Die ellendige schrapende hoest... P. Meliefste nam afscheid als voorzitter metaalbewerkers Delta-forum bestormd met vele Thoolse vraagstukken Wielrijders en bromfietsers negeren stoplichten Afdeling C.B.T.B. opgericht te Oud-Vossemeer Loswl Gorishoekweg Gorishoek' Yerseke; Pluympot; Industrialisatie; Havens Een week voor dronken bromfietser Kantonrechter te Middelburg MIDDELBURG Kruiningen staat voor grote werken Verhoging algemene uitkering gevraagd „Voorbeeld van werklust en ijver" Nagekomen advertentie Donderdag 20 maart 1958 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 2 Zou de Deltaweg die van Schouwen-Duiveland naar de Bevelanden gepland is, niet via Tholen aangelegd kunnen worden, opdat Tholen ook spoedig een directe verbinding met de rest van Zeeland krijgt? Kan geheel Tholen niet tot ontwikkelingsgebied worden verklaard? Wordt Tholen eindelijk eens op de industrialisatie-nota geplaatst? Waar blijft de loswal voor Gorishoek? Dat waren enkele van het onafgebroken salvo van vragen, dat deze week werd afgevuurd door een aantal vooraanstaande eilandbewoners op de werkgroep Deltazaken Zeeland, die achter de groene tafel op het podium zitting had genomen gedurende de forumavond van de Stichting Gemeenschap Eiland Tholen. op Tholen principiële tegenkanting zou bestaan tegen arbeid door vrouwen noemde hij ongegrond. V erbindingsweg Zoals reeds eerder gemeld (zie Z. D. van 18 maart), hadden de leden van het forum ir. H. D. J. Swaters, hoofd ingenieur-directeur Prov. Waterstaat, drs. M. C. Verburg, directeur E. T. I. Zeeland, ir. J. G. Snip, hoofd Bureau Bijz. werken van Prov. Waterstaat en mr. J. F. Hornstra, directeur Stichting Zeeland voor maatschappelijk en cul tureel werk, tevoren elk een korte in leiding gehouden op de betekenis die het Deltaplan voor Tholen kan hebben. Tijdens het vragenuur kwam echter Eas goed tot uitdrukking, welke pro lemen en vragen onder de Tholenaars op dit terrein leven. Gorishoek Het Eerste Kamerlid ir. M. A. Geuze uit Poortvliet vroeg zich af of het prov. bestuur ook aandacht heeft (in samenwerking met de betreffende ge meenten) voor de industrialisatie nota van Econ. Zaken, opdat ook Tho len eindelijk eens op de lijst geplaatst kan worden. Ir. Geuze vroeg tevens: waar blijft de loswal voor Gorishoek? En: hoe ko men we aan geld voor de Pluympot, waarbij hü de opmerking maakte, dat uitvoering van deze beide projecten eveneens werkgelegenheid voor Tho len kunnen betekenen. Ir. J. G. Snip deelde mede, dat de loswal nog een kwestie van touwtrek ken is. Men is het er namelijk niet over eens, wie dit project zal moeten bekostigen. Hij achtte een loswal voor Gorishoek een reële wens, nu de ha vens van Scherpenisse en Sint Maar tensdijk zijn verdwenen door de af sluiting van de Pluympot. T.a.v. de toekomst van de Pluympot bleken de plannen nog grotendeels in de lucht te hangen. Ir. Snip gaf als zijn mening te kennen, dat men het recreatiegebied van de Pluympot zui ver eilandelijk moet zien, als een re creatieoord voor de eigen bevolking. Hfj verwachtte niet, dat hier in de toe komst grote drommen toeristen op af zullen komen. Gezien de smalle vorm van de Pluympot leek het hem niet eenvoudig hier een aardig geheel van te maken. Burgemeester D. C. Bouwense van Scherpenisse en St. Maartensdijk deel de mede, dat er nog weinig schot in de plannen zit. Enkele weken geleden zou een bespreking