BEURS MARKT VEILING Kan zaterdag de voetbal weer rollen? Fa. Berco te Goes overtrof zichzelf in jubileumshow UIT DE PROVINCIE ZEEUWSCH DAGBLAD Succes voor gemeentelenïng Schorten voor de schoonmaaktijd THOLEN Veilingen THOLEN Geslaagde j aarvergadering van Chr. Middenstandsbond N. en Z.-Beveland Middenstands deltacommissie per 24 maart} a.s. MIDDELBURG Spannende wedstrijden op programma Zeer vele en goede j nummers ZAAL HANDBAL 2)e macht der zonde MIDDELBURG Vrijdag 14 maart 1958 Pagina 7 SLOTKOERSEN AMSTERDAMSCHE EFFECTENBEURS medegedeeld door de AMSTERDAMSCHE BANK N.V., GOES Ned. 1953 Ned. 1953 fled. 1947 Dollarl. 1947 Ned. 1962-'64 Cultuurb. N. Handelsb. N. Handel Mij Amst. Rubber Bandar Rubber 5 Ver. Deli Mij 61 H.V.A. Java Cultuur 9054 90 8914 89)4 9014 2454 75 14954 4614 gxa.u,_ De Oostkust 75 Senembah 5514 Serbadjadi 23 Vorstenl. 974 A.K.U. 15514 Berkels Pat. 301 Ned. Ford 16814 Gelder Zonen 178J4 K. Hoogov. 295 Muller Co. 313 N. Kabelfabr. 229 Fhilips Gloeil. 26714 Id. 6 pet pret. 14714 Unilever 33754 Wilton Fijen. 9054 9054 8954 90 91 2414 7314 149)4 46 81 6154 84 2954 7454 54J4 22 954 15454 301 168 295 307 226 26454 147-34 33254 207 Biliton n rubr. 178 174 Dordtse Petr. 65754 644 id. pjref. 656 643)4 Kon. Olie 156.20 154.— id. Cf 1000.156.50 154.20 Moeara Enim 1218 H. Am. Lijn 13354 13354 Java Ch. Pktv. 126 126 Kon. Boot 12594 12554 K. Paketv. 11754 11854 St. Mij Ned. 13954 139,4 Omm. Scheepv. 199 199/4 K. Rott. Lloyd 13154 130 N. Schpv. Unie 11754 117)4 Telev. Electr. 11'/, 11/, Amst. Bank 19754 197/4 Rott. Bank 16854 167/4 Twentse Bank 160 160 Albert Heyn 218 220 Aniem Borneo Sum. Internatio Overz. Gas De Schelde R.S. Stokvis Unilever V. Machinef. K. Zwanenb. Esc. Bank Niettegenstaande het advies van „Overleg in Beleggingszaken", het Overkoepelende orgaan van de spaar banken e.d., om niet in te schrijven op de 5% pet. obligatielening, groot f 100 miljoen, ten laste van de Bank voor Nederlandse Gemeenten, is de inschrij ving op deze lening, die gisteren plaats vond, van dien aard geweest, dat van een succes gesproken kan worden, al dus de beurs. Van de staatsobligaties was de staf- fellening bij opening wederom vast en circa pet. hoger dan eergisteren. In het verdere beursverloop kon deze winst niet geheel behouden blijven, 't Kortlopende papier bleef goed prijs houdend. De handel was gering. De zaken die gedaan werden in de aandelen van de internationale waar den, waren minimaal. De lagere koer sen uit Wallstreet hebben een domper gezet op de goede stemming, die woensdag in Amsterdam te constate ren was. Alle lust tot zakendoen was verdwenen en de arbitrage kon inter nationaal niet tot zaken komen. Het publiek bleef grotendeels afzijdig. Aandelen Kon. Olie stelden zich, in- fevolge New York f2.50 lager op 154.10 en noteerden zodoende een gulden onder pariteit Amerika. De Voor de aanstaande schoonmaak heb ben we natuurlijk makkelijk zittende schorten nodig. Het hier afgebeelde mo del heeft een prettig grote overslag, ter wijl de leuke ruimtewerking bij de schou der de nodige vrijheid van beweging geeft Het gestrikte ceintuur sluit het schort. Benodigde stof voor de maten 44-46-48 (maat 42 en 50 op bestelling) ongeveer i.73 meter 80 4 90 cm breed. Wijze van bestellen van patronen Plak aan de adreszijde van een brief kaart, naast en buiten het frankeerzegel, het verschuldigde bedrag (f 1,05) aan gel dige postzegels en adresseer deze aan de redactie van het Zeeuwsch Dagblad, Lan ge Vorststraat 90, Goes. Aan de andere z^jde vermeldt u uw naam, adres, maat en nummer (no. 