Raad van Vlissingen dankbaar voor toewijzing 152 woningen Kleuterscholen kregen namen Hebben de Zeeuwse mannen iets tegen afspraakjes maken? JU Vrijzinnigheid kan in kerk geen modaliteit zijn BAAYENS Schilder als een man van 't vak: Cetalac! VAN CETA-BEVER ZEEUWSCH DAGBLAD Hulde voor burgemeester ff^\{ Echt jong Vlissingse middenstanders over 2eehondenwerf s s- s V V s s s s s VLISSINGEN MIDDELBURG Veertig jaar PTT-besteller Ds. BEZEMER TE ZIERIKZEE: Bij kerkelijk gesprek buigen voor ge2ag van Gods Woord De speciaalzaak voor uw Bril GOES KAPPERSPERIKELEN Middelburgers hebben de keus Zeeuwse Babbelaars Hielekmaekers" Oudelande's barometer „Trgovsko" emió S^aterdag 29 maart 1958 Pagina 2 Ingezonden mededeling (Adv.) Het gemeentebestuur van Vlissingen is dankbaar voor de toewijzing van 152 woningen. Echter, het raadsbesluit van 20 december waarin werd besloten tot de bouw van 328 woningwetwoningen, moest daardoor worden ingetrokken en vervangen door een besluit tot de bouw van deze 152 woningwetwoningen, waarvan 80 door de Ver. tot Verbetering van de Volkshuisvesting te Vlissingen en 72 door de gemeente Vlissingen. Binnen de eerstvolgende veertien dagen zullen b. en w. besprekingen voeren met de woningbouwverenigingen om te komen tot een verdeling van de 40 woningen, die nog dit jaar door de gemeen te worden gebouwd. Men zal een keuze moeten maken uit een verdeling van dit aantal, dan wel toewijzing aan één woningbouwvereniging waardoor de andere verenigingen hun „aanspraken" even moeten opschuiven, dan wel dat ze in de Stichting der woningbouwverenigingen worden opgenomen. De heer J. Marijs (A.R.), als nestor van de raad sprak er zijn teleurstelling over uit, dat van de voorgenomen bouw van 328 woning wetwoningen niets kon komen, omdat door dit kwantum aanzienlijk lagere bouwkosten en daardoor lagere hu ren bereikt konden worden. Ver heugd was hij echter over de wijze van verdeling van de voor Zeeland be schikbaar gestelde 500 woningwetwo ningen. De bouw van deze 152 wonin gen en dan nog wel in 2 gedeelten zal echter leiden tot hogere bouw kosten en daardoor hogere huren, wat hij ten zeerste betreurde. Hij achtte de scheiding van de dit jaar te bouwen 80 woningen in twee delen een verre van verstandige politiek. De wethou der van openbare werken, de heer M. A. van Popering deelde mede, dat de bouw van 328 woningen inderdaad voordeliger zou zijn geweest, hoewel niet uit het oog mag worden verloren, dat men nu op een kentering staat, waardoor er lagere bouwprijzen uit de bus komen. Van de nog dit jaar te bouwen 80 woningen zullen er 40 voor rekening van de Ver. tot Verb. v. d. Volkshuisvesting zijn en de andere worden voorlopig door de gemeente Bebouwd. Over deze laatste 40 zullen fle besprekingen worden gevoerd. Bij de ingekomen stukken was een Uittreksel van het K.B. van 1 februari 1958 waarbij met ingang van 1 maart 1958" opnieuw werd benoemd tot bur gemeester van de gemeente Vlissingen: Mr. B. Kolff. Voordat dit stuk als ken nisgeving werd aangenomen heeft de nestor van de raad, de heer J. Marijs, de grote erkentelijkheid der raadsle den uit gesproken voor de ontplooide activiteiten door de burgemeester in de afgelopen 12 jaar. Burgemeester Kolff stelde het op hoge prijs, dat men bij zijn herbenoeming stil wenste te Btaan. „Steeds heb ik met plezier ge- Werkt en dit is te danken aan de bij- iondere goede sfeer die hier heerst, zo- Wel in het college van b. en w. als in «e raad", aldus burgemeester Kolff. TELEFOONCELLEN Het college van b. en w. zal alsnog de mogelijkheid bezien om te komen tot uitbreiding