omtrent de be stemming van de Pluympot plaats heb ben tussen de Commissaris der Konin gin, Ged. Staten en de gemeentebestu ren van St. Maartensdijk en Scherpe nisse. Deze bespreking moest echter worden uitgesteld, en sedertdien is niets meer vernomen. Men hoopt dat de zaak dezer dagen weer ter hand zal worden genomen. Kern Burgemeester J. v. d. Bos van Sint Annaland voerde aan, dat de grote meerderheid van de Tholenaars het er wel over eens is, dat voor de toe komst van het eiland een eendrachtige samenwerking noodzakelijk is. De vrees van drs. Verburg omtrent de te grote verdeeldheid noemde hij dan ook ongegrond. De heer Van der Bos knoopte daaraan de vraag vast, of het- niet mogelijk zou zijn het gehele ei land tot ontwikkelingsgebied te ver klaren. Hij vreesde nl., dat wanneer één of twee gemeenten tot ontwikke lingskern zouden worden verklaard, de rest van het eiland in de knel zou ko men. Drs. Verburg gaf te kennen, dat er inderdaad een keuze zal moeten wor den gemaakt. Zelfs twee kernen op Tholen zal nog haast teveel zijn. De overige gemeenten zullen daarbij ech ter moeten worden betrokken, wan neer zij zich daarvoor lenen. Hij dacht daarbij o.m. aan St. Annaland, dat 'n nieuwe haven krijgt. Ook burgemeester W. J. van Doorn van Poortvliet tikte drs. Verburg even op zijn vinvors. Diens bewering, dat er Ook de door het prov. bestuur in het studieplan opgenomen verbindings weg Gorishoek-Yerseke, vormde een punt van bespreking. Hoewel het rendement van deze weg thans nog moeilijk aan te geven is, noemde drs. Verburg deze ontsluiting vooral van belang in sociaal opzicht; het economisch belang kan op dit mo ment niet eenvoudig worden aange toond. Wethouder Moerland van Stavenisse brak een lans voor een verbinding Schouwen-Tholen-Zuid-Beveland. Afgezien van de vraag, of dit een betere oplossing zou zijn, aldus het antwoord van drs. Verburg en Ir. Swa ters, zou een verbinding via Tholen de scheepvaart Antwerpen-Rotterdam on derbreken. Dan zou een brug of een tunnel noodzakelijk zijn en voorlopig heeft het prov. bestuur al meer dan voldoende hoofdbrekens met het ver krijgen .van.een brug c.q. tunnel naar Z.-Vlaanderen. Uitspraken rechtbank» De rechtbank te Middelburg heeft woensdagmorgen de bakker P. J. M. uit Retranchement veroordeeld tot één week hechtenis, alsmede tot een ont zegging van de bevoegdheid motorrij tuigen te besturen voor de tijd van drie jaar. De officier van justitie eiste twee weken geleden één week gevan genisstraf en onvoorwaardelijke terbe schikkingstelling van de regering. M. kreeg deze straf, omdat hij op 19 no vember van het vorige jaar onder in vloed een bromfiets had bereden. Een geldboete van f 5 kreeg de Brui- nisser typiste mej. L. M. Zij was door de kantonrechter te Zierikzee tot f 11 boete veroordeeld, maar kwam bij de rechtbank in appèl. Haar was tenlaste gelegd, dat zij in juli 1957 met haar scooter in de Dorpsstraat te Bruinisse niet voldoende rechts had gereden, waardoor een verkeersongeval ont staan zou zijn. Ingezonden mededeling (Adv.) zo pijnlijk, en daarbij dood-vermoeiend Hier helpt alléén De beroemde CANADESE hoestsiroop Bij-apothekers «n drogisten Aan weerszijden van de Keersluisbrug in Vlissingen staat een verkeersbord, waarop het woord „stop" verschijnt, zodra binnenin een rood licht gaat bran den. De bedoeling van de wetgever in dergelijke gevallen is, dat het verkeer vóór de