Twee bergers gaan op zoek scheepswrakken naar oude Verkiezingsborden van PvdA te Middelburg vernield Opvallend veel grote hoeden „Fantastiq C.J.B.T.B. afd. Serooskerke vierde zilveren jubileum Zeeuwse FIG kruisten de krultangen met gratie en zwier ER LIGT GOUD IN DE SCHEIDEMONDING op expositie ue Zeeuwse Babbelaars F/~T\ Artemis Voorbereidingen in Middelburg Met'de Franse kotter „Blavex" Sterke groei CHU in Kapelle Joy-riding op bromfietsen van kerkgangers Mosselseizoen eindigt op 29 mirt. Show fa. Paterik te Middelburg Voortzetting op 12 april a.s. „Veel te stomp, die nek daar..." Antiek Uienprijzen sterk gestegen Voorzitter P. Stokman sprak voor Schouwse Chr. landarbeiders 12 maart 1958 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 2 SR LIGT GOUD op de bodem van de zee. En niet zo weinig! Men behoeft hiervoor niet eens naar Terschelling te gaan, waar nog steeds de „Lutine" op de zeebodem rust, of naar de eilanden in de Stille Zuidzee, waar eeuwen geleden piraten- kapiteins hun schatten aan de golven moesten prijs geven. Nee, dicht bij huis, in de Scheldemonding, Twee Nederlanders, die tot voor kort bij een Rotterdams bergingsbedrijf in dienst waren, zien hier een kans liggen. Zij zijn van plan, die met beide handen aan te grijpen en daarvoor togen zij op het eind van het vorige jaar naar het Franse Boulogne om er een stevige kotter te kopen. Sinds Kerstmis 1957 ligt dit vaartuig - op de achtersteven waarvan de naam „Blavex" te onderscheiden is aan de Loskade in Middelburg gemeerd. is genoeg geld te verdienen. Met name de Wielin gen is een compleet scheepskerkhof, waar talloze wrakken liggen, waarvan het schroot een grote waarde vertegenwoordigt om maar te zwijgen van de ladingen, die miljoenen guldens waard moeten zijn. Zo op het eerste gezicht gaat er op het scheepje weinig om, maar in het inwendige werken twee mannen koortsachtig om het gereed te maken voor zijn toekomstige taak: bergings vaartuig. Allereerst werd de motor ge sloopt en inmiddels is er een veel zwaardere voor in de plaats gekomen, een motor die tevens voor aandrijving van de lieren e.d. kan zorgen. De spe cifieke visserswerktuigen aan dek zijn ook verwijderd; zij moesten plaats maken voor allerlei dingen, die aan boord van een bergingsvaartuig on misbaar zijn. En als het tweetal bin nen afzienbare tijd gereed is, dan ligt «r een geweldige hoeveelheid werk te wachten. Tientallen wrakken Alleen al in de Wielingen liggen meer dan 50 scheepswrakken en an dere obstakels. En dat is dan nog maar volgens de zeekaarten, waarop alleen voorwerpen staan aangegeven, die direct gevaar opleveren voor de scheepvaart. Voor Ostende zijn dat dertien wrakken, waaronder die van de „Zephyr" op 6,70 meter en van de „Gold Shell" op slechts 2,70 meter beneden het wateroppervlak. Voor Blankenberge treft men een tiental wrakken aan, o.m. die van de „Nippon" op 3,50 meter en van de „Sansip" op 2,50 meter Verder liggen er voor de wal van Zeebrugge twaalf gezonken schepen en het ge bied voor de Zeeuws-Vlaamse kust sp-nt de kroon met veertien scheeps wrakken. Voorts worden in het Deurloo nog een zestal wrakken door het water omspoeld en het is voldoende bekend, dat ook vóór Vlissingen een aantal wrakken ligt, evenals in de rest van de Westerschelde. Oostelijk van de lijn VlissingenBreskens staat op de zeekaarten vrijwel de gehele gehelde