VAN BIEMEN Lanoline Plus Parfumerie L DE HEER J W. HUPKES MEENT: Oplossing problemen zoeken in vergroting van de export JURY IN DE GEVANGENIS ras Herleving van fiscale investeringsaftrek gewenst PriiiS Albert over bet Deltaplan Nieuwe kunstmaan van V.S.-leger Protestants Paviljoen op de Expo Bouwput in Haringvliet weer gesloten Van zout water tot drinkwater MINISTER ZIJLSTRA; Langdurige adempauze onge wenst in econom. ontwikkeling Nieuwe fabriek van Philips geopend Vijf Amerikanen in cabine kunstmaan TOPCONFERENTIE IN JULI? PRINS BERNHARD NAAR CANADA KiHJ&fZSÊ Aan zeelui wordt gedacht Vrijdag 14 maart 1958 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina „Een herleving van de fiscale investeringsaftrek zou geen noemenswaardige directe invloed hebben op de kaspositie van het rijk. Maar zij kan wel bij dragen tot een verbeterd psychologisch klimaat in de ondernemerswereld en dat is een van de belangrijkste dingen waar het thans om gaat." Dit zeide de heer J. W. Hupkes, lid van het dagelijks bestuur van het Verbond van Nederlandse werkgevers in een gisteren gehouden radiorede. Over de ongerustheid, die in den lande heerste over het beloop van de werkgelegenheidssituatie, zeide de heer Hupkes o.m., dat de overspanning van de afgelopen jaren eveneens tot zeer ongewenste toestanden geleid heeft. Gebleken is, dat voorshands de toeneming van de werkloosheid gecon centreerd is in een aantal streken en in enkele bedrijfstakken. DILEMMA De neiging om iets nieuws te onder nemen wordt door velen tijdelijk on derdrukt. Spreker constateerde, dat wij met de Nederlandse economische politiek voor een dilemma staan. Aan de ene kant is er nog steeds een be hoefte aan verdergaande sanering van onze betalingsbalanspositie. Het doel van de beperking der bestedingen is zeker nog niet bereikt op dit punt. Aan de andere kant lijken maatregelen ge wenst om de werkloosheid in bepaalde sectoren niet uit de hand te laten lo pen. De eerste wenselijkheid stelt aan die maatregelen de voorwaarde dat voorkomen moet worden dat zij tot een hernieuwde vergroting van de to tale binnenlandse bestedingen aanlei ding geven. INVESTERINGSAFTREK Over de door de regering genomen, resp. aangekondigde maatregelen zei de heer Hupkes o.m., dat hij de indruk had dat wat al te sterk de nadruk wordt gelegd op de activiteiten van de overheden. Hij geloofde niet, dat het thans aangekondigde programma veel In de rede, die de prins van Luik dins dag in de Belgische senaat, bij gelegen heid van zijn beëdiging als senator, heeft uitgesproken (en waarover reeds is be richt) heeft hjj o.a. nog opgemerkt dat er maatregelen getroffen zouden moeten worden opdat de uitvoering van het Ne derlandse deltaplan geen verandering in het regime van de Zeeschelde of in haar traditionele verbindingen met de Rijn te weeg zal brengen „die wij later misschien zonden betreuren". „Het is normaal, aldus prins Albert, dat de Nederlanders de nodige maatregelen treffen om catastrofale overstromingen te voorkomen, maar het is even logisch dat hierbij de Belgische rechten en belangen geëerbiedigd worden. Dit is algemene re gel in de betrekkingen tussen de staten, waar het gaat over internationale stroom- vraagstukken. De vriendschapsbanden met onze noorderburen zijn trouwens zo hecht dat zij voor ons een waarborg zijn voor eerbiediging van deze gebruiken". zal bijdragen tot stimulering van de ac tiviteiten van het particuliere bedrijfs leven. Wat dit laatste betreft, was hij van mening, dat een maatregel tot de onmiddellijke herleving van de fiscale investeringsaftrek voor de hand ligt. Weliswaar zijn regering en parlement overeengekomen, met een overweging daarvan te wachten tot de behande ling van de zesde industriaiïsatienota. Spreker meende evenwel, dat die wachttijd thans te lang moet worden geacht. De heer Hupkes geloofde, dat Ne derland de oplossing van zijn proble men in de naaste toekomst vooral zal moeten zoeken in de vergroting van zijn export. Moeizame luchtvaart onderhandelingen tussen Australië en Nederland Van bevoegde zijde verneemt het A.N.P., dat de onderhandelingen over een herziening van het luchtvaart verdrag tussen de Australische er. de Nederlandse luchtvaartdelegaties moei. zaam verlopen. De Nederlandse delegatie beoogt de K.L.M.