Ford gaf in 10 jaar een biljoen dollar voor scholen if m 10 jaar een ollar voor scholen Jan v. d. Vate uit Serooskerkefw) kan zijn auto niet meer missen t Serooskerke(w) iet meer missen Ct.! Iedere vrouw kan mooi zijn vair 25 Goudzoekers van „Renate Leonhart" zonder geld MET DR. BARENDS UIT GOES NAAR DE STATES (II) Gezinsleven minder sterk dan bij ons Minnarij eindigde met poging tot moord REISLUST VAN PUBLIEK GROEIT NOG Minnarij eindigde met poging tot moord TWAALF JAAR GEËIST TEGEN AMSTERDAMSE „VADER" Bijna 800 Zeeuwen .wachten op telefoonaansluiting Landbouwschap garantieprijs P» Visser geen voorzitter meer Landbouwschap wenst algemene garantieprijs voor alle melk Receptenboek Interresse gericht op zon en warmte Schuman voorzitter nieuwe assemblee „Klein Europa" „Totale oorlog" op Cuba Goede sier van andermans vlees Donderdag 20 maart 1958 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina J GISTEREN ZIJN WE met dr. D. Barends, rector van het Chris telijk Lyceum voor Zeeland, die een reis van zeven maanden naar de Verenigde Staten heeft gemaakt, blijven pleisteren bij de Ameri kaanse vrouwelijke leerkrachten. Dat wil zeggen, in ons verhaal dan. We waren juist geëindigd met u de vraag te stellen of het u bekend was, dat het overgrote deel van de „teachers" van de high-school uit dames bestaat. Dr. Barends noemde een percentage van negentig. In de Amerikaanse lagere scholen ziet men bijna geen man voor de klas en in de middelbare scholen vormen de vertegenwoordigers van de sterke sekse ongeveer 10 a 15 pet. van het lerend legioen. Maar het grote probleem voor de Amerikanen is niet: hoe komen we aan krach tiger leerkrachten, doch hoe kunnen we het tekort aan lesgevend personeel te niet doen. Er is in de Verenigde Staten namelijk een ontstellend gêbrek aan leraren en leraressen. Hoe dit is ontstaan, daarover kon dr. Barends geen positieve dingen zeggen. Er zal wel een complex van oorzaken zijn aan te wijzen. Maar nog niet alle moeilijkheden zijn hiermee ter tafel gebracht. Het Amerikaanse on derwijs ziet nog meer obstakels op zijn weg naar een betere en bredere ontplooiing. Want leest u maar: IEDER LAND is geneigd bijzondere zorg te besteden aan begaafde scholieren. Maar wat te doen als er voor die leerlin gen geen geschikte scholen zijn. Dr. Ba rends achtte hét probleem van het Ame rikaanse onderwijs de belemmeringen, die de stichting van „moeilijke scholen" in de weg staan. Gisteren hebben we al de vinger geplaatst bij de selectie, die op vele Amerikaanse scholen wordt toege past, maar deze is nog niet voldoende. De structuur en het kssysteem van de school blijft hetzelfde. Men zal de oplos sing moeten zoeken in de richting van het bouwen van nieuwe, efficiënte scholen. EEN BILJOEN. 11 zult het niet willen geloven, maar In de States worden door het bedrijfsleven fabelachtige bedragen uitgegeven om het onderwijs te verbeteren. Neem de Ford fabrieken te Detroit, die een speciaal Ford Foundation hebben ingesteld. In de laatste acht tot tien jaar heeft dit fonds niet minder dan schrikt u niet een biljoen we herhalen een biljoen dollar cadeau gegeven aan de scholen. Vooral de zgn. private schools krijgen veel geld van industrie en hfmdel. Naast de Ford-fabrieken moeten in dit verband worden genoemd de Kelloeg-Foundation en de General Motors. de Amerikanen zijn wild op enquêtes heeft onlangs vastgesteld, dat het „ave rage" Amerikaanse gezin gemiddeld vijf uur per dag kijkt naar het televisie scherm. Dat is geen peuleschil. Waar haalt men de tijd vandaan? Dr. Barends was hierover niet enthousiast. Volgens hem kleven hieraan veel nadelen. Vaak blijven de kinderen langer op om maar niets te missen van hetgeen het