262) van het .gewenste model. Plak nooit meer dan f 1,05 aan postzegels extra op een briefkaart, want Wat meer geplakt wordt is waardeloos. Bestellingen onder rembours worden niet aangenomen en de patronen worden niet geruild. De redactie heeft geen pa tronen in voorraad, het persoonlijk afha len aan ons kantoor heeft dus geen zin. Crescendo Door de Christelijke gemengde zang vereniging „Crescendo" werd een bijeen komst gehouden, waarbij niet alleen de leden aanwezig waren, maar waar ook de donateurs en oud-leden voor uitgenodigd waren. De oud-leden lieten nog eens van zich „spreken" en zongen enige bekende liedjes. Hetgeen zij op zeer verdienste lijke wijze deden. 19754 168"/, 160 218 36)4 3354 5954 139 173 14354 12194 135 310 60 137/4 173 144 121 135/4 311 Canad. Pacific 2454 Int. Nickel Am. Motors Am. Radiator Am. Smelting Acac. Copper Baltimore Bethl. Steel Ches. Ohio Cities Serv. Cont. Oil Curt. Wright Gena Motors Jones Steel Kenn. Copper M Kans. Tex. N. Y. Central Pennsylv. Phillips Oil Rep. Steel Shell Oil Stand. Brands Sunray Oil Tide Water U.S. Steel Wilson 78/, 8 14)4 42)4 45)4 25)4 4054 5174 5054 4474 23/, 3574 41/, 8554 574 1254 38)4 4454 6754 47/, 22 24 61)4 19 Philips Gloeil. 11854 K.L.M. 24)4 78 8)4 1494 42/, 4554 25/, 4054 50)4 4974 46/, 23/4 3554 41/, 85)4 494 «54 3754 4374 67)4 4754 22 23)4 6154 1954 11754 109.10 110.- gunstige berichten over uitbreiding bü het Philipseoncern, o.a. het nieuwe glasontwikkelingscentrum, waren ter beurze nog niet voldoende bekend, om op de koers van de aandelen van in vloed'te kunnen zijn. Het fonds stelde zich op 265%, 2 punten beneden de vo rige slotprijs. Unilevers hadden van enig aanbod te lijden, waartegenover niet voldoende vraag aanwezig was en verloren circa 4 punten, AKU's die eergisteren zeer vast in de markt la gen, waren 1 punt in reactie. KLM tegen de stroom in een paar dubbel tjes hoger. Van de scheepvaartwaarden openden KPM onveranderd op 117%, doch trok ken in het verdere beursverloop aan tot 120 op het gepubliceerde bericht over het opbrengen van drie van haar schepen in de Indonesische wateren door de Nederlandse marine. Uiteinde lijk sloot het fonds circa 2 punten ho ger. Cultures ongeanimeerd. Aandelen Algemene Industriële Mi neraal- en Eertsmaatschappij werden op 228 (230) vernomen. Prolongatie 4% pet. ST. MAARTENSDIJK, 13 maart. Middeluien 23; bonken 18.80.aanv. 20 ton. Bintje export 35 mm opw. 14.10. Aanvoer 10 ton. -i - Op (ie Theems ter hoogte van Molesey in het Engelse graaf schap Surrey is de ploeg van de universiteit van Oxford begonnen met de training voor de bekende bootrace tus sen de ploegen van de univer siteit van Cambridge en Ox- A.R.-Statencentrale De statencèntrale Tholen van de A.R.- partij hield onder voorzitterschap van "de heer P. Boudeling een bijeenkomst. Voor een aandachtig gehoor behandelde de heer Van Eijsden het onderwerp „Waar het om gaat". Het gaat in de politiek om het beginsel en dat beginsel moet ge grondvest zijn op Gods woord. Altijd weer zal de Bijbel de richtsnoer moeten zijn, waarnaar gehandeld wordt. Na deze causerie werden verscheidene vragen ge steld. Op uitvoerige wijze werden deze door de heer Van Eijsden beantwoord. Hervormde kerkvoogdij Op 20 maart zal in het Nederlands Her vormd verenigingsgebouw voor de ker keraden en de kerkvoogdijen der Neder landse Hervormde kerken op Tholen en Sint Philipsland een bijeenkomst worden gehouden. Als spreker hoopt op te treden ds. E. Fokkema te Ede (Gelderland) 3. De christelijke middenstandsverent ging Noord- en Znid-Beveland heeft