C.M. B. - VLISSINGEN VIERDE ZILVEREN JUBILEUM Schrijnend onderwijzerstekort Schouwen-Duiveland op Wielrijden Goede prestaties van Zeeuwse muzikanten NIEUWDORP DEFINITIEF KAMPIOEN Astra vooraan bij volleybal ZEEUWSCH DAGBLAD Negen pioniers werden gehuldigd Initiatiefrijk bestaan SOLLSTENCONCOURS TE KORTGENE J. J. Laroes definitief in he2it van wisselbeker Overbeeke en Kosters winnen clubtitels W isselbeker wedstrijd GOES Kinderen met leermoeilijkheden C.H. -FOR UMBLJEENKOMST TE ZIERIKZEE WONINGNOOD OP HET EILAND NIET ZO ERG HOOG Arnemuiden vast op de tweede plaats N.C.H.V. bijeen Nagekomen advertentie Maandag 17 maart 1958 Pagina 2 Op een wel bijzondere wijze heeft de Christelijke Middenstandsverenlging te Vlissingen zaterdag haar zilveren jubileum gevierd, namelijk niet met een vergadering, doch met een gemeenschappelijk diner. Dat was, zo bracht voor zitter Joh. P. Ventevogel in herinnering, 25 jaar geleden niet mogelijk ge weest. Toen waren de winkels in de week tot 8 uur in de avond open en op zaterdag tot 10 uur, half 11, zodat de dag na het opruimen pas om dicht tegen 12 uur was afgelopen. Dat ging zo het gehele jaar door, 52 weken. Van vakantie was geen sprake. De winkelier was slaaf van zijn zaak. Gelukkig is dit geheel veranderd. De heer Ventevogel waarschuwde ertegen, dit nu niet te gaan overdrijven, door, als er over een koopavond gesproken wordt, direct te gaan zeggen: dan worden we wèèr slaaf. We moeten erom blijven denken, dat we dienaar van het publiek zijn. De voorzitter bracht in zijn tafel rede in herinnering, dat in het op richtingsjaar de crisis heerste en er honderden werklozen waren, die van een schamele uitkering moesten leven. Thans leven we in een tijd van wel vaart, al is er momenteel enige ken tering. Hij stipte verder aan, dat het moei lijk was, de middenstanders tot orga nisatie te brengen. Dat is verbeterd, al is het te betreuren, dat ook nu nog bijna de helft zich niet bij één van de drie organisaties heeft aangesloten. Van samenwerking met het reeds lang bestaande Gemeenschappelijk Be lang was ook geen sprake. Thans be staat, nadat er eerst reeds samenwer king was geweest voor de Vlissingse Zomershow, sinds enkele jaren de Vlissingse Middenstandscentrale. Ook met het gemeentebestuur werd goede samenwerking gekregen. Al het werk is niet in eigen kracht fedaan. We danken God, dat Hij dit lies mogelijk maakte. 25 JAAR GROEI Dank bracht spreker ook aan de werkers. De vereniging telt thans 55 leden, van wie er 9 van de eerste dag af lid zijn en enkele al die jaren ijve rig hebben meegewerkt. Die 9 leden zijn de heren H. van Belle, J. Blan- kenburgh, H. F. Goedhart, H. van Kampen, J. Meier, G. Polderman, W. Poppe, G. M. Prins en J. J. de Vlieger. De C.M.B. is in die 25 jaar in Zee land gegroeid. Er zijn nu zusterafde- lingen in Middelburg, Nd.- en Zuid- Beveland, Zoutelande. Er is een pro vinciaal overlegorgaan. Er is een ont wikkeling in de richting van vakon derwijs, wat trouwens voor Vlissingen niet nieuw is, omdat de afdeling Teeds lang voor de oorlog de eerste opleiding voor het middenstandsdiploma heeft gesticht. Spr. legde er tenslotte de nadruk op, dat nodig is, dat de middenstan ders zich zo ontwikkelen, dat zij steeds up to date zijn, zodat zij voor de con currentie van grootwinkelbedrijf e. d. niet bang behoeven te zijn. Terwijl de maaltijd werd