beeld hun biedt. En dat is lang niet altijd iets goeds. Maar de televisie heeft zich in de loop der jaren een vaste plaats veroverd in de harten van de hedendaagse Ameri kaan, die evenmin kan leven zonder zijn automobiel. En nu wordt er hier aan deze zijde van de oceaan wel gezegd, dat die Amerikanen zo weinig galant kunnen zijn, dr. Barends is wat de galantheid van de Yankee in het verkeer betreft, een andere mening toegedaan. BELEEFD Het had hem gefrappeerd, dat de heren uit de States zo beleefd waren op de weg, vooral ten aanzien van de voetgangers. Nu beweren boze tongen, dat in weinig landen zulke wat de genoemde leef regel aangaat slecht opgevoede auto mobilisten rijden dan in Nederland. Of dit waar is, weten we niet, hoewel we zelf hebben kunnen konstateren, dat bij voorbeeld in Wenen en Parijs de auto mobilisten een pluim op de hoed verdie nen voor het in acht nemen van de ver keersregels met betrekking tot de voet gangers. Hoe het ook zij, de Amerikaanse chauffeur is korrekt en zelfs galant, wan neer hij in de steden achter 't stuur zit. Met verbazing had dr. Barends gezien, dat er in de Amerikaanse metropools zo weinig wordt gefietst. In Boston was hij er getuige van geweest, dat studenten van de Harvard University gemoedereerd met hun rijwiel reden op het trottoir, zonder dat een „policeman" of zelfs maar een voetganger hierop aanmerkingen maakte. Maar het mooie was, dat die fiet sers in de avonduren nog zonder licht re den en zelfs zonder belDaar waren het evenwel studenten voor. In Washing ton heeft de rector van het Goesse ly ceum in twintig dagen tijds geen fietser gezien. Wel twee kleine Jongetjes op een heel pietserig karretjeOf de inwo ners van de hoofdstad reden in een auto óf namen de benenwagen. Daartussen in sukkelde dan de „subway", het openbare vervoermiddel, dat een kwijnend bestaan leidt en met grote verliezen werkt. Een weinig frekvüente onderneming, welke eigenlijk alleen maar dienst doet voor oude mensen en moeders met kinderen. TWEEDE-IK Neen, voor een „beetje Amerikaan" is de auto een tweede-ik geworden. Men kan er niet meer buiten. Bovendien, zeg gen de Yankees, geeft zo'n karretje een enorme tijdsbesparing en dat is ook zo, wanneer men de grote afstanden in dit onmetelijke land in aanmerking neemt. Jan van de Vate uit Serooskerke (Wal cheren), die veertig jaar geleden naar de Verenigde Staten emigreerde, zei dit nog tegen dr. Barends, toen hij de Goesse rector in de States ontmoette. Overigens is het in Amerika met die auto's niet zo rooskleurig ge steld als wel lijkt, want de Ameri kaanse auto-industrie maakt op 't ogenblik een ernstige depressie door. Gedeeltelijk is dit een gevolg van de totale economische diep gang, die de Verenigde Staten 5 miljoen werklozen doormaakt, maar anderzijds komt dit ook, doordat Duitse bedrijven als Volkswagen en Opel vastere voet op Amerikaanse bodem krij gen. Je zou zo zeggen, dat er voor die auto's uit de States toch ge noeg reclame werd gemaakt, maar daarover een volgende keer. Barends, rector van het Chris- i reis van zeven maanden naar de blijven pleisteren bij de Ameri- at wil zeggen, in ons verhaal dan. vraag te stellen of het u bekend „teachers" van de high-school uit z een percentage van negentig. In men bijna geen man voor de klas en de vertegenwoordigers van de van het lerend legioen. Maar het is niet: hoe komen we aan krach- en we het tekort aan lesgevend e Verenigde Staten namelijk een leraressen. Hoe dit is ontstaan, sitieue dingen zeggen. Er zal wel te wijzen. Maar nog niet alle gebracht. Het Amerikaanse on- 3 zijn weg naar een betere en naar: de Amerikanen zijn wild op enquêtes - heeft onlangs vastgesteld, dat het „ave rage" Amerikaanse