Toezeggingen als „fopspeen" Fa. H. BLOK ZONEN Goese raad protesteert fel t.a.v. verdeling der woningen Mosselbedrijf in het Noorden Geen rehening gehouden met onze belangen' Belgen en Duitsers zijn liefhebbers van oud-Zeeuwse sieraden msTM Een visserij, weekend Goede resultaten met K.I. bij Zeeuws rundvee Goes komt, ondanks grootste woningnood, pas op 4e plaats BAAYENS I I i „Centraal Stierenstation Zeeland" VLISSINGEN Opslagtanks uitgebreid De speciaalzaak voor uw Bril COLIJNSPLAAT krijgt een Groejie-Kruis- wijkgebouw en badhuis Bezoekje aan antiquair Flipse -Amerikanen hebben liever kitsch.... Zeeuwse Babbelaars Kip •fc Ontmoetingen „Heer"4ijk Motie gericht tot Ged. Staten emtó Zaterdag 22 maart 1958 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina a De Zeeuwsche Volkshogeschool en de Vereniging tot bevordering der Zeeuwse Visserijbelangen „Zevibel" organiseren dit weekend de derde visserijbijeen komst, welke vrijdagavond in de jeugdherberg te Vlissingen werd geopend door de wnd. voorzitter der „Zevibel", de heer J. H. Bal. In zijn openings rede wees deze op het ontbreken van een hechte organisatie en op de twee problemen, die de deelnemers deze dagen zullen bezig houden; de overbe- vissing op de kanalen en de schadeultkering aan de vissers-kwekers in Zuid- West Nederland. Op deze eerste avond heeft mr J. H. Aleva, directeur van de Rijksdienst ter uitvoering van de Zuiderzeesteunwet, een overzicht gegeven van deze wet in opzet en praktijk, sinds 25 juli 1918. Onder deze wet vielen in totaal 8400 belanghebbenden, waarvan er thans nog 4700 leven en 1400 ondersteuning ontvangen. De wet regelde o.a. de facultatieve tegemoetkoming in opleidingskosten. Ze gaf ook opdracht tot het verkrij gen van werkgelegenheid voor de be trokkenen, waartoe 300 belanghebben den als burger-werkman bij het depar tement van oorlog werden tewerk ge steld, 180 in dienst traden bij Rijks waterstaat en de dienst tot uitvoering van de Zuiderzeewerken terwijl de aannemers van deze werken verplicht waren, 50 pet van de bakschippers en 15 pet van het andere personeel te be trekken uit de belanghebbenden. In 1954 waren nog 400 van hen bij de Zuiderzeewerken werkzaam. Verder werden uitgekeerd voor be- drijfstoeslagen (4 miljoen). Kredieten voor bedrijfshervorming (1.850.000, waarvan slechts 4 pet als verloren moet worden beschouwd). De tege moetkoming wegens waardeverminde ring was niet in de oorspronkelijke wet opgenomen. Ze werd opgenomen na 'n motie der Tweede Kamer. Hiervoor werd in totaal uitgekeerd f 2.400.000. Voor een bijzondere vorm van wacht- feldregeling werd in totaal uitgekeerd 25 miljoen. Een korte samenvatting van het rap port Van der Zaal gaf de tweede se cretaris van de Ned Visserij drs. J. Floor. Het rapport Van der Zaal houdt re kening met verkleining van viswater en dit leidde tot gen afvloeiingsrege ling en een visserijplan. De af vloeiingsregeling valt uiteen in vier delen en wel; een uitkeringsregeling, een vergoedingsregeling, een overscha kelingsregeling op andere visserijbe drijven en een overschakelingsregeling op een ander beroep. Ds. C. van der Zaal, voorzitter van de vaste commissie voor de visserij van de Tweede Kamer, hield een causerie over de „huidige stand van zaken en de Zeeuwse toekomst". Dit was ongetwijfeld het belangrijk ste onderwerp, dat op deze eerste con ferentiedag werd behandeld. Dit Zeeland kwamen veel bezwaren t.a.v. de opheffing van de oester- en mosselbedrijven door het Deltaplan. Allen zjjn onder de indruk gekomen van de „waarde" van dit bedrijf. Men heeft de kwekers hoop gegeven door de mededeling, dat er een proefbedrijf zal komen. „Ik