opgediend, kwamen tussen de gangen nog ver scheiden sprekers aan het woord. De eerste was wethouder M. A. van Po- pering, die, bij verhindering van de burgemeester, als loco-burgemeester de gelukwensen van het gemeentebe stuur overbracht, waarbij hij dankbaar noteerde, dat de C.M.B. het initiatief nam voor de huidige samenwerking. Hij deelde mee, dat binnenkort een vast contactorgaan van het gemeente bestuur met de middenstandsorganisa ties in het leven geroepen zal worden, om zo in samenwerking en met besef van verantwoordelijkheid de Vlissing se belangen te dienen. PIONIERS GEHULDIGD De tweede spreker was mr. M. G. van der Kaa (Rijswijk), secretaris van de bond, die namens het hoofdbestuur sprak. Hij mocht aan de heren Van Kampen en Poppe, die van de oprich ting af en aan de heren G. Polderman en J. Blankenburgh, die bij de herop richting na de oorlog belangrijk werk deden, de legpenning van de C.M.B. uitreiken (de heer De Vlieger, die door ziekte verhinderd was, zal die in de volgende vergadering ontvangen). Een interessant woord sprak ook de heer P. I. Hamming (Middelburg), de eerste voorzitter, die kon memoreren, lat de aandrang tot stichting was uit begaan van de toenmalige voorzitter /an de Christelijke Besturenbond, de heer J. Marijs. De heer F. D. G. Prins nodigde daarop een groepje belang stellenden bij zich thuis. Daar werd tot oprichting besloten. De oprichtings vergadering werd gehouden in het Mi litair tehuis aan het Bellamyparfc (waarvan de huidige voorzitter toen secretaris was). Spreker was 't hoofd bestuurslid A. Bos (Rotterdam). De heer Prins had de leiding. Spr. hield de notulen. Er traden 20 leden toe. In de volgende vergadering werden in het bestuur gekozen de heren Van Kampen als secretaris, P. A. Som- meyer als penningmeester, Quist (thans in Canada, ook bekend als bei aardier van Veere) en P. L. van Nop pen. Spr. werd voorzitter, welke func tie hij tot 1944 vervulde. Belangwekkend was ook, dat hij vereniging werd opgericht als gevolg vertelde, dat de R.K. Middenstands van een gesprek, dat hij met de deken der R.K. Kerk had gevoerd. Toen kon met beide verenigingen de Midden standscentrale gesticht worden, waar toe later ook Gemeenschappelijk Be lang toetrad. Een adviesbureau en een midden standscursus van de afdeling deden zeer nuttig en noodzakelijk werk. Goede woorden werden ook gespro ken door de heren J. Alle wijn (namens de andere Zeeuwse afdelingen en de stichting Christelijk Detailhandelson- derwijs), W. de Nijs (die namens Ge meenschappelijk Belang aan de voor zitter die deze functie veelal ver vult het boekwerk „Vraagbaak voor de Middenstand" overhandigde), Wet houder Poppe (maar niet in die func tie, doch als oud-bestuurslid en lid) en G. W. Oskam, voorzitter van de Vlissingse Zomershow. Medegasten waren ook mej. Pries ter, administratrice van de midden standscentrale en de gemeentesecreta ris, de heer A. de Beyl. Te goeder tijd in verband met de zondag werd de avond, die ook werd opgeluisterd door enkele gooehelde- rnonstraties door de heer De Jong (Goes) beëindigd. Aan de leden, die door ziekte de avond niet konden meemaken, werd een taart of fruitmand gezonden, waar voor tijdens de maaltijd reeds ver schillende dankbetuigingen binnen kwamen. WEMELDINGE Herv, vrouwenvereniging. In een ver gadering van de Herv. vrouwenvereniging Dorcas" gaf de