van het aantal telefoon cellen in de gemeente. Uit de raad was enige tijd geleden deze wens tot uit breiding naar voren gekomen, doch de P.T.T. moest meedelen, dat door tekort aan apparatuur niet tot plaatsihg van ftraatcellen kon Worden overgegaan. Raadslid E. G. Vader (K.V.P.) achtte bet ten zeerste wenselijk, dat er méér telefooncellen in Vlissingen komen Omdat men er gebrek aan heeft bij alarmeren van dokter, brandweer of politie. Een krediet van f7.000,werd be schikbaar gesteld voor de aanschaf fing van een nieuwe politie-volkswa- gen-cabriolet. Raadslid J. Knoop (V. V.D.) gaf in overweging een goedko pere uitvoering van deze open cabrio let aan te schaffen en raadslid Bakker (C.H.) zag de politie-auto's graag in aen wat fleuriger kleur uitgevoerd. Burgemeester Kolff zegde toe deze kwestie nog nader met de commissaris van politie te bespreken, hoewel het hem bekend was, dat men aan een open cabriolet die in zeer korte tijd gesloten kan worden de voor keur geeft omdat de surveillance hier in beter kan plaats vinden. KLEUTERSCHOLEN Drie gemeentelijke kleuterscholen J'erden van een naam voorzien en wel e school aan de W. Roelofszlaan met „De Iris", de school in het Havendorp met „De Zonnebloem" en de school pan de Schuitvaartstraat ,met „De Kleuterhoek". Raadslid Marijs was van mening, dat de beide eerste namen iets zonnigs tot uitdrukking brachten en vond in dit verband de derde naam piet erg gelukkig. De andere raadsle den en het college van b. en w. waren een tegengestelde mening toegedaan en de heer Marijs kon een zijn in ziens passender naam niet bedenken. Ingezonden mededeling (Adv.) door Uw haar als U het één keer thuli zeil gewassen heeft met POLYCOLOR Kleurshampoo Tlntgevende haarwassing mer POLYCOLOR Jaagt da eerste grijze haartjes (zonder verven!) op de vlucht. 't Is verbluffend eenvoudig} wassi ngen f 1.95 Bij alle drogisten en parfu meriezaken. „U misschien, mijnheer Poppe?", aldus de burgemeester tot de wethouder van onderwijs. Doch onder grote hilariteit deelde deze mede: „Helaas nee, want ik heb geen fantasie". De raad besloot voorts tot het aan gaan van een geldlening groot 180.000 gulden met de N.V. Bank voor Neder landse Gemeenten te Den Haag tegen een rente van 6 procent en een loop tijd van 13 jaar. Men verleende een subsidie van 500 gulden aan de Ver. Zeeuws Consultatie-bureau voor Alco holisme te Middelburg waarbij b. en w. de toezegging deden na te gaan of in de toekomst dit subsidiebedrag ver hoogd kan worden. In beginsel be sloot de raad tot het stichten van een vierde openbare kleuterschool aan de Adriaan CoortelaanPres. Rooseveld- De Vlissingse middenstandscentrale heeft in verband met de mogelijke uit breiding van de Zeehondenwerf con tact opgenomen met het Centraal Or gaan ter bevordering van de bouw van Middenstandsbedrijfspanden in Den Haag. Dr. A. W. Luyckx en Drs. P. H. J. F. Th. Schnellen, resp. secretaris en plv. secretaris van genoemd orgaan, hebben in gezelschap van de heer A. Korstanje, Rijksmiddenstandsconsulent voor Zeeland, Vlissingen een bezoek gebracht en zijn op uitvoerige wijze ingelicht door de heer Joh. P. Vente- vogel, voorzitter van de plaatselijke afdeling van de Christelijke Midden standsbond inzake de te verwachten moeilijkheden door uitbreiding van de Zeehondenwerf. Vervolgens hebben de drie bonden verenigd in de Vlissingse midden standscentrale, onder voorzitterschap van de heer De Nijs, langdurig ver gaderd met genoemde heren, waarbij kwam vast te staan, dat men het zeer op prijs stelt, dat het gemeentebestuur bestaande industrieën een kans wil