stopstreep stopt en zich niet eerder in beweging zet dan wanneer dit licht gedoofd is. Dagelijks zijn er evenwel velen met name wielrijders en bromfietsers die dit bevel negeren en doorrijden, zodra de afsluitbomen van de brug zulks mogelijk maken- Twee van die zondaren moesten zich gistermorgen voor het kantonge recht in Middelburg verantwoorden. R. de G. uit Souburg gaf voor het licht niet gezien te hebben, maar een poli- tie-agent had zijn ogen beter gebruikt weshalve hij voor De G. een bon uit schreef. De man bofte nog, want de officier van justitie, mr. Th. Lebret, ging bij zijn eis liefst f 6 beneden het tarief en vroeg f 4 boete. Het vonnis luidde conform. De scheepsmaker B. K. uit Vlissingen had op de bewuste dag achter De G. gereden, zodat de poli tieman toen twee vliegen in één klap ving. Deze overtreding kostte K., over eenkomstig de eis, f 8. MOEILIJKE BOCHT „Moeilijke bocht, edelachtbare", zei de verzekeringsinspecteur L. P. Z. uit Goes, die 6 december vanuit de Coosje Buskenstraat in Vlissingen met zijn auto de Spuistraat was in gedraaid, zonder voldoende rechts te houden. „Iets langzamer rijden, dan lukt het altijd", betoogde mr. Moo- lenburg. Ook de officier was van oordeel, dat deze bocht met een klei ne wagen eenvoudig te „nemen" is en hij vorderde f 15. Z. werd tot een tientje boete veroordeeld. Deze straf viel ook de Vlissingse scholier V. P. B. van A. ten deel. Op Dodelijk ongeval met tractor Bij werkzaamheden op bet land is gistermiddag te Retranchement de 22- jarige A. Schouten om het leven ge komen. Hjj bestuurde een traetor en is ver moedelijk onwel geworden, waardoor de machine in de sloot terecht kwam. Het slachtoffer raakte hierbij zo be kneld, dat de dood intrad. In een gisteravond in het vereni- Slngsgebouw te Oud-Vossemeer gehou- en bijeenkomst is besloten tot oprich ting van een afdeling van de Chr. Boe ren- en Tuindersbond. Vooraf had de heer C. de Putter, voorzitter van de Zeeuwse C.B.T.B. ge sproken over het organisatorische werk van de C.B.T.B., waarna de provinciale secretaris, de heer S. Baar, de princi piële zijde van christelijke organisatie belichtte. Een voorlopig bestuur werd gekozen bestaande uit de heren C. Droogers, J. Aarnoudse en M. Lindhout, die onder ling de functies zullen verdelen. De vergadering werd o.a. bijgewoond door burgemeester mr. J. J. Versluijs van Oud-Vossemeer, door ds. A. Breu- re, Ned. Herv. predikant en door een Boerenleenbanken op Walcheren De gezamelijke boerenleenbanken op Walcheren hebben over de maand febru ari totaal ontvangen aan spaargelden f 1.182.915,16, totaal uitgegeven aan spaar- Selden f820.503,49, zodat f362.411,67 meer igelegd ls dan terugbetaald. aantal leden van de afdeling St. Anna land van de C.B.T.B. Namens de afd. St. Annaland felici- teerdè de heer Joh. Overbeeke de nieu we (tweede) afdeling op het eiland Tholen met de oprichting. Federatie woningbouwverenigingen De Federatie van Woningbouwver enigingen in onze provincie hoopt za terdag 29 maart a.s. in „De Koren beurs" te Goes een ledenvergadering te houden, waarin, na het verslag van de penningmeester en de bestuursver kiezing, een bespreking zal worden ge houden van het rapport van de heer Th. J. Henrar over de ervaringen, op gedaan tijdens de in'de afgelopen win ter georganiseerde bezoekenreeks. Voorts komt aan de orde een voor stel van het dagelijks bestuur tot het vormen van