beschouw dit echter als een fopspeen", aldus ds. Van der Zaal. Hij merkte 'op, dat voor deze proé ven een bedrag van 10 miljoen wordt uitgetrokken. Het overbrengen naar de Grevelingen vraagt een bedrag van 100 tot 150 miljoen. Alles bij elkaar zal het overbrengen van de bedrijven en de te nemen proe ven een investering vergen van ruim 250 miljoen. Daartengenover stelde hij de opbrengst van de oesters nl. 5 mil joen per jaar, zodat hij zich afvroeg: „Gelooft u werkelijk, dat ze zo royaal zullen zijn, dat ze dit bedrag voor die 5 miljoen zullen over hebben?" Hij achtte zich een voorstander van een taxatie van de nu nog renderende bedrijven, waardoor een integrale uit kering kan plaats vinden. Hij wijdde nog enkele woorden aan de ommezwaai van de commissie van 13, doch merkte op, dat deze niet de minste invloed heeft gehad. Hij zag voor het visserij-probleem in Zeeland slechts één oplossing en wel radicaal. T.a.v. de mosselen merkte hij op, dat het niet noodzakelijk is, dat bij proeven in het Veersegat de verwa- teringsplaats wordt betrokken. Het is mogelijk, in de Waddenzee een uitstekende verwaterplaats te maken en men dient er rekening mee te houden, dat bij afsluiting van de zeegaten de mosselteelt naar het Noorden verplaatst zal moeten wor den. Aan het eind van de avond werden door een forum ondervoorzitterschap van 't lid van Ged. Staten, de heer M. J. van Poelje, vragen beantwoord. Ge vraagd werd o.m., of er mogelijkheden zouden zitten in de kottervisserij. Het forum antwoordde hierop, dat het ge middelde inkomen per man hierbij ge steld kan worden op f 9500, zodat hier zeer zeker perspectieven in zitten. In de gistermiddag in de Prins van Oranje te Goes gehouden vergadering van de coöperatieve vereniging „Cen traal Stierenstation Zeeland" G.A. heeft dr. J. Tesink, directeur van de Prov. Gezondheidsdienst voor dieren meo\?deeld, dat Zeeland op het ge bied van de kunstmatige inseminatie bij rundvee een uitstekend figuur slaat in vergelijking met het lande lijke percentage. De resultaten stijgen steeds. Het aantal dieren is uitgebreid tot ruim 11.000. Dr. Tesink kon ver tellen, dat de K.I. stieren sterk ver beterend werken. Noord-Beveland, Tholen en west- Zeeuwsch-Vlaanderen zijn voor verbe tering vatbaar. Zuid-Beveland boekte de beste resultaten, onmiddellijk ge volgd door Walcheren. Thans worden 13 personen opgeleid voor inseminator. In het afgelopen jaar moesten twee stieren opgeruimd worden. De proeven met een hogere verdunning van het sperma hebben goed gewerkt. FINANCIËN De voorzitter, ir. W. Kakebeeke ver klaarde, dat de exploitatierekening 1956195? enigszins is tegengevallen. Enkele posten zijn hoger uitgevallen dan begroot was. De rekening laat een eindcijfer zien van f 58.215,met een voordelig saldo van f 10,43. Op de begroting 19571958 werden de ontvangsten (11.000 dieren) en de uitgaven geraamd op f62.700; post on voorzien van f 1110,50. Het bestuur is uiterst voorzichtig met het probleem om de inseminatiegelden te verhogen. Ir. W. L. Harmsen wees op de be langrijkheid van het afstammelingen- onderzoek. -• De aftredende bestuursleden P. J. Goorden te Oud-Vossemeer, J. Poppe te Biggekerke, W. Minnaard te *s-H. Abtskerke, K. J. A. Collot d'Escury, Kloosterzande en A'. Buyck te Water landkerkje werden herkozen. Ir. W. L. Harmsen gaf een duide lijke uiteenzetting over de exporteisen voor rundvee en dr. J. Tesink sprak tenslotte over de bestrijding van abortus bang. ARNEMUIDEN Filmavond CJVÏ.B. Ter gelegenheid van hun jaarfeest hield de plaatselijk» afde ling van de Chr. Middenstands Bond een filmavond. Voor een matig bezette zaal werd een film over