heer Maas enkele schet sen in Zeeuws dialect ten beste. Een koortje zong en een verloting werd ge houden ten bate van het orgelfonds. Aan het slot van het zaterdag te Kortgene gehouden solistenconcours, heeft het jurylid, de heer P. van Me- ver (Rotterdam) de goede organisatie van dit concours geprezen en de Bond van Harmonie- en Fanfareverenigin gen in Zeeland in overweging gegeven, voortaan de nummers naar moeilijk heid te rangschikken, waardoor wordt voorkomen, dat in hogere afdelingen gemakkelijke nummers worden ge speeld en omdat dan de beoordeling vrij streng Is teleurstellingen niet uitblijven. De heer Van Mever merkte op dat het peil, vooral gemiddeld be schouwd is gestegen. De uitslag van j.l. zaterdag luidt: tweede afdeling D. Duinkerke (Yer- seke) bugel 60 p. 2e pr.jeerste afd. G. M. den Toonder (Kloetinge) bugel 61 p. 2e pr.; afd. uitmuntendheid: C. de Klerk (Kloetinge) tuba, 60 p. 2e pr.; tweede afd. A. Rotte (Oostkapelle) 63 p. 2e prijs; P. Slabber (Westkapelle) bugel 61 p. 2e pr.; M. J. Reinhoudt (Nieuw- en St. Joosland) piston 52 p. 3e pr.; L. Jobse (Oostkapelle) sopr. sax. 65 p. Ie pr.; J. Willeboordse (Oostkapelle) bugel 58 p. 2e pr.; G. C. Wielemaker (Koudekerke) cor 59 p. 2e pr.; J. Laroes (Middelburg) piston, 54 p. 3e pr.; W. v. d. Heyden (Koudeker ke) clarinet, 56 p. 2e pr. J. W. Leijnse tenor sax. 64 p. Ie pr. eerste afd.: J. Minderhoud (Westkapelle) trompet, 58 p. 2e pr.; M. Dek (Waarde) 60 p. 2e pr.; C. Joziasse (Oostkapelle) alt, 68 p. Ie prijs; A. Melis Jr (Koudekerke) piston 65 p. Ie pr.; A. Wondergem (Waarde) trombone, 62 p. Ie pr.; A. Wondergem (Waarde) trombone 62 p. Ie pr.; D. Pouwelse (Westkapelle) bu gel 65 p. Ie pr.; afd. uitmuntendheid; P. Minderhoud (Westkapelle) tenor sax, 64 p. Ie pr.; Wielemaker (Koude kerke) bes bas, 64 p. Ie pr. C. P. v. d. Berge (Middelburg) tuba, 61 p. 2e pr.; ere-afd. A. Melis Sr. (Koudeker ke) tuba 60 p. 2e pr.; J. Louwerse In de omgeving van Hoedekenskerke werd zaterdag de derde en laatste rit verreden voor het clubkampioenschap van „Theo Middelkamp", resp. voor nieu welingen en adspiranten. Bij de nieuwelingen liet Simon "van Hoe ve, die na twee ritten de leiding had, zich in de slotrit verrassen en miste de aan sluiting, toen negen renners aan de haal gingen. Van hen won Wieles de eind sprint. Van Hoeve arriveerde met meer dan 1 minuut aerterstand als tiende aan de finish en duikelde daardoor in de eindstand terug tot de vijfde plaats. Bij de adspiranten wist Verbart de laat ste rit te winnen, maar in het eindklasse ment kon hij de goed rijdende Kosten toch niet verdringen. De uitslagen waren: nieuwelingen (15 ronden) 1. B. Wieles (Terneuzen) 49,5 km in 1 uur 21 min.; 2. Deegens (Mid delburg); 3. Boonman ('s Heerenhoek); 4. P. Raas Cs Heerenhoek); 5. C. Raas Cs Heerenhoek); 6. C. de Schipper (Kapel- Ie); 7. Verburg (Kortgene); 8. Overbeke (Souburg); 9, Tolhoek (Wemeldinge) op 15 sec.; 10. Van Hoeve (Goes) op 1 min. 10 sec. Eindklassement; 1. Overbeke (Sou burg); 2. Boonman Cs Heerenhoek) 3. Tolhoek (Wemeldinge); 4. De Schipper (Kapelle); 5. Van Hoeve (Goes); 6. C. Raas Cs Heerenhoek); 7. Wieles (Terneu zen); 8. Deegens (Middelburg); 9. Felius (Kattendijke); 10. Hillebrand (St. Lau rens.) Adspiranten: (8 ronden) 1. F. Verbart (Goes) 26,4 km in 44 min. 45 sec.; 2. D. Kosten (Kapelle); 3. F. van Wchen (Goes); 4. M. Hogerland (Kapelle); 5. W. de Jonge (Wissekerke)6. F. de Jonge (Woensdrecht); 7. op 1 ronde J. van Poucke (Terneuzen). Eindklassement: 1. D. Kosten (Kapelle); 2. F. Verbart (Goes); 3. W. de Jonge (Wissekerke); 4. M. Hogerland (Kapelle); 5. F. de Jonge (Woensdrecht). KLOETINGE Landbouwcursus. In de gemeenteher- berg werd de eindles gehouden van de cursus mechanisatie in de landbouw. De leiding had de heer F. de Ronde, hoofd assistent bij de Rijksvoorlichtingdienst. Hij werd in hartelijke bewoordingen toe gesproken door ir. L. Gebuis, die ook de diploma's uitreikte. De namen van de geslaagden zijn: J. van Liere, W. van Doeselaar, C. Deur- loo, J. Schrijver, L. Verboom, J. Herre- bout, D. P. Korstanje, A. Nagelkerke, P. C. Dalebout, allen te Kloetinge en B. Meedendorp te 's Heer Hendrikskinderen. 's-HEER ARENDSKERKE N.C.V.B. Voor de afd. 's Heer Arends- kerke van de N.C.V.B., die vergaderde onder leiding van mej. Van Antwerpen, sprak de heer M. Allewijn, hoofd der Cbr. school te Goes, over: „In Holland staat een huis". Op 1 april spreekt ds. Tim merman uit Yerseke over: „De man der smarten". (Middelburg) bugel 62 p. 2e pr.; hoog ste ere-afd. J. Welleman, (Kortgene) bariton 72 p. Ie pr. (met lof); J. Schrier (Waarde) trombone 61 p. 2e pr.; J. Meliefste (Nw.- en St. Joos land) 72 p. Ie pr. (met lof); J. Christiaansen (Koudekerke) trobone 67 p. Ie pr.; W. M. Dingemanse (Kort gene) klarinet 66 p. Ie pr.; J. W. Vogel (Serooskerke) son. sax 65 p. Ie pr.; J. J. Laroes (Middelburg) son. sax 78 p. Ie pr. (met lof); tweede afd. trio's; J. van Rooyen, sopr. sax. P. Willeboordse bugel, P. Minderhoud, knor sax (Westkapelle) 58 p. 2e pr.: eerste afd. duetten: D. Pouwelse, bu gel, A. Kaland, bariton (Westkapelle) 67 p. Ie prijs. Zeeuwse Dambond Het protest inzake de competiewed- strijd Goes HSouburg I, waarin Sou burg bezwaar maakte wegens het meespelen van een ongerechtigde spe ler, is door de protestcommissie van de Zeeuwse Dambond niet ontvanke lijk verklaard, zodat de uitslag 1010 blijft. Hieremede heeft Souburg de 4e plaats op de ranglijst bereikt met 9 punten en 7981 bordpunten, terwijl Goes II op de 6e plaats staat met 4 punten en 6793 bordpunten. Door deze uitslagen moeten D.O.S. uit Bergen op Zoom en Kapelle een beslissingswedstrijd spelen voor de on derste plaats, daar ze beide in het klassement 3 punten behaalden. Deze beslissingswedstrijd zal worden gespeeld op „Vrederust" op maandag 24 maart a.s., terwijl de promotie-de- gradatie wedstrijd van de le en 2e klas tussen 's-Gravenpolder II en Vlis singen II gesueeld zal worden te Goes, eveneens op 24 maart a.s. Zaterdagmiddag werd in de boven zaal van café „Nationaal" te Goes, on der leiding van de heer P. Goedbloed te Goes, in aanwezigheid van het vol tallig bestuur van de Zeeuwse Dam bond en één der firmanten van de Coca-Cola fabrieken te Amsterdam, de heer Niermeijer, de 3e jaarlijkse ont moeting gespeeld om deze zo begeerde Coca-cola-cup. De voorzitter van de Zeeuwse Dam bond, de heer De Jonge, zette in zijn openingswoord uiteen, dat, gezien het feit, dat de inschrijving thans iets min der is dan vorige jaren, doch de be zetting aan kwaliteit van de spelers, sterk te noemen is, daar alle promi nente figuren in Zeeland deelnemen. De heer Niermeijer deelde mee, dat, daar het thans de 3e maal is, dat voor deze cup gespeeld wordt, het in de