districtsbesturen voor Schouwen-Duiveland en Tholen, Zeeuwsch-Vlaanderen en Noord- en Zuid-Beveland, bestaande uit drie per sonen, waarvan er één zitting zal krij gen in het dagelijks bestuur. de Prins Hendrikweg in zijn woon plaats hield hij er met zijn bromfiets een gangetje op na van vijftig kilo meter per uur. „Ik moest een vriend naar het station brengen en het was al zo laat", sprak Van A. „Vroeger weggaan", meende mr. Lebret, die er nog eens op wees, dat er terecht veel geklaagd wordt over te hard rij dende bromfietsers. De landbouwer A. W. uit Sint Lau rens maakte op Sint Nicolaas een min der goede beurt, omdat hij in Gapinge werd gesignaleerd met een veldkar zonder reflector. Omdat het overdag gebeurde veroordeelde de kantonrech ter W. tot f 10 boete, na een vordering van f 15. Burgemeester De Widt maakte kennis met brandweerlieden Tijdens een genoeglijk samenzijn in café-restaurant Wöhler heeft Middel burgs nieuwe burgemeester, mr. J. de Widt, kennis gemaakt met de leden van de hoofdstedelijke brandweer. Na een openingswoord van de comman dant, de heer A. A. J. W. Mathijssen, en nadat mr. De Widt de brandweer lieden had toegesproken, werd de on dercommandant, de heer K. J. van Loo, gehuldigd. Hij maakte namelijk precies veertig jaar deel uit van de Middel burgse brandweer. In zijn begroetingswoord zei burge meester De Widt deze wijze van ken nismaking bijzonder te waarderen. Voor wat betreft de bevelvoering was de burgemeester van oordeel, dat het van zijn kant bij enkele nietszeggende aanwijzingen zou blijven. Hij vond dit echter geen al te groot bezwaar, omdat hij meende in de commandant voldoen de vertrouwen te kunnen stellen. Mr. De Widt vond, dat de Middel burgse brandweer goed georganiseerd is en dat hij uitstekend voor zijn taak berekend is. „Er zijn weinig plaat sen in Nederland, waar het in het ver leden zo heet is. toegegaan als in Mid delburg", meende de burgemeester, waarbij hij op de oorlogsdagen doelde. Aan de outillage ontbreekt nog al wat. Er is echter een bedrag van f 100.000 beschikbaar voor de aanschaf van noodzakelijke materialen. Hierna werd de heer Van Loo, wiens echtgenote en kinderen eveneens aan wezig waren, gehuldigd. De burge meester vond veertig jaren dienst bij de brandweer iets bijzonders, temeer daar men in feite ieder uur van de dag paraat moet zijn. Hij memoreerde, dat in 1929 de burgerij van de"**tad moest bijspringen om een nieuwe spuit te kunnen aanschaffen en het was juist deze spuit, waarvoor de heer Van Loo altijd een bijzondere belangstelling aan de dag legde. Namens het gemeentebestuur bood de burgemeester de heer Van Loo een boekenbon aan. Uit handen van de heer Mathijssen ontving de jubilaris namens het korps een elektrische klok. KLOETINGE Gemeenteraad zitter, de heer J. Versluis, een heel andere tijd tegemoet gaat. „Vooral het De raad van Kloetmge heeft gister- maatschappelijk werk zal zijn aan- *k si AAM IrvVTAWTlAlt #1A A ft A a. - avond, tijdens een kwartier durende bijeenkomst, besloten, met de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeenten een geldlening ad f 5000,aan te gaan uit de opbrengst van de tweede natio nale woningbouwlening. De raadsleden besloten zonder hoof delijke stemming en zonder enige dis cussie de voorstellen van b. en w., zo als de agenda ze vermeldde, aan te ne men. Het bezitten van een toeristen- kaart komt alzo de Kloetinger