Ook Zeeuwse C.B.T.B. uit kritiek op minister Vondeling Ds. Odé werd 65 jaar Uit Zeelands steden mjke grief: de late vast- parantiemiis melk stelling Kapconcours afd. Zeeland Indiase politieboot maakte proefvaart op Oosterschelde Aanvaring bij Vlissingen schuld van beide partijen Voorzitter AR-statencentrale Zwijndrechtse kapper wordt predikant te Zierikzee Kruidenkracht! JAARVERGADERING TE MIDDELBURG Actie „Vrije boer" ernstig veroordeeld Receptenboek GOES Jaarlijks concours van Chr. Zangverenigingen 10 mei in Kruiningen Centrale figuur in Zeeuws kerkelijk leven VLISSINGEN GOES THOLEN Rijdende Viskeuken bezoekt deze weëk Zeeuwsch-Vlaanderen Dinsdag 11 maart 1958 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 2 Na de secretaris van de Z.L.M. heeft thans ook de secretaris van de Zeeuwse C.B.T.B., de heer S. Baar, kritiek uitgeoefend op het be leid van de nieuwe minister van landbouw, visserij- en voedselvoor ziening, dr. ir. Vondeling. Hij deed dit maandagmiddag tijdens de jaarvergadering van de C.B.T.B. op Walcheren, die in de Bogardzaal te Middelburg werd gehouden. Eén van de voornaamste grieven, die de heer Baar bleek te hebben, was de late vaststelling van de garan tieprijs voor de melk, vooral nu er slechts wordt ingestaan voor een bepaalde hoeveelheid melk, die het kwantum van 1957 niet te boven mag gaan. „En wij moeten maar afwachten, of er ook dit jaar weer een differentiatie-systeem gevolgd zal worden", aldus de heer Baar. Melkgarantieprijs secretaris, de heer J. Wattel, bracht in zijn jaarverslag onder meer naar voren, dat de chr. landbouwhuishoud- school te Middelburg zich tegenwoor dig moet behelpen met lokalen op drie verschillende plaatsen. Voorts was hij van mening, dat de belangstelling voor de chr. middelbare landbouwwinter- school over het algemeen te klein is. Penningmeester P. J. Abrahamse kon in zijn financieel overzicht mede deling doen van een kastotaal van f2068,49. Een bestuurslid van de Zeeuwse C.B.TJL, de heer G. de Jager uit Sint Philipsland, gaf als zijn mening dat de kritiek op het Landbouwschap de laatste tijd steeds sterker tot uit drukking komt. Dit nam echter niet weg, dat hij een actie voor „vrije boe ren" ten zeerste veroordeelde. „Want", aldus deze spreker, „deze actie gaat niet alleen tegen het Landbouwschap, maar ook tegen de vrije organisatie, niet in het minst tegen de C.B.T.B.". De heer De Jager vond, dat men zich bij deze actie teveel bedient van negatieve uitlatingen. „Wij moeten ons er voor hoeden, dat wij deze lie den geen stof tot propaganda geven", aldus de heer De Jager. Pachtnormen 0:k hij keerde zich tegen het re geringsbeleid, in verband met de ver hoging van de pachtnormen. Het Landbouwschap had hierbij voorge steld de eigenaarslasten door te be rekenen, hetgeen niet is gebeurd. En nu zijn de pachtnormen niet meer in" overeenstemming met die welke ge bruikt zijn bij de vaststelling van de garantieprijzen. Met betrekking tot de garantieprijs voor de suikerbieten zei de heer De jager, dat bij de regering voorstellen zijn gedaan tot een verhoging hier van, vooral met het oog op de ver minderde opbrengst. Het is waar schijnlijk, dat er één suikerbietenprijs zal worden vastgesteld; het voorstel van het Landbouwschap loopt althans ln die richting. Hij was van oordeel, dat de teelt van basisprodukten met een gegaran deerde prijs voor het lopende jaar aanbeveling verdient. Ten aanzien van de aardappelteelt maande de heer De Jager tot voorzichtigheid, gezien het feit, dat de prijs, ondanks de