UIT DE PROVINCIE Hoofdstation Vlissingen KNMI keert op oude basis terug M. H. Boasson Zonen N.V. Petste Pelle Pingo 17 maart 1958 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 5 Uitvoering Chr. Zangvereniging Oud-Vossemeer heeft bezwaren tegen bouw- en woningtoezicht Na honderd jaar terug op het zg. Eiland Weerkundig personeel zal de misthoorn gaan bedienen Chr. Overheidspersoneel op Tholen De vrolijke avonturen van en macht der zonde THOLEN~ Collecte Gemeente-personeel Tholen en St. Philipsland 'AXEL Uitvoering Hosanna. In de bioscoopzaal van „Het Centrum" gaf de Christelijke fanfare „Hosanna" onder leiding van de heer P. C. Brakman een uitvoering. Het muzikale gedeelte was zeer goed voor bereid. De nuancering was verdienste lijk, het klankgehalte gezien de gerin ge bezetting voldoende. Na de pauze werd door de toneelgroep „Ko Bakker" het spel „Boerenstrijd" opgevoerd. Het openings- en slotwoord werd gesproken door de heer J. Ie Feber, voorzitter van „Hosanna". HAAMSTEDE Dat een vereniging, welke eigenlijk te weinig leden telt, toch tot goede presta ties in staat is, werd weer eens duidelijk bewezen tijdens de uitvoering van de Chr. Zangvereniging „Looft den Heer". Onder bezielende leiding van haar direc teur, de heer L. C. Hoogerhuis bracht het koor twaalf zangnummers ten gehore. Vooral het nummer „Moeder en kind" van J. P. J. Wierts werd uitmuntend ver tolkt. Maar ook het tweede deel van de avond heeft indruk gemaakt op de aan wezigen. Opgevoerd werd het toneelstuk geschreven door Joh. Logtmeyer, „Als het koren rijpt". Hoewel verschillende medewerksters voor het eerst op de planken kwamen, kan niet anders gezegd worden, dan dat men het stuk ten volle recht heeft doen wedervaren. Een' enkele keer was de reactie van het publiek niet helemaal in overeenstemming met de ernst van dit stuk. In de pauze werd een verloting gehou den ter versterking van de kas. Ds. Meyer was de tolk der aanwezigen, toen hij in zijn slotwoord de vereniging dank bracht voor het gebodene. Na het gezamelijk zin gen van Ps. 138:4 sloot hij deze avond met dankgebed. Woensdag 19 maart zal het stuk nog maals worden opgevoerd tijdens de pro- paganda-avond van het C.N.V. 's-HEER ARENDSKERKE N.C.L.B. De afdeling 's Heer Arends- kerke van de N.C.L.B. hield in het ver enigingsgebouw een familie-avond. Een uitgebreid filmprogramma vormde de hoofdschotel van het ontspanningsgedeek te. De heer Beenhakker uit Middelburg sprak een propagandistisch woord. De lei ding berustte bij de heer F. v. d. Berge. „De Arend". De gymnastiekvereniging „De Arend" hield voor de leden een clubbijeenkomst in het verenigingsge bouw. De gymnasten van de vereniging „Atlas" uit Heinkenszand gaven onder leiding van hun trainer de heer N. Geluk een demonstratie. Bij de bestuursverkie zing werd de heer T. Geldof als penning meester herkozen. Na afloop van de ver gadering bleef men nog gezellig bijeen. De bijeenkomst stond onder leiding van de heer G. M. de Schipper. KRABBENDIJKE Dammen. Voor de onderlinge competi tie van de damclub Oostdijk werden de volgende partijen gespeeld: L. Nieuwen- huizeJ. Kriekaart 11, J. JoossenJoz. Boone 02, Jac. van IwaardenG. Hol- lestelle 20, A. van WeeleJan van Iwaarden 02, J. de JongeN. Sinke 0—2. DINSDAG 18 MAART 1958 HILVERSUM I (402 m) AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. VPRO: 7.50 Meditatie. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9.00 Gym. v. d. vrouw. 9.10 De groente man. 9.15 Gram. 9.35 Waterst. 9.40 Mor genwijding. 10.00 Gram. 10.50 V. d. kleu ters. 11.00 Orgelspel. 