-lijn tussen Amsterdam en Sydney, welke dienst op het ogen blik één maal per week heen en te rug wordt uitgevoerd te verhogen tot twee keer. Aangezien men bij de K.L.M. nog steeds vertrouwt, dat de haars inziens redelijke verlangens door de Austra lische regering zullen worden inge willigd, zou een eventuele negatieve afloop van deze onderhandelingen wel een bijzonder grote teleurstelling vor men. Het Amerikaanse leger heeft toe stemming ontvangen opnieuw een kunstmaan te lanceren, althans een poging daartoe te doen. Een datum is nog niet genoemd. Het paviljoen van de Protestantse kerken op de wereldtentoonstel ling te Brussel zal 20 april te 17 uur in gebruik worden genomen. De openingsdiensten zal in vier talen worden gehouden. door de heer Kurtz (Zwitserland) zal als thema hebben de woorden van Christus: „Ik ben het licht der we reld" en „Gij zijt het licht der wereld". Ook de sociale ontwikkeling in het Protestantisme zal in het licht worden gesteld. Tot de deelnemers behoren de Bijbelgenootschappen van de gehele wereld. Namens de Oecumenische Raad te Genève hebben de Protestantse kerken in België, met behulp van giften uit talrijke landen, op een oppervlakte van 1200 vierk. m., een paviljoen uit metaal en glas opgericht, dat een ka pel en een tentoonstellingszaal heeft. Boven de toren worden drie verlichte kruisen aangebracht, die Golgotha, het centrum van de geschiedenis der mens heid symboliseren. Een groot fresco vooraan het paviljoen toont Christus, predikend tot de verschillende men senrassen. Het Christusbeeld zal drie meter hoog zijn en is het werk van de schilder Peter Siebold. In een woensdagmiddag gehouden voorlichtingsbijeenkomst gaf ds. Fagel, adjunct-commissaris-generaal, de re denen aan, waarom de Protestantse kerken er prijs op hebben gesteld, op de Heizei tegenwoordig te zijn. Zij menen, dat een balans van de moder ne wereld gnvolledig is zonder de stom vSn het Evangelie. Het is tevens belang, dat de geloofsgenoten uit het buitenland gemakkelijk een plaats kunnen vinden, waar zij ter kerke kun nen gaan. Tenslotte willen de Protes- tanse kerken door een tentoonstelling getuigenis afleggen van hun geloof, hoop en liefde. Deze tentoonstelling, die is ingericht Ter gelegeniieid van de eerste verjaar dag van Prinses Caroline, de dochter van Prins Rainier van Monaco en Prin .ses Gracia, wordt een postzegel van frs. 100 uitgegeven met de beeltenis van Prinses Gracia en haar dochter, Prinses Caroline. Het gat in de ringdijk om de bouwput in het Haringvliet, dat gisteren is ge maakt om de schepen die nog in de bouw put aanwezig waren er uit te kunnen loodsen, is gisteren weer gedicht. Nadat de schepen en bakken dinsdagavond uit de bouwput waren gevaren is men woensdagnacht onmiddellijk begonnen het gat in de ringdijk weer te sluiten. Directeur I.A.O. bezoekt Oost-Europa David Morse, directeur-generaal van de Internationale Arbeids-Organisatie, vertrekt maandag uit Genève voor een officieel bezoek van een maand aan de Sowjet-Unie, Polen, Tsjecho-slowakije en Oostenrijk. In Moskou zal Morse lezingen hou den over de Internationale Arbeids- Organisatie. De reis van Morse duurt een maand. Minister Klompé over „een nationale zaak" De minister van maatschappelijk werk, mej. dr. M. A. M. Klompé zal vrijdag a.s. 