de E.G.K.S. gedraaid. De heer Lodder hield een toespraak over het onderwerp „Met de CMB in het voor ste gelid". Na de pauze werd de schitte rende kleurenfilm „Tischka kwam terug" vertoond. Eind van dit jaar zullen de opslag tanks op het terrein van de N.V. Ha ven van Vlissingen bestemd voor opslag van eetbare olieën, melasse en K-3 produkten met meer dan de de beschikking krijgt over een totale opslagcapaciteit van 41.000 kub. m. In 1936 werd begonnen met het plaatsen van opslagtanks voor deze produkten en men beschikte toen over een capaciteit van 6.000 kub. ni. Reeds spoedig bleek, dat tot uitbreiding moest worden overgegaan en in 1938 vond een uitbreiding plaats met 1500 kub. m., gevolgd in 1954 met 11.000 kub. m. en in 19.55 met 7500 kub. m. Begin van dit jaar beschikte men bij de Haven van Vlissingen derhalve over 12 opslagtanks met een capaciteit van 26.000 kub. m. Op het beschikbare terrein achter deze tanks worden thans voorzieningen getroffen, zodat begin augustus kan worden begonnen met de bouw van 7 tanks met een capaciteit van 15.000 kub. m. Het is de grootste uitbreiding, die in de afgelopen jaren plaats vond. Eind december zal deze voor Vlissin gen zo belangrijke uitbreiding in ge bruik worden genomen. RILLAND-B ATH Ontslag oijkgraaf. Bij KB. is aan de heer J. M. Krijger te Rilland-Bath op zijn verzoek eervol ontslag verleend uit zijn functie van de dijkgraaf van de Reigersbergschepolder. Ingezonden mededeling (Adv.) Want al onze door en door gecontroleerde meubelen dragen ons merk Deltina. Komt U eens kijken, ook U zult dan de jarenlange waar heid ondervinden van BLOK'S MEUBILERING VINDT OVERAL WAARDERING KAPELLE (Z.-B.) Woninginrichters sinds 1890 Ingezonden mededeling (adv.) Onder voorzitterschap van dokter L. P. Maas kwam de vereniging Het Groene Kruis in jaarvergadering bijeen ten huize van de heer J. Verburg. Uit het jaarverslag van de secretaris bleek, dat per 31 december 1957 534 gezinnen lid van de vereniging waren. De kas rekening en andere bijbehorende fond sen waren gunstig. Bij de bestuursver kiezing werden de heren M. de Bruine en P. Goulooze bij acclamatie herko- zen. De voorzitter deelde nog mee, dat de vergunning voor het bouwen van een wijkgebouw binnen was. Getracht zal worden zo spoedig mogelijk tot aanbe steding over te gaan. Het gebouw zal komen te staan aan de Westhaven straat. De bostén worden voor een ge deelte - zijnde f 20.000 - gedekt uit de Nieuw-Zeelandgiften. Het ligt in de be doeling nevens het wijgebouw een badgelegenheid te bouwen De nieuwe aanwinst wordt door de inwoners van Colïjnsplaat met vreugde tegemoetge- zlen. WIE NAAR MIDDELBURG reist geaarde Zeeuw bezoekt niet van - en welke recht- tijd tot tijd dit sieraden I eilandelijke Mekka passeert in negen van de tien gevallen het nieuwe „openluchtmuseum". Rakelings Igaat ge voorbij aan de kostbare Thoolse spiegelbellen, de zilveren gespen en broekstukken, de rouwspelden Ien bloedkoralen. Sinds anderhalf jaar ligt achter de grote spiegelruiten op de hoek van de Segeerstraat in onze hoofdstad een collectie oud-Zeeuwse uitgestald, om van te watertanden 19 In november 1956 opende da heer Iz. Flipse zijn zaak in antiquiteiten en daarmee Iniet alleen de Segeer- "strSat verfraaid, maar kreeg ons gewest er tevens een I uniek „levend museum" bij. Ge kunt er tien, twintig keer voorbij stappen, maar op Ieen goede of kwade dag wordt het u te machtig en gaat ge naar binnen. Zo ver- ff uw nieuwsjager de- R dïj-'i. IWat zijn nu uw beste klan ten? heb ik de heer IZ. FLIP SE gevraagd, toen hij opdook Iult de schatkamer. De anti quair wist me dat precies te -ertellen: „Nee, niet