gezin gemiddeld vijf uur per dag kijkt naar het televisie scherm. Dat is geen peuleschil. Waar haalt men de tijd vandaan? Dr. Barends was hierover niet enthousiast. Volgens hem kleven hieraan veel nadelen. Vaak blijven de kinderen langer op om maar niets te missen van hetgeen het beeld hun biedt. En dat is lang niet altijd iets goeds. Maar de televisie heeft zich in de loop der jaren een vaste plaats veroverd in de harten van de hedendaagse Ameri kaan, die evenmin kan leven zonder zijn automobiel. En nu wordt er hier aan deze zijde van de oceaan wel gezegd, dat die Amerikanen zo weinig galant kunnen zijn, dr. Barends is wat de galantheid van de Yankee in het verkeer betreft, een andere mening toegedaan. BELEEFD Het had hem gefrappeerd, dat de heren uit de States zo beleefd waren op de weg, vooral ten aanzien van de voetgangers. Nu beweren boze tongen, dat in weinig landen zulke wat de genoemde leef regel aangaat slecht opgevoede auto mobilisten rijden dan in Nederland. Of dit waar is, weten we niet, hoewel we zelf hebben kunnen konstateren, dat bij voorbeeld in Wenen en Parijs de auto mobilisten een pluim op de hoed verdie nen voor het in acht nemen van de ver keersregels met betrekking tot de voet gangers. Hoe het ook zij, de Amerikaanse chauffeur is korrekt en zelfs galant, wan neer hij in de steden achter 't stuur zit. Met verbazing had dr. Barends gezien, dat er in de Amerikaanse metropools zo weinig wordt gefietst. In Boston was hjj er getuige van geweest, dat studenten van de Harvard University gemoedereerd met hun rijwiel reden op het trottoir, zonder dat een „policeman" of zelfs maar een voetganger hierop aanmerkingen maakte. Maar bet mooie was, dat die fiet sers in de avonduren nog zonder licht re den en zelfs zonder belDaar waren het evenwel studenten voor. In Washing ton heeft de rector van het Goesse ly ceum in twintig dagen tijds geen fietser gezien. Wel twee kleine Jongetjes op een heel pietserig karretjeOf de inwo ners van de hoofdstad reden in een auto óf namen de benenwagen. Daartussen in sukkelde dan de „subway", het openbare vervoermiddel, dat een kwijnend bestaan leidt en met grote verliezen werkt. Een weinig frekwente onderneming, welke eigenlijk alleen maar dienst doet voor oude mensen en moeders met kinderen. TWEEDE-IK Neen, voor een „beetje Amerikaan" is de auto een tweede-ik geworden. Men kan er niet meer buiten. Bovendien, zeg gen de Yankees, geeft zo'n karretje een enorme tijdsbesparing en dat is ook zo, wanneer men de grote afstanden in dit onmetelijke land in aanmerking neemt. Jan van de Vate uit Serooskerke (Wal cheren), die veertig jaar geleden naar de Verenigde Staten emigreerde, zei dit nog tegen dr. Barends, toen hij de Goesse rector in de States ontmoette. Overigens is het in Amerika met die auto's niet zo rooskleurig ge steld als wel lijkt, want de Ameri kaanse auto-industrie maakt op 't ogenblik een ernstige depressie door. Gedeeltelijk is dit een gevolg van de totale economische diep gang, die de Verenigde Staten 5 miljoen werklozen doormaakt, maar anderzijds komt dit ook, doordat Duitse bedrijven als Volkswagen en Opel vastere voet op Amerikaanse bodem krij gen. Je zou zo zeggen, dat er voor die auto's uit de States toch ge noeg reclame werd gemaakt, maar daarover een volgende keer. Twaalf jaar gevangenisstraf met aftrek, zo luidde de eis van de officier van justitie te Amsterdam tegen de 53-jarige A. V. uit de hoofdstad, die zijn stiefdochter uit versmade liefde met revolverscho ten en messteken had getracht om het leven te brengen. De verdachte was circa 23 jaar geleden met zijn huidige vrouw in het huwelijk getreden. Zij bracht twee kinderen mee, van wie Gusta de