geven zich te ontplooien, maar dat in het onderhavige geval er grote nade len zijn te duchten voor de midden stand ter plaatse. Men zou gaarne zien, dat de Zee hondenwerf op een andere plaats werd gevestigd. Tenslotte deed Dr. Luyckx de toe zegging een rapport over deze materie samen te stellen. *-i laan. Dit jaar kan van bouw van een nieuwe school niets komen, omdat er geen financieringsmiddelen zijn. De inspectrice bekeek eveneens het ge bouwtje aan de Koestraat en was van oordeel, dat met enkele verbeteringen een semipermanente kleuterschool te scheppen was. Zij zegde alle medewer king toe, echter nog niet voor dit jaar. Burgerlijke Stand Geboren: Dina P., d.v. J. de Bree en M. Theune; Hendrik, z.v. J. J. Lous en P. Tavenier; Sonja, d.v. J. M. J. Wort- man en J. Colijn; Jean T. A., z.v. J. P. M. Brugmans en E. E. J. Stultiens; Allegonda, d.v. K v. Tatenhove en T. Kaijser; Wietske A., d.v. J. Spanjer en M. J. Nieuwdorp; Bernardus F., z. v. F. P. Boschma en J. M. v. Gemert; Comelis, z.v. C. A. J. v. d. Eeden en E R. Dierikx; Pieternella, d.v. J. J. Kieboom en M. Oreel; Karl, z.v. D. Karelse en K. Overgaard; Derk J., z.v. L. Jansen en G. J. Gemmink; Elisa beth J., d.v. K. F. v. d. Bulck en E. J. Machgeels; Leonie C., d.v. P. F. de Roos en M. J. C. de Seijn; Raymond H. E. J., z.v. J. M. C. Hoevenaar en E. E. R. Deug; Greetje Y., d.v. E. Boer- ma en Y. Koorn. Ondertrouwd: P. Sinke, 23 j. en S. E. Ekkebus, 20 j.; P. H. J. Clerx, 21 j. en C. Dierickx, 20 j.; B. Vahlkamp, 26 j. en M. v. Akkeren, 21 j.; H. Heyt, 27 j. en J. Kosten, 18 j.; P. Bakker, 24 j. en W. J. Cijsouw, 20 j.; M. H. P. Zopfi, 24 j. en M. v. Hoeydonck, 220 j.; A. A. M. de Waal, 27 j. en J. M. Nederlof, 28 j.; C. de Nooijer, 23 j. en E. Nieu- weboer, 19 j.; S. F. Lako, 24 ja. en A. T. Vader, 232 j. Gehuwd: J. F. Monfils, 22 j. en A. Breel, 22 j.; E. Q. Abbas, 23 j. en J. H. Gunst, 20 j.; W. P. Hak, 35 j. en M. J. Stander, 25 j. Overleden: M. E. Lute, 18 j., v.v. H. J. Knegt; A. Smith, 65 j. m.v. R. A. M. Sommers. Gevonden voorwerpen De commissaris van politie te Vlis singen maakt bekend, dat irfhet tijd vak van 19 maart 1958 tot en met 25 maart 1958 de navolgende voorwerpen aan zijn bureau als gevonden zijn ge deponeerd: enkele rijwielen en auto peds, portemonnaies, geblokte sjaal, wollen das, rozenkrans, kip, kinder wantjes en wanten, diverse sleutels, handschoenen kinderzakdoek en dat inlichtingen aan zijn bureau zijn te bekomen van de adressen alwaar de navolgende voorwerpen zijn te bevra gen: vulpen in étui, wanten en hand schoenen, uitlaat bromfiets, rozenkrans in etui, diverse sleutels, portemonnaies vulpen en portefeuille met paspoort'. Goedkeuring verpleeghuis op Zuid-Beveland Het ministerie van Sociale Zaken en Volksgezondheid heeft officieel goed keuring verleend aan de stichting yan een verpleeghuis op Zuid-Beveland. Diaconessenarbeid heeft tekort van f 4000,— Tijdens de algemene vergadering van de vereniging voor diaconessenar beid te Middelburg, die gisteravond is gehouden, maakte de penningmeester de heer R. Batten, in zijn jaarverslag bekend, dat de exploitatie-rekening sloot met een reëel tekort van f 4.263,57 De secretaris kon daartegenover een verblijdende mededeling doen. Het le dental is in 1957 met 24 gestegen tot 1161. Naast de thuisverpleging werden de verpleegsters ook ingeschakeld op het consultatiebureau voor zuigelingen en kleuters. Tevens heeft de vereniging deel aan de t.b.c.