de dag- ;mensen, die met bussenvol naar hier komen, en ook niet de uitgesproken rijkaards. Het I meest wordt gekocht door kunstzinnige lieden, niet al leen uit Zeeland, maar uit Ialle delen van het land. Op de tweede plaats komen de ge goede Belgen en daarna Duitsers." sieraden? Een nogal vrijpos tige vraag, maar de heer Flip se wilde wel verklappen, dat hij er voortdurend op uit is om sieraden op te sporen. „Zoals n als journalist een speciale nieuwsneus moet hebben, zo hebben wij een zesde zintuig op antiquiteit- gebied." Een soortement inge bouwde wichelroede dus. De heer Flipse is een rnstig man, maar zodra er een berichtje komt „Die-en-die legt haar dracht af" of zoals dat meestal wordt gezegd „die gaet over op haar burgers'" dan wordt hij een en al acti viteit. Er is veel moois in de loop der jaren verdwenen. Vooral in de jaren vlak vóór de jong ste Wereldoorlog. Opkoper* kochten toen 't oude goud op »n betaalden een gulden per de En de Amerikanen? „Houd daar over op, me- Ineer. Die willen alleen enor me poppen en andere veel kleurige en zo groot moge- lijke kitsch-dingen kopen. Een paar tientjes voor fltjne, gou den sieraden vinden ze zonde van het geld." 9 Voor wie de sieraden wor den gekocht? Nee, niet voor de aan de dracht trouwgeble- ven Zeeuwsen. Voornamelijk voor verzamelaars en voor dames, die graag een oud- Zeeuws sieraad dragen bij moderne kledij. Bij 'n avond jurk me decolleté bijvoor beeld staat een bloedkoralen halssnoer met gouden slot voortreffelijk. NEUS Maar ja, zo'n slot met bloed koralen komt altijd nog op 'n f 250 tot f 375. Maar ook voor kleinere beurzen is er wel iets moois te vinden. Een paar prachtige Zuidbeveland- se rouwspelden van git, gevat in goud met pareltjes voor f 75 of gouden balspelden voor f 35. Hoe komt u nu aan al die gr«m. Kilo's verdwenen foon in de smeltkroes. „Vreselijk jammer", aldus de antiquair. Ja, de heer Flipse ls de zelfde die sinds 1947 's zo mers met een stalletje op het Domburgse strand is te vin den. Een bijzondere attractie die door de toeristen altijd zeer is gewaardeerd. Maar hij houdt daar nu mee op, want hij heeft zijn collectie voor de zaak in Middelburg nodig. 9 NU MOOGT u driemaal raden, wat ik bij een collega in ZIERIKZEE te eten kreeg, toen ik dinsdag j.l. op weg was naar de verjaardagsvie ring van OPA KIP in DREI- SCHOR. Inderdaad, ik werd getracteerd op.koude kip! Nu had ik geen tijd meer om te controleren, of alle bewo ners van Schouwen-Duiveland die dag kip aten, maar ik heb me maar in die waan gelaten, 't Zou overigens nog niet zo'n gek idee zijn. NO® ey20N£«B>W0EN 9 DAT BEZOEK aan Drie schor zal me nog lang heu gen. Niet alleen vanwege het feest van Opa Kip. Maar wel door twee ontmoetingen. Twee geheel verschillende ontmoe tingen. Eerst met een orgel draaier uit Zierikzee, die me tijdens de festiviteiten aan mijn jasje trok en in onver valst Amsterdams vroeg „Ken 'et, dat ik n kan?" Hij had tegelijk met ihjj bij de Garde Jagers gëdtóïid op de Veluwe. Ik herkende de man niet, maar 't stond vast, dat 't klopte, want hij wist zich een gevalletje te herin neren, waarvan mijn collega's nog eens konden genieten. ,;Weet u niet meer? Ik was chauffeur-oppasser. Ik heb u nog eens veertien dagen lang drie maal per dag eten moe ten brengen, toen u kamer arrest had in uw kosthuis in Ede...." Na de orgeldraaier ontmoet te ik een jonge mevrouw uit Dreischor. Niets bijzonders, zegt n. Toch wel. Want wie verwacht nu. dat er in dat af gelegen, lantlbouwdorpje een MANNEQUIN woont. „Pas 'n week geleden haalde ik mijn diploma", zei mevrouw M. Krijnse-Locker, maar of ze 't op Schouwen erg druk zal krijgen, heb ik toch wel even betwijfeld. 