jongste was. Naar verdachte en getuigen tijdens de zitting verklaarden was de liefde, die V. aanvankelijk voor de moeder koesterde in de loop der jaren in verdubbelde mate overgeslagen op haar opgroeiende dochter. De verdachte had haar reeds vele malen lastig gevallen. Wegens deze feiten was hij reeds eerder door de rechtbank veroordeeld tot vier jaar gevangenisstraf. Bij zijn terugkeer constateerde V., dat Gusta verloofd was. Hij wilde toen, aldus zijn zeggen, zelfmoord plegen. In de keuken had hij in bijzijn van zijn stiefdochter een revolver uit zijn zak gehaald en naar het voorhoofd ge bracht. Gusta had daarbij het wapen omlaag getrokken, waarna een worste ling ontstond. V. schoot een maal, pak te toen een mes en stak haar daarmee in oor, arm, borst en handen. Buren hadden het schot en het gegil gehoord enwaren toegesneld. De officier eiste aan het slot van zijn haarscherp requisitoir twaalf jaar met aftrek. Hij noemde deze aanslag po ging tot moord, want ook het voorbe dachte rade achtte hij bewezen. „Deze verdachte vormt een ernstige bedreiging voor zijn stiefdochter, die In de memorie van antwoord aan de Eerste Kamer over de begroting 1958 van het staatsbedrijf der posterijen, telegrafie en telefonie deelt de minis ter van verkeer en waterstaat mede, dat de wachtlijst voor telefoonaanslui tingen per 13 december 1957 nog 39.607 namen bevatte. De stand van het aan tal wachtenden is in 1957 echter aan zienlijk afgenomen, namelijk met 15.265. In Zeeland stonden 769 personen op de wachtlijst. er goed aan zal doen te emigreren. In tussen moet verdachte voor lange tijd uit de maatschappij verwijderde wor den", aldus de officier. De rechtbank zal op 1 april a.s. uit spraak doen. Het bestuur van het landbouw schap heeft zich nogmaals ernstig beraden over diverse vraagstuk ken de aangekondigde melkprijs- garantie van de regering betref fende. Men verdiepte zich in de vraag of een differentiatie van de garantieprijs naar de grondsoort zou moeten worden doorgevoerd of niet. Vrij algemeen had men de indruk, dat dit niet het geval moet zijn en dat één algemene garantie prijs voor alle melk zal moeten gelden. Voorts werd de vraag behandeld, of de nabetaling van de garantietoeslag op basis van de hoeveelheid afgelever de melk of op basis van de hoeveelheid melkvet per hectare dient te geschie den. Hierover kwamen stemmen los uit het noorden, die de mening verkondig den, dat nabetaling op de hoeveelheid melkvet moet geschieden, doch de meerderheid meende, dat nabetaling op De coöperatieve bergingsvereniging „Renate Leonhart", waarin ruim 3300 aandeelhouders een half miljoen gulden hebben gestoken zit zonder geld en heeft slechts schulden en een onbruikbare duifc- toren. Dit is een groot aantal aandeelhouders, die meer dan vijf uur la Utrecht vergaderden over hetgeen na talrijke mislukte bergingspogin- gen nu moest gebeuren wel duidelijk geworden. umiady geuujijieu, waarna een wurs te ling ontstond. V. schoot een maal, pak te toen een mes en stak haar daarmee in oor, arm, borst en handen. Buren hadden het schot en het gegil gehoord enwaren toegesneld. De officier eiste aan het slot van ziin VAN DE SCHOOL naar het gezin is eigenlijk maar een heel klein stapje, om dat een goede opvoeding van de jeugd thuis stellig haar vruchten afwerpt tussen de vier muren van het schoollokaal. Wij Nederlanders, met ons intiem gezinsleven wrijven ons vaak de ogen uit, als we over de grenzen zien, hoe avond aan avond vele buitenlandse gezinnen hun vertier en heil zoeken in restaurants, clubs of sociëteiten. Dit gaat er bij ons niet in. De Amerikanen maken op die buitenlandse gewoonten geen uitzondering. Dr. Ba rends heeft kunnen vaststellen, dat