's avonds kwart voor acht, over de zender Hilversum I een korte toespraak houden over het onderwerp gars gereden, waar zij in de wachten- .,Een nationale zaak". de toestellen konden stappen. Uitvinding van T.N.O. Ergens in de zwaaikom van de Sche- veningse vissershaven bevindt zich een grote waterslang, waardoor zee water wordt gepompt naar een een voudig houten gebouwtje, dat enige tientallen meters verder ligt. Dat ge bouwtje is daar neergezet door het technisch instituut T.N.O. Deze be scheiden inrichting is het resultaat van prachtig speurwerk van dit in stituut en waarvoor in vele landen ter wereld zeer veel belangstelling be staat. In deze barak wordt n.l. zout water, via een ingewikkeld procédé, omgezet in drinkwater. Reeds tijdens de oorlog was de aan dacht aan dit project gewijd en na de oorlog heeft men verder gespeurd. De aandacht van de O.E.E.S. werd op dit vraagstuk gevestigd, met als re sultaat, dat Nederland, Australië, Zuid-Afrika, Engeland en Frankrijk een internationalè groep heeft ge vormd, die belangstelling voor het onderzoek had. Sinds kort hebben zich daarbij ook Pakistan, Israël en Griekenland aangesloten. Er is in de afgelopen drie jaar voor een mil joen gulden in de proefneming ge ïnvesteerd. De proefinstallatie is uit sluitend een studie- en demonstratie object, dat niet permanent zal blijven bestaan. - Gratie voor Djamila Boehired President Coty, van Frankrijk, heeft de 22-jarige Djamila Boehired, een Algerijnse, die ter dood veroordeeld was wegen? haar aandeel in bomaan slagen, gratie verleend. Haar straf is omgezet in levenslange dwangarbeid. Jongen gewond door zelfgemaakte „raket" De Haarlemse politie heeft een on derzoek ingesteld naar de toedracht van een ongeval, dat de 15-jarige H. B. S.-scholier M. E. D., uit Aerdenhout, enige dagen geleden overkwam. De jongen had, samen met een vriendje, een „raket" gemaakt. Daar toe had hij natrium en zwavel in een met een kurk afgesloten gaspijp ge mengd en deze op een plank gebon den. Toen hij een brandende lucifer bij het ontplofbare mengsel hield, ging de „raket" plotseling af. De jongen kreeg het projectiel in de buik. Met een gescheurde lever is hij in het grote gasthuis te Haarlem opgenomen. Sneeuw bracht vertraging op Schiphol Een zware sneeuwbui heeft donder dagochtend nog al wat vertraging ge bracht op Schiphol. De binnenkomen de vliegtuigen konden volgens vast gesteld schema landen, maar de ver trekkende toestellen gingen zonder uitzondering later weg, omdat de ma chines eerst in de hangars sneeuwvrij moesten worden gemaakt. De passa giers werden met bussen naar de han> Ds Fagel deelde mee, dat in de kerk godsdienstoefeningen in verschillende talen en volgens de verschillende tra dities zullen worden gehouden. Elke middag en elke vrijdag zal een orgel concert worden gegeven. Ds. Fagel kon meedelen, dat alle Protestantse kerken steun aan de op richting van het paviljoen hebben ver leend. Ingezonden Mededeling (adv.) Kamerleden over leerlingenschaal Over het wetsontwerp tot wijziging van de lager-onderwijswet 1920 heeft de commissie van voorbereiding uit de Tweede Kamer haar voorlopig verslag uitgebracht. Daarin zijn de beschou wingen weergegeven, welke in de af delingen der kamer zijn gehouden, ter wijl de opmerkingen, in de commissie gemaakt, er tevens in zijn verwerkt. Zowel in de afdelingen als in de com missie was men algemeen overtuigd van de noodzaak van een verlaging der. leerlingenschaal. Intussen waren deze leden er niet van overtuigd, dat de uiteindelijke schaal, zoals die in het wetsontwerp is neergelegd, ook de ideale leerlingen schaal is. Om deze vast te kunnen stel len, zal een voorafgaand wetenschap pelijk onder zoek noodzakelijk zijn, menen zij. Ooievaar kwam te vroeg De eerste ooievaars van dit jaargetij, die twee weken geleden, in de zachte periode van ferbuari, bij de Noordfran se stad Metz arriveerden, zijn weer naar zuidelijker oorden vertrokken. Dit eerste teken van de lente is slechts een vergissing gebleken. Een Sikorsky S-58 helicopter van de „Sabena" is bij Keulen tijdens een dichte mist neergestort. Van de zeven passagiers liep er een verwondingen op; het toestel werd ernstig bescha digd. Dit is de eerste