te staan op de somma van f 1,Vijf in aan bouw zijnde woningwetwoningen wer den verhuurd. Een perceel bouwgrond zal voor f 6630,worden verkocht aanhet N.V. Bouwfonds Nederlandse Gemeenten. Tijdens de rondvraag vroeg de heer J. Q. C. Lenshoek (WD) nog, of er al enige voortgang valt te bespeuren in de procedure tot overname van het rijk door de gemeente van een aantal stra ten, o.a. de Buys Ballotstraat, de Le- westraat, de Nieuwstraat en een ge deelte van het Kerkplein. Hierover kon de voorzitter, burge meester mr. H. N. Baron Schimmel- penninck van der Oye, echter geen op timistisch geluid laten horen. BORSSELE S.G.P.-candidaten. De kiesvereniging der Staatkundig Geref. Partij heeft voor de gemeenteraadsverkiezing als candida- ten gesteld: Jac. Bras, A. v. d. Ende, J. Moens, C. de Muynck, M. Krijger, J. Paardekooper, J. de Vrleze, de heer Hage. De gemeenteraad van Kruiningen besloot in zijn dinsdagavond gehouden vergade ring om aan de minister van binnenlandse zaken een verhoging van de algemene uitkering uit het gemeentefonds aan te vragen. De raad kwam tot dit besluit omdat bij de vaststelling van de begroting geen aanleiding bestond, kapitaalsuitgaven te ramen bij gebrek aan financieringsmidde len. Nu de gemeente echter de beschikking krijgt over een bedrag van rond f424.000,uit de opbrengst van de Tweede Nationale Woningbouwlening kan over gegaan worden tot nitvoering van een tweetal urgente werken, t.w. de bouw van een rioolgemaal met persleiding voor de afvoering van het rioolwater van Krui ningen en Hansweert-Oost, en de bouw van een gemeentelijke en r.k. kleuterschool te Hansweert. Bovengenoemde lening is voor deze beide kapitaalswerken toereikend. Voor deze werken moet evenwel gerekend worden met de op deze werken drukken de lasten van rente en aflossing. Voor de bouw van het rioolgemaal met de pers leiding wordt geraamd voor renten en aflossing een bedrag van f28.000,en voor de bouw van de gemeenschappelijke kleuterschool een zelfde last van f 5.425, als gevolg waarvan de gewone dienst voor het jaar 1958 extra zal worden be last met een bedrag van f33.425,Wat betreft de urgentie van beide werken deelden b. en w. mede, dat Ged. Staten reeds hebben toegestemd In de bouw van de kleuterschool, terwijl ook de afsluit ting van de rioleringswerken van het dorp Kruiningen ongetwijfeld de toestem ming van G. S. zullen verkrijgen. B. en w. zijn van mening, dat de persleiding in ieder geval deze zomer zal moeten wor den gelegd, omdat anders dit werk weer zou moeten worden uitgesteld tot 1959, aangezien de leiding in geen geval in de wintermaanden in de zeedijk zal mogen worden aangebracht. Aan de PZEM zal een bijdrage worden verleend voor de aansluiting op het elek triciteitsnet van een tweetal percelen aan de Polderweg te Kruiningen. In verband met de verhoging en ver zwaring van de zeedijk te Hansweert zal aan het Waterschap Kruiningen grond worden verkocht voor het aanleggen van een weg. Deze weg zal worden aangelegd in het verlengde van de Veerweg en deze weg daarmee verbinden met de Boom- dijk. Voorheen bestond deze verbinding over de kruin van de zeedijk. De heer A. Weststrate (PvdA) bepleitte, deze om geving tegelijkertijd wat „op te knappen". Hij doelde hierbij op de twee oude krot jes, die onbewoonbaar zijn verklaard, en op een bergplaats van de gemeente. Al leen opruiming kan het uiterlijk schoon van Hansweert