gisteravond een zeer geslaagde jaar vergadering in „De Prins van Oranje" te Goes gehouden. Het huishoudelijk gedeelte was slechts kort. De heer C. J. Huissoon (Kapelle) waarschuwde in zijn openingswoord tegen het zich laten beheersen door vrees voor een crisis. Wij moeten juist aanpakken. Dat kunnen we alleen in samenwerking met de collega's door organisatie. Hij deelde mee, dat hard gewerkt wordt aan een middenstandsdelta- eommissie, die uit een evenredig aantal leden namens elk der drie centrale middenstandsorganisaties zal bestaan. Op 24 maart a.s. zal de laatste hand aan de definitieve vor ming dezer commissie gelegd wor den. De secretaris, de heer J. Boer (Goes) kon meedelen, dat het aantal leden, ondanks enig verlies in Goes, klom van 90 tot 108. Het bezoek aan de ver gaderingen was in vergelijking met andere organisaties goed en schom melde tussen de 30 en 40 pet. In het jaarverslag werd gesteld, dat de kans, dat de chr. detailhandelsvak school er komt, groot is. De voorzitter onderstreepte dit. De penningmeester, de heer Brou wer (Kapelle), kon een mooi kassaldo melden. In het tweede deel van de vergade ring beantwoordde een forum, bestaan de uit de heren drs. E. van Beuse- kom (Middelburg, ETI), J. M. Blo- maerd, Goes, hoofdbestuurslid PCB wegvervoer; C. J. Huissoon, Kapelle, voorzitter CMV Zuid-Beveland; R. Ha- goort, Goes, hoofdredacteur Zeeuwsch Dagblad; Mr. M. G. van de Kaa en Mr.1 G. van Muiden, secretarissen C.M.B. een grote reeks vragen, die uit de ver gadering gesteld werden. Het aantal was zo groot, dat niet alle vragen aan de orde konden komen. Ze zullen per stencil beantwoord worden. Het derde deel van de vergadering was het ontspanningselement. De heer J. G. Noordanus hield een lezing over „vingervlugheid", die tegelijk een vir tuoze demonstratie van zijn goochel kunst was. Tuinbouw en Plantkunde afd. Walcheren Het zijn wel heel gelukkige mensen, die het voorrecht genieten zich in de schoonheid van de natuur te mogen verheugen. Niet alleen om de verkwik king die lijnen en kleuren hen in alle seizoenen schenken, óók de blijdschap iets van deze rijkdom die ze al zwer vende hebben verworven, aan ande ren te geven. De heer P. C. Smolders, die voor de leden en genodigden van de afd. Wal cheren van de KGon. Ned. Mij voor Tuinbouw en Plantkunde, bij een ge moedelijk praatje zijn collectie fraaie kleurendia's „uit eigen omgeving en Luxemburg" vertoonde, is daarvan een voorbeeld. Dat de mooiste plekjes van Middelburg ook ver van Kuiperspoort en Abdij te vinden zijn, toonden o.m. zijn opnamen van de Noordsingel en bolwerken, die meesterlijk van com positie waren. Met de close-up van enkele O.I. kersbloemen bewees hij, hoe van het meest simpele gegeven een van warm coloriet stralend plaat je gemaakt kan worden. Voor de pauze volgde nog een be zoek aan Schouwen's en Walcheren's kust, daarna ging de reis naar Luxem burg waarvan de aanwezigen op ver rassende wijze bijzondere plekjes te zien kregen. Van de gemakkelijk te onthouden bij zonderheden over film- soort, belichting enz. enz., die spr. in zijn betoog vlocht, zullen zeker velen profiteren. De heer C. Sarrwerse, die in zijn ford, die in begin april zal ge houden worden. lindien het weer een beetje meewerkt zal zaterdag de strijd weer op de voetbalvelden losbranden. Het wordt geen inhaalprogramma, da KNVB afd. Zeeland heeft een nieuw programma opgezet. In de eerste klasse zal Arnemuiden, naar onze mening, zonder al te veel moeite met volle winst terugkeren uit Rilland, terwijl Colijns- plaatse Boys, dat bezoek krijgt