lage opbrengst, ook aan de lage kant blijft. Hij meende, dat de vooruitzichten voor de vlasteelt er al evenmin beter op geworden zijn. Sprekend over de melkgarantieprijs bleken de bezwaren van de heer Baar parallel te lopen met die van het Landbouwschap. De nog niet aange paste pachtprijzen, het terugbrengen van de rentevergoeding voor het ge- investeerde bedrijfskapitaal en het „schipperen" door de regering bij de vaststelling van het vetgehalte ver mochten met name niet zijn goedkeu ring weg te dragen. „Het is te hopen, dat de Kamer de minister ervan kan overtuigen, dat zijn beleid enkele on rechtvaardigheden in zich houdt, die herziening behoeven", aldus de heer Baar. De voorzitter, de heer P. Ton, sprak bij de aanvang van deze vergadering een openingswoord, waarin hij een bijzonder woord van welkom sprak tot de ere-voorzitter, oud-burgemees ter Bostelaar van Aagtekerke. De Ingezonden Mededeling (adv.) Natuurvolken en dieren geven ons een wijze les: de bron van genezing en ge zondheid ligt bij de natuur zelf! Klachten over hoofdpijn, moeheid, puistjes, vale teint, verstopping, aambeien enz. zijn slechts het gevolg van een onnatuurlijke leefwijze. (Verkeerd voedsel, zittend leven!) HERBES AN Kruidenthee bevat 14 ver schillende Kruiden met elk een eigen heil zame werking en herstelt de natuurlijke functies van het lichaam. Verkrijgbaar bij apotheker of drogist ft f. 1.80 per groot pak, voldoende voor maanden. Aardappelen naar Zweden In Zweden Is bekend gemaakt dat de onbeperkte invoer van aardappe len uit ons land met directe ingang zal worden toegestaan. Of er veel naar dit land verzonden zal worden valt uiteraard op het ogenblik nog niet te zeggen. Maar verwacht mag worden dat er voor goede Neder landse aardappelen wel belangstelling zal bestaan. Deze invoermogelijkheid geldt ook voor de overige O.E.E..-landen. Inge-o-Wen mededeling (Adv.) Zaterdag heeft uw vakman-elager voor u klaar liggen een reuze handige boekba..d „Wat culten wij morgen aten?" Gratia krijgt u Iédere week ven hem een nieuw recepten blad met: vijf recepten voor héérlijke achotele die mékkefljk zijn klaar ta maken, één feestrecept uit de hoge keukea ven telkens een andere beroemde chef-kok én een hoekje met nuttige tlpe over vlees en vleeswaren! Zo krijgt u een onschatbaar Receptenboek met meer dan 300 apaclalo raeeptan (ook dieet- en ver mageringsrecepten) bij elkaar nlst voor 17.90 maar gratie Vraag vaat uw deelnemende •lager, een band voor u ta raaarvaranf Op het gistermiddag en -avond in de Prins van Oranje onder grote belang stelling gehouden kapconcours zijn de Volgende prijzen behaald: Herenkappers, afd. bediendencon cours: 1. v. d. Wekken, Souburg, 319 êunten; 2. Buyze, Zaamslag, 300; 3. [ollebrandse, Yerseke 297; 4. (voor fi nale) Mlnaard 293 p. Landscompetitie heren: 1. Kuper te Vlissingen 361 p.; 2. De Jonge, Mid delburg 351; 3. A. Boer, Vlissingen 320; 4. Naerebout, Souburg 314; 5. Schot, Goes 311; 6. Van Sabben, Middelburg 808 p. Voor de finale Meyers 293 p. Dameskappers, afd. bediendencon cours: 1. Geen; 2. Mej. Eykman, Vlis singen 217 p.; 3. Mej. Asperslag, Vlis singen 195 p. Landscompetitie dameskappers: 1. èouwerse, Westkapelle 240 p.; 2. Van oute, Breskens 226; 3. v. d. Have te Terneuzen 213; 4. Van Kouteren, Aar denburg 204 p. De jury bestond (voor de heren) uit de heren Eerens te Utrecht, Van Erp te '''ilourg v Van Grembergen te Ter- neuzen. De jury voor het dameskap- pen was samengesteld uit de heren: Van Grembergen te Terneuzen, Dries DE „JAWAHAR", een