ten goede komen. Tot lid van de commissie van toezicht op het sportterrein in de vakature J. van Ballegooijen werd benoemd de heer P. H. A. Polderman (WD). De voorzitter, de heer A. Schipper, bracht het aftredende lid dank voor het vele werk, dat hij in dezen had verricht. Ook het voorstel tot vaststelling van de rekening van de keuringsdienst sloot met een tekort van f 2513,29, welk bedrag door de aangesloten gemeenten moet worden bijgedragen. Een kasgeldlening van f 160.000,met de N.V. Nutricia werd met 9 maanden verlengd. Op een vraag van de heer C. van Iwaarden (prot. chr.) deelde de voorzitter mede, dat op Oostdjfk een wachtgelegen- heid zal worden gebouwd voor de bus passagiers. Dit eenvoudige bouwsel zal tot stand komen voor gezamenlijke reke ning van de gemeenten Krnlningen en Krabbendijke. Aan de heer A. Lokerse (SGP) deelde de voorzitter mede, dat de Julianastraat te Hansweert inderdaad zal worden af gemaakt. Een klein gedeelte van deze straat moet n.1. nog worden gerioleerd en worden bestraat. De goedkeuring voor dit werk heeft echter danig op zich laten wachten. Vereniging van slechthorenden Voor de afdeling Middelburg van de vereniging van slechthorenden trad dinsdagavond de goochelaar Mystic Marco op. De heer Marquinie (zoals hij in het „burger'Teven heet) volgde de nieuwste methode van goochelen. Geen konijn uit een hoge hoed halen of vingervlug met balletjes toveren, maar het publiek inschakelen bij zijn toeren. Het was een gezellige en druk be zochte bijeenkomst, mede ook omdat er zo'n goed contact was tussen de heer Marquinie en het publiek. Tijdens een feestavond, die woensdagavond in de Bogardzaal te Middelburg werd gehouden, hebben de afdelingen Middelburg, Serooskerke en DombuTg van de Christelijke Metaalbedrijfsbond afscheid ge nomen van hun voorzitter, de heer P. Meliefste uit Mid delburg. Uit de verschillende toespraken kwam over duidelijk vast te staan, dat de C.M.B. een bestuurder verliest, die door zijn werklust en ijver overal in het land een uitstekende naam heeft gekregen. Van 1920 af is de heer Meliefste reeds lid van de bond en gedurende een 30-tal jaren hanteerde hü de voorzittershamer van de afdeling Middelburg. De bondsvoorzitter, de heer H. Peters, schetste de heer Meliefste als een die op principiële en onbaatzuchtige wijze heeft meegewerk aan de vrijmaking van de arbeidende stand in net alge meen en van de C.M.B. in het bijzonder. De avond werd geopend met samen zang en gebed, waarna de vele aanwe zigen een film over de E.G.K.S. te zien kregen. De heer J. Lodder, districts bestuurder, reikte aan een viertal le den de gouden C.N.V.-insignes uit. Van hen is de heer W. de Rijke de eerste van de afdeling, die de veertig jaar in de C.M.B. heeft volgemaakt. De heren J. Krijger, A. la' Soe en J. de Boer, zijn ieder 25 jaar lid. De heer Lodder sprak de hoop uit, dat zij ook in de toekomst de Christelijke vakbeweging zullen blijven dienen. In zijn afscheidswoord wees de heer Meliefste er op, dat hij dertig jaar voorzitter van de afdeling heeft mogen zijn. „Ik heb een groot deel van mijn leven in C.N.V.