het gezinsleven in de Verenigde Staten veel minder sterk is dan bij ons. Onderzoekin gen in dit land Gallup zal daar wel meer van weten hebben uitgewezen, dat in 1960 rond 35 miljoen gehuwde vrouwen een vaste en volledige betrek king buitenshuis zullen hebben. Dat houdt dus in, dat aan het gezinsleven in Amerika een stevige knak wordt toege bracht. De opvoeding van de kinderen dit kan niet anders zal daardoor in het gedrang moeten komen. Er zijn maar wei nig vrouwen in de Verenigde Staten, die zich nog uitsluitend bezig houden met huishoudelijk werk. BUNGALOWS Begint in Nederland de bungalow-ge dachte flink wortel te schieten, in de 48 staten van Amerika heeft zij een formi dabele gestalte gekregen. Want zegge en schrijve 90 pet. van de Amerikanen woont in bungalows, in zgn. „ramblers". Zo er nog Zeeuwen zijn, die denken, dat men over de grote plas woont in wolkenkrab bers en flatwoningen, dan zullen zij, na het lezen van deze regels, wel uit de droom geholpen zijn. De „skyscrapers" bevatten kantoor- en winkelruiriiten, doen dienst als hotel of restaurant-café, schouwburg, cabaret of bioscoop, maar worden niet bewoond door gezinnen. De Amerikaan is van nature gemakke lijk en besteedt daarom ook niet alle denkbare zorg om zijn huis of zijn erf te verfraaiien. Dr. Barends vond de tuinen en erven rommelig, terwijl de huizen er vaak niet al te schoon en nog minder gezellig uitzagen. MAAR SCHOON of niet, vóór de hui zen staat doorgaans een auto en in de woning een televisietoestel. Een enquête r o -den Meded. (adv.) Luister van 21 maart at elke mor gen om vijl over hall tien naar Radio Luxemburg 208 Meter (K c/s 1 439). Annemarie verklapt U elke dag heerlijk nieuws dat ze hoorde van haar vakman-slager. Van conjunctuur invloed op de reis lust is volgens de directie van de Ned. Reisvereniging vrijwel geen sprake. De stijging van het aantal reislustigen was in 1957 minder spectaculair, dan in 1956 ten opzichte van het voorgaande jaar, maar toch nog vrij aanzienlijk. Wel ziet men structurele verschuivingen in de vakantiebesteding. De vraag naar kam- peervakanties en bungalowbedrijven neemt toe. De belangstelling voor verre reisdoe len is vooral gericht op zon en warmte, met name op Italië (ln 1957 70 percent meer toeristen dan in 1956) en thans ook weer op Joegoslavië. Een nieuwtje is een treinreis naar Milaan, een rit per caravan-autobus via Florence en Bologna naar Napels, een week verblijf in een bungalow op Si cilië en de terugreis op dezelfde manier. Dinsdagmiddag is brand uitgebro ken in het woonoord Schattenberg te Westerborg, waar Ambonezen zijn ondergebracht. Vier barakken werden door het vuur verwoest waardoor 88 gezinnen intotaal 500 personen dakloos zijn ge worden. Persoonlijke ongelukken hebben zich niet voorgedaan. Boven: de brandweer streed een vrijwel hopeloze strijd tegen het vuur. Onder: Na de brand zoch ten de bewoners tussen de ruines naar bezittingen. Robert Schuman, voormalig Frans minister van buitenlandse zaken en een groot voorvechter vhn de Europese eenheid, is gis teren te Straatsburg tot voorzitter van de nieuwe assemblee van „Klein Europa" gekozen. GRAMMOFOONPLATEN UIT A.V.R.O.