 1. Getuigschrift 2-jarige cursus: E. A. Bauer te Kruiningen; J. v. d. Berge te Goes; C. Boonman te 's-Heerenhoek, J. Goedegebure te Nieuwdorp, L. P. de Hond te 's-Heerenhoek, M. Hoogstrate te Krabbendijke, A. de Jager te Goes, P. J. Klap te Wolfaartsdijk, L. D. Paauwe te Hansweert, J1 v. d. Plasse te Nieuwdorp, P. S. G. Raas te 'sHee- renhoek, J. de Regt te Wolfaartsdijk. J. A. Rooze te 's-H. Arendskerke, J. v. Schaik te 's-H. Arendskerke, C. J. Schouten te Krabbendijke, F. L. A. Soeters te Goes, B. P. A. Vaes te Goes. J. Weststrate te Wilhelminadorp en C. N. de Winter te Ovezande. Argew. 3. Afdeling Metaalbewerken: Van klasse Al naar A2: J. H. de Fouw te Kloetinge, W. Hollebrandse te Ingez. Med. (adv.) Met ingang van heden treedt als agent van ons blad op de heer Havenweg 68 Abonnementen en advertenties wor den op dit adres gaarne aangenomen Ingez. Med. (adv.) Met ingang van heden treedt als agent Van ons blad op de heer Dorpstraat 32 Abonnementen en advertenties wor den op dit adres gaarne aangenomen KERKDIENSTEN GOEDE VRIJDAG EN PASEN De opgaven van de kerkdiensten op Goede Vrijdag en Pasen dienen uiter lijk as. woensdagochtend in het bezit van de redactie te zijn. MEDISCHE DIENST Het bovenstaande geldt ook voorde opgaven voor de waarneming van de medische diensten tijdens de Paas dagen. I I I I I I I I I HOEVEEL felicitatiekaartjes zal „Piet de Post" ge durende al die jaren wel hebben besteld? Hoeveel te legrafische of telefonische gelukwensen doorgegeven? Tienduizenden keren zorgde hij zo voor de verhoging van de feestvreugde. Maar vandaag zijn in Sint Maar tensdijk de meeste papieren gelukwensen geadres seerd aan de heer P. Franke zo heet Piet de Post officieel want het is precies veertig jaar ge leden, dat hij in Scherpenisse voor het eerst met de bestellerstas op pad ging. En temidden van al die feli citaties en feestvierenden ploft ons doosje Zeeuwse Babbelaars neer, als zijnde het tastbare bewijs, dat Piet de Post voor maart is uitgeroepen tot de Zeeuw- van-de-maand. En in die hulde betrekken wij dan alle Zeeuwse vazallen van Tante Pos. 0 De heer Franke is nog maar 59 jaar, maar heeft niettemin al veertig jaar Ond en Nieuw bü de PTT gevierd. Het begon in Scherpenisse, waar de 19-J. Piet als hnlpbesteller werd aan genomen. Daarna deed hij dienst in Rotterdam, Aarden- bnrg, Dinteloord en belandde tenslotte in St. Maartensdijk (21 sept. '29). Bij de verkiezing van de Zeeuw-van-de-maand in febru ari scheelde het niet veel, of de PTT-bestellers, die toen zulk prachtig werk hadden geleverd, ondanks sneeuwstorm en vórst, wa» de eer te beurt gevallen. Met een neuslengte voorsprong kwamen toen echter de zes jon ge vissers uit Yerseke als eerste uit de bus. Maar nu is het dan toch een postbode en in „Piet de Post" huldigen wij al zijn collega's, die in weer en wind, bij nacht en ontij klaar staan voor'u en mij. DAAROM NIET ALLEEN 0 Toch is het daarom niet al leen, dat „Piet de Post" met de meeste stemmen Is gaan strijken want naast zijn drukke werk- zaamheden bij de PTT heeft hij vele andere besognes. EU) ls al vele jaren een actieve figuur in het plaatselijke verenigingsle ven, waarvoor hij bergen werk verzette. Als lid (en bode) van muziekvereniging (al 17 jaar actief muzikant), van de com missie voor reizen voor Ouden van Dagen en als bode van het „Het Nut" en de stichting Dorpsgemeenschap. „Piet de Post staat altijd en voor ieder een klaar," zeggen de