in Nederland voor de regering van India gebouwd politievaartuig heeft maandag in de Zeeuwse wateren zijn officiële proefvaart gemaakt. Dit gebeurde, nadat eergisteren reeds de ambassadeur van India in ons land, mr. Thivy, een tocht met dit schip, dat op de werf „De Noord" te Alblasserdam werd gebouwd, over de Zeeuwse stromen had gemaakt. Het schip heeft zijn deugdelijkheid dubbel en dwars bewezen. Want onder vrij slechte weersomstandigheden hevige sneeuwbuien bemoeilijkten het manoeuvreren legde dit oersnelle schip alle proeven tot grote tevreden heid van de experts af. Dit gebeurde maandagmiddag ten noorden van N.- Beveland, waar de „Jawahar" een aan tal malen de gemeten mijl voer. Hier bij werd een maximum snelheid van 22,4 knopen (ongeveer 40 km) per uur bereikt. Vier uren lang voer het vaar tuig, dat bij de doop de voornaam van premier Nehroe van India meekreeg, op volle snelheid, er werd gemanoeu vreerd, achteruit gevaren en anker- proeven genomen. Bij aankomst in Veere kon de expert, die voor de In diase regering de proefvaart mee maakte, verklaren, dat alles naar wens was verlopen. Studieclub schilders „Luctor et Emergo" Zaterdag had in de Goese ambachts school de jaarlijkse keuring plaats van de werkstukken der prijsvraag 1957 '58, ingezonden door de leden van de S.C.S. „Luctor et Emergo". De jury bestond uit de heren G. A. Wissink, hoofdredacteur van 'Het Schildersblad' te Den Haag; J. Mertens, consulent bij het schildersleerlingstelsel te Roosen daal en A van Wijk, kleurenadviseur te Haarlem. Er waren in totaal 155 in zendingen. De prijzen werden als volgt bepaald: Groep adspirantleden: F. Wyatt te Yerseke; L. Polfliet, Goes; J. van Nieuwenhuize, Hansweert; J. Hoebeke, Nisse; J. v. d. Weele, Colijnsplaat en M. C. Baarends, Goes. Groep beginners AI: A v. d. Hey- den, Kortgene; L. Burgs, Goes, F. Zweedijk, Wolphaartsdijk; L. Kraak, Wolphaartsdijk; J. Wisse, Goes en Joh. van Iwaarden, Krabbendijke. Groep beginners An: P. Bentschap- Knook, Wemeldinge; A. v. d. Heyden, Kortgene; W. Weststrate, Wilhelmi- nadorp; P. v. d. Schraaf, Wolphaarts dijk; L. Polfliet, Goes en Jac. van Iwaarden, Oostdfjk. Groep gevorderden BI: P. Geus te Kwadendamme; M. Smit, Yerseke; A W. Verbeem, Goes; P. Cokken, Goes en W. Westveer, Driewegen. Groep gevorderden BH: M. Smit, Yerseke; P. Geus, Kwadendamme; M. van Nieuwkerk, Kruiningen; G. de Witte, 's-Gravenpolder en L. Polfliet, Goes. Topklasse C I: P. J. de Dreu, Goes; C. Visscher, Kruiningen; L. Polfliet, Goes; J. Nijsse, Goes. Topklasse CII: J. Nijsse, Goes; P. J. de Dreu, Goes; G. de Witte, 's-Graven polder en G. Remeinse, Oudelande. T entoonstelling Op zaterdag 29 maart a.s. zal er van deze prijsvraagwerkstukken een ten toonstelling worden gehouden in de Ambachtsschool te Goes. Deze expositie zal niet alleen toe gankelijk zijn voor de leden der S.C.S. maar ook voor het publiek. De eerste prijzen worden dit jaar naaT Gronin gen gestuurd waar „Luctor et Emer go" meedoet aan de grote jaarlijkse te Rotterdam en De Roo te Dordrecht, landelijke S.C.S. prijsvraag. Het vaartuig zal nu binnenkort aan boord van een vrachtschip naar India worden gebracht, waar het vanuit Cal cutta patrouille zal gaan varen in':de wateren tussen India en Malakka. De „Jawahar" heeft prachtige, ranke lij nen, meet ongeveer 100 ton en wordt voortbewogen door een tweetal moto ren van 1000 paardekrachten elk. Zeeuwse afdeling van Chr. leraren bij Nijverheidsonderwijs De Zeeuwse leden van de Vereniging van christelijke leraren en leraressen