-bestrijding, voor zo ver uitgaande van de verschillende kruisverenigingen. Bij de bestuursverkiezing werd me vrouw J. Pel-Mellink herkozen, even als de heren S. Remijn en jhr. mr. G. C. D. Rutgers van Rozenburg. Tot lid van de financiële controle commissie werd gekozen verklaard de heer S. Paauwe. De bijeenkomst, die onder leiding stond van ds. W. Dijckmeester, was matig bezocht. Jubileum In St. Maartensdijk Dinsdag 1 april a.s. zal het 40 jaar geleden zijn, dat de heer P. Franke te St. Maartensdijk als besteller in dienst trad bij de PTT. De heer Franke, die een bekende fi guur in zijn dorp is en beter bekend is als „Piet de Post", begon zijn werk als besteller te Scherpenisse. Daarna was hij werkzaam te Rotterdam, Aar denburg en Dinteloord. In 1929 werd hij overgeplaatst naar Sint Maartens dijk waar hij inmiddels werd bevor derd tot besteller I. Wegens gezond heidsredenen is de heer Franke sedert enige tijd op het kantoor werkzaam. Het zal de heer Franke dinsdag niet aan belangstelling ontbreken, want hij is een geziene figuur in het dorp. POORTVLIET Groene Kruis. In het verenigingslokaal van het gemeentehuis werd een vergade ring gehouden door het plaatselijke Groene Kruis. De kas ziet er niet zo rooskleurig uit. De heren D. J. van Oe- veren, J. A. van Nieuwenhuijzen en W. J. van Doorn werden als bestuursleden herkozen. De begroting van 1958 werd vastgesteld. Na afwerking van de huis houdelijke zaken werd een drietal films vertoond. OUD-VOSSEMEER Verkeersexamen. In Oud-Vossemeer hield men donderdag het praktisch ge deelte van het schoolverkeersexamen. De leerlingen van de R.K.-school, be haalden met 100 pCt geslaagden de wisselbeker. Van de Openbare School werd 1 leerling afgewezen. De jongens en meisjes van de Chr. School, die bij het praktisch gedeelte weinig fouten maakten, konden toch de slechte re sultaten van het schriftelijk examen niet wegwerken, zodat er vier moes ten worden afgewezen. In de grote zaal van het Ned. Herv. Verenigingsgebouw hield de Vereni ging van Rechtzinnige Hervormden te Zierikzee haar laatste gemeente-avond in dit winterseizoen. Daar ds. Lam, Herv. predikant te Poortvliet verhin derd was, trad als spreker op de plaat selijke Herv. predikant, ds. C. Beze mer, die sprak over „De modaliteiten In de Ned. Herv. Kerk". Na gewezen te hebben op de belang rijkheid van het te behandelen onder werp, maakte ds. Bezemer een drietal zakelijke opmerkingen over het woord „modaliteiten". Spr. legde er o.a. de nadruk op dat modaliteiten niet het zelfde zijn als richtingen, daar het bij modaliteiten gaat om het ene Bijbelse Evangelie in de kerk, maar dat er ver schillende zegswijzen hiervan mogelijk zijn. Spr. poneerde hierna vier stellin gen nl. 1. het modaliteitenvraagstuk is fii wezen niet alleen een zaak van de ST ANN ALAND Sport. Voor vandaag staan er twee voetbalwedstrijden op het programma, die gespeeld zullen worden op het sportterrein aan de Bierensstraat te St. Annaland. De beide elftallen van W.H. S. zullen uitkomen tegen Dinteloord 2 en tegen H.N.C. 1. Deze wedstrijden beginnen des middags om 3 uur en om 4.30 uur. Lelijke val. De echtgenote van de heer W. Ligtendag uit de Suzannaweg te Sint Annaland kwam tijdens de schoonmaak zodanig te vallen, dat ze een hersenschudding opliep. Dokter Van Es schreef volkomen rust voor. Doorgang hersteld. De doorgang van de Tuinstraat naar de Nieuwstraat te Sint Annaland is bestraat, zodat er nu een ruime in- en uitgang ontstaan is van en naar beide richtingen. Ook de doorgang van de Cureestraat naar de Hoenderweg zal worden bestraat. Jaarvergadering „Groene Kruis. Maandag 31 maart hoopt „Het Groene Kruis" haar algemeen jaarvergadering te houden. De voornaamste punten van de agenda