Smêrdle- kers en zo ls het. Franke was altijd veel op pad, en in het dorp is hij een geziene figuur. Om gezondheidsredenen is de de Oranjevereniging, van de heer Franke al enige tijd uit de bestelling en doet thans kan toorwerk. Op dat kantoor „knipte" de fotograaf hem dan ook, terwijl „Piet de Post" be zig was met de verzending. In het distributie-apparaat van ons dagblad is Piet de Post, zoals vele PTT-ers, een onmisbare schakel. Dank zij hem krijgen al onze lezers in Smerdiek dage lijks de krant keurig op tijd. Proficiat, familie Franke, Nog een onvergetelijke dag toege wenst. 18 X KANDIDAAT 0 Piet de Post ls dus als no. 1 uit de bus gekomen. Met 8 stem men. Zeven uit ST. MAAR TENSDIJK (w.o. een brief on dertekend met vijf namen) en een uit SCHERPENISSE. Het totaal aantal ingediende kandi daten was kleiner dan de vorige keer. In totaal 18. Tweemaal (1 x VLISSINGEN en 1 x MID DELBURG) nachtwaker P. v. d. Ketterij, die zo uit zijn bed was gerend en het water ingedoken om een kleuter te redden. Ver der gingen er stemmen op voor het loodsenkorps te Vlissingen, voor Opa Kip en het onderwij zend personeel in het algemeen. Sympathiek vond ik ook de briefjes waarin de burgemees ters van WOLPHAARTSDIJK en ST. ANNALAND werden ge noemd wegens hun speciale verdiensten, resp. bij de realise ring van plannen voor nieuwe chr. school en dorpshuis, en van de haven. Hierbij moet ik even aante kenen, dat voor de verkiezing van Zeeuw-van-de-maand al leen die mensen in aanmerking komen, die buiten hun beroep of functie iets belangeloos heb ben gedaan voor een ander. An ders zouden we natuurlijk alle belangrijke figuren in onze pro vincie zonder meer steeds elke maand kandidaat kunnen stel len. Inmiddels kijken we weer uit naar de derde Zeenw van de maand. U kunt weer kandidaten opgeven aan: Redactie Zeeuwsch Dagblad, Postbus 4 te Goes. Dan komt het vanzelf terecht op het bu reau van Ierseke, 1. Maat te Nieuwdorp, L. A. L. Menheere te Goes en P. Pieters ta Heinkenszand. Niet bevorderd: 2. Van A2 naar A3: J. P. Dijkstra ta Wolfaartsdijk, J. v. d. Klooster te Goes, C. Paulus te 'sH.-Arendskerke, S. San- dee te Nieuwdorp en W. v. d. Weela te Goes. Getuigschrift 3-jarige cursus: J. M. Harinck, J. H. Jacobs, J. Korstanje, J. C. Outermans, M. W. Slabber, C. J. Visser, allen Goes, J. de Wild te Co- lijnsplaat. Afgewezen 2. Van klasse BI naar B2: J. J. Holle brandse te Ierseke, M. Korstanje te Goes, M. N. v. d. Plasse te Kruiningen en K. M. de Feyter te Zaamslag. Niet bevorderd: 2. Getuigschrift 2-jarige cursus: J. D. Beuzenberg te Dreischor, P. J. Bos man te Wolfaartsdijk en P. J. de Key- zer te Schore. Namens de cursisten sprak A. Kole te Kruiningen woorden van dank tot de leraren. Ingez. Med. (adv.) Natuurvolken en dieren geven ons een wijze les: de bron van genezing en ge zondheid ligt bij de natuur zelf! Klachten over hoofdpijn, moeheid, puistjes, vale teint, verstopping, aambeien enz. zijn slechts het gevolg van een onnatuurlijke leefwijze. (Verkeerd voedsel, zittend leven!) HERBES AN Kruidenthee bevat 14 ver schillende Kruiden met elk een eigen heil zame werking en herstelt de natuurlijke functies van het lichaam. Verkrijgbaar bij apotheker of drogist t 1.80 per groot pak, voldoende voor maanden. s4rh errnó Voor Z.V.U. te Middelburg Voor de Zeeuwse Volksuniversiteit sprak gisteravond in de Concertzaal te Middelburg prof. dr. B. V. A. Röling, hoogleraar in het volkenrecht aan de