aangegeven met een vierkant, dat omschreven is als „vuile ankergrond", dat wil zeggen: wraknesten. Voor de monding van de Ooster- achelde liggen o.m. de wrakken van de „Meerkerk" en van de onlangs gezonken sleepboot „Ebro" (bij de zuidelijke Banjaard). Langs de Zee hondenplaat, het Noordland en langs de Bollen van het Nieuwe Zand von den eveneens vele schepen hun graf. Bij laatstgenoemde ondiepte loopt bij „laag aagwaterspring" de diepte terug van acht tot tien meter naar drie meter, twee meter, één meter, ja zelfs tot twintig centimeter! Het De Chr. Historische kiesvereniging in Kapelle is een levende vereniging. Dat bleek op ae maandagavond gehou den algemene jaarvergadering, waar voor een bijzonder grote belangstelling bestond. De secretaris, de heer P. G. vermaire, deelde mede, dat er het af gelopen jaar niet minder dan 16 nieu we leden konden worden ingeschre ven. Het ledental kwam hierdoor van 82 op 38. Vooral veel jongeren lieten zich inschrijven als lid van de C.H.U. De voorzitter, de heer L. van Wel, vroeg in zijn openingswoord alle le den zich in te zetten voor de komende verkiezingen en de boodschap van de C.H.U. uit te dragen, ieder in eigen kring. Om de leden meer inzicht te geven ln het werk van de C.H.U. werd uit de kas een collectief abonnement ge nomen op het C.H.-contactblad „Bin ding". Bij de bestuursverkiezingen werd de heer B. de Jager herkozen en ln de vacature J. Bakker werd als penning meester gekozen de heer Joh. Burger, verder vond de kandidaatstelling plaats voor de komende gemeente raadsverkiezing. De voorzitter deelde mede dat beslo ten is dat de lijst zal worden gecom bineerd met die van Biezelmge. Elke kiesvereniging zal zes kandidaten aan wijzen. Verder deelde de heer van Wel me de, dat hij zelf zich niet meer herkies baar stelde als raadslid. De volgende kandidatenlijst werd opgesteld: 1. B. de Jager Mzn. (aftr.), 2. J. M. Zuid- weg, 3. P. G. Vermaire, 4. D. de Jon ge, 5. Joh. Hoogstrate-de Bad, 6. F. C. v. d. Vliet. Bevordering Zeeuwse landmeters Bij K.B. zijn de volgende landme ters 1ste klasse van het Kadaster be noemd tot hoofdlandmeter van het Ka daster ter standplaats Zierikzee E. Muller, ter standplaats Middelburg, T. Ultee en ter standplaats Sint Maar tensdijk H. de Koning. behoeft geen betoog, dat hier bij stormweer ontzaglijke grondzeeën kunnen ontstaan. En het Middeldiep vlak voor de monding van de Oosterschelde staat omstreeks 27 meter water. Maar deze smalle vaar geul wordt begrensd door de Steen- banken, waar maximaal drie tot vier meter water staat, zodat de branding hier met recht gevreesd wordt Gevaar Op al deze verraderlijke plaatsen aan de rand van de Noordzee zijn in de loop der tijden, geweldig zeeman schap ten spijt, talloze schepen een prooi der golven geworden en hun wrakken leveren, bij de één in min der ernstige mate dan bij de ander, gevaar op voor de scheepvaart. Het wrak, waar vorig jaar de Zweedse ertstanker „Vittangi" voor Vlissingen op strandde, vormt hiervan een over duidelijk bewijs. Maar wanneer deze wrakken in kaart staan, heeft Rijkswaterstaat aan zijn verplichtingen voldaan. Dan is het dus aan de bergers er hun voor deel mee te doen. Een er is veel voor- riaal van de gezonken scepen is, zoals gezegd, vaak een kapitaal waard. Er komen dus weer een paar ber gers bij en hiermee stijgt bet aantal kapers op de kusten van de