van Zaamslag, ongetwijfeld baas in eigen huis blijft. Terneuzense Boys krijgt bezoek van Spui met kans op een overwinning van de gasten. Nieuwdorp met zijn sterke aan spraken op de kampioenstitel heeft rust, zodat het feest nog even moet worden uitgesteld. In de tweede klasse A zal lantaarn- zoek krijgt zal evenmin voor de buren drager Nieuw landde volle winst aan Middelburg V moeten laten. De kam pioen van deze afdeling, VCK, die op bezoek gaat bij RCS, zal de Souburgers wel een illusie armer maken. Seroos- kerke I dat Zeeland Sport IV op be- (Van onze mode-redactrice) De jubileumshow van de fa. Berco te Goes ter gelegenheid van het tien jarig bestaan, is verrassend goed ge presenteerd. Dit heeft te meer bete kenis voor wie het geen geheim meer is, dat de fa. Berco op het terrein van de modeshow altijd erg goed voor de dag komt. Een volle Prins van Oranje zaal heeft dit jubileum kunnen mee vieren en moest beslist onder de in druk komen van de bijna verbijste rend vele show-nummers, die elkaar in kwaliteit naar de kroon staken en een goed beeld gaven hoe het komen de seizoen de mode eal zijn. En dit is verheugend goed. Een groot aantal' lange zomer mantels in de strakke rechte lijn, deden het uitmuntend, te meer omdat de stoffen van goede kwaliteit waren. Opvallend is dat zowel voor mantels als voor pakjes en japonnen veel ge bruik is gemaakt van ruitstoffen. Geen grote opvallende ruit, maar klein van patroon en van sierlijk weefsel. De vele tweedjassen deden zien dat deze kostelijke dracht in ons wisselvxallig klimaat, ons door de kille zomerdagen zullen helpen en dat wel op een gracieuse manier. De mantelpakjes geven een zo gro te verscheidenheid in vorm en lijn te zien, dat ieder daarin een keus kan maken. Een verkwikking voor dames, die graag een pakje willen dragen, maar de rok en blouse verfoeien, is nu het pakje, dat bestaat uit een japon met jasje. Het jasje, dat recht of ge tailleerd kan zijn, lang of precies in de taille valt. De japonnen waren uitmuntend van lijn en stof. Deze show liet gelukkig ook zien, dat de jonge meisjes werkelijk niet in een hobbezakkerige plunje hoeven te lopen, zoals we de voorbije tijd nog al eens zagen. De veelbesproken nieuwe lijn voor japonnen, de „ligne sac", viel mee. Maar de japonnen werden ook door onberispelijke figuurtjes gedragen. Ter geruststelling, en voor alle zeker heid is er ook steeds een ceintuur bijgevoegd, dus valt de ligne de sac tegen, dan verhelpt een ceintuur dit euvel op slag. Twee snoezige meiskes lieten zien, dat de firma Berco ook voor kinderkleding een ruime collec tie heeft. De pauze bracht twee verrassingen, n.l. een van de firma Berco, die met vijf waardebonnen van tien gulden als jubileumgift, vijf dames blij maak te en de firma Liberty voorzog ieder van twee tubes crème, die met vreug de geaccepteerd werden. Regenmantels zijn tegenwoordig geen verschrikking meer, want de al oude firma Falcon geeft in dit artikel geklede modellen. De driekwartjas doet het ook goed, openingswoord er op wees dat de afd. een gestadige groei te zien geeft en er in april een voorlichtingsavond voor bezitters van stadstuintjes komt, dank te als voorzitter van de afd. Walcheren de heer Smolders voor het gebodene, dat in de maartse kilte wat zomerse warmte bracht. mits gezorgd wordt voor een rok of japon, die harmonieert. De bruidsstoet deed de talrijke damesschaar even sprakeloos zijn. Drie hartveroverende bruidjes, ge volgd door een correcte bruidsmoeder was het slot van de Show, die waard was een jubileumshow te zijn. Programma voor