zijn de vaststelling van de contributie (eventueel verhoging) en verkiezing van een bestuurslid, we gens periodieke aftreding van burge meester J. van den Bos. Aanbesteding nieuwe haven. Het stedebouwkundig advies- en inge nieursbureau irs. Witteveen en Bos uit Deventer hoopt op woensdag 16 april a.s. op het gemeentehuis de nieuwe ha ven te Sint Annaland met de daarbij behorende werken aan te besteden. ST MAARTENSDT.TK Weegbrug. De weegbrug „Landbouw belang" hield onder voorzitterschap van de Mfcer G. Hoek een vergadering. Uit het jaaroverzicht bleek, dat in het afge lopen jaar totaal 14.310.235 kg. werd ge wogen. Aan weegloon werd ontvangen f 3.847,12. De heren G. D. Kloet, S. C. van Gorsel en J. M. van der Rhee werden in het bestuur herkozen. Herv. kerk, maar van praktisch alle protestantse kerken in Nederland, al kent men in al die andere kerken het woord niet en komen ze niet naar bui ten; 2. de vervanging van het woord richting door modaliteit en gelijkstel ling van die twee woorden is onjuist; 3. ondanks de verschuivingen, die er plaats gehad hebben in de loop der tijden en ondanks het feit, dat de gren zen niet scherp te trekken zijn, kan vrijzinnigheid geen modaliteit zijn in de kerk; 4. iedere doorbraak of kerke lijk gesprek is gedoemd te mislukken indien men zich niet buigt voor het gezag van Gods Woord en zich onvoor waardelijk schaart om de belijdenis der kerk. Spreker merkte o.a. nog op dat een kerk niet kan schipperen, maar dat men ook niet uit een kerk mag lo pen zolang daar nog Gods Woord kan worden gehoord. De enige heilzame doorbraak, die mogelijk is, is die van Gods Heilige Geest, opdat aller ogen mogen open gaan voor de Waarheid. Na de pauze bestond gelegenheid tot (schriftelijk) vragen stellen, waarvan druk gebruik werd gemaakt. Medegedeeld werd nog dat de jaar vergadering is vastgesteld op 24 april a.s. Hier hoopt o.a. een forum op te treden. Ingezonden mededeling (adv.) DE ZEEUWSE DAMES houden van afspraakjes. Maar de meeste mannen in onze provincie zijn daar huiverig voor. Erg huiverig. Alleen in Middelburg is er een stroming, die wél aan afspraakjes doet. Amor heeft met dit alles niets te maken, want ik bedoel hier afspraken met de dames- of herenkappers. Dat is in onze provincie trouwens ook in de meeste andere gewesten een hoogst merkwaardige zaak. Onlangs prijkte er in de he rensalon van kapper J. VAN ANROOY te Goes een opval lend kartonnen bordje met 't opschrift: „Voortaan ook knip pen volgens afspraak moge lijk". Als service voor klanten die geen tijd hebben om lang te wachten op een knipbeurt. Dat bordje is heel spoedig weer uit de salon verdwenen, want het gaf aanleiding tot al lerlei moeilijkheden-. Zo kwam er bijv. op een middag om drie uur een meneer binnen stappen, die op dat tijdstip had afgesproken. Tot grote verbazing en ontsteltenis van de zes wachtenden, nam die meneer plaats en. was meteen aan de beurt. Dat namen de gepasseerde klanten niet. En kapper Van Anrooy haalde dit proefballonnetje weer bin nen. „Ze willen er niet aan", zei hij, haalde het bordje van de muur en ging op de oude voet verder. In Goes dus geen afspraken voor de heren. Ik heb gisteren mijn licht eens opgestoken bij kapper A. S. PIHL in VLISSINGEN. „Neen, ook wij knippen niet volgens afspraak. Dat doet geen enkele herenkapper in Vlissingen", aldus de heer Pihl, die echter geen verkla ring kon geven voor dit on- en? ja, maar dat is geen methode om klanten te vangen derscheid tussen het kappen van dames en heren, „een kwestie van mentaliteit, denk ik", zei hij „maar ik voel wel iets voor afspraken. Ik