-STUDIO VERDWENEN De directie van de A. V. R. O. heeft bij de Hilversumse recherche aangifte gedaan dat in de laatste tijd op tot nog toe onverklaarbare wijze grammofoon platen verdwijnen uit de studio. Er zijn tot dusver enige huiszoekingen ge daan, maar geen aanhoudingen of ar restaties verricht. Het onderzoek duurt nog steeds voort. basis van de afgeleverde melk, dus op de 'plas' zou moeten geschieden. BREDE DISCUSSIE De derde vraag: op welke wijze de beperking van de garantie tot een ba- sishoeveelheid moet worden verwezen lijkt, veroorzaakte een zeer brede dis cussie. De hoofdafdeling veehouderij van het landbouwschap is van mening dat de enige weg die openstaat is, om het beschikbare bedrag aan garantie uit te smeren- over de totale hoeveel heid melk, die tussen november 1957 en november 1958 wordt afgeleverd. De inzichten van de hoofdafdeling veehouderij vonden tenslotte vrijwel algemene instemming. Prins Bernhard moet bed houden Z.K.H. Prirs Bernhard moet wegens het bed houden. Hij heeft dientengevolge zijn afspraken voor de eerstvolgende da gen moeten afzeggen. Voorts wordt de verkorte reis door de lucht in toenemende mate gepropageerd. Een reeks chartervluchten op Italië is voor het komend reisseizoen afgesloten. Met spijt werd geconstateerd, dat het toerisme op Engeland en Noorwegen slechts matige belangstelling heeft. Er is sprake van, dat de Noorse fjorden boot van Rotterdam af uit de vaart moet worden genomen. Gezien comfort, snelheid en prijs heeft het zwaartepunt in het buitenlandse va kantietoevoer op grote afstand zich ver legd van de bus op de trein. Het leek allemaal zo fantastisch enkele jaren geleden, toen de heer P. Visser uit Wijde Wormer kans zag een groot bedrag van op goud beluste mensen los te krij gen. Want de heer Visser wist dat er 458 kistjes met goud lagen in het wrak van de „Renate Leonhart", een schip, dat in 1917 op de Haaksgronden verging. ONDEUGDELIJK Na de eerste berichten over een even tuele berging was de animo om tot de bergingsvereniging toe te treden bijzon der groot. Er werden plannen gemaakt en er moest een enorme duiktoren worden gebouwd. Deze duiktoren kostte f400.000 maar toen het gevaarte gereed was deug de het niet en was de heer Visser reeds op een andere werkmethode overgestapt. Deze duiktoren heeft hij nu zonder toe stemming van de aandeelhouders voor ruim achtduizend gulden verkocht. Het boterde de laatste maanden niet meer zo best tussen de heer Visser en zijn aandeelhouders. Er werden juristen aan het bestuur toegevoegd, die later weer werden geroyeerd omdat zij, vol gens de heer Visser, alleen maar dure declaraties samenstelden en niets pres teerden. ONTHEVEN VAN FUNCTIE Een commissie uit de aandeelhouders wilde nu een einde maken aan de onze kerheid over het lot van de goudschat. De heer Visser werd verzocht een vergade ring uit te schrijven, maar door allerlei omstandigheden kon deze hieraan, vol gens zijn zeggen, geen gevolg geven. Toen heeft de commissie zelf maar een Volgens in Algiers ontvangen berich ten hebben de Fransen in een gevecht van vijf uur gisteren 120 opstandelingen gedood. De Franse politie heeft bekendge maakt dat zij drie vooraanstaande leiders van het verboden Algerijnse bevrijdings front F.L.N. heeft gearresteerd. De heerlijkste schoonheids- zeep tegen speciale prijs! Een groots gebaar van de Castella- fabrieken: tijdelijk zijn alle winkeliers gerechtigd, de lezeressen van dit blad een stuk originele Castella schoon- heidszeep aan te biedenvoor slechts een kwartje! Een uitzonderlijk lage prijs voor een schoonheidszeep, die er kend aan de top staat! Het aanbod geldt voor alle dames, die 2 pakken Castella wasmiddel (blauwe of rode pak) bestellen. Zij maken dan tegelijk kennis met de nieuwe kwaliteit van de Castella wasmiddelen. De was kracht is door een nieuwe vinding zeer sterk opgevoerd, het vlekken verdrij vend vermogen drastisch versterkt. Geen enkel wasmiddel kan nu het De Cubaanse opstandelingenleider Fidqj Castro heeft de „totale oorlog" aan prest» dent Batista verklaard. Die totale oorlog gaat op 1 april in. Na deze datum zal op al het openbare verkeer in de provinoft Orientes, waar de opstandelingen opere» ren, geschoten worden. Wie een openbare