9 DE BEKENDE schrijfster van Christelijke romans, me- B vrouw N. VAN DIJK-HAS, j te GOES belde naar onze redactie om i vertellen, dat zij geschrokken was van eens opmerking in de Babbelaars, ij waaruit bleek dat achter het»* pseudoniem Artemis een manspersoon schuil ging. W „Worden de Babbelaars in- derdaad „heer"-lijk opge- jg diend?" zo vroeg zij en opOj onze bevestiging stelde me-H vrouw Van Dijk de vraag: „Is het de redactie dan nietB bekend, dat de godin Artemis® tot het vrouwelijke geslacht* behoorde?" Zeker, zeker. Wij die dage- lijks de (nieuws)jacht be- oefenen, kennen Artemis alias Diana maar al te goed. Uw rubriekschrijver heeft ver- woede pogingen gedaan om g meneer Artemis te worden, maar zoals u bekend zal I zijn is de echte Artemis g nimmer tot een huwelijk, zelfs niet voor de vorm, te H bewegen geweest. En daar-|J om verschuilt ondergeteken de zich dan maar achter deH godin zelf. Trouwens hoeveel g mannen zouden er wel niet zijn, die wegkruipen achter H rijzige vrouwengestalten? Zielig, maar ja De gemeenteraad van Goes heeft gisteravond in een spoedeisende vergadering een motie aangenomen, waarin in een vlammend protest aan het adres van Ged. Staten van Zeeland te kennen wordt gegeven, dat de raad „met grote teleurstelling en diepe verontwaardiging" heeft kennis genomen van de verdeling der 500 woningwetwoningen óver de Zeeuwse gemeenten. „Opnieuw is gebleken, dat met de levensbe langen van Goes t.a.v. de woningbouw uiterst weinig rekening is ge houden", zo luidt de motie, waaraan b. en w. een gedocumenteerde toelichting hebben toegevoegd. De nestor van de raad, de heer R. Zuidema (A.R.), die met deze motie ter tafel kwam, sprak zijn grote te leurstelling en tegelijk diepe veront waardiging uit over het feit, dat Ged. Staten gemeend hebben aan Goes slechts zestig van de 500 beschikbare woningwetwoningen toe te delen. De heer Zuidema betreurde het dat zo weinig is gerekend met de belangen van Goes, waar de woningnood het schrijnendst is van geheel Zeeland. „Ik begrijp niet wat het ls", aldus de A.R.-woordvoerder, „als persoon lopen de leden van G.S. over van belangstelling voor de Goese pro blemen, maar zodra ze als college bijeen komen ls het juist andersom". Wethouder J. J. van Melle, die de voorzittershamer hanteerde, zei, de woorden van de heer Zuidema te kun nen onderschrijven. Ook b. en w. was ernstig teleurgesteld door de geringe toedeling, terwijl in Goes de woning ellende juist het ergst is. Feiten en cijfers Wethouder J. Rooze ging in vogel vlucht de voorgeschiedenis van deze affaire na en kwam met cijfers op ta fel. In 1956 had Goes besloten In sa menwerking met Middelburg en Vlis singen over te gaan tot contractbouw, waardoor in totaal 900 woningen in 3 jaar tijds zouden worden gebouwd, waarvan Goes er 300 zou krijgen, nl. elk jaar honderd. Men moest het in 1956 al met 37 minder doen, maar in 1957 zou dat weer goed gemaakt wor den met een contingent van 130. Het eerste toen genomen besluit van de raad voor 30 woningen ligt nog steeds in Den Haag te wachten en de latere raadsbesluiten voor 120 en 30 wonin gen kwamen onaangeroerd met de post terug Toch gaf Goes de moed niet op, al dus wethouder Rooze, want in 1957 waren wij een van de zeer weinige ge meenten die over geldmiddelen kon beschikken. Goes hoopte zelf voor fi nanciering te kunnen zorgdragen, maar ook dat i* een illusie gebleken. Schrijven van G.S. Volgens wethouder Rooze hadden b. en w. ook voor 1958 nog een vleugje hoop, vertrouwende op een schrijven van G.S., waarin een lijstje voorkwam van het woningtekort in Middelburg, Vlissingen, Terneuzen, Zierikzee, Sou