11.30 Bariton en pi ano. 12.00 Lichte muz. 12.20 Regerings- uitz.; Landb.rubriek: 1. De boer van Nooitgedacht. 2. Kentering op het platte land. 12.33 Lichte muz. 13.00 Nws. 13.15 Medde. of gram. 13.20 Metropole-ork. 13.55 Beursber. 14.00 Gram. 14.40 Schoolradio. 15.00 Strijkkwart. 15.25 Gram. 15.30 V. d. zieken. 16.30 V. d. jeugd. 17.30 Jazzmuz. 18.00 Nws. 18.15 Act. 18.30 Amateursprogr. 18.55 Paris vous parle. 19.00 V. d. kind. 19.05 Pianorecital. 19.25 Carillonspel. 19.45 Filmpraatje. 20.00 Nws. 20.05 Gevar. pro gramma v. d. strijdkrachten. 21.45 Gram. 21.55 Zij kunnen niet meer schrijven caus. 22.15 Operafacetten. 22.55 Ik geloof, datcaus. 23.00 Nws. 23.15 Beursber. v. New York. 23.16 New York calling. 23.21—24.00 Gram. HILVERSUM H (298 m) KRO: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.45 Morgengebed en lit, kal. 8.00 Nws. en weerber. 8.15 Gram. 8.50 V. d. vrouw. 9.45 Lichtbaken, caus. 10.00 V. d. kind. 10.15 Gram. 10.30 School radio. 10.50 Gram. 11.00 V. d. vrouw. 11.30 Schoolradio. 11.50 Als de ziele luistert, caus. 12.00 Middagklok-noodklok. 12.03 Land- en tuinb.meded. 12.33 Lichte muz. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nws. en kath. nws. 13.20 Gram. 13.30 Dansmuz. 14.00 Le Keel Keelim, Hebreeuwse cantate. 14.20 Gram. 14.30 V. d. vrouwen v. h. platte land 14.40 Pleidooi voor een non, hoorsp. 15.45 Lichte muz. 16.00 V. d. zieken. 16.30 Ziekenlof. 17.00 V. d. jeugd. 17 40 Beurs ber. 17.45 Regeringsuitz.: Rijksdelen Overzee: Impressies van de Nederlandse Antillen door Elisabeth Hartog-Wouters. 18.C0 Lichte muz. 18.20 K.V.P., caus. 18.30 Gram. 18.50 Vragenbeantw. 19.00 Nws. 19.10 Comm. op het nieuws. 19.15 Lichte muz. 19.35 Gram. 19.45 Act. 20.00 Lijdens meditatie. 21.00 Die Kluge, opera. 22.30 Wij Europeanen, klankb. 22.50 Gram. 23.00 Nws. 23.15-24.00 Gram. TELEVISIEPROGRAMMA: NTS: 20.30 Journ. en weeroverz. 20.45 Filmrep. 21.15—22.55 Film. BRUSSEL (324 m) 12.00 Gram. 12.30 Weerber. 12.34 Gram. (Om 12.55 Koersen). 13.00 Nws. 13.15 Gram. 14.00 Schoolradio! 15.45 Gram. 16.02 Lichte muz. 16.30 Ork. conc. 17.00 Nws. 17.10 Kamermuz. 17.40 Gram. 17.45 Boekbespr. 18.00 V. d. jeugd. 18.30 V. d. sold. 19.00 Nws. 19.40 Gram. 19.50 Syndicale kron. 20.00 Litterair pro gramma. 21.00 Ork. conc. 22.00 Nws. 22.15 —23.20 Hoorsp. ST. ANN ALAND Vergadering. Nu het oude Catechisatie lokaal der Ned. Herv. kerk gesloopt is en ook de consistoriekamer niet meer voor vergaderingen geschikt is, in ver band met de verbouwing van de Ned. Herv. kerk, zullen alle vergaderingen van de diverse plaatselijke Hervormde verenigingen gehouden worden in de School met de Bijbel. De consistorieka mer zal eveneens een grondige verande ring ondergaan. Woning gesloopt. De woning van de heer D. van Beveren in de wijk Java, on der aan de Java dijk is door de combinatie Bruijnzeel-Goedegebuure gesloopt. In deze wijk, die geheel op het sanerings plan staat, zijn reeds meer woningen onder slopershanden gevallen. RILLAND-BATH Filmavond. Door de plaatselijke Herv. jeugdraad werd een filmavond georgani seerd in het jeugdgebouw. De film „Ver loren grenzen" behandelde het probleem van het rassenvraagstuk. De heer M. van der Marei, jeugdouderling, gaf een toe lichting op het vertoonde. De opkomst was bevredigend. VEERE CJI.T.B. Voor de afd. Veere van de CB.T.B. hield ir. Harmsen uit Middel burg een interessante causerie over de veeteelt. De heer P. de Buck trad we gens vertrek naar Sint Laurens af als be stuurslid en de heer J. de Buck stelde zich niet herkiesbaar. Gekozen werden de heren W. Kasse Dzn en J. de Nood Jzn. De heren P. de Buck en J. de Buck heb ben 25 jaar lang deel uitgemaakt van het