maal, dat er op de acht jaar bestaande lijn Brussel Keulen een ongeluk met een helicop ter van deze dienst plaats heeft ge vonden. De werkloosheid in Engeland Volgens de officiële statistieken is het aantal werklozen in Engeland in de periode van 13 januari tot 17 fe bruari jl. met 29.000 gestegen tot 425.000. Dit was het hoogste aantal sedert maart 1953. Op 17 februari was 1,9 procent van de beroepsbevolking zonder werk te gen 1,8 procent in februari 1957. Het aantal werknemers der Engelse verwerkende industrie, dat kortere tij den werkte, steeg in de week van 1 februari met 2.000 tot 82.000. Prof. dr. J. Zijlstra, minister van economische zaken, heeft gistermiddag in de rede, die hij uitsprak ter opening van de nieuwe machinefabriek van de N.V. Philips' gloeilampenfabriek te Eindhoven, het van essentieel helang genoemd, dat men in eigen bedrijf ma chines kan ontwerpen, afgestemd op de specifieke behoeften van het eigen bedrijfsonderdeel waar de nieuwe pro dukten worden voortgebracht. De minister zeide dat integratie hier noodzakelijk is. Toch betreft'het hier geen honderd procent integratie, want een niet onbelangrijk deel van het werk wordt uitbesteed. Hij noemde ook dit een juist uitgangspunt. Want het heeft weinig zin, ja het is nadelig voor een bedrijf, aldus de minister, produkten zelf te gaan maken, die in een ander gespecialiseerd bedrijf tegen lagere kosten kunnen worden vervaar digd. Deze eenvoudige regel wordt nog wel eens verwaarloosd, zulks ten na dele van het betrokken bedrijf en ten nadele van onze nationale economie. Wij verkeren, aldus de minister, Ingezonden Mededeling (adv.) een heerlijke massageolie ter voor koming van een droge huid en rimpelvorming 3.95 per flacon Klokstraat, Goes Vijf officieren van de Amerikaanse luchtmacht zijn te Dayton in Ohio in een cabine opgesloten waarin zij vijf dagen lang zullen worden blootgesteld aan omstandigheden, die zich voor- doen in een kunstmaan in de ruimte, De mannen zitten in compartimen ten, die iets ruimer zijn dan een stuur hut van een eenpersoonsvliegtuig. In deze ruimten zijn instrumenten aange bracht, die zij in een ruimteschip zul len moeten bedienen en bovendien zijn er apparaten voor psychologische tests. In de cabine bevindt zich een rust- afdeling met slaapplaatsen, levensmid delen en een elektrische kookgelegen heid. Voortdurend worden hersenkloppin gen, hartslag, bloeddruk, temperatuur en spierspanning van de proefpersonen gemeten. Glasontwikkelingscentrum in gebruik gesteld De minister van economische zaken, prof. dr. J. Zijlstra, heeft gistermor gen in Eindhoven het nieuwe glas ontwikkelingscentrum van de N.V Philips' gloeilampenfabrieken officieel in gebruik gesteld. EEN RECHTBANK te Glasgow heeft dinsdag elk der vier Schotse studenten, die vorige maand de Britse minister van binnenlandse zaken, Butler, met meel hebben bestrooid en met diverse projec tielen hebben bekogeld, veroordeeld tot een boete van vijftig gulden. De aanval op de minister werd ondernomen toen hij werd geïnstalleerd als rector van de universiteit van Glasgow. In Manilla is van betrouwbare zijne vernomen, dat de ministers van buitenlandse zaken van de Verenigde Staten, Groot-Brittannië en Frankrijk thans de hoop koesteren dat het wellicht mogelijk zal zijn in juli a.s. een conferentie van de regeringsleiders van oost en west te doen houden. Voorts wordt vernomen dat president Eisenhower in zijn antwoord op de Sowjet-nota van drie maart waarschijnlijk zal voorstellen een eventuele topconferentie ook via de gebruikelijke diplomatieke kana len te doen voorbereiden. Op uitnodiging van de Canadese rege ring zal Prins Bernhard in het begin van mei een bezoek brengen aan Canada. Het progranima zal o.m. omvatten be zoeken aan verschillende vliegtuigindus trieën en aan de International Trade Fair in Vancouver, die wordt gehouden ter gelegenheid van de herdenking van het 100-jarig bestaan van