burg en Goes per 1 juni 1956. Het directe tekort aan woningen werd daarin gesteld op: Goes 190, Ter- neuzen 159, Middelburg 109, Zierikzee 78, Vlissingen 19 en Souburg 0. Met het oog op de groei van de bevolking werden daar voor elk der steden ver schillende aantallen woningen bijge teld, zodat G. S. uiteindelijk aan een werkelijk woningtekort kwam, dat er als volgt uitzag: Goes 254, Terneuzen 218, Vlissingen 180, Middelburg 143, Zierikzee 85 en Souburg 19. Uit dit cijfermateriaal van Gedep. Staten bleek wel, zo ging de wet houder verder, dat Goes de meeste woningen van alle Zeeuwse steden nodig had. Inderdaad is de woning ellende in Goes nog altijd het schrij nendst. „Er zijn ons verschillende Rooze, „dat jongelui twee tot drie jaar tevergeefs in Goes op de wacht lijst stonden, daarna naar Vlissingen vertrokken en daar soms binnen een week een woning kregen toegewe zen". De wethouder noemde de huidige verdeling volgens welke zoals be kend Vlissingen en Souburg samen 184, Terneuzen 103, Middelburg 74, en Goes slechts 60 woningen krijgen dan ook onrechtvaardig. „Ged. Staten hebben hun eigen uitgangspunt uit 't oog verloren", zo betoogde hij, „door zelf toe te geven dat in Goes de nood het grootst is, maar tegelijkertijd deza gemeente pas op het vierde plan t« plaatsen. Nadat alle fracties, behalve de VVD, die afwezig was, te kennen hadden gegeven dat zij het voorstel van da heer Zuidema tot het indienen van 'n motie inhoudende een vlammend pro test aan het adres van Ged. Staten volledig onderschreven, werd de voor lopige redactie van deze motie vast gesteld, waarbij b. en w. een gedocu menteerde motivering zouden voegen. De motie werd z.h.s. aanvaard. Op deze spoedeisende vergadering waren afwezig burgemeester mr. W. C. ten Kate, wethouder mr. H. B. Bouw man (P.v.d.A.), en de leden J. S. Vis- scher (P.v.d.A.), E. N. C. van Riesen (V.V.D.), F. P. J. Polderman (C.H.), en J. Laport (A.R.). Voorzitter was loco-burgemeester J. J. van Melle. gevallen bekend", aldus de heer avond. Harry van Os zingt te Goes Men kan redetwisten over de vraag, of een bepaalde kunstuiting tot de se rieuze muziek of tot de cabaretkunst gerekend moet worden; men kan ook de vraag stellen, of liederen, gezongen door een zanger in rok, die zichzelf op de luit begeleidt, nog volksliederen ge noemd kunnen worden. Al redetwis tende en nadenkende loopt men echter de kans, in dezelfde fout-te vervallen als de bekende ezel tussen de twe« hopen hooi, die al piekerende niet tol „genieten" kwam. En uit het op schrift is wel duidelijk waar wij op doelen te genieten viel er ongetwij feld gisteravond op de liederenavond, gegeven door Harrij van Os. Deze zan ger is een begrip op zichzelf, eèn kun stenaar, die niet alleen in Nederland, maar ook ver daarbuiten bekendheid geniet en die in het buitenland her haaldelijk in concertzalen en voor d« radio opgetreden is. Tijdens het optreden van Harry van Os in de „Prins van Oranje" te Goes zong hij een twintigtal volksliederen, vnl. uit West-Europa. De wijze, waar op de heer Van Os deze liederen zingt, boeit van het begin tot het eind: dooi de voordracht, door de begeleiding, door de gebaren, de mimiek en de li chaamshouding. Het is dan ook geen wonder, dat het publiek aandachtig ge luisterd heeft, zowel naar de toelich ting als naar de vertolking der liede ren en niet in het minst naar de voor dracht van het negerverhaal „Little Isaac", de geschiedenis van.Abrahams offerande. De „Vereniging voor Alge mene Wetenschappelijke Belangen" kan, ondanks de slechts matige belang stelling, terugzien op een geslaagde R.

Zeeuwsch Dagblad | 1958 | | pagina 2