morgen De laatste competitie-zaalhandbal wedstrijden zullen zaterdag te Middel burg gespeeld worden. Niet, dat dit nu reeds het einde betekent want op 22 maart vinden nog de bekerwedstrijden plaats en op 29 maart de officiële slui ting van het seizoen met de wedstrij den Zeelandwest-Noord-Brabant in jeugd-elftallen tot 20 jaar en met se nioren teams van dames en heren. Zaterdagavond zullen er toch nog een paar beslissingen vallen en vooral bij de dames junioren A zal de span ning haar hoogtepunt bereiken, nu de beide gegadigden voor de kampioens titel uitkomen: Zeeland Sport en Wal- heren. Zeeland Sport speelt tegen Olympus I, wat een overwinning voor haar betekent en Walcheren speelt te gen Olympus 2 dat beslist een over winning voor Walcheren inhoudt. Daarna komen beide rivalen tegen el kaar uit, met, naar ons lijkt, de over winning voor Walcheren. Bij de heren junioren komen Olym pus 1 en 2 tegen elkaar uit, waar het eerste als overwinnaar naar voren zal komen en de ontmoeting Marathon Hellas 2 wordt eveneens een overwin ning voor de Vlissingers. van RCS op de loop gaan en de winst behouden. SPANNEND DUEL Zeven wedstrijden zijn vastgesteld in de tweede klasse B en hier gaat Yerseke III het duel leveren met Kloetinge I om de eerste plaats. Het hoeft geen betoog, dat de ontmoe ting tussen deze beide koplopers buitengewoon spannend zal zijn en zonder de andere wedstrijden maar iets te kort te doen kan gezegd wor den, dat deze ontmoeting de derby van deze week is. Bevelanders I, dat SVD op bezoek krijgt, ziet de punten naar Driewegen verhuizen, Wolf aartsdijk krijgt Goes V op bezoek en zal een harde noot moe ten kraken. Kapelle I gaat te gast bij Mevo, wat hen geen winst zal opleve ren terwijl Wissekerke, dat Kats moet ontvangen, evenmin op winst kan re kenen. OM DE EERSTE PLAATS In de tweede klasse C zal er hoogst waarschijnlijk weer wisseling van de kopplaats plaats vinden want Arne muiden II, op bezoek bij Krabbendijka II, neemt ongetwijfeld de punten mee naar huis, waardoor men gelijk komt met koploper Wemeldinge n. Hekke- sluiter Kapelle II krijgt geen schijn van kans zijn ongustige positie te ver beteren tegen Rillandia H, terwijl Kloetinge HWolfaartsdijk II een ge- lijkopgaande wedstrijd zal zijn. De voorsprong, die 's-H. Hendriks- kinderen in de tweede klasse E heeft zal deze zaterdagmiddag nóg kunnen vergroten omdat men een thuiswed strijd heeft tegen het veel zwakkere Kats H. Lantaarndrager SVD II dat nog geen enkele wedstrijd heeft ge wonnen kan rustig opnieuw een ver- lieswedstrijd noteren, want het krijgt bezoek van Serooskerke H. In de afdeling tweede klasse F loopt Hoek I, dat de leiding heeft, nog ver der uit door de uitwedstrijd tegen het laagst geklasseerde Driewegen te win nen. AZW niAZW n eindigt in een overwinning voor het tweede, ter wijl Zaamslag II wel geen winst zal kunnen halen uit de uitwedstrijd te gen Hoek II. Volleybal op Zuid-Beveland De volgende wedstrijden zullen a.s. zaterdag weer worden gespeeld in het Chr. Lyceum te Goes: Dames O.K.K. II—E.G.V.C. (2), As- tra—O.KK. (1), heren O.K.K.