Schelde monding. Maar niemand zal daar slechte gevolgen van ondervinden, want er is niet alleen werk in over vloed, maar en dat is de ironie van het noodlot er komt nog steeds bij. Vier weken achtereen hebben drie Middelburgse jongelui joy-riding „ge pleegd" op bromfietsen van kerkgan gers. Zij namen de voertuigen weg uit de stalling van de Chr. Geref. kerk, vlak voor de dienst aanving en kort voor het moment, waarop de stalling werd afgesloten. Zij toerden dan over Walcheren om de bromfietsen, kort voordat de dienst beëindigd zou wor den, weer terug te zetten. De knapen, die gemiddeld 14 jaar oud zijn, heb ben allen bekend. Het waren I. O., J. H. V. en B. J., leerlingen van de tech nische school te Middelburg. Mr. Van Royen (Middelburg) naar Den Haag Bij K.B. is benoemd tot raadsheer in het Gerechtshof te 's-Gravenhage: mr. A. J. W. van Royen, thans vice- president van de arrondissements- deel mee te behalen, want set mate- rechtbank te Middelburg. #■- Een viertal jongelui heeft zich er in de afgelopen nachten in Middelburg voor beijverd verkiezingsbiljetten van de Partij van de Arbeid te vernielen. Zij deden dit zo grondig, dat van de biljetten niets meer was terug te vinden. Het gebeurde bij de aanplakborden op de Markt, bij de Noordbrug en in de Sint Jorisstraat. De Middelburgse gemeente-politie heeft tegen dit kwartet, dat bestond uit de 19-jarige H. de K., de eveneens 19-jarige J. A. S., de 22- jarige H. A. van N. en de 23-jarige J. A. M. proces-verbaal opgemaakt. Het mosselseizoen zal voor de kwekers worden gesloten op 29 maart. De handel mag dan nog tot 12 april de voorraden afleveren. Was in het begin van het seizoen (sep tember) de export naar België zeer be vredigend, de export naar Frankrijk stag neerde tengevolge van de monetaire moeilijkheden van dit land in oktober en november. Nadat deze moeilijkheden waren opge lost en vooral doordat er niet voldoende garnalen waren voor een even omvang rijke export als andere jaren, kwam de mosselexport ln de maanden december, januari en februari zo goed op gang, dat thans ongeveer 560.000 ton mosselen zijn afgeleverd, dat Is de normaal te verkopen hoeveelheid ln een seizoen. Feestvergadering Herv. kerkkoor HAAMSTEDE De Wlnterkerk was tot de laatste plaats bezet, toen de feestelijke jaarvergadering begon van het Hervormd kerkkoor. On der leiding van de heer J. Schouls bracht het koor op voortreffelijke wijze een ze vental zangnummers ten gehore. Tonelisten uit de eigen leden, versterkt door een drietal heren, brachten daarna het stuk „Drie jaren gingen voorbij" voor het voetlicht. Het is de heer Heu- ting gelukt met zijn groepje de aanwezi gen te boeien. Alle spelers waren dan ook volledig berekend voor hun rol. Ds. Boer sloot deze goed geslaagde avond. (Van een mode-medewerkster) In de smaakvol ingerichte zaal van hotel „De Burg" te Middelburg werd dinsdagmiddag de expositie 'Fantas- tique' gehouden, georganiseerd door de firma Paterik te Middelburg. Hierbij verzorgde o.a. mevrouw Ketelaars uit Amsterdam een kleine causerie, waar bij een mannequin enige modellen toonde. Opvallend was dat op deze show veel grote hoeden getoond werden, er waren echter ook flatteuze bretons die wat meer bescheiden van omvang zijn. De grote en heel charmante hoeden werden gemaakt van licht materiaal, met een versteviging in de rand, waar door men deze naar