e geniet de fles waar méér KABOUTERS UIT DE PROVINCIE Zeeuwsch Dagblad, de stem van en voor christelijk Zeeland altijd even lekkerI Wij vragen tegen 1 april VERKOOPSTER Onderwijzeres Onderwijzer Het Barthianisme Op de grasmat 1 ls d Neem de proef en overtuig Uzelf i Dinsdag 11 maart 1958 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 4 Openbare aanbesteding Namens onze opdracht gever, de Weled. Heer P. Hollebrandse, zal door ondergetekende overeen komstig het aanbeste dingsreglement W.B. in het openbaar worden aanbesteed: „Het bouwen van een boerderij met daarbij behorende werken in de gemeente Koude- kerke". Zolang de voorraad strekt zijn bestek en voorwaarden met teke ning ad f 12,50 verkrijg baar bij het Coöp. Bouw bureau van de Landbouw in Zeeland, Dam 43 te Middelburg of worden na ontvangst van oen post wissel groot f 13,toe gezonden. Restitutie f 10,bij ongeschonden inlevering op de dag van aanbeste ding. De aanbesteding vindt plaats op MAANDAG 24 MAART 1958 op een ln de Nota van Inlichtin gen nader aan te geven plaats en uur. De Architect, Bouwbureau van de Landbouw in Zeeland Mr. P. W. MEYLINK, notaris te Middelburg, zal DINSDAG 25 MAART 1958, 2 uur in Café DORPZICHT te Oost- en West-Souburg voor de er ven L. KOOLE kr. rech terlijk bevel in het open baar verkopen de HOFSTEDE Ritthemsestraat 102- Deijnsvlletweg te Oost en West-Souburg met erf en bouw- en wel land, groot 4.55.60 ha, en een perc. bouwland aan de Visodeweg on der Vlissingen en Rit- them, groot 1.56.10 ha, samen 6.11.70 ha, te veilen in één perceel. Max. prijs f 20.000, Verpacht tot 1 novem ber 1963 aan W. Koole voor f 1.198,p, jaar. De noodstal is eigen dom van het Rijk; Han gar en nissenhut zijn ge sticht door de pachter. Baten en lasten v. rek. V. koper vanaf 1 mei 1958. Betaling 22 april 1958. Bezichtiging: dinsdag 18 en vrijdag 21 maart, 24 uur. TE KOOP: Ingeschreven vaarskalf (5 weken oud) vader D.L. iroduktie moeder over 5 sten gemiddeld 250 kg b.v. A. D. R. Wattel, Schroeweg 23, Middelburg. Tel. 3313. Pr fij! Een vette koe. K. Besuy- »n, Grijpskerke. 1 tweewielige tractorkar met verlichting, 1 sproei- machine met een Douven 8-plunjes pomp geheel compleet voor aftakas aan drijving, 2 losse autostuur- voorstelien voor zaalma chines. Van Eyzeren, Sme derij Borssele. Tel. K 1105 —436. PLOUVIERS SCHOENHANDEL Ganzepoortstraat - Goes Aangifte leerlingen Chr. scholen Vlissingen Op donderdag 13 maart en vrijdag 14 maart is er des avonds tussen half acht en half negen in onder staande scholen gelegenheid tot aangifte van nieuwe leerlingen voor het schooljaar 19581959. Voor het Havendorp zal beide avonden zitting worden gehouden in het Hervromde Wijkcentrum no. 511, zowel voor de Hervormde als voor de Gere formeerde scholen. De kinderen moeten op 1 oktober a.s. de leeftijd van zes jaar hebben bereikt. Hervormde school „Oranjeschool" aan de Bloemenlaan. Gereformeerde school in de Kasteelstraat. Hervormde school „Prins Willemschool" aan de Grote Markt Gereformeerde school „Prins Bernhard- school" aan de Bonedtfkestraat. Hervormde school „Juliana van Stolberg- school" in de President Rooseveltlaan. Hervormde school „Koningin Wilhelmina- school" aan de Irislaan (bij de sportvelden). YERSEKE De Ver. voor Geref. Lager Onderwijs vraagt voor haar school tegen 1 september 1958 1. wegens huwelijk, een 2. wegens benoeming bij het Ulo een Brieven aan het hoofd der