-kringen doorgebracht en daardoor is mijn leven rijker ge worden". De samenwerking met het districtsbestuur vond de heer Melief ste altijd zeer prettig. Nadat hij enkele herinneringen had opgehaald, schetste hij, wat er in de loop der jaren ten gunste van de werknemers in de be drijven is veranderd. Hij verstigde er de aandacht op, dat de nieuwe voor dacht vragen", meende de heer Me liefste, die er tenslotte op wees, dat Gods geest nodig is, om in dit leven leiding te kunnen geven. Nadat hij uit handen van zijn voor ganger de voorzittershamer gekregen had, bracht de heer Versluis de schei dende voorzitter mede namens bestuur en leden dank voor al het werk, dat hij heeft verricht. „U bent voor ons een grote cteun geweest, dank zij Uw ken nis van de Bijbel en aan het organisa- tiewerk", aldus de heer Versluis, die VROUWENPOLDER B.B.-oefening. In samenwerking met de brandweer en de E.H.B.O.-afdeling werd een B.B.-oefening gehouden. De oefening was als volgt opgezet: plm. 19.45 Alarm-sirene (vliegtuigen nade ren), plm. 19.55 Bominslag en brand bommen op het dorp gevallen, plm. 20 Blokploeg rukt uit. Getroffen was, zo werd het voorge steld, de timmermanswerkplaats van de heer A. Hoefkens, die een voltref fer op het gebouw had gekregen, waar door aan de achterkant brand uitbrak. Nevenpanden waren eveneens zwaar getroffen. Aan de overzijde stond het pand van Francois ook in brand; men sen en vee moesten worden gered. Bij het postkantoor was een bom in de weg geslagen, die daardoor gedeelte lijk was versperd. Het vergaderlokaal was aangewezen als noodziekenhuis voor de gewonden; de plaatselijke E.H.B.O., o.l.v. dokter Oosterhoff uit Veere moest deze ont vangen en eerste hulp verlenen. De oefening verliep geheel volgens plan. Na afloop werden allen verkwikt met koffie en een rokertje. Burge meester De Kam sprak woorden van waardering voor de prestaties, die door allen zo actief geleverd waren. De heer Louws, uit Middelburg, besprak nog enkele technische details, maar prees de teamgeest, die aan de dag trad. Dokter Oosterhoff sprak ook zijn lof uit voor de E.H.B.O. Hij zou veel vaker zulke oefeningen willen houden, daar er dan praktisch gewerkt moet worden. Blokhoofd Van den Broeke kreeg woorden van waardering te horen en sprak waarderende woorden tot allen, die meegewerkt hadden tot het wel slagen van deze oefening. De heer Hoefkens sprak als brandweercomman dant. Hierna sloot de burgemeester het officiële gedeelte, waarna men nog ge zellig bijeen bleef. KAPELLE 50 jaar „Ons Genoegen" Op 22 april a.s. zal het vijftig jaar zijn geleden dat de muziekvereniging „Ons Genoegen" werd opgericht. Ter gelegenheid van dit jubileum is een commissie van herdenking ge vormd waarin zitting hebben de heren ir. D. J. v. d. Have, H. J. Ie Clercq,, C. Tramper, H. J. Blok, P Oele en H. J. Burger. Deze commissie hoopt in de week van 2429 maart huis aan huis een lijstinzameling te houden om „Ons Ge noegen" op haar jubileum een blijvend aandenken te kunnen aanbieden. 's-HEER ABTSKERKE Uitvoering „De Poel". De Korfbal vereniging „De Poel" gaf in gebouw „Irene" een toneeluitvoering. Aan de ze avond verleende tevens medewer king het amusementsorkestje „Roman tiek en Rithme", uit 's-Gravenpolder. Voorzitter J. J. Braam legde in zijn openingswoord de nadruk op de nood zakelijkheid, om leden te werven. Vooral aan dames-leden is gebrek. Het toneelstuk „Voor tijdverdrijf" werd onder regie van de heer P. Deur- loo op zeer goede wijze ten tonele ge bracht. „Romantiek en Rithme", o.l.v. de heer P. Iversen zorgde voor een gezel lige stemming. Tenslotte werd ten bate van de kas en ter dekking van de kosten van deze geslaagde avond een verloting gehou den. 