wens op of neer kan slaan. Heel chique was een reishoedje van soepele beige vilt, met een klein op geslagen randje en beslist feestelijk een hoed, vervaardigd van marine blauw organza met witte nopjes. Ook bij de kleine hoedjes zagen we heel vlotte modelletjes. Een leuke bre- ton van glanzend wit materiaal, ge garneerd met marineblauw lint, was Gisteravond heeft de afdeling Serooskerke van de Christelijke Jonge Boeren en Tuinders Bond haar 25-jarig bestaan gevierd in 't verenigingsgebouw te Gapinge. Deze afdeling omvat nl. de leden in de plaatsen Serooskerke, Ga pinge en Vrouwenpolder, in totaal 24. Op deze feestelijke bijeenkomst heeft de heer E. Wester te Middel burg gesproken over het onder werp „Verhouding en omgang tus sen ouders en kinderen in het be drijf". Spreker behandelde in het kort de ontkerstening, de vervaging der gren zen, de onrust in de wereld en het vraagstuk van de overbevolking. Spre kende over hef boerenbedrijf bezag de heer Wester het verschil tussen vroe- v„„. cc„ ger en nu, waarbij het nu vele malen NCRV-hoorspel, opvoeren. en minder gunstig afkwam. Het gezin is als een nauwverbonden reisgezelschap op weg over het levens pad. Het gezin is een maatschappij op zichzelf, de leerschool, vanwaaruit het leven ingegaan wordt. Er moet daar voor gezag zijn, van ouders ten op zichte van de kinderen. Maar er man keert daaraan zeer veel, aldus meen de spreker. Hij wekte dan ook de aan wezigen op zich over dit punt te be raden. Een goede leiding en voorlich ting is een absolute vereiste. Overigens waarschuwde de spreker voor een vervaging van de banden tus sen ouders en kinderen. Er moet tus sen hen zijn een vertrouwen, een lief hebben en een begrijpen. Naar aanleiding van deze causerie ontspon zich een langdurige discussie. Behalve de behandeling van dit on derwerp, werd er gedeclameerd. Een dubbelkwartet van de chr. zangver eniging „Een in geest en streven" te Serooskerke zong op uitstekende wijze een aantal liederen. Op 12 april zal in het verenigings gebouw te Serooskerke het 25-jarig bestaan gevierd worden. Dan zal door de christelijke toneelgroep „Contact" uit Souburg het toneelstuk „Stenen voor brood", naar een oorspronkelijke EEN GEHEEL andere wereld toch, die kappers branche. Maandag ben ik een paar uurtjes de gast ge weest van tientallen Zeeuwse kappers en kapsters, die in Goes elkaar op de fraaiste hoofdtooi bekampten. Daar zaten ze dan, die proefkonijnen. Aan kleine tafeltjes, vóór een grote spiegel. Rode weldoorvoede hoofden met een onderkin, jonge mannen en gracieuse dames met allen een klein krulletje in de neus van ijdelheid. Met een gezicht van „wie is toch de schoon ste in het land?" staarden zij oog-in-oog naar hun evenbeeld in de spiegel. Nog zo gek niet, moeten ze bij zichzelf hebben gedacht. Ze zaten daar maar te zit ten. Als eenheidsworsten on der gelijke witte lakens weg gemoffeld. Alleen de dure heufden prikten erdoor, als de eerste crocusjes die hun ..hij liep er wat uit... lieve kopjes door 't sneeuw tapijt worstelen. „Waar blij ven de kappers?" vroeg ik aan een van de velen, die- het-weten-kunnen. Deze stuurman-aan-de-wal onthulde, dat eerst de jury de ronde moest doen. Welnu, de jury deed de ronde. Zonder enig respect voor het Handvest, waarin de Rechten van de Mens zijn neergelegd, stortte dit drietal kennelijk-het-goede- der-aarde-genietende