Brits-Columbia. Voorts zullen enige bijeenkomsten ge houden worden met in Canada gevestigde Nederlanders. Na het bezoek aan Canada zal de prins nog korte tijd naar de Verenigde Staten gaan. In San Francisco zal hij een bij eenkomst bijwonen van The Netherlands Benevoland Society of California, een in stelling, die in moeilijkheden verkerende Nederlanders steun verleent. De prins heeft onlangs het beschermheerschap van deze instelling aanvaard. Via Washington en New York hoopt hij op 23 mei in Ne:derland terug te keren. Voor een rechtbank in de Liberiaanse hoofdstad Monrovia verscheen een belastinginner, die beschul digd werd van verduiste ring. Een twaalf leden tel lende jury achtte de be klaagde niet schuldig en verklaarde dit tegenover de rechter. Deze magistraat reageer de echter anders, dan de gezworenen hadden ver wacht. In plaats van de be klaagde op vrije voeten te stellen, verlengde hij niet slechts diens hechtenis, doch liet bovendien elf der twaalf juryleden gevangen zetten. De rechter motiveerde deze handeling door te ver klaren dat de uitspraak van de jury niet in over eenstemming was met het voorgelegde bewijsmateri aal. Hij meende daarom, dat de jury haar oordeel niet volgens alle recht en billijkheid, als vereist, had gegeven. De rechter verklaarde tot zijn daad te zijn gekomen nadat het enige niet gear resteerde jurylid, een vrouw, die niet lezen of schrijven kon, had gezegd dat zij toestemming had gegeven haar naam te plaatsen onder het stuk, waarin de jury tot de con clusie „niet schuldig" was gekomen, omdat zij had begrepen dat hierin „schul dig" had gestaan. Zij be greep de juiste toedracht eerst, toen de voorzitter van de jury het oordeel der gezworenen bekend maak te, waarover zij haar ver bazing uitsprak. Betere financiële vooruitzichten De Oostenrijkste predikanten, die tot dusver hoogstens 84 pet. haal den van het salaris, dat een leraar aan een middelbare school in Oos tenrijk ontvangt, zullen vermoede lijk meer Inkomsten krijgen. De mi nister van financiën heeft aan de Evangelische Kerk in Oostenrijk al vast een tenteloze lening verstrekt van twee miljoen shilling. Dit be drag dient als voorschot voor het weer opnemen van de Evangelische Kerk in de staatssubsidieregeling. Tijdens het nazi bewind was een streep door deze regeling gehaald. Ned. Herv. Kerk Beroepen te Den Bilt: J. J. Poot te Delft. Bedankt voor Zoetermeer: J. J. Pol dervaart te Scheveningen. Geref. Kerken De classis Amsterdam heeft prépa ratoir geëxamineerd en beroepbaar verklaard de heren H. J. Bavinck en A. Bolwijn, beiden theol. kand. te Am sterdam en de classis Bentheim heeft beroepbaar verklaard de heer A. Ze- gher, kand. te Duitsland. Geref. Kerken (art. 31) Beroepen te Goes: C. van Leeuwen te IJsselmuiden-Grafhorst. Ev. Luth. Kerken Drietal te Dordrecht: L. G. Gra- bandt te Leeuwarden, mr. D. G. Hoe vers en A. K. van der Mey, beiden te 's-Gravenhage. 0 De Griekse scheepvaartmagnaat Onas- sis heeft twee luxueuze passagiersschepen van 6.000 ton, de „Agamemnon" en de .Achilles", van de Griekse regering ge kocht. De schepen zullen voornamelijk worden gebruikt op de Middellandse Zee. thans in een situatie, waarin de afzet op de binnenlandse markt minder ge makkelijk gaat. De conjunctuur aar zelt en de produktie neemt niet toe. Een dergelijke adempauze in de econo mische ontwikkeling is haast onver mijdelijk en zij is, wanneer zij niet te lang duurt, ook niet zo ongezond, om dat zij sanerend werkt na de overspan- ning in ons economische leven. Doch wel moeten wij erop bedacht zijn, dat de bevolkingsgroei ons in dit opzicht zeer weinig respijt geeft. De expansie moet doorgaan om een gunstige struc turele werkgelegenheidssituatie te handhaven. In dienst van de Duitse zeemanszen ding staan op dit moment negen predi kanten, 28 hulppredikers en twintig predikanten van Duitse gemeenten in het buitenland, die een deel van hun tijd aan het werk onder de