bij het Nijverheidsonderwijs hebben zaterdagmiddag besloten een eigen af deling op te richten. Tijdens een bijeenkomst, die in „De Opril" te Goes werd gehouden onder leiding van de heer G. J. Kardol uit Alphen aan de Rijn, werd een voorlo pig bestuur samengesteld. Hierin na men zitting de heren C. P. Kant, di recteur van de L.T.S. te St. Maartens dijk, voorzitter; A Riddersma, leraar m.o. te Vlissingen en mej. H. J. No- back, lerares m.o. te Middelburg, pen- ningmeesteresse. BORSSELE Uitvoering. Op uitnodiging van de korfbalvereniging VOPO gaf de mond- accordeonvereniging „De Scheldegalm" uit Ellewoutsdijk zaterdagavond een ge slaagde uitvoering ln het dorpshuis. Een vijftal muzieknummers werden ten ge hore gebracht. Hierna werd een toneel stuk, „Tot wederdienst bereid" opge voerd. P. v. d. Wicle tc Goes tot voorzitter gekozen Op 10 mei a.s. zal te Kruiningen het jaarlijkse concours van de afd. Zee land van de Chr. Zang- en Oratorium verenigingen worden gehouden, waar aan vijftien verenigingen zullen deel nemen. Dat is zaterdagmiddag beslo ten tijdens de algemene ledenvergade ring in de Prins van Oranje te Goes. Tijdens deze drukbezochte bijeenkomst van de ring werd in de plaats van de overleden voorzitter de heer Van der Velde, de heer P. v. d. Wiele te Goes gekozen. De algemene vergadering, die onder leiding stond van de heer P. v. d. Wie le, werd voorts besloot voorts het con coursreglement van de Ned. Fed. van Zangersbonden als leidraad te gebrui ken bij het komende jaarlijkse con cours. Meegedeeld werd, dat waarschijnlijk in mei zal worden begonnen met een dirigentencursus. Tevens zal worden getracht een bijeenkomst te beleggen met de dirigenten, om enkele aange legenheden door te spreken. De heer P. Dijkman werd m.a.s. ge kozen tot bestuurslid in de prov. fe deratie. Bedrijfsongeval te Oostkapelle Gistermorgen werd bij werkzaam heden aan een der machines van het aannemersbedrijf Francke en Zn. te Oostkapelle de timmermansknecht A. de K. zodanig door een wegspringend stuk hout gekwetst, dat dokter Bom, die spoedig ter plaatse was, overbren ging naar het Gasthuis te Middelburg noodzakelijk achtte. Op 5 november van het vorige jaar, 's morgens even na vier uur, werd het 499 brt. metende Nederlandse motor schip „Corale" tijdens ruw weer op de rede van Vlissingen aangevaren door het 1780 brt. metende Russische s.s. „Nikolai Bauman". De gevolgen van deze aanvaring waren ernstig. De „Corale" werd zo ernstig bescha digd, dat het schip tien minuten later ln de golven verdween en als verlo ren moet worden beschouwd. De 10 leden der bemanning werden door een Belgische loodsboot overgenomen. Gisteren heeft de raad voor de scheepvaart het onderzoek in deze zaak, dat enige tijd geleden was be gonnen met het verhoor van de ge zagvoerder van de „Corale", voort gezet met het horen van de Belgische zeeloods G., die even voor de aan varing aan boord van het Russische schip was gekomen. Beide partijen Naar aanleiding van de afgelegde verklaringen, ook van getuigen, die van de wal af de ramp hadden zien gebeuren, kwam de hoofdinspecteur voor de scheepvaart, de heer J. Metz, tot de conclusie, dat door beide sche pen te laat is achteruit geslagen. De heer Metz concludeerde dan ook tot „schuld van beide partijen". De .Corale" is niet tijdig stuur boord gegaan, toen de wijkplicht op dit schip rustte en op de „Nikolai Bauman" zijn niet tijdig maatregelen genomen om de aanvaring te voor komen. De heer Metz stelde tenslotte de raad voor „mede gezien de ernstige