heb er al eens over gedacht". In heel Zeeland dus niet? Toch wel. Daarvoor ben Ik naar de kapsalon van de heer CASTENMILLER in MID DELBURG getogen. „Ik knip uitsluitend volgens afspraak", aldus deze herenkapper, „en het bevalt me uitstekend". Vijf jaar geleden in de heer Castenmiller als eerste in Zeeland met dit systeem be gonnen. „Het kostte me de eerste weken wel dertig, veer tig klanten", vertelde de pio nier mij, „en u begrijpt, dat ik me toen wel heb afge vraagd: wat heb ik nu uitge haald? Ik wil u wel eerlijk verklappen, dat het me wel S45 Zeeuwse heren houden niet van afspraakjes eens slapeloze nachten heeft bezorgd". Maar de heer Castenmiller heeft doorgezet. En hij kreeg succes. Langzamerhand keer den de oude klanten terug en nu loopt het afspraaksysteem prima. Al enkele jaren. Twee Middelburgse colle ga's, de kappers VAN AME- RONGEN en VAN DELST zijn daarna ook op het af spraaksysteem overgestapt. En met succes. „Het is een kwestie van doorzetten", aldus de baan brekende Figaro, „als de klanten er eenmaal aan ge wend zijn, willen ze niet an ders. Het spaart hun tijd en ,voor de kapper is het ook veel prettiger". De meest ideale oplossing lijkt mij wel een combinatie. Bijv. de eerste drie dagen van de week volgens afspraak en de overige dagen gewoon vol gens 't oude gebruik „wie-'t- eerst-komt". Dan kunnen ook de mensen van buiten de stad die misschien moeilijk tevo ren kunnen komen afspreken, in de stad terecht. Maar he ren coiffeurs, denk er nog eens over. Vele mannen zul len afspraakjes op prijs stel len. Artemis zeker. VAN DRIE ZIJDEN is er klaarheid gekomen in de ge heimzinnigheid die er om de zgn. „Hielekmaekers" hing. U herinnert 'het zich misschien nog wel, dat ik tijdens een be zoek aan de verkoping te KOUDEKERKE stuitte op 'n veel verkochte koeksoort, die men „hielekmaekers" noem de. Maar noch de verkoper, noch de kopers wisten me te vertellen wat die naam eigen lijk betekende. Dank zij een drietal lezers, resp. uit ZIERIKZEE, AXEL en SCHERPENISSE, ben ik IN OUDELANDE bracht ik een bezoekje aan de lagere landbouwschool, die binnenkort met een ge bouwtje voor handvaardigheid gaat uitbreiden. „Kijk", zei het hoofd, de heer W. FASE, tegen mij, „ziet u die grote witte plek daar op de schoorsteen?" We stonden voor de ingang van de school en boven onze hoofden zag ik inderdaad een witte plek op de schoorsteen, waar de stenen wit waren uitgeslagen. „Dat is nu onze barometer. Als de witte plek te zien is, krijgen we mooi weer. Maar als er regen op komst is, verdwijnt het wit". Die dag klopte het en ik heb 't donderdag nog eens gecontroleerd. Het wit was weg. Ha, dacht ik, dat klopt dus niet altijd. Maar vlak bij huis begon het te stortregenen „Het is proefondervindelijk bewezen", aldus een lachende heer Fase, „want juist tegenover onze school ligt iemand al lange tijd ziek en die let er speciaal op. Tot dusver heeft het nog altijd geklopt". - op het goede spoor gekomen. Hier komt de oplossing: Van Dale's Groot Woorden boek vermeldt het volgende onder: HIJLIKMAKER: ook Heilig maker, een soort koek, in de vorm van lange, platte repen, soms een peperkoek met kan dij of een platte vierkante kruidkoek (inzonderheid op bruiloften vroeger gegeten). Dat „hielek" heeft dus niets met heilig te maken, maar is een verbastering van „huwe lijk". Dat weten we dus weer. Hartelijk dank voor de in lichtingen. 