bedoeling ligt, door de provinciale kampioenen een nationaal tournooi te doen spelen. De heer Niermeijer deed nog de toe zegging, dat de le en 2e prijswinnaar een plaquette zal worden aangeboden Het resultaat was: M. F. de Jonge J. J. Engelvaart 20, L. AndersonG. Blom 11, H. C. v. d. VreugdeC. de Klerk 02. De partijen J. SinkeJ. Blom, C. van BiemenD. van Daalen en L. GoedbloedH. de Vlieger wor den volgende week gespeeld. Komkommers naar Frankrijk Binnenkort komt er een exportmo gelijkheid voor Nederlandse komkom mers naar Frankrijk. In dit land is na melijk bekend gemaakt, dat van 17 maart af aanvragen in behandeling worden genomen voor de invoer van komkommers uit Nederland. In een vrijdagavond in de Korenbeurs belegde vergadering waartoe het ini tiatief genomen was door de heren P. K. de Haas, kinderarts, mr. L, G. Wolf, in specteur van het L.O. en mr. W. G. F. Snijders, rector van het Goese Lyceum en waarvoor uit onderwijs- en bestuurlijke kringen grote belangstelling bestond, die o.m. uitkwam in de aanwezigheid van de heer A. Schout, lid van Ged. Staten is, na een referaat van mejuffrouw dr. H. J. A. Verhagen, arts en kinderpsychi ater, verbonden aan de geneeskundige dienst der gemeente Utrecht, besloten tot stichting van een werkcomité, dat zal on derzoeken, welke mogelijkheden er zijn, om in Zuid- en Noord-Beveland onder wijs te krijgen voor kinderen met leer moeilijkheden tengevolge van partiela stoornissen, die uitkomen vooral In lees- en taal- en ook wel rekenmoeilijkheden. In dit werkcomité kregen zitting de da mes A. R. Kakefaeeke-Van der Veen Vonk dra. J. De Kam-Bouma en de heren M. Allewijn, burg. Th. J. Andriessen (Ove- zande), dr. I. D. Fransen v. d. Putte ('s Heer Hendrikskinderen), dr. P. K. de Haas, mr. L. G. Wolf en mr. W. G. F. Snijders. DE MEERDERHEID van de Schouwse bevolking betreurt het, dat het aankomst- en vertrekpunt van de provinciale boot verlegd wordt van de Nieuwe Haven naar De Val. Daardoor, zo zegt men, zal het stadsbeeld van Zierikzee weer een van zijn aantrekkelijke aspecten verliezen. Bovendien vraagt men zich af of de hoge kosten aan de verplaatsing besteed wel goed besteed zijn, omdat het grootste ge deelte van het verkeer naar en van Schouwen-Duiveland gebruik maakt van het veer ZijpeAnna Jacobapolder. Dit probleem werd nog eens naar voren gebracht in de zaterdagmiddag te Zierikzee ge houden forumbijeenkomst van de Christelijk Historische Unie. De voorzitter van het forum, gede puteerde C. Philipse, zei in antwoord op gestelde vragen over deze kwestie, dat het provinciaal bestuur de ver plaatsing eveneens betreurt, voor waar het o.m. de bedrijvigheid in het stadsbeeld geldt, maar dat aan de an dere kant bij de toekomstige toestand de afstand tussen Schouwen en het centrum van Zeeland weer sneller overbrugd wordt. Thans is het bedrijfsleven niet te vreden, terwijl het provinciaal bestuur toch beoogt een betere verbinding van Schouwen-Duiveland met overig Zee land. Wij staan aan de vooravond van de ingebruikneming van de haven De Val bij Zierikzee, aldus de heer Phi lipse, en aan die van de aanbesteding van de nieuwe veerhaven bij Kats. Het Tweede-Kamerlid, de heer J. de Ruiter, bepaalde zich wat de Schouw se vraagstukken betreft tot het hande len van het werkloosheidsprobleem op dit eiland. Hij zei hierover, dat wan neer bijvoorbeeld Schouwenaren