school, J. JONKHEER, Oude Boogaert 18. Bureau voor Administratie en Belastingzaken, Directie A. DE ROO, Kreukelmarkt 2, Goes GEVRAAGD: EEN ADMINISTRATIEVE KRACHT die gewend is zelfstandig te werken, in het bezit van S.P.D. of daarvoor studerend. Speenkonijnen. S. Min- derhoud, Prelaatweg E 13, Westkapelle. TE HUUR GEVRAAGD: Van 19 juli tot 9 augus tus een caravan, geschikt voor volkswagen. Eventu eel genegen te kopen. Ir. J. Freeve, Ravelijn de Groene lager 2 A, Goes. DIVERSEN: m Donderdag 13 maart 7.30 in het Verenigingsgebouw te Krabbendijke ds. J. Ruys, Oud Geref. predikant te Alkmaar. Autorijschool „Honkoop" De school voor rustig en vakkundig onderricht. Yer- seke, Grintweg 20, Tel. 01131—246 Hoest uw kind? Natter- mann's Melrosum Forte helpt, lost taai slijm op, smaakt goed. Flacon f2,— bü elke drogist. Scooterles. Wij hebben hiervoor een moderne les- scooter. Ook verzorgen wij de opleiding voor rijbewijs C-E en D-E met een Che- vrolet-lesvrachtauto. Auto rijschool Jasperse, erk. en fedipl. F.N.O.P., Vliss.str. 1 loudekereke, tel. 01185 343. Officiële publikatie DRANKWET Burgemeester en Wet houders van Middelburg maken bekend, dat door de Stichting Sociaal Cul tureel Opbouwwerk Mid delburg een verlof B is aangevraagd voor het perceel Lange Giststraat no. 7. Binnen veertien dagen na heden kan tegen in williging van dit verzoek schriftelijk bezwaren bij hun College worden in gediend. Middelburg, 7 maart 1958 De tweede druk van ln strijd -net Schrift en Belijdenis door Dr. C. SMITS Prijs f 1,50 Verkrijgbaar bij de boek handel of rechtstreeks bij OOSTERBAAN LE COINTRE N.V. GOES BIGGEKERKE C.BXB.-avond. De afd. Biggekerke en omstreken van de C.B.T.B. was vrijdag avond te Meliskerke ln een familte-avond roet vrouwen en jongeren bijeen. Na een zeer gevarieerd programma werd van haar vertrekkende voorzitter de heer P. Polderman afscheid genomen. De heer Polderman die 23 Jaar een stuwende kracht was in deze organisatie, ontving hiervoor bij monde van de nieuwe voor zitter, de heer Joh. Kodde dank, waarna ds. Van Heezen deze zeer geslaagde avond met dankzegging eindigde. A T^EEEE Film van de instuif. De Herv. jeugd raad van Kapelle, de Geref. jeugdcen- trale van Kapelle-Biezelinge en een in terkerkelijke commissie in Biezelinge, hebben dit winterseizoen resp. in het C.J.M.V.-gebouw en in het sportgebouw instuifbijeenkomsten voor de Kapelse Jeugd georganiseerd. Op zaterdag 15 maart a.s. is er in het C.J.M.V. uitgaande van de commissies een bijzondere avond en wel met filmvertoning. Vertoond wordt de film De kapitein van Köpe- nick. Geen gymnastiekuitvoering. De gym nastiekvereniging „Oiympia" te Kapelle heeft besloten dit jaar geen uitvoering te geven. Noodgedwongen heeft men hiertoe besloten. Het ledental is name lijk zo groot dat het geven van een uit voering waaraan een redelijk aantal le den kunnen meedoen en welke alle be langstellenden kunnen bijwonen, enkel mogelijk is in het veilinggebouw. Door interne verbouwingen in de veiling, is de hal dit jaar niet beschikbaar voor dergelijke gelegenheden en daarom moest „Oiympia" dit besluit nemen. Verder heeft deze vereniging besloten nieuwe leden voortaan enkel aan te ne men in de laatste twee weken van mei en van oktober. ST ANNALAND Jaarvergadering Schoolvereniging. Op de algemene jaarvergadering van de ver. „Scholen met den Bijbel" te St. Annaland kon voorzitter P. Quist veie