mae stro's zich op de respectieve hoofden, kamde er onfatsoen lijk links en rechts in, knik te, zuchtte en bestormde de volgende kruinen. Enfin, toen 'erden de tien tallen witgejaste Figaro's op hun modellen losgelaten. „Vijf en dertig minuten tijd", brulde de speaker door de microfoon. Hoe lappen ze het 'em zo vlug? zei ik hardop. Die kreet werd me noodlottig, want onmiddellijk werd ik opge nomen door een groepje man- nen-van-het-vak, die me wel eens een-twee-drie het naad je van de haarkous zouden vertellen. „INLEGGEN" „Je werkt al maanden, al weken van tevoren aan je model", begon er een, waar- of no. 2 voortging: „Vooral by de dames. Die leggen we eerst in. Verder zijn er trainings avonden van de Zeeuwse Technische club, twee maal per maand. Zal ik u eens precies vertellen, wat men mij allemaal voor wijsheden heeft verkondigd? Hier komt het. In vakjargon: „Een jnodel moet je eerst kapot maken, meneer. Finaal doodmaken. Dan is het haar zijn eigen wil kwijt. En dan bij dames het liefst blonde- ....al die hoofden... gelegd". Ze zit al vijf uur met dat hoofd (bedolven onder kruilspelden en netjes). Ja, da's de Belle Amie-lijn. Mode van vandaag, meneer, net als de Caprice. Die felle golfslag bij de heren moet er ook eerst uit." Naarmate de klok de minuten wegtikte, steeg de spanning. Een kleine, jasloze kapper (die later de eerste prijs won) deed alles op z'n dooie akkertje. Maar velen zwoegden en beredderden, alsof ze in die tijd het ge hele Deltaplan met schaar en kam moesten realiseren. Zweetdruppeltjes parelden, hoofden wiegden geduldig als bakens op de Schelde- golven. WADEND Wég die kappers. Daar is de jury weer. De hoofden worden „gewogen". Van dichtbij en op enige afstand wordt de haardos bekriti seerd. De grote meesters knijpen een oogje dicht, klakken met de tong, laten zich een „ach"-je ontvallen er schrijden verder van stoel tot stoel. Een groene map met de grote geheimen des levens onder de arm. Onbe wogen zitten de hoofden in d? lakens gestoken. Het klei ne zwarte kopje, het Bril- cream-hoofd van „Jan, wat zit je haar mooi", het ver legen bakvissetoetje en de elegante style van het erva ren. Ja, die dame daar is „in- ren model. Zo waden de Fi- l guro-koningen door de haar- plukken verder. Tijd. Nog 15 minuten voor 'tafmaken. Nou gaan ze inborstelen en spuiten, aldus mijn zegsman. Ik - leek - knik begrijpend. En dan is alles voorbij. „Het publiek kan de modellen gaan bekijken." Als een troep kwetterende, brutale mussen storten de omstanders zich op de hoofden, duwen hun kam men in de herendossen, pak ken het hoofd zus en zo. Ik heb zo eens opgetekend, wat de kenners-commentaren om mij heen waren". Mooie strakke neklijn, zeg. Jammer, dat het haar wat wijd ge- inplanteerd staat, maar oye- rigens een lekker koppetje. Niet bijzonder goed gedekt die zwarte daar, maar is mis schien ook wat te vlug ver lakt. Kijk hier toch eens, neen zeg, veel te stomp die nekpartij. Neen, da's niks niet te stomp. En no. 6 is veel dun ner ln de hals. Dat is een coup je, asjeblieft! Zei ik het je niet. Hij heeft er veel te veel aan zitten knutselen en frutselen, die nek kon beter, en boven zitten er nogal wat gieren in. Zie je dat Jan, een moorddadig nekje". LOPEN Bij het dameskappen was het parool: handen thuis. Stel je voor, dat ieder maar in zulk prachtig seulptuurwerk ging grasduinen. Toch kwam het