pen delen naar Rotterdam, deze mensen bij een toenemende werkloosheid het eerst Door enkele wijzigingen, die op het laatste ogenblik werden aangebracht in het zaterdagmiddag gespeelde programma, heeft Nieuwdorp zijn laatste wed strijd in deze competitie en feitelijk ook in eerste klasse van de zaterdag competitie gespeeld. Het kwam nit tegen het veel zwakkere Zaamslag, waar door men én verzekerd was van de overwinning én definitief de kampioens- vlag kon hijsen. Daardoor promoveert het naar de vierde klasse der KNVB. Van de overige te spelen wedstrijden werden er enkele afgelast, zodat weder om niet alle wedstrijden konden worden gespeeld. De in de tweede klasse B zo belangrijke ontmoeting tussen Yerseke H en Kloetinge I de beide kop lopers kon geen doorgang vinden, omdat de gemeente-opzichter van mening was, dat het uitstekend gelegen sportveld té veel had geleden van het slechte weer in de afgelopen dagen...... Nieuwdorp heeft dus definitief het kampioenschap van de eerste klasse be haald en wel met 31 punten uit 18 wed strijden. Slechts 1 wedstrijd heeft het verloren en 3 werden gelijk gespeeld. Een resultaat, waar men terecht trots op mag zijn en dat bereikt werd door uit stekend teamwork. De tweede plaats in deze klasse is voor Arnemuiden 1, dat zaterdag speelde tegen Rillandia 1 en in deze uitwedstrijd een gelijk spel wist te behalen (33)Met 25 punten uit 16 wedstrijden zodat er nog 2 voor de deur staan kan Arnemuiden niet meer van de tweede plaats worfden verdrongen, zodat ook zij definitief ver zekerd zijn van een plaats in de te vor men vierde klasse KNVB. Zoals we reeds schreven, won Nieuw dorp de wedstrijd tegen hekkesluiter Zaamslag I en hoe de verhouding was, blijkt wel uit de eindstand: 6—0, Door het inlassen van deze wedstrijd kreeg Spui rust toegewezen. In feite was dit jammer, want anders was de strijd om de vierde plaats ontbrand tussen de twee candidaten: Colijnsplaatse Boys en Spui. Colijnsplaatse Boys speelde nu tegen de geplande tegenstander van Spui nJ. Tem. Boys en toonde een sterk over wicht Met niet minder dan 60 werd deze thuis-wedstrijd gewonnen. Op de vierde plaats der eerste klasse staat nu Colp. Boys I met 18 punten uit 15 wed strijden, waarna Spui I komt met 17 pun ten uit 18 wedstrijden. De mannen uit Colijnsplaat hebben nu een grote voor sprong op hun concurrent: 1 punt meer met 1 wedstrijd minder gespeeld. Zij zul len dit niet gemakkelijk meer uit handen geven. Standen eerste klasse: Nieuwdorp 1 18 14 3 1 31 8634 (Kampioen)Arnemuiden I 16 12 1 3 25 72—25; AZW I 17 10 2 5 22 63—37; Colpl. Boys I 15 7 4 4 18 34—25; Spui I 16 7 3 6 177 40—51; Krabbendijke 1 18 7 2 7 16 35—38; Wemeldinge I 18 6 2 10 14 43—84; Tern. Boys I 16 4 3 9 11 25—49; Rillandia I 15 2 1 12 5 27—60; Zaamslag I 15 1 1 13 3 2354. TWEEDE KLASSE In de tweede klasse A, waar slechts 2 wedstrijden doorgang konden vinden, hebben zich vrijwel geen verschuivingen voorgedaan. Kampioen VCK won met 5—2 overtui gend van RCS IV en Middelburg V stuur de Nieuwland met een 20 nederlaag naar huis. Standen tweede klasse: VCK 116 12 8 1 27 71—22 (Kampioen); Middelburg V 14 9 1 4 19 4630; Meeuwen I 15 8 3 4 19 5546; Serooskerke I 13 7 2 4 16 3520; Veere I 15 8 0 7 16 45—42; Zeel. Sport IV 12 6 0 6 12 32—36; RCS IV 14 3 2 9 8 34—62; Oostkapelle I 15 3 0 12 6 30—64,' Nieuwland I 12 1 1 10 3 1343. In de