bestuur en zij werden door de voorzitter op hartelijke wijze toegesproken, evenals door de oud-voorzitter, de heer D. Kasse. De raad van Oud-Vossemeer kwam onder leding van burgemeester mr. J. J. Verslujjs in openbare vergadering bij een. Bfl de verdeling van deze opbrengst der Rentespaarbrieflening is Oud-Vos semeer f 19.000 toegewezen boven het bedrag, waarop aanspraak bestaat op grond van de voorkeur-regeling. Tot het aangaan van deze lening werd van zelfsprekend besloten. Het rentepercen tage is 6, looptijd circa 13 Jaar. Na de hernieuwde vaststelling van de Vleeskeuringsverordening, die niet veel nieuws brengt, kwam een subsidie aanvraag van de harmonie „Oud-Vosse- meer's Muziekvereniging" aan de orde. Op grond van de overgelegde begroting en rekening stemde men in met het voorstel van het dagelijks Bestuur een zelfde subsidie als in 1957 te geven, ni. f 475 voor de Vereniging en f 125 voor het onderhoudsfonds voor de kiosk. Ben reden tot uitvoerige gedachten- wisseling vormde het voorstel tot wij ziging der Gemeenschappelijke regeling voor Bouw- en Woningtoezicht „Noord- Zeeland". De bezwaren richtten zich niet tot de wijziging zelve, het tarief voor leges bouwvergunningen, maar op het werk van de Centrale Dienst. Dhr. Istha ging zover, dat hij voorstelde m deze vergadering het besluit te nemen in 1959 uit de Regeling te treden. Hoe wel ook de heren v. d. Klooster en Aar- noudse grote bezwaren koesterden te gen de centrale dienst, meenden zij met de voorzitter, dat het de voorkeur ver diende dat b. en w. eerst de mogelijk heden en kosten van een andere rege ling onder ogen zagen. Tenslotte viel dan ook een besluit in deze geest, zo dat het dag. bestuur binnenkort op nieuw aanhangig zal maken. Tijdens de bespreking kwam vooral het bezwaar naar voren, dat de ge meente-opzichter te weinig in de ge meente is. De voordelen van een goede „top" in Zierikzee, zoals door de voor zitter uiteengezet, konden blijkbaar on der de raadsleden geen weerklank vin den. Gedwongen door de financierings moeilijkheden kon een besluit tot het beschikbaarstellen van gelden tot de bouw van een nieuwe R.K. kleuter school slechts worden genomen onder het voorbehoud va nde aanwezigheid van het daarvoor nodige kapitaal. De onlangs aangegane geldleningen mogen niet voor dit doel worden gebezigd. De school, die circa f 50.000 gaat kosten, zal worden gebouwd naast de bestaande R.K. lagere school aan de Dorpsweg. Tijdens de rondvraag deelde de voor zitter o.a. mede, dat een z.g. G.S.W.- object is aangewezen, waarop 2 werk lozen zullen worden geplaatst. De heer v. d. Klooster was ontstemd dat het uitbreidingsplan niet zodanig kan worden gewijzigd, dat ook aan de andere zijde van de Bou-Kooijmanstraat woningwet-woningen kunnen worden gebouwd. Indien de gemeente In de ge legenheid zou komen meer woningwet woningen te bouwen, moet ze weer een nieuwe straat aanleggen, terwijl de kosten van straataanleg zeer hoog zijn. Volgens de voorzitter waren de ste debouwkundigen op dit punt niet te vermurwen geweest. Tenslotte antwoordde de voorzitter de heer Timmermans, dat het besohik- baarkomen van gelden voor de bouw van de kleuterschool nog ver in het verschiet zal liggen. Ingezonden Mededeling (adv.) MIDDELBURG NOORDSTRAAT 19-21 Wjj ontvingen een prachtige collectie KARPETTEN 'SN LOPERS (levering uitsluitend via de detailhandel) Onder voorzitterschap van de heer G. Heezen vergaderde de afd. Tholen van de Ned. Chr. Bond van Overheidsperso neel. De penningmeester maakte melding van een batig saldo van f314,16. In ver band met drukke werkzaamheden gaven voorzitter, secretaris