'het echtpaar Meliefste Gods zegen toe wenste. Met algemene stemmen werd de heer Meliefste benoemd tot ere voorzitter. De bondsvoorzitter was van oordeel, dat de heer Meliefste één van de meest vooraanstaande medewerkers van da bond is geweest. „De Zeeuwse arbei ders zijn hem veel dank verschudigd," aldus de heer Peters. „U heeft onze bond helpen groeien van een kleine groep tot een organisatie, die thans 32.000 leden telt". Een woord van dank sprak de heer Peters ook tot mevrouw Meliefste voor de „stille" arbeid, die zij voor de C.M. B. heeft verricht. Namens de bond werd de heer Meliefste als stoffelijk blijk van waardering een schilderij aangeboden. Tot slot werd nog het woord gevoerd door de heer A. Maas namens de Christelijke Besturenbond en de heer Lodder namens het district. Beroepingswerk Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Ernst, J. A. de Bruijn te Lage Vuursche; te Ouderkerk aan de IJssel A. Klein Kranenburg te Hilver sum. Aangenomen naar Mijnsherenland J. Th. W. Quak te Brunssum. Benoemd tot bijstand in het pasto raat te 's-Gravenhage (voor de Indi sche Nederlanders) A. Rigters, zen dingspredikant met verlof te Oegst- geest; te Cothen H. J. Meyer, a.s. em. predikant te 't Woudt. Geref. Kerken. Bedankt voor Middelburg T. Spllker te Maassluis. Geref. Kerken (ond. art. 31 K.O.) Beroepen te Ammadale (Australië, Chr. Ref. Church) J. M. Zinkstok te Meppel. Aangenomen naar Schildwolde van der Lingen te Zwijndrecht. W. GROTE VAART AAGTEDIJK 19 te Colombo AAGTEKERK 19 te Suez AARDIJK 18 400 m ozo K. Race AMERSKERK 18 te Hamburg DELFSHAVEN 18 160 m nno Fernando Norenta DIEMERDIJK 19 te Antwerpen ENA 19 te Curasao ETREMA p. 18 Beiroet HEEMSKERK 19 Penang nr. Aden JACOB VEROLME 18 465 n. Belem. JOHAN VAN OLDENBARNEVELT p. 18 Bizerta, 24 verw. Amsterdam. KINDERDIJK 19 te Antwerpen LAURENSKERK 18 v. Genua naar Port Said MATARAM 18 v. Rotterdam n. Ham burg MERWELOYD 18 te Ras Tanuro NESTOR 18 120 m. zw Azoren NIEUW AMSTERDAM 19 te Pt au Prince ONDINA 20 verw. te Singapore ORANJE 20 te Belawan RIDDERKERK 19 te Port Said SIBAJAK 18 v. Melbourne naar Soa- rsbsjs SOESTDIJK 18 v. Rotterdam naar Hamburg STRAAT COOK 22 verw. te Adelaide STRAAT MOZAMBIQUE 19 te Pt. Swettenham STRAAT TORRES 18 in Str. Malakka TJIBODAS 18 1100 m. wzw AcapuieO TJIPONDOK 18 550 m. O. Shangai TJITJALENTA 19 te Montevideo VIVIPARA 19 v. Rotterdam naar Mena al Ahmadi WATERMAN 18 1020 m. zo Manrovia WILLEM RUYS-19 te Southampton n. Rotterdam WILLEMSTAD 18 v. Pt of Spain naar Paramaribo. ZUIDERKRUIS 20 te T. Priok N.B. Het ligt in de bedoeling, per 1 april de schepen, voor welke onder onze lezers geen belangstelling (meer) bestaat, niet meer te vermelden. Zij die dus op vermelding van een be paald schip prijs stellen, gelieven ons dit voor 1 april op te geven. Liefst per briefkaart. Ook daarna zijn natuurlijk aan- en afmeldingen yan schepen wel kom. Heden overleed tot onze diepe droefheid na een geduldig gedra gen lijden in het Gasthuis te Mid delburg onze innig geliefde doch ter, kleindochter, zuster, behuwd zuster, tante en nichtje JACOMINA ADRIANA DE VOOGD, op de jeugdige leeftijd van bijna 14 jaar. De diepbedroefde ouders Oostkapelle: J. DE VOOGD. A. DE VOOGD-ROOSE. LEIDA. Den Burg: C. LOUS-DE VOOGD. H. LOUS. Oostkapelle, 19 maart 1958. De begrafinis zal D.V. plaats hebben 22 maart om 12 uur.

Zeeuwsch Dagblad | 1958 | | pagina 2