zeevaren den geven. Het laatste Kerstfeest werd op 79 plaatsen ter wereld door Duitse zeelui gevierd. In totaal bereikte men 17.500 mannen. Er zijn in de wereldhavens in totaal zeventien zeemanshuizen met 780 bed den. Voorts heeft men 23 kleinere te huizen of leeszalen zonder slaapgele genheid. In Duitsland zelf bestaan twee grote tehuizen voor zeemansvrouwen. Zij kunnen in die tehuizen overnach ten wanneer zij op de aankomst van hun man wachten. Van beide tehui zen maakten in totaal 14.500 zeemans vrouwen in 1957 gebruik. Wijziging Middelbaar-Onderwijswet en Hoger-Onderwijswet De commissie van voorbereiding uit de Tweede Kamer voor het wetsont werp tot wijziging van de Middelbaar- Onderwijswet, de Hoger-Onderwijswet en de wet van 15 juli 1929 heeft haar voorlopig verslag uitgebracht. Algemeen werd het streven der re gering, dat aan dit ontwerp van wet ten grondslag ligt, n.l. het komen tot een gelijkheid van financiële behande ling van rijks-, gemeentelijk en bij zonder V.H.M.O., toegejuicht. Vele leden stemden eveneens in met de gedachte, de vergoeding te regelen volgens normbedragen, die hun basis vinden in de reële kosten der rijks scholen. Zeer vele andere leden waren op het punt van de handhaving van de ge meentelijke autonomie minder gerust. Moskousc professoren achter Amerikaanse katheders De rector-magnificus van de Mos- kouse universiteit, dr. Ivan G. Pretovs- ky, heeft van zijn Amerikaanse colle ga, dr. Grayson Kirk, een uitnodiging ontvangen tot een bezoek aan de Co lumbia University. Dit bezoek zal nog dit voorjaar plaats vinden. Later in dit jaar zullen professoren van beide uni versiteiten in het kader van het on langs tot stand gekomen Amerikaans- Russische culturele uitwisselings-pro- gramma eikaars plaatsen achter de ka theder innemen. Offervaardigheid voor hulpverleningswerk Acht Lutherse kerkgenootschappen in Amerika hebben in 1939 een geza menlijk „werelddiakonaat" opgezet. De bedoeling was om daarmee hulp te kunnen verlenen aan noodgebieden. Gedurende de negentien jaren van haar bestaan heeft de Lutheran World Action in Amerika bijna vijftig miljoen dollar vergaard uit de acht kerkfor- maties. In 1957 rekende men op 3.25 miljoen dollar, maar de opbrengst was 3.4 miljoen, hetgeen wel bewijst, dat de leden der kerken het nut van deze over de landsgrenzen heenreikende diaconale hulpverlening inziet. Behalve bedragen in geld zamelt men giften in natura in, vooral kle ding, medicamenten en levensmidde len. Noodgebieden in 29 verschillende landen profiteren van deze hulpver lening. w Prinses Ingeborg, dochter van wijlen koning Frederik van Denemarken en weduwe van prins Carl, broer van wijlen koning Gustaaf V van Zweden, is woens dagochtend in de ouderdom van 79 jaar overleden. w Makelaar Richard Mack Uio Cam- berley in het Engelse graafschap Surrey had zo'n grote hekel aan ambtenaren, dat hij bij testamentaire beschikking bepaald heeft dat zijn huis nooit bewoond mag worden door een ambtenaar. Hij liet cir ca vier ton na. w DE CHILEENSE basis Luis Risopa- tron in het Zuidpoolgebied, die betrok ken was bij de onderzoekingen ter gele genheid van het geofysische jaar, is dins dagochtend geheel in vlammen opgegaan. Er deden zich geen persoonlijke ongeval len voor. De schade wordt geschat op 140 miljoen peso (ruim negen miljoen gul den). w ONGEVEER 200 vliegtuigen van de Amerikaanse Atlantische vloot mogen tij delijk niet opstijgen, omdat men een fout heeft ontdekt in de brandstoftoevoer van de straalmotoren van deze toestellen. Het betreft lichte bommenwerpers van het type Douglas „Skyhawk" en jagers van de typen Grumman „Tiger" en North American „Fury". DE FRANSE schrijfster Frangoise Sa- gan heeft dinsdag te Parijs meegedeeld, dat zij volgende week in het huwelijk zal treden met haar uitgever, Guy Schoeller. Er zullen geen journalisten en fotogra fen bü aanwezig zijn, zei Frangoise.

Zeeuwsch Dagblad | 1958 | | pagina 3