publiek aan z'n trekken, want na afloop volgde een defileetje. Kapmodel is nog iets geheel anders dan man nequin bleek alras, toen som mige mooie hoofden als wer velwinden ofeen wacht- aflossing voorbijstapten. „Ze ker een familielid van Fe- nand van den Oever", zei ik tegen een Figaro, maar hij had kennelijk nooit van de roman „Moeder, leer me nog eens lopen" gehoord. Weet u wat ik zo vreemd vond? Dat van de veertig kappers er twee geen witte jas aanhadden. Eén was in zwart colbert en de ander droeg een kort bruin kap- jasje. En laten nu uitgerekend die twee met de eerste en tweede prijs gaan strijken Zou het 'em dus toch in de jas zitten? ls«S HET GEBEURT niet zo dikwijls meer, dat er in on ze provincie een antieke boe del met vele kunstvoorwer pen publiek wordt verkocht. Binnenkort kunnen de ver zamelaars en liefhebbers van al dat schoons echter hun hart ophalen, wanneer op vrijdag 21 maart de inboedel van wijlen de heer JOH. PILAAR, oud-notaris te GOES publiek wordt geveild in de zaal van „De Koren beurs". Notaris Pilaar was een lief hebber van antiek en tijdens zijn ambtsperiode van om streeks 1900 tot de dertiger jaren heeft hij die quali- tate qua veel te maken had met verkopingen van inboe dels een prachtige collec tie aangelegd. Ik heb bij notaris M. S. FRANTZEN eens gesnuffeld ln de catalogus. Het is een rijke collectie met tal van fraaie stukken. Ik doe maar een greep: Een groot aantal oude schilderijen (o.a. van Zoutelande en 's-H. H. kin deren), antieke mahonie stoe len,penanttafeltje, thee tafel, albasten lamp, zilverkistjes, Japanse borden en schotels, Lowestoft borden, een grote collectie herinneringsborden, zilveren doosjes, pennebak, inktpot, mergboor, veel tafel zilver, damast tafellinnen, koperwerk, enz. enz. Iets bijzonders lijken mij wel de twee 17e eeuwse kas ten. Een fraaie antieke palis sander houten Zeeuwse tweedeurskast met gesneden ranken en snijwerk in de kap, en nog een antieke pa lissander houten tweedeurs kast. uiterst geschikt zowel voor moeder als voor dochter. Sportief en toch ook weer gekleed vonden we een gedra peerd hoedje, in gebroken wit, dat als een muts om het hoofd sloot. Uit Parijs overgewaaid is de baret, vaak met bijpassend shawltje, dat ook als cenintuur gedragen kan worden. Een goed voorbeeld hiervan was een rode baret van shantung gemaakt, die heel schuin op het hoofd werd gedra gen. Vooral het jonge meisje zal deze modelletjes zeker weten te waarderen. Een bepaalde modekleur is er voor de hoeden niet dit seizoen, maar er werd toch opvallend veel gewerkt met ma rineblauw, wit en zacht bleu. Op de expositie had men ook een stand gemaakt van hoeden uit de ja ren rondom 1900. De ouderwetse ka- pothoedjes en de enorme strohoeden voor de jonge meisjes van toen steken wel erg af bij de fleurige modelletjes en tinten van nu. De verschillende schoenen en hand schoenen die bij de hoeden werden getoond, waren afkomstig van de fir ma's de Arend en de Dreu uit Middel burg, die op deze expositie ook een stand hadden, evenals het lederhuis Byou. A. B. Op de Thoolse uienveilingen zijn d« laatste dagen de uienprijzen zeer sterk gestegen. Ruim een week geleden werd voor de beste kwaliteit voor export nog maar hoogstens 14 cent per kg be taald. Op het laatst van vorige week was de prijs opgelopen tot rond 16 ct en dinsdag was er weer sprake van een vrij