en penningmeester de wens te kennen van hun functies ont heven te worden. Niettemin werden de voorzitter en de secretaris herkozen. Als penningmeester werd gekozen de heer I. J. van Daalen te Scherpenisse. Mr. J. de Waarde uit Rotterdam hield een interes sante causerie over „Menselijke verhou dingen." Na de pauze werden kleuren dia's vertoond over Noorwegen. OVER ENKELE WEKEN, om precies te zijn in week na Pasen, zal het Hoofdstation Vlissingen van de K.N.M.I. weer teruggekeerd zijn op de plaats, waar het zich honderd jaar geleden vestigde: in de nabijheid van het sluizencomplex op het zgn. Eiland. Het hoofdstation Vlissingen behoort tot de oudste in ons land. In 1855 werd het gevestigd in een waarnemingspost op het Eiland. Bij de bevrijding van Walcheren in 1944 werd het gebouw dusdanig be schadigd, dat het niet meer te gebruiken was, zodat naar een ander onderkomen werd omgezien. Het eerste jaar na de be vrijding behielp men zich met een nood- post op hat hotel „Noordzeeboulevard", RITTHEM C.H.-kiesvereniging'. Door de C.H.U.- kiesvereniging alhier werd een leden vergadering gehouden in verband met de gemeenteraadsverkiezing. De verkiezing der candidaten had plaats. De volgende personen zijn gekozen: W. Cevaal Az., Joh. Cevaal Wz„ W. J. Cevaal, Jac. Osté, Adr. de Pagter, W. J. Machielse, P. C. Dieleman, M. de Visser, P. Machielse, Adr. Poelman, J. Karreman, C. Wisse Cz. Voorts werd besloten de contributie te brengen op f2,50. 's-GRAVENPOLDER Jeugdverkeersexamen. Donderdagmid dag legden de leerlingen van de 6e klas der o.l.-school en van de 5e en 6e klassen der bijzondere lagere school het schrifte lijk gedeelte van het verkeersexamen af. Uit de uitslag bleek, dat het examen niet eenvoudig was. Geen der candidaten maakten het werk feilloos, maar ook nie mand moest nu al worden afgewezen. Binnenkort zal het mondeling examen worden afgenomen. ui) Er was nu nauwelijks licht meer te zien in de gehuchten, die zij passeer den. Zo nu en dan stapte een enkele reiziger in of verliet de trein, maar verder was er in het geheel geen af wisseling. Peggy drukte zenuwachtig haar handen ineen. Ofschoon ze uit keek naar de grijze schaduwen der bossen, en de heldere glans van stille wateren, die voorbijgleden, kon hij zien, hoeveel moeite zij had zich goed te houden. Voor iemand van haar vlug ge, vurige natuur was het uitstel en de onzekerheid ondraaglijk. Kon hij haar maar hebben gerustgesteld! Op het overstapstation bestelde hij koffie en brood en liep na het gebruik daarvan met haar het helder verlichte, drukke perron op en neer. Ze liepen tussen twee rijen treinen, door een menigte van vermoeide of ongeduldige reizigers, tot ze een stile plek bereik ten en een ogenblik stilstonden, om de rails te zien glimmen en verdwijnen onder de schaduw van een tunnel. Toen eindelijk scheen ze zich hem te herinneren. „Dit is een droevige vakantie voor u", zeide zij. „Een treurige reis voor ons beiden, maar misschien valt het iets mee, als we aankomen. Kinderen zijn soms zo zwaar ziek en zo beter". „Niet dit tere kleine kind. Arme Maisie, zal iets haar kunnen troosten? Ik denk en denk en zie geen weg voor haar. Zij zal geen bloemen meer op haar levenspad zien groeien. Waarom heeft zij ons haar niet laten liefheb ben? Vanaf het begin, heeft zij ons buiten gesloten, en nu heb ik haar niets te geven, dat zij van mij wil aan nemen". „Het moet toch wel goed doen, nu door LESLIE KBITH u zo naar haar toekomt, dadelijk", protesteerde hij warm, „en alles laat ligen, uw moeder, uw werk". „Niet mijn werk", glimlachte zij: „daar ben ik twee dagen geleden mee