tweede klasse B gingen drie wed strijden door en hier leed Bevelanders I op eigen veld een 2—0 nederlaag tegen SVD I. Wolfaartsdijk bleef baas in eigen huis en stuurde Goes V met een 31 ne derlaag terug, terwijl Wissekerke het op eigen veld niet kon bolwerken tegen de sterkere ploeg uit Kats en een 4—2 neder laag kreeg te incasseren. „We zijn het de laatste tijd hier niet anders meer gewend" aldus één van de officials! In deze klasse deden zich enkele verschuivingen voor SVD en Kats kwamen hoger op de ladder en de stand luidt aldus: Yerseke III 15 10 S 2 23 57—35; Kloe tinge I 14 9 3 2 21 47—27; SVD I 16 9 3 4 21 43—28; Kats I 19 8 5 6 21 75—46; Mevo I 14 8 3 3 19 74—35; Kapelle I 14 8 2 4 18 42—29; Wolfaartsdijk 17 7 4 6 18 54— 35; Goes V 14 4 2 7 10 2833; Bevelanders I 17 4 2 11 10 42—81; Wissekerke 18 2 4 12 8 48—78; Heinkenszand I 15 1 1 13 1 20103. (2 pnt. in mindering). Arnemuiden II tweede klasse C nam uit Krabbendijke de volle winst mee naar huis en liet Krabbendijke achter met een 50 nederlaag. Rillandia H, op be zoek bij Kapelle II, wist slechts één punt te scoren, wat echter in het niet verzinkt bij het aantal doelpunten, dat Kapelle in deze wedstrijd maakte: 12.Waaruit wel overduidelijk het overwicht blijkt. Wol faartsdijk leed een eervolle 10 neder laag bij Kloetinge n. Standen in de twee de klasse C: Arnemuiden H 13 9 2 2 20 76—32; We meldinge II 13 9 2 2 20 57—29; Nieuw dorp n 12 8 1 3 17 44—27; Krabbendijke II 10 5 1 4 14 22—27; Colpl. Boys H 13 5 3 5 11 3933 (2 pnt. in mindering)Ril landia II 10 4 2 4 10 4122; Wolfaartsdijk II 11 3 0 8 6 13—51; Kloetinge II 8 0 2 6 2 14—32; Kapelle n 10 0 1 9 1 20—68. In de tweede klasse E ging slechts één wedstrijd door en wel Trnemuiden III Beren I, die eindigde in een 51 over winning voor Arnemuiden. Arnemuiden, dat nu 12 punten uit 9 wedstrijden heeft, schoof daardoor op van de vijfde naar de tweede plaats. Standen: 's H. H. Kinderen 10 8 1 1 17 5515; Arnemuiden III 9 5 2 2 12 32 21; Serooskerke II 10 5 1 4 11 2919; VCK H 11 5 1 5 11 29—24; Beren 12 4 3 5 11 31—35; Kats II 9 3 2 4 8 20—20; SVD n 9 0 0 9 0 6—68. De competitie van dit seizoen raakt ten einde. De drie eerste plaatsen in de ver schillende klassen zijn reeds bereikt. As- tra komt dit jaar goed uit de bus. Twee teams bebben de eerste plaats weten te veroveren, resp. de dames van Astra en het herenteam Astra in de 2e klasse. Reeds eerder is de le plaats van Terhole in de le kl. bekendgemaakt. Deze week zijn er zeer interessante wedstrijden gespeeld. De dames van OKK I hebben nog een poging gewaagd, de wedstrijd van Astra te winnen, doch moesten, evenals OKK n, in hun tegen standers, hun meerdere erkennen. De he ren van OKK wisten nog 2 punten te veroveren door een overwinning op Vlam, Neptunes verloor met 13 van Astra H, wat voor laatst genoemd team de le plaats betekende. Tenslotte won Smash met 30 van Astra IH. Uitslag: Dames OKK H—EGVC 0—3; Astra—OKK I 3—0. Heren: OKKVlam 31; Astra II Neptunes 31; Astra inSmash 03. De stand is: Dames: 8 7 0 1 15; OKK 1 8 5 2 1 11; BAZO 8 4 2 2 10; Smash 7 2 4 15; EGVC 81515; OKK H 7 0 7 0 0. Heren le klas: Terhole 10 7 1 2 16; Bazo 10 6 3 1 13; AV '58 10 5 4 1 11; Astra I 9 5 3 1 11; EGVC 9 14 4 6; Lams- waarde 10 0 9 1 1. Heren 2e klas: Astra H 9 7 1 1 15; Smash 10 6 2 2 14; OKK 9 4 2 3 11; Vlam 9 2 6 1 5; Neptunes 9 2 6 1 5; Astra