sterke prijsstijging; toen werd voor de export middelkwaliteit rond 19 cent per kg betaald in Sint Maar tensdijk. De voornaamste oorzaak van deze vrij sterke prijsstijging is dat de voor raden snel minderen. Op de meeste Thoolse veilingen zul len nog gedurende enkele weken uien te koop zijn. Voor de kwekers betekent deze plot selinge stijging van de prijs een niet verwachte meevaller. Opnieuw is weer eens gebleken hoe wisselvallig het kan gaan mqt de afzet van uien. De voornaamste afnemers zijn op het ogenblik België en Engeland. Tijdens te Haamstede gehouden verga dering van de afdelings-bestuurders op Schouwen- en Duiveland werd het woord gevoerd door de landelijke voorzitter dei N.C.L.B. de heet P. Stokman. Dézfr be handelde „De Europese Economische Ge meenschap" en welke belangen daarbij op het spel staan voor de werkers in het landbouwbedrijf. Na in het kort de noodzaak van deze gemeenschap te hebben aangetoond, be handelde spreker de bestuursvorm zoals die is of zal worden. Spreker meende, dat zeker het land bouwbedrijf veel belang heeft bij een Economische Gemeenschap, zoals die is gevormd door de zes aai-gesloten landen. Van veel belang voor Nederland werd het geacht, welke tarieven er zullen gel den voor de handel met landen die niet aangesloten zijn. Zestig procent van onze export is naar die landen gericht, terwijl ook de import uit die landen zeer be langrijk is. Dat deze zaak ook onder de landarbeiders leeft, bleek wel uit de vele vragen die de spreker *e behandelen kreeg. In deze vergadering, d onder leiding stond van de heer S. Overbeeke, werd de heer A. Kloet te Kerkwerve herkozen als voorzitter van het distrikt. HAAMSTEDE Drs. Puchinger voor A.R. Kiesvereniging Voor de A.R.-kiesvereniging „Neder land en Oranje" sprak drs. G. Puchinger uit Utrecht over het onderwerp „Groen van Prinsterer". Voor een aandachtig luisterend gehoor sprak de referent ach tereenvolgens over de jeugd van Groen, zijn houding bij de Belgische revolutie, zijn verhouding tot Thorbecke en de in vloeden die Groen van Prinsterer heeft uitgeoefend op de Ned. Herv. kerk, op da afegscheidenen, op de ethisch-irenischen en op de Rooms-Katholieken. In een geanimeerde bespreking werd op verzoek van de vergadering uitvoerig in gegaan op de verhouding A.R.-C.H.TJ. en op de huidige politieke situatie binnen de A.R.-partij, waarbij ook Kuijper, Co- lijn en Idenburgh uitvoerig ter sprake kwamen. Mannenvereniging „Onderzoek de Schriften" Onder leiding van haar voorziter, da heer D. J. Braai, werd de jaarvergadering gehouden van de Hervormde Mannen Vereniging. De heer J. Leistra hield een Bijbelinleiding en de heer C. Evertse een vrij onderwerp. De avond werd gevuld met een wedstrijd „Eensgezind wint", de clamatie en zang. Ds. Boer sprak een slotwoord, waarin hij wees op de noodzakelijke deelname van jongere mannen in het werk der ver eniging, welk werken hij zeer noodzake lijk vond voor de meningsvorming der gemeenteleden. COLIJNSPLAAT Rode Kruis-film. Zaterdagavond werd in zaal Gast de film van het Rode Kruis vertoond: „Zwervers van de 20ste eeuw". Enkele bijfilms vulden het programma. De zaai was geheel gevuld, 's Middags was er een kinderprogramma. In Teheran de hoofdstad van Perzië, heerst een epidemie van hersenvliesont steking. Alle scholen zijn m.i.v. maandag j.l. gesloten.

Zeeuwsch Dagblad | 1958 | | pagina 2