opgehouden. Daarom was ik deze mid dag thuis". Zijn gelaat toonde misschien zijn vreugde, maar zij sloeg er geen acht op. „Ik vrees", zeide zij, haar ogen ge vestigd op de twee naast elkander lo pende lijnen voor haar, „dat ik van daag niet heel rechtvaardig tegenover u was." „Ik vond u voor d# eerste maal wreed". Een gloeiende blos overtoog haar gelaat. „Ik dacht...,, o, wat geeft het nu, ook, na alles wat er geschied is, wat ik dacht? Alles, wat u sedert dat ogen blik hebt gedaan, bewees dat ik onge lijk had. En nu vraag ik u vergeving". „Doet u dat niet!" smeekte hij. „Wat U mij deed lijden, zou er niet door worden hersteld. Laat mij gevoelen, dat ik uw vriendschap niet heb ver beurd". „Zeker niet", zeide zij, enigszins verward, „nu ik hier ben, om met u naar Maisie te gaan." Haar opvatting was hem niet duide lijk, maar hij had de genoegdoening te weten, dat hij niet langer veracht werd en voor de rest van die merk waardige rei* scheen zij minder ver weg, minder ongrijpbaar, ofschoon zij verder bijna geen woord meer wissel den. Het was middernacht toen zij ein delijk een slaperige conducteur Sea gate hees hoorden afroepen. Enkele inwoners, die voor zaken of genoegen uit waren geweest, stegen met hen uit, maar verdwenen snel, om hun woning op te zoeken, zodat, toen zij in de smalle straat van gesloten winkels en slapende huizen kwamen, het wel scheen, dat zij, behalve de jongen, die hun bagage droeg, de enige wande laars waren in een wereld, die in de slaap was verzonken. Hun gids, die vooruitliep, terwijl zijn voetstappen luid opklonken in de stilte, verliet spoedig de stad, en plot seling zagen zij het wonder van de rusteloze zee. De maan was op en maakte al het zand, dat de dag tot goud maakte, tot zilver. Het was eb en het geruis van de zee klonk in hun oren als een wiegeliedje. Onwillekeurig hield Verney stil, aangetrokken door de schoonheid van de nacht; Peggy stond ook stil, maar hij voelde haar rillen. Drake trok haar arm in de zijne en zij liet het toe. En zo, haar geleidende, bereikten zij het huisje, waar hun ge dachten, hun hoop en hun vrees al zo vele lange uren hadden verwijld. Drake betaalde de jongen en zeide hem, hun bagage naar het hotel te brengen. (Wordt vervolgd) 60-3 Zo, nu kunnen we weg varen. Het schip is schoon! Voordat we weggaan moet je eerst die schrobber eens uitspoe len in die emmer! Verdraaid, wat is dat nu? De schrobber beweegt zich.... hé, dat is een stekelvarken! Petsie, haal de stok eens van mijn rug af, alsjeblieft! Nadat ik een dutje gedaan heb, ga ik altijd in bad! Maar je hebt me al helemaal gewassen, Petsie! Vriendelijk bedankt, hoor! „Zonnestraal" heeft De collecte voor f 153,99 opgebracht. De onderafdeling Tholen en St. Phi lipsland van de Ned. Bond van gemeente ambtenaren vergaderde te Tholen. Bij de bestuursverkiezing werd de heer J. F. Kaashoek te St. Annaland gekozen als se cretaris. De heer C. Laban te Tholen werd aangewezen als afgevaardigde naar de algemene vergadering van de afdeling Zeeland. maar in 1945 betrok men een golfplaten- barak op het voormalige vliegveld. Aan vankelijk koesterde men nog de hoop, dat het vliegveld in zijn oude vorm her steld zou worden, zodat de aanwezigheid van het KNMI-station in de onmiddellijke omgeving zeer gunstig zou zijn, doch het vliegveld kreeg zijn oude bestemming niet meer terug. Het heeft thans een agrarische bestemming gekregen. De Bilt zag uit naar een passende plaats van vesti ging voor zijn hoofdstation, dat nog steeds een nood-huisvesting had en aanvanke lijk dacht men sterk aan Westka- pelle. Uiteindelijk keerde men terug naar het punt, waar