III 8 0 4 4 4. op straat komen te staan. Spreker was van oordeel, dat er op Schouwen ves tiging van industrie mogelijk is, zo gauw er een betere verbinding met het westen wordt verkregen. Een druppel op een gloeiende plaat noemde de heer C. F. v. d. Peijl, lid der Tweede Kamer, de 500 woningen, die aan Zeeland zijn toegewezen. Voor namelijk zullen de grootste Zeeuwse steden hiervan profijt trekken. Er be staat nog hoop, dat zal kunnen worden getracht 1700 a 1800 particuliere wo ningen over te hevelen naar de wo ningwetsector. Overigens zijn er geeai lichtpunten in deze materie te ontdek ken. De heer Philipse voegde hieraan toe, dat de nog niet verdeelde 79 wo ningen spoedig zullen verdeeld wor den. Spreker noemde de woningnood op Schouwen-Duiveland overigens niet zo erg hoog. Wat de tuimel door de Westerschel- de betreft, hierover zei de heer Van der Peijl nog, dat de kosten dichter bij het halve dan bij het hele miljard ko men te liggen. Spreker had zich hier omtrent in de te Terneuzen gehouden bijeenkomst wat vaag en wij in ons verslag van zaterdag iets te positief uitgedrukt. Desgevraagd verklaarde lt.-gen. M. R. H. Calmeijer, lid der Tweede Ka mer, dat hij niet verwachtte, dat in Nederland raketbases zullen worden opgericht. Uitvoerig ging hij daarna in op het onderwijzerstekort en de dienstplicht. Het aantal vacatures op de scholen bedraagt op het eiland Schouwen-Duiveland ongeveer twintig, waardoor aan het onderwijs aldaar veel schade wordt toegebracht. Reeds enkele keren heeft minister Staf da hand over het hart gestreken, maar kan dit niet blijven doen, aldus da heer Calmeijer. Ir. M. A. Geuze, lid der Eerste Ka mer, belichtte daarna nog enkele an dere actuele vraagstukken, als het temporiseren van de Grevelingendam, de verdeling van de Rampenfondsgel den, Nieuw-Guinea en de weduwen- en wezenpensioenen. De heer De Rui ter ging nog nader in op o.m. de be lasting. De afdeling Goes van de Ned. Chr. Handelsvertegen woordigers V ereniging kwam vrijdagavond onder leiding van da voorzitter der afdeling, de heer A. J. Rie- dijk uit Krabbendijke, in de „Opril" ta Goes bijeen. Het programma omvatte voor een groot deel huishoudelijke aangelegenheden. In zijn openingswoord verwelkomde da voorzitter speciaal de twee nieuwe leden, de heren H. Kok en H. A. Guiran en het toekomstig lid, de heer P. J. Kole, dia thans is aangesloten bij de N.C.B.B. De heer A. J. Riedijk werd herkozen als voorzitter. De heer C. A. van Alten gaf een financieel overzicht van de onlangs gehouden feestelijke jaarvergadering te Yerseke. De heer P. Verlare bracht een algemeen verslag uit van deze bijeen komst. De heren J. van Boven, C. A. van Alten, H. Kok, P. Verlare en H. A. Guiran zullen de algemene jaarvergadering van de bond, die op zrterdag 10 mei a.s. te Utrecht wordt gehouden, namens de Goese afdeling bezoeken. Tenslotte werd besloten om een plan te maken voor het bezoeken van de Wereld tentoonstelling te Brussel. Heden overleed in de hope des eeuwigen levens onze innig ge liefde, zorgzame Man, Vader en Behuwdvader PIETER FRANCKE. op de leeftijd van ruim 59 jaar. "Vteliskerke: F. A. Francke-van Sparrentak. Leeuwarden; J. Francke. M. Francke-Sikkens. J. Francke. S. Francke-Boelens. Meliskerke, 14 maart 1958. De begrafenis zal plaats vinden woensdag 19 maart te 12 uur.

Zeeuwsch Dagblad | 1958 | | pagina 2