'T IS GEEN Russisch, maar toch bent u niet zo ver mis. Het opschrift van dit stukje is de naam van een vervoersmaatschappij in JOE- GO-SLAVIE. Nou, en wat zou Op weg naar Tito dat? vraagt u. De heer B. STANS te GOES, verbonden aan de Int. Vervoersorganisa tie IVO, is benoemd in een di recteursfunctie van de „Trgovsko Izvozni". „Ik heb nog niet beslist, of ik de benoeming aanvaard", deelde de heer Stans mij mee. Er zitten nl. nogal wat haken en ogen, omdat zijn gezin dan ook naar Joegoslavië zal moe ten verhuizen. Wanneer het inderdaad doorgaat, hoopt de heer Stans zich in Triest het meest westelijke puntje te kunnen vestigen. Burgerlijke Stand Geboren: Annelies S., d.v. J. Ver-, haagen en S. L. Hoogstrate te Ka- pelle; Rudolf J. D., z.v. K. Tupamahu en M. Pattinasarany te Kruiningen; Jacoba E.,d .v. J. v. d. Boomgaard 'en C. J. Markusse te 's-H. Arendskerke; Nicolaas J., z.v. A. Nagelkerke en N. J. Bliek; Ansje A. F.„ d.v. H. W. Ca- pello en A. F. van Oorschot; Johanna H. M., d.v. M C Braat en A. M. Ch. N. de Pan; Tonny, z.v. A. v. d. Lijke en .H Th. M. Kriek te Rotterdam; Yvonne P. F., d.v. F. Pattinasarany en F. Bolik te Kruiningen; Robert P., z.v. M. Driedijk en M. Meijaard te 's-H. Arendskerke. Ondertrouwd: L. C. de Jager, 31 j. en A. de Buck, 25 j.; P. J. M. van Buel, 33 j. en A. S. Janssens, 26 j.; P. de Keijzer, 22 j. en S. M. de Keij- zer, 20 j.; C. F. Liplijn, 31 j. en K. A. v. Oosten, 19 j.; J. M. Govers, 23 j. en M. E. C. Polfliet, 21 j.; J. Huisman, 22 j. en W. J. Arnoldi, 25 j. Overleden: R. de Kok, 70 j., m.v. M. v. Schaik; S. van Noort, 86 j., wed. v. D. Viergever; N. K. van den Boogaart, 84 j., wed. v. L. H. A. Frenks; C. Kok, 84 j., v.v. W. R. Eenhuistra te Als- meer; B. Th. Heijmans, 59 j., wed. v. Th. J. Klaasman. Ds. Nijssen naar Goes Ds. F. N. M. Nijssen uit Mijdrecht (classis Breukelen) heeft het beroep van de Herv. gemeente te Goes (toez. vac. ds. A. W. M. Odé) aangenomen. Ds. Nijssen is geboren in 1925, werd kandidaat in 1951 en werd op 3 mei 1953 bevestigd als predikant van de Hervormde gemeente te Mijdrecht. Forumavond Veilig Verkeer afd. De Bevelanden te Goes Voor een stampvole zaal heeft de afd. „De Bevelanden" van het Verbond voor Veilig Verkeer gisteravond in da Prins van Oranje te Goes een forum avond gehouden gewijd aan het ver keer. Aangemoedigd door de succesvolle verkeersforumavond had de Beveland- se afdeling dezelfde forumleden uit de Zeeuwse hoofdstad verzocht in Goes achter de groene tafel plaats te nemen, t.w. de heren E. Visscher, bestuurslid Verbond v. Veilig Verkeer, M. A. Re- neman, commissaris van politie, mr. J. Moolenburgh, kantonrechter, mr. Ph. M. Schenkenberg van Mierop, Officier van Justitie, ir. C. Koning, hoofdmg. van Prov. Waterstaat, C. W. Bloemers, luit. der rijkspolitie en mr. W. F. P. Kurtz, advocaat en procureur. Nadat de afdelingsvoorzitter, de heer J. M. Pilaar te Goes, een woord van welkom had gesproken tot de talrijke aanwezigen en gewezen had op het be staansrecht van Veilig Verkeer, vuur den velen hun vragen af op het forum. Tal van interessante problemen en probleempjes, werden onder de loep genomen, zoals het labyrinth van ver keersborden, het inhalen door snelver keer, maar ook vele plaatselijke en ty pisch Zeeuwse verkeers- en wegenpro bleempjes. Er ontstond een levendigs discussie, waardoor men opnieuw een stapje dichter bij een werkelijk veilig verkeer is gekomen. „Pasen en wij" De N.C.V.B. hield donderdag haar maandelijkse vergadering in de Prins van Oranje onder leiding van mevrouw Van der Rest-Jongepier. Ds. Homburg te Vlissingen hield een lezing over Pasen en wij", die met grote aandacht werd beluisterd. Mevrouw Van der Rest las een Paasliturgie. Voor deze avond was veel belang stelling.

Zeeuwsch Dagblad | 1958 | | pagina 2