het hoofdsta tion Vlissingen in 1855 gestart was: het Eiland. In de onmiddellijke na bijheid van het «luizencomplex, boven op de zee dijk werd een sta tionsgebouw neer gezet, dat behalve de dienstvertrek ken ook een uit kijkpost en een dienstwoning be vat. Het merendeel der instrumenten zal vernieuwd wor den en behalve de drie keer daags ge pleegde klimatolo gische waarnemin gen, de elk half uur plaats vinden de waarnemingen voor de synopti sche meteorologie, zal het personeel tevens belast wor den met de bedie ning van de mist hoorn, die aan de mond van de Wes- tersehelde staat op gesteld. Tot dusver verzorgde het Neder lands Loodswezen het indienststellen van deze misthoorn, maar het KNMI-perso- neel in de uitkijkpost zal vlugger dan wie ook, de komst van mist kunnen be oordelen. Hoe vreemd het ook lijkt, deze verhui zing van het vliegveld vele kilometer» landinwaarts naar de buitenste rand van het eiland zal van invloed zijn op da temperatuur. Want vlak aan zee is het zomers nooit zo warm en 's-winters nppit zo koud. In verjfslijk met de „oudé" plaats van vestiging scheelt dit zeker I graad. Om al te sterke schommelingen te voorkomen zal men straks niet alleen waarnemingen en metingen verrichten op het station op het Eiland, doch ook nog op de oude post aan het vliegveld. Gelei delijk aan „schakelt" men dan over, zodat met recht gezegd kan worden: De Bilt meet met twee maten. KAPELLE N.C.V.B. Vorige week hield de plaatse lijke afdeling van de N.C.V.B. haar jaar vergadering. Er was een goede opkomst. Mevr. Sandee-Staal had de leiding van een gezellig programma met voordracht, declamatie en hersengymnastiek. Ook werd medewerking verleend door het koor van eigen leden onder leiding van mevr. Balkenende-Sandee. Verder werd afscheid genomen van de secretaresse mevr. Spruit. In haar plaat» wordt mevr. Kloet-van Elsacker secre taresse. Mevr. v. d. Leek is vice-presiden- te geworden in de plaats van mevr. Keim- Hirdes, die is vertrokken. Reizen. In het CJMV-gebouw werd een zeer druk bezochte vergadering gehouden voor de leden van de CJMV en CJVF- meisjesclub, de Geref. jeugdverenigingen en de Herv. mannen- en vrouwenvereni ging met de NCVB. Op deze bijeenkomst heeft ir. D. J. v. d. Have verteld over zijn bezoek aan Rusland als lid van een Ne derlandse Landbouwdelegatie. Ook sprak ir. Van der Have over zijn bezoek aan Zuid Afrika en Tanganyka. Veel wetens waardigs vertelde spr. over deze landen en alles werd bovendien nog uitvoerig toegelicht met kleurendia's. De leiding be rustte bij de CJMV-voorzitter, de heer H. Eversdijk. A.R.-kiesvereniging. Er was een goede opkomst op de in de consistorie van de Geref. kerk gehouden vergadering van de A.R.-kiesvereniging. De leiding berustte bij de heer J. Balkenende. Na de behan deling der huishoudelijke zaken was het woord aan ir. J. H. Krietemeyer uit Vlis singen, die sprak over „Wordt Zeeland een industrie-gebied?" Spr. begon met te stellen dat alle arbeid zinvol is, ook de arbeid in de industrie. Vervolgens be handelde hij de industrievestiging in Zee land en de mogelijkheden voor de toe komst. Daar bij sprak hij speciaal over het Sloeplan en de mogelijkheden welke dit plan biedt. Er volgde een drukke be spreking en aan het eind van de avond werden nog enkele filmpjes vertoond. WAARDE Jaarfeest. De meisjesvereniging „Mar tha" hield woensdagavond haar jaarfeest voor haar donateurs. De leiding berustte bij mej. A. M. Allewijn. Het jaarverslag werd verzorgd door mej. M. Blok. De avond werd gevuld met toneelstukjes, schetsjes en de opvoeding van een ta bleau.

Zeeuwsch Dagblad | 1958 | | pagina 5