financiële consequenties voor de ka pitein", de gezagvoerder van de „Co rale", de heer T. Toonen uit Utrecht, Gisteren mocht ds. A. W. M. Odé, de oudste predikant der Ned. Herv. gemeente te Goes zijn 65e verjaardag herdenken. Het moest een rustige herdenking zijn, want ds. Odé is juist herstellende van een ziekte, die hem een achttal weken heeft bezocht en datzelfde geldt, zij het voor enkele weken korter, van mevrouw. Daarom ma ken wij ook van deze gedenkdag eerst nu melding. Maar velen hebben toch met de pastorie op de Vogelzangsweg meegeleefd in de afgelo pen weken, en gisteren in het bijzonder, in dankbare stemming, nu de ziekte een gunstige wending heeft genomen. En dat aantal be langstellenden is niet beperkt tot de Ned. Herv. Kerk, want ds. Odé heeft door persoon en werk in het Zeeuwse leven een centrale plaats ingenomen. Hij is een persoonlijkheid, die, zonder zich op de voor grond te stellen, vanzelfsprekend de vooraanstaande plaats krijgt, waarop de talenten, waarmee God hem sierde en waarmee hij heeft gewoekerd, hem recht geven. die hem van 1914-1918 aan zijn offi- ciersfunctie bond, had verlaten, tot de theologische studie kwam. Zo werd hij van candidaat in de rechten weer stu dent in de theologie en daaruit is het ook te verklaren, dat hij pas als 31- jarige candidaat tot de Heilige Dienst werd toegelaten. Was het een voorteken, dat het Pro vinciaal Kerkbestuur van Zeeland hem tot het ambt toeliet? Voorlopig kwam hij nog niet naar Zeeland. Op I febru ari 1925 nam hij de herdersstaf op in Hoogvliet, welke plaats hij in 1928 verwisselde met het eveneens Zuid- Hollandse Koudekerk. Juist 10 jaar stond hij daar, toen Goes hem riep. 27 maart 1938, dus deze maand 20 jaar geleden, werd hij daar predikant. Hij stond op de middaghoogte van zijn leven. En het mag dns gezegb worden, dat hij in Goes zijn volle kracht kon ontplooien, waardoor hij voor Zeeland de betekenis kreeg, die hij heeft. Hij heeft de moeilijke oorlogsjaren meegemaakt. En ook het zware jaar van de ramp. In al die jaren is hij voor zijn kerk en voor velen ook daar buiten een belangrijke steun geweest, een centrum van activiteit. Als voor zitter van de Prov. Kerkvergadering heeft hij in het rampjaar en daarna voor de hulp aan de getroffen kerken ontzaglijk veel gedaan. En daarnaast heeft hij in het werk der classis en op allerlei andere post heel veel verricht. Ds Odé werd 10 maart 1893 in Pre toria, in Zuid Afrika dus, geboren. Zijn vader was daar leraar. De naam Odé stamt uit Orange in Frankrijk. Zijn voorouders zijn in de Hugenotentijd naar ons land gekomen. Helaas kwam die reeds jong te sterven en mevrouw Odé moest het land verlaten, waardoor de 5-jarige zoon in Dordrecht kon op groeien. Hier bezocht hij ook het gym nasium, om daarna naar Leiden te trekken, waar hij, in de lijn van zijn vader, letteren ging studeren. Hij bracht het tot zijn candidaats, doch daarna leek het hem beter over te gaan op rechten. Nog in deze studie tijd leerde hij zijn verloofde kennen en het is wellicht te danken aan het feit, dat hij haar in een pastorie vond, dat hij, nadat hij de militaire dienst, BIEZELINGE Verfkiezing notabel. In de vacature Chr. Nieuwenhuyze als notabel van de Ned. Herv. kerk (deze is kerkvoogd ge worden te Biezelinge) is gekozen tot no tabel de heer L. de Koeyer. O!? EZ AN DE Benoeming. Aan de Landbouwhuls- houdschool te Ovezande is als onderwij zeres benoemd mej. A. D. M. van Kruijs- sen, zulks in de plaats van mej. S. Kuij- pers, aan wie ontslag is verleend in ver band