—Vlam (3), Astra HNeptunes (1), Astra III —Smash (2). HEINKENSZAND Ouderavond Chr. Nat. school. De Chr. Nat. school te Heinkenszand hield woensdag een goed bezochte ouder avond, onder leiding van de heer J. Meulbroek (voorzitter P. v. d. Guchte was door ziekte verhinderd). Het hoofd der school, de heer J. J. de Jonge, sprak over „Onze kinderen". Na de pauze, waarin het werk der kinderen werd bezichtigd, las mej. Dikkenberg voor „Zijn Moeder" en werden door het hoofd der school nog enkele filmstrookjes vertoond. Deze leerzame en gezellige avond werd door de heer J. Nieuwenhuïze geslo ten met dankgebed. KAMPERLAND Ouderavond. De School met de Bij bel hield haar jaarlijkse ouderavond. Na een openingswoord door de voor zitter, de heer A. Klap, sprak de heer I. Tange, hoofd der school, over het onderwerp „Vakantie", waarop een geanimeerde bespreking volgde. Er bestond gelegenheid het werk der leerlingen te bezichtigen. Na de pau ze werden door het hoofd der school enkele schoolfilms vertoond, terwijl de avond verder werd afgewisseld met muziek en zang onder leiding van de heer P. de Putter. OOSTKAPE LLE Verkoping. Door notaris 3. A. Janse de 109) Hij probeerde het nog eens. „De klei ne meid is ziek geweest." Nu veranderde haar gelaat en ver loor iets van de gewone vrolijkheid. Haar stem had een angstige klank. „U spreekt in de verleden tijd. Betekent dat, dat zij weer beter is?" Hij liep de brief door en las in de zin, die op- Maisie sloeg; „Zelfs haar kleine ongesteldheden maken mij be zorgd". Juffrouw Brandon, daarom meen ik, dat u en uw moeder bij haar moesten zijn." Zij schudde haar hoofd. „Als Maisie ons nodig heeft ,zal ze ons wel bericht zenden. Juist nu heeft zij u nodig en u gaat toch, nietwaar? U bent altijd goede vrienden geweest en Maisie heeft er niet al te veel." „Zij wilde ze niet maken." „Wel, het komt op hetzelfde neer; ze wenste ze niet te maken en ze maken zichzelf niet, en daar is ze nu, heel eenzaam, en u denkt over vakantie, zoals moeder mij vertelde en hier is er nu een voor u! Het moet een soort vakantie zijn, om smarten uit uw ver halen te ruilen voor werkelijke, zoals Maisie schijnbaar voor u heeft en daar is de zee, om u te troosten, als u ver moeid bent." „O, zonder twijfel zal ik wel wat door LESLIE KEITH ge bitterheid, „en als ik zo gelukkig ben, het mevrouw Kingdon iets ge makkelijker te kunnen maken, zal mijn bezoek zeker gerechtvaardigd zijn". Zij stond op van haar stoel; de ge zonde kleur was geheel uit haar ge laat geweken en het was zeer bleek. „Moet u veinzen, het te rechtvaardi gen?" vroeg zij, „zoals u geveinsd hebt, mij te raadplegen om er heen te gaan? Dacht u, dat ik niet wist, dat er nie mand anders is, tot wie zij zich kon wenden, niemand anders, wie zij recht had te vragen? En denkt u niet, dat het tamelijk laag is, om hier te staan en te aarzelen en voor te wenden, dat u niet wenst te gaan? U wilt wel gaar ne, en zij heeft u gevraagd en en waarom gaat u dan niet?" Verney Drake stond op het haard kleedje en keek haar aan, terwijl het hem toescheen, alsof een veer in hem plotseling was gebroken. Haar woor den hadden hem geheel verward, of schoon hij ze nauwelijks begreep. Hij zag haar grijze ogen; en niets in haar bleek en vastbesloten gelaat bleef hem nuttigs kunnen doen", zei hij, met eni- bij dan haar verachting. Langzamer hand zonden de werktuigelijk gehoor de woorden tot hem terugkomen, maar hij voelde nu slechts de gloed ails een hete, verterende vlam. Zo stonden ze een ogenblik tegen over elkaar, het haardkleedje tussen hun voeten, de wijdte der wereld tus sen hun geest. Zij waren te zeer in be slag genomen door hun gevoelens, om zich voor te stellen, hoe slecht zij weer terug konden keren tot het gewone, met zijn noodzakelijke verklaringen, toen een luide klop aan de deur hen verraste, en de dienstbode haar een te legram gaf. Onwillekeurig gingen htm gedachten terug naar de dag, toen hij ook in deze kamer gekomen was met zulk een en veloppe in zijn hand en de tijding van brand op de „Leas" moest