functie in de provincie bekleed zal al( verrader worden beschouwd en terecht» gesteld kunnen worden. Wie nu nog tot het leger van president Batista toetreedt» zal na 1 april als oorlogsmisdadiger ver» volgd worden. Binnenkort zal in geheel Cuba een al gemene staking beginnen. Tachtig Indonesische studenten verlieten Delft Naar wij vernemen hebben ongeveer tachtig Indonesische studenten, ingevolge de opdracht van de Indonesische regering te Djakarta, hun studie aan de technische hogeschool te Delft beëindigd. Zij zullen in het buitenland hun universitaire stu die voortzetten. Het betreft hier in hoofd» zaak studenten, die nog maar kort mei hun studie bezig waren. In totaal waren er ruim tweehonderd Indonesische stil» denten aan de technische hogeschool te Delft ingeschreven. A,V,A.-contracten consumptie-aardappelen Gedurende de laatste acht dagen van maart wordt in opdracht van de minister van landbouw bij het aan- en verkoop bureau akkerbouwprodukten A.VA. da gelegenheid opengesteld consumptie aardappelen aan te bieden ingevolge de garantieregeling 1958. De eontactprUs ie voor 100 kg gesorteerde aardappelen f 6,65 en voor acht soort bij levering aprij f8,65 per 100 kg. Bij afname door hei AVA na 20 april wordt een dubbeltje per week vergoeding gegeven. Binnenkort zal de behandeling van de deltawet in de Eerste Kamer aan de orde gesteld kunnen worden. Ver leden week is het voorlopig verslag verschenen. vergadering uitgeschreven en de heer Visser gevraagd op deze vergadering te verschijnen teneinde verslag te doen van de stand van zaken. En de heer Vissef verscheen. Maar aan de deur van het ver. gaderingslokaal moest hij een verklaring tekenen, waarin hij verklaarde zich té onderwerpen aan de leiding van de orga nisatoren van deze bijeenkomst en zich te zullen houden aan het door deze orga nisatoren opgestelde programma. Na lange discussies werd de heer Vis ser van zjjn voorzittersfunctie ontheven, De 19-jarige slagersbediende A. F. M. K. te Den Haag benadeelde zijn ptroon door voor f300,aan nota'» bij klanten te innen en het geld in eigen zak te steken. De nota's gaf hij niet aan de klanten af, zodat 2e in het kwitantieboek bleven. Nadat hij op deze praktijk was be trapt en voor terugbetaling een rege ling met zijn baas had getroffen kreeg de jongeman het opnieuw in zijn bol. Op 1 maart reed hij met een bakfiets, waarop voor f 900,besteld vlees weg en kwam niet meer terug. Hij heeft het vlees verkocht, het geld ln zijn zak gestoken en de bakfiets in een straat laten staan, daarna is hij in het rosse leven van leer getrokken, aldus goede sier makend van andersmani vlees. Hoewel de politie de jongeman zocht, werd hij door zijn baas zelf „ge arresteerd". Deze zag hem lopen, dwong hem in zijn auto te stappen en leverde hem af op het politiebureau. Waar men thans weet wat voor vlees men in de kuip heeft. Van het gestolen bedrag ls f6r— terechtgekomen. goed zo helder en wit maken als Castella. Maak gebruik van het voordeel, dat verbonden- is aan de kennismaking met de nieuwe kwaliteit van de Ca stella wasmiddelen: neem tegelijk een stuk kostelijke Castella schoonheids- zeep mee voor slechts een kwartje. U heeft keus uit een nieuwe witte en een nieuwe groene tint, elk met een geheel eigen parfum! Het is natuurlijk niet mogelijk een dergelijke kwaliteitszeep voor zulk 'n lage prijs onbeperkt beschikbaar te stellen. Alle winkeliers hebben echter een bepaald kwantum ontvangen. Men wachte dus niet om zo'n combi natiepakket (van 2 pakken Castella wasmiddel en een stuk Castella schoonheidszeep) in huis te halen... uitverkocht moet helaas uitverkocht blijven! Ingezonden mededeling (adv.)

Zeeuwsch Dagblad | 1958 | | pagina 3