met huwelijk. MEL1SKERKE Biddag voor het gewas. In de Herv. Kerk zal voorgaan morgens om 10 uur Ds. Kwast. Zaterdag kwam de A.R. Statencentrale leden de heren P. Ton, J. S. Hoek en B. „Middelburg" onder leiding van de voor zitter, de heer J. de Wolf, in een goed bezochte jaarvergadering bijeen. In zijn openingswoord wees de voor zitter, in verband met de naderende ver kiezingen, op de roeping tot dienen en daarin tot kiezen en tot kiezen om daar in te dienen. De heer P. Boon Sr. herinnerde er aan, dat de voorzitter 25 jaar geleden tot be stuurslid van de Centrale werd gekozen en dankte hem voor zijn velerlei activiteit ook op politiek terrein en bood hem na mens de Centrale een boekwerk aan. De heer A. Schout, voorzitter van het Prov. Comité sloot zich daarbij aan en wees op de verdienste, die de heer De Wolf als lid van het Prov. Comité en als spreker op vergaderingen van de kiesver enigingen verwierf. De secretaris, de heer A. Meulbroek, gaf een jaarverslag, waaruit een gezond verenigingsleven bleek, ook in de aange sloten plaatselijke kiesverenigingen. Het ledental steeg ln 1957 met 62 leden tot 1211. De penningmeester, de heer H. Uyl, gaf een financieel verslag, waaruit een batig slot bleek van f410, Herkozen werden tot afgevaardigden naar het Prov. Comité de heren J. de Wolf, P. Boon Sr en J. Wattel en tot 4 H. Ravooy. Een nieuw reglement werd vastgesteld en de propaganda voor de naderende ver kiezingen werd besproken. De heer P. Boon Sr gaf aan het slot van de vergadering een verslag van de onlangs te Roterdam gehouden partij conferentie. te bestraffen door hem de bevoegd heid voor de tijd van twee weken te ontnemen. De raad zal in deze zaak schrifte lijk uitspraak doen. Ongelukken tijdens sneeuwbui In een hevige sneeuwbut had zater dagmiddag op het kruispunt President Rooseveldlaan-Koudekerkseweg een botsing plaats tussen een auto, be stuurd door B. uit 's-Heerenhoek en een wagen met aan het stuur D. uit Middelburg. De heer B. had door de dichte sneeuwval de andere auto niet zien naderen. Beide auto's werden zwaar beschadigd, maar persoonlijk letsel liepen de chauffeurs niet op. Het 14-jarig meisje D. stak, eveneens zaterdagmiddag in een sneeuwbui, met haar fiets plotseling de Paul Kruger- straat over. De heer O. uit Vlissingen kon met zijn wagen het meisje niet meer ontwijken. De jonge dame werd tegen de straat gesmakt maar liep wonder boven wonder slechts een bloeduitstorting, aan een der benen op. Met de politieauto is ze naar huis ge bracht. Geld ontvreemd uit stationsrestauratie In de nacht van zaterdag op zondag hebben ongenode gasten een bezoek gebracht aan een restauratie van het station N.S. Zij verschaften zich toe gang door het opendrukken van een luik. Uit een geldla eigenden de da ders zich een bedrag van f 80 toe. De politie stelt een onderzoek in. Eervolle vermelding voor Adr. Kousemaker Teneinde het peil van het harmo nie- en fanfare-repertoire op een ho ger plan te brengen, werd door een combinatie van muziekuitgeverijen (Basart, Dreissen en Tierolff) een na tionale compositie-prijsvraag uitge schreven. De jury, bestaande uit de heren Jurriaan Andriessen, Mr. Guillaume Landré, Jos. Moerenhout (België), Gijsbert Nieuwland en E E Schei fes, kende daarbij aan de heer Adr. Kousemaker te Goes een eervolle ver melding toe voor diens compositie: Preludium, Koraal en Fuga. Dit werk werd geschreven voor de hoogste af delingen. Badhuis Het badhuistarief in Tholen is ge wijzigd. In ons blad van maandag is in het betreffende bericht