mededelen. Hij wenste, dat de „Leas" maar weer opgebrand zou zijn, om hem te ver lossen van de verachting van haar blik. Zij weigerde het telegram niet zoals ze Maisies brief had geweigerd. Zij nam het, toen hij het haar voorhield, met trillende handen en bevende lip- pen. Beiden wisten, dat een werkelijke ramp tussenbeide was gekomen. Maar zij kwam sneller tot het besef van de vreselijke ernst. Zijn geest was nog te verslagen, om dadelijk bereikt te wor den door Maisies kreet, die trilde in de woorden, die klonken als een stem der wanhoop; „Mijn kind sterft!" Het besef, dat bij haar begon op te komen, dat zij te snel was geweest, veranderde dadelijk in een grote angst Het haardkleedje, dat voor een ogen blik nog een wereld, tussen hen in was geweest, was nu slechts één schrede. Zij stapte er over heen,' over hert ge vallen boek en legde een hand op zijn arm. „U gaat, u gaat toch dadelijk, niet waar?" Hij bloosde onder haar aanraking. Het maakte hem wakker. Hij keek op zijn horloge. „Ik vrees, dat het te laat is, van avond." „Neen, neen, het kan niet te laat zijn. Er moet een trein zijn. Hebt u geen spoorboekje?" „Ja, in mijn kamer". Zij was er het eerst, omdat zij al naar boven liep, voor hij haar bedoe ling begreep. Maar hij was in een ogen blik bij haar, terwijl zich iets van haar angst en onrust aan hem meedeelde. (Wordt vervolgd) Jonge te Middelburg, werd in het café van de heer Wattel publiek verkocht: het huis en tuin Noordweg 19, groot 7 aren 48 centiaren. Koper werd de heer P. Schoe, te Vrouwenpolder, voor de som van f5020. COLIJNSPLAAT Verkeerscursus. De eindles van da verkeerscursus, uitgaande van de stich ting Dorpsgemeenschap, is gehouden. Met goed gevolg hebben 17 personen het examen afgelegd. Dank werd ge bracht aan de postcommandant van da rijkspolitie, de heer Boogerd, die deza cursus belangeloos heeft gegeven. Het Middelburgs muziekkorps moet „chanson triste" spelen Het gaat het Middelburgs Muziek korps niet naar den vleze. En dat is te betreuren, want het korps geniet een grote populariteit onder de be volking. Een populariteit, die dateert van 1815, het jaar waarin het korps werd opgericht als onderdeel van de dienstdoende schutterij, zodat Middel burg gerust kan bogen op een der oudste, misschien wel het oudste mu ziekkorps van Nederland. Vele jaren heeft het Middelburgs Muziekkorps zijn medewerking ga- geven aan festiviteiten, die in de Zeeuwse hoofdstad plaatsvonden en nog geregeld worden gehouden. Het zou dan ook zeer te betreuren zijn, wanneer het Middelburgs Muziek korps bij feestelijke gelegenheden niet meer zon kunnen optreden. Het bestuur van de Vereniging tot Instandhouding van het Middelburgs Muziekkorps heeft echter een hard hoofd in het voortbestaan van het korps. Het is bang, dat de tijd niet ver meer zal zijn, dat het korps zal moeten worden ontbonden. Maar het bestuur zit niet stil. Het heeft een actie op touw gezet onder de Middel burgse bevolking om te trachten het muziekkorps te behouden. Een beroep werd gedaan op de burgerij van de stad om naar vermogen een steentje bij te dragen. Het is momenteel zo, dat de ver eniging niet meer in staat is de zo dringend nodige instrumenten aan te schaffen. Reeds vele keren zijn di verse instrumenten hersteld, maar ook hier is een eind aan gekomen, ter wijl de kosten van kleding, huis vesting enz. sterk zijn gestegen. Voorts worden er plannen beraamd om binnenkort een verloting te hou den om op deze wijze gelden te ver zamelen en een instrumentenfonds te stichten.

Zeeuwsch Dagblad | 1958 | | pagina 7