Rijksuniversiteit te Groningen, over: „Is volkenrecht nog Europees of niet?" De hoogleraar meende deze vraag ontkennend te moeten beantwoorden. Hij ging in het kort de geschiedenis van het volkenrecht na en stelde vast, dat het volkenrecht oorspronkelijk was de gemeenschap van Christelijke staten in Europa, later die van be schaafde naties. Na de eerste wereld oorlog was er eigenlijk al geen zui ver Europees volkenrecht meer, om dat de Volkenbond zijn intrede had gedaan. Na de tweede wereldoorlog ontstond de Verenigde Naties, weer een mijlpaal op de weg naar verder gaand internationaal recht. Prof. Rö ling merkte op, dat de beide wereld oorlogen de oorzaken zijn geweest van de emancipatie van Azië en Afri ka. Spreker haalde een citaat aan van een onzer Eerste Kamerleden, namelijk dat waarin staat, dat de Verenigde Naties een verzameling barbaren is. Hij had dit geschreven naar aanleiding van de barbaarse toon, die veelal te bespeuren was. De jonge landen komen steeds meer naar voren, aldus de hoogleraar, hetgeen thans duidelijk naar voren komt in de te Genève gehouden zeerecht-con ferentie. Die jonge landen komen thans met eisen als de afschaffing van het koloniale stelsel (Bandoeng- conferentie), rassengelijkheid (inmid dels vrijwel tot stand gekomen, een buiten-Europees element in het vol kenrecht dus) en aanvaarding van 'n nieuw recht (bescherming van de zwakke staat tegen de sterke en ver zorging, waar deze noodzakelijk is). Dit nieuwe volkenrecht dient, aldus prof. Röling, te worden erkend. Euro pa zal daarvoor oog moeten hebben en er voor moeten werken om een recht te verkrijgen, dat een voor waarde is voor een wereld, waarin de mens tot zijn recht kan komen. Veilingen St. Annaland De veilingen te Sint-Annaland be horen voor dit seizoen weer tot het verleden.. Wel zullen 'n de komende weken waarschijnlijk nog enkele par tijen aardappelen geveild worden. Ds H. Kraay (vroeger St. Anna land) kwart eeuw predikant Woensdag 2 april hoopt ds. H. Kraay, Ned. Herv. predikant te Zuid- Beierland, zijn zilveren ambtsjubileum te vieren. De jubilaris werd in 1908 geboren. Na aan de Rijksuniversiteit theologie gestudeerd te hebben, werd hij in 1932 door het Provinciaal Kerk bestuur van Utrecht toegelaten tot de Evangeliebediening in de Ned. Herv. Kerk. Op zondag 2 april 1933 werd kandidaat Kraay door wijlen ds. H. A. de Geus (uit De Bilt) in het ambt bevestigd in de Ned. Herv. Kerk te Sint-Annaland, die toen na zeven jaar vacant te zijn geweest, die dag weer een eigen herder enleraar kreeg. Na ruim vier jaar deze ge meente gediend te hebben, deed ds. Kraay op 7 november 1937 intrede in zijn tweede gemeente Hardinxveld. Na voor een aantal beroepen bedankt te hebben, verbond ds. Kraay zich in januari 1957 aan zijn derde gemeen te Zuid-Beierland in de Hoekse Waard. Het zal de jubilaris op 2 april zeer zeker niet aan belangstelling ont breken. MELISKERKE Bijbelgenootschap. Onder leiding van ds. M. E. van Heesen heeft het Ned. Bij belgenootschap een vergadering gehou den. In zijn openingswoord herdacht hij het overlijden van penningmeester P. Sturm en bracht dank aan de secretaris Jac. de Korte, die wegens hoge leeftijd zijn functie beschikbaar stelde. Vier nieu we bestuursleden werden gekozen t.w. ds. Van Heesen en de heren J. Minderhoud, L. Wisse en Jan de Korte. De heer W. R. Scheuing zette op duidelijke wijze het werk van het N.B.G. uiteen.

Zeeuwsch Dagblad | 1958 | | pagina 2