een fout geslopen. Voortaan kunnen kinderen beneden de leeftijd van 12 jaar op vrijdagmiddag en zaterdagmorgen tegen een bedrag van 15 cent gebruik maken van het badhuis. Op vrijdag avond en zaterdagmiddag moeten zij 25 cent betalen. De heer A. van Pel, kapper te Zwijndrecht, gaat binnenkort zijn kappersjas verwisselen voor de toga. De toekomstige dominee heeft een beroep aangenomen aan de hervormde gemeente van Zierikzee. De thans 46-jarige heer Van Pel kwam in 1949 gereed met zijn schriftelijke studie voor de akte godsdienstonderwijs. Hij trok toen met zijn gezin naar Wolvega in Groningen waar hij met beperkte financiële middelen kans zag theologische colleges te volgen aan de Groningse universiteit. Dezer dagen slaagde hij met lof voor het kan didaatsexamen. Wij kunnen niet allen functies noe men die hij bekleedde. Naast het di recte werk voor de kerk was hij jaren lang voorzitter van de Hervormde Schoolvereniging (vorig jaar legde hij deze functie neer), lid van het Cura torium van het Goese Lyceum en lid van het bestuur van de Hervormde Emigratie-Stichting. Ook van de CHU, die hij als spreker en ook als schrijver diende, was hij een warm voorstander. Wie weet, dat hij in Leiden tehuis was bij Staats raad Schokking, kan zich deze belang stelling te beter begrijpen. Jarenlang was hij ook gecommit teerde bij de examens voor het mid delbaar onderwijs, wat te verklaren is uit zijn brede vooropleiding. Die brede opleiding gaf hem ook die plaats in het leven, waarop men hem in Zeeland kent. Zij zette, naast zijn orthodoxe opvatting, naast de waar digheid, die hem van nature eigen is, naast zijn bereidheid om overal te ge tuigen, een stempel op zijn leven. Het is dan ook begrijpelijk, dat de onderscheiding, die hij ontving in de benoeming tot officier in de orde van Oranje Nassau, hem door een ieder ge gund werd. Het is onmiskenbaar, dat de 65e ver jaardag een grenslijn markeert. Dal geldt ook voor ds Odé. Het vele werk heeft hem veel van zijn krachten ge kost. Maar velen hopen en bidden, dat hem toch nog vele jaren gegeven zul len zijn, jaren, waarin hij nog op me nig gebied zijn belangstelling en arbeid zal kunnen geven. In Axel, Zaamslag, Terneuzen en Hoek De „Rijdende Viskeuken" van het produktschap voor Vis en Vis- serijprodukten die de afgelopen week bezoeken heeft gebracht aan Kruiningen, Krabbendijke en We meldinge, is thans aan de toernea door Zeeuwsch-Vlaanderen begon nen. Deze week zullen de huis vrouwen in Axel, Zaamslag, Ter neuzen en Hoek (gratis) in de 10 meter lange demonstratiewagen kunnen zien en proeven welke mo gelijkheden er liggen bij het bak ken stoven en fileren van vis. Programma Het programma voor deze week luidt als volgt: 11 maart te Axel. 's Morgens voor leerlingen van de Landbouwhuishoud- school en 's middags van 23 uur en van 3.304.30 uur voor huisvrouwen. De Rijdende Viskeuken staat op het parkeerterrein. Op woensdag 12 maart: Zaamslag. 's Morgens van 910 en van 10.30 11.30 en 's middags van 23 en van 3.304.30 uur. Standplaats: Plein. Op donderdag 13 maart te Terneuzen: 's morgens van 10—11 uur en 's mid dags van 23 en van 3.304.30 uur. Standplaats: Rozengracht bij de Axel-_ se brug. Op vrijdag 14 maart te Hoek. 's Mid dags van 23 uur en van 3.304.30 uur. Standplaats: Markt te Hoek. Het programma van deze week is opgesteld in samenwerking met de Bond van Plattelandsvrouwen in Zeeland. De laatste twee weken van maart zullen andere plaatsen in Zeeuwsch-Vlaanderen worden be zocht

Zeeuwsch Dagblad | 1958 | | pagina 2