aanwezigen welkom heten. Hij herdacht het overle den bestuurslid C. K. Slager, mede-op richter van de School en jarenlang pen ningmeester. Uit het jaarverslag van de secretaris Johs. B. van Dijke bleek, dat de vereniging 236 leden telt, terwijl de school bezocht wordt door 208 leerlingen. Er is nog steeds een tekort aan perso neel. Uit het financieel verslag van boek houder J. van Luijk bleek, dat er v.w.b. de school een batig saldo is van f 511.65. V.w.b. de schoolvereniging is het batig saldo f 115,98. Als lid van het bestuur werd gexozen de heer Anth. J. Slager. In de plaats van van de heer M. J. den Haan (niet herk.), werd als lid van de comm. van school toezicht gekozen de heer J. Hage. Bij de rondvraag stelde weth. G. Goedege- buure voor, dat deze commissie maan delijks de school bezoekt. Tevens deelde de voorzitter mee, dat getracht zal wor den de nieuwe school op de urgentielijst van 1959 te krijgen. De heer G. Heijboer vestigde de aandacht op het roken van de leerlingen en riep de hulp in van het onderwijzend personeel, om dit roken de kop in te drukken. Ds. Westland sloot de avond met dankgebed. Opening nieuwe winkel. Vrijdagmiddag had de opening plaats van de nieuwe kruidenierswinkel van de heer L. I. Goedegebuure in de Tuinstraat, de eerste winkel in deze nieuwe wijk. Het fraaie interieur trok veel bekijks van de Sint- Annalandse bevolking. Naast de kruide nierszaak is er tevens nog een aparte af deling voor visverkoop en olie-verkoop, alsmede een depot van tuin-, bloem- en landbouwzaden. Collecte. De te Sint Annaland gehouden extra collecte ten bate van de kerkvoog dij der Herv. gemeente heeft f 184,09 op gebracht; voor de Christelijke school werd een collecte gehouden, die f 96,60 opleverde. NISSE Ouderavond o.l. school. Op de ouder avond van de o.l. school onder voorzitter schap van de heer A. B. Hulshof, hield de heer Van den Acker van het gew. arbeidsbureau te Middelburg een cause rie over „School- en beroepskeuze". Op dit interessante betoog volgde een aan tal vragen, welke op uitstekende wijze werden beantwoord. Na de pauze las de secretaris W. L. Harthoorn het op zeer geestige wijze samengestelde verslag van de vorige vergadering voor. Vervolgens werd onder aanbieding van enkele ge schenken afscheid genomen van de on derwijzeres mej. E. R. Mos, die i.v.m. haar voorgenomen huwelijk gaat ver trekken. Zij werd toegesproken door burgemeester J. D. Jansen, de voorzitter der oudercommissie A. B. Hulshof en het hoofd der school A. J. (Jeensen. Haar werd dank gebracht voor al hetgeen zij op zo uitstekende wijze voor het onder wijs heeft verricht. Ook mej. Mos richtte nog een dank- en afscheidswoord tot de aanwezige ouders. ST. LAURENS Kandidaten „Gemeentebelang". De kandidatenlijst voor „Gemeentebelang" voor de a.s. gemeenteraadsverkiezingen is als volgt samengesteld: 1 K. A. Hame link (aftr.); 2 A. de Visser; 3 M. Vaane; 4 A. S. Roth; 5 J. J. Snoep. 3-0 achter bi} de rust. Trainer vraagt wie wat lust. 't Hele elftal, als in koor.: „Geef ons Mars, daar win je doorl" Mars is een kostelijke ver snapering, bereid met volle melk, chocolade, eieren en roomcaramel et Friesche Vlag Goudband maakt Uw kopje koffie dubbel lékker en... is dubbel voordelig dank zij de grote fles en de 31°/0 vaste melkbestanddelen De gezinsflest '/j lift (540 gr.)( 0.77 Ook verkrijgbaar In Itr. (270 gr.)l 0.43

Zeeuwsch Dagblad | 1958 | | pagina 4